Back To Top
Bence de ahlaksız bu troller

Bence de ahlaksız bu troller

 - Son Güncelleme: 28.02.2018 Çarşamba 00:21
- A +

Cumhurbaşkanı Erdoğan’la yakın zamanlarda hiç bu kadar mutabık olmamıştım.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun istifa edeceği şayiaları sorulduğunda verdiği cevaba hilafsız katılıyorum.

Söylentiler için ‘asılsız yaygara’ demekle kalmadı Cumhurbaşkanı. Yaygaracıların kimler olduğunu da adlı adınca söyledi. “Biraz ağır olacak ama ahlaksız troller vasıtasıyla yapılanlar bizleri ciddi manada rahatsız etmektedir” dedi.

Yanılmıyorsam Erdoğan, ilk kez ‘trol ahlaksızlıkları’ndan bu denli yakınıyor.

Yine yanılmıyorsam, Erdoğan’ın ‘ahlaksız’ dediği bu troller, iktidar trollerinin ta kendisi. Daha doğrusu iktidar trolleri içindeki hiziplerden bir hizip, kliklerden bir klik...

Ve eğer hâlâ yanılmıyorsam, bu cazgır hiziplerden al birini vur ötekine. Bu yaygaracı klikler ahlaksızlıkta birbiriyle yarışıyor, biri diğerinden beter.

Etrafa verdikleri bunca rahatsızlıktan sonra, demek ki artık iktidarın merkezine de ciddi manada rahatsızlık vermeye başladılar.

Ahlaktan yoksun birer ‘kurşun asker’ olduklarına ne şüphe, her harfiyle hemfikirim.

Fakat nedir yaptıkları ahlaksızlık, lamıyla cimiyle açalım mı biraz...

***

Süleyman Soylu vakası üzerinden gidelim...

Bu iktidar trolleri, söylentinin daha s’si çıkar çıkmaz kendi aralarında ikiye bölündüler. Süleyman Soylu kalsın mı gitsin mi diye, birbirlerine bir girdiler ki pir girdiler...

Bir taraf, mahkeme kadıya mülkmüş, Soylu İçişleri Bakanı olmazsa güvende olmazmışız, o giderse terörle mücadele çöker, FETÖ’yle PKK kazanır, sonumuz gelir de batarmışız, o varsa var ama yoksa yokmuşuz havası estirmeye soyundu.

Süleyman Soylu’ya, Süleyman Soylu’nun bile reddettiği bir anlam mı yüklemediler... Soylu’dan çok Soyluculuk yapmaya mı girişmediler... 80 milyonluk koca ülkenin kaderini, Soylu’nun siyasi kaderine mi bağlamadılar...

Karşı taraf ise başka bir fanatizm ve militanlıkla bu kör fanatizme mukabele etti.

Aman Allah, dudağınız uçuklar, ne ağzı bozuk karalamalar, ne saldırılar ne saldırılar, bini bir para!

Sorsanız, Soylu’nun görevde kalmasını savunanlara hadlerini bildiriyorlar. Güya Erdoğan’ın iradesini tartıştırmıyorlar.

Arkasından gelenlere sabah akşam ‘Aklınızı sakın ha kimselere kiraya vermeyin, iradenizi başkalarına teslim etmeyin, ne güç sahiplerine ne para babalarına boyun eğin, dalkavukluk bu milletin evlatlarına yakışmaz, bize körü körüne biat eden papağan bir gençlik lazım değil, bize düşünüp tartışarak sorgulayan ve kendi fikri olan bir gençlik lazım’ diyen sanki Erdoğan’ın kendisi değilmiş gibi...

Soyluculuk yapanları ‘üst irade’yi sorgulayıp karşı gelmekle, itaatsizlikle, fitne çıkarmakla, ikilik oluşturmakla, milletin birliğiyle ümmetin bütünlüğünü bozmakla, makam-mevki ve menfaat peşinde koşmakla, hainlikle vesair suçlamasınlar mı!... Erdoğan’a rağmen Erdoğancılık yapmaya kalkışmasınlar mı!...

İşte bir bardak suda koparılan bu gürültü, bu kızılca kıyamet, sonunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da canına tak etmiş olmalı.

Bence de yetti.

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
Abdullah hasan 01 Mart 2018 17:34
Ahlaksız troller, demekki ahlaklısida oluyor, ahlak soğan kabuğuna mi benziyorki ahlaksız olsun, bu gidişle yakında ahlaklı ahlaksızlar diye bir tabirimiz olursa sadmayin.
tarafsız 28 Şubat 2018 23:13
Kusura bakmayın ama herşey medya filan iktidarın elinde daha trolleri suçlamasınlar herkez hapisde zaten
karar okuru 28 Şubat 2018 22:24
başkaları için kurdurulan AKTROLLER sonunda kendi kendini vurmayamı başladı?
mazag 28 Şubat 2018 22:19
BUMERANG ETKİSİ. KAÇINILMAZ SONUÇ. RÜZGAR EKEN FIRTINA BİÇER. ELEŞTİRENLERİ VATAN HAİNİ, FETÖCÜ, VS GİBİ SÖYLEMLERLE İTHAM EDERLERKEN BU KARA TROLLERE KİMSE BİRŞEY DEMİYORDU. HANİ BİRDE RACON KESENLER VARDI.
KARAR OKURU 28 Şubat 2018 17:02
Trolller icin "Kursun Asker" demek hem H.C.Andersen´e, hem de 25 kardesten olusan, simarik cocuklarca degerleri bilinmeyip sobada erimeye terkedilen kursun askere haksizlik olur. Cocuklarin (masali bilentüm dünya cocuklarinin) kahramanidir "Kursun Asker". Bilmeden yazdiysaniz, masali okumanizi öneririm.. Saygi-selamlar..
KARAR OKURU 28 Şubat 2018 16:17
troller o kadar etkin ve verimli bir araç oldu ki, artık her siyasi kendi trol ekibini kuruyor :)
KARAR OKURU 28 Şubat 2018 14:43
"Ahlaksız Troller" tamam da, "Ahlaklı Troller" var mı aceba?
KARAR OKURUd 28 Şubat 2018 14:28
Sıkıntı troller deģil devlet kurumları.Yargı ne yaptı bunlara.Illa emir mi gelmeli
karar okuru 28 Şubat 2018 13:26
ders almamız için daha ne olması lazım. daha birçaç yıl önce parelel şimdide trol. DEVLETTE LİYAKAT OLMADIMI BUNLARI HEP YAŞARIZ.ben cahil bir vatandaş olarak trollerin kim olduğunu biliyorumda devletmi bilmeyecek.
KARAR OKURU 28 Şubat 2018 07:36
Varliginin sebebi olan yapilar icin bir gun mutlaka rahatsizlik verecegi belli olanlar ile olculu bir ortaklik kurmak lazimdir. Ne demis aralar besle kargayi calsin cevizini. ha ha ha
cevat karakalem 28 Şubat 2018 04:00
"Tek adam" sistemine baglili, ondan bir sekilde nemalanmaya calismak o kadar yaygin ve derin ki bu konuda Erdogan'in da yapabilecegi seyler sinirli. Aslinda sonuc cok da surpriz degil. Bu kadar uzun sure tek kisi bu derecede one cikarsa parazit cevrenin olusmasi "dogal" bir gelisim. Bu her zaman ve her yerde boyle olmustur.
HACI VAK VAK 28 Şubat 2018 11:48
2
Zarar kendine dokunmadığı sürece o parazit trol sürüsüne ses çıkarmayanlara söz yok mu . Bugün mü parazit olduğu anlaşıldı yoksa zarar AKP ye mi dokundu .
KARAR OKURU 28 Şubat 2018 12:59
16
VAK VAK trolün önde gideni sensin.
HACI VAK VAK 28 Şubat 2018 02:51
Bu troller yıllardır var ve ahlaksızlar . Ama eskiden sayın Gül , Arınç , Davutoğlu , CHP lilere HDP lilere saldırıyordu . Hükümetten ses çıkmıyordu . Zarar AKP ye değince tu kaka oldu troller . Ya bugüne kadar yaptığı ahlaksılıklar . Konu akp olunca ahlaksızlıkları gündeme geldi . Akp dışında herkese atış serbest yani .
KARAR OKURU 28 Şubat 2018 02:30
Trolcülük kaldı sahipsiz, kürk olsa kimse giymeyecek...
KARAR OKURU 28 Şubat 2018 00:42
İyide bu trollerin Ak parti nin maaşlı elemanları olduğunu bilmeyen yok. Madem Reis de rahatsız bu durumdan neden bu zamana kadar göz yumdu. Dağa si niye böyle bir troller mekanizması kurdu parti. Ayrıca Davutoğlu nun görevden alınmasına giden sürecin taşlarını troller doserken Reis hiçte rahatsızlık duymuyordu.
KARAR OKURU 28 Şubat 2018 12:18
3
AKP'nin istediği parti başkanının istediğinden farklı olmasın sakın.
KARAR OKURU 28 Şubat 2018 14:46
0
@12:18 Siz hangi ülke de yaşıyorsunz? AKP Erdoğandan farklı bir isteği mi olacak? Güldürmeyin beni
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN