Gazeteci Fulya Öztürk gözyaşları içinde anlattı! Sosyal medya yıkıldı: O kişilere isyan bayrağını çekti!

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde ağır yıkıma neden olan depremlerin 12. gününde bölgelerden umut dolu haberler gelmeye devam ederken canlı yayınlarda da ilginç anlar yaşanıyor. Muhabir Fulya Öztürk, Kahramanmaraş'tan yaptığı canlı yayında yetkililere sitem etti. İşte o anlar...

Kahramanmaraş'ta 6 Ocak 2023 Pazartesi günü saat 04.17'de 7.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Merkez üssü Pazarcık ilçesi olan depremde şu ana kadar 46 bin 821 kişi hayatını kaybetti, 108 bin 68 kişi yaralandı. Suriye'den Ankara'ya kadar birçok bölgede hissedilen zelzelenin ardından artçı sarsıntıların yanı sıra saat 13.25'te Ekinözü merkezli 7.5 büyüklüğünde bir deprem daha yaşandı. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), depremden etkilenen illerden 216 bin 347 afetzedenin başka illere tahliye edildiğini bildirdi.

Türkiye Cumhuriyeti'nin en büyük deprem felaketinde on binlerce insan hayatını kaybetti, yüz binlerce insan evsiz kaldı. Yaklaşık 2 milyon vatandaşın deprem bölgesinden ayrılarak başka illere yerleştiği tahmin ediliyor.

Depremin ilk gününden itibaren Kahramanmaraş'tan son gelişmeleri aktaran muhabir Fulya Öztürk, yaşananlara isyan etti. Öztürk'ün, "Her evde cenaze var" sözleriyle başlayan isyanı sosyal medyada en çok paylaşılan videolardan biri oldu.

"SENE BİLMEM KAÇ OLMUŞ...!"

CNN Türk canlı yayında deprem bölgesindeki izlenimlerinden bahseden Fulya Öztürk, karşılaştığı manzara karşısında isyan etti.

Kahramanmaraş'ta her evde cenaze olduğunu belirten Öztürk, "Her evde bir cenaze var. Nasıl hayat burada normal. Ben sadece Kahramanmaraş için konuşuyorum. Adıyaman daha beter. Hatay beter. Kahramanmaraş’ta sadece 1100 insan ne demek? Biz neden betonların altında kalıyoruz? Sene bilmem kaç olmuş. Biz her şeyi yapabiliriz. Biz neden okyanusu geçip derede boğuluyoruz? 35 bin insan depremde öldü diye biz niye bunları konuşuyoruz?" dedi.

"BİR SÜRÜ İNSANA MEZAR OLDU"

Binaların sağlamlaştırılması gerektiğini söyleyen Öztürk, "Biz sağlam bina yapamayacak bir ülke miyiz? Yapabiliriz. Gelin hep beraber seferber olalım. Herkes korkmasın, kaçmasın. Gerekirse çadırda kalalım. Ben varım. 2 yıl mı? 2 yıl çadırda kalalım. Yeter ki bu binalar sağlam olsun. Şu çatal nasıl oynamadıysa demek yapılabiliyor" dedi.

İlgili Haberler