Back To Top
Büyük resmimize vuran tutarsızlıklar

Büyük resmimize vuran tutarsızlıklar

- A +

Dünden bir başlık; ‘Çalındı’ ihbarı yaptığı koyunlar ‘çalıntı’ çıktı...

Açıp bakıyorum; Aydın’da, jandarmaya ‘50 koyunum çalındı’ diyen kişi, çalıntı hayvan alıp sattığı iddiasıyla gözaltına alınıyor.

Bir tane daha: Arandığı için başkasına ait kimlik kullandı, kimliğin sahibi de aranan şahıs çıktı. Fakat kaçak, yanlış kamuflaja saklandığından habersiz. Tatile geldiği Bodrum’da otele sahte hüviyetle giriş yaparken yakayı ele veriyor.

Bitmedi, bu da dünden medyatik bir vaka: Ankara, Esad’la dost olduğunda  desteklemişti. Ters düştüğünde desteği sürdü, Esad’a zehir zemberek cephe aldığında da desteği değişmedi. Ankara, PYD’yi kendine yakın tutmaya çalıştığında da öyle. PYD’yle işbirliği çöküp külahları değişme vakti geldiğinde, yine desteğinden bir şey eksilmedi...

Gel zaman git zaman, hava Esad’dan yana döndü. Gazeteci büyüğümüzün desteği de anında döndü. O zamanki Ankara’ya yıktı bir kalemde suçu.

Oradan esen dönemsel rüzgarların etkisiyle aldandığımızı, yorumlarda yanıldığımızı, Esad takıntısı nedeniyle gerçeği göremediğimizi, saplantılarımız yüzünden yanlış hayal ve hesaplara kapıldığımızı söyleyerek bir bir günah çıkarmaya soyundu.

Aslında başından beri Suriye’nin toprak bütünlüğünü savunmamız gerektiğini, çıkarımıza en uygun şeyin Esad’ın iç işlerine karışmamak olduğunu ama doğruyu bulamadığımızı yüzümüze vurmaya başladı.

Geç de olsa bari bundan sonra Esad’ın zaferini tanıyıp toprak bütünlüğüne, iç işlerine ve aralarındaki rejim tartışmalarına saygı duymamızı şiddet ve hararetle telkin ediyor. Tıpkı bizim de dış ülkelerden beklediğimiz gibi...

Gerçi Cerablus’ta, El Bab’da, Afrin’de ve nihayet İdlib’de Esad’ın topraklarını milletimizin evlatlarına bekletmiş, sınırlarını Türkiye’ye korutmuş, bütünlüğünü bize muhafaza ettirmiş, egemenliğini bizim savunmamızla yeniden kurdurmuş oluyor ama feda mı olsun!

Silahla, savaşarak aldıklarımızı bizi dostluğa geri kabulü karşılığında rejime devretmemiz ve ayak altından çekilmemiz, ortadan kaybolmamız madem en doğrusu... Bu kadar kıyaktan sonra Esad karşısında bu ezilip büzülme, bu özür dilemeci pişmanlık ağızları niye peki?

***

Uzattım, daha neler var halbuki, bakın bir başlık daha: ABD’ye kızıp Ankara’daki büyükelçiliklerine ateş açmışlardı, arkadaşların dolar balyalarıyla sarmaş dolaş, eski ABD sefiriyle de samimi fotoğrafları çıktı.

E zaten dolar literatürden çıksın diyen oda başkanı da döviz bürosu sahibi çıkmamış mıydı? Hesapta dolara kızan elçilik saldırganlarının dolara yılışırken çektirdiği pozlar ne ki!

Hem ayrıca yerseniz, FETÖ cuntasının içyüzünü teşhir eden ‘Uyanış’ filminin yönetmeni de FETÖ’cülükten 6 yıl hapis yemedi mi daha dün! Aynı zatın Reis filmindeki reisçiliği de ikiyüzlü çıkmadı mı!...

Toplumsal ödül-ceza çarklarının ters çalıştığı, sahtekarlığın ve düzenbazlığın prim yaptığı çarpık düzenlerin alametidir riyakarlık. Bütün tutarsızlıklarıyla boşuna yükselmiyor yani.

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
Gerçek dürüstlük 08 Eylül 2018 20:36
Riyakarlık torpille birleşince hormonlu bürokratlar türedi ki bunlar Devleti Hükümeti Bakanları yanıltıyorlar.Koltukta kalma pahasına bu bürokratlarca yanlış bilgi,iftira, ahlaksızlık, vb yanlış işler uyulması gereken kural gibi hayat tarzları oluyor.
musto 08 Eylül 2018 13:35
Enver paşa alman gemilerini aldı askerlere osmanlı fesi giydirdi rus limanlarını bombaladı bir anda savaşa girdik aynısını davudoğlu yaptı suriye bataklığına girdik karar yazarlarının sıkıntısı savaşın sonuna gelindiği ve siyasal islamın'da sonunun geldiği ve sn erdoğanın gerçekten sırtından vurulduğu günahını almışız onun için bu kesime güvenmediği ne varsa kurtuluş ruhunda var dedi inşallah artık onu yarı yolda bırakmayız..
KARAR OKURU 08 Eylül 2018 13:25
Hilekar insanlar çevrelerinin sessizliği sayesinde cüretkarlar ,birçok kişi susmayı konuşmaya tercih ediyor , çıkarı gereği : o çıkarlarda çok kısa vadeli maalesef...
KARAR OKURU 08 Eylül 2018 13:05
Suriyenin butunlugunu savunmak Esed'i savunmak degildir. 2011'den 2013'e kadar, 'Esed'e neden cephe almiyorsun' diyen yirtinan koro bugun, " Esed'le neden barismiyorsun" diyor!? Ayrica cevap bekleyen soru; %8'lik Nusayri azinligi Suriyenin yonetimine kim getirdi? 50 yildir kim neden iktidarda tutyor?
KARAR OKURU 08 Eylül 2018 12:37
O bahsettiğin şahıs ve yazıları hükümetin propaganda aracıdır, şimdi yapmaya çalıştığı şey de elimizde patlayan suriye olayında yapılan dönüşe yer açmaya çalışmaktır, Onun da işi zor!! Her sabah bugün neyi savunuyordum diye kafaları patatese döndü iyice!
KARAR OKURU 08 Eylül 2018 11:29
esad gitsin diyoruz da yerine kim gelecek.. plan yok.. program yok. ypg mi.. ışıd mı.. ihvan mı.. pyd mi.. yoksa hepsine biraz toprak mı verceğiz. artık suriyenin birazını da israil alır.. suriyede tek çözüm ilk etapta esad başkanlığında ülke bütünlüğünü korumak ve ülkeyi yeniden imar etmek.. yoksa bu savaş yıllarca bitmez..
KARAR OKURU 08 Eylül 2018 11:12
Bravo sayın beki. Ama en şaşılacak şey hükümet yanlısı profların, AK partili ve muhafazakar yazarların, televizyonlarda Rusya İran ve esata toz kondurmamaları. İdlibi bombalarla cehenneme ceviren rusyaya sus pus olmaları. REİSCİLİK İNSANIN GÖZÜNÜ BU KADARMI KÖR EDERMİŞ.
Çerkez Ethem 08 Eylül 2018 02:40
..."Toplumsal ödül-ceza çarklarının ters çalıştığı, sahtekarlığın ve düzenbazlığın prim yaptığı çarpık düzenlerin alametidir riyakarlık. Bütün tutarsızlıklarıyla boşuna yükselmiyor yani"... 100 yıldır sahte tarih, sahte kültür, sahte din, sahte kahramanlarla eğitilen/uyutulan bir toplumun geleceği nokta budur ! Milli sporumuz t.c de kolpacılık/Sahtekarlık !
KARAR OKURU 08 Eylül 2018 09:33
17
İşinize gelince 100 yıl, gelmeyince 16 yıl, bu yorum(!) TAM OLARAK Akif Beki'nin anlatmaya çalıştığı RİYA'nın daniskası bir örnek olmuş, yazıya katkı olmuş!
Has Parti 08 Eylül 2018 02:06
Sayın yazar muhtemelen İblib'den ülkemize yapılacak göç 'Suriye'nin bizim iç işimiz olması' nedeniyle 'içgöç' sayılmalı mıdır sizce?
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN