Back To Top
Nefretin doktora tezi gibi!

Nefretin doktora tezi gibi!

 - Son Güncelleme: 17.03.2019 Pazar 09:42
- A +

Nasıl bir çaresizlik Allah’ım, katil, camiye giriyor, insanlar açık hedef. İstediği gibi vuruyor.

Çaresizlik. Vahşetten önce burası işledi içime.

Hem oradaki Müslümanların çaresizliği, hem katliama tanık olan bizlerin çaresizliği.

Tanık?

Evet, on bin kilometre uzaktaki katliam, ceketinin cebine kadar giriyor! Öyle tanıklık.

Ne büyük bir kin varmış, ne büyük bir nefret varmış katilin içinde!

Nasıl bir kana susamışlık. Sanki annesi babası kanla beslemiş, kanla vaftiz etmiş!

Tabii ki savunmasız insanları öldürecek. Silahsız. Kapıya silahınla yaklaştığında kendisine ‘merhaba kardeşim’ diyen insanları.

Taa haçlı seferlerinden, taa Endülüs’ten, İstanbul’un fethinden, Viyana muhasaralarından, kanlı ve kirli Engizisyon asırlarından kalma, biriktirilmiş bir hınç.

Katilin silahının, şarjörlerin üstüne yazdığı tarihler, vakalar, tamam kaaffesi beş on kelime, beş on rakam ama... Türk-yiyici, 1683, Viyana, Sultan Murat’ın katili Miloş Obiliç, Osmanlı donanmasının yakılması, Kıbrıs’ın fethi sırasında savunmasız Osmanlı esirlerini katleden Antonio Bragadin...

Nefretin doktora tezi gibi!

Bunları bilmeyen çok tarihçimiz var.

“Mülteciler, cehenneme hoş geldiniz!” bile yazmış.

Her tarafı ‘cehennem’ yapmaya doğru adım adım ilerliyoruz.

Bütün bunlar, bir başka bilinci, zehirli bir tarih bilincini ifade ediyor.

Ve dünyada, maalesef Müslümanlar arasında da, Hristiyanlar, Museviler arasında da... Çinliler, Hintliler arasında da... Yani Amerika’da, Avrupa’da, Asya’da, Avusturalya’da, Afrika’da, Ortadoğu’da, bu zehirli bilinç teşvik ediliyor, besleniyor.

Irkçı semboller her yerde yüceltiliyor, kutsanıyor.

Katilin kelepçeli elleriyle yaptığı işarete bakın... Bir yumruk ve yuvarlak. White Power.

Sırp kasabı Karadziç’e övgüler düzen balkan şarkıları.

Yani tepeden tırnağa kan.

Dünya güçleri varış noktası büyük bir felaket olan bu gidişi durdurmaya istekli değil.

Bir tarafın şiddeti, öbür tarafın şiddetini emziriyor.

Devletlerin şiddeti ile terör örgütlerinin şiddeti de dahil buna.

Hepsi birbirinden besleniyor.

Devletler de sık sık şiddetin memesine ağzını dayıyor... Bakın Ortadoğu’ya... Irak’a, Suriye’ye, Yemen’e... Kim kimi bombalıyor?

Kısaca, Müslüman Müslümanı...

Daha birkaç ay önce Suudi Konsolosluğu’nda, -sözümona- Müslüman Müslümanı doğramadı mı?

Bu fiillerin organizatörleri devletler değil mi?

Ya Filistin’in, Filistinliler’in maruz kaldığı İsrail terörü?

Arakan?

Devlet işi değil mi?

Dünyada bu ilişkilerin dışında tutulabilecek bir rejim var mı?

Önce kim yaptı?

Ne önemi var?

Ama önemli kimin başlattığı, ama önemli, ama önce onlar, ama önce onlar...

Kimse bilmiyor önce kim. Herkes kendi senaryosunu yazıyor ve inanıyor.

Neyin gerçek olduğu değil, neyi gerçek kabul ettiğiniz önemli.

Daha doğrusu neyin gerçek olmasının işinize geldiği!

İşinize gelince, onu tarihin en görünür yerine hayvan gibi çivilerle çakarsınız.

Çok mu önemli?

Çok önemliyse önce Kabil!

Kim Kabil?

Kötülüğü kim başlattıysa o Kabil!

Kim Habil?

Kötülüğe ilk kim maruz kaldıysa o Habil.

Herkes, Müslümanlar, Hristiyanlar, başka dinlerin, mezheplerin mensupları, hepimiz, ipinden veya zincirinden boşanmış bir tarih bilincinin insanları nerelere kadar götürebileceğini bir daha, bir daha, bir daha düşünsün.

Dün, Uygur Akademisi’nin bir programına katıldım.

İzlenimlerimi yazmak niyetindeydim.

Yeni Zelanda’daki vahşete değinip Çin’in Doğu Türkistan’da yapıp ettiklerine, daha doğrusu Uygurlu dostların bize aktardığı gündeme geçecektim.

Kaldım, geçemedim.

Artık onu da inşallah yarın yazarım.

Biliyorum, Pazar gününün rehavetine pek uymadı yazdıklarım.

Ne yapabilirim. Hayat böyle.

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
KARAR OKURU 17 Mart 2019 12:17
Kuran’ı Kerim’de bir insanı haksız yere öldüren tüm insanları öldürmüş gibidir der yani ahirette cezası buna değerdir ve hiç bir zaman cehennemden çıkarmayacaktır artık başka bir sözede gerek yoktur
musto 17 Mart 2019 11:01
Bir kaç ırkcının yaptığını tüm batıya mal etmek yanlış illaki sevinenler vardır o ülkeler kapılarını açsalar koşacak denize atlayacak milyonlar var ülkelerini yönetemeyen kardeş kavgasına sürükleyenler sanki hiç kabahatları yokmuş birde yangına körükle gidiyorlar.
Islambol 17 Mart 2019 08:03
Norveç’te 2011 yılında 77 öğrenciyi öldüren terörist Anders Breivik yapılan yargılamadan sonra sadece 21 yıl hapis cezası aldı. İşte yücelttiginiz batı adaleti?. Şimdi bu katil teröriste de böyle gülünç bir ceza verirler işi kapatırlar. Biz istediğimiz kadar kafamızı kuma gömelim. Teröristin dini bir motivasyonla hareket ettiği ve HAÇLI zihniyeti güttüğü açık. Madem onlar İslam maskesi giydirdikleri maşalara “islami terör” yaftası vuruyor, biz de HAÇLI TERÖRÜ diyebiliriz. Kıyamet alametleri zuhur ediyor ve melhamei kübra yaklaşıyor.
KARAR OKURU 17 Mart 2019 09:49
13
Hayır Arkadaş! Yanlış bilgi yayarak nefrete hizmet ediyorsunuz! Bu katil teröristin Hıristiyanlıkla bir alakası yok. Bunlar beyaz ırkın üstünlüğüne inanan IRKÇI teröristler. Hristiyan terörü de var mı? O da var! Ama bu olayda değil.
ramazan gün... 17 Mart 2019 04:03
(8)'şimdi bana bu ODADA namaz kılmak ve ölümü beklemekten başka bir şey kalmadı' diyor MATLA ADAMI!.. SİZ YAŞAYIN EFİALİTESİN MUTEDİL EVLATLARI!..
ramazan gün... 17 Mart 2019 12:42
0
her ne kadar 'gece kafası' unforgiven ve winter eşliğinde yazılıp, bunlar üzerinden yürüyen (edebi olarak yetersiz) bir metin olsa da bunlar.. adagio g minörle tavsiye dilir; hususen claudio scimone üzerinden 'çay-sigara' (dileyene rakı-balık) gibi iyi gidiyor; 'demlenme' iyi olmamış; özür... 'çelişkiyi' dillendirene, bir eserde estetik ahlakilik aranır; ayrıca içeriğin ahlakiliğine bakılmaz derim...
Biraz Saygı Lütfen. 17 Mart 2019 14:15
1
Sayın Ramazan Gün ve Karar Gazetesi Adminine: Birden sekize, ona yükselen şu yazı dizileri gibi tüm okuyucular, dizi yazılar yazarsa bunlar da yayınlanırsa, Ramazan Gün'e bu kadar yer kalır mı diye hiç düşündünüz mü? Lütfen kendinize ve okuyuculara biraz saygılı olun, burası kimsenin karalama defteri olmasın.
ramazan gün... 17 Mart 2019 16:27
2
eğer 'saded' bu göründüğü kadar ise; bırak bu işleri, değilse 'sadede gel', ne söylemek istiyorsan onu söyle.. yok 'içerde kalan' (2) numara için ise ve sen 'köşe yazarı' isen.. asıl sen 'zamanın değiştirici gücü'nü takdir et ve ANLA Kİ, artık hilmi ışık müridi, tercüman okuyucusu çaplı gameda müşterisi yok karşında!. ahlakilik bahsi, düşündüğün gibi değil; SÖZÜM SÖZ!..
KARAR OKURU 17 Mart 2019 19:54
0
Sayin Okur, "ramazan gun" rumuzlu yorumcu trolluk gorevini yapmaktadir. Sansurden muafdir. Lutfen adamin ekmegine mani olmayin. Bu sayfada yeteri kadar yer var. Birakin yazabildigi kadar yazsin.
KARAR OKURU 17 Mart 2019 04:00
Teroristlerin katlettigi 50 musluman secim malzemesi oldu. Siyaset cok kirli bir is.
ramazan gün... 17 Mart 2019 04:00
(6)'demokrasinin bir manifestosu yok' demiştim etyene bir gün; 'yok evet ama...' diye demişti bana!. işte etyen, nihayet MANİFESTOSU yazıldı; muştular olsun sizlere!.. hala batıya dilenen bu sıçana dönüşmüş evlatlarının ne kabahati var; artık ne bir SILA ne de bir DOĞU KALDI gidecek; SON KALE ANADOLU; SON MEVZİ ANA-DOĞU!.. ya burada veya hiçbir yerde; ha gayret vivaldi, bizde bu hain, soysuz, basiretsizler YENİ-DEVŞİRMELERİN varken, bir fiskeye bakar halimiz ya; ne işin var YENİ-ZELANDADA!. aramızda bir fiskenin lafı mı olur?!..
ramazan gün... 17 Mart 2019 03:49
(5)sen göremedi isen fethin İMAM RABBANİYE varmak, doğuya yönelmek mevsimine döndüğünü,yürüyüp kavuşmadı isen SILAya.. ÖNEMSEMEDİ isen her yaprağında şia şia bidat bidat diye haykırışını; anlamadı isen zamanın ruhunu; kahve içmeye gitti isen viyana kapılarına... 'burası hind, kapatılma zamanı geldi ARADAKİ MESAFENİN' davetini görmedi isen!.. sen değil, SANA BENZEYEN icabet etti ise davete; aynı hind SEBEBİYLE mağlup olursun benzeyenine de, maskara olursun kuyrukçusu çakallara!.. evlatların ölür 'koyun çobanları' elinde!..
ramazan gün... 17 Mart 2019 03:39
(4)vivaldi BAJEZET 'çalmaya' başladı ise mozart 'saraydan kız kaçırıyorsa'; istihza başladı ise; önce SAKALLARA düştü ise ak, azraile kabahat bulmanın, tarihe-dehre çatmanın ne manası var.. ya doğuramadın ise yeni fikir evladını; saplanıp kaldı isen 'dışyüzden' baba mesleğine; fethi görüp işgal sandı isen; rasyonel davranıp, küffara galebedir sandı isen.. göremedi isen doğuyu, DOĞUYU!. o günden beri kah düzünden kah tersinden BATICI isen; elbet KIŞ düşmüştür obana...
ramazan gün... 17 Mart 2019 03:31
(3)hangi babamız, hangi zamanda, hangi ÖNEMSİZ hatayı işledi de, bizler hala bunun bedelini ödemekteyiz!. hangi atta, hangi nalında, hangi çiviyi gözden kaçırdık biz!.. bir çivi olmalı; yoksa ÖNEMSEDİĞİMİZ hiçbir büyük hata bu derece aftan mahrum kalmamıza sebep olamaz gibi geliyor bana.. fetih-fetaha ile işgal arasındaki belli belirsiz HADDİ gözden yitirince mi, yoksa, 'işgal babadan kalma meslektir'e dönüp batıyı zorlamaya devam edince mi düştü çivi; belki sadece yere düşen bir mushaf yaprağını almaya üşenen basit bir köylü?!.
ramazan gün... 17 Mart 2019 03:13
(1)'vivaldi zamanının hevi metalcisidir'; böyle diyor 'bizim' GABRİEL.. der demez yıllardır unuttuğum ANFORGİVIN geliyor aklıma, 'APOKALİPTİKAL' versiyonu ama.. VİNTIR ile ne kadar benzeşiyor, benzeşiyor mu?. (gecenin 3ü git yat be olum) dinliyorum ikisini; önce sırayla, sonra ikisini bir arada, aynı anda; ne kadar GOTİK ve ağır bir sigara dumanı gibi, ama 'ciğerin içinden bakan adamın' intibaı ile; suratına üflenen adam gibi değil yani.. bu kadar mı benzer 1700 ile 2000?.
KARAR OKURU 17 Mart 2019 00:56
Teroristlerin katlettigi 49 musluman, Cumhurbaskanimiza secim malzemesi oldu.
Aydinoglu 17 Mart 2019 00:12
Harika yazi, tesekkurler.
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN