Back To Top
Ekrem Yeter kararı beraatle kesinleşirse…

Ekrem Yeter kararı beraatle kesinleşirse…

 - Son Güncelleme: 12.11.2019 Salı 10:14
- A +

FETÖ davaları kapsamında 15 yıl mahkumiyet talebiyle yargılanan eski Yıldırım Beyazıt Üniversitesi öğretim görevlisi Ekrem Yeter beraat etti. (17 Ekim 2019)

Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesi, FETÖ’ye üye olmak suçundan yargıladığı Yeter’in FETÖ üyesi değil FETÖ sempatizanı olduğuna hükmetti. Mahkemeye göre bir terör örgütünün sempatizanı olmak suç değil, suç olan örgütün üyesi olmak.

Mahkeme beraat kararının gerekçesinde şöyle diyor:

“17/25 Aralık 2013 öncesi bir dönemi kapsayan eylemlerinin örgüt üyeliği için gerekli olan süreklilik, yoğunluk ve çeşitlilik taşımadığı ve sempati boyutunda kaldığı, zikredilen tarih sonrası eylemlerinin ise cezalandırmaya yeter mahiyette her türlü şüpheden mücerret olmadığı…”

Bu konuda Yargıtay 16. Ceza  Dairesi’nin bir kararı var zaten. Terör örgütü, terör örgütüne yardım gibi kavramların dillere pelesenk edildiği ve büyük mağduriyetlerin oluştuğu bu  dönemde Yargıtay 16. Ceza Dairesi bu kavramların hukuki tanımını yaparak neyin suç neyin suç olmadığını ortaya koydu. Yargıtay’ın en önemli tespiti “örgüt üyesi” olmanın suç “sempatizan” olmanın ise suç teşkil etmediğini tespit etmesidir. Şöyle diyor:

“Örgüte sadece sempati duymak ya da örgütün amaçlarını, değerlerini, ideolojisini benimsemek, buna ilişkin yayınları okumak, bulundurmak, örgüt liderine saygı duymak gibi eylemler örgüt üyeliği için yeterli değildir.

Örgüt üyesinin örgüte bilerek ve isteyerek katılması, katıldığı örgütün niteliğini ve amaçlarını bilmesi, onun bir parçası olmayı istemesi, katılma iradesinin devamlılık arz etmesi gerekmektedir.” (Karar No: 2017/5155)

Böylesi geniş kitlelerle “irtibatı ve iltisakı” olan FETÖ  ve benzer terör örgütleri ile ilgili davalar bakımından “sempatizan” ve “üye” ayrımın yapılmasının ne kadar önemli olduğunu anlatmaya gerek var mı?

Yıllarca dini cemaat olarak bilinen, ve vakti zamanında yaptığı hayır hasenat ve iyi eğitim kurumları sayesinde geniş kitlelere ulaşmış bir yapıyla yolu kesişenlerin, irtibat kuranların, yayınlarını takip edenlerin, yaptığı etkinliklere iyi niyetle katılanların bugün cezalandırılması haksızlık değil midir?

***

Duruşma savcısı Yeter hakkında verilen “beraat kararını” istinafa götürdü.

İstinafın vereceği karar son derece önemlidir. Bu kararın son derece önemli olmasının sebebi, uzun yıllar dini cemaat olarak bilinen FETÖ’nün çok geniş bir sempatizan kitlesine sahip olması ve binlerce sempatizanın da  “irtibat” ve “iltisak” baz alınarak örgüt üyesi gibi cezalandırılmış olmasıdır.

FETÖ davalarında büyük mağduriyetler oluşmasının en önemli nedeni “irtibat ve iltisak” kriteridir. 

İşte Ekrem Yeter’in davası bu bağlamda oldukça önemlidir.

Çünkü, bu karar istinafta da beraatla kesinleştiğinde pek çok mağduriyetin giderilmesi için emsal oluşturacaktır.

***

FETÖ davalarında “at izini it izinden” ayırmak için emsal teşkil edecek olan Ekrem Yeter davasına böyle bakılmadı. Bilakis kamuoyunun tepkisi oldukça sert oldu.

Neden?

Malum Ekrem Yeter sıradan bir isim değil. AK Parti’nin kurucularından olan Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç’ın damadı: Bir hukuk mağduru için daha adalette tecelli etti denilmeyip, “Arınç YİK üyesi olduğu için, Yeter’de onun damadı olduğu için mahkeme  beraat kararı verdi” diyerek tepki gösterilmesi bu yüzden.

YİK üyesi Bülent Arınç, gösterilen tepkilerin haklı olduğunu söylüyor:

“Damadıma yöneltilen iddiaların daha hafifleri yüzünden mahkum olanlar var. Bu ne iş, diyenler yüzde yüz haklıdır.” (1 Kasım 2019)

Ekrem Yeter’e isnat edilen suçlardan daha hafifleri yüzünden cezaevinde mahkum olan çok insan var. Onlar cezaevlerinde iken Yeter’in berat etmesine tepki gösterilmesi bu aşamada doğaldır.

Ekrem Yeter sıradan bir isim olsaydı, kamuoyunda tartışılan husus, 15 yıl mahkumiyet talebiyle yargıladığı bir davada beraat kararı veren yargının bir uçtan başka bir uca savrulan kararı olurdu. Yargının iki kararı arasındaki uçurum üzerinden yargıdaki sorunları konuşabilirdik. Tıpkı ağırlaştırılmış müebbetle yargılanan Ahmet Altan, Nazlı Ilıcak hakkında üç buçuk yıl tutukluluğun ardından mahkemenin verdiği tahliye kararı gibi.

Neden böyle oldu?

Belki de Yeter’in FETÖ davası kapsamında yaşadığı süreçte; gözaltına alınmasında, kısa bir süre tutuklu olmasında ve kısa süren tutukluluğun ardından tahliye edilmesinde ve sonunda beraat etmesinde işleyen süreç hep hukuki idi. Ancak maalesef algı değildi.  Algı ile gerçeklik arasında makasın bu kadar açılmasında elbette yaşananların da etkisi oldu.

Ekrem Yeter gözaltına alındığında Bülent Arınç, AK Parti’de aktif siyaset yapan bir isim değildi, hukuk, adalet, temel hak ve özgürlük alanlarında partisini eleştiriyor, adalet mağdurları için gerekirse cübbesini giyeceğini söylüyordu.

Yeter’in KHK ile ihraç edilmesi de, kısa süre tutuklu kalması da Sayın Arınç’ın partisini eleştirdiği dönemlere denk geliyor.

Yeter’in tahliye edilmesi ve beraat kararı alması da Yüksek İstişare Kurulu üyeliği dönemine…

Kamuoyunun tepki göstermesi doğaldır demem bu yüzden. Eğer toplumun yüzde 50.6’sı yargının siyasallaştığına inanmamış olsaydı, yargı aynı davada verdiği kararlarla bir uçtan diğer bir uca savrulmamış olsaydı…

Yeter davasında mahkemenin kararının siyasi mi hukuki mi olup olmadığını anlamak için Yargıtay’ın yerleşik içtihatlarına uygun mu değil mi diye bakılır, öyle değerlendirilirdi.

Sonuçta mahkemenin beraat kararı Yargıtay 16. Ceza Dairesi’nin kararıyla örtüşüyor. Verilen hüküm hukuki. Tıpkı duruşma savcısının beraat kararını istinafa götürmesi gibi.

Yeter hakkında “sempati boyutunu aşmadı” diyen mahkeme doğru karar vermiştir.

“Ekrem Yeter benim damadım olmasaydı da beraat ederdi” diyen Sayın Arınç haklıdır.

Burada tartışılması gereken asıl hususu, sorulması gereken asıl soru için eski AK Parti şimdi bağımsız milletvekili olan hukukçu Mustafa Yeneroğlu’na kulak verelim:

“Bülent Arınç’ın damadının nasıl beraat edebildiği değil, sadece bu gibi dayanaklarla on binlerce terör örgütü üyeliği isnat edilerek hayatların nasıl karartılabildiğidir.”

On binlerce insanın KHK ile delil olmadan işlerini, ekmeklerini kaybetmeleridir. Yargının verdiği beraat kararlarına rağmen iadeyi itibar yapılmaması, işlerine dönememeleridir.

Tekrar etmeliyim ki, Ekrem Yeter davası oldukça önemlidir. Karar beraat olarak kesinleştiğinde pek çok mağduriyetin giderilmesi için emsal oluşturacaktır.

 

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
Bismillahirrahmanirrahim Şüphesiz Allah, mü'minlerden canlarını ve mallarını, kendilerine vereceği cennet karşılığında satın almıştır. onlar Allah yolunda savaşırlar, Allah bunu Tevrat'ta, İncil'de ve Kur'an'da kesin olarak va'detmiştir. Kimdir sözünü Allah'tan daha iyi yerine getiren? O halde, yapmış olduğunuz bu alışverişten dolayı sevinin. İşte asıl bu büyük başarıdır(Tevbe111). Onlar (müjdelenenler), Allah anıldığı zaman kalpleri ürperen, başlarına gelen musibetlere sabreden, namazı dosdoğru kılan ve kendilerine rızık olarak verdiklerimizden Allah yolunda harcayan kimselerdir (hac 35).
KARAR OKURU 12 Kasım 2019 23:29
0
Doğru olduğunu nereden bileceğiz bu söylediklerinin?
Bismillahirrahmanirrahim. Binâsını takva (Allah'a karşı gelmekten sakınmak) ve onun rızasını kazanmak temeli üzerine kuran kimse mi daha hayırlıdır, yoksa binasını çökmeye yüz tutmuş bir yarın kenarına kurup, onunla birlikte kendisi de cehennem ateşine yuvarlanan kimse mi? Allah zalimler topluluğunu doğru yola erdirmez.(Tevbe109) İnsan, daha önce hiçbir şey değil iken kendisini yarattığımızı düşünmez mi? (Meryem67) ...başınıza gelen musibet Allah'ın izniyledir. Bu da mü'minleri ortaya çıkarması ve münafıklık yapanları belli etmesi içindi......(Al-i imran167)
KARAR OKURU 12 Kasım 2019 23:29
1
Ya zalimler müslüman geçinenlerse?
Maide 45. ne diyor hiç okudunuzmu? "Allah'ın indirdiği ile hükmetmeyenler zalimlerin ta kendileridir" Kuran ile hükmetmek için Kuranı okumak, okuduğuna inanmak, inandığını kalben tasdik etmek ve hayatında yaşamak gerek..Yüce Allah (cc) ip ucu veriyor, nasıl "Hiç bilenle bilmeyen bir olur mu. Ancak akıl sahipleri öğüt alır" (zümer 9) Herkes etrafına baksın Allah ın kitabını emirlerini öğütlerini vaadlerini kim hakkıyla biliyor! Cennet ucuz değil! Hakiki Mümin olmak çileye, cenneti istemek dünyanın kahrına talip olmaktır.zulüm(kendi elinle kendine yaptığın zulüm değilse)mümin için cennet kapıs
KARAR OKURU 12 Kasım 2019 23:31
0
4 Halife seçimle geldi.
KARAR OKURU 12 Kasım 2019 21:28
2 gun once tahliye edilen Ahmet Altan hakkinda tekrar yakalama karari cikarildi. Tiyatroya devam.
Adaletin Mumu yok 12 Kasım 2019 20:22
Çok beklersiniz emsal karar çıksın diye! En az 2 yıl bu dosya işleme alınmaz!!! Gerçek adalet Allah ın adaleti olacak.
Karar okuru 12 Kasım 2019 19:08
Ticarette güven paradan önemli derler.Kimsesizler,çaresizler kime,neye güvenecektir.Kurullar neden adil olmaz.kurallar neden net olmaz.Güven nasıl sağlanacaktır.
KARAR OKURU 12 Kasım 2019 18:41
Sözü edilen Fetö borsasından sonra bütün beraat ler şaibeli olmuştur. Ya adaleti işletir bütün tutukluları aynı terazide tartarlar ya da bu şaibeden adalet kurumu kurtulamaz...
Hasan Fevzi 12 Kasım 2019 18:25
Yani öyle bir kötülüğün kapısını açtıki bu iktidar sadece ekmek parası için MEB in onay verdiği kolejde temizlik yapan okuma yazması olmayan kadınlara dahi soruşturma açıp cumhurbaşkanının dahi bilmediği cemaatin gizli bilgilerini temizlikçi kadınlara soran cumhuriyet savcıları var şahidim ve Allah'ım savcısıyla-hakimiyle- siyasetçisiyle hepsini rezil et yaptıklarını bu alemde göster Yarabbi diyorum
KARAR OKURU 12 Kasım 2019 15:30
Şu işe bir türlü akıl edemedim gitti. Nasıl oluyorda devletin denetim ve gözetimindeki bir derneğe, sendikaya üye olmak gün geliyor suç sayılıyor.?Yine başka bir soru: devletin kurumlarının anlaştığı bir bankaya yine devlete olan vergi borcunu ödemek için yatırılan paradan dolayı nasıl suçlu sayılıyor insan? Bir başkası Devletin gözetim ve denetimindeki okullara iyi eğitim alsın diye çocuğunu göndermek nasıl oluyorda gün geliyor o çocuğun, babasının ve annesinin önüne sanki suç işlemiş gibi engel çıkarılıyor? Evet soruları çoğaltmak mümkün ama duyun, bilen, kaale alan var mı?
mehmet 12 Kasım 2019 21:37
3
algı yapmayın bankaya para yatırdı diye kimse suçlanmıyor esnaf arkadaşlarım var bu bankayla çalışan kimse tutuklanmadı soruşturma dahi açılmadı gazete aboneliğim oldu benim 2010 yılına kadar ama kimse beni suçlamıyor yakınlarım var onların yurtlarında kalan hiçbiri soruşturulmadı.sırf iktidarı kötülüyeceğiz diye algı yapıyorsunuz fetöcü değilseniz ama iyi düşünün ülke batarsa hrpimiz batarız CİA ajanlarının himayesindeki bu yapıyı aklamaya çalışmayın.son sözümde karar yazarlarına kendinize gelin elbetteki mağdurlar olmuştur devlet bunları ayıklar merak etmeyin yeterki sizler enseyi karartmayı
KARAR OKURU 18 Kasım 2019 19:40
1
Mehmet Efendi ,imkan olsa sana ohal kararı gondersem, iki tane 5 er lira SMS kimse yok mu derneğine yardım, birde çocuğun dersane parası. Tarihe baktım, bir ramazan ayı, kalplerin duygusal olduğu zaman. Bu da bana ders odu. Tövbe, o tarihten sonra, insanoğlu aç ölüyorum dese, elimde varsa bile vermem.Vermedim de zaten. Sende damdan düş de anlarsın.
KARAR OKURU 12 Kasım 2019 22:56
3
Fetoculerde utanma da yok. O sendikayı hangi amaçla kurdugunuzu bilmiyor muyuz. O zamanlar hiç kendinizi saklama ihtiyacı bile duymuyordunuz. Şimdi itiraz ediyorsunuz.
KARAR OKURU 12 Kasım 2019 22:57
3
Mehmede cevap o kadar dünyadan habersiz bir adamsın inşaallah sende bizim gibi suçsuz sebepsiz işten atılmazsın.
karar okuru 12 Kasım 2019 15:02
zor zamanlarda yazarlık yapmak zor ama unutulmazlar(ali bayramoğlu, nuray mert vb.) elif hanım zor dönemin sıkı ve cesur yazarlarından ALLAH yolunuzu açık etsin ve kolaylık versin
KARAR OKURU 12 Kasım 2019 13:41
Eski Anayasa Mahkemesi Hasim Kilic in beyani.Yargi siyasetin hegemonyasi altindadir.(mealen).Eeeee elif su an bu karara biz hangi gozle bakacagiz hangi terazide tartacagiz.Ben bu kararin masumiyetine inanmiyorum.feto nun siyasi ayagi daha ortaya cikmamisken(Aslinda bellide cikarilmak istenmiyor) bu tur kararlar seni nasil tatmin ediyor anlamakta gucluk cekiyorum.Birde keskin hukum cumleleri ile bunu belirtmen cok ilginc.Arinc bey siradan vatandas olsada ayni karar cikardi demis.Bu lafa sempati(zan) ile bakmak bunca khk kararlarindan sonra trajikomik bir sey.Yalanmi.
rambo 12 Kasım 2019 13:06
Bir zamanlar Fetö'yle malul ve mağrur mağrur olanlar, şimdi Fetö'den mağdur oluyorlar.....(istisnalar için vicdanım kör değildir)..Etme- bulma dünyası.....
KARAR OKURU 12 Kasım 2019 11:56
Kaleminize ve yüreğinize sağlık mazllum ve mmadurun yanında zalimin karşısında durmak ..!!!
Mert 12 Kasım 2019 11:06
Evet çok önemli. Ekrem Yeter' in bölümünde Cumhurbaşkanı çevresinden çok yakın bir isimle tanışık olduğu için açığa alınıp ihraç edilmeyen ''iltisak ve irtibatı çok güçlü!'' bir profesör mesela. Aynı bölümde '' dayısı'' olmayan asistan doktor ise ihraç, tutuklanmış....
EÇAKIR OKURU 12 Kasım 2019 10:45
Güzel yazınız için teşekkürler. Adalet, hukuk ne derse o geçerli olmalı. Mesele Sayın Arınç, damadı vs. Olmamalı. Uygulama yanlışlığı önemli. İrtibat ve iltisak hukuki olarak oturtulamayan kavramlar. Mahkeme irtibat ve iltisakı dahi tespit edememiş ancak ne hikmetse bu gerekçe ile ( soyut, kanaat belirten vede kişisel hesaplaşma-tanık ifadeleri) kurumlar devletine bağlı çalışkan insanların ve ailelerin hayatını yok etmiş. Üstelik OHAL Komisyonuda mahkeme sonuç ve delillerini değil kurumlardaki dolapları esas alıyor. Kime inanacağız. PASAPORT uygulaması hala GEÇERLİ DEĞİL DİKKATİNİZE..
KARAR OKURU 12 Kasım 2019 10:44
762 adet bylock mesajını ne amaçla çekmiş. Allah muhafaza, sempatizani böyle ise üyesi ne yapar bu örgütün?!
adaletci 12 Kasım 2019 11:51
3
mesajın içeriği neymiş, darbe yapalım mı, önemli olan mesajın içeriği
KARAR OKURU 12 Kasım 2019 21:52
0
Bylock iddiası yokmuş ki ne içeriği
bir okur 12 Kasım 2019 10:27
Kabul etmemiz gerekir ki hukuk ve adalet birilerinin insanları terbiye etmek için, gerektiğinde gücünü göstermek için kullandığı sopası haline geldi...
Adalet1 12 Kasım 2019 09:41
Asıl sorun güçlülere uygulanan adaletin arkası olmayanlara uygulanmaması...belki birçok damat/kız/kardeş/abi bırakın yargılamayı ihraç bile edilmemiştir.Ne yazıkki olan garip gurebaya oluyor memlekete oluyor...işin ilginçi Arınç iktidar ve muhalif medyayı bir araya getiriyor(karar hariç)...bu günleri de gördük
KARAR OKURU 12 Kasım 2019 09:36
Teşekkürler Çakır hanım .hakkı .hakıkatı. doğruyu.yazmak ve söylemek. uyarmak bir dosta yapılacak en buyuk bir lutuftur. umarım ilgililer kendine gelir.kalemine ve yüreğine sağlık
KARAR OKURU 12 Kasım 2019 09:34
Elif Hanım emsal oluşturmuyor. Mesele de bu zaten. Her yerel mahkeme farklı kararlar veriyor. Hatta aynı adliyenin 2. katı farklı, 3. katı farklı kararlar veriyor. İstinafı zaten söylememe gerek bile yok. Yargıtay da o kadar dosya nasıl adaletli karar verebilecek? Emsal karar yok kişiye özel kararlar var. Allah kimseyi adliyeye düşürmesin. Hele böyle siyasi davalarda... Nasrettin hoca atdan düşmüş, bana eşekten düşeni çağırın demiş ya mesele bu
KARAR OKURU 12 Kasım 2019 09:33
Bu yapının iç yüzünü bilmeden iyi eğitim alsın diye çocuğunu koleje gönderen ve kolej taksitlerini malum banka ile ödeyen bir insanın khk ile ihraç olduktan sonra neler yaşadığını bilmeden konuşan arkadaşlar lütfen biraz düşünsünler, empati yapsınlar. sırf khk'lı diye iş bulamamanın, kreti kartı ile ekmek almak zorunda kalmanın, toplumdan dışlanmanın, herkesin şüpheyle baktığı bir insan haline gelmenin ne demek olduğunu yaşamayanlar bilemezler.
KARAR OKURU 12 Kasım 2019 12:59
1
Soru çalanlar, haksız yere her türlü müdürlüğü, devlet memurluğunu başkasının hakkına tecavüzle alanlar ve bunu Müslümanlık adına yapanlara yazıklar olsun. Zekeriya Öz’le kartopu oynayanlara yazıklar olsun. Kaşif Kozinoğlu gibi bir kahramana kıyanlara yazıklar olsun. Kendini modern gibi gösteren yobazlara yazıklar olsun. Kendi sektöründe büyürken rakiplerini devlet gücüyle yokedenlere yazıklar olsun. Ali Tatar’ın yakınlarını ağlatanlara bu dünyada değilse bile öbür dünyada ağır cezalar olduğuna inanıyorum ben.
Harun 12 Kasım 2019 08:50
Elif Hanım Devetin en tepesinde olan birisinin damadı böyle bir örgütte sadece kalbenmi bulunmuş? Bunu toplumun vicdanına izah edemezsiniz. Adamın kayınpederi Devletin en tepesinde bulunmuş ve hala sözü geçiyor. Oda damadının beraatini kitabına uydurmak için KHK lar facia diye gündemi değiştiriyor. Sizde bunları savunmaya çalışıyorsunuz.
harun 12 Kasım 2019 10:39
1
ne istediniz de vermedik kim dedi
KARAR OKURU 12 Kasım 2019 08:05
Nazlı ılıcak C.B.nına mektup yazıp beni affedin demeseydi, Ekrem Yeter B.A.ın damadı olmasaydı kuvvetle muhtemel N.I. bugün tahliye olmayacak, E.Y. de beraat etmiş olmayacaktı. Ölçü ne olacak.Ceza alanlar yada beraat edemeyenlerin suçu kimselerinin olmamasımı?
Özkan 12 Kasım 2019 07:38
Elif hanım her şey ortada yargıçların almadığı kararları aldıran müslümanlarız biz; biz lafa gelince mangalda kül bırakmayız icraati ise menfaatimize göre yaparız Vel hasıl BİZLER SÖZDE MÜSLÜMANLAR YALANCIYIZ BUNU KABUL EDELİM ...Bir çuval inciri berbat ettik ....
Cidden mühim şahsiyet 12 Kasım 2019 09:05
0
Biz çiftlik işlerini çiftçiden daha iyi biliriz Biz mercimek irileriyiz Salah Birsele rahmet
arınç pompa tutan,evinde çalışandan söz edip ağladığından bahsederken cayır cayır soruların çalınmasından/çaldırılmasından ve bunun sonunda binlerce gerçek hakedenelerin mağduriyetinden ve uğratıldıkları haksızlıktan dolayı kılını kıpırdatmıyor.bu çalınan sorularla haketmediği halde işe alınanları tespit etmek kolaydır ve bunlar işten atılmalıdır.ama arıç bir yakınının sahip olduğu sıradan özelliği bulunmaz hint kumaşı niteliğinde göstererek ballı bir kuruma atanmasını pişkinlikle savunmuş bir adamdır.ondan hak hukuk sadece işine gelelenler için bahsedilecek bir şeydir.
KARAR OKURU 12 Kasım 2019 11:54
1
Bu sorular çalınırken devleti yönetenler ve Kölük kuvvetleri ne yapıyormuş
karar 12 Kasım 2019 12:17
3
yorumda beğenmediğiniz nedir?çalınan sorularla;mağdur edilen binlerce kişinin yerine,iş sahibi yapılan üye veya sempatizanların hakkın gereği olarak işten atılmalarının istenmesini mi beğenmiyorsunuz.yazık, halbuki birey olarak sempati ve ibadet kısmında yer alan hiç bir şahsın haksızlığa adaletsizliğe uğramasını istemem.
KARAR OKURU 12 Kasım 2019 13:49
0
soru çalana kumpas kurana ve darbe yapana elbette cezası neyse verilmeli. ama bunları yapmamış insanlarla diğerlerini niye ısrarla aynı kefeye koyuyorlar anlayamıyorum .
KARAR OKURU 12 Kasım 2019 14:28
0
devleti yönetenler istenilen her şeyi onlara vermekle meşgulmüş ama bu çalanları aklamıyor çaldıranları da
Matci 12 Kasım 2019 02:46
Sempati düzeyinde kalan ve halen cezalandirilanları devlet kucaklayıp topluma kazandırmalı. Bu devlet bu insanları küstürmemeli ve FETÖ nün kucağından söküp almadır.
KARAR OKURU 12 Kasım 2019 02:07
Kesinlesir eminim, fetönün siyasi ayagi yoktu zaten. VArsa da Cehape zihniyetidir., Fetöyü devletin en yuksek noktalarina atayanlar sokaktaki teyze, bank asyaya para yatiran amca, ve fetö okullarında okuyan gariban ögrenci, onlar darbe yaptı ulkeye. Sagolsun reis çok kararlı mucadele ediyor Fetöyle, kimsenin gözünün yaşına bakmıyor. Bu örgütle ticari ilişkiye girenler, devleti parsel parsel satanlar kimler acaba? Trabzon rum Pontuslular olabilir mi ? onun da adı Ekrem. neden olmasın ki?
KARAR OKURU 12 Kasım 2019 01:13
Suç isnadı olmayan kişilerin iadesinin sağlanması, kanaat veya değerlendirme gibi soyut kavramlarla insanların hayatlarının altüst edilmemesi gerekir. Teşekkürler Elif hanım.
Mustafa 12 Kasım 2019 00:59
Bir terör örgütünün sempatizanı olmak suç değilse vay halimize. Hele hele 15 temmuzdan sonra da sempatizan olmaya devam ediyor ve bunlar belgeli ise dahada vay halimize. Demokrasi adına bunlar siz yazarlar tarafından savunuluyor ise vay ki vay halimize. Demokrasi hümanistlerin yaşadığı suçluların ise kaçtıkları bir yermiş de biz bilmiyormuşuz.
Krr 12 Kasım 2019 00:58
Elif hanım o dava ertelenecek. Uzayabildigi kadar da uzayacak.Emsal karar çıkmayacak. 19-20-21 mahkemelerine ilk dava Mart 2018 de gitmiş.Bir tane bile karar yok.Onbinlerce müracaat var bir tane Arınç'ın damat dosyası çıktı sebebi de malum.O mahkemeler boşa açıldı. İstinaftan da umutlanmayin.Perinçek Bahçeli Erdoğan üçlüsü varken bu ülkede Adalet madalet beklemeyin.
KARAR OKURU 12 Kasım 2019 00:40
E. Yeter davası emsal oluşturacak demişsiniz. Evet oluşturur, AKP de yukarılarda torpiliniz, gücünüz, paranız ve Feto nun açığa çıkarılamayan siyasi ayağıyla ilişkiniz varsa..
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN