Back To Top
Yükselen “Atatürkçülük” ve Emine Şahin

Yükselen “Atatürkçülük” ve Emine Şahin

 - Son Güncelleme: 16.11.2018 Cuma 00:15
- A +

Milleti Batılılaşmaya zorlayan ve Türk müziğini yasaklayan “Atatürk”, yerli ve milli siyasetin istinatgâhı!

İstiklâl Mahkemeleri vasıtasıyla mevcut ve potansiyel muhaliflerini tasfiye eden, Takrir-i Sükûn kanunuyla basını tek sesliliğe (iktidar sözcülüğüne) zorlayan, bizzat kendisinin kurdurduğu muvazaalı muhalefet partilerine bile tahammül edemeyen “Atatürk”, demokratik hukuk devleti davasının, özgürlük ve adalet mücadelesinin sembolü!

Şehir meydanlarına kendi heykellerini diktiren ve şerik kabul etmeyen “Atatürk”, tek adam kültüne isyanın bayrağı!

Çelişkilerden çelişki beğen!

Hem Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti, hem de onlardan yaka silkenler “Atatürk”e sığınıyor.

FETÖ de “Atatürk”e sığınıyor.

FETÖ’den yaka silkenler de “Atatürk”e sığınıyor.

Hep beraber “Anıtkabir”e koşup birbirlerini “Atatürk”e şikâyet ediyor bunlar.

Aralarında şöyle bir konsensüs var sanki: Her şeyi tartışabiliriz, her konuda kıyasıya kavga edebiliriz, ama “Atatürk”ün hepimiz için geçerli olan “ulu önder”liği ve “ebedî şef”liği müstesna!

***

Eski milletvekili (AK Partili) Yeni Şafak yazarı Aydın Ünal diyor ki:

“Tam ülke normalleşiyor, tabularını yıkıyor, konuşulmayanı konuşuyor derken bir bakıyorsunuz Kemalizm mevzi kazanmış, daha muhkem olmuş. Masal gibi ülkeyiz. Az gittik, uz gittik, gece gündüz yol gittik, hepsi hepsi bir arpa boyu mesafe katettik.”

Aslında bu konuda bir arpa boyu bile mesafe kat etmedik.

Bilakis geriye gittik.

Eskiden, bırakın soruşturma safhasını, dava sürecinde bile “Atatürk’e hakaret”ten kolay kolay tutuklama kararı verilmezdi (Mahkumiyet kararlarından sonraki tutuklamalar ayrı); meselâ ben 28 Şubat sürecinde “Atatürk’e hakaret”ten mahkemelik oldum ve üç sene yargılandım, ama bir tek gün bile tutuklu yargılanmadım (Sonunda mahkûm olup altı ay hapis yattım, orası da ayrı).

Şimdilerde ise daha soruşturmanın en başında tutuklama kararı vermek adet oldu.

Yargı bu konuda öyle asabi ki, sırf sosyal medyada Kemalpaşa tatlısıyla ilgili bir espri yaptı diye Uğur Koç’u anında hapishaneye tıkabildi.

Emine Şahin de sırf “Atatürk”ün putlaştırıldığını düşündüğünü ifade ettiği için aynı akıbete uğradı.

Mahkemenin tutuklama kararının gerekçesi inanılır gibi değil: Emine Şahin’in evinde suçluluğunu kanıtlayan CD’ler filan olabilirmiş, onları imha etmek suretiyle delilleri karartma tehlikesi varmış, onun için tutuklanması icap edermiş…

Bazı ezik dostlarımız ‘O da provokasyon yapmasaydı kardeşim!’ diyerek bu acayip karara hiç utanmadan çanak tuttular, Emine Şahin aleyhinde bin dereden su getirerek komplo senaryosu yazanlar bile oldu; neyse ki ‘Olmaz böyle şey!’ diyenler ağır bastı da Emine Şahin tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. (Emine Şahin’e özgürlük kampanyası başlatanlardan ve bu kampanyaya katılanlardan, bilhassa o idealist avukatlardan Allah razı olsun.)

Uğur Koç da salıverildi.

Ne yazık ki bu tahliyelerde sevimsiz bir ayrıntı var: Emine Şahin ve Uğur Koç, adlî kontrol şartıyla serbest bırakıldı; haftada iki gün karakolda imza vermeleri gerekecek ve yurt dışına çıkışları yasak.

Bu tedbirleri gerektiren bir olağanüstülük var mı ortada?

Yok. (Zaten mahkemelik bir şey de yoktu.)

Öyleyse bu hukuki süreçlerin sıhhatine nasıl güvenebiliriz?

Hiç güvenemeyiz.

Tahliye kararlarından duyduğumuz sevinç bizi rehavete sevk etmemeli, bu işlerin peşini bırakmamalıyız.

***

Ve bu vesile ile bir kere daha:

Yürürlükte olduğu 60 küsur senedir fikir ve ifade hürriyetine karşı tepe tepe kullanılmaktan başka kayda değer bir ‘faydası’ görülmeyen 5816 sayılı “Atatürk’ü Koruma Kanunu” kaldırılmalıdır!

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
KARAR OKURU 17 Kasım 2018 11:54
Az gittik uz gittik bir arpa boy almadık Dindar siyasetçilerin dünyalık mal mülk sevdasından bütün değerleri kaybettik
KARAR OKURU 17 Kasım 2018 02:24
700 .000 kişinin bedelli askerlik için başvurduğu ülkede ,hayatı cephelerde geçen Atatürk’ün koruma kanunu kaldırılsın deniyorsa vay halimize ....
Suat 17 Kasım 2018 11:38
6
Bir insanın hiç mi hatası olmaz . Hatasını yazıp söylemek nicin suç olsun.
KARAR OKURU 17 Kasım 2018 23:27
1
Hatasını yazıpta eleştiripte içeri giren var mı? Saygısızlık yapanlar dalga geçenler ve hakaret edenler ve hatta küfür edenler dışarda. Aslında küfür ve hakaret dışında olması gerekende bu peki aynı şey mevcut cumhurbaşkanı için geçerli mi Hakkaniyetli olun
KARAR OKURU 18 Kasım 2018 23:39
1
Herkes hataları söylüyor zaten,burada küfür ve hakaretten sözediyoruz .....
KARAR OKURU 17 Kasım 2018 00:23
Kötülerin kötülüğünü konuşmak doğru bir şey değil N.Fazıl üstad:Hz.Muhammed sevgisini aşıla ebu cehil düşmanlığına gerek kalmaz. Diyordu
KARAR OKURU 17 Kasım 2018 19:17
1
Durumu göre değişir bazen konuşmak gerekir
mehmet 20 Kasım 2018 15:09
0
Mesele aşılamak ama anaokulundan itibaren sadece kemalizm aşılanıyor.
Yorumları da okuyunca merak ettim.Acaba 5186 kalkarsa yazar ve onun gibi düşünenler ne yapacak.Ellerine balta alıp ana avrat söverek büstleremi saldıracak.Veya buldozerle anıtkabiremi dalacak.Ne yapacaksınız bi deyin hele.Bence derdiniz M.Kemalin kendinden ziyade Türkiye Cumhuriyetiyle.Bunu diyemeyince adamın şahsına saldırıyorsunuz.İnkılapları beğenmiyorsanız eleştiriye taa 2.Mahmut'tan başlayıp diğer padişahlarla beraber sırayla gelin M.Kemale beyler.Bırakın ölüyle uğraşmayı.Gücünüz varsa değiştirin ülkeyi efendim.Bu arada kanunu demokrat parti çıka
KARAR OKURU 16 Kasım 2018 21:47
Bu eserinde sanatçi nasil bir yobaz oldugunu anlatmaya calismis ve sanatini her zamanki gibi magduriyetler uzerinden insaa etmeye calismistir. Artik popartta karsiligi olmayan magduriyet rakkasnamesi arabesk islamcilar arasinda tekrar nevzuhur etmektedir.
zafer 16 Kasım 2018 20:50
Siyasal islamcılığı kendine itikat edinmiş çevreler ki, Hakan sen de o çevrelerin adamısın, Atatürk'ün felsefesini hiçbir zaman anlamadı ve de anlamak istemedi !! Atatürk'ün icraatlarını objektif gözle bi incele, diyecem ama, sizin mahallenin tortulaşmış fikriyatından kurtulman lazım önce... Şurdan başla: Önce bırak Atatürk'ü falan, inandığın dini sorgula!.. Eğer, bugün pekçok tarikatın-cemaatin ve hatta Diyanetin bile temsil ettiği din anlayışı sorgulanmazsa, elde olan klasik islam anlayışı, sadece Atatürk'ün oluşturduğu modern Türkiye'ye değ
Mete Ataman 16 Kasım 2018 19:27
Bu müstesna lideri gerici, yobaz, şeriatçı ve cahil taifesinden korumak adına iyiki yasa konulmuş.. Sizin mahalle Atatürke yalan ve iftiralarla saldırmaktan vazgeçemez,bizim mahalle de Allahın örümcek kafalıları islah etmesini dilemekten vazgeçmez..
KARAR OKURU 16 Kasım 2018 21:35
3
Ben ateistim ama koruma kanununa karşıyım.
KARAR OKURU 17 Kasım 2018 12:07
1
Atatürk'e ilah değil diyenler de tam bu mantığa karşı. Atatürk'ün karşısına sorgulanması gerekenin din olması gerektiğinin ifşası... Atatürk'ün getirdikleriyle din çatışıyorsa, ne yapmalının cevabı tam da meselenin özü...
Serdar 16 Kasım 2018 19:19
Son zamanlarda AKP de acayip bir Atatürkçülük furyası başladı. Dün Atatürk'ü eleştirenler, bugün yere göğe sığdıramıyor. Muhafazakar kesimin, AKP ye mesafe alması lazım. CHP ise, dine öyle veya böyle, göstermelik veya değil laf söyletmemeye başladı. Bence liberal mantıkta yeni bir parti lazım. Liboş olmayacak gerçek liberal olacak. Besim Tibuk gibi.
KARAR OKURU 16 Kasım 2018 19:07
Türk olup, yada türk takılıp, Selçuklu artı Osmanlı toplam 1000 yılın kültürel birikimini bir gecede sıfırlayan adamı ilahlaştırarak eleştiremeyenler saçmalamaktadır. Kendi içlerinde yaman bir mazoşist çelişki yaşamaktadırlar, asla iflah olmazlar.
KARAR OKURU 16 Kasım 2018 20:30
2
Nasıl sıfırlamış. Mesela ne yapmış. Kültürel miras nasıl sıfırlanıyor bir gecede. Kitapmıki yakasın. Binamıki yıkasın. Mesela tekke zaviye kapanmış. Tekke zaviye deyince senin aklına kültürmü geliyor. Mesela halifelik sultanlık kaldırılmış. Bu bir kültürmüdür. Ne olduğunu anlatsanızda bizde bilsek. Bir gecede hangi kültürümüzü yok etmiş anlasak. Lütfen anlatır mısın??????
KARAR OKURU 17 Kasım 2018 00:26
3
Yol kapatmak suctur! Ataturk u koruma kanununa inanip iyi ki varmis diyenler, ayni sekilde ortak kamu mali yollarin kapatilamayacagini da soyleyen kanuna nicin dikkat etmezler! Cek kenara saygini goster, inandigin seyi yasa! Ama bunu yaparken yoluna devam etmek isyeyenleri nicin engelliyorsun! Hem Ataturk ozgurluktur de, hem 09.05 te durmayanlari yargilama hakkina sahip ol! Perhiz... lahana tursusu... Kimse kimsenin inancini yasamak zorunda degildir! Emine Sahin Islam da , kemalizm gibi seylere yer yoktur demis , ki dogru! Ataturk ilah degildir demis ki, bu da dogru! Kufursuz hakaret
KARAR OKURU 16 Kasım 2018 19:01
Her şehire ilçeye harika Adalet Sarayları inşa edildi ama adaletin kendisi yok. AKP bina yaptı ama içini dolduramadı, AKPnin özetidir adalet konusu. Halbuki adalet dağıtsaydı da çadırlarda hizmet verilseydi
KARAR OKURU 16 Kasım 2018 18:40
Hakaret etme sen de.
KARAR OKURU 16 Kasım 2018 18:39
Hiç kimse sizin mahallenin çelişkileriyle boy ölçüşemez. 90 yıl öncesinin bir kısmı zorunlu, bir kısmı hatalı icraatlarını dilinize dolamayı bırakın artık.
Nermin 16 Kasım 2018 18:36
Ne kadar bilgisiz ve sığ düşünceler.Kulakdan dolma, dedikodu bilgiler de bugün yaşayarak da mı göremiyorsunuz farkı.Görmeniz için gidin herhangi bir Müslüman Ortadoğu ülkesine test edin.Yorumlar ne kadar nankör, minnetsiz vefasız.Atatürkün de, silah arkadaşlarının da, en küçük askerine kadar akan kanları, emekleri, çabaları zehir zıkkım, haram olsun bilmeyenlere.
KARAR OKURU 17 Kasım 2018 19:25
2
Dedemin babası sarıkamışda dedemin abisi kurtuluş savaşında şehit olmuşlar ne için peki ben bir ingiliz valisine tapam diye mi
ao 16 Kasım 2018 17:31
Acaba dünya da kanunla korunan başka kime var mı merak ettim doğrusu.....
KARAR OKURU 16 Kasım 2018 18:19
3
Var
KARAR OKURU 16 Kasım 2018 16:33
Doğu Perinçek ve derin devleti kenardan kıs kıs gülüyordur. Adam cemaatin içerisindeki gizli ve başındaki hain kadro üzerinden 200 binden fazla kişiyi tutuklattırdı. Şimdi hepsi terörist. Bunu Kemalistler yapsaydı büyük infial olurdu. AK Partiye yaptırdı. Devran dönünce aynısını diğer AK Parti icindeki diger müslümanlara yapacaklar. Müslüman kesim uyanacak ama çok geç olacak.
KARAR OKURU 16 Kasım 2018 20:33
0
Uyanmaz onlar. Servet yapma işi ile meşguller şu an.
Malatya 16 Kasım 2018 16:24
ben de 5816dan Atatürk'e hakaretten tutuklandım. sosyal medya üzerinden anıtkabirin masraflarını israf olarak düşündüğüm için derhal soruşturma açıldı. ve derhal tutuklandım. şuanda Atatürk'e hakaret ve halkı kin ve düşmanlığa tahrik ten altı yıla kadar hapis cezası ile yargılanıyorum. chp iktidarda olsaydı ancak bu kadar olurdu
KARAR OKURU 16 Kasım 2018 17:51
17
Bütün masrafları bırakıp da Anıtkabir'in masraflarını dert ettin öyle mi? Aferin.
Niye çıkmadı anlamadım tek kelime kötü söz yoktu canım.
KARAR OKURU 17 Kasım 2018 17:07
0
Sen bence düşünme.Düşününce başın ağrır böyle..
Hakan Terk 16 Kasım 2018 15:46
Yargının ceza vermediği Tayyipler Alemini pankart yapan Odtülüler göz altına alındı 07.07.18’de. Takip eden günlerdeki yazdıklarınıza baktım ama konuya değinmemişsiniz. Sebebi Atatürk’ e hakaret kanununu haksız, Cumhurbaşkanına hakaret kanununu yerinde ve gerekli bulmanız mı? O kararı veren yargı size göre vazifesini yaptığından konu bahse değmiyor mu? Hayatı yorum farkınız olan insanların mağduriyetleri ilgi alanınız dışı mıdır? C.başkanı ya da Akp kadroları ya Atatürk’ten bahsedince eleştirinize mazhar oluyorlar ya da Mavi Marmara gibi olay
Serdar 16 Kasım 2018 15:57
1
Kendi adıma yazayım, Erdoğan'ın bu tutumuna da karşıyım. Zaten memlekette adalet kaldı mı?
KARAR OKURU 16 Kasım 2018 15:10
Atatürk e hakaret etmek küfretmek doğal bir davranış mi ? Bu fikir özgürlüğü mu oluyor. Sizler bu bakış açınız i değiştirmeden ülke ileriye doğru adım atamaz. 1930 lari tartışıp dururuz.
Serdar 16 Kasım 2018 15:54
7
Allah Allah ? Kim hakaret ettiği için tutuklanmış. Mesele hakaret etmeden sadece eleştirdiği için birisinin tutuklanması. Kaldı ki, normalde ölen birisine hakaret etmek suç değilken, neden şahısa has bir kanun ile ölen birisine hakaret etmeyi suç sayıyorsunuz.
karar 16 Kasım 2018 14:51
Bir ülkede edebiyat ve sanattan çok siyaset konuşuluyorsa o ülke 3. sınıf bir ülkedir
Denizci Alperen 16 Kasım 2018 14:43
Bidayetten ülkücü ve bbp liyim son seçim İyi partiye oy verdim.Atatürk'e tapan diyorsunuzda o kesim kendini eleştirmekte demokrasiyi yaşamakta muhafazakar kesime 10 tur bindirir, esas biat sağ kesimde , bir tek bunu yıkan bir lider olarak Şehidimiz Muhsin Yazıcıoğlu çıktı tabandan tavana yapılanma , sivil inisiyatif , sivil milliyetçilik dedi birilerine fazla geldi ki şehit ettiler .Atatürk'e rağmen Atatürkçülük yapanlarla Atatürkü bir tutmamak ,hanımının çarşaflı olduğunu unutmamak ve Maturidi itikadını da iyi bellemek lazım vesselam
KARAR OKURU 16 Kasım 2018 20:08
1
Muhsin Yazıcıoğlu'nu abim gibi severim. Ancak soruyorum sana, sağlığında kaç kişi kıymetini bildi...Demek ki bizde bir sıkıntı var. Hatayı uzaklarda aramak beyhude
CERİDE-İ SEYYARE 16 Kasım 2018 13:50
HAKAN BEY TEBRİK EDİYORUM SİZİ SESSİZ ÇOGUNLUĞUN SESİNE TERCÜMAN OLDUĞUNUZ İÇİN. MARİFET İLTİFATA TABİDİR, VESSELEM.
Feraset 17 Kasım 2018 07:46
0
Sessiz çoğunluk mu? Memlekette hainler çoğunluk olmadi daha. Hemen heyecan yapma.
EBU LAŞEY 16 Kasım 2018 13:42
KEMALİZMİN ADAMINI KORUMA KANUNU KALDIRILMALI DİYE SONUNDA BİRİ Sİ YAZDI ELHAMDULİLLAH. YAV BU NASIL MEMLEKET ALLAHA PEYAGAMBERE KÜFÜR EDENE Bİ ŞEY YOK, BİRİSİ VARKİ ELEŞTİRSEN CEZAEVİ YOLUNU GÖSTERİYORLAR.
KARAR OKURU 16 Kasım 2018 15:13
4
nasıl allaha peygambere küfür edene bir şey yok. fazıl say, ömer hayyam'ın bir rubaisini re-tweetledi diye ceza almadı mı. eğer müslümansan, kendini müslüman görüyorsan, öyle süslü püslü arap isimleri kullanıyorsan, hele hele de içinde azıcık allah korkusu varsa yalan söylemeyeceksin.
KARAR OKURU 16 Kasım 2018 15:35
0
yalan soylememelisin asla
EBU LAŞEY 16 Kasım 2018 16:09
9
YAV BU NASIL MEMLEKET YA, BÜTÜN HALKI MÜSLÜMAN OLAN BİR ÜLKEDE ALLAHA VE PEYGAMBERE KÜFÜR EDENE YASA GEREĞİ HİÇ Bİ ŞEY YOK HANGİ MADDE, BİRİSİ VARKİ ONU ELEŞTİRSEN CEZAEVİ YOLUNU GÖSTERİYORLAR. HANİ ÖZGÜRDÜK, FALAN FİSTAN DA FIŞ MEKAN DA VESAİRE... YERSEN. "SEVEN SEVER, SEVMEYEN DE SEVMEZ" BUNU KABUL EDELİM, NEDEN KABULLENMEKTE ZORLANIYORUZ. TAM ÖZGÜR DEĞİLİZ ONDAN MI YOKSA BAŞKA Bİ ŞEY Mİ VAR? HAKARET İLE SEVMEK FARKLI KAVRAMLARDIR. SEVMEK SIFATI KALBİ OLAN BİR OLGUDUR, KİMSEYE DAYATILAMAZ, HERKES BİRBİRİNİ SEVMEK ZORUNDA DEĞİLDİR BUNUN YA
KARAR OKURU 16 Kasım 2018 17:48
1
öyle büyük harflerle yazmak seni haklı duruma getirmez. yalan müslümana yakışmaz. dini değerlere ve peygamberlere hakaret edenler hakkında Türk Ceza Kanunu m.125/3,(b)-(c), m.130/1 ve 216/3 hükümlerinin tatbik edilir. denemek istersen facebook ta allaha ya da peygambere hakaret et bakalım ne oluyor:)
KARAR OKURU 16 Kasım 2018 13:31
Atatürk'ün hatası yok muydu? Çok..! Ama bugün,Türkiye İslam ülkeleri arasında lider olabilecek nitelikteki tek ülkedir diye övünenlere sormak lazım?Dört bir yanı işgal edilmiş,bir avuç Anadolu toprağı sadaka olarak verilmiş (o da sömürü şartıyla) bir Osmanlı yaşasaydı,bugün ne halde olurduk? Yunan galip gelseydi, çoğumuzun babası kim olurdu? Yahu,neticede bir insan Atatürk, yaptığı güzellikleri şükranla,hataları da ders çıkararak anmak varken, nedir bu Atatürk düşmanlığı? (Bu mu İslam ahlakınız?) Ondan sonra gelen liderler ne yaptı ele avuca
Adil 16 Kasım 2018 13:25
İstifa eden "Rektör" ve Emine Şahin
KARAR OKURU 16 Kasım 2018 12:06
Ekonominiz kötü olabilir, iç politika da sıkıntılar olabilir, dış politika da sıkıntılar olabilir. Ancak , ülkede adalet yoksa, hiç bir şeyiniz kalmaz. İnsanlar birbirine düşer, kaos başlar ve her şey yok olur. Ama adalet var ise, her şey düzelir.
Kemalizm son tahlilde, kültürel ve despotik kanaldan sonumuzun Endülüs' ün sonuna benzetilmesiydi ama olmadı. Adı' kamal, oktay cengiz olan, Frans/ Türk mankurtlar. Şu çoğunluğu cezbe çoşkuya dayanan heykel tacizleri iyice azalsa da sıra 5816 ya gelse.İki tarafta özgüvene erişse.
İlbeyhan 16 Kasım 2018 11:35
Hala anlamıyormusunuz, mesele ATATÜRK değil , TÜRK... Bitleri kanlanınca ayarlarını ortaya koyarlar...Sam amcalarının kucağından kalkmak ölüm gibidir bu taifeye...Dilleri ALLAH der , niyetleri USa dır...Kıbleleri Washıngton, Whıte House, Tel Aviv...Davudun oğlu Davidson Ahmet nerelerde aceb...ALİ BEYBİJAN la beraber yeni ihanet partisi hazırlığındamıdır....
KARAR OKURU 16 Kasım 2018 12:23
1
ay hadi inşallah
Zübeyr Torun 16 Kasım 2018 11:34
Yargı ipin ucunu kaçırdı. Önce tutukluyor aylarca iddianame bile hazırlanmıyor, sonra yargılama oluyor. Yargıçlar Medyanın ve Siyasilerin etkisinde kararlar veriyor. Biz tutuklayalım doğrusu sonra anlaşılır diyorlar
KARAR OKURU 16 Kasım 2018 13:23
1
Şimdi de hakimler kandırıyor diyorsun. Hakimlere çamur atma boşuna. İktidarın istediği kararları vermeyen hakimler meslekten atılıp tutuklanıyor yada sürgüne gönderiliyor. İktidar bu ortamı oluşturucak sonra da hakimler doğru karar vermedi olacak
musto 16 Kasım 2018 11:11
Türk halkı tarihinde üzerine biçilen hertürlü elbiseyi giydi en sonunda islamcı terzilerin biçtiği kıyafetleri giydi dar geldi sağından solundan kesseniz'de zorlasanız'da elbise olmuyor dar geliyor...
alemdar 16 Kasım 2018 11:07
17-25'ten bu yana perinçekler, kemalistler ne dedilerse o oluyor...İslamcılar paçayı fena kaptırmış görünen o...
KARAR OKURU 16 Kasım 2018 11:31
0
e tabi. istedikleri an alaşağı edebilecekleri koz var ellerinde.
Ahmet taci 16 Kasım 2018 11:03
sevmedim sevmiyorum sevmeyeceğim Allah bana onu sevdirecek sebep vermesin hakaret etmedim etmiyorum etmeyeceğim Allah bana hakaret ettirecek sebep vermesin
KARAR OKURU 16 Kasım 2018 11:52
7
Allah ıslah etsin taci.
Serdar 16 Kasım 2018 15:58
4
Allah ıslah etsin diyecek ne var? Sevmemek günah da biz mi bilmiyoruz? Ama şunu hepimiz çok iyi biliyoruz ki, Atanızın işlediği günah epey fazla. Belki de Allah onu ıslah etsin diye dua etmenliydin.
musto 16 Kasım 2018 10:58
Dün en karanlık saat filmini izledim hitlere karşı kurtarıcı olarak başbakanlığa çörçil'in getirilmesi bu sarhoş gelibolu'da 26000 ingiliz askerini öldürtdü diye karşı çıkılıyor onun savunması türkleri kuşatmıştım vs savunmalar ve 300.000 askeri belçikada mahsur bir kalede 4000 askeri'ne ölme emrini veriyor siz ölürken hiç değilse dankörk'deki 300.000 askerin bir kısmını kurtarabilirim karşı çıkmalara rağmen o emri veriyor ve askerlerini kurtarıyor tarihte o emri veren tek komutan atatürk'dür düşmanlarına bile lham kaynağı olmuş onlarda ülke
recep 16 Kasım 2018 12:35
5
amiiiinnnn
KARAR OKURU 16 Kasım 2018 14:12
7
Palavra bunlar. Aynen Atatürk olmasa siz yunan olurdunuz gibi. Atatürk ve ailesi yüzyillarca yunanin ortasinda azinlik olarak yasamista niye yunan olmamislarda, biz yunan olacmisiz Atatürk olmasa? Yok dünyanin en zeki kumandani yok en zeki insani...Kabak tadi verdi ama!
musto 16 Kasım 2018 15:43
6
Sen tarihini bilmiyorsan ben ne yapayım selanik osmanlı toprağıydı sultan hamit orda sürgündeyken tek kurşun atılmadan teslim edildi adam ağlayarak bir silah verin ben çarpışayım dedi zaten kahrından öldü halk'da terk etti...
KARAR OKURU 16 Kasım 2018 22:22
4
Musto palavraci. Selanikte Türkler cogunluktaydi yani? Simdi bu isle Abdülhamidin ne alakasi var? Ingilizler girdigi her islam ülkedinde onlara sadik birilerini biraktilar. Türkler hep savasarak var oldular. Cok esirde kaldilar. Yani Atatürk bizi kurtardi palavralari artik kabak tadini gecti.
musto 16 Kasım 2018 23:24
0
Bana cevap yazacağın yerde iki dakika selanik nasıl silah atılmadan yunana teslim edildi öğren beynin örümcek bağlamış senin okursan belki dağılır...
musto 16 Kasım 2018 23:37
0
Yahu hep acemileri gönderiyor vaktimizi bunlara tarih dersi vermekle geçireceğiz neyle besleniyorsunuz bilmiyorum biraz protein alın abdül hamid'in ne işi vardı diye soruyor lütfen biri anlatsın ben anlatamıyorum adamı tahtdan indirip selanikte sürgündeydi...
KARAR OKURU 16 Kasım 2018 10:42
baş papaza tapan mankurtlar şimdi atatürke tapıyor numarası çekiyor, işleri güçleri fitne, bu ne kötü sondur ya.
KARAR OKURU 16 Kasım 2018 11:27
3
Evet bu ayan beyan . Bukalemun bunlar...Yemedik...
Serdar 16 Kasım 2018 10:33
Ne zaman demokratik bir ülke olacağız, her farklı düşüneni vatan haini ilan etmekten vaz geçeceğiz? Ne zaman hukukun üstün olduğunu, adalet olmadan ekonominin de olmayacağını anlayacağız? Ne zaman insanların başkalarını eleştirmekte, sevmemekte ve sevmekte özgür olduğunu kabul edebileceğiz? Bilemiyorum. Atatürk'ü koruma kanunu zaten, hukukun önündeki en büyük engel. AİHM kararlarına bile ters bir kanun. Zaten anayasamıza da bakarsanız, anayasamız da ters. Atatürkçülük ile başlayan bir anayasamız var. Peh.! Atatürk'çü değilim ve sevmiyorum, o zam
KARAR OKURU 16 Kasım 2018 10:29
Ülkelerde lider kültü olmamalı. Allahın kitabı ve peygamberler dışında her kes eleştiri le bilmeli, fakat hakaret , küfür olmamalıdır.
ahmed 16 Kasım 2018 10:15
helal olsun hakan abiye
KARAR OKURU 16 Kasım 2018 15:16
3
Allah sizlere akıl fikir versin
Serdar 16 Kasım 2018 10:09
Atatürk'ü sevmiyor olanlar, kuru kuruya sevmiyor değiller. Altında sizin iddia ettiğiniz gibi vatan hainliği falan da yok. Bilakis bal gibi vatanperverlik var. Evet Atatürk'ü sevmiyorum, çünkü ilke ve inkılapları doğru değildi hatalıydı. Hatta en basitinden Devletçilik ve milliyetçilik ilkelerinin bugün devletleri ne kadar zayıf ne kadar fakir düşürdüğünü görüyoruz. Buna rağmen hala körü körüne Atatürk tarafgirliği kemalistlerle, Hindular arasında bir fark göremiyorum! Kaldı ki, milletin fikrine ve kalbine yasa ile karışmaya sizin ne hakkınız var. Se
Okur 16 Kasım 2018 11:25
11
Doğru düzgün bir tane islam ülkesi göster senin yazdıklarının altına imzamı atayım. Onlar gibi olmadığımız için mi hatalıydı.
Köroğlu 16 Kasım 2018 11:42
6
Ben olaya sevmiyorum/seviyorum duygusallığı ile bakmıyorum. Kendi değerler sistemime göre değerlendiriyorum. Devletçilik ve milliyetçilik bu ülkenin başına beladır ve geri kalmışlığını aşamamasının güncel sebebidir bence de. Atatürk ismi de olmamış. Ancak bir 3. dünya ülkesinde bir kült kişiye verilebilecek bir isim. Mustafa Kemal saygıdeğer kurucuların lideri bir insan olarak kalabilirdi.
Köroğlu 16 Kasım 2018 12:05
4
Devletçilik ve milliyetçilik bugünkü geri kalmışlığımızın ana sebepleri
Serdar 16 Kasım 2018 12:32
4
Okur Bey, Sanki Atatürk islamiyeti getirdi de tutturdunuz iyi bir islam ülkesi gösteriniz. Neticede malezya endonezya, singapur bunlarda islami nufusun yüksek olduğu ve refah seviyesinin de bizden kat kat fazla olduğu ülkeler. Hatta Katar en zenginleri. Petrol demeyin hemen, venezuella da kimsede olmayan petrol var ama açlık sefalat diz boyu. Bu arada venezuella belgeselini izleyin. Onlarında bizimkisi gibi Atatürkleri var. Ama bir cacığa yaramıyor. Sanırım cevabınızı aldınız.
sdf 16 Kasım 2018 12:32
0
sdfsf
Türk oğlu müslüman 16 Kasım 2018 22:31
0
Serdar efendi şu an en kapitalist geçinen Abd bile devletçilik ve milliyetçiliğe evriliyor. Derdin Cumhuriyetse bilki cmhryt olmasaydı şu an iktidara gelemezdiniz. Suud prensi gibi bir prens başınıza keçer ve kıtır kıtır keserdi. Venezuella Abd ambargosu altında. Saydığın ülkelere de Abd mesela İrana uyguladığı ambargoyu uygulasın da ondan sonra görelim. Olayın dinle felan alakası yok. Ne diyor Allah "piliği aklını kullanmayanların üzerine veririm" anladın mı mesele aklını kullanmak. Kardeş geçmişten kurtulun artık. Tarih geçmişe doğru ilerlemez. Siz
Türk oğlu müslüman 16 Kasım 2018 23:18
0
Siz gelecek için ne yapıyorsunuz. Sonuçta adam öleli nerdeyse yüzyıl olacak. Hala onun ilerisinde bir şey yapamadığınız için aşağılık kompleksine kapılıyorsunuz diye düşünüyorum.
KARAR OKURU 16 Kasım 2018 10:06
28 Şubatta gözaltına alındım, bir gece nezarathanede kaldım. Sabahında savcıya ifade verdim. Tutuksuz yargılandım. Cumhuriyeti yıkmak hedefinden tut, izinsiz gösteriye kadar suçlamalar vardı. 3 sene kadar sürdü sanıyorum. Ceza aldım. Neden mi yazdım? 28 Şubat denen dönemi hep öne sürerler ya, o zaman bile bu kadar beter bir anlayış yoktu. Daha özgürdük. Terör örgütü üyesi değildik, hain değildik, casus değildik. Şimdi doğruyu nazara veren bir şey söyle ananı ağlatırlar.
bünyamin tekten 16 Kasım 2018 09:59
kendinize demokratsınız sadece
KARAR OKURU 16 Kasım 2018 09:30
"Hem Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti, hem de onlardan yaka silkenler “Atatürk”e sığınıyor." suud ve müttefikleri stratejilerinde aynı hızda ilerlerse korkarım yakında siz de atatürk'e sığınmak zorunda kalacaksınız sayın yazar. laik, sosyal bir hukuk devleti olmak istersiniz yakında. onun için fazla sinirlenmeyin ki manevra alanınız kalsın :)
KARAR OKURU 16 Kasım 2018 09:26
Cumhurbaşkanı na hakaret davalarında verilen cezalara “Cumhurbaşkanı na hakaret yasak ama Atatürk e serbest” şeklinde özetlenebilecek tepkileri azaltmak için Atatürk e hakaret davaları süratle açılır ve sanıklar anında tutuklanır oldu. Ülkede hukuk yok, konjonktür var, konjonktür neyi gerektiriyorsa o oluyor. Atatürkçüler de memnuniyetle karşıladıkları bu cezaların güya karşı çıktıkları Cumhurbaşkanı na hakaret cezalarının da onanması anlamına geldiğini farkedemeyecek kadar şuurlular. Eksik olmasınlar o eşsiz ferasetleri sayesinde 16 yıldır i
KARAR OKURU 16 Kasım 2018 09:09
Yorum sizin; İstatistiki bilgi: 2010-2017 yılları arasında “Cumhurbaşkanı’na hakaret” suçlamasıyla 12 bin 893 dava açılmış. Davalardan 12 bin 305’i Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı döneminde açılmış. “2017 yılı içinde TCK 299 (Cumhurbaşkanına Hakaret) suçu ile ilgili 5150 karar vermiş mahkemelerimiz. Bunlardan 2099 tanesi mahkumiyet, 1660 tanesi HAGB (Hükmün açıklanmasının geri bırakılması) ile, 873 tanesi beraatla sonuçlanmış. 518 da da “diğer” kategorisinde değerlendirilmiş."
MK 16 Kasım 2018 11:48
11
Yazarın bu bilgilere ihtiyacı yok. Onun derdi Atatürk. Yazarın fikirleri pratikte iş görmeyince insanlar da özüne dönüyor. Birileri çatlıyor bu duruma...
KARAR OKURU 16 Kasım 2018 08:55
Atalar ne de güzel söylemiş. Gelen gideni aratırmış
ilbeyhan 16 Kasım 2018 08:53
Hakancığım 5816 yerine bir zamanlar sarmaş dolaş ,ayıla bayıla methiyeler düzerek yürüdüğünüz fetülcianın sümüklü mendilini ,kirli çamaşırlarını mı ikame etsek...yada cübbelinin yakmayan kefenini..menzilci eniğin sünnet artığını öpmeye sıraya girenleri..Saudisrailianın müptezel krallarının eteklerine yapışsak...USA nın kucağında ümmetçilik adında TÜRK ve Cumhuriyet düşmanlığı yapanlara duyrulur...Hain iflah olmaz..
KARAR OKURU 16 Kasım 2018 08:32
Yazarin Ataturk’e karsi on yargili durumu cok one cikmis
Arkadaş zaten insanlar bir birine sövmeden eleştirebilmeyi becerebilse bütün bunlar olmaz.Doğru, kanunla koruma anlamsız.İnsanlara edepli olmayı öğreteceksin.Fakat kendin için istediğin özgürlüğü başkası için de istemelisin hakan efendi.Senin yedi ceddine sövseler nasıl hoşuna gitmezse, sen de başkalarına sövme efendim.Güncelden örnek verelim.Biri çıksa ve menzil tarikatının ortasında veye ismail ağa camiinde bu şehleriniz (mahmutefendi/abdülbaki) ilah değil diye bağırsa, veya alay edip sövse ne tür tepki alır tarikatçılardan ve senden?Erdoğan'a ha
KARAR OKURU 16 Kasım 2018 08:28
Sayin yazar Ataturk icin yaptiginiz bu elestirinin aynisini, ayni kelimelerle mevcut yonetim icin yapabiliyor musunuz?
KARAR OKURU 16 Kasım 2018 08:23
Yalan bilgi veriyorsun. Atatürk döneminde şehir meydanlarına heykeli dikilmemiştir. Atatürk dönemine ait tek heykel İstanbul Sarayburnu'ndaki heykeldir. Kaldı ki o sırada da Atatürk yatak döşek yatan hasta bir kişiydi. Senin için ve siyasal İslamcılar için kabul edilmesi güç bir bilgi daha vereyim: Şehir meydanlarındaki Atatürk heykellerinin birçoğu Menderes döneminde dikilmiştir.
KARAR OKURU 16 Kasım 2018 09:37
21
yazarın derdi bilgi vermek değil ideolojik bir "doğru"yu empoze etmek. "Eskiden, bırakın soruşturma safhasını, dava sürecinde bile “Atatürk’e hakaret”ten kolay kolay tutuklama kararı verilmezdi" bakın, kendi ağzıyla söylemiş "eski"yi övmek zorunda kalıyor.
MK 16 Kasım 2018 11:42
2
Zaten yazar yıllar önce aldığı cezanın savunmasında da yanlış bilgi edinmisim demiş. Yanlı yorum için araştırma yapmaya gerek yok nasıl olsa...
Serdar 16 Kasım 2018 19:22
0
Ulus heykeli Atatürk hayattayken dikilmiştir. Wikipedia'dan bakabilirsin. Ama wikipedia ya ulaşamıyorsan, bir üniversitenin ağından girebilirsin. ***Kemalistler ne kadar çok bilmeden atıyorlar. Birde yazara yalan bilgi veriyorsun demişsin. Asıl yalan bilgiyi sen yazıyorsun. Heykellerin çoğu atatürk hayattayken yapılmıştır.
KARAR OKURU 16 Kasım 2018 08:16
(Devamı 1)Yeryüzünde laik/seküler olmayan bir demokrasi olmadığı düşünülürse, Türkiye açısından cumhuriyet ve demokrasinin, farklı düzeylerde kavramlar olmakla birlikte (yani, biri diğerinin zorunlu nedeni/sonucu olmayan) birbirlerini tamamlayıp güçlendiren niteliğini fark etmek kolaylaşır.Türkiye anayasaları cumhuriyeti, yalnızca bir devlet biçimi olmaktan çok ‘demokratik temel ilkelerle’ birlikte düşünmüş, ‘cumhuriyetin’ ancak söz konusu ilkelerle anlamlı hale geleceğini kabul etmiştir. Nitekim bu yönde verilmiş AYM kararları da mevcut.
KARAR OKURU 16 Kasım 2018 08:12
Bir devlet biçimi ve ideal olarak ‘cumhuriyet,’ herhalde bu toprakların başına gelen en iyi şeylerden biri. Türkiye gibi ülkelerde ‘cumhuriyet’ kavramı, yalnızca ve basitçe bir devlet biçimini anlatmaz. Tarihsel gerekçelerle, cumhuriyete geçiş ile demokrasi eş zamanlı, birlikte ilerlemiştir. Bunun en önemli nedeni devrimler süreci ve özellikle laiklik ilkesinin kabul edilmesi (aşamalı biçimde 1928 ve 1937). (Devam Edecek)
KARAR OKURU 16 Kasım 2018 11:50
0
Salla salla vur duvara
KARAR OKURU 16 Kasım 2018 08:07
Hem Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti, hem de onlardan yaka silkenler Atatürk’e sığınıyorsa sevinelim. Çünkü Türkiye’nin bir sembol etrafında birleşememe zaafiyeti var. Atatürk, din gibi konular herkesin diğerinin sicilini sorguladığı zemin olmazsa yani siyasetin aracı olmadıkça bir mesafe alabiliriz. FETÖ’nün Atatürk’e sığınması ise bir sahtekar. 15 Temmuz gecesi okunan darbe metni ise bir kurnazlıktı. Şunu biliyorum Hakan Albayrak ve anti-tezleri ile bize huzur yok.
KARAR OKURU 16 Kasım 2018 08:00
Artık bu ülkenin tüm mahkemeleri İstiklal mahkemeleri tüm kanunları takrir-i sükun olmuş.
KARAR OKURU 16 Kasım 2018 07:53
Hocam neredeyse yirmi yıldır iktidardasınız...ki ataturk bu kadar yönetmedi bu ulkeyi...ve de onun sahip olmadığı buyuk imkanlara sahiptiniz..memleti kurtaracağız diye geldiniz sonuç ortata...galiba olmadı , yapamadık demek yerine hala ataturk"le uğraşıyornuz...sizin daha önemli işleriniz yok mu ?
KARAR OKURU 16 Kasım 2018 07:16
Biz artık neyin dogru neyin yanlış olduğunu karıştırdık hukuk güvenimiz biti hukuk kamu oyuna göre hareket ederse biz hukuka sayglı vatanını seven vatandaş olarak hakımızı bilmiyoruz her hareketimiz den korkar olduk kardeşim ben hukuga uymak hukuk yanlış diyorsa yanlış doğru diyors dogru olmalı bu doğrultuda yaşamak istiyorum
KARAR OKURU 16 Kasım 2018 07:12
Önüne geleni tutuklamak akparti yargısının kültürü. Bu durum sadece 5816 için geçerli bir durum değil. Eskiden cumhur başkanına hakaret edenler veya ettiği iddia edilenler de tutuklamazdı. Sabahın beşinde evleri polis tarafından basılmazdı. Ama siz sadece 5816 yı görüyor ve sadece onu kafanıza takıyorsunuz.
KARAR OKURU 16 Kasım 2018 09:04
0
Artık avukatlar bile mahkemede çok konuştu, haklı çıkmaya çalıştı diye tutuklanabiliyor.
KARAR OKURU 16 Kasım 2018 06:30
Atatürk u sevenler onu put olarak görmüyor. Bir ideal olarak onu seviyorlar. Onu put olarak gorenler bazi fantastik islamcilar. Milleti batilalastirmaya zorlayan Ataturk demissiniz 1800 lerin basindan beri varsa eger o zorlama vardir. Batililasma gokten zembille bir an icinde inmemistir. Tutk muzigini yasaklayan demissiniz carpilirsiniz dikkat edin. Muzaffer sarisozen keske size Turk muzigini nasil kesfettigini anlatsa. Tek parti demissiniz dogru zaten devrimler genelde tek parti ile yapiliyor bizim gibi sz gelismis ulkelerde. Tekrar eskiye donduk demek ilerici bir sey yapmadik
KARAR OKURU 16 Kasım 2018 05:37
Yorumlarken tarihi ve bugünü, tekdüze bir Atatürk anlayışı da algılayıcı da yok, bunu akılda tutmalı. Birtakım sonuçlar, kanun devleti olmanın doğal işleyişini ki normaldir; bunlara farklı kesimlerden farklı tepkiler gelmesini de taraftarlık olarak algılamak gerekmekte. Atatürk'e artan ilgiyi de Yıldıray Oğur geçen gün yazdı. Herşey sanki doğal ve normal gibi. Buradan Kemalizm güçlendi yorumu zorlama oluyor kanaatimce.
KARAR OKURU 16 Kasım 2018 03:12
sacma sapan bir yazi yine. Yikilmis mahvolmus bir milleti toplayip Turkiye Cumhuriyetini kurmus bir kisi Ataturk. Bu dedikleriniz hicbir sekilde dogru degil, adam yeni bir modern ulke kurmus halki egitmek istemis bu kadar. Sizin gibiler bunu anlayamiyor cunku bilincsizsiniz. nokta
Mk 16 Kasım 2018 01:21
Kaldıralım bayım, ama şimdi sizin reis karşı çıkarsa bu duruma sizin yüzünüzü görmek isterim. Nokta.
Cemal Esen 16 Kasım 2018 01:21
5816 sayılı “Atatürk’ü Koruma Kanunu” kaldırılmadığı ve dolayısıyla hem "Milli Mücadele" dönemi hem de Cumhuriyetin kuruluş yıllarına ait gerçekler ortaya çıkmadığı sürece hakiki manada hür bir toplum olmamız imkansız. Gerçek insanı özgür kılar. Hakikatle yüzleşmek toplumda bir travma yaratacaktır. Bu sebeple tedrici bilgilendirme yapılabilir. Ancak 90 yıldır devam eden yalanlar üzerine sıhhatli bir gelecek kurmak da mümkün değil.
KARAR OKURU 16 Kasım 2018 06:31
10
Isinize 100 yil geriye gitmek geliyo sadece. Geriye biraz daha gitseniz... Yani Yavuz Sultan Hanin alevi Turkmen katliamlarina... Yada birakin insanlari kamplara bolup magdurluk hikayelerini. Tarihcilere birakin. Hakaret etmeden.
KARAR OKURU 16 Kasım 2018 09:39
8
Doğrusunu sen söyle de bilgilenelim kardeş. Neymiş o 90 yıl boyunca anlatılan yalanlar. Önce Abdulkadir Geylaninin önüne yemek için konulmuş tavuğu diriltmesi yalanları ile başlasak nasıl olur. (Geylaniye saygım var. Yalanı kim uydurmuşsa ve bugüne kadar gelmişse ondan bahsediyorum) Yani daha gerilere gitsek nasıl olur acaba
Dr. 16 Kasım 2018 01:13
Kim tek ses, tek adam olmak istiyorsa koruma kanununu tepe tepe kullanıyor. Atatürk'ün uygulamalarını eleştirirken Erdoğan'ın tek adam olarak kullandığı ve cezalandırdığı uygulamaları görmezden gelmeniz hakkaniyet değildir. Kendi mahallenize iyi karşı mahalleye kötü demeniz sizi taraflı ve yanlı yapar. O yüzden bu yazı eksik kalmış, tamamlayın lütfen.
KARAR OKURU 16 Kasım 2018 01:12
Aydin ünal dogru demis eskiden bu kadar kolay degildi ama cumhurbaskanini elestirenlerin pesinde gezmek bugünkü kadar yarginin en önemli isi degildi. tabi cumhurbaskanina hakaret sucuyla binlerce dava, tutuklama olunca tutarli olmak adina bunlarada mecbur kaliyorlar. Yani sorun atatürk degil, elestiri kültürünün olmamasi. Zaten hep sorunluydu ama son yillarda daha iyiyede gitmedi. Birde su var artik zihin sagligimiz o kadar bozulduki bir insan normal görüsünü ifade etse acaba kimin ajani vesveseleri her yerde.
KARAR OKURU 16 Kasım 2018 01:00
Senin feriştahın gelse o kanunu kaldıramaz. En başta da Akp'li milletvekilleri karşı çıkar :))) Anlıcağın avucunu yalarsın.
Çerkez Ethem 16 Kasım 2018 00:59
..."Hep beraber “Anıtkabir”e koşup birbirlerini “Atatürk”e şikâyet ediyor bunlar. Aralarında şöyle bir konsensüs var sanki: Her şeyi tartışabiliriz, her konuda kıyasıya kavga edebiliriz, ama “Atatürk”ün hepimiz için geçerli olan “ulu önder”liği ve “ebedî şef”liği müstesna!"...Çok doğru. Bu sistem değişmediği sürece KİM GELSE GELSİN başa,100 yıl geçsede gene aynı olaylar, problemler yaşanacak çünkü sistemin temeli ataputçuluk ! Bu arada Emine Şahin e saygılar, milyonlarca muslim'in sesi oldu düşündüğünü söyledi ! Helal olsu
Serdar 16 Kasım 2018 10:11
8
Emine Şahin kardeşimiz, adeta sessizlerin sesi olmuş. Helal olsun. Okuduğum kadarıyla kendisi de bir TIP öğrencisi aynı zamanda.
KARAR OKURU 16 Kasım 2018 00:37
Tabii Ataturke küfür serbest olmalı diğer Türk büyüklerine yasak , sonra da birlik ve beraberlik, aynı gemideyiz yalanları , hayır bayım aynı gemide değiliz ....
KARAR OKURU 16 Kasım 2018 01:25
4
Kim aynı gemideyiz diyor?
İbrahim DİRİ 16 Kasım 2018 00:28
5816 İle birlikte 216 nında kaldırılması gerektiğini yazabilseydin yazdıklarının bir değeri olurdu.Dediğin, benim değerim ilahi bir değer siz laf diyemezsiniz kanun korusun,sizin değeriniz,değer değil kanun bana dokunursa bu fikir ve ifade hürriyetine ters manasına geliyor.
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN