İş dünyası 3 Aralık Dünya Engelliler Günü için EyeBrand Ceremony'de bir araya geldi

İş dünyası 3 Aralık Dünya Engelliler Günü için EyeBrand Ceremony'de bir araya geldi

Türkiye’nin başarılı sosyal girişimlerinden BlindLook 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde iş dünyasından birçok ismi EyeBrand Ceremony adıyla düzenlenen etkinlikte bir araya getirdi. BlindLook'un ses simülasyonu teknolojisiyle engelsiz bir dünya yaratmak için el ele veren markalar Zorlu PSM'de gerçekleşen törenin sonunda “Görme Engelsiz Markalar” ödülünü aldı

Dünya Sağlık Örgütü'nün rakamlarına göre dünya genelinde şu anda 246 milyon görme engelli, 39 milyon ise kör birey bulunuyor. Konuya dair yapılan araştırmalar ise görme engelli bireylerin sayısının 2050 yılına kadar 3 katına çıkacağına işaret ederken Türkiye'den birçok kurum bilgi ve iletişimin yüzde 80 görme odaklı tasarlandığı bir dünyada görme engelli kişiler için hayatı daha kolay kılacak çalışmalar gerçekleştiriyor. Son olarak Türkiye'nin sosyal girişimlerinden BlindLook, geliştirdiği ses simülasyonu teknolojilerini kullanarak ürün ve hizmetlerini görme engelsiz hale getiren şirketleri, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'ne özel düzenlediği etkinlikte buluşturdu. Zorlu PSM'de gerçekleştirilen ve EyeBrand Ceremony adı verilen etkinlik kapsamında "Görme Engelsiz Markalar Ödülleri" dağıtıldı. Etkinlik vesilesiyle açıklama yapan BlindLook Kurucularından Sadriye Görece, "Görme engellilerin, sunulan tüm ürün ve hizmetleri eşit ve özgürce kullanabilmesi için teknolojik ve kalıcı çözümler üretiyoruz. Bu yolda bize eşlik eden tüm partnerlerimizi tek bir sahnede buluşturduğumuz için çok mutluyuz. Tüm markaların görme engelsiz olacağı günü sabırsızlıkla bekliyoruz" dedi.

'KOLEKTİF BİR ÇABAYLA DÜNYAYI ENGELSİZ KILACAĞIZ'

EyeBrand Ceremony etkinliğinde finanstan teknolojiye, kişisel bakımdan ulaşıma, sağlıktan e-ticarete birçok sektörden katılımcının bir araya geldiğini belirten BlindLook Kurucularından Cihat Ersin Aydın ise şunları söyledi:

"BlindLook Ailesi olarak 2019'dan bu yana ses odaklı teknolojik altyapıyla geliştirdiğimiz ürünlerimizle görme engelli bireylerin hayal ettikleri her anı eşit ve özgürce yaşayabilmeleri bizim için çok kıymetli. Bu yüzden ürün ve hizmetlerini görme engelsiz hale getirmek için hem destekçimiz hem de partnerimiz olan markalarla 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde bir araya gelmek bizi çok mutlu etti. Alternatif Bank, Amazon Türkiye, Anadolu Efes, Garanti BBVA, Google Türkiye, İETT, Türkiye İş Bankası, Kredi Kayıt Bürosu, Lenovo Türkiye, Migros, Novartis Türkiye, Orkid, Papara, Şekerbank, Tefal, Toyo Matbaa Mürekkepleri, Toyota Türkiye, Vestel, Vodafone Türkiye gibi partnerlerimizin hepsi ürünlerini görme engelli insanların rahatça kullanabilmesi için zaman içinde kayda değer adımlar attı. Eşit ve engelsiz dünya için çalışırken, böylesine güçlü ve hayalimize inanan partnerlerimiz olduğu için çok şanslı hissediyoruz. Kolektif bir çabayla bir gün dünyayı engelsiz kılacağımıza inanıyoruz."

'İKİ YILDA 250 BİN GÖRME ENGELLİYE ÖZGÜR BİR DÜNYA YARATTIK'

Dünya üzerindeki görme engelli nüfusun her geçen gün arttığını aktaran Cihat Ersin Aydın, "EyeBrand sertifikamızla görme engelli vatandaşlarımız için çıktığımız bu yolculukta önce şirketleri sonra ise sektörleri ailemize katarak büyük bir dönüşümün öncüsü olduk. Sadece 2021 yılında 20'den fazla marka ile işbirliği gerçekleştirdik ve bu sayede engelli kullanıcılarımıza sunduğumuz hizmetleri de genişletebildik. Süreç içinde 250 bin görme engellinin hayatına dokunduk. Gelecekte ise teknolojinin gücüyle görme engelliler için daha büyük bir işitsel özgürlük ağı yaratmayı hedefliyoruz. Her bir görme engelli kişinin özgürce hareket edebildiği güne kadar çalışmalarımıza devam edeceğiz" dedi.

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN