Back To Top
‘Ne Bakan ne THK’ dedirtmeme taktiği

‘Ne Bakan ne THK’ dedirtmeme taktiği

 - Son Güncelleme: 23.08.2019 Cuma 09:34
- A +

Yangın söndürme uçağı tartışmasında THK'nın haksız olması, Tarım ve Orman Bakanı'nı otomatikman haklı yapmıyor. Bakan Bekir Pakdemirli'nin en temel yanılgısı bu. Tıpkı, terörün savunulamaz bir yanlış oluşunun, terör gerekçesiyle kayyum atamalarını tartışmasız doğru yapmaya yetmemesi gibi...

Ama İçişleri Bakanlığındakine benzer bir mantıkla siyaset yürütüyor Pakdemirli. Kamuoyunu, orman yangınlarına müdahale tartışmasında THK ile 'devletin bakanı' arasında bir güven seçimi yapmaya zorluyor.

HDP'li belediye başkanlarının  idari kararla görevden alınmasını eleştirenlere, kayyumla terör arasında bir seçimin dayatılmasından ne farkı var?

Her iki olayda da, kararın siyasi değil hukuki ve teknik olduğuna kamuoyunu ikna edecek bilgilendirmeler yerine, kutuplaştırma argümanlarıyla cevap veriliyor.

Aynı anda hem PKK terör örgütüne hem de kayyum atamalarına karşı çıkmak imkansızmış gibi. 'Ya terör ya kayyum, safınızı seçin, kimden yanasınız' deniyor muhalefete.

Seçenekler arasında 'ne terör ne kayyum' olmayınca, terörle mücadele üzerinden kutuplaşmama şansınız da kalmıyor.

Toplumu radikalleşmeye zorlayan bu ikilik, siyaseten kullanışlı görülebilir. Fakat terör örgütüne de 'demokratik siyasetle olmuyor' kandırmacalarıyla militan toplama fırsatı sunmuyor mu? Arayıp bulamadığı provokasyon şartlarıyla inisiyatif ve dizginleri ele geçirme vasatı sağlamıyor mu? HDP'ye ve diğer aktörlere, hareketin patronu olduğunu, çatışmasızlık ortamında da aynı kolaylıkla gösterebilir mi Kandil?

İki yanlıştan birini tercihe zorlayarak toplumu terörle kayyum arasında sıkıştırmak ve çatışmaya kışkırtmak, örgütün de işine geliyor velhasıl.

Ama yok, terörle mücadele üzerinden siyasi kutuplaşmaya mecbur tutulunca, hainlik ve teröristlikle suçlanmayı göze almadan ne sorabilir ne tartışabilirsiniz artık bunları.

Tıpkı, son orman yangınlarına zamanında ve etkin müdahale edilip edilemediği, edilmediyse nedenleri hakkında aydınlanmayı, Bakan'la THK arasında kutuplaşmadan talep etmenize imkan tanınmaması gibi...

Ortada bir mutlak yanlış bir de kusursuz doğru var sanki. Bakan'ın 'nokta, bitmiştir' diye kestirip atan raconlarından sonra,  'ne Bakan ne THK' deme hakkınız yok. İlla, kutuplaşmak ve iki yanlış arasında bir tercih yapmak zorunda bırakılıyorsunuz. Ya Bakan ya THK, tarafınızı belirlemek size kalmış...

Bakan, THK’nın uçuşa elverişli sertifikalarına güvenmediğini söyleyebiliyor. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, iktidara değil de  CHP'ye bağlı sanırsınız.

Ama siz siz olun, Bakan'ın güvenilirliğini sorgulamaya kalkmayın. Aynı Bakan, "Kim uçmak istiyorsa uçsun bunlarla. Benim ekibim uçmak istemiyor. Nokta. Konu bitmiştir. Bizim işimize yaramayan bir filo var. Almak istemiyoruz, almak zorunda değiliz… Diğer konu da THK, CHP ile birlikte hareket ediyor, siyasetin oyuncağı olmuş, muhalefetin oyuncağı olmuş.Tartışmanın geri planında hükümetimize siyasi saldırı var. Devletin bir bakanı söylüyorsa güvenmek lazım" diyebiliyor.

Ve yangınla mücadele, muhalefetle mücadele halini alıyor birden. Bir mücadeleyi destekleyip diğerine karşı çıkmaya hakkınız olabilir mi hala? Ya yangınla mücadeleden yanasınızdır ya da muhalefetten, seçim sizin, kararınızı verin.

 

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
KARAR OKURU 23 Ağustos 2019 23:17
Aslında orman yangını söndürülmüyor. Yanan alanın çevresi kontrol altına alınıp, yangının yayılması engelleniyor. Ortada kalan bölge kendince sönene kadar yanıyor.
KARAR OKURU 23 Ağustos 2019 23:14
Maşallah, bir mangal söndürdünüz diye hepiniz orman yangın şefi olmuşsunuz.
KARAR OKURU 23 Ağustos 2019 18:36
Akif Bey;23 Nisan da koltuklara oturan çocuklarla devam etseydik.Mi ?Saygılarımla.
KARAR OKURU 23 Ağustos 2019 18:17
THK CHP arka bahçesi, çiftliği siyaset yapma oyuncağı mı? CHP lki milletvekili Haluk Pekşen ve Onun avukat kızı ile yapılan özel hukuk sözleşmesinin özellikle parasal koşulları, diğer yüksek maaşlı eski askerlerin sayısı, görevi ve maaşları kamuya açıklansın....da uçakların motor yenileme-teknik bakım, ihale teminat mektubu vs paralarının nerelere gittiğini Aziz Millet/Kurban kabul eden Dernek/vakıf ve Dernekler iyi bilsin... bundan sonra kurban derilerini kime verileceğine ve paralarının nerelere harcandığının takipçisi olsun, çok dikkat etsin!
Hikaye 23 Ağustos 2019 17:24
Ormanlar yaniyor ,ama bu işlere bakanlar sorumlu değil, Türk'ün havaya bakanlarina ait kurum sorumlu. Bir asama sonrasında ise tapu kadastro müdürlüğü suçlu ve sorumlu tutulsa acayip gelmez kimseye.Dünyada hiç bir yerde olmayan, olmayacak bir siyaset tarzı geliştirdikleri için siyasal derslere konu olacaktır bu ornekler. Dünya ,siyaseti bile gelip bizden ogrensin . Siyaset nasıl yapılırmış görsünler. Dünya kıskanıyor ya zaten bizi. Ha ormanlar cayır cayır hektar hektar yanıyor ama olsun Dünya kıskanıyor ve kıskanmaya devam edecek.
ÖTÜKENLİKURT 23 Ağustos 2019 15:49
Sayın yazar, hani "4 koyunu güdemez" tabiri var ya, bu tabirin cukkk oturduğu muhteremler bakanlık koltuğunda oturuyor! Bunda ilk sebep devlet müktesebatlarının olmaması! Adeta kulağından tutulup, al bu koltuğu orur denmiş çoğuna! Ben orman bakanı olsam şunu sorarım kendime; ORMANLARDA EN BÜYÜK SORUN NEDİR? Cevap ortada; yangınlar! Bunun için ne yapmak lazım? Söndürme sistemini ya kurmak, ya da kurulu olanlar varsa onlarla çok yakın işbirliği kurmak! THK Başkanına baharda uçaklarınız hazır mı sayın başkan gel bir kahve içelim dese, çok şey çözülürdü!
KARAR OKURU 23 Ağustos 2019 14:49
Bunu bakan yapan nasıl yapmış. Adam da mantık yok.
Süheyl CALISKANOGLU 23 Ağustos 2019 14:25
Orman Bakani biraz daha makaminda kalirsa,ne orman kalacak,ne de ucacak ucak..
KARAR OKURU 23 Ağustos 2019 14:08
bu kamusal kurban deri toplayicisi kurum tuccar mi da ihaleye giriyor, jar amaci guden sirket mi? Kimin parasiyla alinan ucaklarla kimin yanginini sondurmek icin para vs hesabi yapiyor, bu ne rezillik! Yorum yazilarindaki onyargi, bilgisizlik, siyasi korluk Sn.Bakanin sozunu hakli cikariyor: "Okumadan alim, yazmadan katip" olanlar siyasi trolluk derdinde:)
KARAR OKURU 23 Ağustos 2019 15:57
0
Arkadas sana tavsiyem THK nin sitesine gir sonra bakanin soylediklerini tekrar tart.Eger kafan olayi ideolojik goruyorsa zaten yapacak birsey yok.Bakan olayi ranta baglamis farkinda degilsen arastir.Amac hizmet ya.
Süheyl CALISKANOGLU 23 Ağustos 2019 13:19
Orman Bakan'i bir alem,Hürriyet'te "pilot pozlarinda'bir resim postalamis,fi tarihinde pervaneli pir-pir ucakla ucmus,bugün isterse Jet ucagini kullanirmis-mis.Bunun icin özel lisans ve traning,ögrenim simülatorda gerekli.Bu isin icinden geliyorum,yemezler bu sahte pilot masallarini.Ucagin arizali olup olmadigina,mühendisler ve teknikerler karar verebilir.Pilot anlayamaz bunu,Cockpit'e gecer ucagin elektronik aletlerini kontrolunu yapar,sonra karar verilir,mühendis ve teknik elemanlarla müsterek olur.Gönül arzu eder bir gün RTE'nin ucagi 747-Boeing ucagini "ucurur' Orman Bakan'i Iyi seyah
Has Parti 23 Ağustos 2019 13:09
Yunanistan ve İsrail büyük orman yangınları da Türkiye 'den uçak istiyor, ama bizim bakan(neye baktığını henüz çözemedim) Türkiye' den uçak istemiyor. Dik durmak böyle bir şey galiba.
KARAR OKURU 23 Ağustos 2019 23:13
0
İstemiyorlar biz dostluk niyetine gönderiyoruz. Onlarda kibarca teşekkür ediyor. Diplomasi o
KARAR OKURU 23 Ağustos 2019 12:41
60 yaşında ha tal uçaklar yerine daha modern ve iş esnekliği ve güvenilirliği yüksek helikopterleri kullandığı için kimse bakanı suçlayamaz.
KARAR OKURU 23 Ağustos 2019 17:33
1
Okumadan bilmeden taraf tutmaya devam
KARAR OKURU 23 Ağustos 2019 23:08
0
Helikopterler, yangın söndürmede ateşe daha yakından ve isabetli müdahele ettikleri için uçaklardan daha etkili. Bu konuda yabancı ülkelerin yaptığı araştırmalar var. Marifet, söndürücü maddeyi ateşe yakından dökmek. Yanan alanın çok üstünden vız diye geçip döktüğün su sadece gazetelere manşet oluyor. Halkın yüreğime su serpiyor. Bağnazlık bilimin söylediği şeyi inkar etmektir.
KARAR OKURU 23 Ağustos 2019 16:00
1
Salla salla dur.Arastirma okuma kafani kuma gom sonrada buralara yorum yap.
KARAR OKURU 23 Ağustos 2019 11:56
Böylece İslamcıların MHPlileşme süreci tamamlanmış oldu. Gözler artık iki renkli görüyor. Beyaz ve siyah.
KARAR OKURU 23 Ağustos 2019 10:51
Bazı bakanlar mantığı zorlamakta sınır tanımıyor. Acil bir durum varsa eldeki tüm imkanlar kullanılarak müdahale edilir, tartışması sonraya bırakılır. Her yaz orman yangını oluyor, müdahale imkanları önceden hazırlanmaz, kontrolleri yapılmaz mı? THK sanki yabancı bir ülkenin kuruluşuymuş gibi eleştiriliyor, dışlanıyor. Herşeye istedikleri gibi müdahale ederken, niye bu kurumun çalışmalarını denetlememiş, desteklememişler. Bunların hepsi bahane, amaç özel sektöre işi havale etmek.
KARAR OKURU 23 Ağustos 2019 10:14
Bu adamın savunma bakanlığı versiyonu şöyle olurdu; "bu tanklar demode, 60'lardan kalma. Benim askerim bunlara binmek istemiyor, çok isteyen varsa gitsin binsin savaşsın".. Bu mu yani? Devlet bu mu? Patrona Halil devleti bu, iş bilmez ayak takımının iktidarı bu. Devletin bitmiş olduğunun, sürekli zarar eden bir anonim şirkete dönmüş olduğunun göstergesi bu. O zaman iflas kaçınılmaz.
KARAR OKURU 23 Ağustos 2019 09:56
Devletin dibi çıktı, mesela dibi çıkan kova ile şu taşınır mi...
Süheyl CALISKANOGLU 23 Ağustos 2019 09:48
Tarim ve Orman Bakani'nin su meshur sözünü unutmadim.Gecen secim öncesi vatandaslarimiz icin,"Öküze bakar gibi bakiyorlar'demisti..Iste bu zat-i muhterem hala Türkiye'de makaminda sefa sürüyor,aklinin estigi gibi konusuyor..Bir ise yariyor mu bilmiyorum(?)
KARAR OKURU 23 Ağustos 2019 16:03
1
Yanlis adres olmus.onu baskalari demisti.Bu arkadas ise daha agirini soylemisti.Terbiyem ve ahlakim bu arkadasin seviyesine inmeme musaade etmedigi icin soyledigini yazamayacagim.
KARAR OKURU 23 Ağustos 2019 09:12
Saray uçak dolu. Başkan "tatil"e bile dört uçakla gidiyor. Ne olur ne olmaz diye, ayrı ayrı hava limanlarında bekliyor uçaklar. Hatta birisine, burada var mı yok mu diye aramaya giriyorlar da, aynen Hz. Peygamberin hicretinde olduğu gibi mağarada bulamıyorlar onu. İlahi Akif ! Beni de kendine benzettin; uçaktan çıkıp, siyasete girivermişim. Ne diyorduk, bence devletin yangınları söndürmeyerek desteklediği, orman mafyası iş başında. Yakılan alanların üstüne konabildiklerine konacaklar, konamadıklarına da fidan satacaklar.
KARAR OKURU-1 23 Ağustos 2019 09:10
30 senelik pilotmuş Bakan, otorite sayılır, belli ki siyasi-devlet zoruyla cukkalı dönemlere son vermiş, kendi personelinin canını kurtarmış..HELAL OLSUN DİK DURUŞUNA.. ne işe yararsın sorusunu THK na sorulmasının vakti geldi geçiyor
KARAR OKURU 23 Ağustos 2019 10:13
2
Tabi, demokrasilerde hesap iktidarlara, yöneticilere, bakanlara sorulmaz, THK'ya falan sorulur. Türkiyeyi batıran çürük zihniyetin iyi bir örneğisin.
KARAR OKURU 23 Ağustos 2019 09:08
Ortada bir yanlış/haksızlık varsa "tarafsız" numarası yapmak yanlışın tarafında durmaktır. Doğruya doğru, yanlışa yanlış deme cesaretiniz ile muhalefetçilik duyguları karışıyorsa sizde bir arıza vardır! Adam "motor yok baba!" diyor... bırakın CHP lilerle akçeli ilişkileri ve eski türkiye siyasi dinazorluğu, bugün bir gazetede yazmış Lalelid eki THK bloklarındaki rezaletin ve beceriksizliklerin hesabı dahi sorulmamış,, kuruluş tüzüğüne uymayan bir kurum devasa kurban derisi parasını yönetiyor!paralar ne oldu, bakımlar neden yapılmadı?, kimler sorumlu? Bu siyaset üstü önemde milli mesele
Karar okuru 23 Ağustos 2019 11:30
3
Ben Beceriksizlik sonucu yanan ormanlara bakarim, kimin beceriksizligimi?? Ayse Hanim Teyze nin degil herhalde... Liyakatsizligin, magandaligin, hirsizligin, keyfiligin alip basini yurudugu ve itibar verildigi bir ulkede agacin ne onemi var zaten…
KARAR OKURU 23 Ağustos 2019 13:57
0
bu konu milli meseledir, siyaset ustudur derken, fasist trolleri ve yerlere izmarit atmayan! cevreci ama orman yanginlarini da acikca ustlenen pkk li alcaklari kastetmemistim;)
karar okuru 23 Ağustos 2019 09:05
önceden nasıl bir pazarlıkla alındığı meçhul etlerin istim arkadan gelsin anlayışıyla sonradan yapılan ihalesini savunan adamın inanılacak bir sözü kalmamıştır.30 değil 60 yıllık pilot olsan nafile.yani geçti bor un pazarı.
Erzincanli 23 Ağustos 2019 08:38
E gayet dogal adam sadece « bakan « ve hemde atanmis bir bakan. Bakmak icin burada.Hesap verecegi tek kisi onu atayan.Biz kim oluyoruz Akif bey ?
KARAR OKURU 23 Ağustos 2019 08:38
THK, müslüman milletin kurban ibadetinde kurban derilerini ceberrut fasisşt devlet zoruyla tek toplayıcı olarak çok büyük servet elde etti. Yıllarca bu kurum ciddi olarak hiç denetlenmedi, sorumlulardan hesap sorulmadı. Oysa bu kadar servetin biriktiği yerlerde asalakların çoğalması, kontrolsüz bırakılması halinde milletin emanetlerine ihanet edilmesi, amaç dışı hale gelmesi kaçınılmazdı. Şu andaki THK nın durumunun rontgeni çekilmeli, uçakların neden bakımsız bırakıldığı, kuş yuvası haline geldiği, CHP lilerin arpalığına dönüp dönmediği, gelir-gider araştırmasıyla hukuki sorumluluğa gidilmeli
Karar okuru 23 Ağustos 2019 11:56
1
Vay vay vay… Arpalik mi dedin, ceberrut devlet mi dedin, fasist devlet mi dedin, denetimsizlik mi dedin, sorumlulardan hesap sormami dedin, asalak mi dedin, milletin emanetine ihanet mi dedin… Butun bunlar bana birseyleri hatirlatiyor... Neydi o meshur sarki yaaa?? Tam dilimin ucunda, yagmur falanda vardi galiba……
KARAR OKURU 23 Ağustos 2019 13:11
2
Arpa olan bir yeri Akparti 'nin birilerine bırakabileceğine inanıyor musunuz?
Mustafa 23 Ağustos 2019 07:46
Ya terör ya kayyum başka seçenek var mı? Sende bal gibi biliyorsun başka seçenek yok. Zira devletin parasını imkanlarını teröristlere peşkeş çekenler size başka şans tanımıyor. Aslında bal gibi bilirsiniz ispanyada benzer durumda parti kapatılmıştır. Her ülke bölünmez bütünlüğünü korumak zorundadır. Aslında bizden daha iyi bilirsiniz de neyin ne olduğunu menfaatler alınınca elinizden saldırısınız, nefret damlar kaleminizden
Kemal 23 Ağustos 2019 11:44
0
Mustafa Beycigim simdi diyorsunuzki devletin parasini teroristlere peskes cekenler, bunlar zannediyorum yerlerine kayyum atanan, halkin buyuk teveccuh ile sectigi belediye baskanlari… Madem bu kadar emin ve delil fiskiriyor her tarafdan derhal tutullanmalari gerekmiyormu bir hukuk devletinde?? Ispanya daki parti ile buradakinin ufakdan yakindan bir baglantisi yok... Onlar diyorki biz Ispanya devletini tanimiyoruz ve ayrilip kendi devletimizi kurmak istiyoruz … Sizin pek birsey bilmediginiz konuyla ilgili belli... Enformasyonu nereden aliyorsunuz bilmiyorum ama yalan haber yayinlayan bir takim
KARAR OKURU 23 Ağustos 2019 10:18
0
Parti kapatmayı neredeyse imkansız hale getiren anayasa düzenlemesini sizin akp geçirdi. Dipnot olarak burada dursun da belki faydası olur.
KARAR OKURU 23 Ağustos 2019 07:29
Bu adam turkiyenin bakanı.bir çobanı köy oraya daha güzel bakanlık yapar.yahu bi yangın varsa o söndürülür Kim bi kova şu dökerse döksun. Bunlar nasıl insanlar.o kadar soğuk kanlı ki.demek umrunda değil bu yangınlar.gitmis yangın yerinde siyaset yapiyo.once bi yangini söndür andaval
KARAR OKURU 23 Ağustos 2019 06:26
Diğer ülkelerde yangın helikopter ve söndürme uçaklarını kiralama yoluna gider. Akp ye kızarım sevmem ama burda yanlış olan bir şey yok. Ormanların kasıtlı yakıldığı koca bir yalan. Yandıktan sonra fırsatçılar çıkıp işgal ediyor. Ona karşı uyanık olmak lazım.
KARAR OKURU 23 Ağustos 2019 06:23
Insafli olun sayin okuyucular. Her şeyin altında bir çıban aramayın. Bakın şu anda ispanya, fransa gibi diğer akdeniz ülkelerinde de yangın var. Her ağustos ayında kuraklıktan dolayı yangın çıkıyor. Her sene kendi halkımıza küfrediyoruz. Çok marifetlilerse İzmirliler yangına kendileri müdahele etsinler. Onca itfaiye eri canını tehlikeye koyuyor. Bir teşekkür yok. Yok 53 saatte sönmüş. Yok uçaklar kullanılmamış...iki kitap okuyunca her şeyi biliyorsunuz maşallah.
Karar okuru 23 Ağustos 2019 11:50
0
Kitap okumayi asagilama kismini anlayamadim… Okumayip magandami olsun istiyorsun halk... Muslumanmisiniz, inaniyormusunuz bilmiyorum ama Kuranin ilk ayeti “Oku”…
KARAR OKURU 23 Ağustos 2019 16:13
4
Bir laf vardır kırk fırın ekmek yemen lazım diye. Öyle üç beş kimin yazdığı belli olmayan kitap okumakla aydın olunmuyor.
Karar okuru 23 Ağustos 2019 17:53
1
Karar okuru 16:13 COK guzel yazmissiniz … Ben COK AYDIN olmak istiyorum, kac kitap okumam gerekiyor? Birde kitaplarimi alirken ozellikle dikkat ediyorum yazarin ismi varmi uzerinde diye... Yazari uzerinde yazili olan 14 uncu kitabimi okuyorum... Kacinci kitapdan sonra aydin olabilirim? Diger sorumda kirk firin ekmegi kitap okumalarindan sonra mi yoksa ac beyinle once mi yiyecegim Ustad??
KARAR OKURU 23 Ağustos 2019 23:05
1
Ya siz Çılgın Türkleri okuyun yeter. Bizi aya bile götürürsünüz. Maşallah hepiniz orman mühendisi, hepiniz yangın söndürme pilotu olmuşsunuz. Gerçek aydın haddini bilir. Bilmediği konuya ben bilmiyorum der. Sizler bilmediğinizi de bilmiyorsunuz. Yaygara koparmaktan başka işiniz yok.
KARAR OKURU 23 Ağustos 2019 06:17
Yanginla mudahelede helikopterler daha etkili. Yuksekten halatla tanki sarkittiklari icin atese daha iyi mudahele ediliyor. Ucaklarin cogu tam yaklasmadan havadan boca ediyor. Sadece guzel fotograf cikiyor, halkin yuregine su serpiliyor. Dogru mudahele icin atese yaklasmasi lazim. Onun pilotlara sorarsaniz cok tehlikeli bir manevra oldugunu soyler.
KARAR OKURU 23 Ağustos 2019 05:00
Duyduğuma göre yangın söndürme için kiraladıkları helikopterlere de uçuş garantisi vermişler. 4.000 saat. Saati 26.000 TL imiş. Bu arada ortada dolaşan orman görevlisi yangın çıkardı haberine temkinli yaklaşın. Çünkü büyük yangını söndürmek için küçük ve kontrollü bir yangın çıkarmak mücadele yöntemlerinden biridir.
KARAR OKURU 23 Ağustos 2019 04:20
Kedidir kedi bu muhabbeti yapan bir bakan olmasa diyeceksin kim ve hangi mihraklara hizmet ediyor dersin benim ekibim binmek istemiyor yahu memleketin ciğerleri yanıyor bir bakan böyle söz sarf edecek sadece kırdığı pot bu değil ml öncesi de var yenilir yutulur değil ve hala o makami işgal edecek sözün bittiği yerdeyiz
Çerkez Ethem 23 Ağustos 2019 03:13
Demek ikiside iyi Rant yapamamışlarki, bu meseleler ortaya çıktı! Yada biri fazla aldı/yedi göze battı bukadar tartışma çıktı ! Yoksa thk yunanistan devletinin bir kurumu değil ve tarım/orman bakanlığıda, sadece parkları/bahçeleri koruma derneği değil heralde?Birbirleriyle kordinasyon içinde olması gereken iki kurum bizlere masallar anlatıyor! Bu arada, kahraman kutsal ordumuzun yokmuymuş hiç kullanıcak uçağı veya bikaç teknisyenide bişeyler yapsaydılar bukadar yangın varken! abd/avrupa da büyük yangınlarda, onların kutsal olmuyan ordusu mücade eder ve normaldir.
Karar Okuru 23 Ağustos 2019 01:28
Acaba kardeşi Fetö'den içerde olduğu için bu adama istediklerini söyletiyor olamazlar mı, zavallı adam kardeşi için bu saçmalıkları yapıyor olamaz mı?
musto 23 Ağustos 2019 00:32
Babasına bak birde çocuklarına memleket yanıyor üç helikopter ile yangın söndürmeye kalkıyorsun.Milletin ormanı yanıyor adam çıkmış laf ebeliği yapıyor memlekette ne varsa yangını söndürecek el koyarsın söndürdükten sonra mahsuplaşırsın.
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN