Selçuk Tepeli canlı yayında çıldırdı: Siz gerizekalı mısınız?! Şebeke sorununu düzeltemeyen operatörlere sert tepki

Anadolu'nun 10 şehrini derinden etkileyen depremlerin ardından bölgede cep telefonlarında yaşanan iletişim sorunları, büyük tepki topladı. Depremin üstünden günler geçmesine rağmen şebeke ve internet erişimini sağlayamayan GSM operatörlerine canlı yayında serzenişte bulunan sunucu Selçuk Tepeli, "Utanmadan fatura gönderiyor adam yıkılmış eve, enkaz altında belki ceset var hâlâ. Siz gerizekalı mısınız?" ifadelerini kullandı. İşte o anlar...

Kahramanmaraş'ta 6 Ocak 2023 Pazartesi günü saat 04.17'de 7.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Merkez üssü Pazarcık ilçesi olan depremde şu ana kadar 31 bin 643 kişi hayatını kaybetti, 80 bin 278 kişi yaralandı. Suriye'den Ankara'ya kadar birçok bölgede hissedilen zelzelenin ardından artçı sarsıntıların yanı sıra saat 13.25'te Ekinözü merkezli 7.5 büyüklüğünde bir deprem daha yaşandı.

deprem-son-dakika-1.jpg

GSM OPERATÖRLERİ DEPREM SINAVINI GEÇEMEDİ

Deprem bölgesinde yaşanan iletişim sorunları nedeniyle tüm GSM operatörler sınıfta kaldı. Olası bir afet durumunda şebeke sorunu yaşamayacakları yönünde birçok reklam filmi yayınlayan GSM operatörlerinin depremin 7. gününde dahi tam anlamıyla çalışmaması, vatandaşların tepkisini çekti.

FOX TV ana haber bülteni sunucusu Selçuk Tepeli, deprem bölgesinde iletişimi sağlayamayan üç GSM operatörüne canlı yayında sert tepki gösterdi.

Tepeli, "Bu servis sağlayıcıları insanlara, evlerine fatura gönderiyorlar. Bir de utanmadan faturaları erteliyorlar. Ortada ev yok, ödeyebilecek kimse de yok. Bunlar gönderiyorlar. Sonra bu utanmazlığın farkına varıyorlar, insanlar tepki gösteriyor. Sonra da özür diliyorlar. Kardeşim, o işi yapmayacaksınız" ifadelerini kullandı.

deprem-son-dakika-2.jpg

"YA SİZ GERİZEKALI MISINIZ?!"

Tepeli, açıklamasının devamında şunları kaydetti:

"Dünyanın en yavaş internetini, dünyanın en pahalı faturalarıyla kullanmaya çalışıyoruz. Bir sürü saçma sapan reklam, bir sürü sefa içinde adam. Zor zaman diyoruz, destek olalım, dayanışma içinde olalım diyoruz. Arkadaş, bunun bir faydası oluyor mu? Utanmadan fatura gönderiyor adam yıkılmış eve, enkaz altında belki ceset var hala. Ya siz gerizekalı mısınız?!"

deprem-son-dakika-3.jpg

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN