Back To Top
‘Şimdi bakın, şöyle enteresan bir durum var tabi!’

‘Şimdi bakın, şöyle enteresan bir durum var tabi!’

- A +

Cümle ne kadar tanıdık değil mi? Enteresan tabi! Çok tanıdık çünkü, her gün mutlaka, en az bir kez işitiyoruz bu cümleyi. İşitiyoruz çünkü, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sıklıkla kullandığı bir cümle.

Erdoğan, geçen akşam ‘enteresan’ bir açıklama yaptı ve ülkecek hepimizi ‘enteresan’ bir durumda bıraktı...  Çünkü iki yıl önce, İstanbul’da, İstanbul Dostluk Derneği’nin iftarında şöyle demişti: “İsrail’in Mavi Marmara’ya bir kini var. Pensilvanya’nın da aynı sebeple Mavi Marmara’ya karşı bir kini var. Ne diyordu? Otoriteden izin aldınız mı? Otorite kim? Güney’deki sevdikleriniz mi, yoksa biz miyiz? Eğer otorite Türkiye’de biz isek, biz zaten o izni verdik?”

Bu açıklamayı yaptığında tarih 16 Temmuz 2014’ü gösteriyordu. Cumhurbaşkanlığı seçimlerine artık gün sayıyor idik.

***

İki yıl sonra, bu kez cumhurumuzun başı olarak, cumhurumuzun mekanında, hepimizin kıymetlisi İHH’mıza dedi ki:  “Siz kalkıp da Türkiye’den böyle bir yardım götürmek için günün başbakanına mı sordunuz?”

Tabii şöyle enteresan şeyler yaşıyoruz milletçek! Cumhurbaşkanı bir şey dedi mi, saniye düşünmeden konumlanma maharetine sahip olanlar var. Saniye geçmeden hemen sosyal medyadan “Yettiniz artık, 6 yıldır zaten sabırla susuyoruz, herkes haddini bilecek, 9 şehit üzerinden şöhret edinme çabanızdan bıktık artık” türünde çiziktirmeler yine saniye düşünmeye, muhasebe edilmeye ihtiyaç duymayanlar tarafından bolca rt’lendi, gösterilmek ve sunulmak üzere...

Neyse... Müsaadenizle ben de Cumhurbaşkanımızın diline pelesenk olan cümleden yola çıkarak, “şimdi bakın, şöyle enteresan bir durum var tabi” diyeceğim.

Zira Mavi Marmara’ya öyle sadece bir iftar sofrasında sahip çıkılmamış... Miting meydanlarında “Mavi Marmara, Gazze’ye mama, oyuncak götüren gemi, İsrail, zalim” dendikçe ve halkı coşturduğu da anlaşılınca kullanılmış da kullanılmış!

Tüm konuşmalar aynı olduğu için sadece bir iki örnek.

Tarih 29 Mayıs 2011. Dönemin Başbakanı Erdoğan Kayseri mitinginde konuşuyor:        “Bugün Ortadoğu sokaklarında, caddelerinde ‘şükran Türkiye’ nidaları var. Yere göğe sığdırılamayan bir Türkiye var. Bugün tüm dünya gibi Filistin’e sırtını dönen değil, Filistin’in yanında yiğitçe, mertçe, insanca yer alan bir Türkiye var. Ama ortaya bir Kılıçdaroğlu çıkıyor. İsrail’e ne diyor biliyor musunuz? Diyor ki, biz olsaydık Mavi Marmara’ya izin vermez, onları göndermezdik.Düşünebiliyor musunuz, Gazze’ye insani yardım gidecek, bunu göndermezdim diyor. Sen ne işe yararsın ya? Kayseri’ye sesleniyorum, 12 Haziran’da Kılıçdaroğlu’nun CHP’sine, Filistin kaçkınlarına, Mavi Marmara’ya izin vermezdim diyenlere haddini bildirmeye var mısınız?”

***

Tarih 4 Haziran 2011. Seçimlere sekiz gün var. Dönemin Başbakanı Erdoğan Adana’da, halka sesleniyor:

“Biz, CHP’nin yeni Genel Başkanı’nın ulusalcıların, çetelerin bir projesi olduğunu biliyorduk. Bu Kılıçdaroğlu, İsrail’e, Tel Aviv’e her fırsatta selam gönderiyor. Ne diyor? Biz olsaydık Mavi Marmara’yı göndermezdik. Gazze’deki, Kudüs’teki, Ramallah’taki, Nablus’taki fosfor bombalarıyla öldürülmüş o masum bebeklerin hatırına o geminin adını ağzına almaz, onuru varsa kalkar Akdeniz’deki korsanlığı eleştirir. İzin vermemek nedir ya!”

Dönemin Başbakanı Erdoğan, 2011 genel seçimlerinde miting meydanlarında ‘Mavi Marmara’yı zikretmeden konuşmasını bitirmemiş.

Filistin Başbakanı İsmail Haniye 2012 yılında Türkiye’ye gelmiş. Mavi Marmara gemisinin önünde basın açıklaması yapmış. “Mavi Marmara şehitleri sayesinde Filistin’e ambargo kırıldı. Sayın Erdoğan’a ve Türkiye’ye teşekkür ediyoruz” demiş. Dönemin Başbakanı olarak Erdoğan hiç “estağfirullah, benim bir katkım, desteğim yoktu” falan dememiş! Almış teşekkürü, kabul etmiş!

2014 yerel seçimlerinde, 2014 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde miting meydanlarını “Mavi Marmara” demiş inletmiş, “O Mavi Marmara ki, Gazze’ye mama götürüyordu kardeşlerim” demiş ağlatmış!..

O Mavi Marmara ki, aslında Akdeniz sularında Gazze’ye ablukayı kırmaya çalışırken, 9 insanımız şehit olurken, Erdoğan’ı ümmetin liderliğine yükseltiyordu...

Başka da sözüm yok! Acı acı gülüyorum. Nasıl böyle oluyor diye!

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
Hakan yilmaz 04 Temmuz 2016 17:43
Elif hanım ağzınıza saglik. Sizin gibi durust ve korkusuz insanlar sayesinde derinliği olmayan sekilcilik yikilabilir
adamin biri 04 Temmuz 2016 00:01
elif hanim yaziniz cok enteresan....gonul isterdi ki daha once boyle isabetli yazilar yazsaydiniz..malesef ülkemizde siyasetçiler boyle konjonktüre gore davraniyor...ama şimdiye kadar methiye dizdiginiz partinin yandaslari tarafindan ahlaksızca hakaretlere ugramaniz beni cok uzdu....cunku siz arsivi ve yakın tarihimizi analiz edip yazı yazmışsınız..Troller gercegi bile kabul etmez..geçmiş olsun.
KARAR OKURU 03 Temmuz 2016 20:58
Dik durdun diklenmedin Elif !
Ali aydin 03 Temmuz 2016 20:38
Sizi begenenlerrin listesi : paraleller , solcular ,nimeti kesilenler, mutekait yandaşlar...vs ha birde rahmetli nesrin topkapı....
Allahin kulu 03 Temmuz 2016 18:33
Hesabi hic bitmeyen adam hala herseye sahipsin.Kirdigin terk ettigin insanlar senden cok uzaklarda.Bizi yaninda gormediginde sasirma!
Gosario Gejita 03 Temmuz 2016 17:14
Tamam o döndü de siz niye döndünüz?
ZAMAN=KARAR Daha insaflı bir muhalif grupla işbirliği yapsaydınız keşke.Şimdi yorumlarla size destek atan taife,küçücük bir menfaat çatışmasında acımasızca ve firavunca hatta tiranca karşınıza dikilir.
Vatansevdalısı 03 Temmuz 2016 16:01
Sizi pek sevmem ama bir çok erkek yazardan daha cesurca kalem oynatmışsınız. Hakkın hatırı âlidir. Doğrulara işaret ettğiniz için teşekkürler!
Dürüst 03 Temmuz 2016 13:56
Tebrik ederim, dogru tespitler, ama ben inaniyorum ki siz bunlari öncedende görüyordunuz ve cok daha önceden bunlari dile getirmeniz gerekirdi, biraz gec kaldiniz. Saydiklariniz ne yazik ki dogru. Israil ne özür diledi ne de Ablukayi kaldirdi, düsman gösterilen Israil birgünde müttefik ve dost oldu. Tek Israil konusu olsa neyse, ama her mesele böyle. Rusyanin Jeti düsürüldügünde AKP tarafi "iyi oldu" diyordu, "birdaha olsa yine vururuz" diyordu, "Rusya Suriyede insan, özellikle Türkmen, katliami yapiyor" deniliyordu. Eee noldu´da Rusya´dan özür diledi Erdogan ? Simdi ise Sisi´nin bakanlariyla görüsülüyor. Eee hani Sisi darbeciydi, muhattab asla alinmayacakti ? Rabia selamina ne oldu?ABD ve AB PYD´yi destekliyor ama Erdogan Incirligi asla kapatma niyetinde degil, Türkiyenin terör örgütü dedigine yardim eden devletler Türkiyede askerleri, silahlari ve jetleri mevcut Türkiyenin izniyle. Türkiyeye düsmanca tavir alan AB´ye her mitingde agir söz söyleyen Erdogan ama ayni anda AB´ye girebilmek icinde calisan ve Incirligi acan Erdogan, daha bir kac gün önce yeni AB fasli acildi. Bu nasil bir politika ? Dedikleriyle yaptiklari örtüsmüyor. Komsularla sifir sorun dediler, sorunsuz komsu kalmadi.
Kürdistan 03 Temmuz 2016 10:11
Agziniza sağlik. Bu kadar apaçik olan gercekleri kör gozlere soktugunuz icin.ama burdaki yorumlara bakiyorum da ihale, rant, calma cirpma derdinde olanlar yine hukumete toz kondurmuyor.her zamanki gibi şakşakciliga devam.tabi imanini vicdanini ve insanligini yitirerek kin ve nefret kusarak bunu cok igrenc bir bicimde yapiyorlar.
Ebuabdillah 03 Temmuz 2016 09:58
Bu yazıya herkes eleştiri yazmış. Ama hiç kimse "yalan" dememiş. Demek ki doğru bir yazı. Tebrikler
Tamis 03 Temmuz 2016 06:15
Sanırım buna halkımın berrak dilinde suyu ısındı diyorlar
Temur MELİK 03 Temmuz 2016 05:26
Elif hanım; Sizi hiçbir zaman samimi bulmadım; ne Cumhurbaşkanına methiyeler dizdiğiniz dönemlerde, ne de negatif eleştiri saflarına katıldığınız bugünlerde... Nedense övgüyü de yergiyi de bir beklentiyle yaptığınıza inanıyorum... Dediğim gibi; sizi hiçbir zaman samimi bulmadım.. Ve.. Sevemedim gitti...
Ahmet ozel 03 Temmuz 2016 02:36
Ne olursa olsun gunluk yazan birisi gunluk degisem bir ulke de sizden farklı yazamaz saygilar.
İDRAK 03 Temmuz 2016 01:00
Mesele idrak meselesi diyeceğim ama değil; keza bir insan kör bir muhalifliğe girmişse artık kendisinin bütün idrak yollarını da kapatmış oluyor! Erdoğan'ın İHH çıkışını çok kısa ve net olarak özetleyeceğim; bakalım İDRAK edebilecek misin? İHH MAVİ MARMARAYI O GÜNKÜ İKTİDARA SORMADAN ORGANİZE ETTİ VE YOLA ÇIKARDI. ERDOĞAN'IN İSE ASLINDA EN KIZDIĞI ŞEYLERDEN BİRİ DE, BÖYLE CİDDİ MESELELERDE VE HATTA İKİ DEVLET ARASINDA SAVAŞ NEDENİ OLABİLECEK BİR KONUDA KENDİ ÜLKESİNİN OTORİTESİNE DANIŞMADAN HAREKET ETMEKTİR. BUNU KİM YAPARSA YAPSIN ERDOĞAN'IN TASVİP ETMEYECEĞİ BİR ŞEYDİR. İŞTE BU ŞEKİLDE ERDOĞAN'A DANIŞMADAN YAPILDIĞI İÇİN TASVİP ETMEDİĞİ AMA SES DE ÇIKARMADIĞI MAVİ MARMARA KARŞILAŞTIĞI SALDIRI SONUCUNDA ERDOĞAN DEVLET ADAMLIĞINI GÖSTERMİŞ VE OLAYA SAHİP ÇIKMIŞTIR VE HATTA BU OLAYI DEVLET POLİTİKASI HALİNE GETİRMİŞTİR. ŞİMDİ OLAN İSE, GEÇMİŞTE YAPILAN O BAŞINA BUYRUK HAREKETE RAĞMEN, İHH, İKİNCİ DEFA VE HATTA DAHA DA ÖTE GİDEREK KENDİNİ BİR DEVLET GİBİ GÖRMÜŞ VE TIPKI GEZİCİLER GİBİ DEVLETE KARŞI BİLDİRİ YAYINLAMIŞTIR. ASLINDA KİM OLURSA OLSUN BU TARZ ÇIKIŞLAR, HELE Kİ BUGÜNKÜ İKTİDARA RAĞMEN YAPILIYORSA BU AFFEDİLİR BİR ŞEY DEĞİLDİR. O SEBEPLEDİR Kİ ERDOĞAN, OLAYIN TA BAŞINDA YAŞANAN HAKİKATİ DİLE GETİRMİŞ VE İHH'YA HADDİNİ BİL DEMİŞTİR. AKLI EVVELLER İSE BU OLAYA SAZAN GİBİ ATLAMIŞ VE HER ŞEY DE OLDUĞU GİBİ BUNU DA ERDOĞAN KARŞITLIKLARINA MALZEME YAPMIŞLARDIR... LAKİN BİLMEZLER Kİ, ASIL ÇEŞNİ KENDİLERİDİR VE BU ZEKA İLE KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR... BİLMEM İDRAK EDEBİLDİNİZ Mİ?!? NOKTA
Hamit koç 02 Temmuz 2016 17:03
Biz de aynen sizin gibi diyoruz da ne oldu. Diye ancak İHH başkanının dediğini tekrar tekrar yazmayıp da başbakanın mecburen kabullendiği,gözaltına alınanları kurtarmak için savaş gemisi gönderiğini unutup da iki devlet anlaşırken bize neden sormadılar diye kendisini devletlerüstü gören bir anlayışı tartışmıyorsunuz? Ak partili gibi görünüp tayyip erdağanı eleştirmek bir ayrıcalık gibi mi görülüyor.
serhat akıncı 02 Temmuz 2016 16:25
helal olsun nihayet bir doğru ses işittik
Mirza 02 Temmuz 2016 15:48
Daha once devlete tağut diyen zihniyet. Devleti ele gecirince başortuluye kelepce takacak kadar asagilik oldu. Melek ipek i evinden kovdu. Kayyim istilasi ile moğollasti. Yakinda bu zolmunuzun filmi yapulacak. Siyasal şeytanlar.
Husnu 02 Temmuz 2016 14:05
Gercek Erdogani tanidiginizda tam bagrinizda ince bir sizi basliyor. İnanamiyorsunuz. 6 ay kadar sizliyor. Sonra nefrete donusuyor ve o sizi kayboluyor. O zaman taslar yerine oturuyor, artik her seyin arkaplanini gorebiliyorsunuz. Hatta olaylari onceden kestirebiliyorsunuz ama bu sefer de ummet adina derin bir huzun ve hayal kirikligi sizi sariyor.
Birileri bunu da söylemişti. 'Bir gün nedamet duyup özür dileyecekler. Siz o zaman 'hatırlamıyorum böyle bir şey mi olmuştu' deyin ve bağrınıza basın gelenleri' demişti. Yine mi haklı çıkacak ne?
tttarık 02 Temmuz 2016 13:58
Tevbe et ne demek ya kendinize gelin tevbe etmenin manası ne .Ona gore konusup yazın .Tevbe etmis
yaşar şaşmaz 02 Temmuz 2016 11:35
ELİF hanım 1.ç dünya savaşında iki alman gemisi odese limanını bombalayınca Osmanlı ar belasına bu gemileri satın aldığını söylemişti.erdoğanda gezzelilerin kursağına bir kaşık çorba gitsin diye Osmanlı gibi ar belasına gemiye sahip çıkmıştı.şimdi erdoğanı haksız yere eleştirerekne kazanacaksınız.sadece patronunuz sizin kursağınıza bir kaşık çorba akıtacak.değer mi buna.şunu bilinki erdoğanı haksız yere eleştirenler yok olmaya mahkumdur.etrafınıza bakmazmısınız.ben gazetecileri akıllı insanlar bilirim.aklını başına topla..tevbe et eski çizgine gel...
KARAR OKURU 02 Temmuz 2016 15:50
4
Evet, Erdoğan'ı eleştirenler ''yok ediliyor''. Ama başka mecralarda. Karar'da eleştirel gazetecilik var, tetikçilik yok, çok şükür. ''Erdoğan'ı eleştirenlerin tevbe etmesi gerekiyor'' size göre anladığım kadarıyla, yazık.
coş 11 Temmuz 2016 16:37
1
biz sadece allaha tevbe ederiz sizin ilahın belli siz ona iyi biat etmediğiniz günler bol bol tevbe edin
Can Kurtulus 02 Temmuz 2016 10:55
Merak ediyorum cumhurbaşkanının okuduğu ,promptereye bu "yaziyiyi bu söylemi "kastenmi yazdılar? Bu Nasıl Danismanlik ?önceki mavimarmaryla ilgili ne demiş diye bakmazmi insan?şimdi böyle yazı olurmu?Kime gol atmaya çalışıyorsunuz iHHyamı? Reisemi?
KARAR OKURU 02 Temmuz 2016 17:29
3
onu da "paralel" yazmistir bence.
Can Kurtulus 02 Temmuz 2016 10:54
Merak ediyorum cumhurbaşkanının okuduğu ,promptere bu "yaziyiyi bu söylemi "kastenmi yazdılar? Bu Nasıl Danismanlik ?öncekimavimarmaryla ilgili ne demiş diye bakmazmi?şimdi böyle yazı olurmu?Kime gol atmaya çalışıyorsunuz iHHyamı? Reisemi?
Ilgaz 02 Temmuz 2016 10:40
14 yıldır bunu söylüyoruz, ancak çark ettiniz.
Cevat 02 Temmuz 2016 06:56
Bızde katılıyoruz fethullah gulen dıploması sonuna kadar kullanılmalydı dedı ama tercume yapanlar otorıteden ızın alınmalıydı seklınde mana verdıler FG agzına laf koydular ısraılı natoya sokmıyan turkıye akp sayesınde vetoyu kaldırdı ablukayı tanımıysn dunyada sadece tanıyan akp oldu bu adam daha ne yapsın kı sıze veya ters soru acı acı gulmak ten hoslanıyormusunuz
eleştirisever 02 Temmuz 2016 04:58
Biri de demiş ki "Eleştiri adı altında yazın bakalım" elestiri nasil olacak acaba. Siz yapin da gorelim beyefendi. elestiriden zarar gelmez. Yanlis ise dogrusunu soylersiniz. Ne bileyim sacmalamissin dersiniz olur biter. Ama elestirilere kulak tikayinca Suriyede sayisiz insan ölür, Daeş diye belalar cikar basimiza, ulke bolunmenin esigine gelir. Sonra reel-politiğe dönüp katil esetle veya katil putinle beraber bu durumu düzeltmeye çalışırız. (üç vakte kadar olacak olandır) Sonra düşünür dururuz 'biz bu haltı niye yedik' diye. Olaylardan ibret almak gerekir. 'yazın bakalım, daha kaç gün yazabileceksiniz' diye heyheylenmenin ülkeye bir faydası varsa biz de yerden yere vuralım yazarı.
Vatandaş 02 Temmuz 2016 04:38
Zübüğū daha yeni yeni tanımaya başladınız. Eh bu da bir aşama dır.
ali haydar 02 Temmuz 2016 03:58
tebrik ederim..
Köroğlu 02 Temmuz 2016 03:27
Bende sana acı acı gülüyorum. ...
rte yigit 02 Temmuz 2016 02:22
Yayinlasana editor yorumlari ne oldu sizin demokrasiniz bu isde
rte yigit 02 Temmuz 2016 02:21
Hukumsuzdur yazilariniz
rte yigit 02 Temmuz 2016 02:17
Bu yazinin bedeli nedir ???
rte yigit 02 Temmuz 2016 02:12
Sen anlayamazsin cunki sen enterasansin entefasan bir sekilde rte sattiniz sen kimin kuklasisin
Merve 02 Temmuz 2016 01:13
Zaten Elif hanim ihh da buna güvenerek İsraille ilişkilerin düzelmesine sitem etmiş niye boyle oldu siz bilmiyorsanız biz hic bilmiyoruz yani
mehmet 02 Temmuz 2016 00:21
muslumanların dunyada böyle ayakaltı olmaları hepsinin aynı geri kafaya sahip olmalarından mış yorumları okudum tornanın aynı gözünden fırlamışlar gibi hep eleştiri başkada bir halt yok
Iso. 01 Temmuz 2016 22:21
Akif bey hakli olabilir, fakat insanlar korkunc suclar islerlerse bu hesap vermeyi gerektirir.Nefret suclarinda zamanasimi yoktur, saygideger Bayan ve Baylar...Herhalde bunu yayinlarsiniz.
sema goktas 01 Temmuz 2016 21:27
maalesef haklisiniz erdogana bir daha oy yok benden
Akif 01 Temmuz 2016 19:14
Yorumlar güzel ancak yazarı suçlamak saçma. Bu dönemde kendi yanlışımızı da kabul edip hakikati söylemek cesaret ister.
KARAR OKURU 01 Temmuz 2016 19:07
Devamli yorum giriyorum hic biri yayinlanmiyor. yinede yazayim. Yahu arkadas bu memlekette bu kadar sagduyulu insan varda ulke niye tepetaklak dibe gidiyor??
Alperen 01 Temmuz 2016 18:59
artık herkes anlasın hiç bir kimse Türkiye'den üstün değildir eğer hala birileri bazılarını Türkiye'nin üstünde görürse onlar bu ülkeye hep ihanet edecektir doksan senedir olduğu gibi az kaldı çok az kaldı israil denen bela tüm dünyadaki Yahudiler ile yok olacak Kudüs'ün 5.fethi gerçekleşecek ayrıca güney sınırımızda kurulacak 2.bir İsrail devletinin türkiyeye zararı büyük olacaktır Türkiye hem kendini düşünmeli hem İslam alemini Türkiye ne yapıp edip bu Suriye Irak kuzeyindeki devleti kurdurmamalı ayrıca öyle bir devlet kurulursa bir karış toprak vermemeli bugün türkiyenin bu çıkmazdan çıkması yine kendi öz benliğine yürüyüp birlik olmaktan ve Niyazi mısrinin sevgi iksirinde buluşmaktan geçiyor
hamza akyol 01 Temmuz 2016 17:59
Bu yazı bir özeleştiri üzerine inşaa edilseydi bir anlamı olurdu. İsrailin bütün tehditlerine rağmen, silahsız, sivil insanlar, ölüme gönderilirken ses çıkarılmalıydı. bunlardan 9 kişi israil askerleri tarafından öldürüldüğünde bunları ölüme gönderenler eleştirilmeliydi. Onu da geçtim, Ondan sonraki süreçte akp'nin filistinlerin mağduriyetini sömürmesine ses çıkarılmalıydı. yine filistin sömürüsünden muhaliflere iftira atılmasına ses çıkarılmalıydı. ancak hiçbirisine ses çıkarılmadıktan sonra, şimdi erdoğanın u dönüşünü eleştirmek, çok anlamlı olmuyor. kuşkusuz bir anlamı var, ancak bu anlam, doğruları bulmaya çalışıp, doğrunun yanında olup, yanlışa karşı olma anlamı değil.
Reel politik gerçekleri mi yoksa masumlarin yanında yer almak mı? Kıyılarımızda eksikliğini hissettiğimiz bikinili Ruslar mı yoksa masumlar mı? Filistini aleni işgal edenler ile ticareti artırmak hatta gaz satmak için dost olmak mı ezilen masumlar mı? Hakkın âli hatırı mı ülkeye girecek dolar mı reel politik mi? Sırtlanlar ile iyi geçinmek mi yoksa masumlar için sırtlanlar ile kavga etmek mi? Ben fitneci değilim dost acı söyler. Davutoğlu'nun değerli yalnızlığının herşeye rağmen mazlumun hakkını savunmak olduğunu yeni anladım. Affedin Sayın Davutoğlu anlaşılan sermaye yine galip :((
asd 01 Temmuz 2016 17:39
"özür dilemek" bedava kredidir. dileyin,ne olucak allah aşkına. bu yazıya %100katılıyorum.ama bu sayfayı kapattıktan sonra aklımda bu yazı değil,sizin fikirsel dönüşümünüz(baya kibar tabirle) kalıcak.
Mircan 01 Temmuz 2016 17:36
Maalesef kandırıldık, bu sonuncu çok bariz oldu evvelce de çok kandırıldık. Bakanlar çaldı, çalmadı, montajdı diye tartıştık. Bu bakanların çocuklarının Süzer Plaza'da ne işi var diye düşünmedik. O binaya sırf İstanbul'un siluetini katlediyor diye girmeyen solcular tanıyorum. Biz İstanbul'u da sattık sonra miting gibi Fethini kutladık. Aldandık aldatıldık. Güçle, iktidarla imtihan olduk ve la ilahe illallah diyemedik.
abdullah 01 Temmuz 2016 15:33
elif hanım kusura bakmayın artık kimseyi inandıramazsınız... zamanında yandaşlık yaptınız uyarıları dikkate almadınız... iş işten geçtikten sonra uyandınız...
KARAR OKURU 01 Temmuz 2016 15:31
Çok pislkler yapildı.Bu pislikler suçlu suçsuz herkesin üstüne yağacak maalesef
Aklı selim 01 Temmuz 2016 15:24
Çok geç değilmi? İtiraz eden basın yayın organları tek tek kapatılırken yüksek yargı saraya bağlanırken hakim ve savcılar tasfiye edilirken YSK biçimlendirilirken ses çıkarmayarak desteğini verenler yarın çok pişman olup biz var gücümüzle MHP CHP yada herhangi bir partiyi destekleyeceğiz destekledik ama yine de % 60 70 mevcut parti çıktı dese hangi kanal hangi araç hangi hukukla seslerini duyurabilecekler
murat çelik 01 Temmuz 2016 15:19
yandaşlıktan ve yalakalıktan uzak böyle gerçekçi yorumlara hasret kalmıştık.teşekkürler
rmd 01 Temmuz 2016 15:17
Aşk olsun! Beyefendiyi Sayın Davutoğlu "yanılttı" yok yok düpedüz "aldattı". O da kalktı koskoca bir "ümmeti" aldattı. "Reel politiğe dönmüşüz aman çok olumlu bir gelişmeymiş". Bu sitenin yazarları bile hala bu iyi niyetle yazılar kaleme alıyorlar. "Kulis" bilgisi lazım bize, yoksa "sahnelenen oyunu" hep beraber "aval aval" seyrediyoruz.
İlhami Yılmaz 01 Temmuz 2016 15:12
Koyun ile keçinin hikayesi gibi. Keçininki her zaman görünebilir. Mahzuru yoktur. Ancak koyunun ki görünmeyecek. Görünürse, bir şekilde kuyruk acısı olanlar dalga geçebilirler. İslami açıdan eleştirenler ! Hani müslüman müslümanın açığını ifşa etmez örterdi. Biz ne yapıyoruz? Abartarak bağırarak dolaşıyoruz. Kime ve neye kendimizi kabul ettirmek istiyoruz? Bunu da fikir özgürlüğü sanırlar.
Karar okuru 01 Temmuz 2016 14:35
İşin özü eleştiriye tahammülsüzlükten kaynaklanıyor. Dostların eleştirisi bile tolere edilmiyor. Milletin verdiği destekle o makamlarda görev yapılıyor ama nedense o makamların nimetlerinden faydalananlar değil de hep millete borçlu oluyor. Beyler mahkeme kadıya mülk değildir. Sizin de mülkünüz olmayacak.
mbilici 01 Temmuz 2016 14:03
Size şöyle bir örnek vereyim bir öğrenci öğretmeninden izin almadan sınıftan dışarı çıkmışsa ve öğretmen de bu duruma itiraz etmemişse öğrencinin dışarı çıkmasına izin vermiş olur öğrenci sormuşmudur hayır, buna rağmen öğretmen bu duruma sessiz kalarak izin vermişmidir evet... durum aynen bu... demogojiye gerek yok
fatih 01 Temmuz 2016 14:00
beklenen gerçek yorum..bravo
MEHMET GÖR 01 Temmuz 2016 13:58
İŞTE BU...İŞTE BU...
Muhammed Mardinli 01 Temmuz 2016 13:44
İhh daha uygun üslup kullanabilirdi;ama reis daha ağır konuştu.İki değerli tarafı özellikle reisi bir kenara atmaya meraklı dindar müdveddeleri kendini belli etmeye başladı.Hamas'tan çok Hamasçı,Filistinlilerden daha Filistinli geçinenler ,sayın Erdoğan'dan önce Türkiye İsrail uşağı değil miydi?Hepimiz ,reis dahil,Israille barış oluyor diye zil takıp oynamadığımız gibi mecbur olduğumuz için kahroluyoruz.Allah doğru yolda olduğu sürece sayın Erdoğan'ı başımızdan eksik etmesin.Vicdandız ve insafsız insanları da ıslah etsin.
KARAR OKURU 01 Temmuz 2016 18:05
2
yiktigi köprüleri yeniden yapmaya, yaptigi köprüleri yikmaya calisan bir adam nasil dogru yolda olabilir.. Kullanildiginin dahi farkinda degilsin.. Yazinin özünüde pas gecmissin.. Allah seni erdoganla mutlu mesut etsin, bizide kurtarsin...
KARAR OKURU 01 Temmuz 2016 13:27
Kızgındım size şimdiye kadar ama insanlığınız ölmemiş anladım , Allah yolunuzu açık etsin
Aslinda filler ama.. 01 Temmuz 2016 13:27
Ayilar kavga ederken cimler ezilirmis..
KARAR OKURU 01 Temmuz 2016 13:23
Kiymetli müslüman kardeslerim.. Verilecek fitreniz var ise lütfen kendi eliniz ile cevrenizdeki ihtiyac sahiplerine onlari incitmeden verin... Vakiflara derneklere güvenmeyin....
Marasli 01 Temmuz 2016 13:15
Reis yaktin kendini. Bu gaf ta "otoriteden izin alinmaliydi" gibi tarihe not düsüldü. Nereye gitsen pesini birakmaz. Kilicdarogluna sordugun soruyu sana soruyoruz simdi. Benden izinmi aldilar demissin "Sen ne işe yararsın ya?"
el haya el iman 01 Temmuz 2016 13:11
hamas türkiyeyi yöntenlere teşekkür ediyor bu new tayyip düşmanları kızıyor... bir mendil niye kanar ahmet abi ya...
Betül 01 Temmuz 2016 12:52
Ha ha haaaaaa Ne olduu alniniz tahtaya mi çarpti
servet 01 Temmuz 2016 12:38
bu yazılarla Karar köşecikleri de artık ne olduklarını daha net ortaya koyuyorlar. sanrım böylesi daha iyi. Eleştiri adı altında yazın bakalım elif hanım. Reis'in durumunu ancak onun yerinde olan anlar. Dünya'nın bu herc'ü mercinde gemiyi yürütmek kolay değil. Zaman kimin islam davasi için ihlaslı kimin de münafık olduğunu gösterecektir.
Edip Yüksel 01 Temmuz 2016 12:12
Yıllarca Filistin gazı verdi. Yandaşları coşturdu... Şimdi ani fren ve U dönüşü yaptı. Başı dönenler, kusanlar, pencereden fırlayanlar var!
dil yarası 01 Temmuz 2016 12:10
hakkın üzerine batıl elbisesi giydirenlere,,güzel cevap ..azcık vicdan oldu mu sadece doğrular dile gelir..size olan kızgınlığımı unuttum artık..hak gününde sizden razıyım..
biroybil 01 Temmuz 2016 12:08
yazınız gerçekten güzel ama kendinizin canı acıdığında yaptığınız eleştirileri lütfen başkalarının canı yandığında da yapalım ,sözlerdeki çelişkileri güzel bulmuşsunuz mavi marmara konusunda , keşke başka konulardaki çelişkileride cesaretle dile getirseniz. Birde yazınızı okurken çok üzüldüm, çünkü ne hale gedik ,eleştiri yaparken bile korkuyorsunuz,yanlış anlaşılırım diye sanki içinizden gelenleri rahat söylemiyorsunuz, buda ironi bu ülkenin acınası durumu.
KARAR OKURU 01 Temmuz 2016 11:49
Iktidara gelmek ve iktidarda kalmak icin herseyi mubah goren bir anlayis, biraz enteresan tabi! Siyasette de biraz seviye olmali ama nerde...
ALİ 01 Temmuz 2016 11:17
NİHAYET...TEBRİKLER...
Emin hacıhasanoğlu 01 Temmuz 2016 11:16
Çok enteresan bir durum.. Hafıza kaybı mı var acaba?
YETERRRRRRR 01 Temmuz 2016 10:59
On dört yıl sonunda geldiğimiz nokta içler acısı. Artık doğruluk, dürüstlük, tutarlıklık gibi en temel değerlere bile ters düşüyoruz. Çok uzun köprülerle yolları birleştirebiliyoruz ama bu milletin birleşmesine vesile olmuyor. Hak ve adalet gibi temel değerlerimize sadık kalarak yol almak yerine bütün enerjimizi tek kişinin her yaptığının, her söylediğinin hak olduğunu savunmak için harcıyoruz. Muhafazakarlar olarak geldiğimiz son durağın lider ne yaparsa doğrudur anlayışı olması tarihin garip bir cilvesi olsa gerek. UNUTMAYALIM bizi uzun vadede kişiler değil, temel değerlerimizi bağlılığımız ayakta tutacaktır. Bu değer tanımazlık sona ersin. YETER ARTIK.
Mehdi SEZER 01 Temmuz 2016 10:50
Erdoğan İHH için hiç bir şey yapmadı öyle mi? Risk almadı öyle mi? Aynen cemaatler gibi kimin sömürü sahasına devlet el atarsa kötü oluyor. Cemaatler dini sömürürken devlet bu işi biz daha iyi ve daha doğru yaparız deyince ekmek kapısı kapanan cemaatler çıldırıyor. Filistin'e yardım devlet eliyle de yapılabilir olunca zarar göreceğini sananlar tavır alıyor. Elif Hanım bir anda her şeyi silmeyelim. Erdoğan'ın İHH dan rant elde ettiğini söylüyorsun amma İHH'nı Erdoğan sayesinde elde ettiklerinden bahsetmiyorsun. Bülent bey açıklama için daha sağlıklı cümleler seçemez miydi? Karşılıklı hatalar var.
YAVASLA 01 Temmuz 2016 10:33
Son sürat kontrolsüz giden şoföre: YAVAŞLA deme cesaretini tebrik ediyorum.
KARAR OKURU 01 Temmuz 2016 10:26
Toplumlar ikiye ayrılır. Eleştirinin olduğu toplumlar , eleştiriye tahammülün olmadığı toplumlar. Birinciler hep ileri gider. İkinci kısım, seyhine, liderine, takımına, hocasına toz kondurmaz. Eleştirene tahammül etmez. Sonuç olarak oldugu yerde debelenir durur. Çünkü eleştiri olmadan gelişme olmaz.
VATANDAS 01 Temmuz 2016 10:02
Şaşırmayın,oturup bir "U Dönüşleri"diye bir çalışma yapıp bu millete sunun.Çünkü bizler nisyan ile malul bir toplum olduk.Diziler,evlilik programları,yemek programları (bir de asgari ücretli ve emeklilere ugu yemek tarifleri üzerine çalışmalarını tavsiye ederim o programcıların)seyrettirile seyrettirile.
KARAR OKURU 01 Temmuz 2016 09:57
Kalemine sağlık..
Dursun 01 Temmuz 2016 09:47
Sizi cesur yazınız dan dolayı tebrik ediyorum. Bu zaman da çok hakkaniyetli bir yazı kaleme almışsınız.. Artık rte nin gerçek yüzünü görün. Çok aldandınız be bacım..
seko69 01 Temmuz 2016 09:26
vicdan!! içinizde azcık vicdan, ahlak, adalet emaresi kaldı ise böyle bir yazı kaleme dökülür.. yorumsuz yorum buna denir.. hiç öyle sağa sola çekilmez bir yazı. sadece gerçekler yazılmış.. teşekkürler Elif hanım.. Rabbim duruşunuzu sabit kılsın... gerçi başınız ağrıyacak ama hiç değilse vicdan azabından ölmezsiniz.. Rabbim razı olsun..
Gs 01 Temmuz 2016 08:42
Daima bardagin dolu tarafindan bakti/niz/lar ve cemaati terorist itham ettiniz.yahudiler dediniz bu insanlarin vebaline girdiniz.
ramazan 01 Temmuz 2016 03:56
çok haklısın söylenecek hiçbir şey yok.Erdoğan'ın bu yaptığı ilk değil artık ne yaptığını bile bilmiyor bence. Sürekli kendini dahi inkar ediyor. Bana acı veren erdoğan'ın bu söyledikleri ve yaptıkları değil ondan daha vahim olan ise insanların onun yaptığı yanlış olsun doğru olsun hiçbir şeye sesini çıkarmaması eleştirmemesi erdoğan yaptıysa vardır bir bildiği denmesi. insanlar erdoganı eleştirmek istemiyor çünkü ülkedeki bu kaos ortamı buna fırsat vermiyor. boşver şimdi sırası değil deniyor. Şimdi ben böyle konuştum diye hemen hain ilan edilecem kardeşim erdoganın yaptığı doğruları bende destekliyorum ki uzun zamandır yaptığı doğru şeyler çok az ama bırakında yaptığı yanlışları da eleştirelim
Naci Borantay 01 Temmuz 2016 03:26
Yalan mı söylüyor? Sizin hesabınız ne birader? Ali dostu olmadığınız anlaşıldı. Bu hesap yanlış. Ne farkınız var paralelden veya diğer yamuklardan?
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN