Back To Top
Bakınız, kültür bakanımız ‘partizan bürokratla’ yakın çalışmıyormuş...

Bakınız, kültür bakanımız ‘partizan bürokratla’ yakın çalışmıyormuş...

- A +

Kültür ve Turizm Bakanlığındaki “partizan bürokratla” ilgili olarak evvelsi gün kaleme aldığım “O bürokrat o makama liyakat ve ehliyet sahibi olduğu için gelseydi” başlıklı yazım üzerine Kültür Bakanlığı Basın Müşaviri Osman Yılmaz sosyal medya hesabından bir tekzip açıklaması yayınladı. Diyor ki:
“Alparslan Akıncı Kültür ve Turizm Bakanlığı müşaviri olarak daha önceki dönemlerde atanmış olup, Sayın Bakanımızın yakın çalıştığı aktif danışmanlardan biri değildir.”

Doğru.

Ben zaten yazımda bu bürokratın Numan Kurtulmuş döneminde atandığını falan yazmadım.

AK Parti iktidarlarının bürokratı olduğunu yazdım.

Kültür Bakanı Numan Kurtulmuş’un basın müşavirinin Numan Kurtulmuş’u temize çıkartmaya çalışan bu açıklamasını görünce acı acı gülümsedim.

Şimdi...

Saadet Partisi lideri ve Cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu’nu “Sakın, Maraş’a geleyim deme, sakın” diye tehdit eden...

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’ye “tavukçu” lakapları takan, yine, İYİ Parti lideri ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener’i tehdit eden, Akşener’in İsrail’in adayı olduğuna hükmeden oldukça sakil paylaşımlarda bulunan...

Bu bürokratın Numan Kurtulmuş döneminde değil de, Ömer Çelik’in bakanlığı döneminde atanmış olması neyi değiştirir?

Devlet Bahçeli’nin üslubuyla soralım. Sayın Kurtulmuş’un basın müşaviri o açıklama ile ne murat etmektedir?
AK Parti’yi ayrı değerlendirelim, Sayın Numan Kurtulmuş’u ayrı mı değerlendirelim?

O bürokratla yakın ve aktif olarak çalışmamak Numan Kurtulmuş’u temize çıkartmaya yeter mi yani?

Böylece Sayın Kurtulmuş üzerine düşen “aktif ve yakın çalışmamak” mıdır?

Değil elbette...

Hele hele şöyle açıklamaları yapmış bir siyasetçinin yapması gereken elbette bu değil...

Bakınız...

“Benim gibi düşünen adam devlette olsun değil, esas meselemiz ehliyet, liyakat ve millete sadakat olmalıdır. Dini, seküler fark etmez, gerçekten ehliyetli, liyakat sahibi olanlar insanlar yer almalıdır devlet kadrolarında.” (15 Ağustos 2016)

“Biz Türkiye’de artık kamplaşmadan, kutuplaşmadan ve ötekileştirmeden yana bir siyaset dilinin kullanılması gerektiğini düşünüyoruz. Türkiye’nin hayrı için kim ne söylüyorsa dinlemeye hazırız. Bizim vazifemiz milleti birleştirmek, bütünleştirmek.” (5 Kasım 2015)

“Demokrasinin en temel kavramlarından biri vatandaşları eşitlemesidir. Ehliyet, liyakat, millete ve vatana sadakat gibi üç temel prensibin dışında hiçbir şeyi göz önünde bulundurmadan ayrım yapmaksızın devletin bütün kadrolarını millete açacağız. Siyasette düşmanlık dilini bitireceğiz, siyaset rekabet diline dönecek.” (24 Temmuz 2016)

Madem ki, Sayın Kurtulmuş’un basın müşaviri “O bürokrat bizden önceki dönemde atandı, bizim bakanımız aktif olarak çalışmıyor o isimle” açıklaması yaptı.
Soralım o halde...

Sayın Kurtulmuş’un o bürokratla yakın çalışmaması yeterli midir?

O bürokrat, liyakat ve ehliyet sahibi olduğu için o makamlara gelmiş olsaydı devlet adamlığında yakışır hal ve tavırlar içinde olmaz mıydı?
Sosyal medya hesabındaki “Kültür Bakanlığı Müşaviri” yazılı titri ile, öyle Karamollaoğlu’na, İnce’ye, Akşener’e sallayabilir miydi?
Kamuoyunun onca tepkisine rağmen hala, hiçbir şey olmamış gibi  partizanca paylaşımlara devam edebilir miydi?
Soruyorum o bürokratın o tehdit içerikli paylaşımları AK Parti’ye kazandırır mı kaybettirir mi?

AK Parti’den, hükümetten neden o bürokrata dair bir açıklama gelmez?

Yoksa tam da bu özelliklerinden dolayı mı o makamlara gelmişti o bürokrat?

Köşelerden televizyon ekranlarından toplumu tehdit edenler, parmak sallayanlara şimdi bir de açıktan oy isteyen, köşe yazılarıyla AK Parti propagandası yapan, partizanca açıklamalar yapmakta yarışan bürokratlar yığınını kattı.

AK Parti gelecek yıllara, kuşaklara, kendisiyle alakalı nasıl bir miras bırakacağını düşünüyor? Gelecek kuşaklar AK Partili dönemleri nasıl anlatacaklar? Nasıl hatırlanacaklar?

Cumhur İttifakı seçimi kazanamazsa seçim tekrar mı edilecek?

Sosyal medyada ciddi ciddi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 24 Haziran’da istediği sonucu alamazsa seçimleri fesih edeceği tartışılıyor. İddia şu:

“Eğer Erdoğan ilk turda Cumhurbaşkanı seçilemez ise ve Meclis’te çoğunluğu kaybederse... 2 tur yapılmadan direk seçimi fesih edecek. Türkiye yeniden seçime gidecek.”

Ki bu iddiaya ciddi ciddi inananlar var.
İnanıyorlar çünkü, diyorlar ki...

- Cumhurbaşkanı Erdoğan “A, B, C planlarımız var” demedi mi? İşte o A, B, C planı seçimin feshedilmesi demek.

Biliyorsunuz, Londra’da çıktığı televizyon programında Cumhurbaşkanı Erdoğan yöneltilen “Diyelim ki Cumhurbaşkanlığı seçimini kazandınız, fakat AK Parti Meclis’te çoğunluğu kaybetti ne olur?” sorusunu “Seçim sonuçlarını bir görelim, sizin dediğiniz anlamdaki bir neticeye göre hazırlıklarımız şüphesiz olacaktır. A, B, C planlarımız var.” (Londra, 17.05.2018)

Bir de dün, ABD Bloomberg haber ajansına konuşan Cumhurbaşkanı Başdanışmalarından Mehmet Uçum’un  “24 Haziran’da Meclis’te muhalefetin üstünlük sağlaması halinde seçimler yenilenir” sözleri kamuoyuna yansıyınca deyim yerindeyse sosyal medya yıkıldı. (Uçum, daha sonra ‘böyle bir ifadem yoktur’ dedi.)

Peki, bu gerçekten mümkün mü?

Diyelim ki, 24 Haziran gecesi şöyle bir tablo çıktı ortaya.

AK Parti Meclis’te çoğunluğu kaybetti, Cumhurbaşkanlığı seçimi de ikinci tura kaldı.

Ne olur?

Eski Anayasa Raportörü, Anayasa Uzmanı, hukukçu Osman Can’ı arayıp sordum... “Mümkün değil, hukuki de değil” dedi ve neden mümkün olmadığını anlattı. Özetle şunları söyledi:

- 24 Haziran’daki seçimle birlikte sistem de değişmiş olacak. 24 Haziran gecesi diyelim ki, Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tura kaldı. Birinci turda seçim sonucu belli olmadı. Ve AK Parti Meclis’te çoğunluğu kaybetti, muhalefet partileri Meclis’in 5’te 3 çoğunluğuna sahip oldular.

- Meclis’e giren partiler, yeni sistemin partilere vermiş olduğu anayasal hak ve yetkileri kullanabilecekler. Yani Meclis’in 5’te 3 çoğunluğunu oluşturan partiler isterlerse yeni bir seçim kararı alabilirler.

- Fakat, Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim ikinci tura kaldığı için, ancak şu anda ki mevcut yetkilerini kullanabilir. Şu andaki mevcut yetkileri ile Meclis’i feshetme hakkına anayasal olarak sahip değil.

- Ancak, Cumhurbaşkanı Erdoğan, birinci turda Cumhurbaşkanı seçilirse, işte o zaman Meclis’i feshetme yetkisine sahip olabilir ve erken seçim kararı alabilir.

- Yeni sisteme göre Cumhurbaşkanı seçilmeden yeni sistemin verdiği yetkileri kullanması mümkün değil.

Velhasıl kelam....

Hukuken mümkün değil... 

Siz siz olun, öyle Cumhur İttifakı kazanıncaya kadar seçim yenilenecek, tekrarlanacak iddialarına kulak asmayın, ciddiye de almayın...

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
KARAR OKURU. S.Ç. 08 Haziran 2018 23:35
Burda maksat herhangi bir partiyi kötülemek yada savunmak olmamalı, esas olan gerçekleri görebilmek, hepimizin isteği hakkın hukukun adaletin olduğu bir devlet değilmi.yanlışa yanlış,doğruya doğru diyebilmeli.meydanlar boş kalmaz kimseyede kalmaz,bizleri ayakta tutacak olan birlik ve beraberliğimizdir.görüşler farklı da olsa hepimiz aynı gemide yaşıyoruz.
KARAR OKURU 08 Haziran 2018 23:16
Yeni Turkiye’ye hosgeldiniz Elif Hanim. Ne aci ki Yeni Turkiye’nin mimarlari arasinda siz de varsiniz ve ben de oylarimla tugla koyanlardanim. Ne diyelim, Allah gunahlarimizi affetsin.
Şahin TINKILIÇ 08 Haziran 2018 16:40
Bu Ak Parti düşmanlığı nereden geliyor..neden karnından konuşuyorsun Eliiiiif.. daha açık ve net olarak yazarmısın düşüncelerini.. Yok bürokrat şöyle demiş yok böyle demiş.. sana ne!!! .. denilenler dert etsin.. sen neden geriliyorsun!!!
KARAR OKURU 08 Haziran 2018 17:38
0
ne demek sana ne?bu ülkede görev yapan her devlet görevlisi konuştuklarından,yaptıklarından sorumludur. ''gerçek insan başkasının yüzünde patlayan tokadı kendi suratında duyabilen insandır'' demiş jose marti.bence gerçek müslüman da böyle olmalı
KARAR OKURU 08 Haziran 2018 18:18
0
Meclis herkesin. Akp nin değil. 80 milyon mecliste temsil edilecek. Yargı, paşa, din siyasette olmayacak. Şahin Tın Tın. Hala neyin derdindesin. Tv lerde sadece a ke pe çıkmayacak. Herkes çıkacak. Hak yenmeyecek. Şatafat lüx harcama olmayacak. Üretim yapılıp borç ödenecek. Para yok ki Osmangazi köprüsünden gidip gelelim. 200 tl git gel.
KARAR OKURU 08 Haziran 2018 22:11
0
Bizim ödediğimiz vergilerle maaşını alıp o makamı işgal ediyorsa elbette ilgilendirir
KARAR OKURU 09 Haziran 2018 11:40
0
Bu mu savunmalız Şahin bey! Sizin kafanızla size soralım O zaman Elif hanımın yazısından size ne?
MUHASEBE 08 Haziran 2018 15:56
Sizler çok doğru konuşan!Millet ittifakına destek vermekle hayırlıbir iş yaptığınızımı sanıyorsunuz?Adalet mizan ister,terazi ister,hırsımıza yenik düşmemeyi gerektirir.İyiki hakem,hakim değilsiniz.Yok sa vay geldi halimize.
KARAR OKURU 08 Haziran 2018 16:46
1
İyi muhasebe edememişsin. Bir twit at hemen gel ifadeni alalım senin.
metin 08 Haziran 2018 16:48
0
Allah akıl fikir versin ...
KARAR OKURU 09 Haziran 2018 11:44
0
Maşallah(!) cumhur ittifakının adalet terazisi milim yanlış tartmıyor herkesin ettiği dua şu: Allah mahkeme kapısına düşürmesin!
KARAR OKURU 08 Haziran 2018 15:41
''kıraathane açacakmış.oturacakmışız orada.kekler çaylar bedavaymış.bedava kek yemek istiyorsanız erdoğana oy verin.fabrikada çalışıp ekmeğinizi kazanmak istiyorsanız bana oy verin''muharrem ince karabük'te konuşmuş.
KARAR OKURU 08 Haziran 2018 17:43
0
alkışlanır ancak.çok doğru
KARAR OKURU 08 Haziran 2018 12:04
"Hukuken mümkün değil..." mi? Mesela bir generalin siyasi toplantılara katılması ve bir partiyi alenen desteklemesi gibi mi?
Zübeyr Turan 08 Haziran 2018 11:04
Bu bürokrat aktif çalışmadığından yani boş oturup Devlet kesesinden beslendiğinden diyet ödüyor kimse de ona dokunmuyor
KARAR OKURU 08 Haziran 2018 10:51
Nerde bir türkü söyleyen görürsen korkma yanına otur. Çünkü kötü insanların türküleri yoktur!…
Andromeda 08 Haziran 2018 10:11
Hayatı twetter olmuş yazarımızın gündemi de tabiki kafa konforu yüksek twitdaşlarının yavelerinden olacaktır.Bu kinin ve hırsın sonunu hiç iyi görmüyorum.
OKUR 08 Haziran 2018 11:44
1
GAZETEDEN Mİ KOVDURACAKSINIZ
KARAR OKURU 08 Haziran 2018 13:31
0
Hangi kinin bürokratın mı?
gerçekçi 08 Haziran 2018 10:03
Yazının tamamına imza atarım.
engineer 08 Haziran 2018 10:02
Hukuken mümkün değil... hukukun işleyeceğini varsayarsanız böyle peki gayri hukuki oldu bitti olamazmı? yani ben yaptım oldu olamazmı, daha önce yaşanmış örneği var, haziranda kazanamayınca 1 kasımda tekrarlanan seçimleri hatırlayın
KARAR OKURU 08 Haziran 2018 09:56
Acılı gariban halkı tekmeleyen kişi gibi, bu devran böyle giderse bir sonraki secimde o muşavirin de milletvekili olacagı kuvvetle muhtemeldir.
yüksel dinçer 08 Haziran 2018 08:09
demekki neymiş müslüman ve dindar olmak yetmiyormuş biraz'da vijdan ve karekterin olması gerekiyor'muş
engineer 08 Haziran 2018 10:17
1
sn dinçer, Müslüman ve Dindar olmak, dünya ve ahiret saadet için yeter, ancak Müslüman ve Dindar olabilmek için Vicdan ve Karakter sahibi olmak şarttır, karaktesiz ve vizdansız bir Müslüman değil olsa olsa sözde Müslüman olur, yada münafık
KARAR OKURU 08 Haziran 2018 10:49
0
Zaten Müslümanlık öncelikle güzel ahlaklı, güvenilir ve vicdanlı olmaktır ama İslamcılar siyasetle kafayı bozunca "Önce devletimizi, kuralım, sonra ahlaklı oluruz" mantığıyla ahlakı en arkaya attılar.
KARAR OKURU 08 Haziran 2018 12:41
16
Allah'a, Peygamber'e, Kitaba her fırsatta küfür edenlerle kol kola gezmekle de Müslümanlık olunmaz..
KARAR OKURU 08 Haziran 2018 14:36
1
12:41 kiminle kol kola geziyorlarmış? Kim ALLAHa, Peygambere, Kuran'a küfretmiş? Ince mi? Aksener mi?Demirtas mi? Yahu senin ALLAHtan korkun olsa boyle bir imâda bulunmazdın. Siz ve benzerleriniz sözde dahi müslüman değilsiniz benim gözümde. Sadece kötüsünüz, iftiracısınız.
KARAR OKURU 09 Haziran 2018 11:48
0
Allaha peygambere küfreden biriyle beraber olunmaz diyene sonuna kadar katılıyorum ancak müslüman kelimesiyle yolsuzluk hırsızlık kelimesini yanyana getirenlere Allah ile aldatanlarla da beraber olunmayacağını da unutmayalım
KARAR OKURU 08 Haziran 2018 06:51
suriyeliler oy kullanmaya başlamış deniyor!türkiye'de 19 yaş üzeri 1milyon 763 bin kişi varmış.5 yılı doldurmuş olan vatandaşlık alabiliyor.suriyeliler türkiyeye 2011 de gelmeye başladı!yani suriyelilerin geri dönmesi zor görünüyor.vatandaşlık da alırlarsa dönmezler.akp ye durmaksızın oy verenler eserinizle övünün!
KARAR OKURU 08 Haziran 2018 20:54
0
Ak partiye oy verenler kendi çocuklarının ekmeğini Suriyelilere kaptırmış olduklarıni da düşünmeli ...
cevat karakalem 08 Haziran 2018 06:30
Secim iptali teorik olarak mumkun olsa da boyle bir karari "Erdogan bile" alip halka kabul ettiremez. Zaten uygularsa da bir sonraki secim tam husran olur kendisi ve partisi icin.
KARAR OKURU 08 Haziran 2018 04:22
O musavir gibileri benim verdigim vergilerlede maasini aliyor. Hakkimi helal etmiyorum.
Salih 08 Haziran 2018 04:13
Ben anlamıyorum müslüman bur kişi Rabbimin hükümlerine rağmen niye böyle şeyler yapar. Hadi siyasetci yapıyor arkasından koşmak niye. Gidersin oyunu kullanırsin. Yok münafık yok kadir ki hele bu kelimeyi kullanan dinden çıkmış demektir. Gidin okuyun. Bürokratin böyle davranması iktidar değişince devletin iliklerine kadar başka bjr anlayış tarafından değiştirilmesi demektir. Herkes işini yapsın.
KARAR OKURU 08 Haziran 2018 02:01
Elif hanım çabuk unuttunuz sanırım bir zamanlar köyün muhtarı CHP li iken şimdiki milletvekillerinden daha forsluydu. Sizin gibi başı örtülüleri hani insan yerine koymadıları zamanlar. Bilmem hatırlarmısınız. Yatın kalkın Tayyip Beye dua edin.
KARAR OKURU 08 Haziran 2018 03:24
2
16 senenin sonunda artik bunlar sunlar demek neye yarar. Turkiye ve Dunya cok degisti. Biz daha iyilerini isteyecegimize gecmisle mukayese edip bununla idare edelim demeyi kendinize reva mi goruyorsunuz. Geride kalmamak icin kosmaliyiz hem de dort nala. Yoksa cok gec olacak. Lutfen (nacizane) yarinlar icin tum siyasileri cani gonulden dinleyin ve kararinizi oyle verin. Taraftar olmak ve gozu kapali davranmak dogrulari engellemesin. Unutmayiniz bu memleket hepimizin.
KARAR OKURU 08 Haziran 2018 03:53
3
Yatıp kalkıp dua edecegiz baskan. TAMAM DEĞİŞTİR.
KARAR OKURU 08 Haziran 2018 04:00
4
hiçbir zaman bu iktidar kadar lüks,şatafat içinde yaşayan görevliler olmadı!eceviti,ahmet necdet sezer'i mütevazi,israftan uzak yaşamlarıyla hatırlıyorum.
KARAR OKURU 08 Haziran 2018 04:27
0
Bas ortulu uzman insanlardan en cok haci-hoca kismi rahatsiz oluyor. Dort tane haktir diyenden gecilmiyor. Bas ortuluden cok, once insan olarak gormeyi denesen hayatin dahada kolaylasir.
selman 08 Haziran 2018 08:43
1
Bir zamanlar mağaralarda yaşıyorduk ve daha ateşi bile bulamamıştık, ne kötü zamanlardı.
KARAR OKURU 08 Haziran 2018 09:00
25
Ahmet Necdet Sezer mi? Bak burda kimler var? Icim rahatladi. Yerel secimlerde de DEVAM. Bekleme yapma.
KARAR OKURU 08 Haziran 2018 09:21
5
bu chp eski chp değil halkıyla barışık halkın değerlerine sahip çıkan yeni chp
KARAR OKURU 08 Haziran 2018 09:53
0
"bir zamanlar köyün muhtarı CHP li iken" Ne zaman? Köyün muhtarları CHP'li olamazlar mı? Muhtarların milletvekillerinden daha forslu olmasının ne sakıncası var? Başı örtülüleri insan yerine koymadıkları zaman iktidarda CHP'mi vardı yoksa MHP'mi? Başı örtülüleri insan yerine koymayanların ne kadarı şu anda AK Parti'nin içinde acaba, bir fikriniz var mı?
KARAR OKURU 08 Haziran 2018 10:03
0
Sayın 08.43, hatta hatirlarsanız rahmetli Adile Naşit korkunç hikayeler anlatirdi da korkudan uyuyamazdık. Hey gidi " kabus " dolu güzel günler.
KARAR OKURU 08 Haziran 2018 10:11
1
09.00 sıkıldık artık tamam. Tv açamaz hale geldik. Kavga gürültü değil huzur istiyor bu halk.
KARAR OKURU 08 Haziran 2018 12:50
7
Allahım mütevazi yaşam demiş Ahmet Necdet Sezer, Ecevit demiş Bu insanlar uzayda mı yaşıyor ya..sayın 02.01 bunlar anlamaz gözleri kin nefretle bürünmüş at gözlüğü ile bakıyorlar artık Allah ıslah edecek sadece ne deseniz boş artık..
musto 08 Haziran 2018 13:49
0
O dönemi kimse hatırlamaz bilmez dünya savaşı yılları ama demokrat parti dönemi vatan cepheleri bunlar daha akıllarda hangi müslümana zulüm yapılmış git ANADDOLU şehirlerinde yabancıysan açık lokanta bulamazsın camını çerçeveni indirirler inanmış biri olarak 65 yıl inancımdan dolayı bir yanlış görmedim ama bizim dışımızdaki insanlar inancını mezhebini söyleyemezlerdi.
KARAR OKURU 08 Haziran 2018 17:31
0
12.50 sen merak etme.bizim gözümüz kinle nefretle bürülü değil.haktan,hakikatten,doğruluktan yana olmaya çalışan bir insanım,müslümanım!!!14 şeker fabrikamız satıldı,üretim yok tüketim var.
sinan aslan 08 Haziran 2018 01:58
bu durumda 2. turda seçilirse meclisi feshedebilir ve sadece 2 hafta gecikir.C.B istediği kadar feshetme yetkisine sahip mi?Bu durumda bir kişi en fazla 2 defa CB. seçilir kuralıyla çelişmez mi?
KARAR OKURU 08 Haziran 2018 01:34
Arkadaslar. Sadece sorayim aycicek tohumlari ya da sebze meyve tohumlari nereden geliyor. Tavuk 8 tl iken organik neden 35 tl. Bunca yedigimiz ictigimiz sey neden sahte. Nerede memleketimin urunleri. Peki bu insanlar da oyle degil mi. Nerede insanlik nerede muslumanlik. Bu mu benim ahalim bu mu beni temsil edenler. Derdiniz ne secim mi kazanmak mi. Peki sonra ne yapacaksin. Her sey secimden sonra diyen bu yoneticilerimize nasil itimat edecegiz. Allah askina ben bu vatanin bir ferdiyim ne olursunuz beni ikna edin net konusun. Yarina umutla bakmak ve evlatlarima iyi bir ulke biraktik demek icin.
KARAR OKURU 08 Haziran 2018 01:22
Gene tüm sorunlara çözüm arama yeri mevcut hükümet. Bütün politikasını hükümet gitsin yeterki üzerine kurmak, bilinmezlik kapısının aranmasıdır. İnşallah duamızı CHP iktidara gelmesi için değil, mevcut hükümetin tekrar hak ve hukuk çizgisine gelmesi için yapalım
KARAR OKURU 08 Haziran 2018 03:40
3
Neden Chp gelmesin. Cevaplarinizi somut olarak paylasir misiniz?
KARAR OKURU 08 Haziran 2018 10:06
1
Allah şahidim bu güne kadar chp ye oy vermedim. Sırf bu içi boş bıktıricı soylem yüzunden bu sećimde oy verecegim. Bakalım bundan kotü daha ne olabilirmiş bir de onu gorelim.
engineer 08 Haziran 2018 10:21
1
akp yada chp farketmez, daha önceki denemelerde chp de geldi, hatta Ecevit bu düzen değişmelidir diyerek geldi, düzen değişti düzülen değişmedi, fakir baykurt'un reşo ağa romanında kil satan kilciyi hatırlayın, "kilin eyisi" diye tekrarlayarak kil satıyordu, kili ister akp den al ister chp den al farketmez eyi kil eyi kildir farketmez.
KARAR OKURU 08 Haziran 2018 12:03
6
Niye CHP iktidara gelmesin? CHP’li oldugunu gizleyip baska partidenmis gibi yorum yaparsan karsi tarafa saygin olmadigini gosterir de ondan. Bu sekilde soyle boyle iktidara gelsen bile en yakin secimde tepe taklat gidersinde ondan. Samimi ol kendi partini savun. Kisinin dusuncesinden tuttugu parti belli oluyor zaten. Bunu gizleyemezsin ki!
KARAR OKURU 08 Haziran 2018 16:18
0
Neden gelmesin sorusunu soran kisi olarak. Hayatim boyunca Chp'ye hic oy vermedim Allah sahit. Ama hayatim boyunca sadece laf ile karsimdakine hic suclayici davranmadim. Lutfen somut bilgilerle konusun neden vermeyelim oyumuzu Chp'ye. Kulaktan dolma bilgileri kenara birakin, lutfen arastirin ve bizlerin de cahilliklerini yuzune vurun. Not: Yarin icin yasiyoruz dostlar. Kim bize yatirim yapacak ve yarini vaat edecekse ona oy verecegiz.
KARAR OKURU 08 Haziran 2018 20:15
1
CHP sınıf partısıdır. Kendı sınıfı dısındakılere ofke duyar. Her ulkede elıtlerın toplandıgı partı vardır Turkıyede de bu CHP’dır. CHP onu yasadıgı toplumdan ayırarak dusuk ozguvenını artıracak savunma mekanızmasıdır. Dagdakı cobanla benım oyum bır degıl derken aslında kendını begenmemektedır. Cem Yılmazın Ali Baba ve Yedı Cuceler fılmdekı Tayancdır CHP’lı. Kaygı bozuklugununda gorulen dopamın fazlalıgının yol actıgı benlık kurgusu problemını yasar. Tayyıp Erdogan ıckı ıcmez ama sırım gıbıdır bu yuzden o nasıl benım gıbı ı
Turgut 08 Haziran 2018 01:18
Sn Çakır, daha önce de adalet Bakanlığında bir hakim sn kılıçdaroğlu'na yönelik paylaşımlarda bulunmuştu, ne oldu? Eminim ki taltif almıştır..Daha da kötüsü Ceylanpınar belediye başkanı çalışanlarını işten atmakla tehdit etti, ne partiden bir açıklama nede İçişleri Bakanlığından bir soruşturma yapılmadı..Sn yazar, muhafazakarlar olarak biz dünyaya makama mevkiye taptık, buna da dava dedik..herşeye müstehakız..
KARAR OKURU 08 Haziran 2018 01:04
Ben hayatimda cok ayıp gördüm, ayıbın bu kadar çesitlisini ve kallavisini bir arada ancak iktidarda görebildim. Çığır açtılar, helal olsun. Böyle devam. Utanmaya gerek yok. DEVAM.
KARAR OKURU 08 Haziran 2018 03:48
1
Çok güzel TAMAM.
KARAR OKURU 08 Haziran 2018 10:43
0
01.04 Entrika yalan dolan şatafat lüx saray vsss Hz Muhammet döneminde varmıydı? Halkın dini duygularını kullanmak dinde varmıydı? Karşı gelene dinsiz terörist demek varmıydı? Kiblemiz aynı deyip devletin her bilgisini paylaşmak varmıydı? Gerçekten helal olsun diyeceğim UTANMAYIN ama Allah ı kandıramam. Tamam.
KARAR OKURU 08 Haziran 2018 00:51
İlahi Osman Can! Ciddi ciddi kalkmış anayasaya atıfta bulunmuş. O dediğiniz belki 5 yıl önce bir anlam ifade ederdi ama o köprünün altından çok sular aktı:((( Elif hanım da 'hukuken mümkün değil' demiş, hukuk, hukuk...
TAMAM. 08 Haziran 2018 00:48
ABBAS VAKİT TAMAM! AKŞAM DİYORDUN YA. İŞTE OLDU AKŞAM.
KARAR OKURU 08 Haziran 2018 00:44
Yanlış hatırlamıyorsam eskiden seçime gidilirken içişleri, adalet, ulaşım bakanları istifa ederdi, böyle bir kural vardı. N'oldu o mesele? Gerçi istifa etseler ne olacak, yerlerine tarafsız olması gereken müsteşarları gelecek. Şimdinin müsteşarları kraldan çok kralcı. O hale gelmişiz ki, düzeltmeye kalksak daha çok bozulacak...
KARAR OKURU 08 Haziran 2018 00:40
İddia edilen her şeye inanabilirim, bu konuda elimize tonla malzeme verdiler. Malesef artık o raddeye geldi ki yaptıkları hiç bir absürtlük(!!!) de şaşırtmıyor. İlke olmadıktan sonra her dilediğini yapıp, çok rahat da kılıf bulabilirler.
KARAR OKURU 08 Haziran 2018 00:25
DEVAM RECEP TAYYIP ERDOGAN.
KARAR OKURU 08 Haziran 2018 00:56
3
Tamam Tamam. Bu seçimde TAMAM.
KARAR OKURU 08 Haziran 2018 01:05
2
Katılıyorum TAMAM.
KARAR OKURU 08 Haziran 2018 09:49
19
kesinlikle DEVAM.. Herkes yazmış da yazmış.. vay ülke ne hale gelmiş ama bizim haberimiz yok... Ha herkes kurumlarda nasıl itilip kakıldıklarını hademenin bile vatandaşa kafa tutup azarladığı günleri unutmuş, sanki tamam denince yeni gelenler hiç adamlarını yerleştirmeyecek sağa sola diğerlerini işten atıp..Ha Sanki bunu yaparken de çookkk liyakata önem verecekler öyle akça pakçalar ki menfaat için yapılan ittifaktan belli omurgaları..Hele projeleri uçurur Türkiyeyi beee vayyyyy.. Sahi bi projesini bilen var mı apolet sökmekten, zaten var olan şeyleri vaad
KARAR OKURU 08 Haziran 2018 14:53
1
09.49 apolet sokme nedenini neden öğrenmiyorsun ne cehalet bu. Erdoğan İnce siyaset yapıyor. Paşa siyaset yapamaz. 80 milyon için var. Her ikisinide alkışlayamaz. Anlayabildin mi? Yani siyasetin içinde olamaz. Anlayabildin mi? Din hukuk asker siyasette olmaz. Anlayabildin mi apoleti 80 milyon için takıyor. Muharrem Erdoğan için değil. İkisinide alkışlayamaz. Apolet sökmeyi bırak o elbiseyi giyiniyorsa 80 milyona aittir. Hala anladığını da düşünmüyorum. Boş ver geç cehaletinle mutlusun. İyi yaşa.
KARAR OKURU 08 Haziran 2018 00:13
elif hanım liyakat yok.her şehre üniversite açtılar.diplomalı işsizler ordusu var.bu gençler kendilerini geliştirse bile,en iyi okullarda okusa bile sağlam torpili yoksa iş yok!eskiden böyle değildi.üniversite bitiren çok güzel işlerde çalışabiliyordu.bu kadar üniversite mezunu yoktu.ama üniversitelerde kalite vardı.
KARAR OKURU 08 Haziran 2018 00:11
dualarım millet ittifakıyla...yarabbim görüyorsun,biliyorsun.o kadar haksızlıklar var ki...sen yardım et.sen bu millete akıl fikir ver.amin.
KARAR OKURU 08 Haziran 2018 01:24
46
Duanı din düşmanı CHP için değil, AK partinin tekrar kendini toparlaması için yap
KARAR OKURU 08 Haziran 2018 03:13
3
01:24 haklısın TAMAM.
KARAR OKURU 08 Haziran 2018 10:15
0
01.24 Din bumuydu? Şah şöhret şatafat çar çur etmek din de varmıydı? Halkın parasını saraylara gömmek gemicikler almak hangi dinde var? Hz. Muhammetin hayatını okumanı tavsiye ederim sana.
KARAR OKURU 08 Haziran 2018 12:57
12
Ben de Hz. Muhammed'in hayatını okumanızı tavsiye ederim. Zira O hayatında asla din düşmanları ile ne sebeple olursa olsun ittifak yapmamıştır.
HACI MURAT 08 Haziran 2018 14:19
1
Din düşmanı olduğunu nereden anladın??
EBU ZERR 08 Haziran 2018 20:45
0
Sevgili Peygamberimizin hayatını okumamış ki yada okuduğunu anlamamış ki hezeyanla yazmış biri. Merak ettim kalibresi, yaşı, eğitimi nedir diye. Cahiliye artığı biri işte. Aklını siyasetle yemiş. Siyaset ve cehalet bir arada.
HACI MURAT 08 Haziran 2018 22:01
0
Ahlaksızın biri adıma yorum yazmış gene.
KARAR OKURU 09 Haziran 2018 00:37
0
EBU ZERR sözlerin kime tam olarak?
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN