Back To Top
Sözcü’nün FETÖ’cülüğünde bir gariplik

Sözcü’nün FETÖ’cülüğünde bir gariplik

 - Son Güncelleme: 20.04.2019 Cumartesi 08:47
- A +

Sözcü gazetesinin FETÖ’cülükten yargılandığı davada savcı mütalaasını verdi. Yazar ve yöneticilerine hapis cezası istedi, sahibi Burak Akbay’ın yakalanması için kırmızı bülten çıkarılmasını talep etti.

Merak ettiğim; FETÖ’yle amansız ölüm-kalım mücadelesinin başını çeken AK Parti seçkinleri ne düşünüyor? Bir gariplik hissediyorlar mıdır?

FETÖ’cü suçlamalarına zerre kadar inansalar, favori adayları sırayla Sözcü’ye konuşmazdı herhalde.

Şunu biliyoruz çünkü...

FETÖ soruşturmalarında adı geçip de aklananların ve hatta onların akrabalarının sandık kurullarına bulaşmış olması bile, partilerinde kuvvetli bir gariplik hissi uyandırmaya yetiyor.

Varsın düzmece ihbara kurban gitmiş olsunlar, varsın kişisel husumetle gammazlandıkları anlaşılsın, varsın üzerlerine atılan şüpheyi doğrulayacak hiçbir somut bulguya rastlanamasın, varsın suçsuzlukları yargı kararıyla kanıtlansın, varsın iftiraya uğradıklarına hükmedilip OHAL Komisyonu kararıyla göreve iade edilsinler...Değil mi ki bir kere şüpheli sıfatı giydirildi sırtlarına, mağdur dahi olsalar gözlerinin yaşına bakılmamasını, kamudan ihraç edilenleri bırakın sandıklarda görevlendirmeyi, oy dahi kullandırılmaması gerektiğini savunmuyor mu Ali İhsan Yavuz? İstanbul seçimlerini iptal gerekçeleri arasına koymuyor mu bunu? Yanından geçerken gölgelerinin düşmesini bile o sandıklarda organize kumpasın, örgütlü şaibenin kanıtı  saymıyor mu?

E şu halde, FETÖ’cülüğünden zırnık kadar şüphe duysa, AK Parti’nin anlı şanlı adayları Sözcü’nün manşetlerinde boy gösterir miydi? Başka mecra kalmamış gibi, kendilerini bu gazetede tanıtmaya kalkarlar mıydı?

Kimler çıkmadı ki Sözcü’de görücüye...İzmir adayı Nihat Zeybekçi, Antalya adayı Menderes Türel, Ankara’dan Mehmet Özhaseki, İstanbul’dan Binali Yıldırım....

Yıldız isimleri, eksiksiz tam kadro arzıendam etmediler mi bu gazetede? Sorularına cevap verip kendilerini anlatmaya çalışmadılar mı?

Düşünün ki...

İktidar, can düşmanı FETÖ’ye karşı acımasız bir beka mücadelesi veriyor. Meşru siyasi rakiplerle demokratik yarış değil, terör örgütleriyle mücadele havasında bir seçim kampanyası yürütüyor. Ve en gözde adayları, FETÖ’cülük suçlamasıyla hakkında dava açılan bir gazetenin manşetlerinde geçit resmine duruyor, seçmene oradan el sallamakta bir beis görmüyor. Suçlamayı ciddiye alsalar, yaparlar mıydı bunu hiç?

Sözcü bürosuna yolunu düşürüp Emin Çölaşan’la fotoğraf  da çektirmişti Nihat Zeybekçi. Çölaşan’a FETÖ’cülükten hapis talep edilmesi ne hissettiriyordur acaba? Cılız bile olsa bir gariplik hissetmemesi mümkün mü, var mı buna ihtimal?

Telefonu FETÖ’cülerle aynı baz istasyonundan sinyal verdi, FETÖ şüphelisi restorandan lahmacun sipariş etti, soruşturmaya adı karışan acenteden bilet aldı diye yargılananlar oldu. Şayiasının dahi uğradığı sandıklar, atılan oylarla murdar olup yansın isteniyor.

Böyleyken...

AK Parti önde gelenleri, FETÖ’yle mücadeleyi sulandırmak, örgütün propagandasına bile bile alet olmak ve adeta amaç birliği içinde dayanışmak kastıyla ziyaret edip ‘sanık’ gazeteye itibar kazandırmış olamayacağına göre...Yok mu neresinden tutsan bir garabet?  Hayrettin Karaman’ın damadı Prof. Kılavuz’un, aynı ilahiyattaki kardeşi KHK’lı denmeden Uludağ Üniversitesi’ne rektör atanmasındaki kadar da mı yok bari?

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
Hakkın sesi 21 Nisan 2019 11:40
herşey yalan, hukuksuz ve yolsuzluk üzerine. Ama ilginç olan şey, bu durumdan en fazla etkilenen kişilerin, Stockholm sendromu mantığıyla sistemi desteklemeleri. Soma da 301 işçi maden kazasında ölüyor. Sorumlular serbest, AKP bu bölgede ezici oranda yüksek oy alarak belediye seçimlerini kazanıyor!
murat 20 Nisan 2019 23:54
Suçlu-suçsuz demeden mahallelerinin çocuklarını dövmeye devam ediyorlar...bakanın açıkladığı rakama göre bu 512 bin kişi olmuş. onlar da devletimiz büyük nasıl olsa bu yanlıştan döner diye bekliyorlar.. bakalım daha ne kadar bekleyecekler
ilahi adalet 20 Nisan 2019 23:38
Sandık başlarında fetöcü arayacaklarına dönüp kendi içlerinde arasalardı seçimde daha başarılı oılurlardı.. kimleri eski fötcülerin damadını akrabalarını belediye başkanı yapmadılar. bir yandan demiri soğutmak deniyor diğer yandan cenazde safta tutanlar arasındaki İmamoğlunun elini sıkmadan pas geçiyor bu vatandaşın gözünden kaçmadı..
KARAR OKURU 22 Nisan 2019 18:26
2
Sen de yalana balıklama atlıyorsun.
Nerede adalet 20 Nisan 2019 23:10
Kardeşi ihraç olan rektör oluyor, bakan oluyor babası sadece açıkta olan çocuk güvenlik soruşturmasına takılıp memur olamıyor bu durum hukuki mi ahlaki mi islami mi vicdani mi insani mi
MAHZUN MUHAFAZAKAR 20 Nisan 2019 19:43
O son cümleyi okuyunca insan elinde olmadan yazıklar olsun adaletiniz batsın bu tezatları götünce hiç mi utanmıyorsunuz yüzünüz kızarmıyor diyor
Körler sağırlar birbirini ağırlar misali...
Esme 20 Nisan 2019 16:47
Danıştay saldırısında saldırgan için allahu ekber diye bağırdı diyen yalan söylemiyordu. Kurgularken öyle öğütlemişlerdi. Açığa düştüler.Katil söyleyemedi başka. Bu durumda fetö ile kanka kim?
KARAR OKURU 20 Nisan 2019 14:52
Siz objektif falan değilsiniz sayın yazar. Siz ve bu gazetedeki objektif diye takip ettiğimiz diğerleri. Yani mevcut dönemde bir bunlar haksız bir bunlar başçalan bir bunlar adaletsiz. Peh....Objektif yazı yazacaksanız bir tarafı sadece hedef almayacaksınız. Her iki tarafı da yazın. HDP başkanının siyasetini beğeniyordum diyen imamoğlunu yazın mesela. Hdp li belediye başkanının büyükşehirlere kayyum atadık demesini yazın vs. bunları niye yazmadınız. At gözlüğü ile bakılmaz vesselam
KARAR OKURU 20 Nisan 2019 16:08
4
Binali Bey Hdp'li secmenin oyuna talibim derken agzinizi acmadiniz simdi konusuyorsunuz. Cozum surecinde gikiniz cikmadi. Simdi elestiriyorsunuz. Lutfen artik insanlari rahat birakin
ali 20 Nisan 2019 17:59
1
Yazar bir konuyu ele almış, onunla ilgili olarak görüşlerini ifade etmiş.Bir köşe yazısında ancak bir konu işlenebilir, bütün konuları ele alıp destan mı yazacaktı ! Maşaallah senin de ne kadar tarafsız olduğun belli oluyor canım !
Karar okuru 21 Nisan 2019 12:16
1
16.08 sevgili kardesim imamoglu da diger siyasetcilerde hdplilerin oylarina talipti her secmeninkine talip olduklari gibi. Buna degil de o hdpnin oyunun nereye gittigine, hdp es baskaniinin yaptigi aciklamaya gore yorum yapmalisin (kazanacaklarsa bizim oylarimizla kazanacaklar)
Karar okuru 21 Nisan 2019 12:22
2
Sevgili Ali kardesim ve onun yazdigi yorumu begenen arkadaslar. Bu sayin yazari uzun suredir Takip etmediginiz belli, veya benim kadar uzun suredir diyelim. Ben yazara genel itibariyle yazilarinda hep iktidari hedef aldigini,dolayisiyla objektif yazarin boyle olamayacagini sadece bir tarafi yazmamasi gerektigini soyledim. Tabi ki bir yazi da hepsini yazamaz. Birkac akli evvelin cikip buna takilacagi aklima gelmemisti belirtmedim o yuzden kusura bakmayin
KARAR OKURU 20 Nisan 2019 14:43
“Sana düşman, bana düşman, düşünen insana düşman! Vatan ki; bu insanların evidir. Sevgilim, onlar vatana düşman..!”
süleyman d. 20 Nisan 2019 14:38
Lale devrinde Çölaşan Fetöcü olmak için başvursa red cevabı alırdı :))
Karar Okuru 20 Nisan 2019 13:55
Eski danışman kimliğiyle ve Karar yazarı sıfatıyla yazdıklarınız hakkında aklı başında Ak Partililer, eğer hala varsa, ne düşünüyorlar merak ediyorum.Çünkü işaret ettiğiniz çelişkiler Ak Partinin altını oyan, bindiği dalı kesen ve itibar kaybetmesinin nedeni olan hususlar.Şu halde Ak Partide en azından danışmanlar seviyesinde bir aymazlık var ki bunca çelişkili tutum ve davranışlar sergilenebiliyor.Sayın Erdoğan bu çelişkilerin ve saçmalıkların ne kadarına vakıf, bu konuda şüphe içindeyim. Ama olan partiye ve millete oluyor.
KARAR OKRU 20 Nisan 2019 12:40
Ne yani hani suç sahsiydi soy ere gelince görme duyma kılavuz a gelince arastir hırsızlık la gelene asla rahatlık olmayacak
Devrimci 20 Nisan 2019 12:03
Kanımca bu ülkede devrimciler hariç herkesin yolu bir defada olsa fetö ile kesişmiştir. Çünkü güç onlarda, para onlarda. Bu toplumun güçlüye yaranma gibi geleneksel bir geçmişi olduğunuda biliyoruz. Prof. Kılavuz örneği tarihi bir tespittir. Fetö bugün hala devlet içinde vardır. Takiye ile gizleniyorlar. Köşe yazarları içinde kripto fetöcüler hala var. Ve bu kişiler köşelerinden Sözcü yü fetöcülükle suçluyor. Ne kadar komik değilmi.
KARAR OKURU 20 Nisan 2019 11:27
dedikoduyu, fitneyi bırakın da siz şu partiyi kurunda adam gibi muhalefet yapın da görelim kalibrenizi. yok gardaşım dedikodu , fitneye devam etcez yavru mankurtların gazını alcaz böyle iyi diyorsanız süper yapıyorsunuz tebrikler.
KARAR OKURU 20 Nisan 2019 10:53
Fettos demek mossad demek kucagina oturduğu yahudi nin zulmüne sessiz kalan otorite diyen bu alcaklar vatan haini dir ol recep diye bulmaca yazan da şerefsiz dir nokta
KARAR OKURU 20 Nisan 2019 10:32
Mutlaka çok üzülüyorlardır ama Türkiye'de tam yargı bağımsızlığı olduğu için ellerinden bir şey gelmiyordur.
KARAR OKURU 20 Nisan 2019 10:18
Ağzına sağlık. Bu Akp nin her yanı çelişki. Herşeyi işlerine geldiği gibi değerlendiriyorlar. Birde bunların yanlışlarını çılgınca destekleyenler var. İslama çok büyük zarar veriyorlar.
KARAR OKURU 20 Nisan 2019 11:59
2
Islam'a zarar vermiyorlar aslinda, ama Islamci'larin gercek yuzunu butun dunyaya ilan ediyorlar. Her seyde bir hayir vardir ve din uzerinden siyaset yapmanin ne rezil bir sey oldugunu yaralana-berelene de olsa bir gun ogrenecek yurdum insani...
KARAR OKURU 20 Nisan 2019 09:44
Dün çocukları açlık grevinde olan annelere yapılanları sonraki yazınızda kaleme almanızı rica ediyoruz. Çünkü içim kanadı bu muameleye.
KARAR OKURU 20 Nisan 2019 09:26
Fetö ile mücadele'nin sulandırılması (zaafa uğraması) için elinden geleni ardına koyma. Sözcüyü savunmak güzelde biraz da o gazetede şimdiye kadar çıkan Müslüman ları aşağılayan haberleri de bir kez olsun eleştir Sami iyetine inanalım. Yada Erdoğan 'ın yaptığı doğru bir şey var mı. Var ise ne zaman
Adem 20 Nisan 2019 08:01
Çölaşan, FETÖ üyesi olmamakla birlikte örgüte yardımdan yargılanacaksa, o dönemdeki iktidar partisinin komple yargılanması gerekmez mi?
Alper 20 Nisan 2019 07:36
40 yıldır epey insan,FetullahCİA ajanı diye bağırdı durdu ama devletin istihbaratı,yöneticiler,danışmanlar bunları kulak ardı mı ettiler?Ettilerse neden hesap sorulmadı?Yoksa herkez gerçeği biliyordu da,koltuk için göz mü yumuldu?Yoksa herşey kurgu mu?Sorgulamayan insan köle olmaya mahkumdur,Allah o kafayı boşuna mı verdi.
KARAR OKURU 20 Nisan 2019 06:59
Evet şu anda hükümetin bakanlarının en yakınları kardeşleri yeğenleri akparti ileri gelenlerin en yakınlarından fetöden mağdur olmuş hapse girmiş yığınla insan vardır çünkü yakın zamana kadar kolkolaidiler lakin şuanda yavuz gibi saraydan bir üst koltuk kapma adına ne irfan nede akıl ne vicdan süzgecinden geçmeden yapılan açıklamalar iktidar sahiplerini rahatsız etmiyorum Allah aşkına reis kızgın demiri soğutmadan bahsediyor bunlar körükçü başı gibi hava üfürmeye devam ediyor işin içinde başka şeylermi var acaba diyesin gelir
karar okuru 20 Nisan 2019 12:21
0
Demiri kim kızdırdı da soğutulması isteniyor? Kızan demirden medet mi bekleniyordu da olmadımı? %98'nı müslüman olan bu memlekette demiri kızdırmak neyin nesi? Müslüman müslümana karşı demiri kızdırır mı? Lütfen anlayan bu tarafa gelsin.....
Slm garebetki garabet bnim bi akrabam universite giris sinavlarindan once dersanelerine gidiyor katkisi olsun diye hasili laburantci oluyr 2yillik bi egitim aldiktan sonra darbe ihanetinden sonra cok iyi biliyorum ilisigide yok garibn entel dantel takiliyor hayata aciga alindi bi iltisakida yok ama dersanesinden egitm almasiyla zamaninda potansiyel suclu muamelesi goruyor garib ayni durum siyasilerde olunca onlar inandirici ki dogrudurda vadandas millet e tabani ibadet gorulen tabakaya yapilan muamele de ayni hos goru yok ne garabet degilmi hrmtler
KARAR OKURU 20 Nisan 2019 05:29
Eğer bu modadan vazgeçilmez ise bugün olduğu gibi yarın da bu fetö çok çorap örer bu milletin başına dün iltisakdı bugün ise selam vermek ve yanından geçsen bile fetöcü olabiliyorsun yani seksen iki milyon aday var bakalım totolar kimler e vuracak
KARAR OKURU 20 Nisan 2019 01:27
Köşe yazarlarından ricam milleti keriz yerine koyan ademle bademle telsiz telefonla görüştük diyen ünüversitelerde tanzim açan kılıksız prof rütbeli ler hakkında yazı yazarmısınız hiç sesleri çıkmıyor ünvansızların
musto 20 Nisan 2019 01:12
Sözcü gazetesinin yazarlarının çoğunu yıllardır okuruz çoğunluğu korkmadan çekinmeden iktidarın hatalarını yazılarıyla halka anlatır. Eskiden Oğuz ve Tekin Aral kardeşlerin çıkardığı Gırgır dergisi vardı bu dergi Özal baskısıyla muhabir olan Ertuğrul Akbaya satıldı. Ertuğrul akbay sermayeyi nerden buldu oğlu sermayeyi nerden buldu.
Has Parti 20 Nisan 2019 01:06
'Her canlı bir gün Fetöcülükle suçlanmayı tadacaktır'. Buna psikolojide 'projeksiyon'(yansıtma) deniyor. Halk arasında 'hırsız herkesi hırsız bilir' diye açıklanır.
KARAR OKURU 20 Nisan 2019 19:02
0
Psikoloji, bilim olalı böyle yansıtma (A. İ.Yavuz) görmedi. Yaşanan sürece en isabetli yaklaşım bu.
hercai 20 Nisan 2019 00:41
sayın yazar siz bunları yazınca aklıma "Olağan Şüpheliler" adlı film geldi nedense... Şu Kewin Spacey'in başrolünde oynadığı film...Roger Werbal karekterinde... kendisi kötürüm olduğu için hiç kimse şüphelenmiyor... ama etrafındaki herkes katil adayı
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN