Back To Top
İran'da 176 kişinin öldüğü uçağın patlama anı ortaya çıktı

İran'da 176 kişinin öldüğü uçağın patlama anı ortaya çıktı

 - Son Güncelleme: 09.01.2020 Perşembe 13:08
İran\'da 176 kişinin öldüğü uçağın patlama anı ortaya çıktı
- A +

İran'da 176 kişinin öldüğü Ukrayna Havayolları'na ait yolcu uçağının patlama anı ortaya çıktı. Uçak İran'ın, Irak'ta Amerikan üsleri vurmasından birkaç saat sonra düşmüştü. Yolcu uçağın füze ile düşürüldüğüne yönelik iddiaların ardından çeşitli spekülasyonlar öne sürülmüştü.

İran'da düşen Ukrayna Havayolları'na ait yolcu uçağındaki patlama anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı.

176 kişinin hayatını kaybettiği uçak İran'ın, Irak'ta Amerikan askerlerinin bulunduğu üsleri vurmasından birkaç saat sonra düşmüştü. Uçağın düşürülmüş olabileceğine dair spekülasyonlar gündeme gelmiş, Batılı istihbarat servislerinin ön incelemelerinde uçağın füzeyle düşürüldüğüne dair kanıta rastlanmadığı, daha çok teknik arıza ihtimali üzerinde durulduğu belirtilmişti.

Yükleniyor...

NE OLMUŞTU?

Ukrayna'nın başkenti Kiev'e gitmek üzere Tahran İmam Humeyni Uluslararası Havalimanı'ndan havalanan Boeing 737 tipi yolcu uçağı, dün yerel saatle 06.18'de teknik arıza nedeniyle düşmüş, uçaktaki yolcu ve mürettebattan oluşan 176 kişi hayatını kaybetmişti.

İran yönetimi, uçak kazasında hayatını kaybedenler için bir gün milli yas ilan etmişti.

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN