İBB kurban bağışı başvurusu nereye ve nasıl yapılır? Askıda kurban başvuru sayfası

İBB kurban bağışı başvurusu nereye ve nasıl yapılır? Askıda kurban başvuru sayfası

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin geçen yıl başlattığı 'askıda kurban' kampanyası, 2021 yılı Kurban Bayramı'nda da yoğun ilgi görüyor. Yaklaşık iki haftada bagis.istanbulvakfi.istanbul adresine yapılan 20 milyon TL'lik bağış sayesinde 160 bin ailenin sofrasına et girecek. İşte, İBB kurban bağışı başvuru ekranı...

Hayırsever vatandaşlar Kurban Bayramı'nda kesecekleri kurbanlarını İstanbul Büyükşehir Belediyesi aracılığıyla ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırabilecek. Toplumsal dayanışma adına başlatılan 'askıda kurban' uygulamasıyla kısa sürede 20 milyon TL toplandı.

İBB ASKIDA KURBAN NEDİR?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Kurban Bayramı öncesi duyurduğu 'askıda kurban' uygulaması, hayırsever vatandaşlar ile ihtiyaç sahibi vatandaşları bir araya getirerek kurban eti bağışlanmasını sağlıyor. Tamamen online olarak işleyen ve istanbulvakfi.istanbul adresinde yayın yapan platformda, ihtiyaç sahibinin veya bağışçının isimleri yayınlanmıyor.

İBB KURBAN BAĞIŞI BAŞVURU EKRANI

stanbul-vakfi-internet-sitesi-istanbul-vakfi.jpg

İBB ASKIDA KURBAN ÖDEMESİ NASIL VE NEREYE YAPILIR?

Hayırsever vatandaşlar, 'Askıda Fatura', 'Anne Bebek Paketi', 'Aile Destek Paketi', 'Öğrenci Bursu' gibi kampanyalarla yardımlarını İBB eliyle ihtiyaç sahiplerine ulaştırdıkları gibi Kurban Bayramı'nda da kesecekleri kurbanları ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırabilecek.

İstanbul Vakfı üzerinden yürüyecek kurban bağışı dayanışmasında, 1150 büyükbaş kurban kesilecek ve bir kurbanda 7 hisse olacak. Konserve işlemiyle ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak etler kemiksiz ve 16 kg olacak. Hayırseverler bir hisse için 1750 TL ödeyecek.

2021 KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN?

19 Temmuz 2021 Pazartesi / Kurban Bayramı Arife Günü

20 Temmuz 2021 Salı / Kurban Bayramı 1. Gün

21 Temmuz 2021 Çarşamba / Kurban Bayramı 2. Gün

22 Temmuz 2021 Perşembe / Kurban Bayramı 3. Gün

23 Temmuz 2021 Cuma / Kurban Bayramı 4. Gün

İBB KURBAN BAĞIŞI SON GÜN NE ZAMAN?

2 Temmuz 2021 günü bagis.istanbulvakfi.istanbul adresi üzerinden bağış toplanmaya başlandı. 18 Temmuz 2021 itibarıyla kampanya 11 bin 395 hisse bağışlanarak 19 milyon 941 bin liralık kurban bağışı toplandı. Geçtiğimiz yıl toplanan 13 milyonluk yardımın üstüne çıkıldı.

İBB Sözcüsü Murat Ongun sosyal medya hebasından yaptığı açıklama ile kampanyaya destek çağrısı yaptı. Ongun, 20 milyonluk bağışın 160 bin ailenin sofrasına et girmesi anlamına geldiğini belirterek "İstanbul Vakfı'na yapacağınız bağışları 19 Temmuz Pazartesi saat 11.00'e kadar İstanbul Vakfı'nın web sayfasından kolaylıkla yapabilirsiniz" dedi.

2021-07-18-154312.jpg

KURBAN KESİMİ NOTER HUZURUNDA YAPILACAK

Planlamaya göre kurbanların kesimi bayramın ikinci ve üçüncü günü olan 20-21 Temmuz 2021 tarihlerinde yapılacak. Kesim esnasında İBB'nin tesiste bir veteriner hekimi bulunacak. Ayrıca vekaletler noter huzurunda okunacak ve videoya kaydedilecek.

İBB, kesimlerin ardından etleri ihtiyaç sahiplerine konserve kavurma olarak dağıtacak. Planlamaya göre her 1 ton etten, 920 adet 800'er gramlık 736 kg kavurma üretilecek. Toplam üretim ise 117 bin 760 adet konserve olacak.

Konserveler frigorofik araçlarla İBB'ye teslim edilecek ve dağıtım süreci başlayacak. Konserve kavurmalar İstanbul'daki ihtiyaç sahibi vatandaşlara kısa sürede ulaştırılacak.

YARDIM KAMPANYASI İSTANBUL İLE SINIRLI DEĞİL

30 yıldır faaliyette olan İstanbul Vakfı tarafından düzenlenen kurban bağış kampanyasına hayırsever vatandaşlar dünyanın her yerinden katılabiliyor. Kurban bağışı yapmak isteyen herkes istanbulvakfi.istanbul adresine giderek elektronik ortamda bağış işlemini kendisine en uygun ödeme seçeneği ile kısa sürede gerçekleştirebiliyor.

İBB KURBAN BAĞIŞINA KİMLER BAŞVURABİLİR?

Askıya kurban talebinde bulunacak kişilerin daha önce sosyal yardım talebinde bulunmuş ya da bulunacak olan ve sosyal yardım talebi incelemesi olumlu sonuçlanmış olan kişilerden seçiliyor.

Böylece kurban bağışı yapan hayırsever vatandaşlar, yaptıkları yardımın gerçekten ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştığına emin olabiliyor.

Daha fazla bilgi almak veya ihtiyaç sahibi olarak başvurmak için 153 numaralı İBB Beyaz Masa'yı arayabilirsiniz.

ASKIDA KURBAN SAYFASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN