Rusya'dan Belarus'ta bombardıman uçaklarıyla tatbikat

Rusya'dan Belarus'ta bombardıman uçaklarıyla tatbikat

Rusya Savunma Bakanlığı, Belarus'ta 'Birlik Kararlılığı-2022' tatbikatı kapsamında bombardıman uçaklarının devriye uçuşu yaptığını açıkladı. Uçuşun 4 saat sürdüğü ve verilen tüm görevlerin eksiksiz olarak tamamlandığı belirtildi.

Rusya Savunma Bakanlığı, Belarus'ta 'Birlik Kararlılığı-2022' tatbikatı kapsamında bombardıman uçaklarının devriye uçuşu yaptığını duyurdu. Ukrayna sınırının çok yakınına asker ve teçhizat yığan Rusya'nın Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, "Havacılık ve Uzay Kuvvetleri'nin iki Tu-22M3 uzun menzilli bombardıman uçağı, Belarus'un hava sahasında devriye uçuşu gerçekleştirdi. Uçuş yaklaşık 4 saat sürdü. Verilen tüm görevler eksiksiz olarak tamamlandı" denildi.

İKİ ÜLKE ARASINDA ANLAŞMA

Kasım 2021’in ilk günlerinde, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko arasında, iki ülkenin ekonomi ve askeri alanlarda üzere işbirliğinin derinleştirilmesini öngören anlaşma imzalanmıştı. Anlaşma kapsamında başlayan Birlik Kararlılığı-2022 tatbikatı, 20 Şubat'ta sona erecek.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN