Back To Top
Camiyle partiyi Tunus bile ayırmışken nerede Diyanet!

Camiyle partiyi Tunus bile ayırmışken nerede Diyanet!

- A +

Konya’dan haber üstüne haber geliyor, AK Parti teşkilatları camide iftar düzenliyor diye. 5 yıldızlı otel iftarlarına başka alternatif akıllarına gelmediğinden, lüks ve şatafattan kaçınma isteğinden midir?

CHP adayı Muharrem İnce, İstanbul Gaziosmanpaşa’da üç caminin duvarlarına AK Parti seçim afişlerinin yapıştırıldığını söylüyor. Sokaklarında açık hava ilanlarına tahsisli billboard bulunamadığından mı?

Sultanahmet’in minareleri arasına seçim sloganı yazılmış mahyalar gerildiğini görse, şaşırmayacak artık hiçbirimiz.

Süleymaniye külliyesinin duvarlarına bir boydan bir boya seçim pankartı asılsa yadırgayan çıkmayacak neredeyse.

İnce verip veriştiriyor, çekin camiden ellerinizi diye, camiler babanızın malı değil diye, camiler siyasi seçim bürosu değil diye...

Hadi yanlış bilgi varsa, iftira ve çarpıtma varsa düzeltmiyor AK Parti yetkilileri. Ne düzeltmesi, ne yalanlaması; İnce’ye cevap verme gereği dahi duymuyorlar...

İyi de Diyanet’ten de çıt yok, o nedendir?

Diyanet’e bağlı değilmiş o camiler, başka yerde oluyormuş gibi bir aldırmazlık, bir neme lazımcılık, bir acayip vurdumduymazlık...

“Camileri bu işin dışında tutun efendiler, seçime karıştırmayın, siyasete bulaştırmayın” diyen tek CHP’yle İnce kaldı sanki.

Hayır yani imam da mı razı, cemaat de mi ses çıkarmıyor arkadaş?

***

Tunus bile bizden ileri...

Müslüman Kardeşler’in Nahda Partisi bile başardı, kurtuluş reçetesini buldu...

Liderleri Gannuşi, geçen sene cesur bir manifestoyla siyasal İslam’dan demokratik İslam’a geçtiklerini duyurmadı mı?

Camiyle partiyi ayırdıklarını haykırmadı mı?

Dini vaazla siyasi propagandayı ayrıştırdıklarını deklare etmedi mi?

Cemaatle miting kalabalıklarını bundan böyle bir tutmama sözü vermedi mi?

Dini faaliyetle siyasi faaliyetin iç içe geçmesinin, en çok dine ve dindarlara zarar verdiğini söylemedi mi?

İbadetle propagandayı, ayetle sloganı, ahirete çalışmakla dünyevi iktidar mücadelesini, Allah’ın rızasını kazanmakla seçmenin oyunu kazanmayı birbirine karıştırmanın Müslümanlığa nasıl bir kötülük olduğunu ortaya koymadı mı?

Mabetleri parti binası gibi kullanmanın, İslam’ı istismar ve siyasi çıkarlara alet etmek anlamına geldiğini tane tane anlatmadı mı?

Biz de coşkuyla alkışlamadık mı?

“Bravo, hak yol budur işte, siyasal İslam defterini kapatmakla çok iyi etti, Gannuşi bilge bir lider, harika özeleştiri yaptı, geçmişin hatalarından çok şahane ders çıkardı, tehlikeli bir yanlışa süper son verdi” diye bağrımıza basmadık mı?

“Müslüman Kardeşler için de Tunus için de en hayırlısı bu, Nahda’nın basireti sayesinde Arap Baharı Tunus’ta tuttu, diğerleri gibi ters tepmedi” tezahüratlarıyla karşılamadık mı?

Bir zamanlar Türkiye’nin demokrasi tecrübesini kendilerine örnek alan, AK Parti’yi rol model benimseyen, bize gıpta ile bakan Müslüman Kardeşler duymasa bari son havadisleri. Hiç değilse onların hayalleri yıkılmasın.

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
KARAR OKURU 08 Haziran 2018 03:42
AKP müslümanları Kulluk tan kıllığa düşürdü.Geçen biri dinlettti youtup da kadınlar orada " ben Tayyibin g..... kılıyım"diyorlar .inNın çok iğrendim. bu videolar acilen kaldırılmalı.acil....lütfen
KARAR OKURU 05 Haziran 2018 22:27
Siyasal İslam, demokratik İslam, liberal İslam, teokratik İslam, otokratik İslam, antikapitalist İslam, kapitalist İslam, muhafazakar İslam... Okurken "ne saçma, ne budalaca!" diyorsanız haklısınız...
KARAR OKURU 05 Haziran 2018 18:25
Heh müslümanın son hali
KARAR OKURU 05 Haziran 2018 17:33
Şimdi ne anlatsanız boş Akif bey! Gün olur da kazara bu ülkenin başına sol zihniyet gelirse o zaman iktidarının etkisiyle camilere siyaset sokarsa o zaman eminim siz daha iyi anlaşılacaksınız.
KARAR OKURU 05 Haziran 2018 16:01
Osmanlı’nın son yılları da dini yozlaşma ve kısır tartışmalar ile geçti , sonuç ortada. Eminim Erdoğan ve partisinin ileri gelen entellektüelleri camide iftar veya camiye parti afişine karşı çıkardı, yıllardır yapmadığını şimdi niye yapsın? Akif bey bu arda çeşitli cemaat ve tarikatların AKPye destek bildirileri hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Benim bildiğim Menzil, İsmailaga, Nur cemaatinin bir kolu destek açıkladı. Bu durum camiye afiş asilmasindan daha büyük ve ciddi değil mi? İslamcılar bu kadar eleştirirken tarikatların biat etmesi ilginç
KARAR OKURU 05 Haziran 2018 15:49
Akif bey, laiklik şimdi mi aklınıza geldi? Basra harab olduktan sonra...
KARAR OKURU 05 Haziran 2018 15:39
Devam. Çatlasanızda müslümanların bir araya gelecek. Bu camide olsa. ve topluca yemek yiyecek. Hatta akif efendi topluca oyunda oynayacak. Yoksa ne yapacaklarına sen mi karar vereceksin.
KARAR OKURU 05 Haziran 2018 17:08
4
Müslümanlığın yeni şartı ak parti galiba ....
KARAR OKURU 06 Haziran 2018 03:50
0
Diyecek söz yok siz devam edin böyle
KARAR OKURU 05 Haziran 2018 15:37
İslamı siyasalın ben kuranda görmedim. Demokrasi ile İslamı veya demokratik islam tabirini ilk duydum. Nerenden çıkardın. İslama kavramlar Kurani olmalı. Akp yi bilmem amma incesin ve senin gibi kişilerin her iftirasına ak partililer cevap vermeye kalksa kendi görüşlerini ifade edemezler. Camiye hiç uğramadığın ordan belli ki masa başına yazıların bireyden geliyor. Hani sultanahmetteki mahyayı yazının yanında bir yere haber yaptırsan da görseydik. Bizim gittiğimiz camilerde nedense senin bahsettikleri yok. Sadece ad benzerliği olduğunu sandığım akif bey.
KARAR OKURU 05 Haziran 2018 15:27
Sayın Beki, sen Hz. Peygamberin mescidde konuştuklarını bilsen kafandaki İslam'ı algın değişir...
KARAR OKURU 05 Haziran 2018 15:23
Bunlar islami insandan soguttular. Ben bunlara bakinca deist oldum.
KARAR OKURU 05 Haziran 2018 18:27
5
Amman yavaş
Abdulkadir 05 Haziran 2018 18:57
7
Müslüman Peygamberini a.s. örnek alır. Senin deist olacağın varmış. İki adım öten ateistlik. Boşuna kendine kılıf arama.
Çerjez Ethem 05 Haziran 2018 15:20
diyanet kuruldugundan beri t.c. nin başında Kim varsa onu desteklemiştir ! diyanet bir resmi kurumdur hiçbir siyasi olaya, hiçbirzaman prensipli yaklaşmamıştır ve yaklaşamazda ! diyanet, Muslimleri aydınlatalım Allah ın adalet sistemini ögretelim, Tevhidi ögretelim, taghutlarda beri olalım, diye kurulmamıştır ! Aksine nekadar Allah ın sistemine ters düşen varsa onlara karşı halkı uyutmaktan ve sözde muslim devletlerinin hainliğini bizlerden saklamaktan başka birşey yapmamıştır ! Kisacası diyanetin tarihi hiyanetle doludur !
KARAR OKURU 05 Haziran 2018 15:06
Butun samimiyetimle ifade ediyorum, artik camilerde huzur bulamiyorum. Eskiden camiye ozlem vardi ama simdi insanlarda o eski guler yuz ve samimiyetmalesef yok
KARAR OKURU 05 Haziran 2018 14:22
İslamın kendisi siyaset ve Kur'an anayasadır. Peygamber ise devlet kurucusu ve devlet başkanıdır... Tartışma başlatmak hele ki İslam adına ,lafı guzaftir. Hepiniz çekin kirli ellerinizi İslam'dan...
KARAR OKURU 05 Haziran 2018 17:53
3
Hem islamin kendisi siyaset, hemde cekin elinizi diyorsun. Siyasi olan elestirilir be adam ...
Mert 05 Haziran 2018 14:00
13 yaşımdan beri 5 vakit namaz kılmaya çalışıyorum, arada sırada kaçırsamda genelde kılıyorum lakin son 4-5 senede cuma namazı hariç camiye uğramadım
KARAR OKURU 05 Haziran 2018 17:41
1
Benzer durum, hayal kirikligi, umitsizlik, guvendigi daglara kar yagma durumu bende de var
KARAR OKURU 05 Haziran 2018 18:27
2
Bi durumu beğenenler neyi beğendik anlamadım.
KARAR OKURU 05 Haziran 2018 22:10
0
Camiler cuma günleri bile dolmuyor artık, diğer günlerde 15-20 kisiyle vakit namazlari kiliniyor. Ülkenin kaynaklarını aktaracagiz diye ihtiyacin çok otesinde Diyanet görevlisi atadilar şimdi o kişiler boş oturup milletin parasını maaş diye alıyorlar.
mahsuni 05 Haziran 2018 13:18
6 sene cinde yasadim , yasadigim sehirde bir cami vardi bana 19 km uzakti, istisna haric cuma namazini kacirmazdim mutlaka giderdim, 3 sene once turkiyeye dondum istanbula yerlestim , burda her tarafimda cami olmasina ragmen cuma namazina hic gitmedim hicte gidesim gelmiyor , ben beni biliyorum ben ayni insanim, sorun Ne olabilir acaba...!
Çiftçi 05 Haziran 2018 14:32
1
1.Niğmetin içinde olmak kıymetini azaltır.(Balığa su nedir demişler.içinde yaşadığı için suyu bilememiş diye anlatılır) 2.Azınlık psikolojisi insanı diri tutar(gurbet ellerde ..) 3.Ön yargıyla birilerine kızıp toptan o inanca soğuk durma. reddetme.((Pireye kızıp yargan yakmaya benzer) 4.Siyaset toptancılığı doğurur .Dine karşı kötü örnekle soğutabilir. 5.Şeytanın görevi değişik vesveseler vermesi..... 6...............
MEHMET SEVİM 05 Haziran 2018 13:10
Sayın yazar, kıyaslama benzerler arasında yapılır! Benim gibi bir garibin zekasını Albert Aynştayn ile kıyaslarsanız herkes güler size değil mi? Sayın GANNUŞİ bir alim... Dünyada adı geçtiğinde saygı uyandıran bir muhterem zat! Kıyasladığınız kişinin ise üniversite diploması arandığı halde bulunamıyor ve konuştukları kelimeler öğretmenlerin öğrencilere yasakladığı kelimeler! Üslubu ise Tophane dolmuş şoförü üslubu! Kıyası lütfen benzerler arasında yapınız efendim...
KARAR OKURU 05 Haziran 2018 13:08
AK Parti, nereden nereye..!? Geçmişten ders alan "gavurlar" ne güzel söylemiş: Güç yozlaştırır, mutlak güç mutlaka yozlaştırır.
KARAR OKURU 05 Haziran 2018 13:08
Yanlış olan budur zaten, Dinimizi kutaallarımızı seçimelere, siyasete karıştırdınız. Yazıklar olsun, bunu da mı görecektik!
En azından Demokrat 05 Haziran 2018 11:30
Aklıma hemen Camide içki içmediler diyen müezzinin sürgün edilişi geldi.
konyali apdi 05 Haziran 2018 10:55
asagida yorum yazan imam, efendiye soruyorum, Allaha inancin varsa. dogruyu söyle imamlar siyaset yapmiyormu? camiide. konya da nice insanlar taniyorum cami.ye gitmezler bende 5 senedir gitmiyorum, imam hutbede 4 parmak göstermekten konusmaya firsat bulamiyorki. camiilerde cemaat niye azaldi peki. bunu bir arastirsana hoca efendi
HACI MURAT 05 Haziran 2018 10:35
Cami duvarına parti afişi asan kişi bunu niçin yapar?Partisine oy kazandırmak için?Halbuki cami duvarına afiş asmak o afiş hangi partininse o partiye oy kaybettirir. Bir parti kendisine oy kaybettirecek bir eylemi niçin yapsın? İki ihtimal var: 1)Camiye afiş haberinin aslı yok. 2)O afişi rakip partinin adamları asmıştır.
KARAR OKURU 05 Haziran 2018 14:30
0
Hayatiniz komplo. Cami cemaatinin entelluektuel kapasitesi ortada. Istanbul icin genellemeyi rahatlikla yapabilirim. Camiye siyaset girdi, siyaset girince akli basinda olan musluman cikti. ALLAHin emri olmasa Cumalara dahi gitmem. Zor bir durum olmadikca cemaate de gitmiyorum. Ayni safta duruacagim kisiler degil zira ben AK Partiye oy vermeyen hain ve gayri milli birisiyim.
KARAR OKURU 05 Haziran 2018 10:33
İstanbul'da camisi bol bir semtte yaşıyorum. Böyle bir şeye şahit olmadım. Yazınızdan sizin de şahit olmadığınız anlaşılıyor. Klavyeye sarılmadan önce en azından haberlerin doğruluğunu teyit etmeli değil misiniz? Muhalefetin sözleriyle iktidarı eleştirmek mi tarafsız gazetecilik?
hüseyin 05 Haziran 2018 13:40
0
Haberlere bakın, camide verilen iftar için.
KARAR OKURU 05 Haziran 2018 14:33
0
Bir de akıl veriyorsunuz. Ortalik cami içinde verilen iftar goruntuleriyle dolu. Gozunuzu acip bir baksaniz gorursun, ama acmamaya programlanmissiniz. ALLAH rizasi icin siz de arastirin bakin lutfen. Kandirilmaniza musaade etmeyin.
KARAR OKURU 05 Haziran 2018 10:03
Camiye okula kışlaya siyaset girmemeli yoksa Balkan faciası yakındır
KARAR OKURU 05 Haziran 2018 13:52
0
Girdi bile haberiniz yok anlaşılan sıyaset hastanelerde okullarda camılerde
Günlük politika 05 Haziran 2018 09:54
İmamlık yaptığım yıllarda çoğumuz siyasete bulaşmış ve cemaate tavır olarak belli eder durumdaydık.(Devletin baskısı yoğun yıllardı).Siyasetle dine hizmet edeceğimizi düşünürdük fiili olarak oy isterdik.Şimdi anlıyorum ki çok yanlış yapmışız.DİN SİYASET(politika) ÜSTÜ KALMALI.Partiler gelir geçer ama din ebedidir.Evrenseldir.Tarafsız tebliğdir."Partili taraftar partici insana mübarek görünür.Karşı tarafa geçerse hain görünür"Ülkemizde insanlara bir gün hain derler. ertesi günü vatan sever derler.Partilerin taraf sayısı azalır-çoğalır.B
KARAR OKURU 05 Haziran 2018 09:39
Geçen gün adana sabancı caminde cuma günü dış güçler paramizin değerini düşürüyorlar diye vaaz vermesine ne demel
KARAR OKURU 05 Haziran 2018 08:18
Dinî istismar etmeyen kullanmayan başkaları var mı? Başörtülüleri hiç bir kamusal alana almayanlar, baktıki oylar gidiyor, kendi elleriyle çarşaflı kadınlara madalya taktılar. Dindar insanlara karabasan gibi çöküp hayatlarını karartanlar, namaz kılıyor diye insanları ordudan atanlar şimdilerde, sizdeniz görüntüsü vermek için benimde annem başörtülü, bizde muhafazakâr bir aileden geliyoruz demeye başladı. Neden bu 180 derecelik dönüş? Çıkar dünyası oy kaygısı.
Dosdoğru olmak 05 Haziran 2018 12:12
0
Kardéşim bizlerde çok çektik o günlerde.Ama kötülüğün alternatifi kötülük yapmaksa onlardan ne farkımız kalıyor.Biz onlardan daha adil daha dürüst daha hak hukuk gözetmeliyiz ki örnek olalım. "Onlar torpil yapardı biz de yapabiliriz.Onlar kamu malını çalardı bizde göz yumalım .Onlar adil olmadı bize de serbest adaletsizlik.Hedef için her yol mübahtır...........vs vs.." ne anladık bu mücadeleden...Sayı az olsa da bozulmadan kalmak önemli.
hüseyin 05 Haziran 2018 13:45
2
Bak kardeşim ordudan 2002 yılından sonra atılmayanlar, 15 temmuz u yarattılar, sen buna hak vermiyorsan diyecek hiçbir şeyim yok, A.N. Sezer tarafından atanmayıp veto edilen rektörlerin çoğu 2002 den sonra atandı , 15 temmuz dan sonra tamamına yakını fetö den atıldı, budamı sana birşeyler öğretmedi.
KARAR OKURU 05 Haziran 2018 07:36
Akif bey bende İmamın sen doğru yazmıyorsun.Biz camide siyaset konuşmayız.Hem seçimlere 2 ay kala diyanetin uyarı tebliğatını aldık. Zaten siyaset konuşulmaz.Camide Her partiden cemaatimiz olur.Ayırım yapamazsınız. Tekrar araştırİn. Keçisi çalınan imamİn , imam keçi çaldı davası olmasın .Ya biraz insaf be Akif bey!
KARAR OKURU 05 Haziran 2018 09:25
1
Yani Konya'da olanlar doğru değil mi? Sen doğru konuşmuyorsun.
KARAR OKURU 05 Haziran 2018 09:26
2
nasıl konuşmazsınız ya canlı şahitleriyiz. haberlere bile çıktınız camide köprü yaptık diyen imamınızla. imam demekte abes size. memur sizin vasfınız bu. imamlık kim siz kim
KARAR OKURU 05 Haziran 2018 09:36
2
Külâhınızla duyduklarımız neolacak hocam.
KARAR OKURU 05 Haziran 2018 11:13
0
ak imam kardeşim önce senin cemaatinden olmadığım için şükrediyorum olsaydım da eminim seninle sürekli çatışırdım.Nasıl konuşmazsınız be diyanet size hutbe verecek ve siz onu okumayacaksınız öylemi daha geçen gün iktisadi analiz yaptınız Faiz sonuç değil sebeptir tir anlamda.Her cuma iktidarın siyasetini övecek ya ayet ya hadis buluyorsunuz.İstersen bir daha tara hafızan tazelensin cuma hutbelerine bir bak son 10 yıl
KARAR OKURU 05 Haziran 2018 06:13
Yallah cinler yallah kış kış cinler kış kış.
KARAR OKURU 05 Haziran 2018 05:50
kararı ve yazarlarının çoğunu tebrik ederim.bu dönemde ilkeli duruşlarını takdirle karsiliyorum.ama malesef islam bitti.din adamı gercek müslüman kalmadi turkiyede.ihsan hocayı dışında tutuyorum.bundan böyle kimse müslümanlıktan bahsedemez sanirim.hele bi iktidar değişsin.tirkiye cok şeylere gebe.din adamlı gorunumlukerin saygınlığı yerlerde.bir 8ktidar değişikliğinde sokakta birisi dinden bahsetsin bu toplum onu döver artik
KARAR OKURU 05 Haziran 2018 09:27
1
Din değil " dincilik " tir bitmesi gereken.
KARAR OKURU 05 Haziran 2018 09:28
1
arkadaşım kaç hoca tanıyorsunda konuşuyorsun. bak alparslan kuytul sırf bunların yaptıklarını eleştirdiği için içeri tıktılar. nureddin yıldız bunların işine gelmeyen ayetlerini ders konusu yaptığı için lince kalkıştılar. sağlam hocalarımız az da olsa var hamdolsun ama onları dinleyen adam yok
Karar Okuru 05 Haziran 2018 11:22
2
Din kafanızda bitmiş olabilir. Ya da yaşamıyor olabiliriz. Ama Allah'ın dininin yaşaması için bize ihtiyaç yoktur.
KARAR OKURU 05 Haziran 2018 04:41
Bir imam kürsüden siyaset yapıyorsa onun artık din adına anlatacak birşeyi kalmamıştır.
EMG 05 Haziran 2018 04:18
Siyasal İslam’dan demokratik İslam’a. Yaş şu İslam'ı sıfatsız tek başına ne zaman zikredeceksiniz. Light İslam, ılımlı İslam, liberal İslam, laik İslam, ....
KARAR OKURU 05 Haziran 2018 09:31
2
İSLAMİYET....
KARAR OKURU 05 Haziran 2018 03:15
Tunus bile... Tunus'un özelliği ne?
KARAR OKURU 05 Haziran 2018 09:27
0
%100 müslüman
KARAR OKURU 05 Haziran 2018 03:14
En iyi imam, dilsiz imam...
engineer 05 Haziran 2018 09:07
10
imamlarla uğraşmayın, en sonunda imamın kayığına bineceksiniz, imam derse ki; haçan paran yokidi niye bindun kayiğuma?
KARAR OKURU 05 Haziran 2018 03:13
İmam, konuşsa kabahat, sussa kabahat...
KARAR OKURU 05 Haziran 2018 02:31
Lütfen AKİF BEY ! Öncelikle çok seçici bir okurum .Herkesin yazdığını okumam.Bu siralar "Karar"duruşunu yazar kadrosuyla net olarak gösteriyor.Teşekkürler..Topluma şunu iyi anlatamadik ."Süt ve Sütçü örnegini."Nurettin TOPÇUYU bir gün yazsanız. İslam Anlayışı ,Din Anlayışı ,Camiyi ,Din görevlisini ,öğretmeni vb.. Maarif Davası gibi .Tunus'a gerek yok ki.Bizim bu yazdiklarinizin her iki örneğide geçmışte ziyadesiyle var.Selamlar ,Saygılar..
KARAR OKURU 05 Haziran 2018 01:41
Anlamadık işlerin buraya geleceğini. Göremedik kendimizi vuracağımızı. Bu yapilanlarla mutedeyyin kesimin başına öyle bir çorap örüldüki 2 nesilde temizlenemez. Böylesine mağrur bir iktidarın en büyük zararı Islam anlayışınadır. INSALLAH Ak Partili arkadaslarim tum bunlari görüyordur. Para makam ve gelecek kaygisi bizi bitirdi. Tez elden temizlenmek lazim. Umarim Saadet bir care olur. Umarim cok oy alir da uzerimizdeki bu kiri temizlerler.
KARAR OKURU 05 Haziran 2018 02:04
3
Ah keşke.. İnşallah Temel beyin bahsettiği dip dalga gelir. Hiç olmazsa mecliste grup kurmalı.
Tarafsız 05 Haziran 2018 14:44
0
Temenniniz güzel ama zor gibi.Erbakan gibi Yazıcıoğlu gibi ya da benzeri lider olursa belki....Temel bey halkımıza dip dalgayı yapamaz.Numan Kurtulmuş da karizma vardı onuda tıfıl Fatih Erbakan durdurmadı.Halkın oy verme alkşkanlığını değiştirmek zorlaştı.
mahsuni 05 Haziran 2018 01:26
Akif bey sizi pur dikkat takip ediyorum, kusursuz yazilar yaziyorsunuz, ama keske bazen herkesin anlayacagi dilden tepkinizi elestirinizi yapsaniz , yani tatli balli lafi gebelemeyerek acik dile getirseniz... saygilar
Yorumcu 05 Haziran 2018 01:23
Ben de bir imam-hatibim. Her hangi bir siyasi söylem veya eylemin cami bahçesine bile girmesine şiddetle karşıyım. Tabi benim de bir siyasi görüşüm var ama bunu kimse bilmez ve bilmemeli. Çünkü İmam; âdil olmalı, tarafsız olmalı, işimi kaybederim korkusu olmamalı, cesur olmalı. Umarım diğer meslektaşlarım da benimle aynı görüştedir.
KARAR OKURU 05 Haziran 2018 05:10
2
Maalesef kalmadi kardedim. Yok denecek kadar az.
KARAR OKURU 05 Haziran 2018 00:50
Akif Bey Siyasal islam Türk devletine giydirilmiş bir deli gömleğidir.Bundan kurtulduğumuz an aklın,bilmin ve sanatın ışığında  küllerimizden yeniden doğacağız.İnşallah çekilen bu sıkıntılar seküler milliyetçi bir devletin doğum sancılarıdır.
KARAR OKURU 05 Haziran 2018 03:53
15
Seküler milliyetçi bir devlet hayali. Yazık. İslam'dan kurtulacakmış. Yazık.
Sorgulayıcı 05 Haziran 2018 00:37
İlk teravihe gittim. İmam namazın sonunda kısa bir sohbet yaptı. Suudilerin iki yüzlülüğünden, Filistin'in namusumuz olduğundan bahsetti. Bir olalım, iri olalım, diri olalım diye sohbeti bitirdi. Camilerin sadece dışı değil içi de siyasetle doldu. Allah sonumuzu hayreylesin.
KARAR OKURU 05 Haziran 2018 01:37
32
00:37, Allah kıldığın teravih namazını kabul etsin. Ancak Suudilerin Filistinlilere yaptığı yanlışlar, Müslüman Filistinlilere sahip çıkmamız camide konuşmayacak da nerede konuşulacak?..
KARAR OKURU Ersan Çebi 05 Haziran 2018 03:13
30
Filistin senin için siyaset olabilir ama Müslümanların şerefidir ey sorgulayıcı. Nefsini bir sorgula bakalım nerede duruyor.
sorgulayıcı 05 Haziran 2018 12:06
1
Beni yanlış anlamışsınız. Ben Filistin'den bahsetmesini anormal karşılamadım. Filistin sohbetinin "Bir olalım, iri olalım, diri olalım." siyasi mesajıyla bitirilmesini yanlış buldum. Bu apaçık bir siyasettir ve beni rahatsız etti. çünkü camiler her hangi bir siyasi partinin mitink alanı olmamalı. Orası Müslümanların ortak mabedidir. yarın İnce'nin cumhurbaşkanı olduğunu ve camilerde CHP sloganı atıldığını düşünün. rahatsız olmaz mısınız? Ben ondan da rahatsız olurum. ben camilerimizin Müslümanların ortak malı olarak kalmasının çok önemli o
Karar Okuru 05 Haziran 2018 00:25
657 DMK 125/b: "b) Yasaklanmış her türlü yayını veya siyasi veya ideolojik amaçlı bildiri, afiş, pankart, bant ve benzerlerini basmak, çoğaltmak, dağıtmak veya bunları kurumların herhangi bir yerine asmak veya teşhir etmek..." devlet memurluğundan atılmayı gerektirir der. Ancak; imamlar bilhassa Facebook sayfalarında Parti temsilcisi gibi mesajlaşıp yorum yapmaktalar. Nerede adalet???
KARAR OKURU 05 Haziran 2018 03:12
0
Öylesine ciddi adli cinayetler dönüyor ki, imamların bu yaptığı sıradan kalıyor.
İslamcı 05 Haziran 2018 07:46
1
Kime göre? Ne kanunu ne maddesi? Ne adaleti? Kime ve neye göre adalet?
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN