Back To Top
Erdoğan’ı korkutamayanlar Öztürk’e saldırıyor

Erdoğan’ı korkutamayanlar Öztürk’e saldırıyor

 - Son Güncelleme: 25.12.2018 Salı 09:45
- A +

Din üzerinde yorum tekeli kuran, farklı görüşlere hayat hakkı tanımayan kafa değil miydi IŞİD kafası?

Allah tarafından dünyanın başına inzibat tayin edilmişler, ‘Bu kullarım ne derse hak odur’ diye ismen görevlendiren bir ilahi buyruk varmış gibi...

Kendi görüşünü dikte eden, zorbaca dayatan, katılmadığı görüşlere saldırmakla kalmayıp yasaklanmasına ve hatta katline fetva çıkaran kafa...

Benimsediği görüşten sapanları sapkın ilan edip bu dünyada cezalandırmaya, gerekirse ölüm emri vermeye kendini hak sahibi gören tekfirci zebani anlayışı.

Kendisine karşı gelinmesini, Allah’a ve peygamberine karşı gelmekle bir tutan hastalıklı kafa işte, bilirsiniz.

Ne yazık ki Türkiye’de de mebzul miktarda mümessili var.

Kendini dini hakikatin tek yetkili bayisi zannedenlerin al birini vur ötekine.

Tekellik iddiasında IŞİD kafasından farkları ne?

Hem sırtlarını, İslam adına son sözü söyleme hakkına dayıyorlar. Kuran’ın kimseye verilmediği hükmüne rağmen çaldıkları, ‘dinin sahipliği ve yegane koruyuculuğu’ rolüne bürünüyorlar...

Hem de hoşlanmadıkları görüşleri Cumhurbaşkanı Erdoğan seslendirince gıkları çıkmıyor. Fakat ilahiyat hocalarından tarihselci tezler duyunca çılgına dönüyor, kutsal otorite kesiliyorlar.

Baskı altına aldıkları Diyanet’e de nüfuz etmeye, resmi din yorumunu yanlarına almaya başladılar.

Ki ancak sırtlarını iktidara dayadıktan sonra, sakladıkları yerden sopalarını çıkarıp hücuma geçebiliyorlar.

Hey gidi mahcup Hariciler hey...

***

Erdoğan’ın dinde güncelleme çağrısına ses edemeyen aforozcular, şimdi Prof. Mustafa Öztürk’e musallat oldu.

Dinden de atıyor, Müslümanlıktan da kovuyor, cehenneme gönderme yarışına da giriyorlar.

Avrupa'nın engizisyon orta çağına, taş devrine döndük sanki.

Hınçlarını güç yetirdiklerinden almaya, acısını ondan çıkarmaya çalışıyorlar.

“Yani bunlar ya bu asırda yaşamıyorlar, çok farklı bir dünyada yaşıyorlar. Bunlar İslam’ın güncellenmesi gerektiğini bilmeyecek kadar aciz. İslam’ı 14-15 asır öncesi hükümleriyle bugün uygulayamazsınız” dememiş miydi Erdoğan?

Meydanı bu tip bağnazlıklara bıraktığı için Diyanet’i eleştirmemiş miydi?

“Siz bu fakiri korkutamayacaksınız. Hak neyse ben onu söylemeye devam edeceğim” diye meydan okumamış mıydı ham softalara?

Mustafa Hoca’nın her görüşünü doğru bulmak, her yorumuna katılmak zorunda değilsiniz.

Hatalı ve isabetsiz olduğunu düşünen ehil hocalar tutuşsun tartışmaya, karşı reddiyesini yazsın, çürütebiliyorsa çürütsün...

Ama sokağı kışkırtmak, linç kampanyası düzenlemek ne zamandan beridir ilmi yöntem oldu?

Tehditle görüş empoze etmek, hangi tartışma adabına sığar?

Yetinmeyip resmi makamları göreve çağırmak, haddi bildirilsin diye devlete ispiyonlamak, nasıl bir tebliğ metodudur?

Farklı yaklaşımlarla ilmi mücadele böyle mi yürütülür, sapkın ve batıl damgası vurup dindan ihraç ederek mi?

Erdoğan’ı korkutamayanlar, Mustafa Öztürk’ü korkutmak için seferber...

Hedef gösterir gibi zağarlık hizmeti veriyorlar din istismarcısı şiddete. İz sürerek avcıya gammazlıyorlar.

Fikrine, inancına güvenen fikir ve inanç hürriyetinden, serbest tartışmadan kaçar mıydı?

Diyanet; hurafe bezirganlarının, istismarcı din tüccarlarının karşısına dikileceğine, bağnazların ekmeğine yağ mı sürmeliydi?

Anlaya anlaya, tekfirciliği cüretlendirmeyi mi anladılar Erdoğan’ın çağrısından?

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
KARAR OKURU 26 Aralık 2018 18:08
KaLb-i Rabban-i Lütfen Tercüme yep الاسلام دين صنع من قبل اشخاص اذكياء (سومريين ) ومن كتب القران وانزله شخص سومري تركماني يهودي ..بما انكم لا تعرفون العربية فالمواقع العربية اليوم فيها الكثير من الحقائق ..ارجو منك متابغة المواقع العربية ..لتعلم الى اين وصل الاسلام من بعد داعش ..
KARAR OKURU 26 Aralık 2018 00:20
Akif bey, sağlık sektöründekiler sağlığı tekellerine almışlar. Biri alternatif tıp konusunda Bir şey dese yapsa hemen linç edilir sizin buna gıkınız çıkıyor mu? Halbuki modern tıp bugün piyasaya sürdüğü bir ilacı 10 sene sonra zararlıymış deyip toplatabiliyor. Yani modern tıbbın her dediği doğru olmadığı defalarca ortaya çıkmışken kimsenin gık çıkarılmasına bile izin verilmiyor. Ayrıca nureddin yıldızın bir fetvasından dolayı linç edilirken ses verdiniz mi bilmiyorum. Son olarak yazınızda öztürk ne demiş, karşı çıkanlar nasıl
Mertırmaklı 25 Aralık 2018 23:30
Öztürk’ün söyledikleri ‘görüş’ oluyor da, başta Diyanet olmak üzere karşı çıkanların söyledikleri niçin ‘görüş’ olmuyor? Toplumu ve Dini ifsad edici görüşler fikir özgürlüğü ardına serbest, ama, ‘bunlar yanlış, ifsad edici zanlar’ demek fikir özgürlüğüne girmeyecek! Nalıncı keseri misali hep kendinize yontun bakalım, kim ne faydasını görecek?
KARAR OKURU 25 Aralık 2018 21:17
Valla kusura bakma da Mustafa öztürk fikir söylerken fikir öZgürlüğü onu eleştirince linç ,geciniz kardeşim bunları.Imam i Azam ,şafii vs vs bütün imamlar eleştiriye sonuna kadar tahammül etmişler di şimdi cakma bazı hoca lar neler yapıyor Bediuzzaman yıllarca hapis sürgün ama terk etmedi bu Ülkeyi.göze almazsan eleştiriyi linç i idamı o peygambere varis din adamı olamazsın boşa konuşmuş olursun.
göktürk börü 25 Aralık 2018 20:58
milli piyangoya haram diyen diyanet maaşını piyango loto toto vergisinden alıyor
Yusuf 25 Aralık 2018 20:04
Peygamberimiz (sav) bu zamanda gelse sen ona diyeceksin ki "Ya (bize) bundan başka bir Kur’an getir veya onu değiştir” (Yunus 15).. O yüzden kendini fazla da şey yapma..
KARAR OKURU 25 Aralık 2018 18:00
Akif Beki bey bırakın din islerini veya dini meseleleri bu işin uzmanları tartışsın size ne siz ne karısıyorsunuz
KARAR OKURU 25 Aralık 2018 16:53
erdoğanla öztürk arasında bir fark yok. ikiside ılımlı islam projesinin gönüllü neferleri. 8 mart konuşması startır zaten. artık milleti buna hazırladıklarını düşünüyor olmamlılar ki kartlarını açık oynamaya başladılar
Menderes Fırat 25 Aralık 2018 16:07
Tayyip Erdoğan bugün Özgür Özel için önce tazminat sonra ceza dedi. Hükmü verdi iş bitti. Hangi Savcı olmasa bile suç unsuru yoktur deyip koğuşturmaya yer yok kararı verebilir. Korku ikliminde yaşıyoruz artık.
KARAR OKURU 25 Aralık 2018 16:05
pardonda erdoğan nasıl tepki almadı. diyaneti geç. patronuna nereye tepki gösteriyor. erdoğan tepki almasa ertesi gün geri adım atarmıydı? geçiniz
Karar Okuru 25 Aralık 2018 15:24
Akif bey, yazınız konuyla ilgili güzel bir çerçeve çiziyor, ama meselenin aslı-esası nedir diye de bakmak gerekiyor.Başta diyanetin vaizleri olmak üzere Mustafa hocaya çullanan gürüh her söylemlerinde muslüman evladına Kurana uyma tavsiyesi yaparlar ama söz konusu tatbikata gelince hile-i şeriyyeyi tatbikten geri durmazlar.Mustafa hocanın dediği ise Kuranı açalım, okuyalım, peygamberimiz ne anlamış, nasıl tatbik etmiş bakalım ve günümüze hangi tatbikatlar ışık tutar onu bulalım ve uyarlayalım.Lafza, tarihi olana takılmayalım.
Karar Okuru 25 Aralık 2018 17:52
5
Mana esas alınırsa Mustafa hocaya itiraz edenlerin Müslümanlık anlayışlarının cilası dökülecek, hakikat diye savundukları pek çok sözde İslami uygulamaların aslında Kurananın manasına, Peygamberimizin tatbikatına uygun olmadığı, kültürel, tarihi ve yerel olduğu ortaya çıkacak; aslında bundan korkuyorlar.
mehmet 25 Aralık 2018 18:28
7
Savunduğunuz kişinin neler dediği ve yazdığı hakkında en ufak fikriniz yok. Kuru kuruya savunuyorsunuz. Önce itiraz edenler nelere itiraz etmiş onu bir öğrenin olmaz mı? Bakalım içinize sinecek mi?
KARAR OKURU 25 Aralık 2018 19:32
3
mehmet! müneccimlikten mi geliyorsun yoksa mit ajanı mısın? kimin neyi bilip neyi bilmediğini nasıl bilebildin? kahve falında mı gördün yoksa
Karar Okuru 25 Aralık 2018 19:55
4
Mehmet bey, yorumunuzu yorum yaptığınız yazıyı okumadan yapmışsınız, bahsettiğimiz kişinin (Mustafa Öztürk) ne dediği yukarıdaki yazıda var, okumadınız mı, okulunuzda anlamadınız mı, bu nasıl bir iş bu? Hocaya kafayı takanlar tam takmış anlaşılan!
KARAR OKURU 25 Aralık 2018 15:12
Bir kişiye övgüyü onu arka plana alarak yapmanın bir örneği. Erdoğan’ı korkutamamışların kanaatine nasıl vardın. Bahsettiğin kişi konuyu açtığı gibi kapadı, ayrıca eleştirdiğin kurumun ipleri hep elinde oldu ve olmaya devam ediyor. Böylesine bir durumdan bile övgü çıkarmak ciddi bir yazarlık becerisi gerektirir. Arkadaş bunu yapmış.
Mehmet 25 Aralık 2018 15:05
Allah razı olsun eline, diline ve yüreğine sağlık gardaş
KARAR OKURU 25 Aralık 2018 15:02
Mustafa hocam sayesinde islamı sevdim,kendisini tanımadan önce korkuyor,uzak duruyordum.
mehmet 25 Aralık 2018 18:32
9
Ne yapalım yani? Yanlışlarına göz yumalım Kur'an hakkındaki iftiralarına ses çıkarmayalım öyle mi? Bu mudur istediğiniz? Bidat ehli İslama kafirden daha çok zarar verir, bunu unutmayın.
KARAR OKURU 25 Aralık 2018 14:41
Sayın Beki, şu ifadeler Öztürk' e ait.Her birini doğrudan şahıslara söylemiş.Bunlar bilinen meşhur hoca ve alimler.' ışıdçı, merdivenaltı müfessiri, meal tinercisi, hezeyancı..."Kıyasın yanlış bir kere elma armut gibi.Alim hoca öfkesine hakim olmalı.Yepyeni gibi şeyler söyleceyek kimse itiraz etmeyecek.Yeryüzünde söylenmedik söz kalmadı.Kur' an lafzi indi demek bir cinayet ve cahillik.C.Suyuti. adına yaşamıyor diye iftira edilip malzeme yapılmaz.O çağları aşan, günümüzde bile çok sağlam bir kaynak.Felsefe ayrı müfessirelik ayrı.Bu milletin amisi a
İslami konulara ateistlerin, din inkarcılarının yorumlarıyla maydanoz olması, futbolcuların atom fiziği konusunda ahkam kesmesine benziyor...
Bu başlık yanlış 25 Aralık 2018 14:19
Beki, Erdoğa'ın dini konularda Öztürk'ü onaylandığını sanmıyorum. Bu yüzden Erdoğan'dan korkanlar Öztürk'e saldırıyor başlığınız yanlış.
Sermet Ilgaz 25 Aralık 2018 13:20
Yürü be Akif Beki! Vesayetin kaç çeşidi var. Bunu henüz kıramıyor. Mehmet Görmez hoca da bundan gitti. "Yüce kitabımız Kur'an ses yarışmalarına güfte olsun diye gönderilmedi" ne güzel kelamdır.
KARAR OKURU 25 Aralık 2018 12:34
Editör ıki tenkidi mi yayınlanmadı hakaret yok kufur yok niye acaba ehlisunnet alimlerden cevabını alan hem ayetikerime lerine alayla hakaret et cevabını alıncaya ağla hamama güreşten terlersin
Mehmet Akif Çaloğlu 25 Aralık 2018 12:30
Ergoğan güncelleme gerekli dediğinin ertesi günü geri vites yapmadı mı?
KARAR OKURU 25 Aralık 2018 12:16
TC de islami anlamayanlarin basinda ilahiyetciler gelmektedir. Imam hatipcileri konusmaya bile degmez. Osmanlidaki mason seyh ül islamlar gibi bu ilahiyetciler islam konusunda ahkam kesmektedirler devletin emri dogrutulsunda. Böyle tipler her devirde vardin. Biraz kitap okuyunca baskalarinin yazdiklarini kendilerinin bilince kendilerini alim zaneden zavallilar.
....... 25 Aralık 2018 22:11
0
Sen önce elestidirgin adamların adını düzgün yazmayı öğren.ilahiyetci değil, ilahiyatçı...
Ben 25 Aralık 2018 12:16
(2) Reza Aslan’ın din anlayışına devam edersek. Adam bütün dinleri incelemiş ve aralarındaki ilişkileri ve din tarihini biliyor. Dinler arasındaki ilişkileri bilince dinlerin insan yapısı olduğu ortaya çıkıyor diyor. Adamın sonunda vardığı yer mutlak doğruyu bilemeyiz ama her din bilinmeyene imanı ifade etmeye yarayan mecralardır ve değerlidir. Diyeceğim o ki adam böyle inanıyor ve müslüman ve bizde de böyle inananlar çıkacaktır illa ki. Hazırlanın…
Ben 25 Aralık 2018 12:15
(1) ABD'de Reza Aslan diye birisi var. Adam dinler uzmanı, İsa peygamber hakkında kitabı var. Bütün dinleri incelemiş. Kendisini Müslüman ve sufi olarak tanımlıyor ve televizyonda ateistlere karşı İslam ve müslümanları savunuyor. Adamın inancı şöyle. Bütün dinler insan yapısıdır, İslam dahil olmak üzere. Fakat insan olarak bilmediğimiz şeyler var ve inanma ve iman ihtiyacımız var. Bütün dinler bize bu bilinmeyeni açıklamak için bir dil, terimler, anlatılar ve kurallar dizisi veriyor.
KARAR OKURU 25 Aralık 2018 14:22
2
Bir adam bütün dinler insan yapısıdır diyecek sonra ateistlere karşı İslam'ı savunacak. Ateistler de dinler için öyle diyor. Adam neyi savunuyor... Bu işte bir terslik var.
Recep Çetiner 25 Aralık 2018 12:09
Dediğin gibi ortalıkta şiddetli bir kavga yok, yoksa derdin bu mu?
karar okuru 25 Aralık 2018 12:04
Eleştiri dediğin yapıcı olmalı yıkıcı değil. Eleştirdiğin kişiyi görüşü kendi görüşünle yenileyebilmeliki çözüm üretilebilsin. Amma bu böyle olmuyor tabiiki. Adamlar kendilerini öyle bir yerde konumlandırmışlarki illaki ben diyorlar. Kibir bunlarda , İtham bunlarda , sapkınlık bunlarda , Taklacılık bunlarda , Devlette nereyi kaparım bunlarda. Gücü yettiklerini yok etmek için çullanmak bunlarda. Adamlar hastalıklı.Kendi aralarında engizisyonu kuruyorlar sonrada adamı yok etmeye çalışıyorlar. Sürekli karanlık sularda yüzüyorlar.Diyanetmi dediniz
Alaturka kafirlik.. 25 Aralık 2018 11:57
Yazarları tenzih ederek söylüyorum. Ama burada entersan yorumcular var. Adamlar imansız ama kendilerine kafir denmesini ayırımcılık olarak görüyorlar. Bizim kafirlerimiz bile alaturka...
KARAR OKURU 25 Aralık 2018 19:44
0
Alaturka kafirlik! kafir sensin dindar bir hristiyana göre. öyleyse sen de kafir dendiğinde kendine küfredilmemiş gibi hissetmelisin.
KARAR OKURU 25 Aralık 2018 21:13
0
19.44, Dindar Hıristiyan mısın, yoksa dindar Hıristiyanlara gönüllü avukatlık mı yapıyorsun. Dndar Hıristiyan tabi ki bana kafir diyecek. Zaten Hıristiyanlar Müsümanlara öyle diyor. Din dediğin dingonun ahırı değil. Her dinin bir akaidi var. Ben İslam'a göre müminim. İslam'a göre mümin olmak isteyenler Allah'a ve son elçisi Hz. Muhammed'e iman ve iteaat edecek.
KARAR OKURU 26 Aralık 2018 23:22
1
Allah bilir kimin mü’min kimin kafir olduğunu. Size mi düştü karar vermek? İnsanları cennete yahut cehenneme sevkedecek olan siz misiniz?
Kurt 25 Aralık 2018 11:43
KOorksun Beki korksun sen de kork
karar okuru 25 Aralık 2018 12:23
0
Korkmak insani bir duygudur da tabiiki insan olana.
musto 25 Aralık 2018 11:34
Eskiden köyde hoca senelik tutulur herkes hoca hakkı öderdi bana göre yeter bunlar memur oldular kaldıralım bu sistemi yarardan çok zarar veriyor çıksınlar sahaya ekmek parası nasıl kazanılıyor öğrensinler mustafa hoca izlediğim kadarıyla islamın aydınlık yüzünü temsil ediyor görüntüsünde.
seko69 25 Aralık 2018 11:19
Mustafa Öztürk Kuranı (dini) tarihe gömüyor (tarihselleştiriyor) evrenselleştirmiyor, Erdoğan da din (kuran) güncellenmeli diyerek aynı zihniyete sahip olduklarını gösteriyorlar. Yazarın dediği doğru; Erdoğan'a vuramayanlar M. Öztürk'e vuruyorlar. geldiğimiz nokta vahim. kısaca ILIMLI İSLAM PROJESİ devam ediyor. Diyanette bu işin içinde.. Öztürk'ü karalayarak kendini masumlaştırmasın. günaha ortaklar..
karar okuru 25 Aralık 2018 11:02
madem o kadar özgürlükçüsünüz de ihsan şenocak diyanetten atılırken nerdeydiniz
KARAR OKURU 25 Aralık 2018 11:59
2
Öztürk Karar yazarida ondan.
Karar Okuru 25 Aralık 2018 13:58
1
İhsan Şenocak Diyanetten atıldı ama Diyanet Şenocak’ın tavsiyesine uyup Mustafa hocaya ayar veriyor. Diyanetin böyle konularda tavrı bir yaraya merhem olmak değil, dostlar alış-verişte görsün, ahalimizin dediği olsun şeklindedir. Daha fazlasını SMS/boşanma fetvası veren bir kurumdan beklemek ham hayaldir.
metin p. 25 Aralık 2018 10:49
Manacılığın tamamiyle ilmi gerçeklere ters olduğunun delili tarih boyunca fetö de dahil tarikat ve cemaatlerin içine düştüğü handikaplardır.adamın aklına bir şey geliyor kurandan deliline bakmadan bu işte islamidir diyor.Bir rüya görüyor işte hakikat diyor.Samanyolu tv peygamberimizi kamyona bindirmeye kadar götürdü işi.Batıni tarikatların bir de ilham diye bir teamülleri vardır.adam kendisine doğan her düşünceyi islami zannediyor.halbuki glen bir şeytan vesvesesi de olabilir.Bu düşünce veya evhamların hakikat olup olmadıklarının tek ölçüsü kurand
metin p. 25 Aralık 2018 10:34
Manacılık ekolünün çürük olduğunun akli delili ise şudur.Ebu leheb suresi vardır:Bu sure eğer mana olarak inmiş de peygamberimiz haşa ebu leheb ismini bu sureye sokmuşsa ozaman siz bu kuranın peygamber uyudurması olduğunu kabul etmişsiniz demektir.Ancak mana olarak gelen bir şeyi efendimiz yüzlerce isimden sadece o ismi seçti.Halbuki tarihle sabittir ki bu sure söz konusu şahsın ve karısının peygamberimize nasıl eziyet ettikleri bu surenin nüzul yani iniş sebebini teşkil eder.Demektir ki vahyin inişi hem manasal hem de lafzidir.
Karar Okuru 25 Aralık 2018 18:55
0
Mananın lafız olmadan anlaşılamayacağını bilmek için alim olmaya gerek yok, söz konusu olan Kuran lafzının ifade ettiği mananın Peygamberimiz tatbikatıyla tesbitidir. Yani mananın lafızla değil, lafızdan peygamberimizin çıkardığı ve tatbik ettiği uygulamayla anlaşılacağıdır. Bu konunun anlaşılma zorluğunun entellektüel sevıyemizle mi yoksa anlamamakta direnmekle mi ilgili olduğunu pek anlayamadım. Sorun ben de herhalde...
metin p. 25 Aralık 2018 10:25
Mustafa Öztürkün manacılık yani kuranı kerimin bir mana ile geldiği ancak peygamberimizin s.a.v. bu manalara lafız giydirdiği tezi çürümeye mahkumdur.O takdirde siz oryantalistlerin haşa bu kuranı muhammet kendisi uydurdu tezlerini kabul etmiş oluyorsunuz.Şurası muhakkak ki hadisi kutsi dediğimiz manası Allaha lafzı peygamberimze ait olan hadisler vardır.Bu mümkündür ancak Kuran için bu söylenemez.Kuranı kerim direkt Allah u tealanın koruması altındadır.(hicr 9. Ayet).
metin p. 25 Aralık 2018 10:18
Mustafa Öztürk hocanın bazı kitap ve gazete makalelerini okuyorum.Açıkçası Kuranın mana ve maksatlarına ters düşecek bazı görüşler serdediyor ki bir tanesi de manacılık veya batıncılık dediğimiz türden bir ekolü savunuyor olmasıdır.Bunları tasvip etmeyebilirsiniz.Edemezsiniz de.Ancak şu var ki ilim metodlarına aykırı olan bu trol tavrı da islami değildir.Tahkir,tezyif,tahfif islami bir metod değildir.Ayrıca tevil imkanı bulunduğu müddetçe hadisi şeriflere göre de içtihat edenler tekfir edilmezler.
HACI MURAT 25 Aralık 2018 09:57
Bence bir ilim adamına bu tür yazılarla destek olunmaz.Bir ilim adamına onun ileri sürdüğü görüşün delillerini güçlendirici,destekleyici görüşleriniz, argümanlarınız varsa onunla destek olabilirsiniz.Ayrıca işin sokağa yansıyan bir tarafı da yok.Fikire fikirle karşı çıkılıyor.Diyanetin açıklaması da karşı deliller ortaya koymaktan başka bir şey değildi.Görüşüne güvenen bir bilim adamı cihan alem kendisine karşı çıksa bundan çekinmez,görüşünü savunmaya devam eder.Yanlışı varsa düzeltmekten de imtina etmez.
KARAR OKURU 25 Aralık 2018 11:28
0
hacı murata artı vereceğim aklımın ucundan geçmezdi
KARAR OKURU 25 Aralık 2018 12:27
0
Hani yazmayacaktın ya, HACI MURAT?
HACI MURAT 25 Aralık 2018 12:34
0
@09.57 Bermurad olasın(Allah istediğini versin)!Bu iyiliğini hiç unutmayacağım sevgli okur:))
HACI MURAT 25 Aralık 2018 13:44
0
@12.27 Kahveci'ye yazmayacağım dedim dostum.Nitekim yazmadım bu gün de.Yazarımıza değil de okura canım sıkıldı aslında.Biraz da "HACI MURAT yorum yazmasın" diyen okur yorumunu yayınlayan editöre! Ratinginin ne kadar düştüğünü bir araştır istersen:))
KARAR OKURU 25 Aralık 2018 09:50
hayli renkli.
KARAR OKURU 25 Aralık 2018 09:47
Bu güruh hem hadis vahiydir der ve buna Peygamber kendi hevasından konuşmazı delil gösterir, ardından lafzın Peygambere ait olduğuna itiraz eder. Resulullah'ın Haya imandandır hadisini hiçe sayıp belden aşağı küfür ederler. Allah ıslah etsin
HACI MURAT 25 Aralık 2018 09:31
Sayın Mustafa Öztürk bir görüş ortaya atıyor,bu görüşe katılmayanlar da onu eleştiriyor.Çeşitli kitaplardan deliller getirerek Öztürk'ün görüşlerinin yanlış olduğunu ispatlamaya çalışıyorlar.Biz olayı kelam ve kalemden öteye taşımayız,hakaret etmeyiz,istersen gel beraber tartışalım diyorlar.Bunun neresi linç?Öztürk,Süyûtî'nin ve Taberî'nin görüşünü hatalı aktarmış yazısında diyorlar ve delilleri ilgili kitaplardan aktarıyorlar.Bunun ne sakıncası var? Bir ilim adamının eleştiriye açık olması gerekmiyor mu?
KARAR OKURU 25 Aralık 2018 09:22
Deistliği benimseyenlerin %97 si bu işaret ettiğin tayfanın çocuklarıdır.Hastalıklarına çare bulmak çok zordur,bu hastalık korku ve faşizm karışımıdır.Okuyan sorgulayan nesli kendi evlerinden çıkacak birkaç sene sonra,Aziz temiz islam dini bu kişilere emanet edilmesi çok acı
KARAR OKURU 25 Aralık 2018 18:08
0
Küsuratlı sallayayım da salladığım belli olmasın.
KARAR OKURU 25 Aralık 2018 08:39
Akif Beki "Cihat ile ilgili Kur'an ayetlerine peygamber kanaati karışmış olabilir" düşüncesine katılır mısınız?
KARAR OKURU 25 Aralık 2018 09:32
5
Önemli olan düşüncesine katılıp katılmamak değil, senden farklı düşünen birisine nasıl davrandığın.
KARAR OKURU 25 Aralık 2018 08:07
"Türkiye: Politikada Kurumlaşmadan Kişi Kültüne (Saltanat-Hilafet) Dönüş-Düşüş" İlhami GÜLER 1.9.2018 günü bu makaleyi yazdı .İyiliği tavsiye kötülüğü men niyetiyle.İki eski islamcı yazar hemen Erdoğan'a yağcılık için hedefe koydular.Herkese yazık ediyorlar. Başınıza gelenler kendi ellerinizle yaptıklarınız yüzünden(Ali İmran/165)."İnsanın tercih ve eylemlerini KADERİ OLARAK boynuna doladık..." İsra/13 buyurur Allah'ımız.
KARAR OKURU 25 Aralık 2018 09:47
0
Teşekkür ederim ayetler için Bilgi ve öğrenmek güzel
KARAR OKURU 25 Aralık 2018 08:01
Bilmediğin sularda yüzüyorsun cahil bir şekilde.
Kül Tigin Kenetçi 25 Aralık 2018 07:49
"..Geçmişteki bir gerçeklik küresine uygun olarak üretilmiş, yenileşme sürecinde otantikliğini dahî kaybetmiş bir din dilini, şimdiki gerçeklik küresini idrâk etmek ve anlamak için kullanmak, vâkıayla mutâbık ve muvâfık bir sonuç verebilir mi? Bu, biraz da, ölçüleri, takan göze uygun olmayan bir gözlükle, ya da bozuk bir mikroskop veya teleskopla gerçekliğe bakmaya benzemez mi? ..." -Prof. Dr. İhsan Fazlıoğlu
KARAR OKURU 25 Aralık 2018 07:46
"O zorba,zalimler yakında nasıl devrileceklerini görecekler"Şuara/227. Biz islamcıların bizim taifeden olmayan her zorbaya haykırdığımız sloganımzdı bu ayet.Bugün söyleyemezsiniz! Darbecilikle suçlar savcılar.Metin Akpınar,Müjdan Gezen gibi! "Bunun bedelini yargıda ödeyeceksin "diyerek savcıya talimat verildi.. Dün şiir okudu diye hapse atılan biri neden M.Öztürk'e yapılana seyirci.Çünkü ANKARA EKOLÜ sevmez.
Kül Tigin Kenetçi 25 Aralık 2018 07:39
"...din dili masaya yatırılıp teşrîh edilirse, şu biçimde bir manzara ile karşılaşılır: 1. büyük oranda geçmiş bir gerçeklik küresine aittir; ancak, 2. günümüz gerçekliğini idrâk etmek ve anlamak için kullanılmaktadır. Her iki şık dikkate alınarak sorun şöyle çerçevelenebilir: Hâlihazırda kullandığımız din dilinin nazarî içeriğinin karşılık geldiği gerçeklik küresi ile çağdaş durumun oluşturduğu gerçeklik küresinin farklılığı..."-Prof. İhsan Fazlıoğlu: “'O başka, bu başka!' felsefesi ya da günümüz din dilinin eleştirisi!”
Avni 25 Aralık 2018 07:31
KİM BUNLAR! Kur'anda kişilik olarak geçen Karun,Firavun,Nemrut,Bel'am,Samiri gibi tipolojiler ile benzer anlayış,zihniyet,eylem,tavır içindeki müslümanları uyarınca, onlar bizim ile ilgili değil, O zaman ve kişiler ile ilgili diye TARİHİLEŞTİRİLER..Ama kendileri tarihselci olmaz. Bu tipler yalaka iktidar gücüne tapan tiplerdir.Bakın bakalım nerede pozisyon ve rol aldıklarına!Kogucu, yalancı,iftiracı, provakatör, cahil , ukaladırlar.Vicdan, merhamet,adalet,dürüstlükleri yoktur. Dün mağdur iken sinmiş korkak bu tipler şimdi herkese saldıran hırlayan ki
Apti 25 Aralık 2018 06:16
"Erdoğan’ı korkutamayanlar, Mustafa Öztürk’ü korkutmak için seferber..." demiş Akif bey.DOĞRU. Yanlız bur da iki gerçek var. 1 M.Öztürk'e saldiranlar ataları da böyle idi.Allah ve Hakk'tan korkmaz bu tipler siyasi başlardan korkarlar.Ebu Hanife' ye saldırmak kolay ancak Siyasi lidere gelince dilini tutarlar. 2 cisi şu, Erdoğan bu yobaz cahil linci neden seyrediyor¿Salih Tuna ve Latif Erdoğanlar Reise tavsiye ve eleştirel yazısı nedeniyle İlhami Güler' i seçmene linç ettirmek için hedef tahtasına koymuşlar dı! Bu gidiş iyi gidiş değil usta!Yazık olacak
Arif Abdullahoğlu 25 Aralık 2018 05:47
Unutmayın KURAN'I KERİM'İN lafzıda manasıda ALLAH'A AİTTİR.
KARAR OKURU 25 Aralık 2018 11:33
4
şu cümleye bile eksi veren güruha daha ne anlatıcan. bunların müslümanlıkla falan alakası kalmamış
KARAR OKURU 25 Aralık 2018 19:34
1
Tepki o cümlenin arkasına gizlenmiş olabilecek projeleredir. Anlamanız lazım. Kim Allah din kitap ahlak maneviyat diyorsa bunun arkasından başka şeylerin geldiği dönemdeyiz
KARAR OKURU 26 Aralık 2018 00:02
0
ya bırak Allahını seversen kuran Allah kelamı demektemi suç oldu artık. yakında Allah diyene terörist diyeceksiniz. yuh. 28 şubatta bile yapmadılar la bunu. kendinize gelin. iyice uçtunuz
KARAR OKURU 25 Aralık 2018 04:01
sayin beki, bu yontemin turlu seklini islam tarihinde bulabilirsiniz, yapmayin lutfen!
KARAR OKURU 25 Aralık 2018 02:42
Akif Bey, tek bir sorum var. Diyanet kime bağlı?
ctrl c 25 Aralık 2018 02:35
"O zaman hocamız tutarlı olmak istiyorsa şayet Yahudilerin itirazlarının makul, yerinde ve doğru olduğunu söylemek zorunda. Aksi halde kendisinin de çok eleştirdiği “anakronik” bir pozisyona düşme tehlikesiyle karşı karşıya. Ne feci bir savruluş değil mi! Bahse konu ayetlerin mana ve muradını peygamber ve ashabı doğru anlamamış ya da “romantik” anlamış buna mukabil Yahudiler ve Öztürk doğru ve “realist” anlamış." neyi savunduğunuzu bilin önce. hariçten gazel okumayın. dehşete düşüren bir durum var ortada
ctrl c 25 Aralık 2018 02:33
“Yahudilerden bir grup "Ümmü'l-kurâ ve etrafını uyarman için" âyet-i kerimesinden Hz. Muhammed (s.a.v)'in yalnız Araplara gönderilmiş bir peygamber olduğunu delil getirmeye kalkışmışlar, yani onun peygamberliğini itiraf etmekle beraber her millete değil, Araplara mahsus bir peygamber olduğu iddiasında bulunmuşlardır.” (Elmalılı) Buradan hareketle aynı şekilde Öztürk’ün anladığı mantık üzerinden yürüyecek olursak Yahudilerin itirazları ve ayetleri yorumlayışları doğru ve isabetli görünüyor çünkü Öztürk’ün ilgili ayetlerden çıkardığı
ctrl c 25 Aralık 2018 02:28
"Kur’an’ın Tarihsel bir Hitap Oluş Keyfiyeti” başlıklı makalesinde Kur’an’ın bazı temel mesajları hariç tümünün tarihsel olduğunu, bütün peygamberlerin ortak mesajını teşkil eden tevhid inancına ilişkin bazı ifadelerinin tarihsel unsurlar içerdiğini, ahiret konusuna ilişkin tasvirlerin de yerel ve tarihsel olduğunu, Hz. Peygamberin genelde Arap toplumunu özelde Kureyş kabilesini, yani Mekke ve çevresinde yaşayan müşrik Arapları uyarması için gönderildiğini"
KARAR OKURU 25 Aralık 2018 00:44
Hoca. Vahiy konusunda yüzyıllardır tekrarlanan farkı görüşlerden birini aktarıyor adamlar kıyameti koparıyor. Bunlara papuç bırakmak ayıp olur.
KARAR OKURU 25 Aralık 2018 08:15
13
Söz konusu olan Kur'an ayetleridir. Kur'an ayetleri, peygamber kanaati değil Allah'ın kelamıdır. Müslüman olmak için buna inanmak, imanın ilk şartıdır. Mesele papuç, mapuç meselesi değildir.
KARAR OKURU 25 Aralık 2018 00:41
Akif abi. Eline sağlık. Bu kampanyaya dur dedin.
KARAR OKURU 25 Aralık 2018 21:32
0
Tamam şimdi durulur her şey.
KARAR OKURU 25 Aralık 2018 00:35
Mustafa hocaya açık infaz girişimi var. Buna izin vermeyelim. Hocanın hiçbir suçu yok. İlim yapmak geleneği tekrarlamak değildir.
KARAR OKURU 25 Aralık 2018 00:31
Sn Beki Diyanet, Görmez zamanındaki diyanet değil .Maalesef yöneticiler o makamları dolduramıyor. Ahbab çavuş ilişkisi almış gidiyor . Müftüler yeterli değil sadece bürokrat , imamlar yeterli değil , içinde yetiştiği tarikat ve cemaatin fanatiği, camilere gitmek içimizden gelmiyor....
KARAR OKURU 25 Aralık 2018 00:22
Sayın Beki bugün akşam yorumları okuyun ve kaç kere kafir ilan edildiğinizi görün canım Türkiyem'de. Korkunç durumdayız. Allah hepimizi bu kafalardan korusun.
KARAR OKURU 25 Aralık 2018 08:20
8
Lafı uzatmaya gerek yok. Müslümznlık dingonun ahırı değildir. Bütün Kur'an ayetleri Allah'ın kelamıdır. Bazı Kur'an ayetleri peygamber kanati olabilir demek küfürdür.
KARAR OKURU 25 Aralık 2018 11:24
2
Etti biiiir.
KARAR OKURU 25 Aralık 2018 16:09
0
Merak işte... Hz. Aişe ile ilgili kaç ayet var? Ayriyeten, bilinen o ki dingonun ahırı da olmaz, olsa olsa çukuru olur.
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN