Back To Top
‘Asıl tehlike İran değil Türkiye’

‘Asıl tehlike İran değil Türkiye’

 - Son Güncelleme: 11.01.2019 Cuma 10:27
- A +

Londra merkezli ve fakat Katar sermayeli Middle East Eye (www.middleeasteye.net), güvenilir bulduğu bazı kaynaklara dayanarak iddia ediyor:

İsrail, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Mısır’ın gizli servis yöneticileri geçen ay bir Körfez ülkesinin başkentinde gizli bir toplantı yaptı.

Toplantının ana konusu, “Türkiye ve İran’ın bölgesel nüfuzunu kırmak”tı.

ABD’deki Donald Trump yönetimi ile Riyad arasındaki ilişkilerin üzerine düşen Cemal Kaşıkçı cinayeti gölgesini kaldırmak da toplantıda ele alınan konular arasındaydı.

***

Sitenin 8 Ocak tarihli ve “How Gulf states hatched plan with Israil to rehabilitate Assad” (Körfez devletleri Esed’i yeniden muteber hale getirmek için İsrail’le nasıl plan yaptı) başlıklı haberine göre, söz konusu toplantıda şu dört karar alındı:

1.Afganistan’daki ABD askerlerini geri çekmek isteyen Trump’a bu konuda yardım edilecek. (İlk adım atıldı; ABD’li yetkililerle Taliban temsilcilerinin Abu Dabi’de bir araya gelmesi sağlandı. Bu buluşmada Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Pakistan yetkilileri de hazır bulundu.)

2.Türkiye’nin -Irak siyasetindeki en büyük Sünni güç olan- Ulusal Eksen Cephesi üzerindeki tesirini alabildiğine azaltmak için “Irak’ta Sünni kartı kontrol altına alınacak”. (İlk adım atıldı; 17 Aralık’ta Riyad’a ilk resmi ziyaretini gerçekleştiren Irak Meclis Başkanı Muhammed El Halbusi’ye, Türkiye’nin Ulusal Eksen Cephesi üzerindeki tesirini azaltması veya bu cepheyle ilişkisini tamamen kesmesi telkin edildi.)

3.Suriye ile diplomatik ilişkiler ihya edilerek ve Suriye’nin Arap Birliği’ne dönüşü sağlanarak Beşşar Esed yönetimi İran’ın yörüngesinden çıkarılmaya çalışılacak. Esed’e ‘İran’la ilişkilerini kesmeni değil, ama İran’ın çıkarlarına hizmet etmeyi bırakıp baban gibi İran’la eşitlik ilkesine dayalı bir ilişki kurmanı bekliyoruz’ mesajı verilecek. (İlk adımlar atıldı; 16 Aralık’ta Riyad’ın inisiyatifiyle Sudan Devlet Başkanı Ömer El Beşir Şam’ı ziyaret etti, 24 Aralık’ta Esed’in güvenlik danışmanı Ali Memlük Kahire’de ağırlandı, 27 Aralık’ta Birleşik Arap Emirlikleri ve Bahreyn Şam’daki elçiliklerini yeniden açacağını duyurdu.)

4.Suriye’nin kuzeyindeki PYD/YPG güçleri Türkiye’nin müdahalesine karşı desteklenecek.

***

Bizim için sansasyonel değeri olan bir haber değil bu.

Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Mısır yönetimleri İsrail’le öteden beri can ciğer kuzu sarması ve bunlar başta Suriye ve Irak olmak üzere her yerde Türkiye’nin çarkına çomak sokmak için ellerinden geleni senelerdir yapıyor, biz de bunu senelerdir biliyoruz zaten.

Fakat haberdeki şu bilgiler -hepimiz için değilse de- çoğumuz için yeni olsa gerek:

“(Toplantıya katılan) Yetkililer, bölgedeki başlıca askerî rakiplerinin İran’dan ziyade Türkiye olduğu hususunda da fikir birliğine vardılar ve Türkiye’nin nüfuzunu kırmaya yönelik planlar üzerine durdular. İsrailliler, toplantıda, İran’la askerî yollarla baş edilebileceğini, fakat Türkiye’nin kabiliyet sahasının çok daha geniş olduğunu söylediler. Gelen haberlere göre Cohen (MOSSAD başkanı) ‘İran’ın gücü kırılgan. Asıl tehdit Türkiye’den geliyor’ şeklinde konuştu.”

Şahsen benim göğsümü kabarttı bu satırlar.

Allah utandırmasın.

***

“Yeni Türkiye”nin geçmiş yıllarda insan hak ve hürriyetleri, hukuk devleti, çoğulculuk konusunda telkin ettiği büyük umutları canlandırarak ve yeşerterek gücümüzü tahkim edebilsek, kabiliyet sahamızdaki genişliği asıl o zaman görün.

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
Has Parti 11 Ocak 2019 23:19
“Yeni Türkiye”nin geçmiş yıllarda insan hak ve hürriyetleri, hukuk devleti, çoğulculuk konusunda telkin ettiği büyük umutları canlandırarak ve yeşerterek gücümüzü tahkim edebilsek, kabiliyet sahamızdaki genişliği asıl o zaman görün. Bu olabilse Akparti seçim kazanabilir mi çok merak ediyorum.
İbrahim Erdoğan 11 Ocak 2019 21:50
Umut fakirin ekmeği... Ye memet ye!..
KARAR OKURU 11 Ocak 2019 21:33
Ama sanırım yanlış yerdesiniz. Yorumlara bakınca. Allah utandırmasın.
KARAR OKURU 11 Ocak 2019 21:32
insAllah.
KARAR OKURU 11 Ocak 2019 17:02
müslümanlar can derdinde sen de ırkınla övünme derdindesin
KARAR OKURU 11 Ocak 2019 22:36
3
ırk lafını nereden çıkardın
KARAR OKURU 12 Ocak 2019 11:38
0
Adam Çerkes ne ırkı ya
KARAR OKURU 11 Ocak 2019 16:58
Suriye'ye demokrasi götüreceğiz derken aslında niyet şam emevi camisinde namaz kılmak olduğunu aslında amaç esed'i indirmek değil arap devletlerinde yeni osmancılığı genişletmek olduğunu arap devletleri farkına vardı. Araplar safları sıklaştırıp açık vermemeye başladı.Iran devleti mezhepçilik ile toprağı genişletmeye çalışırken Türkiye ise gönül fethederek toprak alacağını zannetti.
KARAR OKURU 11 Ocak 2019 19:39
1
...yeni osmanciligi genisletmek...! Pes yahu! Yani arap baharinin organizatoru Turkiye! gonul fethiyle toprak almak? Neyin kafasi bu yaa!! Sesli guldum resmen...
Kasım 14 Ocak 2019 11:30
0
Emevi’camiinde Esed’le birlikte namaz kılsalardı keşke. Hristiyanlarla ortaklaşa cami fethetmeye çıkarsan sonu böyle hüsran olur.
KARAR OKURU 11 Ocak 2019 14:56
Acaba orayı dinleme cihaziyla mi dinlediniz yoksa toplanti ANKARADA MI OLDU bana biraz inandırıcı gelmedi
KARAR OKURU 11 Ocak 2019 19:56
0
Mitle ilişkisi vardır belkim.ama mit darbeyi bilemedi.amaaan neyse işte.
İran haçlılarla savaşmadı.Türkiyenin işi gücü bu.İranın önünü açmaları da bu yüzden.İran avcı kekliği gibi.Ama nice azlar nice çokları yendiler.Yeter ki toplumda ırmaktan su içmeyenler bulunsun.( kamu malını yemeyen ve zaruret miktarı yiyen).
KARAR OKURU 11 Ocak 2019 13:46
"Yeni Türkiye”nin geçmiş yıllarda insan hak ve hürriyetleri, hukuk devleti, çoğulculuk konusunda telkin ettiği büyük umutları canlandırarak ve yeşerterek gücümüzü tahkim edebilsek, kabiliyet sahamızdaki genişliği asıl o zaman görün" Vallah beni cok güldürdünüz. Nasıl da komiksiniz bugün
federasyon hızlı kalkınma sağlar
Okur 11 Ocak 2019 12:56
Irak parlementosu bugün bir yasa onayladi, KÜRDCE bütün okullarda ZORUNLU DERS oluyor, Yani arap cocuklarda KÜRDCE ögrenecek, yasanin ismi, KARDESLIGI PKISTIRMEK yasasi,, dogrusuda budur, sayin yazar bu yasa uygulanacak diye UYKUSU KACACAK, Yani Türk komsularimizda KÜRDCE ögrense NE kaybederler,YASASIN IRAK
Ahmet Faruk 11 Ocak 2019 12:07
Ehli dalalet toplanmis, Ehli sunnete savas acmis. Allah yar ve yardimcimiz olsun.
KARAR OKURU 11 Ocak 2019 14:22
1
Ehli sünnet kimmiş kendileri hiç bir yerde görünmüyorlar da yoksa bir yerlerde ihale veya arsa rantı mı var belki de yine faizle para dağıtacaklardır seçim yakın ne de olsa yastık altı altınlarımıza faiz pardon kar payı vereceklerdir bir de beslemeler var elektrik parası ödenmesi gereken doğu türkistanda zülüm yok amerikayla çinin ticaret savaşı
KARAR OKURU 11 Ocak 2019 14:52
1
ehli dalalet dedikleriniz suud, bae, mısır gibi ehli sünnet olduğunu söyleyen ve öyle bilinen ülkeler. itikâdi meseleleri siyasete karıştırmasak diyorum.
musto 11 Ocak 2019 11:39
Günaydın yıllardır yazıyor ve söylüyoruz tarih sahnesinde kalmış tek devlet türkler diğerleri iran hariç kukla devletler sovyetler dağıldığı zaman özal önümüz açıldı orta asya ya kadar türki cumhuriyetler devir türk devri anında kızıl ordu azarbeycanı yerle bir etti ve ermeni işgali körfez harekatı adı altında bir koyup üç alacakken pkk yı yerleştirdiler ve suriye belasını sardılar tüm enerji ve kaynaklarımızı tükettiler anlayacağınız basiretsiz yönetimler sayesinde kazanacak yerde kaybettik.
Dandik 11 Ocak 2019 14:01
3
1000 yildir tarih sahnesindesin, insanliga NE verdiniz, gasp talandan Baska ? Tutturdunuz EMEVI camisine cumaya gidecektiniz, sanki memlekette cami Yok ,dün devlet olanlar sana faizle borc para veriyorlar, giydigin kilotta onlarin Mali, hadi be oradan
musto 11 Ocak 2019 17:22
7
Adın gibi dandik yorum yapmışsın iktidarın hiç bir politikasını desteklemez karşı çıkarım türk değilim türk vatadaşı ve ferdi olmaktan gurur duyarım tarihi incelersen sömürge devletleri gibi ne inancı ne dilini yasaklamamış yoksa bugün hakim olduğu coğrafya da sadece türkce konuşulurdu örnek Buda Peşte de 15milyon vergi toplar 20 milyon para harcar zararı sadece kendi halkına olmuş biraz araştır ezbere yazma.
KARAR OKURU 11 Ocak 2019 20:03
1
Onemli olan Turk olup olmamak degil musto. iNSAN OLMAKTIR ONEMLi OLAN. Hangi ulkenin vatandasi olursan ol. Eger o ulkede demokrasiye ve insan haklarina saygili bir devlet yoksa gurur duyulacak birsey de yoktur. Kurtleri insan yerine koymadiniz, dogustan sahip olduklari haklari ellerinden aldiniz. Onun icin PKK denen bela cikti ortaya. PKK siyasi parti olarak kurulmustu; yasaklandi terorist orgut oldu. Kurtulus savasinda Ataturk'e silah cephane veren tek ulke Sovyetlerdi. Azerbaycan savasi kaybetti cunku Azeri ordusunun yarisi asker kacagi oldu. Uyan bu gaflet uykusundan.
KARAR OKURU 11 Ocak 2019 21:15
0
hosuna gelmeyince kukla devlerler ah canim isvicre kac yildir var osmanlidan önce kurulmustu hala ayakta üstelik senin gibi parcalanmadan bu güne geldi. Biraz okuyup ögrensen derim
musto 11 Ocak 2019 22:23
1
Ben dam diyorum siz kapı diyorsunuz 12 eylül diktasının kürtceyi yasaklaması kimsenin haberi bile olmadı aksine onlarca göçebe türkmen aşiretler kürtleşmiş kürtce konuşur olmuşlardır benim bahsttiğim sovyetlerin dağılması ve bizim türk dünyası ile aramızda engellerin kalkması idi ermeni ve rusların karabağ işgali başladı İsviçre dediğin ülke Papa koruması altında papanın korumaları da isviçrelidir kimse oraya dokunamaz anında papalık AFAROZ eder dersine biraz daha çalış.
KARAR OKURU 11 Ocak 2019 23:24
0
12 eylul diktasindan cok once Ataturk doneminden beri yasak Kurtce anadil egitimi bu ulkede. Kenan Evren Kurtce konusmasini da yasaklamisti. Ermeni ve Ruslarin Karabagi isgali diye bir sey yok. Ruslar her 2 tarafa da silah satti o savasta. Hatta Azerilere verilen silahlar daha fazlaydi.
KARAR OKURU 11 Ocak 2019 11:30
Maşallah dört ülkenin gizli servisleri gizli toplantı yapmış her ağızlarından çıkan sözler dökmüş ortaya....
KARAR OKURU 11 Ocak 2019 12:07
1
geveze casuslar :)
Ne dersin. 11 Ocak 2019 11:22
Osmanlı deyip duruyorsunuz. Bir kere de şu daha eski topraklarımız olan balkan ülkelerini geri almayı düşünüp yazılar yazın. Mesela 500 küsur seneye yakın bizim olan yunanistan,bulgaristan,sırbistan,bosna,hırvat,makedon vs.vs. Suruyeliler gibi yunan,bulgar,sırp,hırvat kardeşlerinizide doldurun ülkeye. Osmanlıyı kuracaksınız ya. İşe Osmanlının merkezi olan Balkanlardan başlayın olurmu ! Yoksa Abd'nin izin verdiği ölçüde mi hayal ediyorsunuz beyim.
KARAR OKURU 11 Ocak 2019 12:50
2
11:22, Dam üstünde saksağan ....
Ne dersin. 11 Ocak 2019 22:57
0
12:50, vur beline kazmayı o zaman
Ne dersin. 11 Ocak 2019 23:57
0
12:50, vur beline kazmayı o zaman
davut 11 Ocak 2019 11:04
82 milyonluk türkiye önce eğitimini 9 milyonluk israil seviyesine getirsin, 3 tane israil seviyesinde yazılım firması çıkarsın, israil gibi ilk 100 e 2 üniversite sokmayı becersin, ondan sonra ortadoğuya baksın. "ay bizi tehdit olarak görüyorlarmış" patetikliğinden daha fazla bir şeyin olsun sevinmek için.
KARAR OKURU 11 Ocak 2019 12:52
6
11: 04, ya sen neye sevinip neye üzülüyorsun, anlat bakalım....
KARAR OKURU 11 Ocak 2019 16:29
1
orhan pamuka ve aziz sancara seviniyorum. ahmet altana üzülüyorum. bir de iktidarın yoğunlaşmasına. beni ilgilendiren kararlarda söz hakkım olsun isterim. hayata başkalarının fantezilerinde figüran olmak için gelmedim.
KARAR OKURU 11 Ocak 2019 16:40
2
Biz anladık neye üzüldüğünü keşke size de nasip olsa...
xxx 11 Ocak 2019 16:50
4
Niye İsrail le Türkiye yi mukayese ettin.Türkiye yahudi düşmanı değildir.Biz Filistinliler le iyi geçin onlara zulmetme diyoruz! mesele bu!Türkiye asla israille karşılaştıştırılamazBizim onların yüz ölçümünün onlarca katı büyüklüğünde tarım arazilerimiz,yüz ülçümüne yakın organize sanayi bölgelerimiz var onlar Amerikanın maddi yardımıyla tekneloJik transferleri ile ayakta kalmaya çalışan ülkedir.Yahudi nüfus 9 değil 4 milyon çıvarındadır!
KARAR OKURU 11 Ocak 2019 20:17
0
XXX iskembeden atma. Israil'de 4 milyon degil 7 milyon Yahudi var. Turk Devleti son yillara kadar Israille muttefikti. Simdi iliskiler biraz bozuldu. Ama bu ulkede halkin buyuk cogunlugu Yahudilere dusmandir. Turk asilli vatandaslarin %76si Yahudi komsusu olsun istemiyor arastirmalara gore. Zaten 80 milyon insanin icinde 15 bin Yahudi vatandas kalmis. Neden terk edip gittiler dogduklari memleketi?
KARAR OKURU 11 Ocak 2019 22:42
0
israil nüfusu 2017 sonu itibari ile 8,712 milyon.
KARAR OKURU 11 Ocak 2019 10:43
“Yeni Türkiye”nin geçmiş yıllarda insan hak ve hürriyetleri, hukuk devleti, çoğulculuk konusunda telkin ettiği büyük umutları canlandırarak ve yeşerterek gücümüzü tahkim edebilsek, kabiliyet sahamızdaki genişliği asıl o zaman görün.’ Kesinlikle doğru.
KARAR OKURU 11 Ocak 2019 10:24
yahu sayın yazar hani araplara lider olacaktık, ortadoğu bizden sorulurdu? şimdi de adamlar bizden korkuyor diye göğsün kabarıyor. bu ne yaman çelişkidir, neredeyse bae ve suud'la suriye'ye demokrasi getirmeye çalışmanız kadar çelişkili hem de. sizin 'yeni türkiye'yi övebilmek için kullanmayacağınız bir söylem var mı merak ediyorum.
M.T.K 11 Ocak 2019 09:50
bir tiwit ile ekonomini çökerten, 20 bin tır silah ile pkk ya destek olan, eğitip-donatan, pkkyı düzenli orduya geçirten, Irakta özerk yapı oluşturan, suriyenin kuzeyine çöreklenen, diğer müslüman ülkeleri parçalayan abd Türkiye'den tırsıyor öyle mi? siz seçim zamanı bu kadar vaatin kaynağının nerden geldiğini hiç düşünmediniz mi? artık kukla ülke durumundayız. ABD parayı bastı, Türkiyeyi kullanıyor. Abd suriyede ve diğer yerlerde Türkiyeyi öne sürüp kullanacak.
Bunu da gör 11 Ocak 2019 09:48
Şu gurur ve kibir yokmu!!?İlla da falan ülke yerine ben olacağım anlayışı, falan ülkeye karşı filan ülke...ne zaman adam olup, bizim ortak değerlerimiz var. bu ortak değerlerimizle bir olmak zorundayız diyeceğiz. islam birliği davası da rekabetçi değil işbirliği , kavgacı değil diyalogla olmazmı!? Hakan yine de Türkçü bir anlayış içinde islam birliğini savuna dursun. Birlik olmak için ne yaptık yapıyoruz yapacağız hakan... haaa dersen ki, herkes benim etrafımda birleşsin. biraz daha biraz daha biraz daha bekle derler..
Başka Zaviye 11 Ocak 2019 09:28
"Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Mısır yönetimleri İsrail’le öteden beri can ciğer kuzu sarması.." Hakan bey Türkiye'nin İsrail ile ticari, siyasi askeri ( nato'ya gözlemci hakkını kim verdi)..hukuki ( mavi marmara ihanetimi desek, davası mı desek) işbirliklerini masaya koymadan yukarıdaki cümleyi kurmanız nasıl bir mantık. İsrail üzerinden Suudi Arabistan, BAE ve Mısır'ı vurmadan önce, Türkiye'nin mevcut ve geçmişde yaptıkların, hatta Filistinlilere vize uygularken, İsraillilere vize uygulamamasını nasıl izah edeceğiz.
serkan aydoğdu 11 Ocak 2019 09:26
yeni türkiyede katliam rant yolsuzluk zulüm entrika yozlaşma var örnek palu ailesi muhafazakar cahil dinci kesim ikdidarı ele geçirince ülke yaşanmaz hale geldi yeni türkiyede zulüm ayyuka çıktı yaşasın eski türkiye eski türkiyede komşuluk vardı fakirdik ama mutluyduk nre zaman ki gürcistanlı başa geçti ülkenin anası aglamaya başladı
KARAR OKURU 11 Ocak 2019 09:25
Ülkeler çıkarları önemlidir şartlar deyişiyorsa sizde şartlarını dryişdireceksiniz bu olmasa olmaz ama siyasetciler dilini iyi kulanmak zorunda dün düşman bugün dos
alperen 11 Ocak 2019 09:12
Uçurtma yazılardan biri..Bütün dengeleri kaybolmuş,Kendi eliyle üzerine benzin dökerek alevlendirdiği Suriye meselesi ve göçmenler sorunu arasına sıkışmış,ekonomisini dahi kontrol altına alamayan,döviz ve faiz kıskacına bizzat kendi eliyle mahkum olmuş bir Türkiye mi?
Karar okuru 11 Ocak 2019 08:38
1700 lü yılardan başlayarak ve kurtuluş savaşı ve ikinci dünya savaşı aralığı dışında orduya hep yabancı danışmanlar geldi diye biliyorum ben. Aç tavuk kendini buğday ambarında sanırmış derler. Akıl hastalığı derecesine vardığında kendini Napolyon sanmak başlar ezik lerin paralel hayal dünyasında yaşamaları. Buna benzer bir durumu yine karar da yayınlanan sanırım misafir bir makalede okumuştum. Konu 1. Dünya savaşı ezikliği içinde olan Alman halkının Hitler dönemi ve öncesinde nasıl gerçeklerden kopuk bir sanal gerçekliğin içinde kayboluşu
KARAR OKURU 11 Ocak 2019 07:46
Yahu biz değil miydik araplarla olan ilişkilerimizi geliştiricez diye batıdan uzaklaşan. Şimdi araplar bizi bir numaralı tehdit olarak görüyor diye göğsümüz mü kabarıyor. Vallahi sizi anlayamıyorum.
KARAR OKURU 11 Ocak 2019 07:31
Bu yazı bizim dünyada ne kadar yalnızlaştığımızı , dış sorunlarımızın ne kadar çok olduğunu ve bunun yansımasının içerde topluma daha çok baskı , sindirme , hukukun zedelenmesine yol açıp iktidarın kendi beka sorununa mazeret olduğunu gösteriyor(Dış güçler)
evin 11 Ocak 2019 04:39
neyle tehlike olacakmışız arap dünyasına? ortadan ikiye karpuz gibi bölünmüş halkıyla mı? 500 milyar dolar dış borcuyla mı? iç kavgalarla tarumar olmuş ordusuyla mı? bırakın bu işleri...
KARAR OKURU 11 Ocak 2019 08:27
4
Biz cook tehlikeliyiz. Herkes bizden korkar. Cok iyi Osmanli tokadi atariz cunku.
KARAR OKURU 11 Ocak 2019 08:54
15
evin balatayı sıyırdı gene biri evini doktora götürsün sevabına yazıktır o da insan...
Ilave 11 Ocak 2019 13:23
0
Evin ic borcu unuttun,
KARAR OKURU 11 Ocak 2019 20:26
1
evin doktora gitsin demis AKPnin trolu :)))) Dogruyu soyleyeni dokuz koyden kovarlar. Ama trollerin isi giderek zorlasiyor. Bu gazetenin yorum sayfalarinda cok sayida dogruyu soyleyenler var.
KARAR OKURU 11 Ocak 2019 04:30
Yazı güzel. Ama şuna takılıyorum. “Yeni Türkiye” lafı. Ne bu? Sen aynı, ben aynı, nesi yeni bunun. Ne ara yeni oldu? Bu yeniyse eskiye ne oldu? Bu mantıkla devam edersek , bir sonraki Türkiye’nin haline daha yeni Türkiye, bir sonrasına daha daha yeni Türkiye mi denilecek. Bırakın bu işleri.
KARAR OKURU 11 Ocak 2019 12:15
1
askeri vesayet bitti. seçilmiş padişahlık başladı. orası yeni. hukuksuzluk, yolsuzluk, kuvvetlerin tek elde toplandığı aşırı merkezi iktidar aynen devam ediyor ama.
KARAR OKURU 11 Ocak 2019 12:58
1
Türkiye'de son 17 yılda olan biteni ıskalayan bir siz değilsiniz, CHO var USA var Fetö var var ha var ...
KARAR OKURU 11 Ocak 2019 03:26
Bölgesel nüfuzdan ziyade, eğer varsa iç barışlarını/huzurlarını korumaya çalışıyorlardır. Suriye meselesinin ne hale geldiğini görmüşler ve gölge etme başka ihsan istemem diyorlar.
KARAR OKURU 11 Ocak 2019 03:24
Tebrikler sayın yazar. .
KARAR OKURU 11 Ocak 2019 02:22
Dedikodulari gercek kabul ederek yazilmis bir makale. Oyle bir makale ki nersinden tutarsan elinde kalir. Son paragrafta da Yeni Turkiye'den (eskisini de begenmezdik ama yagmurdan kacarken doluya tutulduk) ve insan haklari, hak ve hurriyetlerden ve de HUKUK DEVLETi'nden ve konudaki umutlarin yesermesinden soz edilmis. Bunun nasil gerceklesecegi hakkinda bir bilgi veya oneri yok.
KARAR OKURU-1 11 Ocak 2019 01:31
"Yeni Türkiye'nin geçmiş yıllarda insan hak ve hürriyetleri, hukuk devleti, çoğulculuk konusunda telkin ettiği büyük umutları canlandırarak ve yeşerterek gücümüzü tahkim edebilirsek" Sayın Albayrak, affedersiniz ama siz hayal görüyorsunuz! İnsan hak ve hürriyetleri 28 Şubattan daha kötü. Hukuk devleti 12 Eylülden kötü, çoğulculuk zaten anlaşılmamış ve çoğunlukun alt kümesi olmuş. Bunların hepsinin karşılaştırmaları yapılır ama alan yetmez. Boyumuzun ölçüsünü almaya az kaldı. Az daha bekleyin göğsünüzün kabarması çok geçici.
KARAR OKURU 11 Ocak 2019 01:15
Sadece bir iddia,gerçeklik payı nedir?...Düşmanlarımızın çoğalması,karşımızda birleşmesi ve bizim buna sevinmemiz.Göğsümüzün kabarması falan.Son paragraf tamamen ütopya.
KARAR OKURU 13 Ocak 2019 19:51
1
Bütün planların üstünde bir plan vardır.
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN