Back To Top
Sorosçuları niye susturmuyoruz ki!

Sorosçuları niye susturmuyoruz ki!

- A +

Bir ‘Sorosçu’ yaftasıdır gidiyor medyada.
Açık Toplum Vakfı faaliyetlerini sonlandırma kararı mı aldı...

Başlıyor malum tambura arkasından teneke çalmaya. ‘Sorosçuları böyle yaparız işte biz, tası tarağı topladı kaçacak delik arıyorlar’ diye zafer naraları patlatıyorlar.

Oysa bakıyorsunuz Vakıf, iktidarla iyi geçindikleri zamanlardan, geçmiş işbirliklerinden filan bahsediyor. Ama ‘asılsız iddia ve ölçüsüz spekülasyonlar’ yani karalama kampanyaları nedeniyle faaliyetlerini sürdürmesine imkan kalmadığı için kepenkleri kapatacağını söylüyor.

Sevinç çığlıkları atanlardan tıs yok. ‘Asılsız değil o iddialar, al sana ispatı’ diyen çıkmıyor.

‘Spekülasyon değil gerçek onlar, buyur kanıtı’ diyen bir ses duyulmuyor.

Aksine, iktidara yakınlığı nedeniyle görevinden ayrıldığını belirten Açık Toplum Vakfı eski Başkanı Can Paker farklı tonda.

Soros’un faaliyetlerini Türkiye’ye sokan, AK Parti’nin de başlarda paylaştığı ‘açık toplum’ idealleri ve fikriyatının taşıyıcı, öncü isimlerinden biri o. Osman Kavala gibi başı çekenlerden...

Radyo Sputnik’te Yavuz Oğhan’a konuşuyor ve vakfın, Gezi olayları dahil Türkiye aleyhtarı projeleri finanse etmesinin teknik bakımdan mümkün olmadığını teyit ediyor.

Vakıf da açıklamasında suçlamayı aynı dille yalanlıyordu, sadece iftiralardan bunaldığı için havlu atma noktasına gelmişti.

Bütün faaliyet ve harcama trafiği, İçişleri’yle Vakıflar idaresinin yani hükümetin bilgisi ve denetimi altındayken, ihanet projelerine nasıl para akıtacaktı ki?

Türkiye’yi bölmek, parçalamak gibi yasadışı terörist faaliyetleri yeraltına inmeden, legal haliyle nasıl

yürütebilirdi ki? Engellenmez miydi?

Buna rağmen Türkiye’den çekilme kararını doğru, yerinde buluyor Paker. Kendi dönemindeki proje yapısı sürüyorsa vakfın kapanmasını Türkiye için eksiklik olarak gördüğü halde.

Peki...

Şartların elverişsizleştiği ve ortamın bozulduğu gerekçesine katılıyor havasında da...

Sivil toplum hareketlerini ‘beşinci kol faaliyeti, ajanlık ve hainlik’ gibi lanse edenlerin bari buna bir cevabı var mı? Yine hayır.

Fakat sözünü sakınmayan Abdurrahman Dilipak’ın onlara bir diyeceği var.

Yeni Akit’teki yazısında soruyor: “Kavala ile birlikte çalışanların bir kısmı hala sistemin içinde, muteber ve sağlam mevkilerde görev yaparken, tek başına Kavala niye! Sanki biraz dostlar alış verişte görsün ya da birini günah keçisi olarak kullanma gayreti mi?...”

Yani Osman Kavala içeride de Can Paker ve diğerleri neden dışarıda ve el üstünde tutuluyor?

Oysa Paker gibi mahcup savunmuyor kendini Kavala, meydan okuyor.

Dün içeriden bir daha seslendi.

13 aydır hazırlanmayan iddianamesi hazırlanır da mahkemeye çıkarılır ve yüzüne okunursa, suçlamaları çürüterek nasıl bir saçmalık olduğunu bütün dünyaya göstereceğini haykırıyordu.

Sabırsızlıkla bekliyor fakat bir türlü yargılaması başlamıyor.

Madem azılı suçlu, Soros’un Türkiye’yi karıştırsın diye tuttuğu biri, Gezi’yi organize etti, darbe girişimini finanse etti, hepsi kesin, neden hala konuşturuyoruz ki...

Suçlarını, somut delilleri ve dayanaklarıyla koyalım ortaya gitsin, susturmak yargının elinde.

Hayır yani uzadıkça suçlamaların inandırıcılığı zayıflarken Sorosçuların ‘kara’ denilen propagandası güçlenmiyor mu?

 

18-11/27/akif-beki.jpg

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
KARAR OKURU 28 Kasım 2018 19:41
Karar'ın, kral çıplak diyebilen tek yazarı. Sayın Beki kutlarım sizi...
Ben 28 Kasım 2018 11:13
Sorosçuları halledelim sonra sırada soğan lobisi var. Soğan tüccarı olmak ateşten gömlek giymek bu günlerde. Soğan lobisinin terörist ilan edilmesine ramak kaldı. Herhalde 2-3 ay sonra memlekette soğan bulunmaz olur. Bütün soğancıları hapse tıkıp bir iddianame yazılmasını bekleriz yakında. Bir sonraki hedef tahminen patates lobisi olsa gerek. Hükümetimiz yanlış yapıyor olamayacağına göre illa ki bir lobi bulunacak!
ramazan gün... 28 Kasım 2018 10:13
(6)aslında daha büyük bir tartışma konusu haline getirilmeli ama, şu uluslararası sivil toplum bilmem neleri hikayesi; olur mu böyle şey canım!. bir toplumun içine, dışarıdan ve başka bir dünyanın doğruları ile gelip, girilen toplumun zihnine, kodlarına, dinamiklerine müdahale!. en iyi niyetli olanı için bile bunu kendine sormalı değil mi?. neticesi tutsilerle hutsileri birbirine kırdırmak olacaksa, 'insan haklarını' önceleyen olarak, bu stk en azından bu 'doğrusundan' vazgeçmeli değil midir?.
ramazan gün... 28 Kasım 2018 10:34
1
milpardon.. ben yıldıraya youm yapıyordum. sayfa kendiliğinden sıçramış ve bir kısmı buraya gitmiş..
KARAR OKURU 28 Kasım 2018 20:34
0
ramazan sana cok ayran icme demedim mi...yani sen diyorsun ki insanlar kendi ulkelerinde dunyadan izole bir hayat yasasin. Oyle sey olmaz, hele bu devirde. Baska bir dunyanin dogrulari diye birsey de yok; hepimiz bu dunyada yasiyoruz. Acik fikirli ol, ufkun genislesin biraz.
ramazan gün... 28 Kasım 2018 22:30
0
hacı sende 'şeriatçıyım' dedik diye beni kafanda bir 'kategoriye' dahil ettin yürüyorsun.. 'dünyadan izole hayat'; bunu ne zaman söyledim?. kant gibisin; bişey söylüyorum, bir kategoriye atıp devam ediyorsun. bergson gibi ol; 'varlığı içten duyan' entellektüel sempati ile ANLAMAYA çalış!.. anla: KANTTAN DEMOKRASİ ÇIKMAZ, çıkarsa bergsondan çıkardı! kötü haber, onunda söylediği senin anladığın değil, BENİMKİ!..
ramazan gün... 28 Kasım 2018 22:37
0
burdan sonrasını doğrudan üstüne alma, devam edeyim: şimdi yukarıdaki lakırdıyı ettik diye adamın biri çıkacak 'ramazan demokratım mı diyorsun yani' diyecek... sonra iş şu karikatüre varıyor: 'abi ramazan beni niye bu kadar kalın odunla dövdü!'.. meşrebi genişle açık fikirli arasında 'temyiz' gerek; sınırlar sınırladıkları şeyin prensipleridir; prensipleriniz nedir?. yok mu?.
KARAR OKURU 29 Kasım 2018 02:53
1
Islam disardan gelmedi mi Turklere? Osmanli Bizans kulturunden hic birsey almadi mi? Bir toplumun zihniyeti, kodlari, dinamikleri ayni kalirsa o toplum icinde yasadigi cagi yakalayamaz (ornek: 21. yuzyilda islam ulkeleri).
ramazan gün... 28 Kasım 2018 10:06
(4)bunun dışında.. ben, fetöyü devlet ve sosyalin 'dibine kadar' sokmuş bir kafanın, -aslında- fetönün zihniyetinden pek de uzak olmayan bir 'imkan, itibar, imtiyaz' üçgeninde olduğu içintüm bunların yaşandığına inanıyorum. ayrıca -biliyorsun- kendi koyduğu kanuna uymak bir devletin namusudur; benim 'mottom'; kavala ve herkes için. bu herkese dilipakın söyledikleri de dahil. ve ajanlığı ceymis bond gibi bişi zannettirmeye çalışmayı da bırak; yok öyle bir tip!. toynbe bile ajandı. 'pek de centilmence olmayan işlerdi' diyerek özür beyanından belli-kelli!.
ramazan gün... 28 Kasım 2018 09:57
(3)tüm yazıda bu gibi 'hususlar' sözkonusu ama uzatmayacağım.. şu 'zemin kaydırma' meselesi; bilirsin, rahip-soyguncu diyaloğu; rahip 'bankayı neden soydun?' soyguncu 'çünkü para ordaydı!'.. anlaşma, diyalog ve diyalektik (aslında etyenin demokratlığı da) belli bir 'anlayış zemini' bir müşterek 'dil alanı' talep eder. soyguncu burada içerik olarak doğru (para postanede değil!) fakat zemini kaydıran bir cevap ile, rahibin oluşturmak istediği 'ahlaki zeminden' kaçmaktadır. örneği bilmez değilsindir, 'savunma cümlelerine' uygula gitsin, uzamasın!..
KARAR OKURU 28 Kasım 2018 08:35
Mekke fethinden sonra ,Ebu cehiin oğlunu İkrimeyi affedip şehit bir sahabi yapan Peygamber efendimiz sav değil başka birini?şimdi yapılanları ona göre örnek alarak yapalım lütfen
evin 28 Kasım 2018 07:41
sorosla aynı masada fotoğrafı olan tek türk siyasetçisi kimdir? size on puanlık bir soru...
KARAR OKURU 28 Kasım 2018 11:20
1
2003 tarihli, o fotoğrafta, onunla beraber iki kişi daha var, Soros'la poz veren. İkisi de, AKP'yi kurduran ve Kemal Derviş'i etkisizleştirerek (İsmail Cem'le birlikte kurdukları partiden istifa ettirerek), iktidara taşıyan ABD'nin elemanları. O ikiden biri, tedbirsizliği yüzünden yol kazasına uğradı; diğeri şu anda partide, ikinci adam.
okuyorum 28 Kasım 2018 11:39
1
dış güçler zorla masaya oturtmuştur
23 28 Kasım 2018 05:21
Sizi tebrik ederim cesur bir yazarin sesini yukseltip bizlerede duyurdugunuz icin
KARAR OKURU 28 Kasım 2018 02:35
su anda sorun sözde sogan kıtlığı, soros yedekte bekliyor oy devsirmek icin eyy soganci terör örgütü der halki galyana gatirir medya süsler oylar akp ye
KARAR OKURU 28 Kasım 2018 02:35
Bu ülke de yaşamanın bir anlamı kalmadı. Artık vatanım gibi hissetmiyorum. Gezi olaylarından bugüne hep bir el bir düğmeye bastı olarak düşünüyordum. Ama şimdi bakıyorumda bu düğmeye bizzat AKP basmış. Her olay onların etrafında dönüyor, herkes onlara karşı ama bunca olay oluyor ve hepsinden daha da güçlenerek çıkıyorlar. Kemalistlerle AKP arasında bir oyun oynanıyor. İkisi de kazanıyor. Biz kaybediyoruz.
serkan aydoğdu 28 Kasım 2018 02:05
20 sene önce islamcılar meydanlara dökülüp adalet diye bagırırlardı 20 yıl sonra adalet isteyenlere terörist diyor islamcılar nerden nereye
KARAR OKURU 28 Kasım 2018 00:55
Erdoğan istemediği için içeride. Demirtaş ta öyle. Konunun Soros ile alakalı olmadığını herkes biliyor. Başına gelen anlayacak. Biraz o kaybetsin bir senaryo daha bulacak, beka ve vatan diyerek kandırmaya devam.
KARAR OKURU 28 Kasım 2018 00:51
Akif Bey, Kavala muhalif olduğu için içeride, suçlu olmadığını iktidarda biliyor. Aynı durum Kuytul içinde geçerli. Aylardır hapiste, hem de tecritte. Nedeni ses çıkarmak, haksızlıkları söylemek ve korkmamak. Adamı FETÖ, PKK ve DAES destekçisi olarak suçladılar. Yuh artık. Ben 12 Eylülü görmedim ama herhalde hiç kimse hem dev solu hem de ülkücüleri desteklemekten suçlanmamıştır. AKPnin yaptığını gerçekten kimse yapamadı.
KARAR OKURU 28 Kasım 2018 11:52
1
12 eylül döneminde devrimciler devrimci olduğu için, mhp liler mhpli olduğu için yargılanmıştı. Şimdi ise fetö karşıtları fetö den yargılanıyor.
KARAR OKURU 28 Kasım 2018 00:29
Kendi insanına bunu yapan ülke kalkmış dünyaya Cemal Kaşıkçı'yı dert edindiğini ispata çalışıyor. Dünya da ikiyüzlü ama sizin yaptığınız daha başka. Önce kendi kapının önünü süpür.
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN