Back To Top
Bakan Gül kolay lokma çıkmadı

Bakan Gül kolay lokma çıkmadı

 - Son Güncelleme: 19.09.2019 Perşembe 10:46
- A +

Kendine ayak bağı gördüklerini şucu, bucu olmakla suçlayarak tasfiye etmek, en bilindik FETÖ yöntemiydi.

Ve ne yazık ki FETÖ'yle mücadelenin kendisi de buna alet edilmekten kurtulamadı.

Bu FETÖ klasiği, en anti-FETÖ'cü görünenlerin elinde bile oyuncağa dönüştü.

Canını sıkan mı, ayağına basan mı, önünü tıkayan mı, karşı gelen mi, zorluk çıkaran mı, itaatsizlik eden mi, baş ağrıtan mı, söz dinlemeyen mi, kafa karıştıran mı var; FETÖ'cü der kaydırırsın ayağını, çözümü kolay...

İç iktidar çekişmelerinde de fütursuzca kullanıldı.

FETÖ'yle mücadelenin araçsallaştırılması en çok bu mücadeleye zarar verir, inandırıcılığını yok eder, davaları sulandırır, FETÖ'ye yarar, Pensilvanya'yı sevindirir, bunu en çok FETÖ'cüler ister, yapmayın etmeyin diye uyaranlar da aynı yöntemle hedef yapıldı. 

Etkisizleştirme, korkutma, susturma, pıstırma, harcama silahı olarak hala revaçta.

Oysa...

Yöntemleri yenilmeden FETÖ'ye karşı savaş kazanılmış sayılabilir miydi?

Bir FETÖ'nün gidip yerine yenisinin gelmesi başka türlü nasıl önlenebilirdi?

Direnenler direndi ama kendi söyleyip kendi dinleyerek. Müdahale ve durdurma imkanına sahip asıl muhataplar kıllarını kıpırdatmadı.

Habis yöntemleri bitirilmeden FETÖ bitirilemez; mücadelenin esası o yöntemleri tedavülden kaldırmak, bir daha hortlamamak üzere toprağa gömmek olmalıydı.

Söylemekten dilimizde tüy bitti ama nihayet bu görüş, kabinede de kendine güçlü bir ses buldu; hem de Adalet Bakanlığı koltuğunda. Hem de iktidar medyasından "FETÖ'cüler yargıda kritik görevlere getiriliyor, tehlikenin farkında mısınız" atışları patlar patlamaz...

Kabine revizyonu öncesinde düğmeye basılmış, FETÖ'den kopyalama Pelikanvari bir operasyonla suyu ısıtılmaya başlamıştı...

Bakanı sahiplenen bir karşı atak da hemen devreye girdi, "Abdülhamit Gül'ü yedirmeyiz" pankartları açıldı sosyal medyada.

Bir 'yeme' operasyonuyla karşı karşıya kaldığını destekçileri bile çakmışken Bakan Gül mü çemberin daraldığını, çanların bu sefer kendisi için çaldığını anlamayacak?

Dün sert bir çıkışla yarma harekatına girdi. Fakat 'Halep oradaysa arşın burada' dikliğiyle kafa tutması bir ilk.

Şu salvosu, FETÖ'yü özel ajandalar için araçsallaştıran saldırılara aynı zamanda bir meydan okuma:

"FETÖ ile mücadele FETÖ'cü yöntemlerle yapılamaz. Nerede ahlaksızca bir saldırı varsa bu FETÖ'nün bir tezahürüdür. Daha düne kadar FETÖ ile aynı maklubeye kaşık sallayanlar bugün utanmadan çıkıp FETÖ'yle mücadele dersi vermeye kalkmasınlar..."

Mücadelenin "FETÖ’cülerin yaptığı gibi herkesi aynı çuvala koyarak değil sadece ve sadece hukuktan ve anayasadan emir alarak yapıldığı"nı haykırması, boşuna değil. Kolay lokma olmayacağı mesajını veriyor.

Çetinceviz çıktı, sindirilmesi zor bir demir leblebi...Teslim bayrağı yerine direniş hattı çekti, dayatmalarına boyun eğmesini bekleyenlere başkaldırıyor.

Fakat karşısındaki dar kadrocu klik de kavi, diş geçirmede tecrübeli. Ve Bahçeli'nin uygun görmediğini söylemesine rağmen, bir kabine değişikliğinde Gül'ü tasfiye hesabına girecek kadar da gözü karartmış...

Nasıl bir rahatsızlık verdi, nerede ters düştüyse artık, siyasi kariyerini topun ağzına koymakta kararlı gibiler.

Kim baltayı taşa vurdu, kim sert kayaya çattı, Hanya'yı Konya'yı görürüz üç vakte.

 

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
İBRAHİM 21 Eylül 2019 12:20
BERAT ALBAYRAK VE PELİKANCI EKİBİ AK PARTİYİ TASFİYE EDİYOR RESMEN. ERDOĞAN BUNA DUR DEMELİ. DUR DEMEZSE AK PARTİ DİYE BİR ŞEY KALMAYACAK.TERCİH KARARI ERDOĞAN'DA YA DAMAT YA MİLLET!!!!!!!!!
KARAR OKURU 19 Eylül 2019 22:35
Vara yoğa Fetö diyenlere bir sorum var : Fetö hukuka aykırı işler yaparken başbakan kimdi, iç işleri bakanı kimdi, adalet bakanı kimdi? Medeni bir ülke olsaydık bu makamlarda oturanlar derhal istifa ederdi.
Alper 19 Eylül 2019 19:23
İslamı çıkarlarına alet edip,İslamın ne kadar kutsalı varsa çiğneyenlerin,Allah belasını versin.
KARAR OKURU 19 Eylül 2019 17:01
2021 de seçim olur reis kazanır. Doğuda ak Parti'ye pkk dan bıkan kürt kardeşlerim destek verir.CHP hem başkanlığı hemde istifa ettiği İstanbul'u kaybeder.babacan ve davutoglu %0,5 oy alırlar.Babacan aile şirketine Davutoğlu üniversite hocalığına döner CHP karışır Kılıçdaroğlu kongrede muharreme kaybeder. Hepiniz boş konuşuyorsunuz olacak bu ne yazikki.
KARAR OKURU 19 Eylül 2019 18:35
1
Tayyip bey bile yazamaz bu senaryoyu. Acınası.
Şahin 19 Eylül 2019 16:47
Abdulhamit Gülün hatası, durmadan adalet, hak ve hukkukdan bahsetmek. Kime lazım bu şeyler Yeni Türkiye de? Baştakine hiç lazım değil
KARAR OKURU 19 Eylül 2019 16:18
Bu yazıyı, Erdoğan'la çalışmış Akif Beki değil de başka bir gazeteci yazsaydı, yazar, Reis’in kullanıldığına dair bir fantastik kurgu yapmış, derdim. Ne demek ya hu: "Fakat karşısındaki dar kadrocu klik de kavi, diş geçirmede tecrübeli... bir kabine değişikliğinde Gül'ü tasfiye hesabına girecek kadar da gözü karartmış...". Demek Reis kendi kabinesi bile, kendi yapmıyormuş. Bi' yaşıma daha girdim.
KARAR OKURU 19 Eylül 2019 13:02
Isler bu noktadan sonra duzelmez. Varsa tarihte ornegi gosterin. Lider dedigin lider cikmazsa olacak olan ancak erken olur.
ati 19 Eylül 2019 12:59
at izi, it izi. fetö derdi bir yana, orman bakanı hala görevinde ya, ben ülkeyle ilgili hiç bir umut besleyemez oldum. sindiremiyorum söylediklerini. dünyanın hiç bir sağlıklı ülkesinde böyle sözler sarf eden birisi görevde tutulamaz.
Okur ve sorar 19 Eylül 2019 12:08
Yazık. Ak Parti içinde Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminin en önemli bakanlıklarından biri olan Adalet Bakanlığı'na karşı bayrak açan, mevcut bakanı istemeyen akparticiler varmış. Bakanları kim seçti ve onayladı?: Cumhurbaşkanı. Kim bu bakanlara karşı çıkmakta?:Akparticiler. Ne oluyor Ak Parti'de?! İç savaş mı var?! Reis'in seçip bakan yaptıklarını bile istemezükçüler varsa Ak Parti'de, vay o milletin haline! Bu akparticiler memleket mi yönetmekte, yoksa şahsi çıkarlarının mı peşindeler?
KARAR OKURU 19 Eylül 2019 11:51
Onu kimin gözden çıkardığı belli değil mi!?Sağda solda adres aramaya gerek yok.
Süheyl CALISKANOGLU 19 Eylül 2019 11:33
FETÖ denildiginde,benim aklima hemen bir sarki gelir:"Beraber yürüdük biz,bu yollar da'(!)Rap sarkisi yapilirsa hemen yasaklama getirirler!..
kaan 19 Eylül 2019 11:11
Fedakar Anadolu insanı kendisine sahip çıkana, sahip çıkar.Çözümcülerin insanımıza sahip çıkarak problemleri çözmesi,olayları ve sebebleride ortadan kaldırır.Nasrettin Hoca "Yorgan gitti,kavga bitti"demiş.Problem,yeni problemler doğurur.İyiliğine veya kötülüğüne uğraşanlar olur.Yapılması gerekeni zamanında yaparak düzlüğe çıkmalıyız.
Hermes 19 Eylül 2019 10:07
Zaten kiminle hangi yemeğe beraber kaşık sallasalar sonunda düşman oluyorlar. Başka örnekler mi? Barış süreci-HDP ile, sonra Esad ile, ABD ile vs...çok kaşık salladılar. Şimdi ise Pelikancılar(aslında bence AKP içindeki gizli Ulusalcılar), vatan partisi, tarikatlarla kaşık sallıyorlar. Onlarla düşman olmasına da az kaldı.
Mehmet 19 Eylül 2019 13:32
1
Aynen.Feto ile mücadele edilirken kurumlara eski ergenekoncular yani masonik yapılar yerleşiyor. Bence mhp bu işi kolaylaştırıyor.Izmirli bir mhp li ulusalcı ve derin olur.Ak parti yola çıktıklarını yolda bulduğu ne olduğu belirsiz kişilerle değiştirdi.Tek sebebi var guvensizlik
KARAR OKURU 19 Eylül 2019 09:58
...sadece ve sadece hukuktan ve anayasadan emir alarak yapıldığı"nı haykırması... Güldürmeyiniz sayin yazar. Su anda hukukun anayasanin bellemedigi yer birakmamis bir yönetim var ülkede. En basit örnek: hamile kadin hapse giremez. Birilerinden korkmuyorum diyorsaniz arastirin yazin cümlenin gerisini buraya bakalim kac tane kadini o halde iceri tikiyorlar...
musto 19 Eylül 2019 09:56
AKP artık taşlar yerinden oynamaya başladı iç hesaplaşmalar ile yollar ayrılacak ve kirli çamaşırlar ortaya dökülecek.Parti bir şekilde ayakta kalacak içinden çıkanlar yollarına devam edecekler.Vicdanlarda isterse suça bulaşmamış olsun kirlenmiş bir yapının içinden gelecekler.
KARAR OKURU 19 Eylül 2019 13:54
0
o iş bitti kardeş. ümitvar olmayın artık. kendini tüketen kısır çember on yıldır işliyor.
musto 19 Eylül 2019 14:13
0
Kardeş bizler ilk 1,5 dönemden sonra umudumuzu kesmiş: Yeni umutlar aramaya başlamıştık.Sağ olsun sağduyulu halkımız bünyemize ve ülkemize zarar veren bir yapıdan bir türlü ümidini kesmedi.
KARAR OKURU 19 Eylül 2019 09:36
Bunların hepsi boş konuşma. Tek önemli şey tek adamın ne düşündüğü ve ne istedigidir. Diğerlerinin düşünceleri ve söyledikleri sıfır mertebesindedir. Tek adam da tarafını geçenlerde yaptığı ziyaret ile belli etmiştir. Adalet bakanının suyu isinmisa benziyor.
turan dan. 19 Eylül 2019 09:21
ne sn. Süleyman soyluyu( bazı söylemleri sıkıntılı olsa da), ne sn.Abdülhamit gülü sn. bahçeli yedirmez...
Mehmet 19 Eylül 2019 13:29
2
Ulusalcılar mhp li olmasın.
KARAR OKURU 19 Eylül 2019 08:51
AKP’de FETÖ ile aynı maklubeye kaşık sallamayan mı vardı?
Tarikat..cemaat..vakıf ve stk'lerde çokça yapılan ayak oyunları,siyasette zirve yapıyor..Eee,demokrasiyi sindirememişlerin metrekareye 3-4 tane düştüğü ülkemde normal bunlar.!Ne dünyaymış be.!
KARAR OKURU 19 Eylül 2019 05:25
Bir Ankara/Bursa THY ile uçuşta Abdülhamit Gül ile beraber aynı uçakta seyahat ettim. İnişte karşılayanların sayısı ve cansızlığı dikkat çekiciydi. Doğrusu garipsemiştim. Gözden mi düştü acep diye aklımdan geçirmiştim. Yazınızdan sonra konu berraklaştı kafamda. Teşkilata birileri sinyalı vermişti!
Murat 19 Eylül 2019 18:38
1
Adalet Bakanı Devletin 13 uçağı varken THY nin tarifeli uçağı ile mi gitmiş. Eksi puan. Bir de hukuk-adalet deyip yargı reformu yapıyor bu da eksi. Bu tavırdaki birini harcamaya çalışanlar muhakkak harcayacaklardır. Zira ismi değişmeyecek 3 bakan arasında sayılırken birden PELİKANCILAR düğmeye bastı.
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN