Back To Top
Söyleme bilmesinler o röportajın kaldırıldığını

Söyleme bilmesinler o röportajın kaldırıldığını

- A +

“Beka söylemi bu kadar keskin olmasaydı, Kürdistan’a gidin sözü olmasaydı Kürtler Binali Bey’e oy vereceklerdi. Fakat o sertlik engelledi bunu” diyen bir AK Parti büyüğü düşünün... 

“Seçmen bize tepkisini ve kızgınlığını yerel seçimde ayar vererek gösterdi” diyebilen komplekssiz bir yetkili yani... 

“Şimdi seçmenimiz bizimle tartışıyor, her şeyi sorguluyor. Bu, üzerinde çok iyi durmamız gereken bir gerçek” diye uyaran bir iktidar seçkini... 

“Esenyurt’ta kendi seçmenimizi ikna etmekle uğraştım ben, muhalefetle uğraşmadım” demekten çekinmeyen bir iddialı aday... 

“Adam kayırma, rantçılık gibi şeylerin yanında halktan kopukluk, kibir ve marjinalleşme gibi hususlar. Ayrıca israf ve şatafat eleştiriliyor. Haliyle vatandaşta ‘Ben sana oy veriyorum, sen beni unutuyor bir kesimi zenginleştiriyor, kendine hayat kuruyorsun’ gibi son derece ciddi eleştiriler var. Bizim yeni bir sayfa açıp yeni yüzlerle, yeni söylemlerle alana inmemiz gerek” önerisini getirebilen biri, statükonun ekabir takımından bir değişim yanlısı... 

“Mesela vatandaş ‘tanzimleri niye açmak zorunda kaldınız’ diyor. Biz de ‘birtakım art niyetliler domates, soğan üzerinden bizi terbiye etmeye çalışıyorlar da onun için’ dediğimizde... ‘Sizin zabıtanız, emniyetiniz, maliyeniz yok mu, niye denetlemiyorsunuz?’ diyor. ‘Yetişemiyorlar’ dediğimizde ise, ‘o zaman siz yönetemiyorsunuz’ diyor. Artık sorular bu noktaya gelmiş” itirafında bulunan bir sorumlu ağız düşünün... 

Bulunmaz Hint kumaşı gibi sarıp sarmalamaz, koruma altına alıp baş tacı yapmaz mıydınız AK Partili olsanız? 

‘Kaç tane kaldı partimizde bu siyasetçi tipinden, aman gözümüz gibi bakalım! Bizi gerçeklerle dürüstçe yüzleştirecek ve kulaklarımızı dost uyarılarıyla yeniden barıştıracak kadrolara her şeyden  çok ihtiyacımız var’ diye dikkat kesilmez misiniz? 

Kimsenin dillendirmeye cesaret edemediği şeyleri, hem de kamuoyu önünde söyleyen böyle bir yetkili çıktı AK Parti’den. Genel Başkan Yardımcısı Azmi Ekinci, pazartesi günü bir gazeteye içini döktü.  

Ekinci’nin, hesapsız kitapsız bir samimiyetle partisinin İstanbul’u geri kazanmasını istediği her sözünden belli. Cesaretini de Erdoğan’ın liderliğine sadakatle bağlılığından alıyor.  

Yanlış anlaşılmayacağına, iktidarın iyiliği için yaptığından şüphe edilmeyeceğine inanmasa korkmadan bu özeleştirileri yapar mıydı yine, sanmam. 

Erdoğan’ın Kürtleri küstüren söylemleri yüzünden İstanbul’u kaybettiklerini, aklı başında hangi AK Parti yöneticisi uluorta ağzından kaçırır yoksa. 

Fakat sonuç hiç de umduğunuz gibi olmadı, bu sesin kıymeti bilinmedi. 

“Cezalandırmak isteyenler dahil, insanlar, bu sonucu istemiyorlardı aslında, üzüldüğünü söyleyenler olduğunu duyuyorum. Seçmenimiz yaptığı şeyin yanlış olduğunun farkına vardı. AK Partinin fabrika ayarı politikaları kendine çeker onları zaten” diyecek kadar da partisinden emin, adanmış biri Ekinci. 

‘Seçmen hatasını anladı, yaptığını heğenmedi, bin pişman dövünüyor, kendisini düzeltecek, bu ikinci şansı verdiğimiz için de bize minnettar’ argümanı, ‘biz kaybetmedik oyları çaldılar’ argümanını çürütüyor gerçi. Ayrıca, seçmenin değil de AK Parti’nin kendisini düzeltmesi gerektiği beklentisiyle de çelişiyor. 

Yine de bütün mantık kusurlarına rağmen hala Ekinci’den daha gerçekçi bir seçim analizi duyulmadı AK Parti cephesinden.  

Fakat yararlanmak yerine, gazetenin sitesinden kaldırıldı röportajı. ‘Söyleme bilmesinler’ der gibi... Söylemese kimse bilmeyecekti sanki Ekinci’nin gördüğü sorunları. 

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
musa 22 Mayıs 2019 21:49
bir soru..hem yazara hem yorumculara: Muhafazakar olup AK Partiye kuruluşundan itibaren her seçimde oy veren ancak özellikle son seçimde büyük şehirlerde CHP adayına oy verenler oldu. bu bir gerçek. kerhen giden oyların tekrar kazanılması için yapılan bir girişim, bir söylem, uzatılan bir el, duydunuz mu, gördünüz mü?
karar okuru 22 Mayıs 2019 19:18
MACRON 2. size hayırlı olsun.O size hayal ettiğiniz o güzel dünyayı bahş edecek!
Mevlüt 22 Mayıs 2019 13:47
Öncelikle Karar gazetesinin editörlerini kutluyorum. O kadar yorumu edite etmek zor olsa gerek. Ve her görüşe yer vermek çok güzel. Bu değerli yazıları watshap ile paylaşmak isterim. Değerli yorumcularından Karar gazetesine destek vermesini rica ederim.
Fahri TOK 22 Mayıs 2019 13:44
Günah çıkarmalarına gerek yoktur,Adalet için,sevgi dini olan islam için,doğru siyasetçiyi bulmak için,çoçuklarımıza güzel bir gelecek için,ülkemizin güzel doğası için değişim şarttır.Hep birlikte değişim için çaba sarfetmeliyiz.Birilerinin zenginliği koltuk sevdası için,ülkemiz alev topu haline gelmesin.
KARAR OKURU 22 Mayıs 2019 12:48
Ak Parti'nin resmi söylemi " oylarımız çalındı iç edildi , yoksa kaybetmezdik"..bu görüşün değiştiğine dair ufukta herhangi bir işaret yok..
KARAR OKURU 22 Mayıs 2019 12:37
Ahh ahh maskeli baloyu tevfik başkan bozdu ne güzel yasin okuyor yetmiş yerde ıftar açıyor yalan söylediği ibb belgeleri ni salliyordu cila gitti i mamoglu bitti vesselam
Alper Tunga 22 Mayıs 2019 13:51
0
Daha ne dedigini bilmiyorsun
Süleyman d. 22 Mayıs 2019 17:35
0
Ayrıca ne matematikten ne de fizik kurallarından anlamadığın aşikar
KARAR OKURU 22 Mayıs 2019 20:35
0
herhangi birşeyden anladığı da şüpheli
E.K 22 Mayıs 2019 12:29
Akp'li birinin samimi itiraflari... Durust bir oz elestiri..Eyvallah...Ancak, zaten vatandas bunlari biliyor...Yeni bir sey yok..Akp tikandi. Vizyonu bu kadarmis...Lider kadrosu demokrasiyi icsellestirememis kisiler...Demek ki biat kulturunden gelenlerle olmayacak bu is..Mesele sadece Akp'nin secimdeki soylemleri degil...Yillardir uyguladiklari politikalar ortada.. Butun kutsal degerlerimizi kendi siyasi cikarlari icin kullandilar ve kullaniyorlar... Ulkenin yeni lider ve vizyonlara ihtiyaci var..Orta yasi gecmis siyaset esnafinin verecekleri bir sey kalmadi...!
Karar Okuru 22 Mayıs 2019 11:42
Akif bey, çok naif siniz. Akp’nin kurtulma, düzelme, başlangıç ayarlarına dönme gibi bir düşünceyi, ümidi; bunca olumsuz veriye rağmen hala taşıyabiliyorsunuz. Bu tavır siyasetimizin alternatif üretemediğinin bir çaresizliği gibi duruyor ama görünen köy -verdiğiniz örnekten hareketle- kılavuz istemiyor. “Adamlar” kendi içinden çıkan vicdanlı seslere destek vermek, onların sayısını artırmak, onları daha aktif görevlere getirmek yerine onları görmemeyi marifet sanıyorlar. Yani dönülmez akşamın ufku göründü, maalesef...
ati 22 Mayıs 2019 11:35
kendi yerel çevremde siyasetin tamamen ihale/imar/rant ekseninde cereyan ettiğine tanık oluyorum. yerel yönetim için birbiriyle yarışan hemen her partinin ileri gelenleri müteahhit veya taşeronları. bizim buralarda istisnası yok! sıradan esnafa siyasette yer kalmadı. oysa, esnaflar kurdu ve taşıdı burada akparti'yi. tuz, taa ocağında koktu.
KARAR OKURU 22 Mayıs 2019 11:34
İBB seçimlerini ak partiye kaybettiren muhafazakâr ve incitilmiş kürtler den başkası değil bunu görmek doğru okumak gerekir 19 Mayıs taki tablo değişen hiçbir şeyin olmadığını bu kitlenin oylarina ihtiyaç olmadığının ve 23 haziran seçimlerinin kaybedileceginin tablosudur.
Süleyman d. 22 Mayıs 2019 14:14
1
19 mayıs fotoğrafında Doğu Perinçek'in: Bahçeli ve Destici'nin olduğu Cumhur kanadında değil de; Çok sert muhalefet yaptığı Kılıçtaroğlu ve Karamollaoğlu kanadında durarak algı operasyonu yaptığını düşünüyorum.
Okur 22 Mayıs 2019 10:59
Ben devrimciyim. Ünv. yıllarımda dindar arkadaşlar ile iyi anlaşırdık. Onlarda bizim gibi fakir aile çocukları idi. Adalet, hukuk ,ahlâk gibi ortak değerlerimiz vardı. 12 eylülden sonra her şey değişti. Bir Anadolu sermayesi yalanı ile iş tüccar Müslümanlığa döndü. Her ilin zenginleri AKP oldu. İhaleleri bunlar aldı. AVM peri bunlar açtı. Hepsimi böyle oldu.Elbette hayır. AKP içinde tabanda kalıp, hala vicdanları satmayan bir kitleden var. Bir kitleden Saadet partisinde var. Zaten bu ülke batmiyorsa bunların yüzü suyu hürmetinedir.
KARAR OKURU 22 Mayıs 2019 12:28
2
Batmis olduguja inanmaniz icin ne yapabilirim?
karar 22 Mayıs 2019 15:50
0
diğer her partinin tabanında da az çok iyi insanlar var.önemli olan şeylerden bir tanesi her partideki bu azınlıkta olanların sayılarının artması.
KARAR OKURU 22 Mayıs 2019 10:28
Adalet Bakanlığında personel tayinlerinin güya puanlamaya göre, belli zamanlarda belli kriterlere göre yapılacağı NAS sistemini getirdiler, güyaaa.. Fakat, tayin dönemi değil bişey değil, adamını bulanın tayini hak etmediği halde yapılıyor halen, diğer personel tayin dönemini bekleye dursun, puanım yetecek mi diye hesaplaya dursun :( gözümüzün içine baka baka..biz yaparız olur, sesinizi çıkarmayın der gibi, fütursuzca.. AdaletMİŞ, hakkMIŞ, hukukMUŞ, liyakatMIŞ......MIŞ, MUŞ, MİŞ...
karar 22 Mayıs 2019 15:51
0
yalnız adalet bakanlığımı,heryerde abenzer durumlar var.adamı yönetici yapmayı,yaptırmayı kafalarına koymuşlar ama sınav gerekiyor.olurmu yaa.çalıyı dolan haketmeyeni idareci yap.ve yapıyorlar.sonra hak hukuk.hadi oradan.hadi....
Süleyman d 22 Mayıs 2019 10:16
Hala AKP den keramet bekleyen arkadaşlara: G. Orwell'in "HAYVAN Çittliğİ" adlı kısa romanını okumalarını TAVSİYE EDERİM. Evrensel bir yozlaşma olan : "güçü ele geçirdikten sonra geri vites" lemeleri yani kendi özellerinde; mücahitlikten mütaitliğe evriliş serencamlarının yıllar önce nasıl kitaplaltırılmış olduğunu hayretle görcekler.
KARAR OKURU 22 Mayıs 2019 12:41
1
O gaza gelmeler neydi oyle, 2023'te Mars'ta, sevgilim, bir deniz kiyisinda, az otede duran, tekerine kadar Turk mali uzay gemisine bakarken, 100 yilda astik butun engelleri diye haykiracaktik; sesimiz Ay'da yankilanacakti... Akil olmayan yerde bilim, vicdan olmayan yerde ahlak olmaz, AKP tam da budur, CHP de budur, MHP de budur! Alternatifsizkiktir bu gemiyi karaya oturtan sey!
B.Albayrakı sevmiyoruz. Ondan Ak Partiye kızgınız. Ancak Erdoğanı yalnız bırakmayacağız
KARAR OKURU 22 Mayıs 2019 13:21
1
iyi bırakma Demek ki sizin tuzunuz kuru Urfa Küçük Suriye olmuş yakında evlerinizi işyerlerimizde alır Suriyeliler Merak etme o zaman yandım anam diye bağırırsın Ey Urfalı
KARAR OKURU 22 Mayıs 2019 08:51
Yalan talan kibir riya her yerlerinden akıyor... Bitti bu film. Oysa ne güzel başlamıştı, demokrasi, özgürlük, adil yargılanma, ekonomik refah ve müreffeh yarınlar hepsi hayal oldu... Adaletin durumu ortada, demokrasi ortada, özgürlükten hapishanelere sığmaz oldu millet, mutfakta ekonomik refah üst düzeyde... Nereden nereye... Tuz koktu...
KARAR OKURU 22 Mayıs 2019 04:57
Ne yapsalardı yani çerçeveletip duvara mı assalardı... Azmi Bey doğru söylemiş de kim kulağına küpe etmiş. Böyle hakkaniyet ölçüsüyle konuştuğu için birilerine dokunuyor... Ak sakallılar bu işe kayıtsız kalmamalı çünkü metal yorgunluğu denilen olgu maalesef metal paslanmasına ve korozyonuna dönüşüyor... hayırlı ramazanlar
göktürk börü 22 Mayıs 2019 03:49
ahmet hakan gibi palyaçolara bu ülkede gazeteci deniyor malesef.
KARAR OKURU 22 Mayıs 2019 08:17
0
Palyacolara hakaret etmeyelim. Bunlar palyaco degil, dalkavuk. Son yillarda bu ulkede cok gecerli bir "meslek".
bir palyaço, 22 Mayıs 2019 12:25
0
çocukların doğum günlerine çağırırlar beni, onları eğlendirir güldürürüm. mutlu olunca onlar , mutlu olurum ben de. bazen hiç ücret almadan yaptığım da olmuştur, aile ve çocuğun özel, ekonomik durumunu dikkate alırım. bugünün çocukları yarının büyükleri olacakları hayaliyle fikirlerini, hiçbir menfaatle satmayacaklarını düşünürüm, çıkarcılık onlara hiç uğramasın derim kendime. umutlanırım ülkem için. palyaço bile olmak için ADAM olmak lazım. zordur ADAM olmak.
Süleyman d. 22 Mayıs 2019 03:41
Asıl kaldırılacak hatta hiç yapılmamış olması dilenecek olan röportaj: "Ahmet Hakan'ın İmamoğlu röportajı! İmamoğlu'na seçimi kazandıran" o meşhur röportajdaki "TURGAY GÜLER ETKİSİ" gibi bir sonuç bekleniyor apar topar ilan edilen süreden yarım saat önce bitirilen programdan. Bana sorarsanız Ahmet Hakan'ın ve "Tarafsız bölge'nin ", hatta Cnn'in 11 eylülü gibiydi. Kamikaze pilotu da kendi kulelerine dalış üstüne dalış yapan A Hakan'dan ısrarlı talebe rağmen İmamoğlu'nun elindeki tabloyu gösteremeyen kameramana kadar geniş bir kadro!!!
KARAR OKURU 22 Mayıs 2019 03:22
Mızrak çuvala sığmıyor belli ki. Güneşin balçıkla sıvandığı ne mümkün.
ÖzkAn 22 Mayıs 2019 02:53
Ahhh ahhhhh yazık oldu bunca güzel hayallere ...
KARAR OKURU 22 Mayıs 2019 02:36
Söyleme bilmesinler,bu aşkın bittiğini beni(AKP)böyle bırakıp Cehapeye gittiğini.
KARAR OKURU 22 Mayıs 2019 02:34
Ne şiş yansın ne kebap.Biraz eleştiri, sonunda bildiğimiz iktidar ağzı.Seçmen çok pişman bin pişman, keşke biraz daha zaman olsa gerçek yüzleri ortaya çıkacaktı falan.Seçmenin verdiği mesaj tam olarak hala anlaşılamamış.O zaman seçmen uyarının dozunu artırmalı.
musto 22 Mayıs 2019 01:23
Halen seçimi nasıl kaybettik nasıl tekrar kazanırız derdindeler beylerin aklına seçim kaybedilince kulların hali nicedir diye sormak gelmiyor kullar ekmek aş iş diye feryat ettikce nankörler karınlarını doyurduk verecekleri bir oyu esirgediler diye azarlanıyorlar.
KARAR OKURU 22 Mayıs 2019 19:18
0
Aynen sana katılıyorum kardeşin.
KARAR OKURU 22 Mayıs 2019 01:18
2018 Temmuz'un da,döviz deki artış patlayınca,ekonomi de çığ gibi büyüyen bir krizin geldiğini,vatandaş kademe kademe yaşamaya başladı.Buna karşılık Ak parti;"dış güçlerin oyunu","kriz miriz yok", "itibardan tasarruf edilmez" diyerek saçmalayıp,ülkeyi,ekonomik batağa sapladı,güven bunalımı yarattı. Halbuki; Tasarruf,tepeden başlar kademe kademe halka intikal eder. İstanbul'u kim kazanırsa kazansın...Türkiye, tek adam zihniyeti ile işlerin yürümediğini anladı,Siyasi, Ekonomik,Hukuki çıkmazdan çıkmak için erken genel seçime gitmek mecburiyetinde k
KARAR OKURU fransa 22 Mayıs 2019 00:55
Slm aynen akif kardesim nederler cuval mizraga sigmiyor sapka dustu bikere kel gorundu alem safya bu cancagizlar kurnaz gelinen noktaya bak oy verdigim partinin durumuna bak nerden nereye gelindi cok yazikcok cok ama ne gelir elden kendi dusen aglamazmis olan ulkemize milletimize oluyor allah izan versin su mubarek ramazani serif hurmetine dua edelim hurmetler
Süheyl CALISKANOGLU 22 Mayıs 2019 00:45
Dogrulari duymaya,gercekleri dinlemeye hic tahamülleri yok.Bu hazimsizlikla Türkiye bir milim yol alamayacak,Türkiye'nin itibarini ayaklar altina aliyor,alabiliyorlar buna cesaret edebiliyorlar..
KARARLI KARAR OKURU 22 Mayıs 2019 00:34
Bazen bir çığlık, bir çığ koparır derler. Bakıyoruz değil çığlık top atsanız çığ kopmuyor. Saflar hem düzgün hem de sık tutulmuş. Yanlışta ısrar, yanlışı hoş görme, kabüllenme ve savunma refleksi gelişiyor. Bu kördüğümü dost uyarıları çözemez. Bu yapı, (yüzme bilmeyenin bilene sarılıp beraber boğulmaları gibi) birbirine sarılıp ortaklaşa batacaktır.
KARAR OKURU 22 Mayıs 2019 00:24
AKP, 16 günde gerekçesi yazılamayacak kadar sudan bahane ile, YSK'nın yedeklerine çaldırttığı seçimden sonra sahaya mağdur rolü oynayarak çıktı. Milletten o kadar koptular ki, halkın kendileri gibi basiretsizleştiğini düşünüyorlar. Bu halk, onlar, mağdur oldukları zaman dağ gibi arkalarında durdu. Ama mağrurdan madur çıkmayacağını da biliriz. Gına geldi. Yediremezsin artık. Kibrinizi, riyanızı hiç bir şey örtmüyor.
Has Parti 22 Mayıs 2019 00:20
'Aynadaki görüntünü beğenmiyorsan, aynayı değil kendini değiştir. İran atasözü.
KARAR OKURU 22 Mayıs 2019 00:07
Ak parti seçmeni Türkiye'nin durumun çok iyi analiz ediyor,gerektiğinde iktidarı cezalandırıyor.CHP seçmeni gibi ceketini koyan alır zihniyeti ak partide artık işe yaramıyor.
KARAR OKURU 22 Mayıs 2019 11:09
0
Ak parti seçmeni, oy vererek olan biten her şeyin (!) vebaline de ortak olduğunun ve bu vebali çoluk çocuğu ile birlikte ödeyeceğinin farkına vardı.
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN