Back To Top
Bayram etkinliğiniz kutlu olsun

Bayram etkinliğiniz kutlu olsun

 - Son Güncelleme: 04.06.2019 Salı 09:12
- A +

“İstanbul'un fetih yıldönümü, Yenikapı'da teravih namazı etkinliğiyle kutlandı. Etkinliği, Diyanet Vakfı organize etti..." 

İbadeti, siyasi eylem terminolojisiyle haberleştirense muhafazakar medya oldu, bunu da gördük! 

Namazdan 'etkinlik' diye bahsedince cemaat de miting topluluğu gibi sunulmuş oluyor. 

"10 bin hatim, 100 bin dua programı" da icra edildi nitekim bu ramazan.  

Teravih her Ramazan kılınır, hatimler hep indirilir, dualar yine edilirdi. Ama bu dille anlatılmazdı. 

Sonra 'teravih mitingi' denince, o kapıyı kendileri açmamış gibi kızan da aynı medya.  

'Etkinlik' tanımını kullanan da, 'etkinlik niyetiyle namaz mı kılınır' eleştirilerine teravih eleştirilmiş gibi yansıtıp köpüren de onlar.  

'Etkinlik' şeklinde düzenlenmesinden değil de teravihten rahatsız olunmuş, namaza karşı çıkılıyormuş, din ve ezan düşmanlığındanmış gibi... 

Saadet lideri Karamollaoğlu'na nispet olsun diye, Çamlıca Camii'ni sabah namazında doldurma faaliyeti düzenlenmişti. Hani, 'niyet ettim inadına namaza durmaya' türü uyarlamalarla Saadetlilerin hicvettiği olay... 

Katılmayan imam ve din görevlilerine soruşturma açıldığı ortaya çıktı. Fakat muhalif medya, 'sabah namazı etkinliği'nde yok yazılanlardan bahsedince 'namazı etkinlik sanıyorlar' diye o haberlerin sadece dilini dile dolayanlar, ironiye bakın ki yine aynı arkadaşlar. 

Bugün, Esad'ı bayram namazında saf tutarken gösteren fotoğraflar tekrar servis edilecek. Tepki ise, teravih için 'etkinlik' tabirini kazara ağızdan kaçırmayıp taammüden gazetelerine basanların ta kendilerinden gelecek. Cami siyasi gösteri yeri değil, Şam rejimi sahtekarca namazı  propagandasına alet ediyor diye... 

Hem Mısır darbecisi Sisi'nin, tavaf sırasında Kabe'ye sırtını dönerek çektirdiği yapmacık pozu ti'ye almalarının üzerinden daha bir hafta geçmedi.  

Zulmünü örtmek, Müslümanlara şirin görünmek için kalkıştığı ihramlı umre şovunu bile yüzüne gözüne bulaştırdı, alay konusu yapmazlar mı? Acemi diktatör onu bile beceremedi. 'Kıble arkanda kaldı ya hacı' takılmalarıyla kafa buldular haklı olarak. 

Sisi, devirdiği seçilmiş Cumhurbaşkanı Mursi'nin savunma bakanıydı. O müezzinliği üstlenerek kamet getirip arkasında namaza duruyor, Mursi de imamlığa geçip cemaatle namaz kıldırıyordu. Ama darbe yapıp Mursi'yi hukuksuzca hapse atmasına engel olmadı. Nasıl bir dindarlık ve İslam kardeşliği bağıysa... 

Suud Veliaht Prensi bin Selman'ın en önde cemaate namaz kıldırırken fotoğrafları var. Çalışmaları teftiş ayağıyla Kabe'nin damında gezinirken bile.  

Fakat sorarsanız; manevi havası bozulup bir gösteriş podyumuna çevrilmemesi için Kabe'de selfie çekilmek gibi sunilikleri yasaklayan o. Dünyevi iktidar mücadelesine ahireti kazanma mücadelesi süsü vererek göz boyayıp aldatan, dini kötüye kullanarak radikal ideolojilere alet eden istismarcılarla da ondan başkası savaşmıyor. 

Kimse üstüne alınmıyor yani. Dini vaazla siyasi propagandayı, ayetle sloganı, Allah'a kullukla kullara partizan gövde gösterisini, camiyle partiyi, cemaatle mitingi, halis  ibadetle oy toplamak gibi seçim faaliyetlerini karıştıranlar hep başkaları, samimi olamayan öteki istismarcılar. 

Dindarlık içtimalarında birinciliği kimseye bırakmadan boy gösteren çok samimi medyamızın oruç faaliyeti bitti,  bayram etkinlikleri de kutlu olsun o halde. Sizlere de hayırlı bayramlar. 

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
E.K 04 Haziran 2019 13:08
Suudi prensin onde namaz kilarken gozukmesi ile, namazdakilerin rakamlariyla, camii doldurmalarin haber yapilmasi ayni kafa yapisinin urunudur. Dinin siyasete alet bu kadar alet edildigi hic bir donem olmamistir Cumhuriyet devrinde...Dunya universite siralamasinda sadece ve sadece iki (2) ozel universitemiz var...Ama en buyuk camii bizde, en cok cemaatide cebren biz toplmaya calisiyoruz... Eminim dunya bize gipta ediyordur...!
KARAR OKURU 04 Haziran 2019 12:19
Akifbey siyasi islam denen şey müslümanların baş belası 17 senedir siyasi islam iktidarda ama meyvalaıı deizm ve islamdan bir kısım insanı ikrah ettirmek oldu. Mealesef. Dinimizde tebliğ ve eğitim var ilk öğrenmeyle beraber samimi olarak dinimizin emirleri yaşanır. Ver emir mukaddestir hürmet edilir dünya menfeatına alet edilmez. İmamı rabbani hazretleri onlara 33 mektupta. Dini dünyaya alet edenlere (bunlar kendilerini. Dinin önderi zannederler Ancak onlar din hırsızıdırlar ve dünyanın en şerlileridirler) buyurur .
Karar Okuru 04 Haziran 2019 10:47
Zor soruları soruyoruz ama sıra zor cevaba gelince susuyoruz. Bu garabet işlerin asıl muhatabı olan toplumun durumu neki bunlara cesaret edilebiliyor. Kimse kaplana semer vurmaya kalkamaz.
KARAR OKURU 04 Haziran 2019 08:37
Her kim desinler veya yapıyor diye yani ibadette riyaya kaçarsa biliniz ki Allah sizin gizli ve açık sözünüzü bilir kalplerdekinide bilir sakın kendinizi kandırmayın
KARAR OKURU 04 Haziran 2019 09:44
1
Maksat Allahi kandırmak veya kendilerini kandırmak değil. Diğerlerini kandırmak. Başarılı da oluyorlar.
KARAR OKURU 04 Haziran 2019 06:25
Güzel memleketimin Şehitlerine hakkınızı helal edin diyebilecek bir neslimizin olmaması ne kadar acı
KARAR OKURU 04 Haziran 2019 05:00
Yazıktır gencecik beyinleri bilime, fene, matematiğe yönelteceğinize kuru kuru ezbere boğuyorsunuz. Hatim indirmekle olacaksa bu iş bir milyon indirinde dolar düşsün, atom parçalansın.
KARAR OKURU 04 Haziran 2019 07:25
7
sap ve samani karistirmayin lutfen. Hatim indirip hafizlik yapanlarin fen ve sosyal bilimleri reddettigini nereden cekartiyorsunuz. Bizler hayatimizi bir duzen icerisinde ve Allahin emrettigi uzere peygamberin sunnetine uygun olarak duzenlemek istiyorsak eger hem dink hem sosyal hemde fen bolimlerini ayni oranfa ve olcufe yasamali ogrenmeli ve gelistirmeliyiz
KARAR OKURU 04 Haziran 2019 09:14
0
Millet bu güzel yorumu yine tersden anlayacak
KARAR OKURU 04 Haziran 2019 15:33
0
07:25 Allah senin anlamını dahi bilmeden Arapça indirdiğin 10 bin hatimi ne yapsın? Kıyamet günü şu yarattığım evrende ne yaptın ey kulum diyince Hrıstiyan’ı Yahudisi ben çocuk felcine aşı buldum diyecek, sen yüzbin hatim indirdim diyeceksin. Şu bayram günü otur bir düşün.
KARAR OKURU 04 Haziran 2019 04:37
Her tarafımızdan hubbu cah dökülüyor. Nedir bu makam ve dünya sevgisi. Yahu hakkaten yeter. Altı üstü bir belediye seçimi
Nerede o eski ramazanlar. Nerede o muhafazakar medyanın, merkez medyasının dini cehaletlerini ti ye alan yazıları.
KARAR OKURU 04 Haziran 2019 15:30
0
Heyecanla bekliyoruz caddeleri sokakları kırmızıya boyamanızı
MAHZUN MUHAFAZAKAR 04 Haziran 2019 02:05
Muhafazakar medya sınıf tekrarına kaldı. Bu performans ile giderse okuldan bile atılabilir.
Has Parti 04 Haziran 2019 02:04
Reklam filminin adı: La teravih de tevhid... Müşteri: Akparti.....Ajans: Diyanet İşleri Başkanlığı....Yapım Şirketi: Diyanet Vakfı ...Post Prodüksiyon: Trt ...Producer: Vergileriyle vatandaşlar.
KARAR OKURU 04 Haziran 2019 01:31
En sonunda bir de ahiret etkinliği var bizi bekleyen, hatta bize ''az bekleyin hele '' diyen.
Ben 04 Haziran 2019 01:19
Hazreti Ömer'e atfen söylenen bir söz aklıma geldi. 'Biz cahiliye dönemindeyken tapmak için helvadan put yapar sefere çıkardık, sonra da seferde aç kalınca o helvaları bir güzel yerdik' demiş. Helvadan yapılınca din, öyle oluyormuş demek. Ne de olsa bal tutan parmağını yalar derler. Ama bizde olur mu hiç öyle şey canım :)
KARAR OKURU 04 Haziran 2019 01:19
Hedefe ulaştıran her yol meşrudur. Ortadoğu toplumlarının meşhur sloganı bu.
musto 04 Haziran 2019 00:27
Kılınan namaz sonrası kararda okudum şok oldum akit haber md ordunun komutanlarına bundan sonra Cumhur başkanının arkasında EŞ....K .gibi sıralanacak saf tutacaksınız diyor. Cumhur başkanı danışmanı yalandan kınıyoruz açıklaması MSB kınıyoruz kanuni haklarımız saklı.CHP bir ordu komutanı RTE konuşmasını alkışladı diye eleştirmişti kıyamet kopmuştu.Bu adamlar bu cesareti nerden buluyor tavşana kaç tazıya tutmu diyorlar.
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN