Back To Top
Lazım gelen kim?

Lazım gelen kim?

 - Son Güncelleme: 07.10.2019 Pazartesi 10:54
- A +

Mucib... “İcâb eden, lâzım gelen. Bir şeyin peydâ olmasına vesile ve sebep olan. Gereken. Gerektiren, lâzım gelen” demek.

Abdullah Mucib Avcı için soru şuydu, Beşiktaş’a gereken, lazım gelen isim miydi? Oynattığı futbol, alınan sonuçlar Avcı’yı tartışmalı hale getirmişti. Wolverhampton maçı sonrası verdiği röportajda o da bunu söylüyordu, “Kariyerimi tartışamazsınız. Göreceksiniz Alanyaspor maçıyla çıkışa geçeceğiz.” Öyle de oldu, Abdullah Mucip Avcı gerekeni yaptı. Aslında ilk yarıdaki futbol keyif vermekten uzaktı. Beşiktaş, lige fırtına gibi giren lider karşısında kontrollü oynuyordu. Alanyaspor da çoklu adamla geliyor, oyunu Beşiktaş yarı alanına yığmaya çalışıyor ama savunmada gedik açamıyordu.

Maçın öyküsü ikinci yarıda değişti. İlk yarıda ‘kaçak dövüşen’ ve en zayıf halka olan Ljajiç’in yerine Diaby sahadaydı ve onun girişi ile Beşiktaş 3. bölgede etkisini artırdı. Burak’ın penaltı golü ile de Beşiktaş’a özgüven geldi. Burak ikinci golde de nefis bir orta yaptı ki bu golde Diaby’nin gol koşusu müthişti. Burak gol ve asistle, özellikle de ilk golden sonra kulübedeki masör dahil tüm takımla denetlenerek verdiği fotoğrafla gemisini kurtaran kaptandı.

Burak’tan sonra ön plana çıkan isimler Karius, Lens, Caner ve Atiba’ydı. Alanyaspor lider gibi oynayıp Beşiktaş savunmasına korku dolu anlar yaşattığında Karius kurtarışları ile takımı ayakta tuttu. Burada hemen şunu da söyleyelim, Beşiktaş’ın ana sorunu Burak’ın gelmesi ile 3. bölge olmaktan çıkıyor, buna karşılık savunmadaki sıkıntı gitgide büyüyor.

Bir söz de Lens’e söylemek lazım. Abdullah Avcı onu yorulduğu ya da oyundan düştüğü için değil, 2-0’ı korumak için strateji gereği çıkardı. Lens bu sene farklı ve üstüne koyarak geliyor, bu çok önemli bir kazanma doğru evriliyor.

Sonuç olarak Beşiktaş çok kritik bir maçı kazanarak ateş çemberinden çıktı. Abdullah Mucib Avcı da bir şeylere vesile olacağının ip uçlarını verdi, kendine kredi açtı.

 

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
Mustafa ALSANCAK 08 Ekim 2019 16:34
BJK Alanyaspor maçını kaybetmiş olsaydı Abdullah Avcı’ın da sonuna gelinmiş olabilirdi. Bereket versin şans Beşiktaştan yana ağır bastı ve kuvvetli rakip karşısında 3 puanı evine götürmeyi bildi. Burak Yılmaz’ın sakatlığı sonunda takımdaki yerini alması büyük katkı sağladı.Caner’in de çok yararlı işler yaptığını söylemek yerinde olur. Her ne kadar Abdullah Avcı bu maçı kazanacaklarını maç öncesi söylemiş olsa da yine de BJK taraftarları Abdullah Avcı’ya pek güven duymuyorlar.Gelecek maçların daha da çetin geçeceğini söyleyebiliriz.Artık küçük takım diye bir mesele kalmadı.
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN