Babacan: “40 yıl değil 400 yıl geçse bu değişmez”

Sıvasız evlere ateş düştü, canımız yandı

Sis çöktü göz gözü görmez oldu, her yanımız kış, her köşemiz tipi, fırtına

Söğütler hele ses verin, dara düştü döşlerimiz / Karşıki dağlar ses verin, dertler doldu taştı / Bin bir yaramız ortalığa saçıldı, yüreklerden ağıtlar yükseldi

Bir yanda Kızılırmak çağlar bir yanda Asi ağlar / Boydan boya başakları dolu vurdu, üzüm bağları kurudu
Ellerimizi açtık dilimizde dualar / Şu koca âlem yıkıldı yüreklerimize

Yer gök kırmızı beyaz, biriz, canın içinde milyonlarız

Şehitlerimiz için yastayız, başımız sağ olsun Türkiye’m

***

Babacan: “40 yıl değil 400 yıl geçse bu değişmez”

DEVA Partisi 1. Olağan İstanbul Pendik İlçe Kongresi’nde Genel Başkan Ali Babacan’ın bugünkü konuşmasını önemli bulduğumu belirtmek isterim ve şu bölümüne özellikle dikkatinizi çekmek isterim.

“Terörü ve terör örgütlerini en güçlü şekilde lanetliyorum. Terörün ve şiddetin karşısında milletçe tek vücut olmamız gerektiğini özellikle vurgulamak istiyorum. Komşularımız ve müttefiklerimiz şunu artık anlamalı.

Mesele Türkiye’nin egemenliğiyse, mesele Türkiye’nin siyasi birliği ve toprak bütünlüğüyse… Türkiye Cumhuriyeti devletiyle, milletiyle bir olur, gereken her türlü mücadeleyi verir.
40 yıl değil 400 yıl geçse bu değişmez.”

Açıkçası Babacan’ın bu sözleri birçok yerde haber olacaktır ama bu kararlı duruşun, bu önemli sözlerin ayrıca altını kalın kalın çizmek istedim.

***

Ayrıca DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen’in bugün Mecliste belirttiği yürekleri dağlayan şu cümlelerini de aynen aktarmak isterim:

“Hiç mi bir rezidansa takılmaz o Albayrak, hiç mi bir villanın kapısına gitmez o kara haber, hiç mi güvenlikli bir sitenin kapısında durmaz haberci taşıyan o ambulanslar…

Yemen’den bu yana değişmez mi o kara yazgı?

Nasıl yakılmıştı o ağıt hatırlayalım: Zenginimiz bedel öder / Askerimiz fakirdendir.”

YORUMLAR (6)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
6 Yorum