Back To Top
Barzani karşıtlığında ne var ne yok

Barzani karşıtlığında ne var ne yok

- A +

200 araçlık bir PKK konvoyu, Barzani’ye yardım için Suriye’den Kuzey Irak’a geçti, ağır silahlı bin kadar teröristle Zaho civarında görüldü” haberleri birçok yerde var.

Ama şunu diyen bir Allah kulu yok.

TSK dün dahil, her gün Kuzey Irak’taki PKK hedeflerini havadan bombalıyor, sonra da açıklamayla duyuruyor.

Madem koca bir PKK konvoyu oralarda dolaşırken görüldü, hazır açıkta yakalanmışken vurulamaz mıydı?

Neden TSK göz göre göre seyirci kaldı, niye açıklamalarında böyle bir konvoydan tek kelimeyle bahsedilmiyor?

BİRLEŞTİKLERİNİ PKK DA BİLİYOR MU?

Referandumu “İsrail destekledi, PKK kutladı” manşetlerinden bolca var.

Ama sor bakalım, numunelik iki İsrail bayrağı yerine, Erbil’de yeri göğü Türk bayrağıyla donatmak istemezler miydi diyen...

İsrail’in desteğini gölgede bırakacak farklı bir ‘büyük abi’ siyaseti izlenemez miydi diyen...

Bu Barzani, İsrail’den çok bizim adamımız değil miydi diye sorgulayan tek satır yok.

Yine...

PKK’nın referandumu sevinçle karşıladığını söylüyorsunuz ama daha dün bile Duran Kalkan ateş püskürüyordu Barzani’ye. ‘Referandum Kürtleri oyuna getiren bir dış komplo, Barzani de alet oldu, demokratik Kürt birliğini sabote etmekten başka bir işe yaramadı” yaygaraları basıyordu diyen bir insaf sahibi yok.

Bırak işbirliğini, Kandil’dekiler kendileriyle anlaşmadığı, PKK’yı içine katmadığı için tepki koyar, Barzani’yi tek taraflı hareketle suçlarken, onları birleştirme senaryosu neye hizmettir diyen nerede.

ESAD’DAN AL HABERİ

Esad’ın bakanı, IŞİD’i yendikten sonra YPG’ye özerklik vermeye açık olduklarını bildirdi diyen var...

Ama Esad’ın aynı sözcüsü, Barzani’nin bağımsızlık referandumuna şiddetle karşı, bizle aynı pozisyonu savunuyor, yok mu bir terslik diyen hak getire...

Barzani Kerkük’ü sindirmek için kente 250 PKK’lı gönderdi diyen var...

Ama PKK yakalasa Barzani’yi bir kaşık suda boğacak, peşmergeye pusu atıp duruyorlar diyen...

Hem düne kadar saymadığımız, muhatap dahi almadığımız, kötü adam, İran kuklası, Şii milliyetçisi, mezhepçi, yayılmacı, zorba dediğimiz Bağdat’a boyun eğmeye, tabi olmaya zorlamak da nereden çıktı diyen...

Barzani mi daha güvenilir, İran mı, Bağdat hükümeti mi diye soran...

Bağdat’ın tam kontrol ve hakimiyetini isteyerek, Barzani’yi İran’ın denetimine girmeye iterek, Kerkük’ü güvenilmezlere emanet ediyor olmayalım diyen bir tereddüt geçirme dahi yok.

“Türkiye ambargo uygularsa yiyecek ekmek bulamazlar, Kürt bölgesi Gazze’ye döner” diyen yan manşet bile var da...

Gazze’ye benzetirsen Türkiye neye döner, bizi İsrail’in konumuna düşürmek nasıl bir gaflettir diyen...

Hem yönetimlerinden dolayı halkları cezalandırdığı için, bugüne kadar ambargo dayatmalarına insani gerekçelerle itiraz eden biz, kendi tezimizle çelişmiş, çok güçlü bir dış politika argümanımızı inkar etmiş olmaz mıyız diyen yok.

KARA PROPAGANDAYLA İSPATLANAN ŞEYLER

Düne kadar yere göğe sığdıramayan gazeteler, şimdi Barzani’ye karşı müthiş bir karalama yarışında. Ve bu yarışta atış serbest. Dezenformasyon var, çarpıtma var, asparagas gırla, her neviden mantıksızlıkla tutarsızlık mevcut. Tahrik, dolduruş, kışkırtma, ne ararsan var. Bir tek sınır yok.

Yeter ki Barzani PKK ve IŞİD’le ortak bir terörist ve İsrail projesi bir düşman gibi görünsün.

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
ali veli 30 Eylül 2017 21:10
Açık ve net,Barzani nakşibendidir.Mütedeyyin Kürtler ve Türkler içindeki populitaritesi açık ortadadır.Pkk ile Türkiye safında savaşıp 2000 e yakın peşmergesini kaybrtmeyi göze alacak kadar da Türk devleti ile barışık yaşamıştır.Kürtler bir ulustur ve büyük bedel ödemişlerdir...Madem aynı devlet içinde yaşamanın bir mahsuru yok,birkaç yüz Arap ve Türkmen kuturulacak Kürdistanda Kürtlerle yaşasın ne olmuş yani.Hatta İrak ulus adı değil,isim önemli değil Adını değiştirip kürdistan yapın sorun böylelikle halolsun:))
KARAR OKURU 28 Eylül 2017 22:03
FETOCÜ EMRE USLU TUNCAY OPÇİN VS BARZANİ VE REFARANDUMU DESTEKLİYOR.KARAR GAZETESİ DOĞRU YOLDASIN.
Atilla 03 Ekim 2017 10:24
0
Işid de Allah bir diyor. O zaman hepimiz işid ciyiz değil mi? Sayın editör. Zeka seviyesi alt sınırları zorlayan yorumları lütfen engelleyin. Kazara gözümüz çarpıyor cehalete maruz kalıyoruz. Olmuyor, lütfen.
KARAR OKURU 28 Eylül 2017 20:56
Bu neyin bağımsızlığı, neye karşı bağımsız. Irak bağımsız bir devlet değil mi? Kürtler o devlette esir mi? Irak bir ırkın adı mı?... Barzani Irak'ı neden kendi devleti olarak görmüyor?
Selim 28 Eylül 2017 16:02
Akif bey diğer devletler de bugün barışık olduklarıyla yarın ülke çıkarları gereği bozuşup mesafe alabiliyorlar.Bunu sadece Türkiye yi yönetenler yapıyor gibi bir algı oluşturmak size ne sağlıyor anlamıyorum. Eleştiri yapılmalı ama insaflı olmak lazım.Rusya da dün bizimle kötüydü bugün iyi ,Irak dün farklıydı bugün farklı. Yani aynı şeyi diğer devletler de yaşıyor.
KARAR OKURU 28 Eylül 2017 23:54
1
Rusya bizimle iyi mi? aa bilmiyordum, şimdi domates gibi kızardım utancımdan.
KARAR OKURU 28 Eylül 2017 15:48
Hürriyetteki yazılarınız anlamsız ve bir ileri iki geri adım atan adamın tutarsızlıkları gibiydi. Şimdi bana ters de zıt da gelse kendi içinde bir tutarlılık barındırıyor. Bu yazınız için de elinize sağlık. Kürtlere yapılan haksız ithamları ve zorbalığı Türk, çerkez, arap, laz, gürcü, arnavut vb. kişilerin dile getirmesi ve yapılan haksızlık ve yanlışların ülkemizin barış ve güvenliğine zarar vereceğinin uygun uslupla hatırlatılması hem insani ve vicdani hem de vatanseverliğin gereğidir.
KARAR OKURU 28 Eylül 2017 15:39
Kürtler Iraka'ta esir değildir. Irak Araplar, Türkmenler kadar Kürtlerin'de devletidir. Barzani kaybolan karizması için, kendi devletini parçalamaktadır.. Irak'ın ilk Cumhurbaşkanı Talabani bir Kürttür. Diğer Iraklılar, bir Kürt bize Cumhurbaşkanlığı yapamaz dedi mi? Mesele bağımsızlık değildir. Çünkü Kürtler esir değildir. Mesele bölgedeki kargaşayı artırmaktır. Erdoğan'ın her siyasetinde hata arayanlar, madara oluyorlar...
KARAR OKURU 28 Eylül 2017 14:58
"Gazete" mi? Ama biz onları bir partinin tanıtım bülteni zannediyorduk. Bu ülkenin uluslararası platformlarda yalnız bırakılmasının ve bunun ekonomi üzerindeki etkilerinin bedelini yine bu millet ödeyecek, öyle görünüyor. Nutuk atmaya gelince "biz dünyanın bilmem kaçıncı ekonomisi olduk". Öyleyse %40 vergi zammı neyin nesi yahu?
KARAR OKURU 28 Eylül 2017 13:10
Akif beki ne yazık ki Türkiye halkı geleceğini göremeyen halktır kavgacı anlık duygularlarla hareket eder konu Kürtler olunca sağcısı solcusu tkp ödp lisi yurttan sesler korosu olmuş Kürtlerin seçme hakkı yokmu ayıptır Kürtleri aç susuz perişan ederiz gibi laflar İsraili bahane ederek yapılması gereken Türkiye sahip çıkmalı demokrasi insani değerdir
KARAR OKURU 28 Eylül 2017 14:11
6
TÜRKMENLERE UYGULANAN ŞİDDET SOYKIRIM VE SÜRGÜNLERE SALDIRILARA NE DİYECEKSİNİZ?
Timur 28 Eylül 2017 12:07
Bingöllü Akif Beki Bazani 2005 yilinda belirlenen sinirlari 13 yilinda Tam yüzde 80 genisletmis yani anlasmaya sadik kalmamis, capulculuk yapmis. Bunu niye yazmiyorsun?
28 Eylül 2017 15:42
18
1. Bingöllü diyerek ne nemek istiyorsun? Bölücülük değildir de nedir bu uslup? 2. Barzani sınırlarını 13 senedir genişletiyordu da, senin türkmen kardeşinin haklarını gasp ediyordu da sormazlar mı? (a) Sen barzaninin petrolünü 13 senedir niye satıyordu? (b) Barzaninin bayrağını ülkende göndere niye çektin? (c) Diyarbakırda birlikte megri-megri türküsünü niye birlikte söyledin? (d) Başikandan sana çık diyen ırak hükümetine, sen kim oluyorsun burası kürdistan toprağı niye dedin? (e) Eğer barzani ABD'nin ve İsrailin uşağı ve çabulcuysa ABD ve İsraile söyleyecek sözün yok mu? Yoksa söyleyecek sözüm var ama onlara gücüm yetmiyor mu diyorsun? Allah hepimizi ıslah etsin, haktan yana olmayı hakikati konuşmayı nasip etsin.
Timur 28 Eylül 2017 18:50
2
Kizgin vatandasa cavap (15:42)... (1) A. Beki Karar gazetesine geldiginden beri yanli yazilar yazmaktadir ve acikca barzanicilik yapmaktadir, herhalde ayni gruba ait oldugu icin, bazi seyleri üzerine alinmaktadir. (2) Cevap: Bana ne AKPden RTEden? Ne AKPliyim nede Reisciyim ve nede suncu buncuyum, sadece ülkesini seven Müslüman bir Türküm. Kuran-i Krimin ilk suresi "Oku, seni yaratan rabbinin adiyla oku" dur. Yani Cenab-i Allah sana verdigim akilla, benim sana gönderdigimi okuki, beni bul benim ne demek istedigimi anla demektir. Yoksa okuda Adam ol demek degildir. Karar gazetesinde ne yazikki AKP takintisi yüzünden, bazi yazarlar gercekleri sapittirmaktadirlar...Türkiyenin su andaki kötü dis politiaksinin en büyük sorumlusu RTE/AKP dir. Türkiyede yasayan ülkesini seven, ülkesine bagli (bakin suna buna bagli demiyorum), ülkesini 1 mm Ileri tasimak isteyen ama firildaklik yapmayan her insan, bunlara Kürtlerde dahildir, bu ülkenin 1. derece vatandasidir. Barzani ailesi kalpazandir...Irakta hergün onlarca insan ölerken, o insanlarin topraklarini gasp etmistir vede utanmadan IKYB bölgesi en güvenli bölge diyerek böbürlenmaktedi, oysa ABDnin yardimi olmas bir hictir. RTE ve AKP Barzani ve Israil konusunda iki yüzlüdür. RTE son tehdidi, kapilari kapatirsam, siz ac kalirsiniz, bende büyük bir tiksinti olusturmustur. Velhasil, hic bir Türk/Kürt Politik görüsünü bir parti liderine, dini görüsünü bir tarikata teslim etmesin, lak lak yaparak, TV karsisinda cekirdek citlatarak vaktini gecirecegine, okuyup Islami, Ümmetciligi ögrensin! Cünkü Türkler ve Kürtler 70 li yillarindan ders almadilarsa, o Zaman halleri cok kötü olacaktir...Bir müslümana ne Israil nede ABD dostur. Müslümanin kardesi yine müslümandir...
nuray 28 Eylül 2017 10:32
Barzani kampanyasında türkiye topraklarını içine alan haritanın ne işi var diyen,barzani neden türkiye ile istişarede bulanmadan apar topar bu işe kalkıştı diyen yok.
karar okuru 28 Eylül 2017 15:55
3
Araplara Türkmenlere neden saldırı düzenleniyor,katlediliyor,göçe ,sürgüne maruz kalıyorlar,yerlerine pyd, peşmerge neden geliyor diye soran da yok.
KARAR OKURU 28 Eylül 2017 21:09
1
Araplar turkmenleri oldururken nerdeydin.
Sosyalist 28 Eylül 2017 10:25
Objektif bir yazi Türkiye de ne medya nede gazeteci ne de köse yazari var.hergün gazetelerde asparagas haberler ve köse yazilari var.dogru teshisler ve yazilar bin yilda gecse degerini korur .sayin beki sizlen cok zit kulvardayiz ama bu yaziniza sapka cikartiyorum.lütfen gercekleri hepdile getirinki tarihte insanlarda size saygi duyae.saygilarimla
dippu 28 Eylül 2017 09:39
akif bey, mukemmel bir yazi.vanayi kapatirim diyenler vananin yanindan bile gecemez.o sadece devlet bahcelinin gazini almak icindi.Turkiye bogazina kadar borcta oldugu icin vananya elini suremez.yandas gazatecilerin isi sadece hareket, kivirma, laf cevirme, ruzgara gore yelken acmak.masal anlatmak yani.Dis politika yok, ic politika yok, egitim yok, teknoloji yok, olmayacak.Koskoca bakanlar bile fikirlerini beyan etmiyor, edemiyor,Allah sonumuzu hayir etsin.
sefure 28 Eylül 2017 06:26
dostum barzani sanırım çok yakında katil berzeni olacak...eyyy berzeni sen kimsin yaa
KARAR OKURU 28 Eylül 2017 13:27
3
Meğersem Berzeni sadece bir aşiret başıymış. Yine kandırıldık.
KARAR OKURU 28 Eylül 2017 14:15
1
MERAK EDİYORUM RUSYA DA PUTİN E DÜN TÜRKİYEYLE ARAMIZ BOZUKTU BUGÜN İYİYİZ YADA MACRON A TÜRKİYE İLE DÜN KÖTÜYDÜK BUGÜN NİYE İYİYİZ YADA İRAN A TÜRKİYE KARŞITI POLİTİKALARIMIZ NEREYE GİTTİ DİYEN BİZDEKİ BEYİNSİZLERDEN VAR MI?
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN