Yeni görüntüler ortaya çıktı: Bina insanların üzerine yıkılıyor! Korkunç depremi kameralar kaydetti

Cumhuriyet tarihinin en yıkıcı depreminin Diyarbakır'da kent güvenliği kameralarına yansıyan görüntüleri, dehşetin boyutunu gözler önüne serdi. Depremde dışarıya çıkan yüzlerce kişi caddede 12 dakika sonra yıkılan binanın enkazından kaçmaya çalışırken ortaya çok acı görüntüler çıktı. İşte, Kahramanmaraş deprem anı görüntüleri...

Kahramanmaraş'ta 6 Ocak 2023 Pazartesi günü saat 04.17'de 7.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Merkez üssü Pazarcık ilçesi olan depremde şu ana kadar 29 bin 605 kişi hayatını kaybetti, 80 bin 278 kişi yaralandı. Suriye'den Ankara'ya kadar birçok bölgede hissedilen zelzelenin ardından artçı sarsıntıların yanı sıra saat 13.25'te Ekinözü merkezli 7.5 büyüklüğünde bir deprem daha yaşandı.

kahramanmaras-deprem-anlari-izle-1.jpg

Diyarbakır'da yıkılan binaların görüntüleri kent güvenliği kameralarına yansıdı.

Yusuf İslam Caddesi, Mimar Sinan Caddesi, Karacadağ Caddesi ve Kip Sokak'ta yıkılan binalar an be an görüntülendi.

kahramanmaras-deprem-anlari-izle-2.jpg

DEPREM ANLARI KAMERADA

Görüntüdeki 3 bina 04.17'de yıkılırken, depremin paniği ile dışarı çıkan vatandaşların 12 dakika sonra yani 04.29'de Yusuf İslam Caddesi'ndeki 9 katlı binadan kaçış anları, dramın boyutunu anlatıyordu.

Yusuf İslam Caddesi'de yüzlerce kişi büyük bir gürültüyle çöken binadan kaçışarak adeta birbirlerini ezdi. Etraf toz dumanı ile kaplandı.

kahramanmaras-deprem-anlari-izle-3.jpg

kahramanmaras-deprem-anlari-izle-4.jpg

kahramanmaras-deprem-anlari-izle-5.jpg

kahramanmaras-deprem-anlari-izle-6.jpg

İlgili Haberler