Ev sahibi olmak isteyenlere sevindiren haber: Düşük faizli konut kredisi geliyor!

Ev sahibi olmak isteyenlere sevindiren haber: Düşük faizli konut kredisi geliyor!

Konut piyasasında fiyatlar yükselmeden önce ev sahibi olma hayali kuran vatandaşlara müjdeli haberi finans uzmanı İslam Memiş verdi. 2023 yılında konut fiyatlarında düşüş beklemediğini aktaran Memiş, yeni yılın ilk aylarında bankalardan düşük faizli konut kredisi kampanyalarının peş peşe geleceğini söyledi. İşte, düşük faizli konut kredisi detayları...

Koronavirüs salgını ve ardından yüksek enflasyon nedeniyle emlak sektörü son yılların en büyük daralmasını yaşıyor. Konut ve kira fiyatlarının fahiş oranda yükselmesi sonrası vatandaşlar için barınma sorunu baş göstermeye başladı.

Fox TV'de Reyhan Baysan'ın sunduğu Ekonomi Arası programına konuk olarak izleyicilerin sorularını yanıtlayan finans piyasaları uzmanı İslam Memiş, "Ev fiyatları düşer mi?", "Ev almak için beklemeli miyiz?" sorularına yanıt verdi.

islam-memis-dusuk-faizli-konut-kredisi.jpg
İslam Memiş

DÜŞÜK FAİZLİ KONUT KREDİ KAMPANYASI GELİYOR

İslam Memiş gayrimenkul piyasaları hakkında gelen soruları şöyle yanıtladı:

"Ev maliyetlerindeki döviz kuru ve taleple oluşan bir fiyat artışı ben 2023 yılında halen bekliyorum. Özellikle yüzde 34 gibi bir oranda satışlarda düşüş var ama bu talep kaybıyla değil insanların alım gücüyle alakalı bir düşüş olduğu için bunların genelde yanlış anlaşıldığını ben gözlemliyorum. Yine bir konut kampanyası ve düşük faizli kredi 2023 yılın ilk çeyreğinde geleceğini düşünüyorum."

en-uygun-konut-kredisi.jpg

"KONUT FİYATLARINDA DÜŞÜŞ BEKLEMEYİN"

Memiş, "Fiyatlar yeniden yükselmeyecek mi?" sorusuna şu yanıtı verdi:

"Evet talep artışından dolayı yüzde 20 civarında bir fiyat artışı bekliyorum. Geçen hafta da sayın bakana bizzat sordum böyle bir kampanya olacak mı diye 'evet olacak' dedi. Özellikle emlak faiz oranlarının yüzde 1'in altına gelmesi de talep oluşumunu mutlaka desteleyecektir diye düşünüyorum. Benim kişisel beklentim konut fiyatlarında bir düşüş beklemiyorum. Eğer kredi kullanarak ev almayı düşünüyorsanız kredi faizlerinde bir düşüş bekliyorum."

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN