Back To Top
Hadi ya, ‘yerli Soros’ yakalanmış mı?

Hadi ya, ‘yerli Soros’ yakalanmış mı?

- A +

Demeyin; 2 gün önce “Büyükada ajanları hesap verecek” diye manşet atan gazete, dün de ‘yerli Soros’un yakalandığını duyurdu.

‘Yerli Soros’ yerine ‘kızıl Soros’ başlıklarıyla çıkanlar da var.

İş adamı Osman Kavala’nın, uçağın içinde gözaltına alınmasından söz ediyorlar. Polisiye tabirle ‘iş üstünde kafeslenmiş’.

Kavala’nın ne ile suçlandığını eşi dahi bilmezken hakimden, savcıdan önce davranan bu gazetelere malum olmuş.

Değil toplanmış delilleri görmek; sanık daha savcı karşısına bile çıkmamışken olmayan iddianameyi ezbere yazıyor, kurdukları mahkemelerde çatır çatır yargılayıp ajanlıktan hükmü giydiriyorlar.

Resmi suçlama yapılmamış, polis sorgusu bile tamamlanmamış, hangi eylemlerden sorguya çekildiği açıklanmamış, güya gizli soruşturma safhasında...

Fakat her neyle suçlanacaksa o suçların zanlısı, şüphelisi olarak dahi anılmıyor.

Doğruca mahkum edilip cezası aynı haber içinde onanıyor ve oracıkta infazına karar veriliyor.

Hey gidi masuniyet karinesi, hey gidi ‘hakkında kesinleşmiş yargı kararı olmadan kimsenin suçlu ilan edilemeyeceği’ ilkesi... Hey gidi lekelenmeme, hey gidi yalan ve iftiradan korunma, hey gidi adil yargılanma hakkı... Nerede iddia sahibinin iddiasını ispat yükümlülüğü...

KARAKOLDA AKLANSAN BİLE MEDYADA AKLANMA YOLLARI KAPALI

Yarın savcılıktan serbest de bırakılsa, mahkemeden beraat de alsa itibarını iade etmeyecek bu manşetler, günahına girmişiz demeyecekler, özür dileyip helallik isteyen çıkmayacak.

Nerede kanun önünde eşitlik ilkesi, nerede ayrıcalıklı ayrıcalıksız demeden ağayla gedayı bir tutan yasal koruma zırhı, nerede mağdura kimliğini sormadan ayrımsız herkese açık hak arama kapısı!...

Alın size, ‘Büyükada casusları’ yaftası...

İddianameleri hazırlanmadan ajan ilan edilen insan hakları aktivistlerine, iddianamede ajanlık suçlaması yöneltilmiyor. Dava başladı ama böyle bir suç şüphesinden yargılanıyor değiller. Yine de ‘Büyükada ajanları’ aşağı, ‘Büyükada ajanları’ yukarı gidiyor manşetler.

‘Dünya bize algı operasyonu çekiyor, karalama kampanyası bunlar, bir oyunu bozuyoruz diğeri start alıyor, karanlık odaklar düğmeye bastı’ yaveleriyle yatıp kalkanlar yapıyor üstelik bunu.

KİMİ KİME ŞİKAYET EDECEKSİN?

Türkiye’ye yönelik her karanlık operasyonun içindeymiş, hangi taşı kaldırsanız altından o çıkıyormuş, terörü finanse eden fonların kilit ismiymiş, kadife devrimci Soros’un Türkiye koluymuş, Alman vakıflarıyla bağlantılıymış vesair...

Kavala’nın suçları saymakla bitmiyor.

İyi de yıllardır bunca haltı karıştırırken nasıl fark edilmemiş, bir günde mi ortaya çıktı kimliği, yeni mi anlaşıldı nasıl bir suç canavarı olduğu, bugüne kadar nasıl enselenmeden dışarıda kalabilmiş?

İktidarın demokratikleşme reformlarını desteklerken amacı, kendini kamufle etmek miymiş?

FETÖ kumpaslarına erkenden uyanmasının arkasında, 15 Temmuz darbe planlarına hazırlık çalışmalarını saklamak mı varmış?

Kaos çıkarma faaliyetlerini sinsice sürdürürken MİT, emniyet istihbaratı daha önce hiç mi ayıkmamış?

Bunca zaman kanundan nasıl kaçmış, nerede gizlenmiş de yasadışı işleri bugün deşifre oldu?

Bunları sorgulaması gerekenler hakim, savcı yerine geçiyor.

Bir de Kavala’nın gizemi, ancak çözülebilmiş gibi yapmıyorlar mı!

Artık çırpınsın dursun hafiyelikten temize çıkmak için.

Gaziantep’te katıldığı toplantının da, Alman Goethe Vakfı’yla ilişkisinin de, Soros’unki dahil diğer tüm vakıf ve derneklerle alakasının da yasal olduğunu, suç içermediğini anlatsın anlatabilirse.

Rıza Nur’un tek parti dönemi için söylediği gibi, ‘matbuat kamilen meddah oldu’. Ama gülecek hal nerede!

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
Egemen Dere 24 Ekim 2017 16:44
Bu halkı yıllardır aldatmaya çalışanlar,halkın devlet aklıyla hareket ederek,ciddi bir tasfiye ve bağımsızlaşma sürecine girdiğini iyi kavramıyorlar.Türkiyeye ve müslüman halkımıza düşman tüm senaristler ve kullanışlı hizmetkarları kaybedecek.Küresel balon patladı.
Karar Okuru 23 Ekim 2017 20:11
Yakalanmış ya,sıra onun kuyruğuna takılanlara gelmişşşş!!!!!
KARAR OKURU 23 Ekim 2017 18:16
Akif beki ne yazık ki Türkiye'de medyada çalışan gazeteciyim diyenler aslında tetkik çi olmalılar
hızlı co 23 Ekim 2017 00:00
Hey gidi Akif.Bu kadar savrulma bir ömre sığmaz.Manevra kabiliyetiniz olağanüstü.Bundan sonraki durağınız Sözcü olur muhtemelen.
KARAR OKURU 22 Ekim 2017 21:46
Amerikadaki tutuklular içinde bir şeyler yazdaydınız hatırladığım kadarıyla onlarda mahkeme olmadılar baki efendi
KARAR OKURU 22 Ekim 2017 21:26
AVRUPA KIZGIN,ABD KIZGIN,HDP ÖFKELİ,CHP KIZGIN,AKİF BEKİ KIZGIN....BAK ŞU DÜNYANIN HALİNE...kavala'yı serbest bırak!!!...syn beki seni böyle yazdıran KUYRUK ACISI mı var acaba?
Oguz 21 Ekim 2017 23:18
Akif Barzani yardim diye feryat ediyor, Erbil mahzun seni bekliyor
KARAR OKURU 21 Ekim 2017 22:08
Franz kafka nin dava romanı geldi aklıma.
KARAR OKURU 21 Ekim 2017 22:05
Yazının başı başka sonu başka
KARAR OKURU 21 Ekim 2017 20:15
TABI BU ULKEDE GEZI OLMADI FAIZ BIR GECEDE YUKSELMEDI VE BUNLAR KENDILIGINDEN OLDU 15. TEMMUZ KONTUROLLUYDU AYRICA SENIN ONCEDEN CALIŞTIGIN GAZETE HIC ITIBAR SUYIKASTI YAPMADI SENDE COK MAHSUMSUN OYLEMI ANLAT ANLAT HEYACAMLI OLUYOR
KARAR OKURU 21 Ekim 2017 19:45
Her gazeteden kovulan Akif Beki sana mı kaldı elin ajanını masum göstermek... Yargı gereğini yapar sen niye kasıyorsun kendini... Çaktırmadan hükümet e giydirdini anlamadık mı zannediyorsun...Herşeyin farkındayız kendine gel yolun yol değil!
Dulqarnein 21 Ekim 2017 17:56
git sen kurtar Osman KAVALAYI, kimin adamisin sen?
KARAR OKURU 21 Ekim 2017 23:19
4
Tabiki Sorosun. Yildirayda Sorosu cok seviyor.
SD 21 Ekim 2017 15:25
Sovyetler döneminde "Doktorlar Komplosu" diye anılan bir olay yaşanmıştı. Rejimin malum propaganda gazetesi Pravda, 1953'ün Ocak ayında "Doktor Maskesi Altındaki Ajan ve Katiller" manşetiyle çıkar. İlgili haberde, ülkenin önde gelen dokuz doktorunun Stalin'e yönelik suikast planları yaptıkları, Stalin'i zehirleyerek öldürecekleri, terörist oldukları ve üstelik suçlarını itiraf ettikleri kesin ifadelerle öne sürülür. Bu doktorların büyük çoğunluğu Yahudidir ve amaçları Sovyet liderlerinin hastalıklarına yanlış tedaviler uygulayarak onların ömürlerini kısaltmaktır. KGB ajanı Ryumin tarafından uydurulan ve Stalin tarafından Pravda'da yayımlanması istenen bu haber, aslında Yahudilere yönelik olarak kimi zaman gizli, kimi zaman da açıkça yürütülen cadı avının zirve noktasıdır. Binlerce Yahudi Sibirya'ya sürülür, hakları kısıtlanır, v.s. Bu doktorların yanı sıra onlarca doktor tutuklanır ve üzerlerine atılan suçları itiraf etsinler diye işkencelere maruz kalırlar. Stalin vefat ettikten bir ay kadar sonra doktorlar kanıt yokluğundan salıverilir. Komplonun yaratıcısı Ryumin idam edilir. Ancak doktorlardan bazıları işkencelerde hayatını kaybetmiştir çoktan. Bizim ana akım medyayı da bazen Pravda'ya benzetiyorum. Tutuklanan herkesi vatan haini, ajan veya terörist diye yaftalamakta bir beis görmüyorlar. İnsanların hayatıyla oynadıklarının farkında değiller mi acaba? Koca bir yargı sistemini atlayıp birilerini hedefe koyuyor ve suçlu ilan ediyorlar. Mahkemede masum olduğu ortaya çıkarsa ne olacak? Özür dilenecek mi? Hayır, "sıradaki gelsin" diyecekler herhalde.
KARAR OKURU 21 Ekim 2017 14:06
Çokmu önemli adammıș bu osman? Avrupa feveran ediyor onlar için önemli heralde.
KARAR OKURU 21 Ekim 2017 12:49
15 temmuzun tiyatro olduğuna ,gezi olaylarının masum bir gösteri olduğuna, amerika ve avrupanın ülkemiz daha demokratik olması için uğraştığına, ''haçlılar sizin ananız bacınıza dokunmaz'' diyen baş papazın kainat imamı olduğuna, hendeklerin kürt vatandaşların iyiliği için kazıldığına inanan baylar, kadınlar bu olayları nefretinizi kusmak için kullanmayın da doğru düzgün tartışılsın.
KARAR OKURU 21 Ekim 2017 11:24
türk askeri kılığındaki fetöcü hainler mahkemede hd görüntüsünü inkar ediyor, akıncı üssünde yakalanan sivil imamlar belgesel çekmeye, arsaya bakmaya geldik diyorlar, abd konsolosluğu adil öksüzü vizesi iptal olduğunu söylemek için aradık diyor, bunlara inanan yavru mankurtlar ve ''akp'' gitsinde ne olursa olsun diyen gezi zekalılar bir çekilin aradan da şu meseleleri doğru dürüst tartışalım.
BURAK ÇAKIRCA 21 Ekim 2017 10:15
Evet, masumiyet karinesini yok saymak vicdani bir tavır olmayabilir. Ancak masumiyet karinesini, sizin bu yazıda yapmaya çalıştığınız gibi suçsuzlukla bir kılmak da etik değildir Sayın Beki. Bahse konu gazetelerin suç istinadı üzerinden yaptıklarını siz masumiyet karinesi üzerinden masumiyet olarak kullanmışsınız. Kavala'yı masum kılmışsınız ve bunu yaparken de masumiyet karinesini kullanmayanlar iddiasıyla diğerlerini araçsallaştırmışsınız. Amacınız bu bağlamda ne Kavala ne de haberi yapan gazeteler. Amacınız bağcıyı dövmek. Şahsi kanaatinizini masumiyet karinesi ile makbul kılma çabası yetersiz kalmış zannımca.
KARAR OKURU 21 Ekim 2017 15:12
2
Birinin masum olduğunu varsaymak suçlu olduğunu varsaymaktan yeğdir. Biraz empati yani. Suçu varsa ve ispatlanırsa adalet yerini bulacaktır.
külyutmaz 21 Ekim 2017 10:00
Küçükken mahallede oynadığımız bir oyun vardı; kendimizden küçük 4-5 yaşındaki çocukları anlamsız kelimelerle korkutmak...Mesela " samuk geliyor kaçın ! ya da " kapının arkasında zomor var " gibi...Korkutmanın püf noktası ses tonunuz,kelimenin bir değeri yok.Bir de kullandığınız kelimede bolca O harfi varsa daha etili oluyordu.Bir tanesini hatırlıyorum ; başka bir şey söyleyecekken bir anda gözüme arabanın arkasındaki "TOFAŞ" ilişti. "tofaş geliyor diye bağırdım,çocuklar viyak viyak kaçıştı.Bu SOROS işi de buna benziyor :) OSMAN KAVALA da çok uygun mesela...Hadi onlar çocuktu.Ya bunları okuyup etrafta anlatan ' adamlara' ne demeli ? Galiba bir insanın çıkar gözetmeden başkalarının haklarını savunmasını, kendi doğruları için para harcamasını köylü zihin kavrayamıyor .
songle 21 Ekim 2017 19:04
1
yorum mukemmel olmus gercekten , dostum keske tanis olsaydik, isin honkonga duserse mutlaka gorusmek isterim 2456727155@qq.com email
kulyutmaz 21 Ekim 2017 20:37
0
Sen beni guldurdun Allah da seni guldursun :D
ziya 21 Ekim 2017 10:00
Biliyoruz kabullenmesi zor onlar sizin için ya iş adamı,ya gazeteci,ya papaz ya da aktivist ama bundan sonra batının ajanları,casusları yakalanacak ve konuşturulacak,Buna alışsanız iyi olur.
KARAR OKURU 21 Ekim 2017 08:29
Boşa yazı olmuş. Hukuk yok ki, hukuki argümanlar çalışsın.
Herhangi biri 21 Ekim 2017 07:58
Cok vicdansizlar..
evin 21 Ekim 2017 07:34
akif bey siz basın danışmanlığı yaptığınız dönemde de bunlar yaşanıyordu... fark sadece siz o dönem görmüyordunuz, şimdi görmeye karar vermişsiniz...neden?
KARAR OKURU 21 Ekim 2017 11:28
12
evin sen de ''akp'' den ve muhafazakar türk insanın dan nefret ediyor, avrupalı ve amerikalılara bayılıyorsun, neden?
KARAR OKURU 21 Ekim 2017 14:51
9
evin sen ve senin gibi gezi zeklılar son zamanlarda irancı oldunuz neden?
cevat karakalem 21 Ekim 2017 05:32
Tek umudum su: Zaman icinde ayni seyler konusula konusula "tavsar". Bu tip ici bos slogan/propaganda haberlerini de ayni akibet bekliyor. Isterseniz "uydurma sloganlarin metal yorgunlugu" diyelim. Tam ayni sey degil ama bu "tavsama" durumu basortusu, imam nikahi v.s. gibi konularda gerceklesti. Artik genis halk kitleleri nezdinde, her kesim buna dahil, bu tip tartismalar gundeme bile gelmiyor. Iyi de oldu.
Has Parti 21 Ekim 2017 03:57
Yani abi sen bu ülkede Mülkün temeli olan adaletin hiç bir anlamı yok mu diyorsun? Ama oradaki 'mülk' devlet anlamındadır. Yani ortada bir devlet yok mu yani? Abi biraz yüksek sesle söylesen duyulmuyor tünele girdim de, tünel derken yid yöntemiyle yapılan yani, maliyeti bir milyar ama biz 13 milyar ödeyeceğiz....
KARAR OKURU 21 Ekim 2017 02:27
bu işler hep öyle değil mi zaten, önce tutuklarsın gözünün üstünde kaşı olanı, sonra medyan gerekli kanıtları(!!!!) sağlar.
Ney 21 Ekim 2017 21:21
2
Karar.com kendi yorum editörlerini okur gibi kullanmazsa ii olur
KARAR OKURU 22 Ekim 2017 00:12
0
@Ney: bu kanıya nasıl vardınız?
KARAR OKURU 21 Ekim 2017 02:26
bu işler hep öyle değil mi zaten, önce tutuklarsın gözünün üstünde kaşı olanı, sonra medyan gerekli kanıtları(!!!!) sağlar.
KARAR OKURU 21 Ekim 2017 01:59
Allah bana şu gazetelerin pişman olduğu günü gösterecek kadar ömür verse diye dua edeceğim ama Nuh nebi kadar da yaşamak istemiyorum. 28 Şubat döneminin o meşhur manşetlerinin sahiplerinin bir gün utanacaklarından o kadar emindim ki...ama o gün hiç gelmedi. Bugünün ölçüsüzleri için de o gün gelmeyecek galiba.
KARAR OKURU 21 Ekim 2017 15:28
1
İktidar değiştiğinde onlar yeni iktidarın eteğine yapışır ve Ak Parti'yi en önce onlar kuyuya atarlar, merak etmeyin. Omurgasızlardan beklenen budur.
Şems... 21 Ekim 2017 01:52
Bazı zamanlar düşüncelerim karmaşık.. Misal Afrika'nın insan eli değmemiş bir yerinde annem tarafından bırakılsaydım.... Acaba şimdiki zaman gibi mutsuz vede umutsuz olurmuydum? Yada güneşe maruz kalıp ten rengim siyah olsaydı,eminim beyazlar tarafından dışlanacak veya tam tersi. Kişi gerçeği söylemeye cesaret ettiği an,bütün gerçekleri bilipte buna cesaret edemeyenler tarafından dışlanması ne ironi... İşte böyle hal-i ruhiyetimiz sevgili Akif Beki kardeşim...
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN