Bu çadırları görenler şaştı kaldı! İsveç'in bağışladığı çadırlar sosyal medyada gündem oldu

Cumhuriyet tarihinin en ağır depremleri çok sayıda can ve mal kaybına neden olurken, Antakya'da depremzedelerin konaklaması için İsveç'ten gönderilen 90 çadır, ev konforunu aratmıyor. Toplamda 350 ailenin yaşadığı çadır kent önümüzdeki günlerde giderek büyümesi planlanıyor. İşte, beğeni toplayan İsveç çadırları...

Kahramanmaraş ve Hatay'da meydana gelen şiddetli depremler 11 ili etkilerken, yıkımın en fazla yaşandığı Antakya'da yaralar sarılmaya çalışıyor.

deprem-bolgesi-isvec-cadirlari-1.jpg

Hatay'a bağlı Hassa ilçesinde evlerini kaybeden vatandaşlar için çadır kent kuruldu.

deprem-bolgesi-isvec-cadirlari-2.jpg

NATO aracılığıyla bölgeye gönderilen 90 adet İsveç yapımı çadırlar 20 metrekarelik 6 kişilik kapasitesi ile otel konforunu aratmıyor.

deprem-bolgesi-isvec-cadirlari-3.jpg

Birçok vatandaşın memnun kaldığı çadır kentte toplamda 350 vatandaş konaklıyor.

deprem-bolgesi-isvec-cadirlari-4.jpg

İlerleyen günlerde 60 tane daha İsveç yapımı çadırın kurulduğunu bildiren yetkililer, aynı zamanda depremzedeler için sosyal proje çerçevesinde sağlık, oyun alanı gibi birçok etkinlik alanı sunuyor.

deprem-bolgesi-isvec-cadirlari-5.jpg

Depremzede Emsal Çito, "Evimiz deprem nedeniyle artık kullanılamaz hale geldiği için evsiz kaldım. Allah devletimiz ve milletimizden razı olsun bizim için kurulan bir çadır ayarladı. Çadırlarımız çok güzel Geniş ve ferah olduğu için misafir bile alabiliyoruz" diye konuştu.

deprem-bolgesi-isvec-cadirlari-6.jpg

Başka bir depremzede ise çadırların çok güzel olduğunu belirtirken, yetkililerden lavabo kapasitelerinin hem artırılmasını hem de engelli lavabolarının getirilmesini talep etti.

deprem-bolgesi-isvec-cadirlari-7.jpg

ANLIK VE SON DEPREMLER HARİTASI

deprem-bolgesi-isvec-cadirlari-8.jpg

deprem-bolgesi-isvec-cadirlari-9.jpg

deprem-bolgesi-isvec-cadirlari-10.jpg

İlgili Haberler