Back To Top
Lucescu devrimi algılayamamış!

Lucescu devrimi algılayamamış!

- A +

Dünya Kupası öncesi Rusya’da Rusya’ya kök söktürürken onların eksiklerini ortaya dökmüştük. Trabzon’daki maçta da Ruslar bizim eksiklerimizi ortaya koydu.

Bir kere Milli Takım değişim sürecinde. Yenilenen kadronun zamana ihtiyacı var ve Euro 2020’ye yetişmeyebilir. Bunu gördük. Lucescu’nun şablon futbol oynattığını, taktiksel değişiklikler düşünmediğini gördük ki, şablon futbolu sadece oturmuş ve güçlü takımlar oynayabilir. Özetle gençlerin ışık verdiğini ancak teknik kadronun ışıltısını kaybettiğini de gördük. Lucescu hala kulüp takımından gelen iskelet üzerine bir Milli Takım’dan bahsediyor, oysa 2018 Dünya Kupası’ndaki devrimi algılamalıydı. Final oynayan Fransa ve Hırvatistan’ın 11’leri farklı farklı kulüplerden gelmişti. Lucescu yeni çağın arkasından bakıyor gibi.

Maçtan akılda kalan iki not var. Biri milli maçı Trabzon’a getiren TFF’yi hedef alan şike pankartı. Kent belli ki herkes unutsa bile hesabı kapamamış daha. Diğeri TRT’nin son dakikada maçı yayınlayabilmesi. Dövizdeki artışın futbolu ekranda vuracağının açık işareti.

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN