Boğa dolunayı nedir? İşte burçlara etkisi

Boğa dolunayı nedir? İşte burçlara etkisi

Dünyanın uydusu ayın etkisiyle haftaya duygusal bir başlangıç yapabiliriz. Bununla birlikte geçmişte yaşadığımız olayları düşünerek, anıları hatırlayabiliriz. Boğa dolunayından en çok etkilenecek burçlar, bunu yoğun şekilde yaşayacak…

Boğa dolunayında sanatsal olaylara yoğunlaşabilir, yaratıcı fikirler ortaya atabiliriz. Çevremizde bulunanların problemleriyle alakadar olabilir, onlara birçok konuda yardım edebiliriz. Bunun etkileri 2 Kasım Salı gününe kadar devam edebilir. Akrep, Boğa, Aslan ve Kova, boğa dolunayı döneminde daha farklı etkilere kapılabilir…

BOĞA DOLUNAYI NEDİR?

Bu hafta Dolunay haftasında olduğumuzdan olayı önemli bir gelişme ile karşılaşabilir, belirsiz bir konunun netleşmesiyle daha rahat edebiliriz. Ay, Balık burcundayken mor rengi enerjimizde dengeleme yapabilir.

Dolunay dönemlerinde gizli sırlar ortaya çıkar ve gerçeklerle karşı karşıya kalabiliriz.

29 Ekim Perşembe, 28 Ekim Çarşamba ve 30 Ekim Cuma ay, Koç burcunda ilerlemesini sürdürecek, enerjimizi artırabilir ve yeni başlangıçlar için istekli olabiliriz ancak Merkür retrosunun hâlâ devam ettiğini aklımızdan çıkarmayalım…

Yeni kararlar ve başlangıçlar için iyice düşünüp, araştırma yapmadan büyük adımlar atılmamalıdır.

Ay, Koç burcundayken kırmızı rengi çekiciliğimizi ve enerjimizi arttırabilir. Hafta sonu da ay, Boğa burcunda doğru ilerlemesini sürdürecek ve Boğa Dolunayının etkisini ciddi manada hissedebileceğiz…

31 Ekim Cumartesi saat 17:49’da Boğa burcunda yaşanacak Dolunayla beraber hayatınızın bir bölümünde önemli bir bitiş veya başlangıç ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Gündemimize estetik, maddi konular, lüks eşyalar, moda, yeme-içme, sanat ve diyet gibi konular gelebilir…

Boğa Dolunayında en çok burcu veya yükseleni Akrep, Boğa, Kova ve Aslan olanlar etkilenecek. Ay, Boğa burcundayken turuncu ve kırmızı renkler enerjimizi yükseltebilir.

BOĞA DOLUNAYININ BURÇLARA ETKİSİ

Boğa burcunda  saat 16:44 civarlarında bir dolunay yaşanacak... Uzman Astrolog Aygül Aydın, Boğa dolunayının burçlara etkisine değindi...

Boğa dolunayı Merkür ve Venüs etkisi olduğu müddetçe yoğun bir dolunay olarak yaşanacak. Aynı anda en önemli unsuru para ve ilişkiler olacak. 

Boğa burcunda yaşanacak boğa dolunayı Boğa ve Akrep arasındaki kutuplarda denge oluşturmanızı istiyor. Akrep, gerçeğe, samimiyete, dönüşüme ve gölgeye odaklanan istekli, yoğun bir takım yıldızıdır. Güneş, şu an Akrep burcunda olduğundan dolayı yaşam içerisinde Akrep teması daha fazla alınıyor. Akrep'in nevrotiklik, samimiyet ve aşırı şüphe gibi potansiyel tuzaklarına daha fazla izin veriyor.

Boğalar emin adımlarla yürümeye devam ederken, şüphe uyandıran Akrep'tir. Bu dolunayın zirvesi, kontrol ve güç meseleleri etrafında döner ve sonuç olarak çok güven duyduğunuz bir şeyden suiistimal edildiğinizi görebilirsiniz. İşte boğa dolayınının burçlara etkisi…

BOĞA 

Arkadaşlarınızı ve sevdiklerinizi uçurumun kenarından kurtaran sizi acaba içinde hissettiğiniz bu yalnızlıktan kim kurtaracak? diye kendi kendinize sorup duruyorsunuz. Tabii ki insanın en iyi şifacısı kendisidir. İlişkilerde son zamanlarda yaşadıklarınızdan dolayı ne yönde ilerleyeceğinizi bilmiyorsunuz. Biraz sabırlı olursanız sizi engelleyen koşullardan kurtulduğunuzu fark edeceksiniz. Size karşı dürüst olmayan ilişkilerden uzak durun.

boga.jpeg

AKREP

Hayatınızı dönüştürmek için tek başınıza kaldığınızı düşünüyorsunuz. Güvendiğiniz dağlara karlar yağmış olabilir. Fakat sizin için bunlar bir problem olmaktan çıkmalıdır. Sizin burcunuzda kavuşan bu güneş ve Merkür kavuşumu sizleri bambaşka biri yapmaya geliyor.

Hepimizde kötü veya iyi bir kapasite bulunuyor. Bunlardan hangisini ortaya koyacağımız bizim irademize bağlıdır. Bu açı sizin özgür iradenizle alakalıdır. Uzun süredir beklediğiniz o mesajı alıyor olabilirsiniz. İlk başta bir adımınızı ileri doğru atmaya bakın, arkasından diğerini…Bireyselliğinizi elden bırakmayın ve herkesin kendi gerçekliğini kendisinin ördüğünü hiçbir zaman aklınızdan çıkarmayın.

akrep.jpeg

KOÇ

Bağımsız ve özgür bir duruma adım atmaya hazır olmalısınız. Özellikle finansal olarak güç kazanacağınız bir dönem içindesiniz. Kaygılarınız, duygularınız ve iç görüleriniz yoğun gelişmeler içerisinde… Bu sizi endişeye sokmasın. Önümüzdeki bir haftalık zaman dilimi sizleri aşk ve ilişkilerde ve finansal olarak güvenli ve pratik bir yola sokuyor olacak. Bu konular ile alakalı çözüm bulmaktan asla çekinmeyin. Kimseyle inatlaşma içerisine girmeyin fakat hedefinize doğru emin adımlarla ilerleyin.

koc.jpeg

YENGEÇ

Yüzyılda başınıza gelecek işler olmuyor mu yaşamınızda? Şöyle gidin bir aynada kendinize bakın. Tüm çözümler aslında o problemlerin hemen kenarlarında yer alıyor. Neden hâlâ cesaretiniz yok ve bu çukurdan kendinizi çıkartamayacağınızı düşünüyorsunuz? Mesleki hayatını ve ev yaşamınızla çok arada bir yerde kalmış gibi görünebilir fakat bunu çözebilmek için harekete geçmelisiniz. Bir yerden başlamalısınız. İlk başta iyi bir dost edinin. Yalnız kalmaz sizin için bir çözüm olmayacak. Eleştirileri bu kadar fazla kişisel almayın. Devamlı kendinizi ve beyninizi uyuşturmaktan vazgeçin.

yengec.jpeg

İKİZLER

Henüz kendi kendinizin patronu değilsiniz. Bu yönde adımlar atmaya çalışmalısınız. Yaratıcılığınız bu Merkür ve güneş geçişinde en üstün noktada. Evet kendinize öyle bakmayın. "Ben miyim?" diye... Sizden bahsediyorum. Çevrenizdeki insanlar sizin kendinize olan inancınızı kaybetmenize neden olan olaylar yaşatıyor olabilir. Ama önemli olan neleri göğüslediğinizdir. Bazen bazı şeylerden kopmak için kırılmak gerekebilir. Kırıldığınız noktalar sizi geliştirsin. Ne kendinizi ne de insanları ilişkilerinizde yormayın.

ikizler.jpeg

BAŞAK

Kendi gerçekliğinizi kendinizin yarattığınızı ve kendi verdiğiniz kararlarınızın sorumluluğunu artık üstlendiğiniz bir dönemdesiniz. Bu kavuşum sizlere kendinizi kabul etmeniz gerektiğini öğretecek. Bunun için son dönemlerde dikkatinizi dağıtan unsurlara doğru tekrar yola dönüyorsunuz demektir. İnsanlara güven vermek için gayret gösteriyorsunuz ama son dönemde sürekli güven vermeyen biri olarak suçlanmış olabilirsiniz.

Bunları önemsemeyin. Kendi dürüstlüğünüze yatırım yapın. Hiçbir eleştiriyi kişiselleştirmeyin. Tutkularınızın neler olduğunu belirleyin ve onları daha yapıcı bir şekilde kullanın. Sizin çöküş olarak gördüğünüz şeyler yeniden doğuş için gereken derslerdir. Bu önümüzdeki 7 gün içinde harika bir dönemin içine girdiğinizi hatırlatmak isterim.

balik.jpeg

ASLAN

Kişisel ilişkilerinizde fazla talepkar ve agresif olmamalısınız. Kariyer hayatınızda önemli bir ivme yakalama zamanındasınız. Ego yapmak ya da taleplerde bulunmak belki de başka birilerini eleştirmek için doğru bir zamanda değilsiniz. Ön yargıları yıkmalı ve çalışma arkadaşlarınızla kucaklaşmalısınız.

Hayatınızdaki herkesle uzlaşma yönünde olun. Bu fikir inanılmaz sizi rahatlatacak. Katı gerçeklere toz pembe gözlüklerden bakmak yerine bunları kabul edin. Sizin olduğunuz yerlerde de katı gerçekler olabilir. Gurur yapmayın. Belki de öğrenmeniz gereken şey budur. Sorumluluklarınızı yeniden gözden geçirin. İnsanları değiştirmekten vazgeçin.

aslan.jpeg

TERAZİ

Son dönemlerde kendinize belki kızıyorsunuz. Bu yaşıma geldim ama hala şu duygusal meselelerle başa çıkma konusunda kararsızım diye. Evet bu sizler için hep zor bir durum olacaktır. Zaten yaşadığınız olayları yaşama sebebiniz bu yönünüzü geliştirmek içindir. Bunu ne kadar çabuk öğrenirseniz bir o kadar hızlı pozitif sonuçlar alacaksınız. Bu Merkür etkileşimi ile her şeyi gereğinden fazla kişiselleştiriyor olabilirsiniz.

Paranızı gereksiz harcıyor olabilirsiniz. İnsanların sizi kullanmasına izin verip sonra bu noktada saldırgan davranmayın. Sınırlarınızı bildirin ama insanlara faydalı olma fikrinden asla uzaklaşmayın. Sadece kendinizi tüketmeyin. Bazı şeyler kolay değil bu doğru olabilir ama aynı şeyleri tekrar tekrar yaşamamak adına ders verici olabilir. Bu Merkür geçişi sizi bir kısır döngüden kurtaracaktır ama bunu siz fark ederseniz. 

terazi.jpeg

OĞLAK

Aradığınız şey belki biraz umut belki aşk belki de yeni bir macera ama bunları yapacak içsel bir güç kendinizde bulamıyor olabilirsiniz. Aşkta hayal kırıklığı yaşamaktan yorulmuş olabilirsiniz. İlişkileriniz belki de hukuksal konular şu an sizleri boğuyor olabilir. Bunları ciddi anlamda başarılı bir noktaya getireceğiniz bir dönemdesiniz.

Birçok problem çözüme kavuşacaktır ama elbet henüz son durak burası değildir. Satürn gezegenin sizin burcunuzda halen hareket ediyor olması sizleri bambaşka bir yöne doğru ilerletiyor. Hayatınızda yepyeni bir başarı hikayesi yazmaya hazır olun. Sadece doğru zamanlama yapmadığınız için şu an yaşadığınız duygular. Artık cesur olmalısınız. Merkür bu yüzden dünyanın önünden geçiyor. Ne dersiniz?

oglak.jpeg

YAY

Kariyerinize ve mesleki başarılarınıza odaklanmış durumda olabilirsiniz. Sürekli belirli kaygılarınız ön plana geliyor olabilir. Belki kendinizi göstermek ya da anlatmak için gereğinden fazla efor harcıyorsunuz. Engellerle karşılaşıyorsunuz diye elinizdekileri bir köşeye bırakıp küsecek misiniz?

Unutmayın istediğinizi elde etmek için uzun süren bir istikrar lazımdır. Otoriteye veya kişisel baskılara isyankar davranmak size bir durum kazandırmaz. Kendinizi çok fazla içselleştirmek ve huzursuz etmek bugüne kadar verdiğiniz emekleri yok eder. Bu yüzden kendinize gelmelisiniz. Finansal anlamda birikimlerinizi biraz daha gizli tutmalısınız.

yay.jpeg

BALIK 

Büyük günlere doğru yol alıyorsunuz. Ama çok sıkı çalışmalı ve azmediyor olmalısınız. Beklenilmeyen bir şans ya da beklemediğiniz bir devrim içine giriyorsunuz. 2015 Eylül ayından beri zaten çok yoruldunuz. Artık bunu hak ettiniz.O dönemlerde hayatınızda değişen ahlak, inanç ve yeni akımlarla altüst olmuştunuz.

Yediğiniz yumruklara göre pozisyon almayı öğrendiniz. Artık sizleri etkileyen bir durum bulunmuyor. Sadece kartlarınızı akıllıca ve dikkatlice bir şekilde oynayın. Hedefleriniz olsun ve ilerlemeyi seçin. Planlarınız gerçeklerle uyum içinde olsun. Sevgi anlamında kendinizi gerçekten güvende hissedeceksiniz.

balik-001.jpeg

KOVA

Kariyerinizde aradığınız yeniliği tam anlamıyla bulamıyor olabilirsiniz. Hayatınız da belki de neyin gerçek ya da neyin gerçek olmadığını sorguladığınız bir dönemdesiniz. Muazzam irade gücünüz ve yaşama karşı umutla durduğunuz gerçekçi yapınız sizleri gerçek olana ulaşma noktasında destekliyor.

Bugünlerde aklınızdakiler söyleyip, tutkuyla savunduğunuz konuları yüksek bir tartışmaya dönüştürmemelisiniz. Bu hem aile hem de iş hayatınız ile ilgili konular olabilir. Mesleğinizde istediğiniz yükseliş hemen olmayabilir ama bu olmayacak anlamına gelmeyecek. Aksine kendinizi suyun akışına bırakın. Azimle yolunuza devam edin. Orijinalliğiniz eninde sonunda kazanacaktır.

kova.jpeg

Kaynak Fotoğraflar: Pixabay, iStock
 

Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN