Back To Top
Deprem bile birleştiremiyor bizi

Deprem bile birleştiremiyor bizi

 - Son Güncelleme: 28.09.2019 Cumartesi 09:31
- A +

Hollywood repliklerinden ezberlediğimiz evlilik yemini, 'iyi günde kötü günde, hastalıkta sağlıkta, ölüm bizi ayırana dek' diye bitiyordu.

Rahmetli Kayahan bir şarkıyla nispet yaptı, 'ölüm bile ayıramaz bizi' diye. Daha hayattayken deprem bile kavuşturamıyor fakat bizi.

Saç saça baş başa iktidar kavgasına tutuşan sivri dillilerimizi, deprem korkusu bile ayıramadı; nerede kaldı barıştıracak!

Yıkım olsa da altında iktidar kalsa, haklı çıksak diye sipere yatanlar var...

İstanbul enkaza dönse de doğrulansak, dün başkan seçilen İmamoğlu ve seçmenlerini sorumlu tutsak diye mevzilenenler de...

Gökkubbenin üstümüze çökme tehlikesi degil, kimin göçük altında mahsur kalacağı daha önemli.

Marjinal uçlarda kaçıklığa varan bu kavga,  merkeze de yansıyor.

Valilikte afet ve acil durum yönetim toplantısı var, Ankara'dan bakanlar katılıyor ama şehrin belediye başkanı nasıl davet edilmez! Edildiği anlaşılana kadar çalkalanıyor ortalık...

İstanbul'un canı burnunda, korku ve dehşetle irkilmişken...İmamoğlu'nun kriz yönetimi açıklamalarına karartma mı uygulanıyor ekranlarda! Karışıyor, bulanıyor mideler...

'Çöğünürken çöğdürmek' diyorum. Bir yanı iner bir yanı kalkarken, kaymış şakülüne bakmadan en uzağa laf fışkırtma yarışına girenlerin hali...

Yıkılsa çatılar, o partili bu ideolojili ayırmadan hepimizin başına yıkılmayacak sanki.

Deprem devasa bir çukur kazacak da kime mezar olacak, kim kimi gömecek kavgası...

'Suni deprem operasyonu' yediğimize inanan çıkmıyor değil. İktidarı devirme planlarının parçasıymış. Amaç İstanbul'u değil AK Parti'yi yıkmak...

Gökçek zamanında Ankara'yı vuran selde de dış parmak, şer güç arayanlar duyulmuyor muydu? Belediyenin ihmali, kötü yönetim kusuru, altyapı eksikliği, planlama hatası, tedbirsizlik filan getirilmiyor akla.

Bu komploların ağababasını İranlılar bulmuştu. Önceki sene yaşadıkları kurak yaz felaketi ve takip eden susuzluğu, komşu bir ülkenin 'bulut hırsızlığı'na bağlamıştı yetkilileri. İleri teknolojiyle yağmurları çalındığı için kavrulmuşlardı, başka açıklaması olamazdı. Çalanı da tahmin edersiniz artık.

Sonuç, akıl almaz bir savrulma...

Hem doğal afetleri Allah'tan bilip hem de depremi beşer işi gösterme, düşmana mal etme eğiliminde kimi şirazeden çıkmışlar.

Allah'la arası olmayan kimileri ise korku ve çaresizlikten Allah'a sığınanları alaya bozma telaşında.

Nasıl bir tersyüz oluşsa külahları değiştiler.

Korku içinde Allah'a yakarmayı, dua etmeyi karikatürize ederek, fırsattan istifade bütün Müslümanları bilim ve akla düşman yobaz hurafeci gibi gösteren parodilerden tutun...Onları gerçek zannedip üstüne atlayan, trollenmeye her an teşne ukala dümbeleklerine...

İktidarın yanlışlarını örtmek için gizli bilimsel silahlara sahip süper üst akılların deprem operasyonu çektiği gibi, bilim ve akıl dışı hezeyanlar savuran zırvacılardan tutun...Cinsel yönelim ayırmadan ev içi şiddetle mücadeleye dönük İstanbul Sözleşmesi'nden dolayı, Allah'ın İstanbul'u depremle cezalandırdığını söyleyen herzevekillere...Ya da içimizdeki ' zinacı, çıplak ve cenabet günahkarlar' yüzünden ilahi bir tokat yediğimizi savunan, depremden korunmak için İmamoğlu ve seçmenlerini gusül abdesti almaya çağıran meczup sipsipullahlara...

Bu iki taraf da karşılıklı kullanacak açık arıyor. Deprem geliyormuş, kötü vuracakmış, onlar için sadece partizan hesaplaşmalarına alet edecekleri bir araç.

Batasıca zilli ucubeler sirkinde, şov bütün hızıyla devam ediyor. Ne teneffüs ne mola, deprem bile deli saçması zevzekliklere ara verdiremedi.

 

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
KARAR OKURU 01 Ekim 2019 20:05
Karar'ın kararsızlığını artırmışsınız. Siz kendinizle barışmamışsınız ki; Millet ne yapsın.Saygılarımla.
Muhtefi. 29 Eylül 2019 23:30
Trenin lokomotifinde Sizler Arkadaşlarınız ve Meslektaşlarıniz var. Iyi gunde,kötü gunde istikrarli Hak ve Adaletli olursaniz.sorun.çok. aza.iner...Bizde arkada Vagonlardayiz. )).siz ne yaziyorsaniz bizler onu taklid ediyoruz. :))..Aynanın karsisina gecip sorun kendinize Ben ne yapıyorum Toplumun Birliği için. Samimiyetle kendinize cevap verin. Burada biz ANLARIZ (yazilarinizdan) . Verdiğiniz cevabi.bu kadar basit..!..
KARAR OKURU 28 Eylül 2019 16:31
Para için imar affı çıkararanlar sussun. Acil toplanma alanı ile kalıcı toplanma alanlarını aynıymış gibi gösterenlere yazıklar olsun. 17 yılda şunu şunu yâptık diye sayın herkes sussun. Bir şey yok. Kuru kuruya toplantı neyi çözer? Deprem vergileri bile iç edilmiş. Nasıl birllik olalım sayın Beki? Eleştirmeyelim mi?
karar okuru 28 Eylül 2019 14:02
Hangi işimizde deprem olmuyor ki,enflasyonda,acil adalet de,gıdada,eğitimde,köprüde.oto yolda,yakıtta......ahlaklı harcama,duyarlılık,adil paylaşım ve adalet en azından kayıpları,endişeleri,mutsuzluğa,çaresizliğe ilaç olur.
Karar Okuru 28 Eylül 2019 13:30
Bir zamanlar bir Deprem Dede vardi. Konusurdu. Arkasinda birlesirdik. Deprem oldurmez, binalar oldurur derdi. Istanbul'un heryeri bina doldu. Yikilan binalarin menzilinden cikabileceginiz hic bir aciklik kalmadi. Belki mezarliklar kalmistir yalnizca bina mesafelerinin disinda.
KARAR OKURU 28 Eylül 2019 13:25
Akif butun bu yazdiklarin deprem gercegini degistirmeyecek.Zalimler icin yasasin cehennemmi diyelim yoksa saf masum temiz cocuklarimizami yanalim.Hangisi.Cehaletin ve ahlaksizligin sonu yokki.Hayatin realitesi var gucuyle bu ahlaksizlarin ustune cokse bunlar yine ahlaksizliklarina devam ederler.Cehaletin , Ahlaksizin uzerine zaten pislik cokmus duvar cokse ne olur.Bizim derdimiz masumlari kurtarmak bu cehaletten ve ahlaksizliktan.
KARAR OKURU DEDE 28 Eylül 2019 11:31
Imamoglunu işi gerçekten çok zor.bu kadar partizanca tutum hic bir iktidar doneminde olmadi.ne yapsa olmuyo.zift medyası sürekli saldırıyo.cagirmadilar dese olmaz.cagirdilar dese yalan olur.cok zor.cunki her seti fetoden öğrenmiş ve uygulayan bi grup var.
KARAR OKURU 28 Eylül 2019 11:07
Önümüzde, Türkiye’yi en az İstanbul depremi kadar etkileyecek başka bir tehlike var: Güvenli Bölge didişmesi. Erdoğan’ın ABD’ye verdiği süre dolmak üzere. Şimdiye kadar susan Rusya konuştu. Lavrov, Türkiye isteğinde haklı; ABD denetimindeki bölgeden Türkiye’ye terörist sızıyor, dedi. Vay anasını, Moskova’da PKK’ya büro açtıran Rusya, PKK’ya terörist diyor. Söylenilenin tercümesi: Türkiye ABD ile ipleri iyice koparsın da kucağımıza daha rahat alalım. Suriye’ye girsek, ABD de gitse, o gün Esed’e söyleteceği belli: Suriye’de yabancı ülke istemiyoruz.
musto 28 Eylül 2019 10:56
Bu 6 şiddetinde'ki sarsıntılar birilerinin başını yiyecek.Şimdiden kılıçlar çekildi günah keçileri aranmaya başlandı.Cumhur Başkanı baş yardımcısı toplantı yapıyor Belediyeden ilaç için bir görevli yok.Ya şapkadan tavşan çıkartıp bizleri şaşırtıp binlerce yandaş müteahhit ile imar seferberliği başlatacak bu arada bu belediye başkanı ayak bağı oluyor yetersiz kalıyor diyerek görevine son verebilirler.
misafir 28 Eylül 2019 10:32
hem davete katılmayıp genele sekreterini vs.yolla.hem de davet edilmedim diye algı yaratmaya çalış.hiç yakışmadı imamoğluna.çok çiğ bir hareket.
KARAR OKURU 28 Eylül 2019 11:33
14
İmamoğlu'nun yaptığı acemilik. İBB başkanının, İstanbul'da deprem çalışmalarıyla ilgili toplantıdan bir şekilde haberi olur. Davetli olmasa bile, gitmeliydi. Onlar deselerdi, bu toplantıya giremezsin, diye.
KARAR OKURU 28 Eylül 2019 13:56
0
"Dün güne bu toplantıdan habersiz başlayan İmamoğlu, ilerleyen saatlerde toplantının haberini alınca şaşırdı. Hemen İstanbul Valisi’ni aradı. Bunun üzerine istiyorsa toplantıya katılabileceği söylendi. İmamoğlu şaşırmış, dışlanmak istendiğini görmüştü. Toplantıya katılmayacağını ama Belediye’yi temsilen iki arkadaşını görevlendireceğini söyledi." (Fatih ALTAYLI)
KARAR OKURU 28 Eylül 2019 10:15
Sayın Beki. Vicdanlar kararmış ya da taşlaşmış. Millet can derdinde panikle koşuştururken siyasiler( iki tarafta) karşı tarafa nasıl gol atarız, kabahatlarımızı nasıl örteriz de milletin gözünü boyarız derdinde.Birçok şeye çare var. Ancaaak rant deşirenler bu çarelere müsaade etmiyor. Çünkü gelirleri azalır. Allah milleti korusun. Siyasileri ve bürokratları da onların millete layık gördükleri fakirlikle islah etsin.
Kazım TANRIVERDİ 28 Eylül 2019 10:05
Duaya karşi cıkan yok,dua ile butun felaketlerden kurtulacaksak stadyumları camiye cevirelim.Müslüman hurefeye degil bilime inanmakla Allaha ulaşılir
Allah'a Duacı 28 Eylül 2019 12:06
0
İnanarak gerçek dua eden duasıyla kalmaz. Duanın verdiği ulvi, manevi, psikolojik güç ile devesini sağlam kazığa bağladıktan sonra işlerini düzenleyip çalışmaya başlar. Elbette, gerektiğinde, bilim ateist Çin'de bile olsa gidip alarak işlerini yapar. Dua sadece camilerde yapılmaz. Gerçek dua insanın zihninde, bedeninde, beyninde yapılır. Duanın gücüne inananlar işlerinin kolaylaştığını da görürler, benim gibi. Birgün, depremle (hiç temenni etmem, Allah düşmanıma bile göstermesin) yüzyüze kaldığınızda "Allahım bana yardım et!" diye feryat etmezsiniz inşallah !
KARAR OKURU 28 Eylül 2019 09:39
Akif bey, hiç kendinizi yormayın bu milleti kamplaştıranı siz de biliyorsunuz, biz de biliyoruz.
Süheyl CALISKANOGLU 28 Eylül 2019 09:05
Deprem Duasi:Allah,vatandaslarimizi ,zorunlu deprem vergisinin yeni zamlarindan korusun,hic degilse,ona da raziyiz(!)..
KARAR OKURU 28 Eylül 2019 08:41
Aslında yirmi beş senedir iki deprem gören şehri İstanbul un toplanan vergilerinin ayıbını örtmek için bir telaş bir telaş yahu o kadar kötülük yapıp daha yıkıcı bir deprem yok iken milletin toplanacağı alanlar yok edip haberleşme çökmüş çıkmış üst perdeden bagiriyorlar bağırmaya hiç hakkınız yok yaptiklariniz sizin için haykırıyor insan biraz utanır
Cöküse gectik,bizi daha fazla zorlamayin,safsatayla,esip gürlemekle,atip-tutarak "peynir gemisi'yürümedi,yürümeyecek.. Zorunlu deprem vergileri,milyarlarin hesabini vereceksiniz,bugün olmasa,yarin,elbet bir gün,kurtulus yok..
KARAR OKURU 28 Eylül 2019 08:11
Hala hangi binananin yikilacagi tespit edilememisse 20 yildir nerede felaket aninda toacagiz barinacagiz netlestirilmemisse yazik olmus güzel ulkeme. Gorevi ihmal edenler kim simdiden gosterilim ki felakat geldiginde bosuna bu konu uzerinden zaman harcamayalim.
bozeren 28 Eylül 2019 08:10
isterse depremle bile olursa olsun, yeter ki tayyip gitsin diyen zihniyete sahip olunca bu memleketin muhalefeti, deprem bile bu ülkeyi birleştiremez işte böyle.
KARAR OKURU 28 Eylül 2019 18:14
2
İstanbul'la ilgili deprem toplantısına şehrin seçilmiş yöneticisini çağırmayan AKP zihniyeti, bölücülüğüne bir örnek daha verdi. AKP varken bu millet birleşemez.
Tv 'lerde zorunlu yayın ibaresi kerhen mecburiyetten yani içeriğe de pek katılmıyoruz valla istemeyerek yayınlıyoruz idare edin gibi algılanıyor GÖNÜLLÜ YAYIN öneririm
KARAR OKURU 28 Eylül 2019 07:12
Ya herkes boş konuşuyor depremi ya dış güçler yapmıştır yada hain fetöculer.depremde hasar goren binalarida fetöcüler yapmıstır
KARAR OKURU 28 Eylül 2019 07:13
Iktidar muhalefeti, Sn. İmamoğlu, Sn. Babacan, Sn. Davutoğlu nu karartınca herşeyi kontrol altına aldığınımı düşünüyor? Bu zavallı halk deprem korkusuyla sokağa döküldüğünde çevrede toplanacak bir park olmadığını, olan parkların, açık alanlarında kupon arazi uzmanlarınca AVM, Residence, gökdelen yapıldığını görüyor. Korkunun ecele faydası yok.
KARAR OKURU 28 Eylül 2019 05:18
Sizin de dediğiniz gibi amaç Ak Partiyi yıkmak. Bazıları da dış güçlerin oyununa alet oluyor. Gereken koordinasyon sağlanmış olup en yüksek derecedeki tedbirler seri bir şekilde alınmaktadır. Bu gibi doğal afetleri siyasi malzeme yapmak kimseye fayda sağlamaz. Allah bizleri her türlü afetten korusun. Amin.
KARAR OKURU 28 Eylül 2019 08:42
2
Hangi kime
Karar Okuru 28 Eylül 2019 03:48
Deprem haberlerine yasak ne zaman konacak?
KARAR OKURU 28 Eylül 2019 03:22
Maddi manevi çöküntü içerisindeyiz. Allah sonumuzu hayretsin.
KARAR OKURU 28 Eylül 2019 00:17
Tarafsızlık makalesi yazarken bile tarafsız olamıyoruz... Depremler ne yapsın...
KARAR OKURU 28 Eylül 2019 00:16
Allahi takmayan depremi takar mi.. ta ki hirslariyla kosa kosa giderken ölüm duvarina toslayana dek bunlar boyle devam eder.. ölümü daha hissetmediler..
Has Parti 28 Eylül 2019 00:06
Sayın yazar televizyonda canlı yayında Ulucanlar cezaevi içinde, darağacı önünde 'Kamuoyu Kılıçdaroğlu'nun asılmasını istiyor' diyen dangalağın ya da Kılıçdaroğlu'na yumruk atan inek hırsızını 'yiğit' olarak tanımlayan Akparti Ankara il başkanının korunup kollandığı bir ülkede, ahlak, adalet, vicdan, birlik, beraberlik beklemediğinizi, sadece ümit ettiğinizi düşünüyorum.
KARAR OKURU 27 Eylül 2019 23:49
Maalesef acılar ve sevinçler bile bizi birleştiremiyor bizi.bunlarda birleşemeyen bir toplum millet olma vasfını nasıl ortaya koyacak biz ne zaman bu hale geldik diyeceğim ama bu durum kimsenin umurunda değil
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN