Back To Top
Gençler AK Parti’nin dününe bakmıyor, bugününe bakıyor

Gençler AK Parti’nin dününe bakmıyor, bugününe bakıyor

 - Son Güncelleme: 20.07.2019 Cumartesi 08:52
- A +

4 Haziran genel seçimleri sürecinde kaleme aldığım “AK Parti ve gençler arasındaki makas neden açılıyor?” başlıklı yazımda, 16 Nisan 2017 referandumunda şehirli, eğitimli ve genç seçmen kitlesinin oyunu almakta zorlanan AK Parti’nin, yaklaşan seçimlerde de gençlerin oyunu almasının zor olacağını yazmıştım. (4 Mayıs 2018)

Bu dostane yazıya AK Partili dostlarımdan aşırı tepki gösterenler olmuştu. Tepki göstermelerini makul karşılamıştım zira gerçeği kabullenmek, gerçekle yüzleşmek zordur. Çünkü önlerinde duran, yüzleşmeleri gereken gerçek çocukları. Kirli yalı çetesinin emirlerindeki trollerini üzerime salmalarının sebebinin ne olduğunu söylemeye gerek yok.

AK Parti, dindar muhafazakâr ailelerin eğitimli genç bireylerine ulaşmakta zorluk çektiğini ve her geçen gün aradaki makasın açıldığı gerçeğini bilmiyor değildi. 

Nitekim Taner Yıldız Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olarak katıldığı bir televizyon programında şunları söylemişti:

Eğitim seviyesi arttıkça AK Parti’nin hitap ettiği alanın daha da daraldığını görüyoruz. Anketler de bize bunu söylüyor.” (16 Haziran 2013, Haber Türk)

“Eğitim seviyesi arttıkça AK Parti’nin hitap ettiği alanın daraldığını görüyoruz” diyen kişi AK Parti’de uzun yıllar bakanlık yapmış bir isimdi. Ve bu sözleri de AK Parti hükümetinin bakanı olarak sarf ettiğinin altını çizelim.

Şunun için...

Yani “Eğitim seviyesi arttıkça AK Parti’nin hitap ettiği alanın daraldığını görüyoruz” sözü var olan bir sorunun görüldüğünün ve kabullenildiğinin göstergesidir.

Çünkü Sayın Yıldız devamında “Bu sorunun çözümü için bir iletişim alanı oluşturduk” diyordu.

Sayın Yıldız’ın bu konuşmasının üzerinden beş yıl geçti; beş yılda iki yerel seçim, bir referandum, yenilenen 1 Kasım seçimleriyle birlikte üç genel, bir cumhurbaşkanlığı seçimi, bir yeni sisteme geçiş seçimi  cumhurbaşkanlığı seçimi yapıldı. Ve İstanbul için iki kez sandığa gidildi.

Sayın Yıldız’ın söylediği daralan alanları çözecek “iletişim alanları” ya  oluşturulmadı... Ya da oluşturuldu ancak (ki umarım oluşturulan bu ‘iletişim alanı’ yalı çetesi değildir) daralan alanları genişletmede başarı sağlayamadı.

Ki, AK Parti MHP ile ittifak kurmak zorunda kaldı. Ancak MHP ile kurduğu ittifak bile 16 Nisan referandumunu ancak bıçak sırtı geçirmeye yetti. 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçimleri yine zar zor MHP ittifakı sayesinde alınabildi.

31 Mart yerel seçimlerinin ortaya koyduğu tablo bir dönem toplumun yüzde ellisinin oyunu almayı başaran AK Parti için oldukça vahim.

Yenilettiği İstanbul seçimlerini 806 bin oy farkıyla kaybeden AK Parti’nin artık hitap ettiği alanda daralmanın çok daha ötesine geçmeye başladığını söylemek mümkün.

Artık AK Parti’nin MYK toplantısında açıktan açığa “AK Partililerin çocuklarının AK Parti’ye oy vermediği” söyleniyor. Aslında bu sözün bir itiraf olduğunu kabul etmek lazım. AK Parti MYK üyeleri “bizim çocuklarımız bize oy vermiyor” diyemediği için “AK Partililerin çocukları AK Partiye oy vermiyor” cümlesi kuruyorlar.

Mevzu malumunuz. Hürriyet gazetesinden Abdülkadir Selvi, AK Partide İstanbul seçim sonuçlarının ele alındığı MYK toplantısında, Kadın Kolları Başkanı ve AK Parti milletvekili Lütfiye Selva Çam’ın “Kampanyamız kadınlarda ve gençlerde karşılık bulmuyor. AK Partililerin çocukları AK Parti’ye oy vermiyor” dediğini yazdı. (1 Temmuz 2019)

AK Parti’nin kampanyası kadınlarda ve gençlerde neden karşılık bulmuyor? AK Partililerin kendi çocukları neden AK Parti’ye oy vermiyor?

Peki ama neden?

AK Parti genç kuşağa neden ulaşamıyor? AK Parti’ye oy vermiş eğitimli kitleler neden AK Parti’den uzaklaşıyor?
Neden AK Parti’nin pırıltılı dönemlerinde siyaset yapmış isimlerin kuracağı yeni partiye umutla bakılıyor?

AK Parti yollar yaptı, köprüler yaptı, okullar yaptı, hastaneler açtı... Ancak AK Parti orada kaldı. 2002’den 2010’a kadar yaptığı “çağdaş, medeni Türkiye” tanımı ile bugün yaptığı “çağdaş, medeni Türkiye” tanımı arasında fark var. Dün çağdaş Türkiye’yi “gelişmiş demokrasi”, “hukukun üstünlüğü”, “temel hak ve özgürlükler” gibi kavramlarla tanımlıyordu. Bugün Çağdaş Türkiye’yi “yaptığı yollarla, köprülerle” tanımlıyor.

AK Parti, özgürlük, demokrasi özleminin artık bir avuç aydının değil bütün bir toplumun özlemi haline geldiğini görmüyor.

AK Parti, kendi on sekiz yıllık iktidarında, kendi dağıttığı tabletlerle dünyayla entegre olan, dünyadaki gelişmeleri takip ederek yetişen bu gençliği maalesef anlayamadı. AK Parti toplumun yüzde ellisinin oyunu partizanlıkla değil sempatizanlıkla aldığını görmüyor.

Bu gençliği kucaklayabilseydi ve Türkiye’deki “çoğunlukçu demokrasi”yi “çoğulcu demokrasi”ye dönüştürebilir bir kitlenin oyunu alırsa oyunu alamadığı kitlelerin de takdirini kazanabilirdi.

Çünkü bu gençlik, kavga dili istemiyor, siyasetçilerin biraz yüzü gülsün istiyor. Yüksek sesle bağıran siyasetçi profilinden yoruldu. Korku siyaseti değil umut siyaseti istiyor. AK Parti’nin geçmişte neler yaptığına bakmıyorlar, bugün neler yaptığına bakıyorlar.

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
Hasan 21 Temmuz 2019 01:09
Rasyonel olan da o değil mi? Rasyonel bir değerlendirme yapılırken geçmişte neler yaptıkları mı ölçü alınacak yoksa bugün yaptıkları mı? Tabiki bugün yaptıkları, değerlendirmenin ölçüsü olacaktır...Yoksa doğru sonuçlara ulaşamayız...
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 22:10
Bütün yapılanların sanki sadece yol köprü hastaneden ibaret betonlardan olduğunu ima ederek yapılan onca hizmetlerin toplum nezdinde küçümsenmesine katkı sağlanıyor olması insanı üzüyor. Geriye doğru hafızanızı yoklarsanız onca atlatılmış badirelere rağmen daha neler yapılmış olduğunu hatırlayabilirsiniz belki. Saygılar.
cumhur 20 Temmuz 2019 15:09
Akılsız başın cezasını taban çekermiş!Eğer geçmişi özlüyorsak gelecek daha kötü olacak demektir!Hak,hukuk,eğitim bize geçmişi aratıyorsa oturup iyi düşünmek gerekir.Yüce mevla ülkemizi ve milletimizi tüm kötülüklerden korusun.
Karar Okuyucusu 20 Temmuz 2019 14:37
Dünü ile bugünü arasında ne fark var Allah aşkına? Dün Fetö'nün kumpaslarına göz yumuldu, insanlar zindanlara atılıdı, telefonlar dinlendi, özel hayatı gizliliği ihlal edildi, sorular çalındı, ihalelere fesat karıştırıldı, devletin kurumları işgal edildi, bugün de aynı hukuksuzluk başka bir boyut kazandı. İşte herkes görüyor, demokrasi demokrasi haltta ileri demokrasi diyenler, seçilmiş belediye başkanlarını çalıştırmamak için devlet gücü ile her türlü engelleme yapılıyor. 10 yıl birlikte çalıştıkları bakanlar parti kuracağız deyince abanın altından sopa gösteriliyor.
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 14:14
Gençler işsiz ve işçi ücretleri çok az.Lisans mezunları asgari ücretle iş dilenmekte ve özel sektörde sömürü aracı olarak kullanılmakta.Esit ise eşit ücret yok bu memlekette.Ekonomi hiç de iyi değil.Genclik uyandı.
Ak Parti kurulurken 20 Temmuz 2019 13:40
Ak Parti kurulurken, Tayyip'in Erbakan'a karşı verdiği mücadeleyi kutsayan ve AKP'nin tek başına iktidar olmasını sağlayan güruh; Fetöye karşı verdiği mücadeleyi "Bir zamanlar Fetö ile beraberdin" diyerek sulandırmaya çalışıyorlar... Oysa bu güruh, AKP kurulurken, Tayyip'in yıllarca Erbakan'la beraber olmasını sorun etmemişti... Aksine Erbakan'dan ayrılmayı bir devrimmiş gibi alkışlamışlardı. Şimdi ise, Fetö ile yollarını ayırdığı için, Erbakan'dan ayrıldığında onu alkışlayan müptezeller tarafından linç ediliyor. Bunlara bir kısım ebleh Saadetliler de dahil oluyor.
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 13:13
'yeni kurulacak partilere umutla bakılıyormuş '..bravo ;gençlik içi geçmiş Davutoğlu 'nu dört gözle bekliyor.. Sen de hanımefendi, haybeye davulculuk yap ;Davutoğlu için, Gençliğin selameti için (!)
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 13:02
Burdan çikaracagimiz sonuç, eğitimi kaldıralım, zararlı
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 12:03
Gençler, BİZE OY VRRİN CENNRT GARANTİ diyenlerin, babaları da olsa, ulkenin geleceğinde söz sahibi olmasını istemiyor... Bu sığlığın ülkeyi felakete götürdüğünü görüyor! Çözüm bilime saygılı, laik, demokrat, hukukun üstünlüğüne dayalı çagdaş bir distemle, üretime odaklanıp fabrika kurmayi teşvik etmek vesselâm...
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 18:17
8
Kim demiş gençlere "bize oyverin cennet garanti " diye? Uydurma olmasın
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 11:55
Akp den umut kesildi kesin.ama muhalefet umut vermeyi başaracak mi bakalım.Ali babacan parti kurarsa o zaman muhalefet ortak hareket edip uzlaşıp yeni turkiyeyi oluşturabilirler.yoksa bu patinaj daha çok sürer.omur geciyo.sin 18 yılın sadece 7 -8 yili normaldi.gerisi kesat
Her kuşak yeni bir dünyaya doğar.Bu ilk değil.
Asıl irdelenmesi gereken muhalefetin durumu. Çünkü kazanmak da, kaybetmek de AKP'den kaynaklanıyor. Siyasete muhalalefetin bir dahli yok. AKP ilk çıktığında yeni bir oluşum olarak kazandı. Yani AKP olmasaydı mevcutlar seçilmeye devam edecekti. Oysa son İstanbul seçimini, seçmenin AKP'ye ders verelim düşüncesi belirledi. Tıpkı hovarda bir adamdandan intikam almak için başkasını tercih eden bir kadın gibi... Yeni tercihin sebebi, tercih edilen değildir..
Anlamaya çalışan 20 Temmuz 2019 19:09
0
Türk Dil Kurumu'na göre 'hovarda' nın en az 3 anlamı varmış : Zevki için para harcamaktan çekinmeyen kimse, çapkın, hayat kadınının parasını yiyen erkek. Yorumcunun hovardayı hangi anlamda kullandığını bilmiyorum. Son anlam hariç diğer iki anlamda kullandığını tahmin ediyorum. Yani zevki için para harcamaktan çekinmeyen kimse ve çapkın. Teşbihte hata olmaz derler. Yorumcu teşbih yaparken, Ak Parti'ye bu iki anlamı hangi olgular için yamadığını açıklamasını ve eleştirisini anlamlandırmasını beklerim.
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 19:49
1
19.09, Seçmen öyle sanmış demek istedim. Sonunda seçmen yanıldığını anlayınca tercihinden pişman olacak... Ama iş işten geçmiş olacak. Tabi asıl mevzu seçmen tercihlerinde muhalefetin bir dahli olmaması...
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 10:40
Yazarın iddiası yanlış AKP dün ne yapıyorsa bu gün de aynısını yapıyor. Yazar demokrasiyi AKP kadar özümsüyememiş. 25 yılda bir kez kaybedilen bir belediye başkanlığı için hatalı tespitler yapılmış Demokrasi saltanat mıdır? Kazanan hep iktidarda kalacak...
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 10:34
AKP'ye oy vermeyen gençlik AKP döneminde yetişen gençliktir. Demeki gençliği iktidar yetiştirmiyor. AKP bayağı bir çoğulcu anlayışa sahip.
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 13:22
4
Gençlik sizin istediğiniz gibi ne dinci (dindar demiyoruz) ne kindar oldu. Dinci devlet rejimi hayalleriniz de bitti artık. Milyon kere demokrasi, adalet, hak, eşitlik diyenlere kulak tıkadınız. Sonunuz geldi...Oh olsun...
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 14:00
3
13.22, Çok demokratik düşünceleriniz var. Aferin size...
Okur ve sorar 20 Temmuz 2019 09:55
Geçmişimizi Diriliş Ertuğrul, Payitaht Abdülhamid dizilerinden öğrenenler ve geçmişte yaşayanlar bir süre daha mevcut iktidara desteklerini sürdüreceklerdir. Günümüzü anlamaya çalışanlar dizileri seyretmekte ama sorular da sormaktadırlar. İktidar bu sorulara anlamlı cevaplar veremezse soru soranları kaybedecektir. Geleceğimizin mimarları ise bilgi, tecrübe (liyakat), inanç (Allah’a iman), cesaret dolu olarak sorular soracaklar ve cevapları verenlerin yanında olacaklardır. Soru sorma, sorgulama bilgi ve cesaretine sahip olamayan ve cevaplayamayan geleceği sahiplenebilir mi acaba ?
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 09:30
Evet küresel kültür hegemonyası yine galip. Siyasi iktidarlarlar vız gelir tırıs geçer.
Elif Hanım, AKP için hala ümit taşıyor, hissi veriyorsun. Kendini boşa umutlandırma. Bu parti bitti. Tek kişiye bağ(ım)lı bir topluluğu, parti, diye tanımlamak, caiz bile değildir. PİAR'ın yeni yaptığı bir araştırmaya göre % 27.70'e düşmüşler. İlk seçimde (Muhtemelen 2020 yılında) barajı geçerlerse şükretsinler. Aynı araştırmaya göre, halkın birinci sorunu ekonomi, ikincisi Suriyeliler. Erdoğan'ın hikayesi buraya kadarmış. Ekonomik krizle geldi, ekonomik krizle gidecek; aldığından daha sıkıntılı bir Türkiye bırakarak.
NEYRA 20 Temmuz 2019 09:14
Görüştüğüm bir anne, 17 yıldır uygulanan sınav sistemlerine bağlı kurs-etüt-deneme şeytan üçgeniyle yetişen neslin 'bir daha sakın deneme' demesidir mealindeki lafı önemli.
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 10:57
8
Dediğin sistem AKPden öncekikerin sistemiydi AKP onu yok etti. Kurs murs maklube ile beraber tarih oldu.
Neyra 20 Temmuz 2019 15:01
1
Bunu eleştiri diye yazmadım. Sadece yeni nesle bir annenin gözüyle bakıp anlamaya çalışalım diye yazdım. Onlar bizim yavrularımız. Geçmişten geleceğe (onları dinleyip-anlayıp) hayallerini paylaşmak lazım.
Karar Okuyan 20 Temmuz 2019 09:05
Benim 3G tableti 200 tl. ye aldığım günlerde bunlar 3G siz tableti 640 tl.ye aldılar. 500 binin üzerinde tablet aldılar. Toptan fiyatıyla 150 tl. ye alabilirlerdi. 1 kişi yerine 4 kişiye tablet dağıtırlardı. Para boldu. Dağıtılması gerekiyordu... Bu para saçılan insanların hangisi gelir vergisinde sıralamaya girebildi. Yazık oldu. Fatih projesi çöktü. Kimseden hesap sorulmadı. Öyle hatırlıyorum.
Bir okur 20 Temmuz 2019 07:52
Okullarda dağıtılan tabletler ile kimse dünyaya entegre falan olmadı. Hepsi çöp oldu. Eğitime bir katkısı olmadı. Yapılan yolların, köprülerin bir kısmının millete yük olduğu görüldü. Gençler geleceğe dair umut arıyor, adalet ve özgürlük arıyor. Kömür dağıtarak, her kesime sosyal yardım ile sadaka vererek gençleri etkilemek mümkün değildir...
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 07:40
Dövün şimdi dövünmek vakti bu an /kehkeşanlara kaçmış eski güneşleri an ...
Ünzile kaç koyun ediyor Işsizlikle uslanali Ünzile neden diye soramiyor
AHMET SERDAR 20 Temmuz 2019 07:34
KESİNLİKLE KATILIYORUM KALEMİNE SAGLIK
Karar okuru 20 Temmuz 2019 07:28
AK PARTİ; kavga dilini devam ettirip siyasetçilerinin yüzü gülmediği, halkın % 55'ine yüksek sesle bağırmaya devam ettikçe, korku siyasetini kendine düstur edindirmeye devam ettikçe, eleştirileri yapanlara parmak sallayıp tazminat alma yoluna gittikçe erimeye devam edecektir..... Gençlik takip ediyor, tahlil ediyor.
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 09:43
27
Arkadaş durmadan şikayet ediyor bu İmamoğlu,Beni çalıştırmiyorlar deyip duruyor.Eskisehir nasil çalışıyor yıllardır orada da akp mecliste çoğunluk ama büyükerşen harikalar yaratıyor mağdur diye oy verdik ama o da fos cikti.
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 13:33
2
Büyükerşen de engellendiği zaman ifşa ederek, kamuoyu yaratarak yaptı o icraatleri zaten.
Karar Okuru 20 Temmuz 2019 06:21
Bu kendi içindeki çağ dışı geri anlayışla 200 yıl kadar mücadelede bir ileri bir geri gidip duruyoruz. Son aşama yine geriye doğru oldu. Son değişimlere de ayak uyduramadık. Modern dünyada yerimiz daraldı ve 3-4. Sınıf bir ortadoğu ülkesi olduk. Bu günki anlayış eğitimli bizden uzaklaşıyorsa biz de eğitimden uzaklaşalım anlayışı. Geri kalmış lümpen toplumlar artık arayı kapatmaktan umudu kesmiş ve ileride olanların herşyine haset dolu bir düşmanlık besliyorlar.
Süheyl CALISKANOGLU 20 Temmuz 2019 06:23
Millet bikti,gina geldi,usandi Cumhurbaskani'ni her gün TV'de görmekten,duymaktan,bir anda TV'de normal yayin akisi durduruluyor Cumhurbaskani bir yerler de "nutuk 'atiyor diye,bütün TV kanallarinin yayina baglanmak mecburiyetleri,göze ve kulaga hos gelmiyor,puan getirmiyor ,puan götürüyor,ayrica bir baska ülke varmi "bizim ki'gibi sanmiyorum.
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 10:13
2
Cumhurbaşkanı benim de cumhurbaşkanım ama ben AKP'li olmadığım için makbul vatandaş değilim. Nasıl olacak, beni nasıl temsil edecek cumhurun başı olarak? AKP'lilerin çocukları da bunun yanlış olduğunu görüyordur mutlaka...
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 06:20
Bir genc olarak ve parti gozetmeden cevap veriyorum: bu ulkenin buyukleri bizim gelecegimizi caldilar. Tamam binalar, yollar, kopruler yapildi ama bunlarin parasini kim odedi? Simdiki buyukler mi? Hayir, bizim gelecegimizden alinan 450 milyar borc. Egitim de kotu, dusunuyorum bizim emekli maasimizi kim odeyecek? Dogru durust vergi veren yok. Buyuklerin alti kuru, tabi ki su anki durumdan memnunlar, cunku ceplerinden bir sey cikmiyor. Allah'tan emekli maaslarindan dolayi hissetmeye basladilar. Bence Bizim emekli maas garantimiz bile yok. Oh olsun. Fazla sert olmadi insallah. Saygilar.
KaRaR oKURU 20 Temmuz 2019 13:15
1
az bile demissin yeğenim.
Nezir 20 Temmuz 2019 05:54
'Yüksek sesle bağıran siyasetçi profilinden yoruldu.' Bu söz her şeyi özetliyor.
İbrahim Erdoğan 20 Temmuz 2019 05:06
Bence de doğru tespitler...
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 04:44
Adalet eşitlik sinsi aldatmadan vazgeçme suriyeliler sorunu makam araç saltanatı yandaşını koruma ve gözetme basın hürriyeti tarafsız adil yargılama bu sorunlar çok acil hastanelerde bile istenen testler gerçekten hastalık içinmi yoksa para içinmi ak partiyi herşeyi çok gizli yapıyor konunun uzmanı olmayan ya hiç anlamıyor yada çok geç anlıyor istatistiki verilerin hiçbiri gerçekçi değil suriyelilerin suç işleme oranı onların karıştığı suçun adı değişiyor enflasyon sepeti verilerinde oynama daha neler var neler emekli olmayla ilgili farklı farklı uygulamalar şeffaflık tamamen yok edildi
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 03:54
Alamazlar ,çünkü genclik hak hukuk adalet,özgurluk istiyor. Bugüne kadar gelmiş geçmiş tüm sağ milliyetçi dinci partilere bakın lider partisidir. Parti içi demokrasi yoktur veya göstermelik vardır.
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 03:42
Özet;kadın tencereye,gençler geleceğe bakar. Ümit var mı? Yok.
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 03:40
Orta yaş üstü geçmişle teselli bulur. Orta yaş geçmiş tekrarlanır mı ümidi taşır, ümidi tükenince geçmişten vazgeçer. Genç ise mevcuda ve geleceğe bakar. Bu gidişle orta yaş da kaybedilir. Sonuç belli... Elif Hanım elinize sağlık...
Yurdumun insanı 20 Temmuz 2019 03:31
DİRİLİŞ dizisini elinde, balta, kılıç, gürz, kalkan, ayakta izleyen, çatışma sahnesine hayalen bağırarak katılan baba, amcaların komik hallerini sosyal medyada görüyorsunuz. Görülmeyen ama görülmesi gereken ise paylaşımları çeken ve servis eden çocukları..Hallerine gülüp çekip paylaşıyorlar. Oradan bağırıyor bir ses. Karınlarını doyurduk,yol,köprü, tunel, hastane yaptık bize oy vermiyorlar.Adamlar kopmuş dünyadan. Çocuklar baba ve anne harçlığı değil kendi alın teri, haysiyeti ile çalışacak iş istiyor. Bedava makarna kömür değil. Utanıyor. Anlayan yok ki!
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 01:25
AK PARTİ REİSÇİLİK SENDROMU YARATTI. ELEŞTİRİ SUÇ OLDU. SİZİN YAZAMADIKLARINIZI HALK SOKAKTA KAHVELERDE KONUŞUYOR. o trollerle PARGALININ ilişkilerini. Nargilemi içerken onları dinliyorum. Üzülüyorum inanmak istemiyorum. Ezan okundu nargile içenlerin bir kısmı camiye gitti. Namaz dönüşü KONUŞMALARINA şahit oluyorum. YENİ parti kurulsun artık. Bunlardan kurtulalım. Hepsinin ortak kanaatı bu. TROLLERİN MEDYASI SİZ KENDİNİZ ÇALIP KENDİNİZ OYNUYORSUNUZ. GİDİN KAHVELERDE KONUŞULANLARI DİNLEYİN.
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 01:03
akpartiye 2002 deki vaatleri ve sonraki edimleri sebebiyle destek vermiş insanlar olarak, o günlerdeki kayıtlarına bakmalarını öneririm. çok zor olacak ama, fabrika ayarları tekrar tutturulabilirse...
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 00:45
Sizce Fatih projesi başarılı oldu mu. Bence birilerini zengin etme dışında fiyasko .Ama gençliğin özgürlük ve diğer beklentileri hakkında haklısınız.Gençleri oturmadıkları binalar geçmedikleri köprüler ilgilendirmiyor.Sadece geleceğe bakıyorlar ve umutsuzlar.15 yaşındaki bir genç hedefim Alman vatandaşlığı dedi.Bu kimlerin ayıbı.
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 00:40
AKP oldu egitimsizler partisi. Geriye sadece imamın her dediğinin mutlak dogru olduğuna inanan yaşlı amcalar teyzeler kaldı. Türkiyede en eğitimsiz kesim hangisi? tarikat çevreleri, yani aklını kiraya verenler, düşünmekten korkanlar, biat edenler. Gençler sorguluyor, gerginlik istemiyor. Üç vakte kadar yapılacak ilk seçimde AKP ve liderine soğuk suyu icirecekler. Tabi siyasal islamcilar iktidarları için ülkeyi savaşa sokmazsa...
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 10:01
6
İmamın her dediğini yapan yaşlı amcaların nüfusu 14 milyon.Yani tam bir oy deposu.Gecmisi ve CHP yi bildikleri için iktidardan vazgecmiyorlar. Gencleri geçmiş ilgilendirmez onlar geleceğe bakar ama gençleri ikna etmek daha kolaydır.Akp gençler için derhal birşeyler yapmalı
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 00:25
Nasıl iletişim sağlayacak bu gençler ile anasını babasını camileri ahır yaptılar diyerek konsolide ediyor ya her şeyi sorgulayan gençlere ne bulup söyleyecek her şey iflas etmiş atılan mermi kaç para diyerek mi ?
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN