Adli yargı hakim ve savcı adaylığı sınav başvurusu ne zaman 2021? İşte sınav takvimi

Adli yargı hakim ve savcı adaylığı sınav başvurusu ne zaman 2021? İşte sınav takvimi

Adalet Bakanlığı, 100'ü avukatlık mesleğinden olmak üzere 900 adli yargı hakim savcı adayı ile 100 idari yargı hakim adayı alımı gerçekleştiriyor. Adli yargı hakim ve savcı adaylığı sınav başvurusu 2-10 Kasım 2021 tarihleri arasında ÖSYM giriş ekranı ais.osym.gov.tr internet adresinden yapılacak. Sınav ilanı detaylarına ise pgm.adalet.gov.tr web sayfasında yayınlandı. İşte, adli yargı hakim ve savcı adaylığı sınavı başvuru ekranı...

Adalet Bakanlığı adli yargı hakim savcı alımı ilanına göre, yazılı sınav ve mülakatla 100'ü avukatlık mesleğinden olmak üzere 900 adli yargı hakim ve savcı adayı ile 100 idari yargı hakim adayı alınacak. 1000 hakim ve savcı alımı sınav tarihi, kontenjan dağılımı ve başvuru şartları Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından açıklandı.

ADLİ YARGI HAKİM VE SAVCI ADAYLIĞI SINAV BAŞVURUSU NE ZAMAN?

Adli yargı hakim ve savcı adaylığı, idari yargı hakim adaylığı ve avukatlık mesleğinden adli yargı hakim ve savcı adaylığına ilişkin sınav ilanı Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü'nün internet sitesi pgm.adalet.gov.tr ile isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr sitelerinde yayımlandı.

Adli yargı hakim ve savcı adaylığı başvurular, 2-10 Kasım 2021 tarihleri arasında Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin (ÖSYM) ais.osym.gov.tr internet sitesinden yapılacak. Adaylar TC kimlik numaraları ve aday şifreleriyle ÖSYM Aday İşlemler Sistemi'nden (AİS) veya diledikleri bir başvuru merkezinden yapıp, sınav ücretini yatırarak başvurularını tamamlayacak. Posta yoluyla başvuru alınmayacak.

ADLİ YARGI HAKİM VE SAVCI ADAYLIĞI SINAVI NE ZAMAN VE NEREDE YAPILACAK?

Sınav, ÖSYM tarafından 25-26 Aralık 2021 tarihlerinde Ankara, İstanbul ve İzmir'de gerçekleştirilecek.

Yazılı sınav Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 25-26 Aralık 2021 tarihlerinde 4 oturumda, Ankara/Çankaya, İstanbul-1, İstanbul-3 ve İzmir sınav merkezlerinde yapılacak. 2021 dönemi için tespit edilen ihtiyaç durumuna göre Bakanlıkça 800 adli yargı hakim ve savcı adayı, 100 avukatlık mesleğinden adli yargı hakim ve savcı adayı, 100 idari yargı hakim adayı alınacak.

ADLİ YARGI HAKİM VE SAVCI ADAYLIĞI SINAVINDA HANGİ DERSLER VAR

Sınavın, Genel Yetenek ve Genel Kültür Testi ile Ortak Alan Bilgisi Testi'nin uygulanacağı 1. oturumu 25 Aralık 2021 saat 10.15'te, adli yargı sınavına başvuru yapan adaylar için Adli Yargı Testi'nin uygulanacağı 2. oturumu ise 25 Aralık 2021 saat 14.45'te yapılacak. İdari Yargı Sınavı'na başvuru yapan adaylar için İdari Yargı Testi'nin uygulanacağı 3. oturumu 26 Aralık 2021 saat 10.15'te, Adli Yargı-Avukat Sınavı'na başvuru yapan adaylar için Adli Yargı-Avukat Testi'nin uygulanacağı 4. oturumu ise aynı gün saat 14.45'te uygulanacak.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR (1)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
1 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN