Back To Top
Ayna ayna söyle Özhaseki’ye!

Ayna ayna söyle Özhaseki’ye!

 - Son Güncelleme: 05.03.2019 Salı 09:06
- A +

Cumhur İttifakı’nın Ankara adayı Mehmet Özhaseki vites yükseltti, gözünüzden kaçmış olamaz. Demek ki anketlere güvenini kaybetmedi.

CHP adayı Mansur Yavaş’ı önde gösteren anketlere itibar etmese doğrudan terör suçlamasına başvurmazdı.

Arkasında terör örgütleri olduğuna Ankaralıları inandırırsa oylarının gerileyeceğini, aralarındaki makasın kapanacağını farz ediyor olmalı.

Agresif bir kampanya yürütmeye başlamasının başka izahı görünmüyor.

Anketler, siyasetçinin aynasıdır. Gördüğü şeyi beğenmeyince baktığı aynayla kavga edebilirdi. Gerçeklerle didişmek yerine anketleri baz alıp tabloyu düzeltmeye çalışması rasyonel bir yaklaşım.

Fakat rakibini kötü göstermek, aynadaki aksini toparlamaya, dengeleri kendi lehine değiştirmeye yeter mi, emin değilim.

Mansur Yavaş’ın terör örgütlerince desteklendiğini söylüyor. Ve eğer kazanırsa PKK ve DHKP-C’ye diyet borcu ödeyeceğini iddia ediyor.

Allah korusun, evlerine su faturası getirecek tahsildarın militan olduğunu, başlarına gelecek felaketleri bir an düşünmelerini istiyor seçmenlerden.

“Lanet terör örgütlerinin hiçbir şeyini istemiyoruz. Haram oylarını da istemiyoruz. Onların oylarına bizim evlatlarımızın kanı bulaştı” şeklinde çıkışları da göze çarpıyor.

Daha önce ağzından çıkan ve bu söyleme uymayan ‘gerilla’ türü nitelemelerini unutturmak için kendi sözlerini sansürlettiği, erişimi engelletme yoluna gittiği haber olmuştu.

Anket değilse neyin etkisi bunlar!..

Yine de benimsediği taktiğin, seçmen evreninde nasıl yankı bulacağı epey tartışma götürür.

Madem öyle, YSK hangi güne duruyor, savcılar niye harekete geçmiyor mu der vatandaş?

Seçmene değil savcılara iletilmesi gereken bir suç duyurusu olarak mı algılar? Özhaseki’nin ihbarı yanlış adrese yaptığına mı kanaat getirir?

Cumhur İttifakı adayının terör örgütleriyle yarışmasına göz yuman, izin veren yetkililerin görevi ihmaline mi hükmeder?

Bu şartlarda, Mansur Yavaş’ın yasal, meşru seçenek gibi önlerine konmasını, bile bile suça teşvik olarak mı değerlendirir? 

Sadece rakip adayın meşruiyetiyle sınırlı değil ki sorun. Haram ve yasadışı kanlı oylar meselesi de var...

Bu oyların sandığa girmesine müsaade ediliyorsa, ne buyurur Ankaralılar?

Hem seçme hem de seçilme haklarının suistimal edildiği, kötüye kullanıldığı gibi zehir zemberek bir suçlama duruyor ortada.

Karşı oy verme eylemi, bir terörist faaliyet olarak sunuluyor.

Teröristlere seçme ve seçilme hakkı tanınmasını anlayışla karşılar mı hedef kitle? Böyle bir tespit varsa, devletin bilgi ve belgesine dayanıyorsa hukuki sonuçlar doğurmasını beklemez mi?

Eğer doğruluğuna ikna olur, Özhaseki’nin argümanını satın alırsa seçmen bu sorulara da cevap istemeyecek mi?

Aradığı cevapları bulamazsa nasıl reaksiyon gösterecek?

Meşru seçeneği tekse ve Özhaseki’ye mecbursa, pusulada kendisine neden yanıltmacayla, Yavaş’ı da seçme hakkı varmış gibi tuzak kurulduğunu, niye sınandığını sormayacak mı? Kızmayacak mı?

Ve eğer suçlamayı inandırıcı bulmazsa ters tepmeyecek mi?

HDP’nin kapatma davasına bakacak Yargıtay Başsavcısı bile demokratik siyasetin alanını savunurken, siyasi rekabetin altının siyasetçiler tarafından oyulmasını hoş mu görecek?

Anketlere güveni hazır sarsılmamışken, bunlara ayna tutacak yeni bir ankete süratle ihtiyacı var sanki Özhaseki’nin.

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
KARAR OKURU 05 Mart 2019 23:16
Yavaş’tan Özhaseki’ye: Biz izin falan almadan TV’ye çıkarız
KARAR OKURU 05 Mart 2019 22:02
Güzelim kavramların sözlerin içi boşaldı.Etkisi yok oluyor.(Hain,terörist , hırsız) dendiğinde ortalık inim inim inlerdi.İnsanlar utanır.Etkisini gösterirdi.(Adalet,ahlak,dürüstlük,din,iman,edep) dendiğinde yine insanlar can kulağıyla dinler saygı duyarlardı.Artık bu sözler ağızlarda sakız oldu.Aslı astarı olmadığından değeri de kalmadı.Bir günde kahraman oluyorsun.bir gün sonra hain oluyorsun.Bir gün övüp ertesi gün sövüyorlar...Seviyesizlik karektersizlik dip yaptı.sonrası tiksinti..tiksinti..
KARAR OKURU 05 Mart 2019 21:36
Adam diyor ki ya ben iyi parti ve Alper Taş birşey anlamadım diyor malum bir kanalda yada ülkücü CHP gitmez diyenler var ya hala anlamadınız mı işine gelince öyle bir olur ki daha 4 sene önce yandaş bir yazar ne var bunda hdp yi kabulleneceksiniz demişti CHP ve MHP birlikteyken yani amaç bizleri avlamak yani seçmeni CHP li olan bir kişi bildiğim 94 Yıllarında Siirt te askerlik yapmıştı ve çatışmalara girmişti şimdi sevdiği CHP ye oy vermesi ya ülkücü yada vatansever olsanızda sağlıklı düşünün vatan gibi kutsalı kimse neyse anlayan anladı saygılar
acz 05 Mart 2019 21:14
Ölçü :" Müslüman elinden ve dilinden insanların emin olduğu kimsedir."(sav) vurun ölçüye bunlar, milli ve manevi değerlerin koruyucusu mu? Yoksa bezirganı mı vicdanınızda kendiniz karar verin.
KARAR OKURU 05 Mart 2019 19:02
Hdp de PKK da destekleyin diyor Hatta hdp çekti adayını Bu yalan mı Şimdi hdp ye oy verenler terörist mi geyiği yapmayın Hdp yönetimi ile PKK ilişkili Artık parti kapatma olmadığından kişilere ceza kesililiyor ne tesadüf ona da siper oluyorsunuz
KARAR OKURU 05 Mart 2019 18:43
Artık akıllandık biz Servet Sazak’ın yanındayım ben.
KARAR OKURU 05 Mart 2019 17:16
Artık değişim zamanı geldi,bu sefer oyum Ülkücü Başkan Mansur a
KARAR OKURU 05 Mart 2019 19:54
9
Ulkucunun chdp de ne isi var.dalgami geciyon
KARAR OKURU 05 Mart 2019 17:10
Teşekkürler sayın Beki
KARAR OKURU 05 Mart 2019 16:31
AKP'nin yaptigi en güzel is Acilim Süreciydi ama oy kaygisiyla süreci devam etiremedi,bizat RTE bu süreci durdurdu.Dolmabahce Mütabakatini tanimayanca hersey bozuldu,birkac yerde hendekler acildi,cesitli yerlerde olaylar bas gösterdi,iki polis evinde sehit edildi PKK bunu yarim agizla üstlendi ama sonradan ret eti,bu konuda meclis arastirmasi istenildi nedense AKP ve ortagi MHP tarafindan ret edildi.Umarim sevgili Akif Baki bu süreci kronolojik siralamasina göre ayrintili ve opjektif olarak yazarda kirli ve yozlastirilmis bilgilerden bizi kurtarir.
KARAR OKURU 05 Mart 2019 19:03
5
Hendekleri kim kazdı o kadar Hendek yanlışlıkla mı kazıldı
KARAR OKURU 05 Mart 2019 16:18
Ankarada hdp nin destegini verecegi adaya ankaralilar tepkisini verecek.
KARAR OKURU 05 Mart 2019 16:11
Tv5 de lgbt meclisi acacani soyledi diye chp adayi ,neden moderatoru sutladilar :) ip de bu adaya atacak mi beyoglunda ? Hdpsever bir adaydir kendisi.
Bitikçi1453 05 Mart 2019 19:50
43
16.11 karar okuruna Rp 1994 seçimlerinde genelevlere kadar girerek oy istediğini kendileri beyan etmişlerdi. Beyoğlu kimin seçim bölgesiydi tahmin edin. Birilerini eleştirirken geçmişinizi hatırlayın lütfen(bu bir kınama değil demokrasinin gereği böyle olmalı)
KARAR OKURU 05 Mart 2019 22:02
0
19 50 .. moderatoru niye kovdunuz?
KARAR OKURU 05 Mart 2019 15:23
İktidarın yanlışlarını savunamayan yandaş kesim, bir hain, beka tutturmuşlar gidiyor. Tamam, çok güzel. Bırakın İYİ parti ve CHP'yi; Rize'yi, Samsun'u, Uşak'ı HDP kazandı diyelim. Burada hizmet yapmaz, çöp toplamaz ne bileyim, su kesilir vs. Samsun'u, Uşak'ı yerinden koparıp Rusya'ya, Yunanistan'a mı yapıştıracak? Beka nedir belediyede, muhtarlıkta. Yahu milletin aklıyla oynamayın. Bekaymış. Yapamazsa alırsınız elinden. Doğuda olduğu gibi. Soylu alacağız dedi zaten. Ama dert hesap vermemek. Koro ile beka diyelim. Pekala beka, beka, beka.
E.K 05 Mart 2019 14:03
Ankara ceyrek yuzyildir Sag/Akp tarafindan yonetiliyor.... iyi yonetildigi soylenemez... Birakin degisiklik olsun...farkli birisini deneyelim..... Aslinda legal bir partiye meydanlarda terorist diye hitap etmek kanunen suc degil mi?...Suc ise, basta Sn Erdogan olmak uzere Akp'nin elitleri hakkinda niye savcilar harekete gecmiyor?...Yoksa adamina gore adalet mi var?.... Birde, devlet kadrolarini din tuccari Gulencilere peskes ceken Akp'lileri niye savcilarin onunde gormuyoruz?..ve yazarlarimiz bu mevzuya niye girmiyor?
KARAR OKURU 05 Mart 2019 12:39
Az önce sitenizde okudum. Özhasekiye gazeteciler sormuş Mansur yavaş ile bir tvde açık oturuma çıkar mısın? Özhasekinin cevabı; Erdoğan izin verirse çıkarım. İşte işin özü ve özeti. Ankara’yı yönetmeye talip olan özhasekinin rakibi ile tv proğramına çıkma iradesi bile elinde değişken Ankara’yı yönetme iradesi nasıl olacak.
KARAR OKURU 05 Mart 2019 15:49
98
Adamcağız yerini biliyor. Geçen dememiş miydi “benim sahibim var” diye? Napsın, izin isteyecek tabii.
KARAR OKURU 05 Mart 2019 15:56
Erdoğan bağımsız bir yöneticiye tahammül edebilir mi ? Belediye demek, arazi, yol, inşaat demek. Yani rant demek. AKP geleneğidir, rant tek elden yönetilir. Yoksa dağıtım sorunu çıkar.
KARAR OKURU 05 Mart 2019 11:55
Çok demokrasi taraf i olduğunu uz için hep cumhur ittifak kına vuruyor sun zillet ittifak ini görmüyorsunuz terörist lerin binlerce sehit in mukaddes kemiklerinin zizladogini görmüyorsunuz
Bitikçi1453 05 Mart 2019 19:49
32
Bunlar teröristlerle beraberse neden savcılar hsrekete geçmiyor. Eğer deliliniz yoksa iftiradır hem bu dünyada hemde öteki dünyada cezası vardır.
Denizci Alperen 05 Mart 2019 11:38
Adamlar her dakika zillet , illet diyerek nefret sucu işliyorlar hdp'ye oy verenlerin oyu kendilerine geldi mi analarının ak sütü gibi helal millet ittifakına gitti mi terörist , bunlar bu kafayla değil memleket , değil belediye tavuk kümesi bile yönetemezler , neredeyse 17 milyon değerli vatan evladına terörist diyecekler rahmetli Erbakan hocamızın ağzı ile konuşalım " Hadi oradan , hadi oradan "
KARAR OKURU 05 Mart 2019 11:17
"Melih Gökçek'in siyaset tarzı bana uygun değil, temiz bir siyasi yarış yapalım." diyen Özhaseki, maşallah, Gökçek'i de aratır oldu. Anketler dengesini bozdu. Kaç yıllık milliyetçiye terör destekçisi demek nedir ya.
KARAR OKURU 05 Mart 2019 11:16
Mansur Bey ülkücü,milliyetçi bir siyasetçi.PKK'lıları veya DHKP-C mensuplarını nasıl belediyeye alacak ben anlamış değilim.Özhaseki bu türden konuşmalara devam ederse Mansur Bey aradaki farkı daha da açacaktır.Anketlerde ki durum kötü ki Özhaseki,Mansur Yavaş'ı terör örgütleri üzerinden suçluyor.
KARAR OKURU 05 Mart 2019 10:59
Madem yeni parti yeni şeyler diyorsunuz peki yine eskilerin yaptığı gibi ak parti ve MHP düşmanlarının kurduğu terör ittifakını savunma aklama telaşına düştünüz.Bu ülkede chp nin iç ve dış düşmanların çatısı haline geldiğini söylemek bu kadar mı korkutuyor yeni görünümlü eski zihniyetleri yazık ki din ve vatan düşmanlarını savunmak yine kendini liberal muhafazakar zannedenlere kalmış ki bunlar Saadet in bile Erbakan düşmanlarıyla birlik olmasından hiç bir rahatsızlık duymazlar
KARAR OKURU 05 Mart 2019 15:47
71
Güldüm ki ne güldüm. Salla sloganları arka arkaya!
M.T.K 05 Mart 2019 10:51
benim bir tespitim var yıllardır söylerim; Ben böyle bir kitle bulsam ilahlığımı ilan ederim. (haşa subhanallah) belki kızdınız ama gerçekten öyle. bu kitle sorgulamadan, düşünmeden körü körüne biat ediyor. onun için bu söylemler havada böyle basit uçuşuyor. ve seçmeden karşılık buluyor. bu söylemler yarın akp ye seçim kazandıracak. çünkü tartmayan, ölçmeyen, biçmeyen bir kitle var karşımızda.
KARAR OKURU 05 Mart 2019 10:46
Mansur Yavaş Ankara'da Özhaseki'den en az 10 puan yukarda oy alır. Millet işsizlik, hayat pahalılığı ve iftiracı ve ayrıştırıcı siyasetçilerden nefret eder hale gelmiş. Bu durumu içine sindiremeyen koltuk ittfakı adayı belaltı vuruş yapmaya çalışıyor ama bu onu daha da çok batırır. Koltukçular bu seçimde çok büyük bir hezimet yaşayabilir. Zaten " beka " diye kendilerine oy vermeyen herkese iftira etmeleri de bundan.
KARAR OKURU 05 Mart 2019 10:44
Ben ankaralı değilim ankarada yaşamayı hiç düşünmedim. Bir yazara sormuşlar Ankaranın neyini seversin diye o da dönüşünü demiş. Ama memleket olarak Ankara da yaşamayı sevenlere saygım var. Hatta yakın akrabalarımdan oturanlar mevcut. Seçim sathı mahalinde adaylara bakıyorum da mehmet özhaseki Ankaraya hiç uymuyu gibi geliyor. Mansur yavaş tam Ankaranın aradığı başkan gibi geliyor. Mehmet özhaseki bence Ankaranın dönüşünü sevenlerden. Mansur yavaş ise kalbini koyanlardan.
KARAR OKURU 05 Mart 2019 10:28
Pkk yada fetö cumhur ittifakını desteklese muhalefet bunu kullanır diyenler ya neyin ne kullanması ya bugün o konjonktür de birşey devam etseydi bırak muhalefeti siz destekleyenler bile dağdaki kardeşler denirdi muhalifler az şehit lafı etse hemen malum kanallar bak işte eski Türkiye kafası falan dediği olur ve yüzde elli kesim var gücüyle destekler ve inkar etmeyin bugün cumhur başkanı kürt sorunu var dese o görüşe hemen hırsla savunacaksınız öyle bir ibnoz varki evlere şenlik
Turgay 05 Mart 2019 10:30
Özhaseki'nin dinlenmeye ihtiyacı var aslında bu ihtiyaca en fazla ihtiyaç!!! olan RTE'nin kendisi. Hem ülkeyi yordu hem de kendini hadi kendini yorarken karşılığını aldı diyelim de biz vatandaşlar ne olacak.Onun ve Bahçeli'nin deyimi ile şimdi bizler teröristiz öyle mi ,ya seçimlerde Millet ittifakı çoğunluğu sağlarsa ,Türkiye, halkı terörist olan bir devlet mi olacak. Ya bunların şirazesi öyle kaymış ki ağızlarından çıkanları kulakları duymuyor.
KARAR OKURU 05 Mart 2019 15:49
51
Sahi metaller yorulmuştu bir ara. Haklısın. Robotun bile dinlenmesi gerekir.
KARAR OKURU 05 Mart 2019 09:54
AK Parti hala milleti anlayamadı. Memnuniyetsizliği görmemek, çözümse görmeyin. 10-15 tv, 3-4 bin sanal alem silahşörü ve her seçim 6-7 puan yanılan anketlerle kamuoyu etkileme tercihine devam diyorlar. Bu kez zor. İşsizlik ve enflasyon artmış, hayat pahalı, konut ve oto sektörü durağan...Bir köprü geçişi 100-150 lira gidiş geliş. Sonuçta millet de memnun değil. Olmalı mı? Millet deli değil ki AK parti niye gocunuyor, ben de onu anlamıyorum. İktidarda sen varsın sorumlu sensin. Sıkıntı arttıkça milletin AK partiye sarılacağını mı bekliyorlar?
KARAR OKURU 05 Mart 2019 09:31
Son başbakandan alacağı çok ders var Özhaseki'nin. Anketlere ikisi de bakıyor. İkisinin gördüğü de aynı : S-E-Ç-İ-L-E-M-İ-Y-O-R-L-A-R ! Özhaseki, yalan dolanla oy toplar mıyım telaşına kapılıyor. Eli boş geri dönerse, yerel yönetimleri tekrar ona vermeyecekler; koltuksuz kalacak. Sevgili Yıldırım, bu bir yerel seçim, ölüm kalım meselesi değil, deyip, kaderine razı oluyor. Bu yüzden seviyorum onu; koltuk için bir yerlerini yırtmıyor.
KARAR OKURU 05 Mart 2019 19:04
36
yıldırımı sevmeseydin iyiydin. yıldırımı sevince ne tık vereceğimi şaşırdım.
KARAR OKURU 05 Mart 2019 08:49
Sınırda davullu zurnalı terörist karşılayan Mansur'du zaten. Şimdi rüzgar başka yerden esince eski çamlar bardak mı oldu?
Karar Okuru 05 Mart 2019 08:47
Degisim kacinilmaz. Sel oldu geliyor.
HACI MURAT 05 Mart 2019 07:48
Fetö ve PKK'nın Cumhur İttifakının karşısında konumlandığı sır değil.Bu durum herkes tarafından biliniyor.Bunu ifade eden kişi Millet İttifakı içinde yer alanlara terörist demiş olmaz.Ne demiş olur?Bir kısım teröristlerin de o tarafta saf tutmuş olduğunu söylemiş olur. Aksi olsaydı,Fetö ve PKK Cumhur İttifakını destekleseydi,muhalefet bunu dile getirmeyecek miydi?Aynı şeyi onların da söyleyecek olmasından hiç şüphe edilmemelidir.Nitekim İktidar, açılım sürecinden dolayı muhalefet tarafından çok suçlandı.
Kararsız 05 Mart 2019 08:20
81
millet ittifakından hiç bir partinin ne PKK ne de FETÖ ile ilişkisi olmamıştır. Oysa her ikisi ile de iyi ilişkilerde olan iktidar bunu zamanında açılım politikası ve “ ne istedilerde vermedik “ diyerek açıkça ifade etmiş. Ha millet bu detayı anlamaz diyorsak göreceğiz. Ama bu oluşumların ülkeye verdiği zarardan en çok onların sırtını sıvazlayanlar ve destekleyenler sorumludur. Ele ele gez sonra başkalarını suçla
KARAR OKURU 05 Mart 2019 08:21
75
KARAR yorumcularından, en yandaş olan, en katı Ak Partili olan HACI MURAT'ın, AKP'nin bittiğini, koltuk değneği olmadan ayakta duramadığını, adının, ancak bir ittifak içinde anıldığını ilan ettiği bu tarihi yorumu, not edin arkadaşlar. Bu arada kendisine, Ak Parti’nin en doğru projelerinden birinin “açılım süreci” olduğunu, Erdoğan’ı, bu süreçte en ağır ithamlarla suçlayan "muhalefet"in MHP olduğunu ve bugün Erdoğan’ın koltuk değneği olarak bula bula, kendini VATAN HAİNİ ilan edenleri bulduğunu da hatırlatıverin.
KARAR OKURU 05 Mart 2019 08:54
75
PKK süreci istismar edip, bölgeye silah yığdığı, insanları yargıladığı, Hüdaparlıları öldürdüğü dönemde bu durumları üstlerine bildiren bölgedeki kamu görevlilerine bizzati Cumhurbaşkanı tarafından karışmayın denmiştir. TRT'de bu konuşma vardır. Açılım süreci 7 Haziranda Ak Partinin iktidar çoğunluğu kaybetmesiyle bitmiştir. Eti kurda teslim edip, hesabını kuzudan sormak. Ne ala memleket.
KARAR OKURU 05 Mart 2019 09:20
83
Cumhur ittifakı kaybederse fetö asıl o zaman hapı yutar, siyasi ayağı çöker. “bank asya nın sokağından geçenin kayınçosunu aramış” diye yargıyı emniyeti kullanarak muhalefetle mücadele yerine gerçekten fetö ile mücadele başlar.
KARAR OKURU 05 Mart 2019 09:50
70
Hacım ,adam TERÖRİSTLE işbirliği yapiyelar diye bağıriyea.Ne saf tutması. ANAR patronu İbrahim USLU.Halkın BEKA sorunu yok.Ekonomi,geçim sorunu var diyea. AKP Cumhurbaşkanı böyle yaparak Siyaseten böldüğü ülkeyi, toplumsal olarak ta bölüyea.. Bir çok insanı,FETÖ ile iltisak,üye olamayan destek veren,para yatıran,dersanesine giden diye aş ve işsiz bırak.NE İSTEDİNSE VER,KURUMLARA,ORDUYA YERLEŞMESİNE YARDIM ET. Sonrada Allah bizi affetsin de,elini yüzüne sür millete salla.Valla ne hoş.
KARARLI 05 Mart 2019 10:32
63
Muhalefet bunu dile getirmeyecek mıydi derken zannda bulunduğunuz söyleneblir mi HACI MURAT ve HACI kelimesini incitmiş olmazmısınız?Buna olmayana ergi metodu mu denirdi?Ben kendimi dindar bir kişi olarak addediyorum ve MİLLET İTTİFAK'ını destekliyorum.O zaman benim konumum nedir acaba?Hain mi,kafir mi,çetemi?
KARAR OKURU 05 Mart 2019 12:10
16
Seçim denen şey nedir Hacı Murat, izah eder misin? Seçim rakibini yenmek için mücadele etmek değil midir? Demokratik,legal yollarla yapılan mücadelenin,saf belirlemenin nesi yanlış acaba?
Halil Korkmaz 05 Mart 2019 15:53
65
''Şecaat arz ederken merdi Kıpti sirkatin söyler" şeklinde bir beyit vardır ve Koca Ragıp Paşa'ya aittir. Yani "Kıpti'nin merdi, yiğitliğini, kahramanlığını anlatırken hırsızlığını söyler" manasına gelir. Sayın Hacı Murat’da öyle yapmış ama bu ve bunun gibi uzaktan ayarlı akılla idare edenler, kendi sözlerinin bile ne anlama geldiğini anlamaktan acizdirler maalesef. Öyle olmasaydı 17 yılda bizi iflasa sürükleyenler hâlâ başımızda bulunabilirler miydi?
KARAR OKURU 05 Mart 2019 20:38
58
Hacım biliyorsun .Fetöcülerin çıkmadığı tek yer kaldı.AKP.. Tuhaf değil mi.. Özhaseki " Tayyip bey izin verirse.TV ye çıkar Yavaş ile konuşurum " diyor.Adam daha reşit bile olmamış.Ağası Ankara'ya seni aday tayin ettim.demiş.Garibim pot kırarak geziyea.Sanki işi garanti.Yine atı alıp üsküdar'ı geçecekleri garanti modunda..
KaRaR oKURu 05 Mart 2019 11:39
Vah hacı vah. İktidarı savunacağım diye kırk takla atmışsın yine. Yahu Oslo'da aynı masada Kandil ile pazarlık yapmıştınız ya, dolmabahçede AKP+HDP kanka olmuştu ya. Diyarbakır'da AKP+HDP aynı kürsüde megri megri olmuştu ya. Haburda AKP+HDP halayda omuz omuza kamyonlar teröristi karşılamıştı ya. Ne oldu kankanız HDP sizi terk edince mi terörist oldu. Sizin zırnık konuşma hakkınız yok.
evin 05 Mart 2019 07:11
pkkye gerilla diyen birinin videoları dolaşıyor internette son günlerde...bilin bakalım kim?
KARAR OKURU 05 Mart 2019 08:32
18
Cevap veriyorum evin : Sivas'a komşu illerimizden birinin, en zengin ailelerinden birini, Pensilvanya'ya götüren, FETÖ'ye finansör yapan, o ilin seçilmiş yöneticisi.
Bağlısı olduğumuz din İftira'yı yasaklar. Birileri "terörist" iddiasında bulunuyorsa. Bunu ispat etmesi gerekir. Sosyal Hukuk' Devleti de bunun böyle olması gerekir. Hele de, toplumda korku panik ve kaos oluşturmaya yönelik bir çaba varsa burada yetkililerin vakit kaybetmeden görevlerini yapması ve "teröristler" hakkında soruşturma açması gerekir. GEREKİR de, bu sosyal hukuk devletinde böyle, İftirayı yasaklayan din de bunu emrediyorken... atalarımız balık BAŞTA KOKAR derlerdi yaa onun gibi...
KARAR OKURU 05 Mart 2019 01:46
Sizin mazideki yazılarınızı da biliriz yazar bey. Dünyanın yuvarlaklığı kanıtlanalı çok oldu. İspata ne gerek var.
sabır! 05 Mart 2019 01:23
Belediyeye 20 bin partili alacağız.Bir başkası daha fazla alınacak.Marksist gençler belediyeye doldurulacak tartışmalarından sonra,Ankara belediyesinde çalışanlar işten atılacak.Top Özhasekinin ayağına gelmiş,Belediye çalışanlarını kendi lehine motive etmesin mi?Belediye çalışanları eşleri akrabaları yüz binlerce oy demek.Vallahi gol oldu bile!
2018 tarihinde genel seçim yapıldı Ankara da Cumhur ittifakı % 50 den fazla oy aldı.Gezici anket daha bugün sonuçları yayınladı,Özhaseki %5 önde gözüküyor.Bu kadar politize olma değer aşınması olur anlayamazsın bile!
KaRaR oKURu 05 Mart 2019 11:40
13
Hani anketlere güvenilmezdi. Yoksa reise de inanmıyorsun.
BLACK EAGLE 05 Mart 2019 01:04
AKP MENSUPLARININ SÖYLEYECEK HİÇBİR SÖZÜ YOK DENİZ BİTTİ SABAH ÖĞLE AKŞAM 7/24 MUHALEFET PARTİLERİNE TERÖRİST VATAN HAİNİ İLLET ZİLLET DEMEKTEN ÖFKELİ NEFRET İÇEREN SÖZLER SÖYLEYİP TOPLUMU KUTUPLAŞTIRMAKTAN BAŞKA ARGÜMANLARI KALMADI
musto 05 Mart 2019 00:47
Nasıl bir zihniyetten geldiğini geçen gün bir fıkra ile anlattı bir Kayserili olarak ben ve ailem yerin dibine girdik benim gibi tüm kayserlide rencide olmuştur.İşe eleman alacak bir kaç, kişi baş vuruyor biri on lira, biri beş, biri ,1lira anlaşamıyor son kişi, iki çocuğum var karın tokluğuna çalışırım der pahalı der biraz daha ikram yap adam çaresiz haftada iki gün oruç tutarım der.
KARAR OKURU 05 Mart 2019 00:23
Ne ilginç şu siyasiler alemi. Mansur Yavaş biraz yeşil ışık yaksa teklif götürecek parti ve ittifakı şimdi adamı terörle suçluyor.
xxx 05 Mart 2019 02:44
27
Sıradan ne özelliği var. Piar çalışması yapılıyor, parlatılmak isteniyor. Tanımadığımız insan tanınır hale getirilirken yanlış yapmamalı idi.Ne yazık ki kısa sürede sıradanlaştı!
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN