Back To Top
Cemaatler gizlice fişleniyor mu?

Cemaatler gizlice fişleniyor mu?

 - Son Güncelleme: 12.07.2019 Cuma 09:12
- A +

İkinci SETA vakası izlenimi veren skandal bir rapor ulaştı elime.  Üzerinde ‘gizli’ ibaresi taşıyor. Cemaat ve tarikatlarla dini yapı ve şahsiyetleri tek tek ele alan, haklarında ayrıntılı bilgi toplayan bir değerlendirme...

SETA’nın ‘uluslararası medyanın uzantıları’ raporundan tek metodolojik farkı, gizlilik içermesi. İstihbarat fişlerinden tek farkı da bilgilerin sadece açık kaynaklardan toplanması. Neden ve Diyanet’in işi mi?

Önsözünde belirtildiği gibi, 15 Temmuz ihanetinden sonra FETÖ’yle mücadelede Diyanet’in rolü de önem kazandı.

Yeni FETÖ’lerin çıkmaması için hurafe ve batıl inançlarla mücadele edilmesi şarttı. Halkı aydınlatma, uyarma ve farkındalık oluşturma görevi, en başta  Diyanet’e düşüyordu.

Bu amaçla kapsamlı çalışmalar yaptı Diyanet. Cemaat ve tarikat liderleriyle toplantılar düzenledi, bağımsız vaiz ve ilahiyatçılarla görüştü.  Sapkın şarlatanlar, hurafeci inanç bezirganları, dini duyguları sömüren istismarcı hokkabazlarla mücadele için somut tespit ve öneriler geliştirdi.

İlk kez konuya el atmıyor yani. Fakat önceki rapor ve çalışmalar şeffaf yürütüldü, kişilere değil zihniyetlere odaklıydı, kamuoyuna açıklandı. Dini yapıların faaliyetlerinde şeffaflık ve denetim sağlama amacına uygun olan da buydu zaten.

Allah ile aldatan hoca kılıklı sahtekar ve düzenbazlara karşı halkı uyandırma gayesiyle hareket ediyorsanız...Kayıt dışı dini yapılanmalara yasal statü tanıyarak şeffaflık getirme ve kanuni denetim altına alma formüllerini tartışıyor ve savunuyorsanız...Şimdi bu gizlilik niye? Amaca ve iddianıza ters değil mi?

Dini örgütlenmeleri ve faaliyetlerini, sadece yasallık ve amaca uygunluk açısından denetlemekse tabii niyetiniz.

Ama eğer aklınızdan, eliniz değmişken resmi din yorumunuza uygunluk açısından itikat, inanç ve anlayış farklılıklarını da denetlemek geçiyorsa...Hele resmi görüşünüze aykırı yorumları sınıflandırmak, ‘sakıncalı’ bulunanları belirlemek ve polisiye tedbirlerle tasfiye yolları aramaksa başka. O zaman değişir, bulguları gizlice raporlama nedeniniz bir anlama kavuşur.

Fakat bu düpedüz cemaat, tarikat ve ilahiyatçıları fişlemeye girmez mi?

Fakat bu, Diyanet’i dini yorumlama hakkının tek yetkilisi, birey ve grupların itikatta sicil ve zaptiye amiri gibi konumlandırmaz mı? Kutsal üzerinde devlet gücüyle ‘doğruluk’ tekeli kurmaya, inanç ve itikat özgürlüğünü kolluk zoruyla baskı altına almaya varmaz mı?

Öyleyse...FETÖ ve benzerleriyle mücadelede Diyanet’ten beklenen katkı bu değildi. Bilerek, kötüye kullanma pahasına fırsatçılıktan kaynaklanmıyorsa eğer, bilinçsiz bir işgüzarlıktır. O da görev yanlış anlaşılmış ya da epey karıştırılmış demektir.

“Devlet karar verdi, milli ve yerli cemaatlere dokunulmayacak ama gayri milliler temizlenecek, mis gibi olacak” çığırtkanlıkları, Diyanet’i yanıltmıyordur  umarım.

Din tüccarlarına karşı fikren, istismar zeminini ellerinden almak için mücadele yürütmek ayrı. Kanunen suç sayılan bir fiile bulaşmadıkça dini yapılara tasfiye operasyonu için şartları hazırlamak apayrı şeyler.

İster cemaat ve tarikatlara müdahale ister neşter vurmak deyin, ‘milli güvenliğe tehdit oluşturuyorlar’ gibi afaki gerekçelerle meşrulaştırılamaz. Suçla mücadele kılıfına sokularak fişlemeye konu yapılamaz. Gizem ve gizlilik örtüsü altına saklanamaz.

Devlete, dini hayatı kendine göre şekillendirme, uygun görmediklerini tasfiye hakkı tanınamaz.

Zararlı, gerici ve irticai hareketlerle, iç tehdit ve düşmanla savaş tanımlarına dayanan ‘istihbarat devleti’ kafasını AK Parti değiştirmişti.

Kırmızı Kitap’larla, gizli anayasalarla toplumu yönetmeye geri dönülmeyecekse, yol yakınken bu sakatlıktan dönülsün.

 

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
KARAR OKURU 12 Temmuz 2019 22:21
Sayın Beki; "gizli" adı üstünde. Gizli ibareli belge sizin elinize nasıl geçiyor. Peki kaynağı belirsiz belgeyi yayınlamak gazetecilik midir? Bir yandan hükümet fetöyü bitirken diğer cemaatlere yol açıyor diye bombardıman yapıyorsunuz. Diğer yandan şimdiye kadar savunduğunuz bu fikirleri hükümet cemaatleri fişliyor, bitirecek diyerek kendiniz çürütüyorsunuz. Şahsi sebeplerle (!
KARAR OKURU 13 Temmuz 2019 09:59
0
Abi devlet cemaate ne destek versin ne köstek olsun, cemaat hayır hasenat işleri, farklı bi yapılanmya girerse o zaten cemaatlikten çıkmıştır.
KARAR OKURU 12 Temmuz 2019 20:59
Herşeyi bilen adam. Bravo.
KARAR OKURU 12 Temmuz 2019 19:08
"Kanunen suç sayılan bir fiile bulaşmadıkça" böyle bir cümle kullanmissiniz. Hayatım boyunca hiç bir yasa dışı işim olmadı. 3 yıldır ihracim. Idari ve adlı davalarım var. Gerekçe ler sendika banka.... Bunlar yasal değil mi? Yasa dışı bir faaliyet eylem mi? Lütfen yazar mısınız.... Yeter artık bu işkence Adalet adalet ADALET.........
KARAR OKURU 12 Temmuz 2019 18:53
Perinçek ne diyordu ,hangi konumda söylüyordu, kimin adına konuşuyordu.Evet tüm cemaatler bitirilecektir .TSE damgalı dini bir anlayış topluma deklare edilecektir. Bir toplum mühendisliği işliyor. Allahın bir hesabı vardır, ne diyelim....
Ömer GÜNEY 12 Temmuz 2019 17:49
S.A Sayın Akif BEKİ BEYEFENDİYE; Bizdeki dini cemaatler iktidarların kuklaları genellikle (iyilerini tenzih ederim). Dertleri Allah'ın rızasınn daha ziyade cemaat, devlet, yönetici çıkarlarını savunuyorlar. Bir takım kötü niyetleri kişilerde cemaatlerı suiistimal ediyor. Türkiye'deki Müslümanlar ve cemaatler kendi yuvalarında şeriatı uygulamıyorlar. Ne laiklik ne de şeriat, Yaşasın Üçkağıtçı hukuku diyorlar adeta. Zaten Türkiye'deki da iktidarlarda bunu uyguluyorlar. Allah ıslah etsin. Allah akıl ve Fikir versin. Selam ve dua ile
Mehmet 12 Temmuz 2019 16:54
Mesele cemaat değil devlet Bizde devlet kurumları çalışmıyor,kanun yok böyle olunca siyasi partiler kendilerini devlet yerine koyuyor.Mesele adalet ve liyakat.
KARAR OKURU 12 Temmuz 2019 14:24
Cemaatler masum değildir. Bir suleymanci CHP oy veriyorsa önce onlar kendilerini bir sorgula sin. Ehli sünnet ve ehli tarık deyip chp ye oy vermek nerede görülmüş.vesselam
KARAR OKURU 12 Temmuz 2019 17:55
3
Değerli arkadaşım İstanbul’daki %55 e Sisi ci dedik, ne oldu...
KARAR OKURU 12 Temmuz 2019 13:18
9 canlı derin devlet döndü dolaştı yine iktidara kondu. ama her turda zayıflıyor...
adk 12 Temmuz 2019 13:09
Zamanında suyun önündeki barajları kaldıranların şimdi sel geliyor diye bağırmaya hakları yoktur.
bingöllü muhammed 12 Temmuz 2019 13:01
ülke ve halk tarikatçı şeyhül şeytanlardan siyasal İslamcı menfaat çetelerinden vatan millet edebiyatı yapan çakma milliyetçilerden din iman deyip Köşeyi Dönen sahtekar yobazlardan yanar döner siyasilerden menfaatçi üçkağıtçı hoca emmilerden hacı emmi lerden bıktı usandı
eski islamcı 12 Temmuz 2019 13:00
Ben artık şunu farkettim halka insanlara Ömer'in yamalı Hırkasını önerip kendileri lüks içinde yaşayan Saltanat süren saraylarda yaşayıp Ejder suları içen akrabaların çocukları milyar dolarlarla oynayanlar hiç durmadan 24 saat din iman edebiyatı yapıyorlar. ben şunu anladım artık millete din iman telkin edenler kendileri Saltanat sürüyorlar Yani kısaca şöyle ,din egemenler elinde fakir hakları garibanları uyuşturmak için uyutmak için kullanılan bir afyondur
KARAR OKURU 12 Temmuz 2019 23:12
1
Aynen hocam.Bu kadar sahtekârlık olmaz.
bozeren 12 Temmuz 2019 12:31
eğer öyleyse, valla iyi de yapıyorlar. hiç değilse memlekette kaç tane mehdi adayı var öğrenmiş oluruz. şimdiye kadar yapılmamış olması hata.
KARAR OKURU 12 Temmuz 2019 12:06
Bu AKP muhalifleri bir karar versin AKP cematlerin önünü açıyor mu, yoksa onları fişliyor mu? Herbirinizinden ayrı bir ses çıkıyor...
mantık 17 Temmuz 2019 23:22
0
AKP YANDAŞ cematlerin önünü açıyor, DİĞERLERİNİ fişliyor! Anlaması o kadar zor mu?
Akif Bey kaleminize sağlık. Bir kaç kelam da benden olsun. Bence SETA vari STK lar hazır kurban bayramı da yaklaşmışken kim nerde kurban kesiyor, kim kime pay veriyor. Kim kimin kursağından bir lokma et geçmesine vesile oluyor. Bunlarında üzerine gitmeli. Hem 3 Y den birisi yoksullukla mücadele değil miydi? Buna da hizmet etmiş olur. Birde kim kimin mezarına gidip bir Fatiha üç ihlas okuyor, bu bir Fatiha üç ihlas okuyanları da tespitten geri kalmayalım. Vay benim memleketim. Selam ve dua ile...
kerem 12 Temmuz 2019 11:52
akp dinden elini çekmedigi sürece ülkede ateizminde deizminde yükselişi durmaz. akp elini aileden ve dinden çek.
KARAR OKURU 12 Temmuz 2019 17:42
2
Akp yol köprü ,tünel,baraj,okul,üniversite,alt yapı,uçak,Siha,dron,tank,silah,vb hizmetler yerine asgari ücreti 3000 bin TL en dusuk emekli maasini 3500tl ,memura 3600 ek gösterge ,eyt lilere emeklilik hakkı, biraz orman agac,park, ucuz kamp yapma,100 bin öğretmen ataması yapsaydı,poşetleri paralı yapmasaydi,oy verme yaşını 22,seçilme yaşını 25 yapsaydı, çalışan memura kurban için 1000 lira verseydi şu anda %55 ile tekrar seçilirdi.Bu millet almaya alıştı artık kim gelirse gelsin alacaklarında kesinti olursa ,sucluyacak ilk önce Suriyeliler sonrada iktidar olur Ne yazikki milletimizin halı
dünya malı 12 Temmuz 2019 11:33
TR'de devletin resmi kayıtlarında görünen, denetlenebilen, vergi alınacaklardan vergisi alınan, vergiden muaf olanlardan alınmayan, yöneticileri üyelerince atanan, yaptığı işler bilinen, odaları camdan olan yerler mi olmalı? yoksa X kişisinin badelediği birisinden talimat alınan, kaç tane işyeri olduğu bilinmeyen, paraları jetfat'lara, tosuncuklara kaptıran ama hiçbir hesap vermeyen, sorumluluğu olmayan, ya da Y kişisinin Zorros morroslardan aldığı toplumu bölücü, kendi menfaatleri için kullanacağı günü hesaplayan mı olmalı? halk önce uyansın ki devlet ona göre tedbir alsın.
KARAR OKURU 12 Temmuz 2019 13:30
2
Adalet ve hukuk ...duzenimize saldiri olabilir !! Icimizdeki Haclilar ve Gayrimuslimler ...bizi kiskanarak, adalet dusmani ..Iskandinav ulkelerine hukuk sistemimizi calarak onlara verebilirler ... Bunlar fislenmeli .... Cemaatleri - Isidi devlet beka icin (ornek olarak belediye secimleri icin ) kullanabilir.... Demokratlara, fikir hurriyetine, toleransa inananlara, genclige, calisanlara karsi etkili enstrumanlardir.... Feto da 2016 ya kadar, sahte laikcilerin de destegiyle muhteremdi.... Sonra yolunu sasirdi .... Bazen yanlisliklar da oluyor....
Belki yeni bir ''Kırmızı Kitap'' hazırlığı vardır.Ali Nesin sçimlerden önce yazmıştı.Bir genelge hazırlandığını ve bunun Diyanet eliyle yayınlanacağını ama seçimlerden önce açıklanmasının sakıncaları yüzünden ertelendiğinden bahsetmişti yazısında.Belki o çalışmadır diye düşünüyorum.
karar okuru 12 Temmuz 2019 14:48
0
Ahmet Nesin. 226 sayfalık bir kitaptan bahsetmişti.
KARAR OKURU 12 Temmuz 2019 11:25
Herşey eğitimden geçiyor.Çünkü,din eğitimi verenler pedagojik formasyondan mahrum ve Peygamberimizin tebliğ metotlarinı bilmiyor..Din eğitimi alanlar da cahil ve hazırcı,herşeye sazan gibi atlıyorlar..Fethullah kestane pazarında yurt müdürü iken birinin üzerinde kalın meşe sopası kırıyor,adam 40 yıl ateist geziyor..D.I.B.'nı da sigara içmeyen hac rehberi arıyor..Nerdeymişiz..!
cumhur 12 Temmuz 2019 11:18
Dünyalık kazanmak için dini kullananlar dine en büyük zararı vermektedir.Fişleme işine gelince çok başarılı olduğumuzu söylemeye gerek yok!Vatan millet ve bayrak sevgisinin yerini particilik,siyasi güç elde etmek aldı.Yapılan işlerin "oy"a endeksli olduğu günümüzde menfaat her şeyin üstünde tutulmaktadır! Sonumuz hiç te iyi görünmüyor...
Demircan 12 Temmuz 2019 11:09
Bugün elinde cep telefonu olmayan varmı.faturasız hat bile istesen senden tüm kimlik bilgilerin isteniyor.Avrupa ve abd de işportada kullan at telefonlar satılıyor.filmlerde dizilerde izliyoruz. Ülkemizde fişleme çok rutin bir işlem. Bugün fişleyenler kendilerininde fişlendiğini bilmiyor olamazlar. Sağ ve solumuzdaki meleklerden her hareketimizı kayda geçiriyor. Keşke buna kalpten inansak.o zaman bu ülke cennete dönüşecek.eskilerin dediği gibi heyhat heyhat.
Mustafa 12 Temmuz 2019 10:45
Eğer şunun içinse, eğer bunun içinse, şayet niyetiniz böyle ise, zan, zan, zan. Bu nasıl yazı kardeşim zan da bulunarak, niyet okumalarla yazı mı yazılır. Ayrıca 2.seta vakası ne demek sanki 1. Seta vakasını ispatlamış gibi algı oluşturuyorsun. Seni destekleyenlerin kimler olduğuna bakılınca neden böyle yazdığını anlıyorum. Onlara ne verirsen yerler
KARAR OKURU 12 Temmuz 2019 10:33
Kuytul hoca eleştiri yaptı diye terörist damgası yedi. Çalışma olduğunu herkes biliyor. Perinçek cemaatlerin kökünü kazıcaz lafını herkes tiye aldı hahaha yaptı. İşin sonuna geldiğinizde adam haklıymış dediğini yaptı diceksiniz. Bahaneleride hazır yerli ve milli değildirler. 98 deki gibi irtica ile mücadelede diye gitmiyorlar busefer farklı isimle saldırıya geçtiler.
Çerkez Ethem 12 Temmuz 2019 10:18
..."Devlete, dini hayatı kendine göre şekillendirme, uygun görmediklerini tasfiye hakkı tanınamaz. Zararlı, gerici ve irticai hareketlerle, iç tehdit ve düşmanla savaş tanımlarına dayanan ‘istihbarat devleti’ kafasını AK Parti değiştirmişti"... Bu Hiçbirzaman DEĞİŞMEDİ sadece arada bir sistem(10-20yılda bir)halklara nefes aldırtarak öyle izlenim verdi ! Halk'da t.c. sisteminin değiştiğini, daha iyiye gittiğini zannederek heyecanlanır, kendinde geçer ! Bakın t.c. tarihine,100 yıldır hep aynı problemleri kısır döngü içinde konuşmuşuz ! 2030 da aynı şeyleri konuşcaz sistem aynı
KARAR OKURU 12 Temmuz 2019 10:15
bu rapor etrafta 3 aydır var sayın beki
KARAR OKURU 12 Temmuz 2019 09:51
İnsanların Allah yerine cemaat liderlerine biat ettiği bir anlayışla fikren nasıl mücadele edilir? Bilen varsa beri gelsin...
KARAR OKURU 12 Temmuz 2019 09:49
Zamanında diyanet işleri için hiyanet işleri diyenlerin,kurum ellerine geçince kurumun muteber olması yeterli bir gösterge...
Mehmet 12 Temmuz 2019 09:34
Birincisi milli görüşün cemaatlerle işi olmaz ikincisi ergenekon ve balyozcular görev başında aktif.Feto yü bitireyim derken eski darbecilerle anlaşan iktidar cemaatleri bitirecek.Yillarca millete kan kusturan ulusalcılar,masonlar ve türkan saylanci misyonerler aktif şekilde calisiyor
mehmet 12 Temmuz 2019 17:34
1
hehe milli görüşün cemaatlerle işi olmaz başbakanlık konutunda verilen iftar yemeğini unuttuk. ki rahmetli erbakanın ipini çekmişti şakamısın kardeşim
KARAR OKURU 12 Temmuz 2019 19:39
0
Tamam işte sadece oy için işi olur.Zor zamanlarda hangisi diğerinin yanında oldu.Tarikatlar dunyevilesince cemaat olurlar.Menfaatler üzerine kurulan siyaset ve cemaatlerin devkete6ne yaptığını gördük.Filler gelişirken karıncalar yani halk ezilir
yusuf akkuş 12 Temmuz 2019 09:16
denetleme raporlar değerlendirmeleri fişleme olarak yansıtırsanız ayıp edersınız istiğbarat ne iş yapar tabiki bir faliyet içindeki kişiler hakkında rapar hazırlar bilgi toplar değerlendirilir burası dağbaşımı isteyen istediğini yapacak kimsede sorniyacak araştırmayacak yok oyle bir dunya avrupaya git bakalım onlara zararlı bir kişi isen kapıdan içeri almazlar biraz insaf
KARAR OKURU 12 Temmuz 2019 10:26
0
Adamda onu diyor kime göre zararlı. Afaki suçlamalarla zararlı ilan edemezsin diyor.
Critycal 12 Temmuz 2019 08:45
"elime bir rapor geçti" diyorsunuz, "gizli" ifadesi taşıyor diyorsunuz. 1. Tamamen muğlak cümleler kullanmışsınız. Raporu hazırlayanları ve gideceği adresi neden belirtmiyorsunuz? Elinize geçen her raporu kaynağına adresine bakmadan direkt yayımlamak ne kadar doğru? 2. Cemaat yapılarının istihbari açıdan takibe alınması yanlış mıdır? 3. Şu an mevcut cemaat-tarikat yapılarının bağnazlık-cehalet aşıladığı bariz iken bir takım insanın siyasi çıkardan önce devlet-millet çıkarını düşünerek bunları kayıt altına istemesi ihtimali yok mudur?
miralay 12 Temmuz 2019 08:31
Cemaatleri, tarikatleri, vakıfları suçlayacağumıza devlet doğru dürüst, bilgili, görgülü, nefs terbiyesinden geçmiş adamlar yetiştirsin ondan sonra `öyle teşekküllere gerek yok `denilsin. Ama böyle eğitimle,müfredatla, eğitimcilerle mümkün mü? Elbette değil. İnsanlar madden ve manen mutmain olacağu yerlere gitmek, çevreler edinmek ister. Devletimiz bunu verebiliyor mu? Bilirsiniz ki öyle grupların verdiğinin 10`da birisini dahi veremiyor.
Dusunen 12 Temmuz 2019 08:25
Devletin bekasi .. icin ic ve dis mihraklar fislenmeli !! Demokrasiye - hukuk devletine- toleransa- saygiya- devletin zorla empoze ettigi dinci, militarist , irkci resmi ideoloziden baska katilimci ideolozi -dusunceye - yonetim sekline inananlar, daima potansiyel tehdittir ! Iktidara yalakalik - carpitma medyanin vatana yapabilecegi en iyi hizmettir...Belediye secimleri bile beka !! sorunudur.. Maalesef zillet itiffakina oy verenler, hainlere...oy verdiklerinin farkinda mi ? Resmi devlet buyuklerimiz boyle soyledigine gore haklidirlar !! Bir bildikleri vardir...Cubbeli bu konuda ne diyor ?
KARAR OKURU 12 Temmuz 2019 08:11
Malum cemaatin başına gelenler şimdi diğerlerinin başına gelecek gibi.
KARAR OKURU 12 Temmuz 2019 07:44
Sayin yazar bu ne bicim bir yazi?! Elbette takip edilmeli. Gizli servisler orta doğu coğrafyasında bu işin ne kadar verimli olduğunu anladılar. Yabancı bir ülkede casus devşirmek pahalı riskli ve zordur. Oysa bir şeyhi ele geçiriyorsun al sana yüzlerce, binlerce gönüllü ajan. Al sana buz gibi devlet güvenlik problemi. Feto bombalari akilandirmadi galiba. İnançlara saygiymiş filan geçin bunları! Siz hiç fakir şeyh gördünüz mü. Siz hiç oğula damata bırakılmayan bir post gördünüz mü? Yahu hiç mi tarikat içi temayüz eden bir adam çıkmıyor.
mizan 12 Temmuz 2019 08:19
5
fakir olmak matah mıdır efendi? Bu zamanda müslümanın variyetli, zengin olması (helâl yollardan tabi ki) lazım ki faydalı hizmetleri daha fazla olsun. Bu devirde cihat, madden terakkiye bağlıdır daha çok...
Musto 12 Temmuz 2019 07:33
Hani derlerya mümkünse köküne ayran suyu DÖKÜLSE.Içlerinde topluma faydalı olanlar olabilir o kadar çok kımıl zararlısı varki ayıklanmasını kim yapacak yakın çevremde gördüğüm ülkenin bu yapılarla ilerlemeyeceğini acilen neşter atılması.
KARAR OKURU 12 Temmuz 2019 07:25
Akif bey AKP ve Erdoğan milletimizin tüm artak milli manevi değerlerini siyasallastirdi içini bosaltdi diyanet başta olmak uzre
KARAR OKURU 12 Temmuz 2019 04:43
Seta raporu gizli bilgilere değil sosyal medya üzerinden açık istihbarat şeklindeki bilgilerin rapor halinde biraraya getirilmesi. Cemaatlerin her birinin resmi sitesi var. Dikkatli bir göz ne yapmaya çalıştıklarını net olarak görüyor.
KARAR OKURU Ahmedâ 12 Temmuz 2019 04:18
Cemaatler ve tarikatların %99.9'unun uhrevî yörüngeden dünyevî yörüngeye kaydığını ve devletleştiğini dikkate aldığımızda tâkibata tutulmaktan da rahatsız olmamaları gerekir. Öyle değil mi sayın yazar?
Çerkez Ethem 12 Temmuz 2019 01:42
..."Devlete, dini hayatı kendine göre şekillendirme, uygun görmediklerini tasfiye hakkı tanınamaz. Zararlı, gerici ve irticai hareketlerle, iç tehdit ve düşmanla savaş tanımlarına dayanan ‘istihbarat devleti’ kafasını AK Parti değiştirmişti"... Bu Hiçbirzaman DEĞİŞMEDİ sadece arada bir sistem(10-20yılda bir)halklara nefes aldırtarak öyle izlenim verdi ! Halk'da t.c. sisteminin değiştiğini, daha iyiye gittiğini zannederek heyecanlanır ! Bakın t.c. tarihine,100 yıldır hep aynı problemleri kısır döngü içinde konuşmuşuz ! 2030 da aynı şeyleri konuşcaz sistem aynı !
Emin 12 Temmuz 2019 01:06
Fütürist Ahmet Yozgat bir radyo proğramında şöyle demişti" 2023'te Türkiye'de cemaatler kalmayacak" ben de Ahmet hocam amma atıyor demiştim...Bunu AK Parti'mi yapacak deyince şöyle demişti" Her elmanın çürümesi ve yok olmasını sağlayan kendi kurdudur" gerçektende öyle oluyor...
? 12 Temmuz 2019 00:19
Yabancı kaynaklardan şu kadar cemaat elimizde diye dış istihbarat alıyorsa,burada sızdırılmış kot adlar varsa niye üzerine gidilmesin.Bak bu ülkede bilmem hangi dernek on kişi ile toplanır karar alır.Odadan çıkarlar.Eylem yerine gitmeden enselenirler.Belki bu on kişiden biri başka odada elbisesini değiştirmeye yada tuvalete uğramıştır.Biz bu istihbaratla Yüzlerce çeşit kanlı olayı engelliyoruz.Sen dert etme,devlet herkesi annenin evladını tanıdığı gibi tanımıyorsa orada güvenlik zafiyeti vardır.ABD den ,İngiltere ye, Rusya ya,Almanya ya kadar her istihbaratın amaç ı devleti korumaktır.
BLACK EAGLE 12 Temmuz 2019 00:18
BUNLAR KENDİLERİNE BİAT ETMEYEN EL ETEK ÖPMEYEN KİŞİLERİ CEMAATLERİ TARİKATLARI FİŞLER DOŞTÇA ELEŞTİRENLERE BİLE TAHAMMÜL EDEMEZ YARGI SOPASIYLA SAÇMA SAPAN İDDİANAMELER HAZIRLATIP KODESE TIKAR İNSANLARIN MALINA MÜLKÜNE EL KOYARLAR BU HAKSIZLIKLARI ADALETSİZLİKLERİ MEŞHUR HOCALARINA ONAYLATIP SAVAŞTA HER YOL MÜBAHTIR FETVASI ALIR DAVAMIZ UĞRUNA DİYEREK ZULMÜ KUL HAKKI YEMEYİ MEŞRULAŞTIRMAYA ÇALIŞIRLAR
KARAR OKURU 12 Temmuz 2019 00:14
yol yakınken dönülsün denilen neyden dönüldü? "Yapmazlar" denilen neleri yapmadılar? eskiden yapılıp bugün değişen ne ağabey? "türkü yine o türkü sazlarda tel değişti yumruk yine o yumruk bir varsa el değişti"
KARAR OKURU 12 Temmuz 2019 00:14
Öncelikle diyanet kendini temizlesin.cemaat dediğinin bankası dükkanı okulu olmaz. Olursa sonuç feto olur. Feto gider meto gelir.Anadolu cemaatlerle kurtulmuştur. Onlarin duası bereketiyle ihya olmuştur. Malesef bugün insanımız dinini tanımadan tarikat arıyor. Insan fıtratı aidiyet istiyor. İstismara açık. Tabiki devlet kontrolü altında olmalı cemaatler.lakin onlara bakanlık müdürluk verilerek değil. Cemaat dediğin cami cematidir. Cemaatlerin kafasının basmadgı yer burası. Bütün muslumanlar kardestiri anlamadılar anlayamadılar. Fişlemeye gelince fitne çıkaran fislensin. Bölmek cemaat çok ters.
KARAR OKURU 12 Temmuz 2019 00:06
Sayın yazar! Bu cemaatleri kim kontrol ediyor? Niçin bağnaz insan yetiştiriyorlar? Niçin topluma değil de kendilerine adam yetiştiriyorlar? Niçin bu cemaat liderleri bir araya gelip islam için ümmet için birlik beraberlik mesajı vermiyorlar? Bu cemaatler kimlerden aldıkları talimatlarla seçimlerde aynı yere oy veriyorlar? Bunlar bir kaçı tabi ki! İlk önce bunları irdelemek gerekir!
KARAR OKURU 12 Temmuz 2019 00:01
Sevgili Akif: Bu tarikat ve cemaatler konusunda köşe komşun Mustafa Öztürk hocanın görüşlerini okumanı isterim. Son yaşadığımız Badeciler tarikatı, Feto olayı bu yapıların insanları ne hale getirdiğini gösteriyor. Müridinin aklını alan bu yapılar toplumdan insan çalmakta, can almaktan veya badelenmekten dahi korkmayan insanlar yaratmakta.
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN