Back To Top
CHP tezkereye destek vermese miydi?

CHP tezkereye destek vermese miydi?

 - Son Güncelleme: 10.10.2019 Perşembe 09:13
- A +

Kılıçdaroğlu nasıl olur da "Askerimizin burnunun kanamaması için tezkereye içimiz yana yana evet diyeceğiz" dermiş...

İYİ Parti ve CHP, hem Suriye politikasına  muhalefet edip hem de sınır ötesi operasyona nasıl destek verirlermiş...

Böyle muhalefet partisi mi olunurmuş...

Bütün o zehir zemberek eleştirilerini yutup iktidarın arkasında hizalanmak değil miymiş şimdi bu...

Biri onlara iktidarı değiştirmeye talip olduklarını hatırlatsaymış, ne yaptıklarını bilmiyorlarmış...

Tam bir noktaya getirmişken biriktirdikleri muhalefet enerjisini havaya savurarak yine boşa harcıyorlarmış...

İşlerinin taze kan sağlayarak iktidarı ciro etmek olmadığını unutuyorlarmış,  onca emek bir çırpıda ziyan mı edilirmiş..

İlk kritik sınavda yalpalayarak bir çuval inciri batırıp berbat etmişler yine...

Gelgitleri bıktırmış artık, umutsuz vakaymış, adam olmazmış bu kafa...

Teraneler, ne feci savrulduklarından başlayıp beceriksizliklerinden, iktidarın dümen suyuna girdiklerinden çıkıyor.

Oysa...

Irak ve Suriye'ye sınır ötesi operasyon tezkeresinin bir yıl daha uzatılmasına verdikleri desteğin Suriye politikasını onayladıkları anlamına gelmediğini, bir bir anlattılar Meclis'te.

Açın bir daha okuyun, CHP adına Engin Özkoç'la İYİ Parti adına Aytun Çıray demedik laf bırakmıyor.

Suçları, toptancı ve indirgemeci yaklaşmamak mı?

Terörle mücadelenin içeride popülizme alet edilmesine rezervlerini koyuyorlar mı, koyuyorlar.

Hamaset edebiyatını terk etme uyarısı yapıyorlar mı, yapıyorlar.

Siyaseten kullanılmasına çekincelerini sıralıyorlar mı, sıralıyorlar.

"Bütünlüğünü savunduğumuz komşu toprakları niye biz koruyoruz, rejimleriyle konuşalım da sınırlarını kendi orduları beklesin, gerekirse kontrolü geri almalarına yardım edelim" diyorlar mı, diyorlar.

Ne yapsalardı, ne deselerdi daha?

Dünyanın bile tanımazdan gelemediği meşru müdafaa hakkını kendi ülkelerine çok mu görselerdi?

Ne öneriyor peki tezkerenin onaylanmamasını savunanlar?

Türkiye'nin bir terörle mücadele gerçeği yokmuş gibi, at gözlüğüyle muhalefet yapılmasını mı?

PKK ve IŞİD kaynaklı güvenlik sorunlarımızı hiçe sayarak, sınır güvenliğimize bir tehdit oluşturmuyorlarmış gibi takılmayı mı?

Savaş çığırtkanlıklarına tersinden bir muhalif hamasetle karşı çıkılmasını mı istiyorlar?

Bir istismarı, başka bir istismara  başvurarak bastırmayı mı?

İktidar neye doğru diyorsa kafadan yanlış demeyi mi? Neyi kullanıyorsa zıddını ona karşı kullanmayı, her meseleyi siyasi çıkara tahvil etmeyi mi?

İktidar göstermiyor diye partiler üstü hiçbir duyarlılık göstermemeyi mi?

Bunu denemedi sanki hiç muhalefet, kazandırmadığını görmedi, öyle mi?

Muhalefet, kaybettiren söylemlerinden ders çıkardı, elini değiştirdi ve daha iyi sonuçlar almaya başladı. Ama belli ki medyatik akıldaneleri hala kavrayabilmiş değil bunu.

Entelijansiyası, önden gideceğine muhalefet partilerinin gerisinden geliyor. Ne talihsizlik!

 

Milli Saraylardan Hamidiye açıklaması

Üstümde kalmasın, Milli Saraylar İdaresinden aradılar.

İBB’yi İmamoğlu kazandı diye Hamidiye Su almayı kesenler vardı. Boykotçular arasında en çok Kültür Bakanlığıyla Milli Sarayları yadırgadığımı şöyle yazmıştım:

“Abdülhamid, şahsi mülkü Hereke Fabrikası’na, İstanbul’dan torpilli turlar bile düzenletirmiş. Hayrat çeşmelerine, sebilhanelerine de öyle düşkündü.

Kültür Bakanlığıyla Milli Saraylar, Hamidiye Su’yu boykot ediyor şimdi.

Ecdat yadigarına, Hünkar’ın mirasına sahip çıkmak bu mu!..”

Arayan yetkili, Hamidiye Su’yu sadece ticari işletmelerinde ve rekabetçi fiyat alamadıkları için bıraktıklarını söyledi.

Fakat personelleri için yılda bin 200 damacana, binlerce şişe Hamidiye Su almaya devam ediyorlarmış.

Topkapı Sarayı için daha yeni, seçimlerden sonra yani, yarım litreliklerden üç aylık satın alma sözleşmesi imzalamışlar.

Eleştirimi düzeltiyor, duyarlılıklarına teşekkür edererek bilginize sunuyorum.

 

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
KARAR OKURU 10 Ekim 2019 21:01
Bu ülkeden hiçbir şey olmaz ist ve ankr seçimlerini muhalefet kazandı diye Allahın suyunu bile siyasete alet eden geri kafalı ve demokrasiden nasibini almamış yöneticiler olduğu müddetce bu güzel ülkemiz bir adım ileri gitmez
Faik Güleçyüz 10 Ekim 2019 13:01
Zihnimiz hep gri.Ama bâzen hayat;siyah siyah mı,beyaz mı diye sorar. Evet.CHP tezkereye hayır demeliydi.Beyaz hayırdı. Selâm ve sevgilerimle.
Sermet Ilgaz 10 Ekim 2019 12:49
"Yanlışa elinizle, olmuyorsa dlinizle müdahale edin. O da olmuyorsa buğzedin." Kılıçdaroğlu eliyle onaylıyor, diliyle müdahale ediyor. :) Hiç bir şey eskisi gibi olmayacak.
Muhtefi. . 10 Ekim 2019 12:07
Tebrikler HELAL OLSUN Tüm Muhalefet Partilerine yine, yeniden TEBRİKLER. .Sn Kilicdarglu,Akşener vd Böyle olur Birlik, .Milletin Gözünde Büyüdüler. Medyadaki Yazar olanların Çoğu yine Tebrik, Birlik Mesajları. Böyle olmalıyız TÜRK MİLLETİ olarak. Sadece yaptigimiz Kapsamlı TERÖRLE MÜCADELE Çocuklarımız, Yarınlarımız için. Ülkemizde Terör tehdidi yok etmek için. Haklıyız, Hakla Beraberiz. Barış Pınarı Herkes gelsin içsin diye ..umarım Aklını başına alırlar ve kimsenin BURNU KANAMASIN..dileğimiz budur. !.
KARAR OKURU 10 Ekim 2019 10:37
Türklerle kürtlerin olurda birgün barışması ve ortadoğuda birlikte hareket etmesi Amerikanın en büyük kabusu olsa gerek ki bugün ''hadi biraz savaşmanıza izin veriyorum ama benim çizgileri de aşmayın, siz dost ve müttefik olamazsınız,'' gibi birbirine kırdırma politikası bildiğimiz emperyalist politikalarındandır..yakın ve komşu milletlerle savaşarak değil barışarak onları kazanabilirsiniz, o zaman ekonominiz büyür ve huzurlu bir ülke olabilirsiniz,,
Muhtefi. . 10 Ekim 2019 12:19
3
İstemeyenin DİŞİ KIRILSIN. .Tüm Etnik kökenleri ile TÜRKİYE CUMHURİYETİNDE Yaşıyoruz. Marmariste, Muğlada, Edirnede, İstanbulda, İzmirde, Bodrumda, Ankarada ve Heryerde K.Irak Erbildeki Türkce Öğreniyor, Kafkasdaki,Balkandaki Türkçe öğreniyor. Ne.oluyorsa oluyor PKK ırkçı, Fasist ,ayrilik fikirleri KÖRÜKLÜYOR. NİYE. ?.. .niye Kürt Kendini Ayri hissetsin İstanbul, Izmirde, vd Aklım almıyor. ?..Diger ETNIK KÖKENLER'de başlarsa ya Ben nasıl Çıkacağız Kaostan. Tek Gerçek TÜRK MİLLETİ. gerisi ÇIKMAZ SOKAK. !.
Cidden mühim şahsiyet 10 Ekim 2019 16:43
0
Çizgi filmde çatışmaya hazırlanan gruptan ayı vini neden savaş yapıyoruz birlikte kahvaltı yapsaydık daha iyi olur demişti
akil 10 Ekim 2019 19:38
0
abd degil israil! birakin dunyayi kendi cevrenizi bile tanimiyorsaniz, akliniz hic bir seye ermez tabi. ABD baskani Trump'a ragmen, Suriyeden cekiliyoruz'' beyanina ragmen 15 aydir PKK/YPG'ye silah gonderenler Sionist-Evanjelik generaller, yukse brokratlardir.
Bu harekatı onaylamayan bir söyleme, anında "vatan haini" damgası vurulur. Ama bakın, günümüzün ittihatçıları, radikal ırkçı milliyetçiler, ulusalcılar, ergenekoncular, avrasyacılar, perinçekler, zil takıp oynuyorlar. Söyleyin; bu durumda ipler kimin elinde, Erdoğanın mı, başkalarının mı..?
Köroğlu 10 Ekim 2019 09:43
İyi deneme diyeceğim, o bile değil. CHP bu saatten sonra ağzı ile kuş tutsa hayatımın geri kalanında benden oy alamaz. Kredilerini fazlası ile kullandılar. Değişemiyor, dönüşemiyor. AKP ile aralarında din dışında ne fark var göremiyorum. O da retorik bir fark. Temel meselelerin hiç birinde farklı bir yaklaşımı tutumu yok. Kendine niyeyse sosyal demokrat demekte inat eden milliyetçi militarist devletçi kemalist bir parti. Tabanı da öyle. Böyle olmaktan da mutlular. Mutlulukları daim olsun.
Cidden mühim şahsiyet 10 Ekim 2019 16:47
1
Chp kendini feshetsin 6ay içinde Akp kepenkleri indirir
musto 10 Ekim 2019 09:42
Rahmetli Ecevit bunlara ekonomisi 16 sırada sıfır terör ile ülke teslim etti.Bunlar ne yaptı borcu 500 milyar $ çıkardı terörü canlandırıp pazarlık yapmaya kadar getirdi. Suriyeyi parçalama Libyayı yok etme projelerine ortak oldular yanlarına da Fetöyü fikir babası olarak aldılar.CHP durmadan hatalarını yapmayın etmeyin yanlış yoldasınız diyerek uyardı bir kulaktan girdi diğerinden çıktı. Ne yapacak bıçak kemiğe dayandı mecburen destek verecek.
hafiza karakter 10 Ekim 2019 19:28
4
1999-2003arasi tam 4 yil boyunca Fetoculeri tam kadro devletin butun kurumlarinda dolduran Ecevit idi. Feto aleyhine hic bir sorustuma, kovusturmaya izin vermeyen Ecevit idi. ''Hocam sagliginizdan endise ediyoruz, gitseniz iyi olur'' diyerek F.Gulen'i ABD'ye gonderen Ecevit idi. Turkiye'nin can dusmani Fetoyu terorist olarak gormuyormusunuz? Yoksa hafiza sorununuz mu var, gercekleri inkar eden, carpitan karakter sorunu mu? Her ikisininde tedavisi yok malesef.
musto 10 Ekim 2019 20:28
0
Ecevit namuslu ve dürüst politikacıdır ortağı'da Bahçeli ne kendi partisinden nede ortağın partisinden eleman almıştır.Adam haksızlık olmasın diye KPSS çıkardı mülakat ile onu bile kendinize benzetip kendinizden olmayan liyakatlı insanları işe almadınız. Halen aynı hataya devam ediyorsunuz.Ecevit yurt dışı okullarında yapılan Türkiye tanıtımı yapıyoruz Türkçe öğretiyoruz propagandası ile çoğu vatandaş gibi kandırıldı.Bu demek değilki ne istediniz'de vermedik GEL ARTIK BU ÖZLEM BİTSİN bunları kim dedi.
KARAR OKURU 10 Ekim 2019 08:44
Bu ülke insanının büyük yanılgılarından biri de chp ve iyi partiyi muhalefet partisi zannetmesi. Ona umut bağlayanların büyük çoğunluğu bilmese de mevcut Chp, bir tür " kumda oynamasına izin verilen muhalefet partisi " , daha ötesi için chp yönetimine cısssss deniyor, onlar da hemen geri çekiliyor. İyi parti ise bir süredir sözcülerinin ağzından, " hazinenin başına bir an önce otursak, biz de sebeplensek " şarkılarını terennüm edip üst akıla sinyaller gönderiyor. Bu iki partiye umut bağlayanlar için ne acı bir durum ...
Gencparti 10 Ekim 2019 16:48
0
bakiniz akp nin herseyi control altinda tutmasi ve hersey cumhurbaskanina (akp) baglandi ve bu kadar adaletsiz ortamda muhalefet yok diyon daha ne yapsin CHP-IYI-SP.
KARAR OKURU 10 Ekim 2019 01:36
Tel Abyad'ı almazsan, Hatay gider o kadar basit. Burnunun ucunu göremeyenlerin ne dediği önemsiz.
KARAR OKURU 10 Ekim 2019 10:17
1
Ne sade Hatay mı, İstanbul hatta Viyana bile düşer.
KARAR OKURU 10 Ekim 2019 00:30
“Hadi ordan “ deme hakkımı kullanıyorum ve ilaveten “ savaşa hayır “
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN