Back To Top
Rejimi cinayetten aklama hazırlıkları

Rejimi cinayetten aklama hazırlıkları

 - Son Güncelleme: 17.10.2018 Çarşamba 00:09
- A +

İşaret fişekleri atıldı, Kaşıkçı’nın ortadan kaldırılmasına kılıf bulunmuş görünüyor. Konsolosluk cinayeti, iki tinercinin üstüne yıkılmak istenirse bile şaşırmayın.

Suudiler, Amerikan medyasının kulağına fısıldamaya başladı. ‘Tuzağa çekilip kaçırılması emredilmişti, plan öldürmek değildi, beceriksizler yüzlerine gözlerine bulaştırdı, istemeden öldürüldü’ senaryosu dolaşıma sokuldu.

Zaten ‘kaçırılması için verilen emrin dinlemelere takıldığı’ rivayetleri, CIA kaynak gösterilerek daha önce sızdırılmış, kulak aşinalığı sağlanmıştı.

Trump’ın ‘kendi hesabına çalışan serseri katillerin işi çıkabilir’ demesiyle, dünya kamuoyunu rejimin aklanmasına alıştırma operasyonu hızlandı.

Emir-komuta zinciri içinde boğazlanmadığı, direndiği sırada  kaçırma timinin elinden bir kaza çıktığı, kral hazretlerinin de çok üzgün olduğu, infazcıların hak ettikleri cezaya çarptırılacakları yutturmacasıyla üstünü kapatmayı umuyor olmalılar.

Bu kurguyu bozacak tek aktörün Türkiye olduğunun da farkındalar.

Bizim kamuoyunu ikna görevi, bildik zırvacı taşeronlara ihale edilmiş bile.

Dünden başladılar, ‘büyük resmi görme ve oyunu bozma’ klişelerini pompalamaya.

Türkiye’yi Suudilerle kapıştırmak isteyen karanlık ellerin oyununa gelinmemeliymiş, İslam dünyasını birbirine kırdırma planlarına dikkat edilmeliymiş, Müslümanı Müslümana vurdurmak için tertiplenmişe benziyormuş, aman ha tuzağa düşülmemeliymiş filan, bilirsiniz işte.

Suudi kanalları da aynı izden yürüyor...

Prens bin Selman liderliğindeki büyük Suudi atılımını çekemeyen dış güçler, başlarına bu çorabı örmüş. Kendi vatandaşlarını kesmek için nasıl bir sebepleri olabilirmiş ki...

Şeytani bir nifak projesiymiş bu.

Hem Suudilerin ‘ılımlı İslam’ açılımını ve sıçrama reformlarını sabote etmek, hem de Türkiye’yle ilişkileri krize sürüklemek için iftira atılıyormuş rejime.

Kardeş Türkiye, fitnecilere karşı uyanık olmalı, kışkırtmalara gelmemeliymiş.

Belli ki örtbas için kesenin ağzını açmaya, Trump’a kendilerini söğüşletmeye hazırlar, ağız yokluyorlar.

Ama satın alamayacakları iradeler de var. O iradenin sadece, inandırıcı bir soruşturmayla olayın aydınlatılması için ortak bildiri yayımlayan İngiliz, Alman ve Fransız dışişleri bakanlarında olmadığını göstermeli Türkiye.

***

Tek suçu fikren ters düşmek olan bir vatandaşı; rejimin selameti, devletin ali çıkarları veya herhangi bir siyasi fayda için öldürmenin caiz olduğu fetvalarıyla amel edecek kafa, ancak DEAŞ’ta bulunabilir.

Bizde bulunmadığı, güya DEAŞ ve benzeri din istismarcısı teröristlerle mücadeleye soyunan Suudi dostlara, uygulamalı olarak belletilmeli.

Öldürmenin kötü bir şey olduğunu; dinen büyük günah, hukuken korkunç bir suç olduğunu bilmek için iyi bir Müslüman olmak şart değil.

Haksız yere, suçsuz bir insanı öldürmeyi, bütün bir insanlığı katletmekle bir tutan ayeti ömründe duymamış herhangi bir ortalama gavura da sorsanız, doğrusunu söyler size.

Kaşıkçı cinayetini örtbas etmek, Kuran nezdinde, bir insanlık katliamını örtbas etmekle aynı şeydir.

Masum bir canı değil devlete ve siyasete feda etmek, bütün halkın umumi yararı için bile feda edemezsiniz diyen işte bu ilahi adalet buyruğu, ondan sapanların yüzüne çarpılmalı.

Adaletsizlik üzerine din kardeşliği bina edilemeyeceği sıkı sıkıya tembihlenmeli ki... Hakkın yerini bulmasını engellemeye, Allah indinde hiçbir mazeret uyduralamayacağı anlaşılsın.

Ve, kimsenin parasına puluna güvenip kendisini kanunlarımızın üstünde göremeyeceği ortaya konmalı ki... Bir daha topraklarımızda, elini kolunu sallayarak suç işlemeyi aklından bile geçirecek hiçbir babayiğit çıkamasın.

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
Müslüman müslümana(!) kırdırıldı işte ve islama göre tüm insanlık bir kere daha öldü yine.Bundan fazlası ne ola ki?
KARAR OKURU 17 Ekim 2018 21:31
Akif Bey ismini aldığınız merhum Şair şöyle der: Müslümanlık Nerde Müslümanlik nerde! Bizden geçmis insanlik bile... Adem aldatmaksa maksad, aldanan yok, nafile! Kaç hakiki müslüman gördümse, hep makberdedir; Müslümanlik, bilmem amma, galiba göklerdedir; ... Böyle kansiz miydi -hasa- kahraman ecdadiniz? Böyle düsmüs müydü herkes ayrilik sevdasina? Benzeyip sirazesiz bir mushafin eczasina, Hiç görülmüs müydü olsun kayd-i vahdet tarumar? Böyle olmus muydu millet canevinden rahnedar? Böyle açliktan bogazlar miydi kardes kardesi? Böyle adet miydi
KARAR OKURU 17 Ekim 2018 19:38
Adam vahsice katledildi. 2 hafta oldu hala ortada somut birsey yok. Bizimkiler isi agirdan aliyor. Trump belki de kralin haberi olmadan yapildi diyor, israil Suudiler yapmadi diyor...Diktatorleri elestirdikleri icin katledilen gazetecilerin listesine Kasikci'nin adi da eklendi. Her zaman oldugu gibi kimse bedel odemeyecek.
KARAR OKURU 17 Ekim 2018 16:08
Cinayetin üzerinden günler geçti, hala fetöye bağlanmadı. Çok şaşkınım. a haber nerdesin, uyuma.
KARAR OKURU 17 Ekim 2018 12:11
Cumhurbaşkanı danışmanının yazdıklarını okuyunuz lütfen. Bir insanın canının üzerinden neler devsirildigini görebileceğiz. Arkasında ABD ve AB olmayan bizim ihsanlarımıza reva görülen muameleleri de bu şekilde anlayabiliriz. Hatice Cengiz'e de ülke menfaatleri denilerek sus denilecek. Eninde sonunda kendisi de seytanlastirilacak. Ölen öldüğü, yanan yandığı ile kalacak.
Hem ülkede hem de dünyada yaşamak çekilmez bir yük olmaya başladı. Tek tesellimiz; Allah ve ahiret inancımız.
KARAR OKURU 17 Ekim 2018 11:18
peki turkiye cadir devleti nasil haberi olmaz boyle bir suikasttan?
KARAR OKURU 17 Ekim 2018 10:32
Masum bir canı değil devlete ve siyasete feda etmek, bütün halkın umumi yararı için bile feda edemezsiniz diyen işte bu ilahi adalet buyruğu, ondan sapanların yüzüne çarpılmalı. bu veczi, mümkünse tüm dünya ama bilhassa da tc devleti de benimsemeli...
KARAR OKURU 17 Ekim 2018 10:31
akif beki, daha adamın suudiler tarafından öldürüldüğü bile kesin değilken, adamı öldürten insanların bu işi başkalarına yıkıp aradan sıyrılmaya çalıştığını nasıl tespit ettin. Suudileri sevmem ancak herkes, suçu ispat edilene kadar suçsuzdur. bunlar suudi olsa bile.
KARAR OKURU 17 Ekim 2018 14:40
1
Bir de Suudileri sevseydin ne yazardın acaba?
kararlı okur 17 Ekim 2018 10:20
türkiye, gazeteci konsolosluğa girer girmez ayağı kayıp düşmüş ve beyin kanamasından ölmüştür deseler, inanmalıyız değilmi?
DİKKATET 17 Ekim 2018 09:32
“rejimin selameti, devletin ali çıkarları veya herhangi bir siyasi fayda için öldürmenin caiz olduğu fetvalarıyla amel edecek kafa, ancak DEAŞ’ta bulunabilir.” Ne kadar rahatlatıcı! Kendi kardeşlerini, oğullarını katlederek saltanat sürdüren ecdad şanlı ecdad ama dimi? Ya da kendini hicvedenleri “susturan” merhamet deryası? İslam kolaylık dinidir dedikleri bu olsa gerek.
KARAR OKURU 17 Ekim 2018 09:59
2
Fetret devrinde yaşananları araştırmanı tavsiye ediyorum sana.
KARARLI KARAR OKURU 17 Ekim 2018 12:20
4
Kut Anlayışı'nı bilmeden, bu sıkıntının sadece Osmanlı'nın değil bütün Türk devletlerinin hatta o dönemdeki bütün devletlerin sıkıntısı olduğunu bilmeden, demokrasi devrinde bile bir başbakan ve iki bakanın asıldığını bilmeden bu meseleyi anlaman çok zor arkadaşım. Sıkıntın şu; "Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmuşsun." Onun için hemen kestirimden gidip ecdadını suçluyorsun. Kaygılanma, yalnız değilsin. Toplumda çoğu kişi bu hastalıktan muzdarip!!
musto 17 Ekim 2018 08:45
Şimdi ortadoğu BOP başkanlığı'na saudi arabistan geçti yaklaşık 2milyar doları amerikan tahvillerinde yatıyor çekemiyorda o para bitene kadar bir şekilde idare edip bize yaptıları gibi kapı önüne konacak onlarda biz sizinle stratejik ortağız diye döğünüp duracak..
Revasiye 17 Ekim 2018 07:12
Adaletsizlik üzerine din kardeşliği bina edilemeyeceği sıkı sıkıya tembihlenmeli ki... Hakkın yerini bulmasını engellemeye, Allah indinde hiçbir mazeret uyduralamayacağı anlaşılsın. Bu adaletsizliğin ne ilk örneği nede son örneği bu olay....sanırım uzun zaman önce müslümanlar bu ilkeyi yaşamayı ve sorgulamayı yitirdi....anne babanın yapmadığı muhasebeyi evlattan beklemek gibi hayal geliyor bazan....
Çerkez Ethem 17 Ekim 2018 01:20
.."Adaletsizlik üzerine din kardeşliği bina edilemeyeceği sıkı sıkıya tembihlenmeli ki.. Hakkın yerini bulmasını engellemeye, Allah indinde hiçbir mazeret uyduralamayacağı anlaşılsın"..Çok doğru ve haklısınız ama bu dediklerinizin t.c. sisteminde nekadar değeri var? Hiçbirzaman bu dediklerinizin t.c.nin sisteminde değeri olmuşmu? Parası/gücü olanın astığı astık kestiği kestik, borusunun öttüğü sistemin altında yaşıyoz, bu öldürülen kişinin bu denklemin içinde değeri ne kadardır? Para/güçle Tarihin yeniden yazılıp, suçluların kahramanca sun
KARAR OKURU 17 Ekim 2018 00:55
Ne belalı topraklardayız. Dahlimiz olan da olmayan da gelip bizi buluyor. Şöyle büyük okyanusta bir ada devletten vatandaşlık almak mümkün olsa, çeksek gitsek...
KARAR OKURU 17 Ekim 2018 14:45
0
Bazen benim de aklımdan aynı hayal geçiyor ama ada devleti başına geleceği bilirse bizi almaz. Birkaç ay içinde adada töre cinayetleri başlar, PKK haraç toplar, hemen birkaç cami ve mezarlık yapılıp cemaatler ayrılır vesaire.
KARAR OKURU 17 Ekim 2018 15:13
0
@14:45, Yok ben zaten tek başıma gideyim diyorum. İki kişi olursak dediğiniz hale dönüşmemiz kaçınılmaz:))
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN