Back To Top
‘MİT saraya çalışıyor’ sonucu çıkmaz da...

‘MİT saraya çalışıyor’ sonucu çıkmaz da...

- A +

Sen misin istihbarattan miting bilgisi aldığını, İnce’nin Diyarbakır mitingine katılanların neredeyse tamamının HDP’li olduğunu söyleyen!...

Fırsatı ganimet bildi muhalefet.

İnce bırakıyor, Kılıçdaroğlu alıyor makarayı eline.

“İstihbarata muhalefeti izletirsen darbeyi de eniştenden öğrenirsin” diye mi sarakaya almıyorlar...

“Siyasi rakiplerinin seçim mitinglerini takip ettireceğine, görev ver de bomba patlatanlarla uğraşsın istihbarat” zafiyetinden mi vurmuyorlar...

En son Kılıçdaroğlu “Gözünün önündeki Adil Öksüz’ü elden kaçıran istihbarat, Muharrem İnce’nin mitingini gözetliyor. MİT’in işi bu mu? MİT saraya çalışıyor” bile dedi.

Her lafı elastikiyetinden tutup sündürebilir, zorlama da olsa bir savunmasını bulabilirsiniz. Ama bazı istisnalar var ki lafın cambazı da olsanız tevil götürmüyor.

İzahı olan kısımlar için... Muhalefet, yakaladığı açıktan nasıl abartarak faydalanıyorsa, iktidar da muhalefetin boşluklarından mantığı ittirerek istifade eder.

Der ki; istihbarat MİT’ten mi ibaret, nereden biliyorsunuz bilginin oradan geldiğini de MİT’in saraya çalıştığını iddia ediyorsunuz? Erdoğan’ın kaynağının emniyet istihbaratı olmadığı ne malum?

Yine der ki; Erdoğan’ın istihbarata miting izleme görevi verdiğini nereden çıkarıyorsunuz? İstihbaratın her yerde muhalefetin attığı her adımı yakın markaja aldığı sonucuna da nasıl vardınız? Diyarbakır’a mahsus, hassas illere özel bir durum olamaz mı?

Hatta der ki; iki mitingi takibe aldı, Erdoğan’a rapor etti diye, devletin istihbaratının işi gücü bırakıp muhalefetle uğraştığına nasıl hükmedersiniz? İstihbarat servisleri teröristlerin peşini bıraktı, polisin gözü kulağı siyasi rakiplerde, Adil Öksüz bu ihmalden yararlanarak kayıplara karıştı, MİT asli görevini savsaklıyor, gözü Beştepe’ye hususi hizmetlerden başka bir şey görmüyor demek, aşırı fırsatçılık değil mi, biraz haksızlık olmuyor mu?

Bastırma polemiğiyse al sana en yavuzundan polemik, ‘üste çıkma’ demagojisiyse al sana pes dedirtecek demagoji...

Hele hazır şartlanmış tribünlere konuşuyorsanız, inandırıcılık sorunu da yaşamazsınız.

Her söze takla attırabilirsiniz...

Fakat Erdoğan’ın Diyarbakır mitinginden de benzer istihbaratların merkeze geçilip geçilmediği, Cumhurbaşkanı’na rapor edilip edilmediği sorulursa orada tıkanmaz mı atışma?

***

Gizli servisler, imamların ikindi namazını ve camiyi ehil birine bırakıp cemaatle muhakkak mitinge katılmalarını isteyen müftüyü de mimledi mi denirse...

Personelini beşer kişiyle mevcutlu olarak mitinge katılmaya çağıran, kaytaracakları da selfie içtimasında sayım alacağını bildirerek baştan uyaran halk eğitim müdürünü de fişlediler mi diye sual edilirse...

Şeytan bu, lafa karışmaz mı, akla neler getiriyor.

Devlet memurlarının, aktif kampanya elemanı gibi bir partinin seçim çalışmalarına katıldığı ‘kuyruklu yalan’ı nasıl çürütülecek, asıl ona kafa yormak gerekmez mi?

Okulu, camiyi, kışlayı, yargıyı siyasallaşmış gibi gösteren ‘uydurma’ örneklere ne izah getirilecek? Kelime oyunları, kurtarır mı?

Partizan kadrolaşma eleştirileri; milliliğe saldırı, din düşmanlığı, terör sevicilik, hazımsızlık ve çekememezlikle açıklanabilir mi?

Sadede gelsek artık.

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
Anton Çehov 16 Haziran 2018 09:53
Sağlıklı bir psikolojiye sahip toplumlar bir narsistle arasına mesafe koyar. Bizim toplum ise narsistlere tapıyor.
MOLLA 14 Haziran 2018 17:06
ŞURAYA YAZAYIM. AZ KALDI SEÇİME, UMARIM BİR AKSİLİK YAŞANMAZ. AMA YAŞANIRSA;MENDERES, ÖZAL,ERBAKAN ARANDIĞI GİBİ REİS VE AK PARTİYİ ÇOK ARARIZ ÇOKKKK. EN FAZLA DA ELEŞTİRENLER.
KARAR OKURU 14 Haziran 2018 21:04
1
AKŞENET VEYA İNCE SENİN İÇİNDE İYİ OLACAK İNŞALLAH
soner 16 Haziran 2018 13:38
0
ya nemalanıyorsun çok sevdiklerinden, ya da sen bu ülkede yaşamıyorsun
KARAR OKURU 14 Haziran 2018 14:41
Son 9 gün eğer bu psikoloji ile seçime gidilirse bunu net söylüyorum ak parti kaybeder artık birilerinin kafası dank diye taşa değmeli kardeşim teşkikat çalışmıyor çalışmıyor.reis ne yapsın teşkilat çalışmıyor gezmiyor evleri etkinlik yok bi kaç bakan dışında ve başbakan dışında çalışan yok eğer kaybederse bunu da not alın işte bu yüzden kaybeder çünkü milletin gözleri adayları arıyor etkinlik arıyır neden mi moral kazanmak için neden mi millet ittifakının rüzgarını ters etmek için ama yok varsa yoksa reise yükleniyorlar asıl teşkilat b
KARAR OKURU 14 Haziran 2018 16:53
0
Bu yazıyı yazan akif beki kime çakıyor farkında değil misin? Arkadaşım.
KARAR OKURU 14 Haziran 2018 20:22
0
değil. şaka gibi dimi. ama şaka da değil
Apdi zaza 14 Haziran 2018 13:06
AKİF Bey ; Ne olur yazınızı biraz daha Net Yazki,Bende okuyunca Anlayayım. Nede olsa BİNGÖL de Diplomayı Dışardan Aldım.Saygılar.
KARAR OKURU 14 Haziran 2018 14:26
2
Zaza kardeşim allah iyiliğini versin. Arife günü iyi güldürdün beni :)
KARAR OKURU 14 Haziran 2018 16:00
1
Diploması olmuyanlarda var bu ülke olan var olmayan var hatta kıskanırlar şimdi
ANKARALI 14 Haziran 2018 12:44
suflelerin gayet güzel bizde yedik yada yersek
Ben 14 Haziran 2018 11:33
İktidarın zamanında güzel işleri oldu. Dindar insanlar için onyılların getirdiği eşitsizlikleri düzeltmekte faydaları oldu. Bu aşamadan sonra ise artık birlik ve beraberlik lazım. Fakat son senelerde açıkça görüldü ki iktidar Türkiye gibi potansiyeli yüksek bir ülkeyi yönetmeyi beceremiyor, kendisini tek adamlığa teslim ederek kapasitesine kendisi ket vuruyor. Eğer desteğimiz devam ederse bundan sonra Türkiye kaybedecektir. Bize kutuplaşmayı bitirecek, adalet ve liyakate önem verecek yeni bir yönetim lazım.
KARAR OKURU 14 Haziran 2018 14:28
1
Aynen kim olduğu, hangi taraftan olduğu önemli değil. Nefret etmesin, milleti ayırmasın, liyakata önem versin. Ötesi zaten düz yol.
KARAR OKURU 14 Haziran 2018 08:09
Kendi seçmenini kandırarak HDP ile olan ittifakinı gizleyen CHP’nın yaptıgı cok cırkın. Demokrasının ana prensibi şeffaflıktır. CHP antidemokratik davranıyor. Oy pusulasında HDP CHP’nın ıttıfak grubunda gozukmesı lazım.Tayyip Erdogan yapılması gerekeni yaptı. CHP secmenine kandırıldıgının soylenmesı lazım.
Okur 14 Haziran 2018 12:41
2
Oslo görüşmelerini de bir anlat istersen. Kim şeffaftı.
KARAR OKURU 14 Haziran 2018 13:30
6
Cozum surecınde vaat edılenler bastan acıklanmıstı. Oslo gorusmelerı PKK’nın silah bırakması uzerıne idi. Bu cozum surecının amacı ıdı. İşte tam da bunu soruyoruz: CHP HDP’ye ne vaat ettı?
KARAR OKURU 14 Haziran 2018 14:29
1
Başkanlık referandumunda kürt oylarının oranına bir bak da sonra gizli ittifaktan bahset bence.
KARAR OKURU 14 Haziran 2018 15:05
0
Baskanlık sıtemi ve kurt oyları ıste onu dıyoruz. Kurt secmeni HDP(PKK) dısında baska sey arıyor. Cocugum dagda olmesın su Surıyede olusan yapı bana ıyı olur mu dıyor? Bıktım cocuklarımın olmesınden dıyor.
Atakan B. 14 Haziran 2018 20:12
0
Memleketin şeffaflık manzarası şöyle: Meclis soru önergelerini bakanların cevaplama oranı %50'nin altında. Vergilerimizden 2 milyar lira civarında olduğu hissedilen ahbab çavuş usulü örtülü ödenek tahsis ediliyor ve bunun hiç bir şekilde kimseye hesabı verilmiyor. Dünya şeffaflık indeksinde ülkemiz 100 üzerinden 40 puanla 81'nci sırada. Seçmen istediği mitinge gider, bu konuda şeffaflık diyeceksek tarikatlarla, aşiretlerle al takke ver külah iş tutulmasından başlayalım.
KARAR OKURU 14 Haziran 2018 08:03
Sız konusu vatan oldugunda gerısı teferruattır.
Almanyadan 14 Haziran 2018 12:04
1
Guzel cumle, amerikada dogmus olsaydin soyle derdin " if the issue is the homeland, nothing is important"....Ha bu arada bircok amerikali da senin gibi dusunuyor Irakta,pakistanda,afganistanda masum insanlara saldirirken...
KARAR OKURU 14 Haziran 2018 12:39
5
Irak, Pakistan, Afganistan Amerikalın vatanı degıl ama:)
KARAR OKURU 14 Haziran 2018 14:30
0
12:39 nedense olayı algılama seviyene şaşıramadım.
KARAR OKURU 14 Haziran 2018 14:50
0
Irak, Pakistan, Afganistan Amerikalın vatanı degıl ama
KARAR OKURU 14 Haziran 2018 07:41
Her yazınız elinden oyuncağı alınmış çocuk gibi ağlanmalarla dolu.
KARAR OKURU 14 Haziran 2018 12:08
17
Hahaha aynen :) kitap yazmaktan, muhaliflige. Nereden nereye. :)
KARAR OKURU 14 Haziran 2018 06:00
Abbas the voyager.
KARAR OKURU 14 Haziran 2018 17:11
1
Abbas come back!
KARAR OKURU 14 Haziran 2018 04:31
Konu madem istihbarattan açıldı,alın size bir istihbari bilgi; Türkiye'yi karıştırmak için kirli oyunlar kuran Pensilvanya'nın kendi içinde de kirli oyunlar bitmiyor. Şu sıralarda FETÖ elebaşı Gülen'in çeşnicibaşı Cevdet Türkyolu'nun 9 milyon dolara kendi adına bir villa aldığının örgüt içinde duyulması, derin tartışmalara yol açtı. Türkyolu, "Kendim için değil; tedbir amaçlı ve yer değiştirmek zorunda kalabiliriz" gerekçesini uydursa da tartışma dalga dalga tabana yayılıyor bakalım kripto fetöcüler buna ne diyecekler
Ehl-i İrfan 14 Haziran 2018 04:17
Erdoğan düşmanlığı gözlerini öylesine kör etmiş ki!Operasyon kime yapılıyor?Türkiye'nin, milletin, devletin can düşmanı PKK'ya yapılıyor. CHP ne yapıyor? Süreci sulandırmak istiyor, Kandil'de PKK mı kaldı diye açıklama yapıyor. İki gün önce yine bir başka PKK elebaşı konuştu. "Kandil Türk devletiylehesaplaşmaalanıdır.Bırakalım boşaltmayıTürkdevletinekarşısavaşıyaygınlaştırmavederinleştirme alanıdır" dedi.Bu boş tehditlerin bir hükmünün olmadığınıensonAfrin'degördük.Buradadabirhükmüolmayacak.İstihbaratlık soru şu;Kandil'de PKK'l
mehmet balcı 14 Haziran 2018 13:39
1
dolmabahçede pkk ile masaya oturup "sayın öcalanı itibarsızlaştırmak istiyorlar" diyenelerin pkk ile mücadelesine inanmıyoruz. israil dostumuzdur deyip anlaşmalar imzalayıp mavi marmarayı satanların kudüs davsına sahip çıkacaklarına inanmıyoruz. erbakana yapılan darbenin baş aktörlerinden olan fetullah ile iş tutup hocam deyip devleti altın tepside sunanların fetöyle mücadele ettiğine inanmıyoruz. gidin artık yeter
KARAR OKURU 14 Haziran 2018 03:53
Hayaller Demokrasi, özgürlük ve sivil yönetim iken, gerçek yıllarca eleştirdiğimiz parti Devleti uygulamaları oldu. İstihbarat biriminin ana muhalefet partisinin mitingini takip etmesi hangi Demokratik Devlet uygulamasında görülür?Muhtemel ki 1930’lu yılların tek parti döneminde. E bizler yıllarca bunu eleştirmedik mi? Ama şimdi işin kötüsü muhafazakar kanaat önderleri bu uygulamaları görmeyerek doğru bir şey yaptıklarını sanıyorlar, oysaki çocuklarımıza YÜK bırakılıyorlar
KARAR OKURU 14 Haziran 2018 03:46
Devletin Memurları miting elemanı olarak kullanılamaz.O iş artık bitti.Artık böyle bir şey yok.Bitti.TAMAM.
KARAR OKURU 14 Haziran 2018 03:22
Hemen hemen son 1 aydır tüm programları izliyorum mitingleri parti gözetmeksizin izliyorum seçime 10 gün kala şu intiba oluştu bende yarın seçim olsa cumhur ittifakı kesinlikle mecliste muhalefet oluyor bunun 2 sebebi var bahçelinin seçmenlerini motive edememesi onları konsolide edememesi ve rakip partilerin güçlü liderlerle propaganda yapması bu gün gibi ortada behçeli bir miting dahi yaomamış neden acaba. Başkanlık seçimi için de tarafsız bir gözle bakıyorum olaya sn Erdoğan 2.tura kalır ve sn ince erdoğan tek çift bileşenli aday ince ise 4 bileşenli aday o
KARAR OKURU 14 Haziran 2018 01:55
Sayin Cumhurbaskanimiz ciddi sekilde formsuz ve cok fazla acik veriyor kanaatindeyim. Kiraathane, istihbarat, ilkokul, havaalani vs vs. Acikcasi yillardir boyle degildi. Bildigimiz o kendine guven duzeyi cok daha dusuk seviyede. Eski goruntulerde durusuna dikkat edin cok net. Simdi o netlik yok. Su an cok genis bir nufuza hukmediyor olabilir ama o topluluk ona olumsuzluklari soylemiyor. Galiba kaybederse bu asiri kalabalikta yalniz olmasindan kaynaklanacak.
KARAR OKURU 14 Haziran 2018 02:47
21
Dert edindiysen oy da vereceksin demektir.
Bleda 14 Haziran 2018 01:04
Kusura bakmayın ama mitinge katılanlar HDP'liydi demek biz vatandaşı fişliyoruz demektir. Bunun üzerine de konuşulacak bir söz yoktur. Büyük biraderin çağından, çağından selamlar.
KARAR OKURU 14 Haziran 2018 09:38
11
'Serok Selo' ,' Selo'ya özgürlük' şeklinde sloganlar atılırken sen çıkmış fişlemeden bahsediyorsun .Ne gizli,ne saklı .Niye konuşmuyorsunuz,susuyorsunuz,?Sen gözünü kapat,siyasi çıkar uğruna, sonra askerimiz canı bahasına mücadele etsin,birileri seçimden kazançlı çıksın diye...
Almanyadan 14 Haziran 2018 12:07
3
"Bay Muharrem in Diyarbakir mitinginde tek bir turk bayragi yoktu" yalanini bu kadar rahat soylemek nasil bir yigitliktir...
KARAR OKURU 14 Haziran 2018 00:53
"...uydurma örnekler" değil kardeş.Tepeden tırnağa siyasallaşmış bir devlet ve tümüyle ayrışmış bir toplum var artık.Allah sonumuzu hayreylesin..
KARAR OKURU 14 Haziran 2018 02:48
31
Devlet dediğin zaten siyasetten ibarettir. Sen siyaseti ana avrat küfür zannediyorsun.
KARAR OKURU 14 Haziran 2018 18:38
0
@02:48: Devlet ve Siyaset ayıramayan bir vatandaş. Yazık cok yazık
Sadede geldik oyumuzu SAADET PARTİSİNE vereceğiz. Sn. Erdoğan, Sn.Muharrem İnce'nin vaadi olan ohali kaldırma sözü vermiş bu arada, ben de diyorum ki " Niye vaad ediyorsunuz? Ohali kaldırmanızın önünde ne engel var?" Oyların bölünmemesi için herkesi Saadet partisine bekleriz. Saygılarımla.
KARAR OKURU 14 Haziran 2018 03:31
2
SAADET teyiz.TAMAM.
KARAR OKURU 14 Haziran 2018 12:40
0
Saz olmadan olmaz ama saz onemli!
KARAR OKURU 14 Haziran 2018 00:40
AÇIK İSTİHBARAT:CHP ve İnce'nin HDP ile işbirliği deşifre oldu artık.Her şey Diyarbakır'a göre planlandı.Demirtaş'ı cezaevindeziyaretetmeler,yapılanaçıklamalarveKarayılan'ın çağrısı.CHP'nin Diyarbakır mitingini FETÖ, HDP ve PKK birlikteyaptı."Selo'yaözgürlük"sloganlarıdaboşaatılmadı.CHP, HDP, PKK, İYİ, SP ittifakını kullanan emperyal güçler Türkiye'ye tuzak kurdu.Tuzağın adına da'milletittifakı'dediler.FETÖgibiyaptılar.Gülen,örgütünü'cemaat'gibikutsalbirkavramınarkasınagizledi.Bunlarda'millet'kavramınınarkasınasaklandı.15Temmuz'dacemaati
KARAR OKURU 14 Haziran 2018 00:59
50
Birileri omer halisdemir'in kabrini ziyaret eder, birileri 53 kisinin olumunden ve hendek terorunun bas sorumlusu Demirtasin eşini teselli eder.
Mahsuni 14 Haziran 2018 01:20
1
Cokmu acik?
KARAR OKURU 14 Haziran 2018 01:35
8
Sizin gibiler dururken emperyal güçlere pek gerek kalmıyor. Zaten bu zihniyet ülkeyi batırır
KARAR OKURU 14 Haziran 2018 02:51
3
Matematik hocami aradim, hocam dedim emperyal guc Ne demek? bana dediki oglum senin gibi dusunmeyene emperyal guc denir .... haaa dedim ..... !
KARAR OKURU 14 Haziran 2018 03:09
1
Muhalefeti terorist ilan edenler kripto fetocudur. Bu ulkeyi bolmek ve ic savas kiskirticiligidir. Aklinizi basiniza alin. Secim ikinci tura kalirsa terorist ilan ettigin kesimden hangi yuzle oy isteyeceksin. En buyuk zarari sizin gibi kisiler Ak Partiye veriyor.
KARAR OKURU 14 Haziran 2018 03:16
2
Ne yazik toplumu terorist ilan etmekten baska verebileceginiz hic bir kalmamis
KARAR OKURU 14 Haziran 2018 08:22
2
Haburda olanlara ses çıkaramayanlar parti liderini hapiste ziyaret edenlere ses çıkarıyor.İmralıya itibar veren ,istediğini yapan ,örgütü ziyaretçilerle yönetmesine izin verenlere neden ses çıkarmadınız.Faysal sarıyıldız teröriste silah veren milletvekillerini yurtdışına kaçırdınız ki tek başına bu bile partiyi kapatmak için devlet aygıtında yeterli olmalıydı.
KARAR OKURU 14 Haziran 2018 12:19
10
Hala burada "serok selo yu" savunanlar; hendek teroru sehitlerimizin elleri iki yakanizdadir. Allah akil, fikir, izan versin. Hala habur muhabbeti yaparak olmayan vicdanlarinizi rahatlatamazsiniz. Kandil kuklasini hala savunanlar, ya pkk lidir ya pkk sempatizanidir.
KARAR OKURU 14 Haziran 2018 13:31
1
Açılım sürecinde olanlrın binde biri bugün neden suç.O dönemin şehitlerinin kanı kimin elinde.Silahlar ,terörist bayrakları,terörist propagandası,sayın bebek katili güzellemeleri,nusaybinde alkışlanan peşmergeler,Türkiye de tedavi olan pyd liler ve hatta karakoldaki bayrağını indiren barış meleklerini gördü bu ülke.Anlamadığınız hdp pkk nın siyasi ayağıdır hdp kapatılmalıdır ancak kapatmayıp liderini aday yaparsan pkk nın hdp nin ekmeğine katkı sağlarsın
Mahsuni 14 Haziran 2018 00:40
akif beki bey, 2 defa okudum yazinizi ..... ..! Keske birazcik anlasam Ne demek istediginizi...dogru yu ortaya cikarmaya calisiyorsunuz yoksa yanlisi dogru olarak gormeye mi calisiyorsunuz... kimi elestirip kimi savunuyorsunuz ? Yani sizin aciniZdan dogru olan nedir net bir sekilde aciklasaniz...
KARAR OKURU 14 Haziran 2018 01:06
14
Ironi yapıyor guya, kendi söylemek istediklerini başkasına söyletiyor. Sanki iktidar yanındaymış gibi iktidarın yapıp ettigi olumsuzluklari sayıp, bunları yapıyorsunuz ama muhalefet böyle derse ne yapacaksanız? Bir yandan da muhalefete akıl veriyor. Çaktırmadan iktidara çakıyor yani...
KARAR OKURU 14 Haziran 2018 07:42
0
Bunu çaktırmadan çakmak olarak düşünüyorsanız siz çok iyi niyetli bir insansınız.
KARAR OKURU 14 Haziran 2018 09:53
1
Cumhurbaşkanı boşuna "kıraathane açacağım, milletim okusun" demiyor. Toplumdaki okuma oranının yerlerde süründüğünü de anca anlamış tabii devlet ricali.
KARAR OKURU 14 Haziran 2018 00:36
Nalına, mıhına vurayım derken kendi elinize vuruyorsunuz...
KARAR OKURU 14 Haziran 2018 00:35
Sayın Beki "beni abd den aradilar ama numara bırakmadılar ", "Incirligi kapaticam, demedim abd askerlerini tatile gondercem dedim" "rektör fetocu cıktı yok yok dekanmış hay allah yok yok o da degilmis", büyükelçiler erdoğan yargılancak mi diye sordu , yok yok sormadi' vb... Bunlarla da ilgili etkili bir performans bekliyoruz.
KARAR OKURU 14 Haziran 2018 01:13
20
Hatta "s400 ler sarayı korumak için alinmis, ben böyle duyum aldim" , " bir yerlerde akp nin milis gucleri egitiliyormus" gibi sacmaliklari bir gazeteci olarak fikri takip geregi "ya haci abla sen boyle boyle diyordun o is noldu" yazisi da bekliyoruz. Ama icinde bol bol ironi ve espri olacak.
KARAR OKURU 14 Haziran 2018 01:56
11
01:13, Bunların rolü başka.
KARAR OKURU 14 Haziran 2018 03:11
2
Sn.Ak Parti adayinin gaflari on basar tavsiye ederim dinleyin :)
KARAR OKURU 14 Haziran 2018 00:28
Hahaha çok komik yine, gul gul olduk ...
KARAR OKURU 14 Haziran 2018 00:25
Muharrem ince "televizyona cikip tartisalim" diyor Erdogan bucak bucak kaciyor. Butun Cumurbaskani adaylarinin tvde yuzyuze tartismasini istiyoruz. Fikirlerine guvenen, hakli olduguna inanan kacak guresmez.
KARAR OKURU 14 Haziran 2018 01:55
50
Her önüne gelen şampiyonla maç yapsın diyorsun. Ünvan maçına kadar çok ekmek yemeleri lazım. Bak krk yıllık Fetö bile ancak Fantomla dalış yaptı.
KARAR OKURU 14 Haziran 2018 03:12
3
Resmen kaciyor Erdogan madem cok biliyorsunuz ciksin karsisina iste sampiyonluk maci secimde rakibi olduguna gore o kalibrede. Ama bur dakika promter yok olmaz di mi?
KARAR OKURU 14 Haziran 2018 03:31
2
Madem ki siyaseti mac saniyorsun su ornegi vereyim sana: Sampiyon Galatasaray gelecek sezon Turkiye liginde 17 takimla 34 mac yapacak. Ben sampiyonum her takimla oynamam mi diyecek?... Cesareti olan, hakli olduguna inanan rakipleriyle yuzlesmekten kacmaz.
Cem 14 Haziran 2018 03:31
3
01.55, Muharrem İnce'nin önerisi gayet te yerindedir. Çünkü bütün demokratik ülkelerde partiler seçim öncesi açık oturumlarda hem vaatlerini anlatırlar, hem de birbirleriyle tartışırlar. Ülkemizde bunun en güzel örneği 1991 genel seçimi öncesi TRT'de yapılan açık oturumdur. Ona katılan 5 parti liderinden yalnız ikisi bugün hayatta. Erdoğan yalnız 2002 genel seçim öncesi Baykal'la açık oturum yaptı. Ama nedense ardı gelmedi. Bana göre Erdoğan, 2017 referandumuna kadarki dönemde anlatacak hikayesi olsa da makyajının akmasını istemediği için bundan ka
KARAR OKURU 14 Haziran 2018 04:18
7
İkinci tura saklıyordur. Sen rahat ol
KARAR OKURU 14 Haziran 2018 09:56
2
01:55 Fena mı olur yahu, çıksın Erdoğan TVye, versin muhalifine dersini. Hem FETÖ'nün o Fantomları nasıl ele geçirdiğini de dinlemiş oluruz belki.
musto 14 Haziran 2018 11:59
1
12 EYLÜL dönemi ilk seçimde SN'ÖZAL,a hiç şans verilmiyordu televizyon tartışmalarında tüm beklentileri alt üst etti iktidar oldu şimdiki liderler bunu görüyor ve biliyorlar kaçamak güreşiyorlar.
KARAR OKURU 14 Haziran 2018 13:04
4
Ince: -"Yüzde 51.79'un altında oy alırsan görevi bırakacak mısın?" Bunu soyleyen arkadasla tv de yuzyuze neyi tartisacaksin? :) Biri de goruntulerle birlikte, yuz defa prompter meselesi hakkinda aciklama yapildigi halde hala prompter muhabbeti yapiyor. Biraz da yandas! medyayi izleyin.:) Ayni yerde takili kalmayin muhterem. Bozuk saat bile gunde iki defa dogruyu gostrrir. :)
Karar Okuru 14 Haziran 2018 00:25
Yazınızda iki bölüm dikkatimi çekti. Birincisinde "Her lafı elastikiyetinden tutup sündürebilir, zorlama da olsa bir savunmasını bulabilirsiniz. Ama bazı istisnalar var ki lafın cambazı da olsanız tevil götürmüyor." diyorsunuz. Meşhur deyişe bir atıf mı var? Tevil götürmeyen nedir? İkinci olarak, yazınızın sonunda sadede gelme isteğinizi ifade etmişsiniz. Kastettiğiniz ne olabilir?
Fikri Namus 13 Haziran 2018 23:51
Akif Beki'ye dün burada bir yorumcu küfretti. Neysen kokun ve sözün de odur. Fikir namusu olanları, küfürle, aşağılayarak, hain göstererek ve tehdit ederek susturamazsınız. Maalesef ülke de adalet kalmadığı fikrini ve duruşunu gösterenleri hapse atıyorlar. Karar camiası, bir çok görüşüne katılmasamda, kemikli duruşundan vazgeçmiyor. Korkarım sizin de sesinizi patronunuza baskı yaparak kısacaklar eğer iktidar değişmezse. Hürriyet (önceko yayın çizgisini beğenmesem de) peşkeş çekildikten sonra havuz medyasına döndü.
KARAR OKURU 14 Haziran 2018 03:47
3
Daha ne küfürler tehditler gelmiştir de editör yayınlamamıştır. Dünkü küfür de sanki sehven yayınlandı gibi. Sonra kaldırıldı. Karar gazetesinin duruşu ilerde çok daha iyi anlaşılacak. Gelecek Karar'ın.
KARAR OKURU 14 Haziran 2018 05:09
4
Hurriyet zaten satilmadan once de iktidara kur yapiyordu. Simdi acik secik reisci oldu. Ama tiraji dusecek. AK Parti secmeninin cogunda gazete okuma aliskanligi yok.
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN