Back To Top
FETÖ’cüler serbest mi bırakılıyor?

FETÖ’cüler serbest mi bırakılıyor?

 - Son Güncelleme: 07.11.2019 Perşembe 09:51
- A +

Ahmet Altan'la Nazlı Ilıcak nasıl tahliye edilirmiş, FETÖ'yle mücadeleye darbeymiş bu, kim inanırmış artık mücadelenin sürdüğüne, anlatabilir miymişsiniz bunu kurban ve mağdurlarına...

E hani kurunun yanında yaş da yakılmayacaktı, hani bu FETÖ taktiğiydi, kazanmak için her yolu mübah görmek onların şeytanlığıydı, yargıyı sopa olarak kullanmak onlara benzemekti...

E hani davayı sulandırmak FETÖ'ye yarardı, suçlamaların inandırıcılığı sarsılmamalıydı, mücadelenin başarısı buna bağlıydı...

Hukuku başka hesaplara alet etmek gibi karanlık FETÖ yöntemleri yenilmedikçe hani FETÖ yenilemezdi...

Bu kumpasçıların eline, mağduriyet edebiyatı çıkaracakları istismar fırsatları hani verilmemeliydi...

Amacından saptırılmamalı adaletten sapılmamalıydı, hani tek istenen adaletin tecellisiydi...

Hak yerini bulsun, suçluysa suçu kadar cezasını çeksin, kimsenin yanına kalmasın ama gerçek suçlular da masumların arkasına saklanamasındı hani...

Hatırlatan bile anında yiyor FETÖ sevici damgasını.

Siz siz olun, 'onlar niye bırakılıyor diyeceğinize bunlar niye bırakılmıyor demeniz gerekmez mi' lügatı paralamaya kalkmayın hele...

Öyle ya, sırf Altan'la Ilıcak okuduğu için içeride tutulanlar varsa Altan'la Ilıcak'ın salıverilmesi infial uyandıracak elbet.

Fakat onlar da sırf yazdıkları, söyledikleri yüzünden içerideydi. Eşitliği, haksızlık ve adaletsizlikte sağlamaktan başka yolu yok mu yani? 'Yazanları bıraktınız, okuyanları niye tutuyorsunuz, onları da bırakın' demek gibi?

Fakat hayır, aklınızı kendinize saklayın...

Ya şimdi 'yaşattıklarını yaşasınlar, haksızlığa çanak tuttular, onlar da haksızlığa uğrasın, onlar da içeride çürüsün, onlar da gün yüzü görmesin, onların da dünyası karartılıp burunlarından getirilsin, onlara da hayat zindan edilsin, nasılmış görsünler' diyeceksiniz...'Gazetecilikten tutuklanmadılar' sloganlarını terse çevirip onlara karşı atacak, kendi manşetleriyle vuracaksınız...Ya da ebediyen susacaksınız.

Yok, Yargıtay bile darbe girişimi suçunun iki lafla işlenemeyeceğine, cebir ve şiddet unsuru yoksa, zor kullanmaya alenen çağrı ve teşvik yoksa suçun oluşmayacağına hükmetmiş...

Yok, savcı bile müebbet ağır cezayı yersiz ve çok bulmuş, mahkeme bile tahliyelerine karar vermiş...

Kimi bağlar, intikam ateşiyle yanıp tutuşan rövanşistleri keser mi?

Kalem kavgasını karakola taşımak, görüş ayrılığına savcıyı polisi karıştırmak, tartışmayı kan davasına çevirmek, hapse attırmadan rahat etmemek fikir çatışması geleneğimizde var bizim. 'Dişe diş, kana kan' lafta; söze sopayla mukabeledir bizde adet.

YPG şefine 'General Mazlum' rütbesi takan Trump'la Putin'e kızıp acısını Merkel'e Macron'dan çıkarma huyumuzu da koyun üstüne.

Dişli muhataba söyleyemediklerinizi, göze kestirdiklerinize söyler; kimi yakalarsanız bütün sorumluluğu da  asli fail gibi onun sırtına yıkarsınız. Faturayı, herkese katkısı oranında bölüştürmekle ne uğraşacaksınız; 'hınç alınacak vurun abalı'ya modu...

Altan'la Ilıcak serbest mi bırakılmış! 'FETÖ'cüler bırakılıyor' diye basın gitsin yaygarayı.

Kimin FETÖ'cü olup olmadığına karar vermek, mahkemelere terk edilemeyecek kadar ciddi iş.

Ne yani, mahkeme 'FETÖ'cülükleri tespit edilemedi, örgütsel bağları bulunamadı, somut delil yok, o suçlama kanıtlanamadı' dedi diye siz vaz mı geçeceksiniz! Örgüt üyeliğinde suçsuzluklarına ikna mı olacaksınız! Haksız ve yanıltıcı manşetlerinin öcü alınmayacak mı!

Aynı damar, idari kararla görevden alınıp yerine kayyum atanan HDP'li belediye başkanlarına gelince de kabarıyor.

'Hani mahkeme kararı' diyen yanıyor.

Terör örgütü ağzıyla konuşmuş, kol kola girip adeta amaç birliği yapmış, övme ve propaganda suçu işlemiş sayılıyorsunuz.

Mahkeme kararı var mı, yok. Ama terörle irtibat ve iltisaklarını yargıda kanıtlamaya gerek de yok. Hukuku karar vericilerden daha mı iyi bileceksiniz, utanmadan bir de mahkeme kararı mı istiyorsunuz, sizi gidi!

 

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
Muhtefi. . 07 Kasım 2019 20:43
MARMARA DENİZİNİ boşaltsan Fetosun/larin üstüne Paklayamaz. !.Elbette Hukuk somut delile bakar. Fakat bu zevatın nerede durdukları herkesin Vicdanında belli. Hatta kendileride bilir.!...Ibret olmalı Benzer yapılar kontrol edilmeli. Şeffaf, legal ve cok sıkı kontrol edilmeli. .Halk şunu bilmeli/yiz BEDAVA PEYNİR FARE KAPANINDA OLUR...bitmez bu tezgahlar Kiyamete kadar..Mümin ayni delikten iki defa isirilmaz. Mumkun değil bu. Yoksa gitsin kafasini Tasa vursun.. aptal olduğumuz için. Affedersiniz. !
BİLİRkİŞİ 07 Kasım 2019 19:17
Adalet her zaman herkese lazim. toplum olarak ciddi ayriştirildik..baba oğul ile , kayinbaba damat ile kardeş kardeş ile kavgali ve konuşmuyor rica ederim byle bir ülke nereye gider. herkes birbirine çamur atiyor itham ediyor. yazik vallahi yazik..ve bunu da vatan millet adina yapiyor beka adina yapiyor. Artik suçlu ile suçsuzu ayirt etme vakti geldi vede geçiyor.bir an once sağduyu galip gelmeli ve toplum olarak barişmali ve uzlaşmalyiz. bilip bilmeden de herkesi feto damgasiyla ademe mahkum etmemeliyiz... vesselam..
nuyrettin sağ 07 Kasım 2019 14:47
akif beki khk mağdurları mahkemede berat etmiş kurumlar almıyor diye atamaları olmuyor soruyorum adliyede bir kurumdur hani adalet mlkün temeliydi adalet öldüv devlette öldü keza bunların çoğu öğrwetmen polis memuru diğer memurlar kime tabanca doğrultmuşlar yazın sinsice açık ça yaz destekle beyenmwedim milli gazetwe de bir yazar yazmıştı bravo ona alkışlıyorumö
Fikret ESEN 07 Kasım 2019 13:10
Kaleminize sağlık. sağolun
KARAR OKURU Mürsel 07 Kasım 2019 12:55
Ilıcak taraftarlıkta dolu dizgin biri.27 Mayıs'ta babasının mağduriyetinden kalma bir özellik.Fetö kanallarında da haddi aşmıştı.Ama inandığından diye düşünüyorum.Kavakçı vakasında da haddi aşmıştı ve haklıydı.Bin demokrat siyasetçinin yapamadığını yaptı.Hatasıyla sevabıyla.Üzülmüştüm sevindim geçmiş olsun.
KARAR OKURU 07 Kasım 2019 12:36
FETÖ Türkiyede şu yüzüne çıkmış en tehlikeli örgüt.Örgütlenme modeli doktora konusu olacak kadar incelemeye değer. Bu örgütün içerisinde yer almış ama sözümona tövbe etmiş kişilere de temkini elden bırakmamak gerekir.Hapisten çıksalarda çaresizlikten yine yeni yapılanma larda yer alabilirler.Çaresiz bırakmadan izlenmeleri doğru olacaktır. Bu örgütü oluşturanlar bu boşluğu mutlaka doldurmanın bir yolunu arayacaklardır.Hatırlanırsa 20 yıl önce kuzey Irakta deşifre olan 2000 cia ajanı kürt, uçaklarla amerikaya taşınmıştı.Ağzımız açık kalmıştı.İçimizde 100 binden fazlası çıkınca şok geçirdik.
KARAR OKURU 07 Kasım 2019 14:36
2
hemen doktoranı ver; iyi gidiyorsun....
KARAR OKURU 07 Kasım 2019 15:20
4
Neme lazım! Temkini elden bırakmamak lazım. 12.36 nın çocukları ve torunları gelecekte bu devletin köküne kibrit suyu dökebilirler. Şimdiden temkinli olmak lazım.
Gazete okuru 07 Kasım 2019 11:53
İktidarın gayri resmi ortağının başkanı her konuda hemen görüşünü beyan ediyor, kimin ne olduğunu hemen anlıyor, mahkemelere iş bırakmıyor. Ama enflasyon, işsizlik ve hayat pahalılığı konusunda ise sesini duymuyoruz. Neden acaba?
karar okuru 07 Kasım 2019 11:53
sizi tebrik ediyorum cesur yazarsınız
Hüseyin Şenel 07 Kasım 2019 11:31
Kiminin vicdanına göre suçlu,diğerininkine göre suçsuz.Yakından çok,uzaktan az.Durduğu yere göre vicdanlardaki kanaat değişiyor.Üstelik,var ki değişiyor.İnsan yaratıldığından beri böyle.. Ortak vicdanın,binlerce yıldır imbikten geçip,süzülmüş, yazılı hale getirilmiş,kurallara bağlanmış haline hukuk denmiş.Geriye kalanları ise Hakimin vicdanına yetki olarak verilmiş.Bahtınıza.. Feto,Balyoz,vs.işlerinde vicdanlı kimdir bilmem ama ortak vicdanın kurallarının yazılı halini yani HUKUKU, kendi(!) vicdanlarına göre değiştiren,uygulamayan,köstekleyen,geciktiren,vs. VİCDANSIZDIR. Bunu bilir,söyler
Kararcı 07 Kasım 2019 11:10
Türkiye Cumhuriyeti Yasalarına ve Anayasasına göre uluslararası hukuka göre kullanıldıklarında suç olmayan iş ve eylemlere göre hukuk önünde suçlu olmayan herkes suçsuzdur, Akif Bey. Devletimizden büyüklerimizden bunu istiyoruz. Eğer suçlu isem Allah şahit olsun idam edin bizi aksi durumda artık KHKlılar olarak işimizi iadei itibarımızı istiyoruz. Kendi adıma vatanseverliğin ve hainliğin ölçeği varsa herkesle karşılaşmaya hazırım.
Karar okuru 07 Kasım 2019 10:47
Biraz daha acik ve net yazilsa kim neyi anlatmak istiyor daha iyi anlasilacak. Ama dun beyaz dedigine bugun kara diyenleri, bugun kara dedigine yarin yine beyaz diyecekleri herkes biliyor. Ama gercek adalet kisiye ve zamana gore degismez. Hani papaz FETO cuydu hani vermezdik ne oldu? Bu da boyle birsey herhalde
KARAR OKURU 07 Kasım 2019 10:40
Yazılarınızın her kesim de anlaşılmasını arzu ediyorsanız, yazınızı sadeleştirin lütfen. Yada yazı tarzınızı!
ali namlı 07 Kasım 2019 11:32
1
Evet ; ben de aynı kanıdayım ,söyledikleriniz açık ve net değil, anlamakta zorlanıyoruz hatta bazen anlamıyorum ! Gözden geçirmenizde fayda var .Selam ev saygılar .
koyunçobanağa 07 Kasım 2019 10:01
kafası karışık olanların yanlışı:içerdekilerin hepsi bir mylok yada bankaya hs tan yatanlar değil. bizzat örgüt şeklinde hareketlilerde vardır. bu insanları çıkarsan ne olur? sen bilebilirmisin? kurunun yanındaki yaşlar zaten karar sonrası hakim gereğini adaletli şekilde bırakır. hukukta yanlış olmaz. bir kişi hain de çıkabilir çay toplamayada gidebilir. bunlar kum tanesidir. fetoş kendi rızasıyla gelse bile havaalanına inemeden uçakla geri kaçacak durumdadır. konu üçbeş garip yada dağdaki çoban değildir. ülkenin bekası sorunudur.
CEMAL 07 Kasım 2019 08:32
DÜNE KADAR SEVİCİLİK YAPANLARDA SİZ HANGİ MAHKEME DELİLİ ARIYORSUNUZ. BULAMAZSINIZ Kİ?, BULMAK İSTEMEZSİNİZ Kİ?
KARAR OKURU 07 Kasım 2019 08:25
Olayı indirgemeyin! Bir önceki karar adil öksüzün kaçırılması davasındaki beraat ve 2 kişiye 5'er ay hapis cezası var. Ondan önce dondurucu firması kararı var, ondan önce tam ince karar var... Sayalım mı daha?
KARAR OKURU 07 Kasım 2019 04:40
Bu tesbitler feto davasının çok acı gerçeklèri yönetenlerin içine düştüğü çıkmazlar yazar çok çarpıcı şekilde dile getirmiş tebrikler
Murat 07 Kasım 2019 02:33
Çok tehlikeli bir yazı. Terörü ve teröristi övme suçundan alırlarsa işiniz yaş.
KARAR OKURU 07 Kasım 2019 01:41
Şimdi siz Metinerden, Tayyardan, Akitçilerden, ulusalcılardan, uluyan dağ adamı gibi bir nefeslik bile adalet hissi olmayan merhametsizlerden daha mı iyi bileceksiniz Akif bey. Aşkolsun yani!
musto 07 Kasım 2019 01:24
Bülen Aınç,Cemil Çiçek boşuna çağrılmadı.Bülent Arınca aracılığıyla kamu oyuna umut veriliyor.Yeni partiler yolda nereden beslenecekler. Onların önünü kesmek için MHP istemiş olduğu af yasasıyla kenardan köşeden bulaşmış yetkisiz,etkisiz mağdur olanlar affedilecek.Elebaşlarının çoğu yurt dışında kalanlar da 17,25 aralık garabetiyle aktif olarak AKP görevdeler Fetö borsasıyla para babaları da affedildi.%50 halkada bakın kahramanca mücadele ettik artık barış zamanı.
KARAR OKURU 09 Kasım 2019 23:06
0
Nefes aldırdınız Allah razı olsun Akif bey.
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN