Back To Top
CHP fabrika ayarlarına mı dönüyor?

CHP fabrika ayarlarına mı dönüyor?

 - Son Güncelleme: 24.09.2019 Salı 09:21
- A +

Twitter'da bir hedef göstericinin işaretiyle, her daim küfür nefret saldırıya geçmeye hazır linçsever kardeş! Dur; daha nereye gittiğini anlamadan lafın başına bakıp ağzını bozma, taşını kapıp recme koşma hemen. Bitirene kadar dinle önce. Sonra, başka yerden hıncını çıkaramazsan günlük taşlama egzersizin için gerekirse yine vurursun.

Hatta dinleyince 'insaf yahu, bu mevzuda bile mi dönüp dolaşıp laf CHP'nin fabrika ayarlarına geldi' dahi diyebilirsin.

Çünkü bin dereden getirilen su gibi dolambaçlı yollardan geldi; öyle direkt bir alakası yok.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, New York seyahatine çıkarken "Fox TV'yi yalan medya olmaktan çıkarın" dememiş miydi?

İşte, medya-iktidar ilişkilerinin fabrika ayarlarına döndüğü iddiasıyla bunu kim normalleştirecek bakalım diye, Sabah yazarlarına göz attım dün. Hay atmaz olaydım!...

New York seyahatine sadece Mehmet Barlas değinmiş. Ama o da Cumhurbaşkanı'nın, Trump'la Suriye ve güvenli bölge  sorunlarımız hakkında, iyi niyetle son bir görüşme yapacağı beklentisi üzerine.

Diğer yazarlarsa bırak el sürmeyi, yanından dahi geçmemiş mevzunun.

Yalnız, ikisi CHP'li Ankara ve İstanbul belediyelerinde uç veren 'sakal yasağı'na takılırken pişti olmuşlar.

'İETT şoförlerinin kılıyla tüyüyle uğraşılıyor' sadedinde, punduna getirip sokuşturmaz mı biri: CHP bildiğiniz CHP'ymiş, seçim zamanındaki değişimi göstermelikmiş, göz boyamadan ibaretmiş, hemen aslına rücu etmiş, kazanır kazanmaz fabrika ayarlarına olduğu gibi geri dönmüş...

Yani AK Parti'ye toplumsal desteği bunca yıldır büyüten, ayakta ve diri tutan o şekilci, kılık kıyafetle uğraşan, dayatmacı, kendinden olmayanın inanç ve değerlerine tepeden bakan eski 'zihniyet'ine CHP'nin çarçabuk avdet ettiği, iki gün bekleyemediği üzerine 'katranı kaynatsan olmaz ki şeker' çeşitlemeleri...

Kılıçdaroğlu'nun 'Tank Palet Fabrikası için yeni bir kararname hazırlanıyor ve gizleniyor' iddiasını soran Fox TV muhabirine, Cumhurbaşkanı'nın gösterdiği tepkiyi konuşacaktık güya. Nereye geldi laf!

Konuyu es geçen bir yazıda, CHP'nin fabrika ayarlarına döndüğü cümlesine rastlamasam buralara gelmeyecekti, onu söyleyebilirim size, bütün sorumluluğu bana aittir.

"Size çok açık bir şey söyleyeceğim. Fox TV'yi yalan medya olmaktan çıkarın. Bir defa dürüst olun. Fox TV'nin yayın politikasını değiştirmesi lazım" cümlesi mesela...

Sırf bununla, medya-iktidar münasebetlerinin Kenan Evren tarafından kurulmuş fabrika ayarlarına döndüğünü ileri sürebilirdi bir aklıevvel.

Fakat hiçbir aklıevvelin, 'ne var, demişse demiş, ne olmuş yani, Evren Paşa dik alasını söyledi' savunmasına henüz müracaat etmemesi de başkasının kahabati değil.

Tıpkı CHP'nin eskiye döndüğü savına rastlamam gibi, iktidarın eskiye döndüğünü hatırlatan kimseye rastlamayışımı da kendimden bilirim.

Kenan Evren değil miydi “12 Eylül’den Önce ve Sonra... Ne demişlerdi? Ne dediler? Ne diyorlar?” başlığıyla hatıralarını kitaplaştıran!

Ya ağzından dökülen şu sözler unutulacak gibi miydi: "Oysa ben, gazete sahiplerine, yayın yönetmelerine, başyazarlarına yaptıkları yanlışları, maksatlı yalan haber ve yorumlarını belgeleriyle göstererek, bir daha böyle yapmamaları dileğinde bulunmuşumdur!..."

Öyleyse suçlu ayağa kalk, vurulsun abalıya!

 

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
Muhtefi. 24 Eylül 2019 17:44
Portakali duydum. Basucumdan kovdum Cok attı, tuttu (algı operasyonu) uydurdu.. duma duma dum, Kafalar oldu zum. .:))..ama portakal kabuklarını severim. Tavsiye ederim (pratik bilgi) Mutfak dolablarin vb Kör noktalarina bırakın Böcek vb gelmez ve güzel kokar. .Uzun.süre sonra sadece siyahlar sonra da ÇÖPE atın. Bu şekilde hicbir zarari olmaz. Sürekli uyguluyorum. !
Fazıl 24 Eylül 2019 14:06
Bir yerde bir zamanlar bir söz okumuştum. ''ALLAH erkeği çok adamı az yaratmış''
KARAR OKURU 24 Eylül 2019 13:37
Tek bir muhalif TV ye bile tahammül edemeyen bir iktidar...Ne günlere kaldık Allahım! Fox yalansa 40 tane yalaka TV var. Onlar doğruyu yazsın. İstiyor ki FOX güneşi de sönsün, tümden karanlıkta kalalım. Çare yok, güneş buzdan heykelleri eritecek! Fox kapansa da Karar var, o da yoksa Allah var. Kaç kaçabilirsen.!
KARAR OKURU 24 Eylül 2019 17:36
2
"Muhalif olmaktan" demedi "yalan haber"den vazgeçin dedi. Ama neyse o ne derse desin siz hep ayni şeyi anlıyorsunuz :))
KARAR OKURU 24 Eylül 2019 11:57
Taha Akyoltahaakyol@karar.com 24.09.2019 Salı 00:03Dışlanan üç yazar44YORUM İstanbul Şehir Tiyatroları’nın repertuvarından üç edebiyatçımızın oyunları çıkarıldı. Necip Fazıl’ın Reis Bey, Mustafa Kutlu’nun Mavi Kuş ve İskender Pala’nın Aşk Bir Zamanlar adlı oyunları. Bu oyunların edebiyat ve tiyatro açısından değerleri üzerinde yazacak değilim; bu edebiyatçıların işi… Zaten bunun aritmetik bir ölçüsü de yok. Her üçünün de edebiyat sahasında tanınmış, iyi okunan isimler olduğu bellidir. “Herkesi kucaklama” iddiasıyla seçim zaferi kazanan Ekrem İmamoğlu döneminde böyle bir tasarruf yapı
KARAR OKURU 24 Eylül 2019 17:07
0
Bu ne şimdi, Beki'nin yazısıyla ne ilgisi var?
Efedamat 24 Eylül 2019 17:49
1
İmamoğlunun yerinde olsam reis bey oyunun sinema filminin dvd versiyonunu binlerce bastırıp bütün türkiyeye dağıtırdım. Hak hukuk ve adaletin yerlerde süründüğü bu ülke insanına ilaç gibi gelirdi. Eğer bunu yapsın akp- mhp ittifaki belediye kaynaklarını israf ediyor diye yeri göğü inletirler. Çünkü bu film zülfiyare dokunacaktır.
KARAR OKURU 24 Eylül 2019 11:53
Once işssizliği çözsünler sonra sağa sola çemkirsinler. Bu sorunları çözmek iktadarın asli vazifesi.
Mustafa 24 Eylül 2019 09:48
Açık açık söylesene, ben İmamoğlunu eleştirir gibi yaparım ama eleştirmem, Adam gelir gelmez şöförlerin sakalını yasakladı. Bu zihniyet 28 şubat zihniyeti değilimdir?. Fox TV. nin yalanlarından bahsetmeden onları görmezden gelerek, cumhurbaşkanı'nın sözünü çarpıtmak farklı yönlere çekmek her zaman yaptığınız işler. Lakin güneş balçıkla sıvanmıyor.
Efedamat 24 Eylül 2019 10:18
3
İktidar yalakası medyanın yalanları içinde bir yorum yapsana birader. İşjniz gücünüz trollük.yalakalık. Bınlerce kişinin işsiz olduğu her gün yüzlercesinin bu rakama eklendiği akaryakıt doğalgaza zamların peşpesé geldiği memlekette hala sakal edebiyatı.bana protesto için 40 yıllık sakalımı kestireceksin. Istemiyorum metrobüs şoförünün sakallı olmasını sabah sabah karşımda bakımsız sakalli adam görmek istemiyorum.ne olacak kesilince dindenmi çıkacak.
Mustafa 24 Eylül 2019 11:32
10
Tröllerin kin nefret tohumları ile beslenen figüranların cirit attığı yer burası. Sizin gibi muhaliflere muhalefet için burdayım. Bu sayfada yapılan yorumlar belli 1-2kişinin size muhalif olmasını bile çekemeyecek kadar demokratsınız yalakalığa gelince ben ülkemin yalakasıyım ya sen?
KARAR OKURU 24 Eylül 2019 12:08
1
Kardeş bunların cibilliyeti bu bunların iki yüzü vardır ben 25 yıl İzmir büyükşehir belediyesinde çalıştım çok iyi bilirim bunları....
Adamın biri 24 Eylül 2019 23:35
0
Vala ATV'yi bir 10 dakika izleyince bir 10-15 yalan uydurma enformasyona maruz kalıyorsun anında. Fox TV'de 1 tane olmuş olsun çok mu :) Bu işin şakası şimdi gelelim ikinci kısma şu anda devlet dairelerinde ve kamu hizmetinde sakalı çalışmak hala kanunen yasak madem bu mevzu senin için bu denli muhim önce hükümette bir çat yahu 19 yıldır hükümetsiniz neden hala saç sakal serbest değil. Neden hala kılık kıyafet serbest değil. Baş örtüsü serbest olmalı olduda ama sadece o değil isteyen herkes istediğini giymeli o zaman anlarım samimi olduğunuzu.
KARAR OKURU 25 Eylül 2019 10:19
0
Orta kapılardan biniver.
Abicim chp aslina dönüyor mu, dönmüyor mu? Başlık başka, yazı başka.
serkan 24 Eylül 2019 11:14
0
sende herhalde muhalefet yalakası oluyorsun. Şu yaflatalama işini bir bırakabilsek her şey güzel olacak.
serkan 24 Eylül 2019 12:54
0
ben sizin değil bir önceki yorumcuya cevap vermek istemiştim.Özür dilerim.
Kemal DEMİREL 24 Eylül 2019 08:42
Akif Bey, rica etsem bugünkü Taha AKYOL'un yazısını okusanız...
KARAR OKURU 24 Eylül 2019 12:11
2
Bunların gözü vardır görmez kardeş hiç uğraşma boşuna...
Adamın biri 24 Eylül 2019 23:43
0
Vala burada kısmen bir deenformasyon var bu dönem İBB tiyatrosum 26 oyun sahneleri 24 tanesi eski dönemden. Yani dediğiniz gibi mutlak bir sansur yok. Diğer yandan bahsi geçen 3 oyun zaten son derece ideolojik oyunlar. Bunları kaldırırken tersine yoğun ideolojik oyunlarda yerleştirilmemiş bu bağlamda etliye sütlüye dokunmayan oyunlar kalmış zaten burada net bir siyasi duruş var bence. Kimseye dokunmayan oyunlar. Bariz olarak İmamoğlunun duruşunu tarıf ediyor.
okur 24 Eylül 2019 23:41
0
Vala başkalarına zulüm edilirken sizlerin gözü çok gördü... Velhasıl nasıl olsa evvelin mukabili'nde herkesle hesaplaşacağız.
Adamın biri 24 Eylül 2019 23:49
0
Ayrıca bir parantez Mehmet Baydur 'un oyunuda kaldırılmış kendisi yoğun sol görüşlü bir yazardır.
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN