Back To Top
Sakin olun arkadaşlar, bu sadece bir seçim...

Sakin olun arkadaşlar, bu sadece bir seçim...

- A +

AK Parti’nin Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla, almış eline mikrofonu, namus yeminleri ediyor, intikam antları içiyor. Diyor ki:

“Benim kadromda çalışan 30’a yakın kişinin oyu başka partilere çıkıyor. Onları tespit ettiğimde, vallahi o başka partilere oy verenleri elimden kurtaramayacaklar. Ancak vahiy Allah’tan gelirse elimden kurtulabilirler. Onların kadrosunu almak, onları eskisi gibi işsiz bırakmak benim namus borcumdur.”

Artık bu kadarına gerçekten pes diyorum...

Ne oluyor yahu, nasıl bir haleti ruhiye içindesiniz?

AK Parti Genel Başkanı Erdoğan Diyarbakır’da “bizim meşrebimizde asla ayrımcılık yoktur, biz hizmette asla ayrımcılık yapmayız” diyor, bir saatlik mesafedeki Ceylanpınar’da AK Parti’nin belediye başkanı, vatandaşı evine aş götüremez hale getirmekle tehdit ediyor!

AK Partili belediye başkanının bu açıklaması “AK Parti’ye operasyon çekiliyor” diye izah edilebilir mi?

AK Partili belediye başkanının açıklaması “AK Parti’yi bağlamaz” denilebilir mi?

Sorulmaz mı?

Kendisine oy vermeyenlerin peşine düşeceğini, işten atacağını açıkça söyleyen Menderes Atilla, “O konuşma videosu montajdır, FETÖ operasyon yaptı” diye açıklayabilir mi?

Çünkü, bir değil iki değil, hemen her gün iktidar partisi mensuplarından birisi tuhaf açıklamalarla kamuoyu önüne çıkıyor.

Toplum bu söylemlere baktığında, AK Parti’nin kendine olan güvenini yitirdiğini düşünmez mi?

Millet, toplumu kucaklayan, kuşatan söylemleriyle bugünlere gelen AK Parti’den toplumu tehdit eden bir söyleme mi geçti AK Parti diye düşünmez mi?

Akılla mantıkla izahı olmayan, demokrasiyle bağdaşmayan, fanatizm, bağnazlık içeren bu tür açıklamalar, tehditler toplumu ürkütmez mi?

Yine söylüyorum...

Bu sadece bir seçim. Ülkeyi yönetmeye talip olanlar millete kendilerini anlatacaklar, ne yapmak istediklerini, nasıl bir ülke vaat ettiklerini, ülkenin kronikleşmiş sorunlarına nasıl çözüm üreteceklerini açıklayacaklar. Projelerini, stratejilerini, bakış açılarını ortaya koyacaklar.

Millet kararını verecek ve milli irade sandıkta tecelli edecek.

16 yıldır ülkeyi yöneten iktidar partisinin mensuplarına “oy vermeyeni işsiz bırakmakla” tehdit etmek yakışmıyor. Kazandırmaz da.

Fanatizmin zararlarını fazlasıyla yaşadık. Bugün FETÖ belası ile karşı karşıya isek, FETÖ’nün kendisine bu kadar taraftar bulmasının sebebi fanatizmdir, bağnazlıktır.

O bürokrat o makama ehliyet ve liyakat sahibi olduğu için gelseydi....

Bürokrasi her zaman mevcut iktidarlara yakın olmuştur. Bürokrasi her dönem bir miktar siyasallaşmıştır. Bürokrasi her dönem tarafgir davranmıştır.

Fakat yine de devletin bürokratı eşiğinde durmaya, devlet adamı çizgisinde durmaya özen göstermişlerdir.

Bürokrasinin bu kadar siyasallaştığı, bu kadar partizanca davrandığı, bir bürokrat gibi değil de adeta bir parti teşkilatının bir mensubu gibi davrandığı görülmemiştir.

Baksanıza....

Kültür ve Turizm Bakanlığı Müşaviri Alparslan Akıncı, işini gücünü bırakmış sosyal medya hesabından ha babam Cumhur İttifakı’nın dışında kalan siyasi parti liderlerine hakaret eden, dalga geçen, tehdit eden mesajlar yazıyor.

Alparslan Akıncı isimli bürokrat karar vermiş, diyor ki: “Fox tv, Halk tv falan Yahudilerin sesi, bu medya kurumları Akşener’i destekliyorsa Akşener de İsrail’in adayı demektir.”

Alparslan Akıncı isimli bürokrat, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın her fırsatta “Maalesef iki alanda, Kültür Bakanlığı ve Milli Eğitimde başarılı olamadık” üzüntüsünü gidermek, bulunduğu bakanlığa katkıda bulunmak için kafa yoracağına, oturmuş sosyal medyada, Saadet Partisi lideri ve Cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu’nun açıklamalarının altına “Temel Karamollaoğlu olursun ama sen bir şey olamazsın” alaycı yorumlar döşeniyor, yetinmiyor “Sakın Maraş’a geleyim deme sakın” diye de tehdit ediyor.

Sormak lazım bu bürokratımıza, “Ne yapacaksınız? Nasıl bir vandallık yapacaksınız?”

Yine bu Alparslan Akınca isimli bürokrat,“16 yıllık AK Parti döneminde neden bir beste, sanat eseri çıkartamadık” falan diye kafa yorup, bir politika, proje üreteceğine, ya da önüne gelen proje dosyalarını falan okuyup ‘işe yarar ne var’ diye bakacağına, oturmuş Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin sosyal medya hesabının altına “Bu millet senin ne olduğunu biliyor” yorumları döktürüyor.

Bu durumda, sormak lazım bu bürokratımıza “Tamam, diyelim ki bu millet Muharrem İnce’yi görüyor da... Bu millet oturduğu o makama yakışmayacak tavırlar içindeki devletin bürokratını görmüyor mu peki?”

Sayın Devlet Bahçeli’nin üslubuyla soralım hadi:

Bu bürokrat arkadaş, devlet adamlığına yakışmayan bu hal hareket ve tavırlarıyla ne yapmak istemektedir?

AK Partili bu bürokratın bu yazdıklarına bakan toplum, seçmen ne düşünür? AK Parti’ye liyakat ve ehliyet sahibi kişilerle çalışmıyor eleştirisi getirenleri haklı çıkartmaz mı?

Devlet içindeki yozlaşmayı, çürümeyi ortaya koymaz mı?

Çok basit bir soru:

Bu arkadaş CHP’li bir bürokrat olsaydı nasıl bir tepkiyle karşılaşırdı?

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
KARAR OKURU 07 Haziran 2018 17:12
suriyeliler oy kullanıyormuş.vatandaşlık veriliyormuş!çok yazık.bu insanlar ülkelerine geri gönderilmeli dedik.tc.vatandaşı yapılıyorlar.ne için?neden?kabullenemiyorum.olmaz olamaz
KARAR OKURU 07 Haziran 2018 15:48
Halkın gözünü açmaya başladığını farketti daha fazla deşifre edilmeden seçim kararı verildi. Bu ülkenin gençliğini hiçe sayıp sınav tarihini gasp etti. Oysa çocuklar gençler bu ülkenin en değerli varlıkları değil mi.
KARAR OKURU 07 Haziran 2018 15:47
Yeni troll Nuri. Kolay gelsin. Mücadelene devam tabi ki ikna edebilirsen. Önce kendini inandırmadan kronoloji çıkarıp olayları tekrar değerlendir.
Nuri 07 Haziran 2018 22:28
1
Trol demeyeydin iyidi... değerlendiriyorum hocam.. zamanında erbakan indirilirken medyanın ve algı operasyonlarının gazına gelip oh olsun Atatürk düşmanlara diyen bir genç çocuk olarak... sonradan erbakanın anti emperyal konuşmalarını internetten dinlediğimde pişman olmuş biriyim...aynı pişmanlığa bir daha düşmek istemiyorum.
KARAR OKURU 07 Haziran 2018 15:24
Siz ve sizin gibiler anlamaz bu ulusal kurtuluş mücadelesini en ufak birşeydi ak partiyi kötüleyin onu bunu bırak bu muhalefetin içinde bulunduğu hezeyanı yazın
KARAR OKURU 07 Haziran 2018 10:38
Bunlar 16 senede ülkenin tapusunun ellerine geçtiğini sanıyorlar.işte bu tapulu mallarını ellerinden alıyorlarmış gibi bir telaş bir panik içindeler.
KARAR OKURU 07 Haziran 2018 14:54
1
aynen.devletin milletin olan her şeyi kendilerinin sanmaya başlamaları çok üzücü.cumhurbaşkanlığı külliyesi millet için yapıldı dediler.ama kapısının içerisinden millet dilediğinde girip gezemiyor.piknik yapamıyor.içerde yemek yiyemiyor.o külliyede sadece muhtarlar ağırlanıyor.öğretmenler,öğrenciler,doktorlar yok!
KARAR OKURU 08 Haziran 2018 02:17
0
dün külliyede öğrenciler ağırlanmış sahurda.ama yılda kaç kez muhtarlar kaç kez öğrenciler ağırlanıyor?ev hanımları,çiftçiler,işsiz gençler,atanamayan öğretmenler de ağırlanmalı
Ömer 07 Haziran 2018 02:22
Elif hanım harikasınız . Tebrikler .Vicdanların adaletle imtihanını yorumlardan görüyoruz. Cenabı Allah doğrunun yanındadır. Hakikat doğacak güneştir inan! Mümkünümü gecelerden sonra sabah olmasın. Diyor Şair. Nede doğru diyor!!,,
KARAR OKURU 07 Haziran 2018 01:45
Evet bu bir secim demokratik secim secim oncesi bariscil yontemlerle vatandasi sevdigin partiye oy vermek icin iknaya ugrasirsin.Secim gunu geldiginde gider sandiga vatandaslik gorevini yaparsin.Secim sonuclari aciklandigin dada saygi gosterirsin.Bunun otesi de yoktur bu bir demokratik mucadeledir secim savas filan degildir.Bunu demokrasi yarisi gormeyenler Turk milletinin sosyal barisini tehdit etmeye aday ulkenin gelecegini riske atan insanlardir.insaallahbbaris icinde uygar bir secim sureci gecirecegiz her halukarda Turkiye kazanaktir.Iktidarda bir gorevdir muhalefette bir gorevdir .Aksini
Nuri 06 Haziran 2018 22:10
15 temmuz gecesi selalar okunduğunda tüyleri diken diken olmayanlar, bunun sadece bir seçim olarak görebilir,doğru. Zamanında emperyalizme karşı duran bir erbakan vardı indirdiler, şimdi emparyalizmle savaşan bir erdoğan var...ya sahip çıkarız ve bağımsızlık savaşımız devam eder ya da yine güdülmeye devam ederiz.
KARAR OKURU 07 Haziran 2018 09:19
1
Adama sormazlarmı 15 Temmuz neden yaşatıldı diye? Hükümetin görevi neydi?
Nuri 07 Haziran 2018 13:08
2
Ben de sorarım o adamlara erbakan indirilirken kaçınız karşı çıktınız. Bu mücadelenin 40 yıldır devletin her kademesinde kadrolaşmış gizli bir yapılanmaya karşı verilen bir mücadele olduğunu hatırlatırım.
KARAR OKURU 07 Haziran 2018 15:43
2
Onu kendine anlat Nuri. Söylediklerin zıt gelir trıst geçer artık. Terörist sözleri anlamını yitirdi. Kendi halkınla savaş eden bir zihniyetten sıkıldık tamam:)
KARAR OKURU 07 Haziran 2018 15:45
1
Nuri kaç yıl feto ile kol kola gittiğine bak. Kıblen aynıydı zarar gelmezdi. Koskoca hükümet kandırılmış. Saygıdeğer hoca efendi gel bu hasret bitsin ne istedinde vermedik vsss.... çok. Yazık 15 Temmuz da şehit olanlara Allah ailelerine sabır versin. Ocakları söndü. Buradan gazel okuma.
Nuri 07 Haziran 2018 22:21
1
Arkadaşlar söylediklerim kiminin hoşuna gitmiyordur doğrudur ben de zamanında çok eleştirdim ama şu anki durumda gerçekçi olarak bakarsanız sizce fetö bitirilecekse bu mücadeleyi en iyi kim verebilir ? Troll bile diyen olmuş ben ne bahtsız bir trolüm ki arkamda yorumlarımı beğenen bir trol ekibim yok hep eksiye basılmış :)
Nuri 07 Haziran 2018 22:32
1
15 temmuz şehitlerinden Allah razı olsun kurşunun üzerine yürüyen, bir halk... Allaha çok şükür hala umut var.
KARAR OKURU. S.Ç. 06 Haziran 2018 22:10
Maalesef devletin ne hale geldiğinin göstergesi bunlar,ya taraf olursunuz yada bertaraf boşuna söylememiş cumhurbaşkanı.ne acıdır ki milleti bu şekilde Korkutanlar hangi adaletten hangi dinden bahsediyorlar.işi gücü bırakmışlar milletle uğraşıyorlar.kopsun kıyamet kopsun.kim akmış kim kara belli olsun.
KARAR OKURU 06 Haziran 2018 20:20
Ak parti gibi dunyanin en iyi partisini kimsenin kotu gostermeye hakki yok sonra demezlermi ak parti şoyle böyle...yapmayin efenim
KARAR OKURU 06 Haziran 2018 23:18
1
:))
KARAR OKURU 06 Haziran 2018 19:52
En acımsıda vahiy beklemesi el en’an süresi ayet 123 geliyor akıllara
Nuri 07 Haziran 2018 00:45
6
Kendi zanlarınıza vahiyleri alet etmeseydiniz keşke
Aklı-Selim Vatandaş 06 Haziran 2018 19:33
Bir akliselim vatandas olarak , AK Parti eski ayarlarina dönmedikce, adaleti ve hukuku esit dagitmadikca, Saadet diyorum. Herkes basini iki elinin arasina alsin ve vijdaninin sesini dinlesin. Sanmayinki verecegimiz bir oyun veya yanlisin karsisinda susmanin hesabi, hesab günü geldiginde sorulmayacak diye !!
Nuri 06 Haziran 2018 22:45
18
Ne oldu yeni akparti hoşuna gitmedi heralde...artık dünya beşten büyüktür diyen bir Türkiye var artık afrikada ortadoğuda asyada insanlara umut olan bir Türkiye var hoşuna gitmez tabi...eski ayarları mı iyiydi yoksa yenisi mi biraz da sen düşün
KARAR OKURU 06 Haziran 2018 18:29
Sıkıldık artık tamam. Tek kişiye hayır. Meclis herkesi temsil edecek % 50 diye ayırmadan. Şu an geldiğimiz durum ortada. Kalabalık hayır desede onlar hiçe sayılıp dinlenmiyor dahi. Meclis tek görüş ile giderse kaos yaşanır.
KARAR OKURU 06 Haziran 2018 18:04
Arkadas’lar ben avusturyada yasiyorum, yakin cevremde fetö ye bulasmamis nadir kisilerdenim, üstelik orta ölcekte esnafim. Sene 2000 lerde elimde cd lerle fetö nün negibi bir yapi oldugunu var gücümle savundum. Yüzlerce kisiyi bilgilendirdim. 15 temmuz da izin dolaysi ile silairahim de idim ve sabah 8:00 lere kadar meydanlarda idim. Simdi en samimi eski arkadaslardan ikide bir seni feto cu diye sikayet ederiz diye tehditler aliyorum. Bu kadar olmaz diyorum, büyük bi musibet bizi bekliyor sanirim, herhalde bir chp musibeti olacak gibi, ehveniser diyorum ancak. Hayr olur Insa
KARAR OKURU 06 Haziran 2018 17:43
ya bi de Beyannamelerinde ne fetoden ne pkk dan bahsedenleri yaz. 53 kisinin ve kazdiklari hendeklerde askerlerimizin sehit olmasinda basrol oynayan sazcilara selam cakanlari yaz.
KARAR OKURU 06 Haziran 2018 17:21
453 milyar usd borç var dış güçler seni istemezse borç nasıl ödenecek?
Ne büyük cesaret? ne büyük asalet? Takdir ediliyorsunuz. Doğru her daim doğrudur. Er geç doğru kazanacak.
ATA 06 Haziran 2018 14:43
günümüz de yaşananları bugün anlatmaya kimsenin gücü yetmez, sadece bir kere akp yi eleştirdim diye bana sosyal medyada fetöcü diye etmedikleri hakaret kalmadı, Elif Hanım sizde bilirsiniz çocuk evde ne görürse dışarıda da onu yapar, AKP seçmenide ne görüyorlarsa onu yapıyorlar, bunun artık hak ve adalet ile olan hiç bir kısmı kalmamıştır, bir belediye kalkıp bir adayın ve eski bakanın önünü kesiyor, bir takımın başkanı kurban ederim diyor ve kimse reaksiyon göstermiyor, nerede savcı adalet hak hukuk, biz bugün fatiha diyelim yakında helvasını yeri
hakan 06 Haziran 2018 13:26
secimler,partiler sahte demokrasi dininin olusumlaridir.demokrasi dini dunya kapitalist ve emperyalistlerinin,yerli isbirlikcilerinin somuru araci olarak kullandiklari bir sistemdir ,bir dindir, aldatmacadir.ornegin ;demokrasi dininde faiz,zina,escinsellik serbesttir ve gayet normaldir ,bu durum islamla asla bagdasmaz uzlasmaz.biz muslumanlara gore bu sistem ve bu mentalite ile hicbirsey cozulemez.kim gelirse gelsin vahsi kapitalizm ve somuru devam edecektir .bize gore; tek yol islam. "Bir toplum kendi durumunu değiştirmedikçe Allah onların durumunu değiştirmez."rad 11.
engineer 06 Haziran 2018 17:39
3
Allah'ın (cc) indirdikleriyle hükmetmeyenlerin hükmü bellidir, Ahkam-ı İlahiye yerine ab muktesebatı ve uyum yasalarını koymak vebalini kimse kaldıramaz, sn yusuf bey yorumunuza tumb down yapanlara Allah cc basiret versin varsa eğer nasipleri tabii ki..
Denge 06 Haziran 2018 21:31
0
Demokrasi din değildir. Dinler yönetim şekli dayatmaz. Siyasi ve dayatmacı İslam, gerçek İslam'a en büyük hakaret ve ihanettir.
KARAR OKURU 06 Haziran 2018 13:01
Tamamda 30 kişi oy vermiyor diyor bunu nasıl tespit ediyor .yoksa ülkemizde kimin kime oy vardığı belli mı?çok merak ettim belliyse nasıl belirliyor konunun bu boyutuna da değinmeniz gerekiyor
KARAR OKURU 06 Haziran 2018 16:35
1
cep telefonuna hangi partiye oy verdiyse çek gel getirmezsen dediğim partiye oy vermemişsin demektir nasıl anladın mı
KARAR OKURU 06 Haziran 2018 12:38
"Bürokrasi her zaman mevcut iktidarlara yakın olmuştur. Bürokrasi her dönem bir miktar siyasallaşmıştır. Bürokrasi her dönem tarafgir davranmıştır." Hayırlı bir dil sürçmesi ne diyelim. Lapsus linguae, dilinizin altında gizlediğiniz, söylemek istemediğiniz manayı açığa vurmuş. "Mevcut iktidarlara" yakın olan bürokrasi, zaten çarpıtılmış bir gerçeklikten yani ideolojik tasavvurlardan ayrı hareket etmez. Fetö'den önce yargı hangi ideolojik saiklerle hareket ediyordu, sonra nasıl hareket etti, şimdi nasıl hareket ediyor? Bunu ağırlıklı olarak şimdin
karar okuru 06 Haziran 2018 12:37
cesur yazar
KARAR OKURU 06 Haziran 2018 12:32
Orucunuz bozulmuştur,habire kusuyorsunuz size inerim lafizdan çıkıp manaya odakların ülke nerden nereye geldi. Bi kaç de sizden yola çıkarak yapılan cal8smalari itibarsizlaştirma hakkını nerden aldınız....KARAR OKURU
KARAR OKURU 06 Haziran 2018 13:00
6
biraz daha yazarsan deist olcağım ha gayret.msiyonerlere gerek yok siz varken...
KARAR OKURU 06 Haziran 2018 17:18
3
Orucun bozulup bozulmadığını bu halk sizden öğrenmeyecek.
KARAR OKURU 06 Haziran 2018 12:32
Parti devlet yapılanmalarının kaçınılmaz sonucudur bu olanlar.
KARAR OKURU 07 Haziran 2018 09:45
1
Deistliğin seni bağlar,neticede dinde zorlama yok.Bahane bulmayı bırakmanız lazım.Eleştiride bile dalga geçiyorsunuz.Bu tahammülünüzün çapını gösterir
eddy curry 06 Haziran 2018 12:30
Had aşılınca zıdda inkilap olunur. r.peker, i.inönü , dönemine benzeşimler çoğaldı.
AHMET 06 Haziran 2018 12:29
HAYIR, BU SADECE BİR SEÇİM DEĞİLDİR!
KARAR OKURU 06 Haziran 2018 11:42
Aynen cirpinan zavallilar gibi sonlarini yaklastigini hissediyorlar demekki Yoksa niye boyle aptalca seyler yapsinlarki Ornek ekonomi iyidir orneginde buzdolabi cok evde girdi diyen biri aptalik degilde nedir?
Karar Okuru 06 Haziran 2018 10:12
“Mülk (yönetim), küfür ile devam eder. Ama zulüm ile devam etmez” (Kaynak:Gazali)
KARAR OKURU 06 Haziran 2018 09:44
Saadet için #Değiştir
KARAR OKURU 06 Haziran 2018 09:34
Oldukca dindar olan guvendigim arkadasima yillar boyu ben dindar, icinde Allah korkusu olan insana daha cok guvenirim dedigimde, guvenme toplumun genelinden farkli bir durum yok derdi, son yillarda ne demek istedigini cok iyi anladim, anladim da bu iste bir yanlislik var.
KARAR OKURU 06 Haziran 2018 10:12
1
Borç alıp verme işlerinden biliyorum. Bizim mahalle bazen daha bile güvenilmez olabiliyor. Onun için siz siz olun dürüstlük, ahlak konularında mahalle ayrımı yapmayın.
KARAR OKURU 06 Haziran 2018 10:15
22
Ters manyalcılık yapma. Çok sırıtıyor...
KARAR OKURU 06 Haziran 2018 17:19
0
İnsanın içi önemli dışı değil. Fikri zikri aynı değilse geç
KARAR OKURU 06 Haziran 2018 09:32
Ne çektin be ELİF bacı, gene cımbızlamışsın bişey
KARAR OKURU 06 Haziran 2018 12:56
4
sizi de de cımbızllanacak şeyler hiç bitmiyor maşallah. cımbıza ihtiyaç yok kürekle daldırsan yine dolu dolu geliyor
Orhan Doğru 06 Haziran 2018 09:24
Bir de Sayıştay Başkanlığı'nda Dış İlişkiler Başkanı makamındaki zatı muhterem Feyzullah OKUMUŞ'un sosyal medya hesaplarına bakın isterim. Ayrıca sahte isimle Aydın KIROBALI ismiyle de arkadaş köşe yazıları yazmayı sürdürüyor. Ve bu arkadaş SAYIŞTAY BÜROKRATI...
KARAR OKURU 06 Haziran 2018 09:18
Bahsettiğiniz bürokratın profiline baktım...5640 takipçisi var..atfettiğiniz şahıs olup olmadığı müphem...bana trol hesap gibi geldi...
KARAR OKURU 06 Haziran 2018 07:06
Akpartililer sürekli eski chp (1940 ların chp si) ile eski akpartiyi (ilk beş yil) kıyaslıyorlar. Halbuki bugünkü chp ile bugünkü akpartinin kıyaslanması gerek.
KARAR OKURU 06 Haziran 2018 17:46
2
Chp yi ne ile kiyaslarsan kiyasla farketmez. Hatta chp bir seyle kiyaslanmaz.
cevat karakalem 06 Haziran 2018 06:01
Komedinin artik herkes farkinda.Buna hala AKP'ye oy verecek kesim de dahil. Asil acikli olan bu.Iktidar yorulmus,yanlislar icinde.Ama toplum? Asil kendine ceki duzen vermesi "Ben ne yapiyorum?" diye dusunmesi gereken o. Gercekten yazik oldu AKP'ye ve Turkiye'ye.Ulkenin genel anlamda ruhunu bu kadar guzel yakalayabilmis ve toplumun enerjisini verimli kullanabilecek bir olusum heba oldu.
KARAR OKURU 06 Haziran 2018 03:36
ne olursa olsun savunan,ama öyle böyle değil son gücüne kadar savunan kişileri görünce anlıyorum ki bu kişilerin savunma sebebi sadece o siyasileri çok sevmeleri değil menfaatleridir.gazeteciler yandaş olmamalıdır.tarafsız,vicdanıyla halkı düşünen insanlar olmalı.yanlışa yanlış diyebilmeli.
KARAR OKURU 06 Haziran 2018 03:19
Çok güzel eleştiriler getiriyorsun sayın yazar bizim kahvede ak partili bir dayı var yaklaşık 70 yaşlarında bu dayı Tayyip Erdoğana bu kahvehane den oy vermeyenlere tehdit ler savuruyor bu Tayyip Erdoğan’ın verdiği Mesajlar ile çelişiyor lütfen bu dayı yı da yaz bu ak parti için kara bir leke nasıl olur da ak partili bir dayı böylesi bir ayırımcılık yapar chp li dayılar böyle yapmıyor onlar daha demokratik
KARAR OKURU 06 Haziran 2018 09:55
1
O bahsettiğiniz dayılardan o kadar çok ki hangi birisine cevap verilecek. Bu gibi dayıları en iyisi kendi haline bırakmak.
KARAR OKURU 06 Haziran 2018 10:22
2
Sürekli iç ve dış düşmanlar söylemiyle o dayılar ve onlara uyan yeğenler bilinçli olarak oluşturuldu.
KARAR OKURU 06 Haziran 2018 22:05
0
O DAYILAR MAALESEF BİZİM GELECEĞİMİZİ ÇALIYORLAR.
Tahsin 06 Haziran 2018 03:05
Müslüman inancı ve Türk töresinde bir insanı ekmeğini elinden almakla tehdit edilmesi ve daha da kötüsü partice disipline sevk edilmemesi, İçişleri Bakanlığınca hakkında hiçbir işlem yapılmamasının izahı var mıdır? Yani o kadrolar oy karşılığı verilen kadrolar mı yoksa devletin kadrosu mu? Hani bireyler özgürce demokratik haklarını kullanacaktı, hani devlet bu hakkın özgürce kullanılmasının teminatı idi?
KARAR OKURU 06 Haziran 2018 02:56
Çok güzel böyle devam edin. Bir tane olumsuz örnek üzerinden 26 milyonluk kitleyi aynı kefeye koyun.
KARAR OKURU 06 Haziran 2018 05:39
3
Bu sadece basına yansıyan birde yansımayanlar ne olacak...Devleti yönetmeye talip olan parti kazanınca hükümet olur. Ancak görülen Ak parti artık devlet olmuş gibi davranıyor. Parti devletine hoş geldiniz. Acı ama gerçeklerle yüzleşmedikçe düzlüğe çıkamayız.
KARAR OKURU 06 Haziran 2018 09:57
5
Bir tane değil yirmi altı milyonun en az yirmi milyonu yani çoğunuz aynısınız.
KARAR OKURU 06 Haziran 2018 16:49
4
@09:57 26 milyonun icinde degilsen ya pkk li ya fetocu ya marjinal solcu ya da kendinden baska kimseye yasam hakki tanimayan kemalistsindir. Sen hele once kim oldugunu soyle.:)) o 20 milyonun icinde esin dostun, belki cocugunu hastaneye goturmesini rica ettigin komsun da vardir.
KARAR OKURU 06 Haziran 2018 17:35
0
@09:57 ulkenin %51 i boyle kardesim isine gelirse.
KARAR OKURU 07 Haziran 2018 17:48
0
17.35 yandaş günahtır. Günah nedir bilirmisin. Aç oku. Ben anlatmayacağım.
KARAR OKURU 06 Haziran 2018 02:03
Akşener: "Bana S-400'lerle ilgili bir duyum geldi" demiş. "S-400'ler Saray'ın korunması için alınmış..." Elif Çakır, sakin olun diyorsun, iyi güzel de bu zeka düzeyinde bir aday görüp de nasıl sakin olacağız bilmem...
KARAR OKURU 06 Haziran 2018 02:34
2
Sakin olmana gerek yok, aya 4 seritli yol yapiliyormus zaten...
Sungur 06 Haziran 2018 01:22
Bu arkadaş CHP’li bir bürokrat olsaydı nasıl bir tepkiyle karşılaşırdı? işte bu arkadaş bi zamanların eski chp lilerinin ağzıyla konuşuyor.Akp nin içine eski chp kaçmış sanki çünkü tavırlar muhterem Kahraman Maraşımızın insanının tavrı değil malesef.
KARAR OKURU 06 Haziran 2018 02:36
1
Demi yani, sizde hec cikarmi bole herifler!
KARAR OKURU 06 Haziran 2018 02:38
0
Sayin Erdogan'in gemisinde ilk siz kacarsiniz, garanti...
KARAR OKURU 06 Haziran 2018 03:07
0
Biz eski chp yi biliyoruz da sen bize yeni chp yi anlat bu eskisi ise mutlaka yenisi vardır
KARAR OKURU 06 Haziran 2018 14:45
2
Bu arkadaşa benzeyen "eski CHP'li" tek bir bürokrat örneği verir misin?
Adaylık 06 Haziran 2018 01:16
Elif Hanım, haddimi aşıyorum kusura bakmayin ama Saadet Partisinden aday olmanizi isterdim. Temel Bey'de aynen sizin ifade ettiklerinizi paylasiyor lakin istenilen miktarda kitleye ulasamiyor. Şu an sakin gücü temsil eden kendisi olduğu için size yonelik temennimin adresini Saadet olarak gosterdim. Tansiyonu dusurecek ve bizi tekrar bir araya getirecek söylemlere ihtiyacimiz var. Aksi takdirde sonumuz çok kötü olacak.
KARAR OKURU 06 Haziran 2018 01:14
Kaçı hak ederek geldiler ki bu makamlara ?
Sadece Seçim? 06 Haziran 2018 01:13
Bu artık bir seçim olmaktan çıktı maalesef. Vermiş olduğunuz örneklerin hepsi cesaretlerini Erdoğan'dan, Bozdağ'dan, Soylu'dan alıyorlar. Böylesine kifayetsiz ve düşmanca sozler bana 28 Şubati hatirliyor. %99 oy alsanizda iktidar olamazsiniz demisti birileri. Iktidar olundu, haksizlik yapanlarda yerle bir oldular. Şimdi iktidar aynısı yapiyor. Bugün olmasa da yarin gidecekler. Bu ulke bu kadar tansiyonu kaldirmaz.
KARAR OKURU 06 Haziran 2018 01:42
1
Haksızlık yapanlar yerle yeksan olmadı. Her devrin muktedirleri vardır, onlar işte o gruptan, kılık değiştirseler de özleri hep aynı.
KARAR OKURU 06 Haziran 2018 17:38
11
suleyman soylu nun soyledikleri ancak pkk ve fethullahci vatan hainlerini rahatsiz eder. sahsen suleyman soylu yu dinlerken yaglarim eriyor.
KARAR OKURU 06 Haziran 2018 22:54
1
17:38 Soylu'nun terör ve uyuşturucu operasyonlarına yürekten destek veriyorum. ALLAH FETO'nunde PKK'ninda belasini versin. Eger yazdiklarinda beni terorist diye yaftalama niyetin varsa seni ALLAHa havale ediyorum. ALLAH senden hakkimi alsin. Mizan kurulunca görüşmek uzere.
Deli osman 06 Haziran 2018 00:55
Neresine bakacan nerden tutsan elinde kalıyor liğme liğme dökülüyor Devlet tatile çıkmış Allah rızası için bu iktidar göreve devam etsin zira diğer ihtimallerde bunu düzeltmek mümkün değil bir şeyi kim dağıtmış ise o toparlamalıdır.
KARAR OKURU 06 Haziran 2018 22:04
0
YARIN O FIRSATI BULAMAYABİLİRSİNİZ. ŞİMDİ TAM TAMAM ZAMANI.
KARAR OKURU 06 Haziran 2018 00:54
Birinci örnek hergun gördüğümüz duyduğumuz durum. Devlet akp nin çiftliği misali...
KARAR OKURU 06 Haziran 2018 00:36
LGS sonuclarini 1 adet fazla oy ugruna secim sonrasina erteleyen bir mantigi bu yazidaki karakterler ile yanyana getirince belki de pek cok sey absurd olmaktan cikiyor. Neden yahu neden nedir bu hirs belki de ruhsal travma. Secimi kazandiniz ne oldu kaybettiniz ne oldu. İnanci olan ve ibadet eden birisiyseniz bunca lafi nerenize sigdiriyorsunuz. Yazik cok yazik. İnsanligimdan utaniyorum vallahi..
KARAR OKURU 06 Haziran 2018 07:41
0
müdür yardımcılığı mülakatları,sözleşmeli öğretmen mülakatlarını da ekle hemşehrim.oy demek her şey demek.
KARAR OKURU 06 Haziran 2018 00:22
ooo... ceymi izliyor... yemekte yapabiliyor mu bari; eğer yazdığı gibi ise ben bir simit aliim!..
KARAR OKURU 06 Haziran 2018 00:18
Hükümeti eleştirmiş olmak için yazılar yazmak sizde moda oldu galiba. Daha yapıcı, daha özgün yazılar bekliyoruz..
KARAR OKURU 05 Haziran 2018 23:43
Yazının tamamına katılıyorum, ''Ak Parti''li kısımlar hariç. O çoktaaan AKP oldu.
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN