Back To Top
Sosyal medya Temel Karamollaoğlu’nun olmuş....

Sosyal medya Temel Karamollaoğlu’nun olmuş....

- A +

Görmezden gelmeye, karartma ve kara propaganda yapmaya, ötekileştirmeye, düşmanlaştırmaya yönelik operasyonel habercilik tarzı başarılı bir sonuç verseydi AK Parti iktidara gelemezdi. Dahası 2013 yılına kadar iktidarda kalamazdı. 2013 yılına kadar ki süreç AK Partinin kendisini “iktidarız ancak muktedir değiliz” diye tanımladığı dönem.

18-06/14/basliksiz-1-1529006646.jpg

Bu dönemler aynı zamanda AK Parti’nin “demokrasi, adalet, hukuk, özgürlük” gibi kavramları sıkça telaffuz ettiği yine bu kavramların ülkemizde var olabilmesi için adımlar attığı, yani reformist ve iyi fotoğraflar verdiği dönem.

Medya tarafgir olduğunda kaybetti. Saygısız dil kullandığında kaybetti. Toplumsal mühendislik yaptığında daima toplumun karşı tepkisini çekti.

Dün böyleydi... Bugün de böyle... Yarında aynı olacak...

Hatırlayacaksınız...

Toplumda artık toplumsal mühendislik operasyonlarının bir karşılığı yok.

Nitekim, ana akım medyanın 24 Haziran seçimlerine yönelik olarak tarafgirlik yapacağı, menfaatleri gereği pozisyon alacağı, ekranlarını istenmeyen kişilere kapatacağı anlaşılınca, Saadet Partisi lideri ve Cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu ilk günden çıkıp ve şöyle demişti:

“Medya padişahınsa, sosyal medya bizimdir. Hakikat, baskı ve ambargo ile gizlenemez.” (24 Mayıs 2018)

Hatırladınız mı Sayın Karamollaoğlu’nun bu açıklamasını?
Hatırladınız...

Sosyal medya Temel Karamollaoğlu’nun olmuş... Hadi gençlerin diliyle söyleyeyim, sosyal medya Temel Karamollaoğlu ile yıkılıyor.

Karamollaoğlu hakkında yazılan yorumları okuduğumda şöyle düşündüm.

- Demek ki, gençlere ulaşmak için genç lider olmak gerekmiyor, arada kuşak farkının olması gençlere ulaşmanın önünde büyük bir engel falan değil.

- Ülke o kadar gerilmiş, o kadar kamplaşmış ki, bu milletin şefkate ihtiyacı var, kuşatıcı bir söyleme ihtiyacı var.

- İdeolojik kalıplarla dünyaya bakmayan bir gençlik var. Dindar olup olmadığı ile ilgilenmiyor ne söylediğine ilkesel olarak nasıl bir duruş sergilediğine bakıyor. Kimlik siyaseti ilgisini çekmiyor ilkesel siyasetle ilgileniyor.

“İslamcı profiline karşı olan, ahlak ve adalet kavramlarına bakışını net bir şekilde gördüğümüz dindar ve özgürlükçü bir anlayışa sahip duruşu bulunan bir lider olduğu anlaşılıyor. Gerçek olamayacak kadar iyi duruyor desem abartmış olmam. Dedesiz büyümüş birisi olarak şunu söyleyebilirim. Böyle bir ülke ortamında bir insan ancak bu derece bilgece, cesurca ve toplumsal kesimleri bu ölçüde kucaklayıcı bir üslup takınabilir. Adam resmen modern zamanların Dede Korkut’u gibi.”

“E-miting yapıyoruz dedi. Şaştım kaldım valla.

Diyor ki, kaporta yaparak, tank/helikopter yaptım denilmez.

Diyor ki, ana dilde eğitimi destekliyoruz.

Diyor ki, suçu ispatlanmadan bir şahsı içeride tutmak hukuka aykırı, gözaltı süresinin uzaması hapsetmek için delil arama eylemine dönüşmemeli.. Muhteşem.

Seçim tarihine kadar yakın takibime aldım artık, oyumu kapabilir dede.”

“Alışkan olmadığımız şekilde demagojiden uzak bir şekilde soruları cevaplıyor. İyi ki var bence.”

“Şu ülkede hala omurgalı siyasetçilerin var olduğunu kanıtladın. Atatürkçü milliyetçi bir düşünce tarzım var. (Kafası karışık ve aradığını bulamayan jenarasyondanım yani) Bi delilik yapıp bu harika duruşu için oy verebilirim.”

“Eğitim başka bir şey, bu adam cidden bilge bir adam. Bir alevi olarak talihsiz bir cümle etmiştir, etmemiştir, umurumda değil. Neleri unutuyoruz, neler bilmediğimiz şeylerle dolu.”

“Cumhurbaşkanı seçilmeyecek bile olsa olası bir değişimde görev alması gereken bir siyasetçidir. İdeolojik olarak bana uymasa da zeka olarak ülkeye faydalı şeyler yapabilecek potansiyele sahip.”

“BaBaLa Tv’de oyumu alabilecek kadar efsane bir performans sergiledi bu akşam.”

“Muhafazakar siyasetçi olacaksa kendisi gibi olmasını dilerim. Bana inancıyla değil kafasının içindekilerle gündem olacak lider lazım.”
“Çok ilginç bir insan. Müthiş derecede mantıklı ve doğru konuşuyor. Yerine getiremeyeceği hiçbir vaatte bulunmuyor.”

“Bu yaşına kadar neredeydin. Her cümlesi yeni bir sinyal çakabiliyor genç kuşaklara. Halka böylesine hitap edebilmesi bu seçimler için ciddi bir umut aşıladı insanlara. İnce Cumhurbaşkanı seçilirse onun yardımcısı olması gerekiyor kesinlikle.”

“Başörtülü eşini siyasi rant malzemesi yapmayan onurlu insan.”

“Üçüncü dünya ülkelerinin seçim propagandasından memleketi kurtarmak için e miting yapıyor. İsrafa son veren, insanları usandırmayan, çevreye zarar vermeyen müthiş bir uygulama.”

Eskişehir ‘e-miting’inden bildiriyorum

Biliyorsunuz..

Ana akım medya Temel Karamollaoğlu’nun mitinglerinin sesini kısınca, Saadet Partisi de sosyal medyanın bütün imkanlarından faydalandı ve bir de bir ilke imza atarak ‘e-miting’ uygulaması başlattı.

Günlerdir ‘e miting’ tartışılıyor, merak ediliyor.

Ben de merak ediyordum. Hatta şöyle düşünüyordum.

Saadet Partisi, Ankara’da genel merkez binalarında bir stüdyo yaptı. Temel Karamollaoğlu konuşuyor ve YouTube, Facebook, Twitter gibi çeşitli sosyal medya kanalları aracılığı ile mitinglerini gerçekleştiriyorlar.

Değil...

Dün Eskişehir’de gerçekleşen e-mitinge katıldım.

Eskişehir Divan Otel’de yapıldı e-miting. Salonda binin üzerinde katılımcı vardı.

Mitingin ilk bölümünde Temel Karamollaoğlu konuşuyor. İkinci bölümünde e-miting katılımcılarının sorduğu soruları yanıtlıyor.

Karamollaoğlu dün Eskişehir’de şunları söyledi:

- Bu ülkeye yapılan en büyük haksızlık bu ülkenin OHAL’de seçime götürülmesidir. Cumhurbaşkanı seçimden sonra OHAL’i kaldıracağını söylüyor. Teşekkür edelim kendisine, lütufta bulunuyor.

- Bir dip dalga geliyor. Aziz Yıldırım gücenmesin vereceğim örneğe, 24 Haziran’da hükümet bir Aziz Yıldırım sendromu yaşayacak.

- İttifak yapmamızın iki temel sebebi var. Birincisi yüzde 10 barajının olması. İkincisi ise ittifakla birlikte Meclis’te çoğunluğa ulaşarak, kuvvetler ayrılığının yeniden sağlayacağız.

- Bu ülkenin en büyük sorunu ‘kutuplaşma’dır. Kutuplaşmayı bitirip bu ülkenin yeniden kucaklaşmasını sağlayacağız.

- Demokratik ülkelerde var olan seçimlere, hükümet bir savaş gibi bakıyor. Ülkenin beka sorunu olarak gösteriyor. Kurtuluş Savaşı veriyoruz diyor. Yok yahu. Ülkenin beka sorunu değil sizin partinizin beka sorunu bu. Bu sadece bir seçim. Millet senin ülkeyi iyi yönetip yönetemediğine karar verecek. Siyasi partiler birbirinin düşmanı değil siyasi partiler birbirine rakiptir ancak.

Aldığım notlar böyle.

Proje Temel Karamollaoğlu’nun “medya padişahınsa, sosyal medya bizimdir” sözü üzerine oluşmuş.

Temel Karamollaoğlu’nun, aralarında çoğunluğunu üniversite öğrencilerinin oluşturduğu, sosyolog, psikologların, siyaset bilimcilerin yer aldığı, 7 gün 24 saat çalışan 50 kişilik bir sosyal medya ekibi varmış.

Projeyi bu ekip oluşturmuş. Yazılımlarını hazırlamışlar.

E-miting ile kaç kişiye mi ulaşıyorlar, 200 bin kişiye...

BaBaLa TV’ye katılan Karamollaoğlu 12 saatte 2 milyon kişi tarafından izlenmiş.

Bir yanda... 16 yıllık iktidarda olan ve 16 yılın sonunda “Millet Bahçesi yapacağız, yuvarlanacaksınız, kıraathane yapacağız kek vereceğiz” vaatleriyle genç seçmenleri kazanmaya çalışan AK Parti...

Bir yanda ise bütün medya engellemelerine rağmen sosyal medyada gençlerin takdirini kazanmış, e-miting gibi modern, çağdaş bir uygulama ile gençlerin karşısına çıkan Saadet Partisi ve lideri...

Ne dersiniz?
Yine aynı soruyu soracağım.

24 Haziran seçimleri sürprizlere gebe değil mi sizce de?

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
KARAR OKURU 18 Haziran 2018 21:17
Elif hanim hazır elin demişken ilkeler üzerinde ittifak olusturduklarini kamuoyuna deklare etti sn Karamollaoğlu.. Kendisinden içinde yer aldığı Sp+ Chp+Ip+ Bdp ittifakininhangi ilkeler üzerinde ittifak olusturduklarini duymadık.... Siz hepsine yakinsiniz halkida Rizaenlillah bilgilendirirmisiniz...
KARAR OKURU 18 Haziran 2018 15:57
Vaybeeeee yeni bir kahraman doğuyor 18 yıl boyunca ezanı tükçe okutan bir partinin ve bu zihniyetini hala koruyan din düşmanı bir partinin yanında sığıntı olan dede korkut mu olur Dicle idrak .yasin börü ve bunlar gibi yüzlerce masum kürt katledildi bu ülkede ve bu dede korkut dediğiniz yere göğe sığdıramadığınız bu zat onlarla aynı cephede aynı safta eminim Necmettin erbakanın komikleri sızlıyordur mezarında.
KARAR OKURU 18 Haziran 2018 17:26
2
necmettin erbakan akp için ne demiş aç bi bak.hatanı anlayıp utanırsın belki.
mustafa Duman 18 Haziran 2018 21:50
1
Halen o noktadasınız.Kin ve nefret üzerine kurduğunuz siyaste son verin.Temel bey ne diyor;Bu ülkenin en büyük sorunu ‘kutuplaşma’dır. Kutuplaşmayı bitirip bu ülkenin yeniden kucaklaşmasını sağlayacağız.Herkes bu ülkenin birinci sınıf vatandaşıdır,Hepimiz ülkemizi seviyoruz.sadece siz değil.herkes vergi veriyor,kimsenin kimseden üstünlüğü yoktur.Her düşünceye saygı ve empati kurmak zorundayız.ülkemizi seviyorsak.
KARAR OKURU 18 Haziran 2018 04:46
Oda hacı ama en azından tutarlı doğru şeyler söylüyor saadet partisi
KARAR OKURU 17 Haziran 2018 22:26
Bi dahaki yazinda beni aydinlarirmisin... Bizi Ince mi idare edecek Sn Kemal bey mi...
cihan Beyoğlu 20 Haziran 2018 13:45
0
Hep kandırılmışlar hep aldatılmışlar her daim hata bende demeden başkaları hatalı olmuşlar idare ediyorsa,tarihte o kadar kişi yönetmiş tarih yazıyor ama takdir ve hüküm gelecek zamanların tarihinde yazacaktır. Sayın İnce de Kılıçdaroğlu da yönetir, herkes yönetir de yöneticide olur da asıl adil bir yönetici olabilir mi tarafsız milletine hizmet eder mi yoksa etrafında kendine sırf makam ve çıkar için ha bire yanıltanlar mı yönetir onu bilemem.
KARAR OKURU 17 Haziran 2018 22:25
Elif hanim herhalde siz Istanbul universiyesinin Beyazid kampusunun onunda kurulu olan ikna odasina girmedin.. Hani basortulusun ya ondan sordum.. Bu soruyu bir de Temel amcana sor secmen bana soruyor de.. Bizim sirtimizda hala 28 subat in tank izleriduruyor... Biz Temel bey icin de dava diyorduk hak diyorduk... Satış sa o ışte....
bingöllü muhammed 17 Haziran 2018 18:45
faili mechulcü bin operasyoncu kürt düşmanı tansu çillerde akp mitingindeydi başladı bundan sonra akp ye hiç bir kürt oy vermez agarın oglu akp den vekil adayı olur faili mechulcü tansu akp ye desdek verir akp git gide gladyolaşmaya
KARAR OKURU 18 Haziran 2018 11:57
3
Piru pak meral abla da chp ile beraber hdp ye destek veriyor... Ona oy verirler artik...
KARAR OKURU 17 Haziran 2018 14:25
HDP ile kolkola girmiş temel dede'ye ve kendisine oy verecek % 1'e selamlar
KARAR OKURU 17 Haziran 2018 18:17
3
Hdp dert olmuş yandaşlara. Allah sonunuzu hayır etsin.
KARAR OKURU 17 Haziran 2018 23:53
1
Arkadaş iyi söylüyorsun ama AKPARTİ 3 sene önce Hadeplilerle iyi muhabbet ediyordu.Çözüm sürecinde neler yaşadık neler!Sen o dönemde AK-PARTİ 'ye kızdın mı?Reise gönül koydun mu?Diyarbakırda nevruzda bir yanda Barzani bir yanda Reis bir yanda Hadepliler kolkola idi.
KARAR OKURU 18 Haziran 2018 21:22
1
Hdp millete dert olmadi o yapi millete dertler cikartti... Sirtini pyd ye pkk ya pnd ye yaslayanlara karsi durmak vatanperverliktir...
KARAR OKURU 20 Haziran 2018 11:05
0
hiç kimse hafızasını kaybetmedi beyler tek yön düşünmek gece farlarının biri yanmayan kamyon gibi yaz yaz kimse inanmaz. 50-60 yıl önceki zihin karmaşası ile günümüze ışık tutmak hiç inandırıcı değil... elbet iyi yapılanı herkes över ve artı notunu verir ama bu sınav da kağıt boşsa ona da mı artı verelim... iyi olanı överim haksız olanı yerer eleştiririm ben vatandaşım ey oğul demiş bilge kızgınlık bize af etmek sana hatırlayınız.
KARAR OKURU 17 Haziran 2018 10:07
sosyal medyayı bu kadar büyütmeyin gözünüzde.
KARAR OKURU 17 Haziran 2018 02:21
Bir dahaki sefere toplanın da Gül'ü ikna edin bak garanti olsun ki aday olsun malum çok saglamcıdır kendileri.
KARAR OKURU 16 Haziran 2018 23:26
Elif Hanım, ne kin kurulmuş size burada. Ve burada yapılan yorumlar editörün süzgecinden geçenler. Size burada söylenenlerin kat be katları bizlere her yerde söyleniyor. Zaten biraz hak adalet de ya FETÖ diyorlar ya da hain. Kinleri akıllarını başından almış. Intikam alıyorlar. Dertleri bu olmuş. Yandaş olsaydınız size alkışlar gelirdi. Bunlar doğruları söylediğiniz için ve elbette bedeli var. Bu ülke yaşanmaz hâle geldi bunların baskısından.
Politika 16 Haziran 2018 23:13
T.KARAMOLLAOĞLU' da sadece bir siyasetçi.Diğerleri gibi...Halkın oyunu ikna ederse alacak edemezse alamaz.Bunun için ne haindir..Ne de mübarek bir zattır..Ne şer cepesindedir...Ne de hayır cepesindedir.Ne müslümanları temsil ediyor..nede günahkarları temsil ediyor.Yalnız ve yalnız bir PARTİDİR.O KADAR.İsteyen destekler istemeyen desteklemez
KARAR OKURU 16 Haziran 2018 15:34
Sana sadece birsey soyleyeyim. Basindaki musluman kadinin iffeti olan basortunle onurla bu memlekette bu yazıyı yaziyorsan once Rabbime sukret sonra da bu na vesile olanlara tesekkur et... Sen de ucuzcusun basitsin kekle keklenenlerdensin o parklarda sen de bir bank da guneslen de bu yaziyi tefekkur et.. Acik hava zihne iyi gelir...
KARAR OKURU 16 Haziran 2018 22:20
21
Ne çabuk unuttular bu iktidarın başörtüsü sorununu çözmek için ne mücadeleler verdiğini. Biz unutmadık. CHP ittifakının müslümanların bu kazanımlarını geri çevirmeyeceğini kim garanti edebilir? O yüzden seçimimiz Erdoğan.
KARAR OKURU 17 Haziran 2018 18:18
1
Başörtüsünden başka konu yokmuydu?
KARAR OKURU 20 Haziran 2018 17:53
0
başörtüsünden başka konu yokmuydu sorusunu yazan arkadaş... 1997-2002 Türk demokrası tarihini bi oku inanlara neler yapıldığını....
KARAR OKURU 16 Haziran 2018 15:22
Ablam bea ne zorlamissin adamı iyi göstermek için, yok işte Napolyon ne demiş insan kendinde olmayani soyler, bilge başkan diyorsunuz demekki yok
KARAR OKURU 16 Haziran 2018 11:48
Milletin seçtiği, milletin adamı Davutoğlu azledildikten sonra ülkenin başına gelmedik kalmadı. Önce döviz fırladı, ardından darbe girişimi oldu, borsa çöktü, işsizlik fırladı, cari açık zirve yaptı, faizler rekorlar kırdı. 90 yıllık birikimleri sata sata bitirdiler, ülke borç batağına saplandı, turist azaldı, tarım ve hayvancılık çöktü, boşanmalar fırladı, aile hayatı bitti, kimsenin kimseye güveni kalmadı, herkes yarınlarından endişe eder oldu, ülkede huzur kalmadı. HUZUR!!! Artık Saadet zamanı, Elveda Ak Parti.
KARAR OKURU 16 Haziran 2018 22:12
8
Madem millet seçti eski başbakanı, aday olsun da seçilsin! Millet Erdoğan'ı seçti ve inşallah gene seçicektir. Dövizden boşanmalara kadar her şeyi başbakan değişmesine bağlamışsınız. Ne adammış be! Böyle mucizevi bir adamın aday olacak cesareti yok!
KARAR OKURU 16 Haziran 2018 22:23
4
Başbakanı azletmeye kimsenin yetkisi yok. İstifa etmeseydi.
KARAR OKURU 17 Haziran 2018 15:13
0
Parti kursaydı, davaya ihanet olurdu, zira parti otomatikmen ortadan ikiye ayrılırdı. Bu, Müslümanlar arasına fitne veya nifak olurdu. İstifa etmeseydi, hükümetin çıkardığı kanunları Erdoğan onaylamazdı, hükümet yürüyemezdi, tıkanırdı, kitlenirdi, zararı 80 milyon görürdü. En doğrusunu yaptı.
KARAR OKURU 18 Haziran 2018 14:25
0
gülegüle selam döyle Temel emmine....
KARAR OKURU 16 Haziran 2018 11:11
Super tesbit temel karamollaoglu doğruları söylüyor şu yanlış deyin diyemezler neymiş muhalefetle birlikteymis vefa ak parti kuranlardan mi öğrenecek Erbakan hocadan kacmislar dünya görüşleri farklı olmuş hoca ne derdi denenmiş denenmez 16 sene yeter 3 doğruları varsa 100 yanlışları var bu günkü iktidarın hakiki reis temel reis
KARAR OKURU 16 Haziran 2018 10:33
omurga ve saadet demişsin, at gözlüğünü çıkar elif, kendine verilen görevi yerine getiremedi(Gül operasyonu). görevi kim verdi onu yaz.
KARAR OKURU 16 Haziran 2018 09:46
temel beyi kariyerinizin son senedinde taniyip benimsemeniz sayin gulu aday yapma gayreti ile alakali gibi ayrica yazdiklarinizi veya temel beyin soylediklerini iktidar olmamis her siyasetci soyluyor yani tabela partilerinin soyledikleriyle kiyaslarsaniz hicbir farkin olmadigini goreceksiniz yanliz gozunuzdeki kara (molla) gozlugu cikarmaniz gerek bir hatirlatma sandik cok yakin yazdiklariniz kara gozluklerinizin camondan iceri dalacak kadar gozu kara bilesiniz
KARAR OKURU 16 Haziran 2018 03:07
Yoo hiç değil Bir sürpriz olacak ama kim için? Eskiye rağbet olsa bit pazarına nur yağardı demişler Kutuplaşmayı yok etmek Saadeti saadet yapan Milli görüşün ve merhum liderinin azılı düşmanlarıyla kol kola olmak onlara ödüller vermekse kalsın Ayrıca bu ve benzeri yaklaşımların neresi ilkesel Allah aşkına Bana gore iddia ettiğiniz kutuplaşma daha asil duruyor Bir de severken de döverken de mübalağa ettiğinizin farkında mısınız Ne Karamollaoğlu nün dedikleri o kadar büyük ve ne de Erdoğan 'ın dedikleri istihza ettiğiniz kadar küçük M
KARAR OKURU 16 Haziran 2018 01:28
Millet nezdinde 24 Haziran, 1 Kasım 2015 hesaplaşması olarak görülüyor. Hala bunu anlamadılar. Başka sebep arıyorlar. Başka hiçbir sebep yok. Milletin seçtiği başbakanı indirmenin öfkesi.
KARAR OKURU 16 Haziran 2018 22:24
1
Davutoğlu kendisi istifa etti. Etmeseydi kimse görevden alamazdı.
FATİH 16 Haziran 2018 01:26
Eğer muhalefetin Türkiye’yi Erdoğan’dan daha iyi yöneteceğine inansam hiç tereddütsüz desteklerdim, çünkü hepimiz ülkenin daha iyi noktalara gelmesini arzuluyoruz. Fakat muhalefette böyle bir ehliyet göremiyorum, Erdoğan’ın hataları olabilir ancak 16 yıldır yaptığı çok büyük hizmetler var, en önemlisi de vatandaşı önemsiyor, dikkate alıyor, hatasını milletinin önüne çıkıp söyleyebiliyor yani vatandaşıyla dertleşebiliyor. Bu lidere ancak saygı duyulur
Soner esmer 16 Haziran 2018 00:10
Vay be ne muhalefetmiş, Erdoğan olmasa atomu parçalayacaklardı da maalesef Erdoğan büyük engel, arkadaşlar sanki NASA ‘da üst düzey mühendislik işlere imza atarken orayı lütfedip bırakmış Türkiye yi kurtarmaya karar vermişler! Hanımefendiye bakılırsa durum bu. Nedir bu ya, kara mizah mı? Biz şunu çok iyi öğrendik bu ülkede hiçbir başarı cezasız kalmamıştır
KARAR OKURU 16 Haziran 2018 18:38
18
Süpersiniz
KAMil 16 Haziran 2018 00:04
Delikanlı gibi soruyorum cevap versinler, yazıda övülen şahıslar geçmişte ne yapmışlar hayatlarında bu millet için faydalı bir eserleri, hayat hikayeleri var mı? Erdoğan’ın şu ülke için yaptıklarını bir kenara bırakılarak demagoji cambazlarının peşine takılırsak geleceğimizi ertelemekten başka birşey yapmış olmayacağız. Muhalette Erdoğan kalibresinde bir insan yok kardeşim olsa gelin hep birlikte onu destekleyelim. Gerçekçi olun, siyaset şaka kaldırmaz, ibret almak isteyen ülkenin kayıp yıllarına baksın
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 23:59
Bir gün Muharrem İnceyi, birgün Akşeneri birgün Karamollaoğlunu güzelliyosun. Yani diyorsun ki.... Ak Parti'ye oyunuzu vermeyin de kime veriyorsanız verin.
KARAR OKURU 17 Haziran 2018 18:19
0
Muhalefetin tamamı güzel. Parlamenter sisteme tamam diyoruz.
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 23:44
Erdoğan’ın bu ülkeye yaptığı hizmet boş beleş demagojilere kurban edilirse yazık olur. Rahmetli Sabancı’nın bir sözü vardı, milyon dolar, milyar dolarların olsa ne olur? Bir Erdoğan kolay yetişmiyor ona sahip çıkalım, çünkü ülkesini ve milletini çok seviyor demişti. Elif hanımı Allah’a havale ediyorum
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 23:39
Nasıl bir adamın peşinden gittiğinizi, nasıl bir körlük içinde olduğunuzu anlamak için 97-99’da dönemin bakanı nami çağan ve SSK gen müd Kılıçdaroğlu’nun halkı nasıl perişan ettiği, nasıl beddualar aldıklarını savaş ay’ın a takımını tekrar baştan sona izleyin görün. Erdoğan resmen bu ülkeyi çöplükten çekip çıkarmış, millet çok iyi anlıyor. Biz nankör bir millet değiliz, geçmişi çabuk unutuyoruz
KARAR OKURU 16 Haziran 2018 00:46
40
Sadece şu sağlık sistemini düzeltmesi hatrına bile Erdoğan'dan vazgeçmem. Bin defa oy versem gene hakkını ödeyemem.
KARAR OKURU 16 Haziran 2018 01:33
2
pardon kılıçtaroğlu başbakan mıydı. Genel müdürler Hükümetlerin çıkardıkları yasaları ve yönetmelikleri uygularlar. Siz bilmiyebilirsiniz ama herkes biliyor.bırakın bu çamurları
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 23:38
Diyor ki, kaporta yaparak, tank/helikopter yaptım denilmez. Önce emeğe saygı duyacaksın sonra ben şunu daha iyi yaparım diyeceksin sonra da oy isteyeceksin. O beğenmediğin projeler için yıllardır ter akıtıyor insanlar. 70 - 80 yıl nefes alıp alıp somut bir katma değerin olmamış çıkmışsın yapılan güzel işlere çamur atıyorsun cumhurumun adayı. Bu arada yukarıda yazılanı görünce yazıyı okumayı bıraktım, niyet bozuk olunca gerisi teferruat, gerek yok.
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 23:12
Erdoğan'ı yeterince İslamcı olmamakla suçlayıp ezandan rahatsız olanlarla, anıtkabirde iman tazeleyenlerle birlik oldunuz. Saadet maadet bitmiştir benim için. İnşallah Fatih Erbakan parti kurur da oy verecek birileri çıkar.
KARAR OKURU 16 Haziran 2018 04:57
1
islam 15 asır öncesnin hükümleriyle yaşanmaz diyen adam önce tevbe edip şehadet getirsin o zamana kadarda islamı ağzına almasın
KARAR OKURU 16 Haziran 2018 15:56
0
saadet bitmişmiş sanırsın gömleği çıkarıp erbakanı satanlar bunlar değil. saadet sizin baraj yalanlarınız yüzünden seçim ittafı kurdu meclise girip sesini duyurmak için. hani barajı kaldıracaktınız yalancılar
KARAR OKURU 16 Haziran 2018 17:30
21
İctihatların değiştiği söyleyenden önce şehitler ölmez sözünden tiksinenler tevbe etsin. Uzun mücadeleler sonucu baş örtüsüne özgürlük getirenlerden önce bu yasağı savunanlar tevbe etsin. 28 Şubatçıları yargılayanlardan önce 28 Şubatçıları aday gösterenler tevbe etsin. Ezanı yasaklayan, camileri kapatan CHP'yle birlik olduğunuz andan itibaren İslam'ı ağzınıza almayınız.
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 23:03
Oylar Temel reise
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 22:54
Elif Hanım size teessüf ediyorum. Siz hiç Mehtap Yılmaz okumuyor musunuz? Şaka şaka...:)) Tebrik ederim cesaretiniz ve ferasetinizden dolayı. Yine gerçekleri haykırmışsınız...
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 20:54
Evet sürprizlere gebe. Saadetin nasıl alabora olduğunu göreceğiz.karşıtlık adına 53 kürt vatandaşın ōlümüne sebep olan d. Demirtaşı masum ilan etmek tabanda nasıl karşılık bulacak. Kendi tabanı yerden yere vuruyor, sen kahraman ilan ediyorsun. Asıl toplum mühendisliği budur.
KARAR OKURU 16 Haziran 2018 00:31
27
CHP'yle birlik olmayı islamcı tabana nasıl anlatacaklar acaba.
KARAR OKURU 16 Haziran 2018 00:32
3
Sende biliyorsunki bu hadise böyle gelismedi. Amac Hdp yi varaj altunda birakmak. Bir partiyi baraj alti birakmak siyasi bir oyun olabilir, gayet normal, Ama kan dökmeden !!!
KARAR OKURU 18 Haziran 2018 11:45
0
Hdp barajda kalmayacak. Halk doğruları biliyor. Kobani olayları araştırılsın diye meclise sunuldu. Ak parti oy birliğiyle red ett. İlahi adalet 53 kişinin ölümü üzerinden oy için şimdimi aklınıza geldi. Meclis işini yapmama nedeni neydi. Akıl tutulmasımı yaşıyorsunuz ne? Demirtaş çizgisi hep aynıydı. Çözüm sürecinde gözler önünde İmralı Kandile gönder arkasına gizlen tv gazetelerde yayın yap sonrada bakın bunlar terörist de. Birlikteydiniz zaten.
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 20:39
Doğruları yazın elinizi vicdanınıza koyun. Yarın mahkemeyi Kübra da o savunduğunuz ve parlatiginiz adamlarla haşır olmaya varsanız Durmak yok yola devam.
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 19:03
İslama müşrikler zarar veremedi peygamber döneminde.Düşman belliydi, o düşmana karşı mücadeleler yapıldı ve kazanıldı.İslama asıl zararı verenler omurgalı duruşu olmayan pirinç içinde yer alan beyaz taşlar yani içi dışı sinsilik ve samimiyetsizlik kokan MÜNAFIKLAR vermiştir.Bizim artık gözümüzü açmamız lazım.Bu yazıyı yazarken sadece Karar okuyanlardan ve yazarlarından bir tanesinin dahi yüregine hitap edebilrsem ne mutlu bana diyerek yazdım.Edirneden hakkariye elele tesettur eylemine katilan bu kardesnize ve magdur esine bunu reva goren zihniyetle Saa
Hüseyin Arslan 15 Haziran 2018 18:06
Yazınızda,"24 Haziran seçimleri sürprizlere gebe değil mi sizce de?" diye soruyorsunuz. "Başlamadan işi bitirme"peşinde olanların bulunduğu bir yerde "SÜRPRİZ"in anlamı ne olabilir?
KARAR OKURU 17 Haziran 2018 23:13
0
sanırım yanlış anlaşılmışsınız. Ama o fırsat verilmeyecektir bunlara.
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 17:36
HDP, İP, SP, ve CHP gibi partilerde fazla tenkit edilecek şeyler bulamıyorsunuz, vurun abalıya misali AK partiye yükleniyorsunuz. Çok yanlı davranıyorsunuz. Lütfen tarafsız olunuz. Bu kin nereden kaynaklanıyor, anlamakta zorlanıyoruz.
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 18:47
4
Iktidar eleştirilir muhalefet değil. Tabi AKP yönetiminde her yer havuz medyası olunca normali yerine getiren gazeteci sırıtıyor. Siz de haklısınız. AKPnin son döneminde yolsuzluk, adam kayırmacılık, bölücülük ve adaletsizlik hiç olmadığı kadar arttı. Akpye oy vermiş insanların belli bir kısmı da bundan rahatsız. AKP doğruları yaptığında Elif hanım hep destekledi. Şimdi yanlışlarını söylüyor ve doğru yapıyor. Umarım siz de görürsünüz yanlışları.
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 19:06
2
Nasıl oluyor tarafsızlık? Hadi söyleyin olalım.
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 20:09
4
İktidar da kim varsa güç yetki sahibi olduğu icin o parti eleştirilir. Hey CHP hdp saadet eğitimi niye bozdun mu dıyecez
KARAR OKURU 16 Haziran 2018 00:38
14
Yorum yayınlanmaz ama ben söyleyeyim. Anaakım medyadan tasfiye oldular. Sebep bu.
KARAR OKURU 16 Haziran 2018 05:04
0
16 yıldır iktidar olan gelinen noktanın müsebibidir ve haliyle o eleştirilir. bunu anlamakta zorlanıyorsanız idrak yollarında iltahaplanma var
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 15:58
Temel baskan, ve saadet gonulleri feth etti, bu secim de iki Parti Cok muhum biri hdp digeri saadet, stratejik dusunmek lazim,
.....bakış..... 15 Haziran 2018 16:27
2
STRATEJİ, farklı beyinlerin farklı planlarını , getirisi fark edilmiş sonuca , farklı yollardan ulaşılmasıdır...
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 20:14
1
Stratejik demek, Yani 2 oyun Var gozu kapali vermiyecen, ornegin Ben hayata hdp ye vermem derdim bir kürt olmama ragmen, ama bu secim de bence hdp Arti saadet kilit Parti, hdp nin en buyuk dusmani bana Göre kandil PKK
KARAR OKURU 16 Haziran 2018 00:24
0
Heryerde ve cok kisiler tarafindan saadet e baya bi ilgi ve iltifat var, Sanirim secime bir hafta kala da böyle devam edecek, görünür oki saadet yüzde 5 i zorlar gibi, Ben henüz kara vermedim
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 15:32
Sizin yandas medya dediginiz medya yazarlarindan ne farkiniz var?oy kapabilmek icin her turlu yuvarlanmayi yapan bir aday icin hukumetin projelerini kucumsuyorsunuz dalga geciyorsunuz.bu zaman kadar tek bir projesi olmayan olanlari yikmaya calisan herhangi bir makalesi olmayan adami bilge baskan diye bize pazarlamaya calisiyorsunuz..muhtemelen mollaoglu basa gelse kinadiginiz merkez medyada baskoseyi kapacaksiniz.yapmayin lutfen insanlar neyin ne oldugunu gayet guzel goruyor
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 19:13
1
Yazar insan değilmi de görmüyor sizin gördüğünüzü. Bırakın insanlar farklı düşünşün.
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 15:19
Gazetenin kafasi karısik bir okur kitlesi var belli.ak partiden bunalan ama yine de eli başka partiye oy vermeye yanaşmayan bir kesim bir de artik değişim zamani diyen bir kesim.. Benim anlamadigim şu..erdoğanin partisi bir iki dönem önemli işlere imza atti ülke düzlüğe çıktı kabul..peki son dönemde iflasa sürüklenen ekonomi aşıri değer kaybeden tl ve absürd dı ş politik yöntemler.yani bunlari görmezden mi gelelim
Hamza Ekinci 15 Haziran 2018 12:46
Köşenizde bile algı oluşturuyorsunuz,16 yıl sonunda Millet bahçesi yapacağız yuvarlanacaksınız,kıraathanede kek vereceğiz bunu hafife alıyorsunuz.Havaalanı bölgesinde Bakırköy,Bahcelievler,Küçükçekmece ilçelerinde ve İstanbulda yaşayan insanlar havalanı taşınırsa bu alan ne olacak imaramı açılacak rant mı oluşturacak betonamı dönüşecek diye kendi çevresinde tartıştı sorguladı bana göre iktidar bu bilinmezi netleştirdi ,duyarlı vatandaşı en yetkili makamdan Cumhurbaşkanlığından bilgilendirdi,siz ise hafife alıyorsunuz.
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 13:55
2
Acıbadem’de boş bir alan vardı, daha önce Üsküdar Belediye’si inşaat yapmak istedi yapamadı, mahalleli park istiyordu. Muhtarımız Mete Sertbaş 15 Temmuz’da şehit olunca belediye park yapacağız dedi onun adına. Bir de baktık ki sonunda yarısına bina yapmış. Seçim mi beklenmeliydi millet parkı yapacağız denmesi için.
Adalet Yakın 15 Haziran 2018 14:26
2
Her yerimiz iğrenç beton olmuş. Sokaklarda arabadan çok hafriyat kamyonu, beton mikseri var. Adam dalga geçer gibi çimde yuvarlanacaksınız diyor! 15 yılda İstanbul’da ulaşılabilir yeşil alan büyüklüğü kişi başına 1mtkareye düştü! Neden 15 yıldır o alanı büyütmedi de küçülttü!?!? Kendi yokettiği şeyi vaad eder mi insan!?! Bu nasıl bir şaşkınlıktır!?!?
Mahsuni 15 Haziran 2018 17:08
0
En yetkili merciler dolar 2,200 iken kontrol altinda sorun yok dediler , 3200 sorun yok kontrol altinda dediler 4200 sorun yok kontrol altinda dediler ..Bugun dolar 4750... Ne demeli acaba ?
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 19:08
0
ne diyecekler , bu seviyeleri kabul etmiyor ve inanmıyoruz, diyorlar,daha ne desinler...
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 12:37
Ülkem adına üzülmesem, şu mübarek günde Allah hepinize Reis siz yönetim nasip etsin diye dua edecegim. Bu ülkedeki problemlerin tek sebebinin Reis olduğunu zanneden siz ınsanlara şaşırıyorum.Gitmesi için dualar ettiğiniz vatanına aşık bu adam elbette bir gün gidecek, o zaman millet herşeyi daha iyi anlayacak, ama iş işten geçmiş olacak. Adalet arızalıymış, sanki eskiden değildi, bu sistemde kim gelirse gelsin hep problem devam edecektir.Kaynağı kuran olmayan anayasaya göre,hangi toplumu idare edersen et, sıkıntı devam edecektir.
Mahsuni 15 Haziran 2018 17:04
4
16 senedir bu ulkeyi sener sen yonetmiyor, kimi suclayalim acaba..? Akp 16 haftadir bu ulkeyi yonetiyormus gibi hava yaratmayalim....
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 19:17
2
Bu ülke 'reis' e alternatif üretemeyecekse vay halimize. Önemli olan reis değil memleket sayın okur.
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 12:36
Temel Beyi 2 aydın takip ediyorum. 4 seçimdir oy verdiğim partimden istifa edip Saadet Partisine geçtim. Şimdiye kadar ne kandırılmışız bee
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 12:22
Parti çalışmaları için asılan bayrak afiş ve flamalar görüntü kirliliği, gezen arabalarda ses kirliliğinden başka bir şey değil. Allah aşkına kim bunlara bakıpta oy veriyor. Devletten alınan seçim yardımıyla okul yaptıran veya devlete arge çalışması yapması bağışlayan bir parti olursa oyumu ona vereceğim.
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 12:20
Evet net ve doğru
hilal 15 Haziran 2018 12:05
merhaba! saadet dahil tum partiler toplumu sahte demokrasi dinine entegre etmek icin yogun bir gayret icerisindeler.ve en kotusude bunu yaparken verdigi mesaj ile tum bu sahte dinleri reddeden aziz islami referans gosteriyorlar.bunun vebali cok buyuktur. islamin toplumsal emir ve yasaklari ile demokrasinin ilkeleri birbiri ile asla bagdasmaz. bizler muslumanlar olarak; menfaatimiz geregi tercihimizi islamdan yana yaptik ve diger tum yeryuzu kaynakli sahte ilah ve dinleri reddettik ,tavsiye ederiz.iyi bayramlar dileriz.
halil 15 Haziran 2018 15:16
2
İslamda demokrasi yok öylemi ne var ?
demir 15 Haziran 2018 15:37
5
islamı tek kişidemi buldunuz siz şeçiminizi bir kontron edin islam mahallesinde tağut bulmuş olabilir insan
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 19:19
1
AKP demokrasi dışı bir sistem mi vaadediyor? Öyleyse açıkça söylesin de bilelim.
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 11:36
Burada Muhaliflerin cirit attığını ve çoğunlukta olduğunu bilerek yazıyorum.Chp zihniyetinden çok çektik , Hdp bir terör örgütünün partisi . Dargınlık satıp , alınganlık yapıp kimlere hizmet edebileceğimizi unutmayalım . Cumhur ittifakı Saadet partisine istediği milletvekili sayısını verseydi bugün acaba nerde olacaktı ? Diyecem o ki benim de bu Iktidarın bazı uygulamaları hoşuma gitmesede son defa CUMHUR ITTIFAKINA verelim
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 13:12
2
O son defalar hiç bitmez. Her seferinde bir bahane bulunur.
musto 15 Haziran 2018 15:07
1
iMANI olmayanın dini'de olmazmış adamlar ERBAKAN hocayla BİR defa iktidara geldiler O kısıtlı imkanlarla KIBRIS'I kurtardılar savunma sanayi ve haşhaş işleme tesisini kurdular yapılan hataları başkalarının üzerine atma huyundan vazgeçin aklınızı ÜLKEYİ,daha ileriye nasıl taşıyabilirize yorun.
Mahsuni 15 Haziran 2018 17:21
4
Hdp teror orgutu partisidir demeniz anayasa ya kanun lara ve ulkeyi yoneten insanlara hakarettir .....onlarin imzalariyla tasdik edilmis bir legal partidir 6 milyon insanin oy verdigi bir partidir........
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 20:42
4
Mahsuni, HDP'ye hakaret etme. PKK kızar sonra.
KARAR OKURU 17 Haziran 2018 16:01
0
11.36 yemezler artık. Halkı kandırdınız.
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 10:45
Dün ankara Kizilayda partilerin (ak parti disinda) seçim çadırlarinı dolaştım. Ak parti çadırında gelen geçene nefretle bakan bir iki kişiyi görünce oraya girmedim. Saadet çadırında 30 lu yaşlarda son derece beyefendi, saygılı bir görevli hoşgeldiniz dedikten sonra cadirlarina uğramış olmamdan dolayı nazikce teşekkür etti ve hazırladıkları tanıtım brosurlerini saygı ile takdim etti. Ben kolay gelsin deyip ayrılırken de parti logolu birkaç şeker ikram etmeyi unutmadı. Bunlar yarın iktidar olsa devletin tek kuruşuna el uzatmaz dedim. Bu günlerde millet
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 12:45
24
Propagandanin da boylesi. :) Beni gecerken yolumdan cevirip dovduler deseydin bari... Daha dramatik olurdu. :)
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 12:48
29
hahaha yav he he nefretle baktilar. :)) Ne yapacaginizi sasirdiniz iyice. :))Nerden anladilar Ak partili olmadigini, alninda mi yaziyordu? yazmim diyorum. bunlari gorunce dayanamiyorum.
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 10:42
Yaklaşık 300 kişinin katıldığı Akşener'in Mardin mitinginde korumaları programın başında gazetecilerin platforma çıkıp fotoğraf çektirmesine izin vermedi ,muhterem E Çakır'dan bunun" hikmetli" açıklaması olabilir düşüncesiyle bir müstakil yazı bekliyoruz, özgürlük, serbest seçimler , iktidar ..vb.çercevede...
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 12:49
30
hahaha kesin iktidar yollara kamyon cekmistir. :)
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 13:57
2
Ha ha ha (acı bir şekilde). OHAL kalktı mı?
#YETMEZ AMA EVET! 15 Haziran 2018 10:35
e mitingi başlatan saadete tebrikler. memleket "kalabalıkla gövde gösterisi" tarzını bırakmalı. salonlar stadyumlar yeter. bu ilkel, gürültücü, müsrif, kavgaya ve istismara açık propaganda usulü terk edilmeli. artık Saadet vakti.
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 09:13
Karamollaoğlu, Fatih Altaylı'nın sunduğu programda seçimle ilgili konuşuyordu. Atak helikopterini bizim üretmediğimizi, tank ve uçak yapmadığımızı, insansız hava araçlarının merceğinin dışarıdan geldiğini söyledi. Diğer tespitlerine katılmakla birlikte insansız hava araçlarının görüntü sistemin Aselsan tarafından yapıldığını okumuştum.Bu sebeple ikilemde kaldım. Sonra reklam arasında Karamollaoğlu %98 oranında yer yapımmış diyerek hatasını düzeltti. Siyasetçilerimizin böyle dürüst olmasını istiyoruz.
Cengiz 15 Haziran 2018 14:33
36
Arayıp yanlışını söylemeleri mi gerekiyordu yoksa o iddia etmeden önce araştırması mı.. cidden bir güruhun ciddi zihni sıkıntısı olduğu çok açık. 25 haziranda sıkıntısını biraz daha arttıracağız, şimdiden birbirinizi teselli etmeye başlayabilirsiniz.
Karar 1 15 Haziran 2018 18:40
1
Bop başkanıyım/ bop başkanı olduğu iddia edenler namerttir. Mavi Marmarada Filitine yardıma gidenler için: Kılıçtaroğlu giderken sana mı soracaklardı ben izin verdim/ devrin başbakanına mı sorup gittiniz gitmeseydiniz. Sayın netanyahu siz öldürmeyi iyi bilirsiniz/ Benim sözüm İsrail halkına veya Sayın Netanyahuya değildi ben moderatöre söyledim. Dini güncellememiz gerek/ Din kuralları tabi ki değiştirilemez. Erken seçim yapmak ülkeye ihanettir/ Erken seçim gerekli olmuştur.
Karar 2 15 Haziran 2018 18:40
0
Ülkedeki sorunları dış güçlere bağlamayı doğru bulmuyorum/ Ekonomimizi dış güçler çökertmeye çalışıyor. Bedelli askerlik şehitlerimize saygısızlıktır/ Bedelli askerlik gerekli olmuştur. İzmir Adnan Menderes Hava limanını ben yaptım. Isparta Süleyman Demirel Üniversitesini ben yaptım. Cengiz bey Erdoğan’a dün söyleyip, bugün inkar ettiklerinin hesabını sordun mu? Bunları sindiren sizlerin akıl sağlığı yerinde bizim değil..!
KARAR OKURU 16 Haziran 2018 19:09
12
Karar 1, bopun ne zararı vardı? Üç eş başkan arasında Türkiye'nin görevi kadın hakları ve demokrasiydi. Diğer eş başkanlar(İtalya ve Yemen) payına düşeni yaptı mı bilmem.
KARAR OKURU 16 Haziran 2018 22:44
0
18.40 BİRİNE ÇARKÇI MI DEDİN :))
HACI MURAT 15 Haziran 2018 09:01
Bu kadar parlatmadan sonra Temel Bey'in %1'i garantilediği söylenebilir.
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 09:18
4
Haya sıyrılmış inmiş, öyle yüzsüzlük ki her yerde, Ne çirkin yüzleri örtermiş, meğer o incecik perde , Vefa yok, ahde hürmet hiç, lafe-i bi medlul, Yalan raiç, hiyanet mültezem, heryerde hak meçhul, Ne tüyler ürperir ya rab, ne korkunç inkılap olmuş, Ne din kalmış ne iman, din harab, iman türab olmuş
Mahsuni 15 Haziran 2018 11:43
3
%1 okulundan mezun olup ta mezun oldugu yeri kucumsemek Ne kadar ahlakli acaba...! %1 dediginiz yer baba ocaginiz....
Mahsuni 15 Haziran 2018 11:54
2
Besle kargayi oysun gozunu misali .....
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 12:50
3
@09:01 cok zalimsin. :)))
Adalet Yakın 15 Haziran 2018 18:03
1
99% olup yalancı olmaktansa olmaktansa 1% olup dürüst olmak yeğdir.
Salih 15 Haziran 2018 19:12
3
Dogruyu savunanlar tarih boyunca suruden ayrilan tek insanlardir, ilim insanlari, peygamberler, fikir insanlari...
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 08:39
Sayın Elif Çakır'ın,"Müzmin muhalif bir muharrir olarak muhalefet partilerine o kadar eşit yaklaşıyor ve köşesine taşıyor ki, geçen yazısı M Akşener'e,bugünkü T Karamollaoğluna ,sonra M İnce'ye ve daha sonraki yazısı da tâbi ki "serok Selo" ya yönelik olacaktır".Yüzünde görevini hakkıyla yapmış olmanın mutluluğunu okumamak mümkün değil!!!!!!!
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 12:55
2
@ birileri bugun cok formda. :))
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 13:59
1
Osman Kavala.
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 08:19
Durumsal farkındaliğın farkına varmak çok farklı bir şey.
Mustafa Demirok 15 Haziran 2018 08:08
Her nefis ölümü tadacaktır kutlu prensibince SAADET doğmuş büyümüş ve ölmüştür. Yapılan şey fitne ateşine odun taşımaktır. Gün birlik beraberlik günüdür. Etrafımızı Haçlı köpeklerinin silahları askerleri teröristleri sarmıştır. Bizim konuştuğumuz yazdığımız şeylere bakın. Namuslu vatandaşlar OHAL'den neden rahatsız olur ki? Neyi yazamıyorsunuz, hangi küfür'ü yapamıyorsunuz?
Aziz Ali Aslan 15 Haziran 2018 10:31
5
Boş ezberler bunlar. Krallık mı kuruyoruz? AKP vahiyle mi gönderildi. Demokrasilerde ülke bir partiye tapulanır mı? Biri gider, biri gelir. Bunun adı demokrasidir. Birey olmak başka, sürü olmak başka.
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 10:31
3
Madem OHAL iyi bir şey CB niye kaldıracağına dair söz verdi?
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 12:55
2
08.08 eh akp de, doğurulmuş, büyütülmüş, kendini hasta etmiş, akıl ve melekeleri dümura uğramış hasta yatağında yatmaktadır. ilaç, derman kar eylemiyor. Netice kaçınılmaz mı demekistiyorsunuz.
Hasan Basri 15 Haziran 2018 07:59
Temel dedeyi tv de izledim. Bu adama karşı önyargılarımı yıkıldı. Adam çok tatlı şirin ve ikna edici konuşuyor. Çözüm önerileri de çok makul geldi. İlk defa sağ bir partiye oy vereceğim
KARAR OKURU 16 Haziran 2018 01:47
5
Temel beyi tvde izledim. Kafa karışıklığımı gidermeme çok yardımcı oldu. Artık kesinlikle saadete oy yok.
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 07:55
Elif hanım biraz fazla havalanmışsınız gibime geliyor, sizde bir yandaş olmuşsunuz hemde Temel Karamollaoğlu'nun..
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 10:50
12
Ben Elif hanımı temel beyin yandaşı değil iyiliğin, dogrulugun, durustlugun, ahlakın, nezaketin yani insanlığın yandaşı olarak gördüm bu yazısında.
Mahsuni 15 Haziran 2018 11:50
2
bu dunyada SP sine laf cakan en son insan akp li insanlar olmali hic unutmayinizki orasi sizin baba ocaginiz...
KARAR OKURU 16 Haziran 2018 19:04
0
Dürüstlük önemli tabi. Her yeri kendini gazeteci sanan KABA saba insanlar kaplamış. Yazar TAŞı sıksa suyunu çıkarır gazetecilikte.
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 07:52
25 haziran sonrasi ne yapcan?
KARAR OKURU 16 Haziran 2018 22:49
0
ÇOK, ÇOK DAHA ÖZGÜR BİR ORTAMDA YAZILARINA DEVAM EDECEK. NE YAPSIN
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 07:39
Temel Hoca'nın dili iletişimi harika.
Özgür Ataç 15 Haziran 2018 07:37
Çok müthiş tespitler,kaleminize sağlık. Ancak AK GÖZLÜĞÜYLE BAKANLAR, hemen hakaret, eleştiri ve iftira yağmuruna tutacaklar sizi. Yazının geneli somut verilerle kanıtlanmış zaten. Bunu bile eleştirenlerin KEK beyinli olduğunu düşünüyorum
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 10:52
1
Eee kek bedava olunca bir kısmımiz üzerine şimdiden atlıyoruz.
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 07:33
Bu ülke bu iktidar tarafından çok kötü yönetiliyor ve bu millet 16 yıldan beri bunun farkına varamıyor,her seçimde tekrar seçiyor.Hastaneleri şifahane yaparak sağlık sorunlarını çözecek olan "mantık"şu soruya nasıl cevap verir acaba? ABD ve AB nin yöneticileri bu ülkeyi bu kadar kötü yöneten Erdoğan dan,pkk ve fetö terör örgütlerine açık destek verip darbe yaptırarak bizi kurtararmaya çalışıyorlar öyle mi? ABD bu ülkenin kötüyönetilmesinden neden bu kadarrahatsızolmuşolabilir ki?ABD,bu ülkenin iyi yönetilmesini bu milletten daha çok isteyebilir
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 12:03
34
Boşuna uğraşma reis ak Parti kazanacak.
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 07:20
Chp liler de saadet p. Güzellemesi yapıyor niyeki!
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 08:35
5
Chp liler de Allah bir diyor. Merak ediyorum ona itirazıniz ne olacak.
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 14:16
1
Siz 16 yılda dindar insanları yozlaştırdınız, Saadet 2 ayda CHP lileri dine yaklaştırdı. Çakmaya aslın arasındaki fark bu...
KARAR OKURU 16 Haziran 2018 19:05
1
En son CHPli adaylar ezanlar inlemesin üstümde diyordu.
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 07:01
ben ilk kez türklerin de ortak aklı kullanabildiğini işbirliği yapabildiğini gordum.dedeye de aksenerecde kilicdarogluna da tesekkur ederim.
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 05:49
Bu seçimlerde asıl dip dalga şu sorulara verilen cevapta yatıyor: FETÖ ile mücadeleyi kim yapabilir? 15 Temmuz gecesi milletimizi sokaklara çıkararak şanlı bir direniş destanı yazdırabilen Erdoğan mı? Yoksa "Amerika'dan telefon geldi, Gülen usulüne uygun istenmemiş" polemiğine sarılan aday mı? Büyük güçlerin rekabet alanı halindeki Suriye ve Irak'ta "PKK terör koridorunu" kim ortadan kaldırabilir?
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 07:54
4
eğer fetullahın gerçekten iadesini istiyorsak bu durumda İnce daha doğru tercih. Yoksa fetç dünyada büyüyor biz de seyrediyoruz.
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 08:38
2
Feto ile en iyi mücadeleyi ne istedilerde vermedik diyenler degil en başından itibaren karşı olanlar, pkk ilede osloda dolmabahcede yapılan görüşmelere karşı çıkanlar yapar.
musto 15 Haziran 2018 15:21
0
BASRA harab olduktan sonra doğru yolu buldular ama kaynaklar tükendi.
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 15:43
1
05:49 Tutturmuşsunuz bir FETO ve PKK. Ikisininde başı dışarıda. Ama siz içerden durmadan normal insanları terörist diye etiketlediniz. Yeter artık, bölücü sizsiniz. Ülkeyi ikiye böldünüz.
KARAR OKURUS.Ç. 15 Haziran 2018 03:23
Saadet partisinin her kesime hitap eden bir anlatım siyaset tarzı var doğrudur umarım değişmez, bugün siyasetin geldiği nokta, adaletin birilerine göre olduğu, eleştirinin bile hazmedilemediği, insanların partilere göre ayrıştırıldığı bir tablo.umarım bu kutuplaşmalardan uzak sakin bir seçim geçiririz.eskiden yüzü gülen sıcak kanlı insanlardık, şimdi ne oldu da taş duvarlar gibi soğuk yüzlü olduk.birbirini anlayamayan bir millet olduk.
yavuz can 15 Haziran 2018 02:56
Akp, Turkiye icin bir sansti! Cok iyi basladilar mukemele yakin bir kadrosu vardi. Ulkemize ilk 8 sene icinde guzel ve hayati onem tasiyan hizmetlerde yaptiar. Ama her ne hikmetse Ustalik donemiyle baslayan duraklama devri, partiyi taninmiycak hale getirdiler. Kibir ve makam hirsi eklenince parti benligini kaybeti. Tabiki Akp bununasil basardi emin olunki ben bilmiyorum. Temel bey e gelince soylemleri gercekten super, samimiyse Insallah karsiligi bulur. Bence bu guzelim ulkeye yapila bilcek en buyuk hizmet Akp in elinden bu guzelim Ulkeyi kurtarmaktir.
KARAR OKURU 16 Haziran 2018 01:53
3
Fethullahçılar partiden uzaklaştı. Tuzluklar gitti, çok da güzel oldu. İlk geldiğinde pek ısınamadım ama 2013 sonrası Ak Parti'yi çok sevdim.
Burak Şahin 15 Haziran 2018 02:38
Bu yazıyı ben pek gazetenin çizgisine uyduramadım. Hisler ön planda. Yorum yok. Bol yönlendirme var. Yönlendirmenin de neye olduğu belli değil, genel kanaat "ben de bilmiyorum ama güzel şeyler olacak gibi". Yani motivasyon için bu kadarı yeterli mi gerçekten? Ben açıkça söyleyim, yeminliyim oy kullanmayacağım ama insanları da bu şekilde yönlendirmeye çalışmanızı pek etik bulmadım çünkü pek elle tutulur bir şey sunulmamış yazıda. Yani Temel Bey amcaya özel bir gıcıklığım falan yok yanlış anlaşılmasın.
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 08:40
0
Her şeyi anlarım ama kendi kaderimizi belirleme noktasinda müspet ya da menfi oy kullanmamayı anlamam
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 11:00
2
Sevgili kardeşim ak partiye oy vermeyeceğin anlaşılıyor ama diğer parti ve adaylar da bu ulkenin partisi ve insanlari, dusmanimiz degiller, illa ki içlerinden birini kendine yakın hissedersin ona ver ama lütfen oy vermemezlik etme. Bunu çocukların için yap ...
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 01:46
Kaleminize sağlık muhteşem bir yazı olmuş bu zamanda sizin gibi yazarların olması sevindirici güzel ülkem adına daha önceki bütün seçimlerde AKP oy vermiş bir seçmen olarak bende toplumu kutuplaştırmak yerine sürekli birleştirmeyi telkin eden sonuna kadar Adalet hukuk eşitlik diyen Bilge Dedeyi destekliyorum yolu açık olsun..
PKK, Suruçta Ak Partili vekilin kardeşini katlediyor Temel Bey: "Sürekli söylüyoruz; bir muharebe içinde değiliz seçim yarışındayız. Kutuplaştırmayın, kamplaştırmayın, kin ve husumet dilini terk edin!" diye açıklama yapıyor. Katleden CHP değil, İyi Parti değil, katleden terör örgütü PKK. Önce terörü bir lanetle Temel Bey. Sosyal medya seni yoldan çıkarmış... Aklını başına topla...
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 02:47
3
Kınaması sizin için birşey ifade edecek mi ?
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 02:57
1
Olayin icyuzunu ogrenmeden baslamissin saydirmaya, sonra mahcup olacaksin..
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 06:25
5
A Haberi acilen bırakmalısın
Özgür Ataç 15 Haziran 2018 07:41
2
Adam doğru söylüyor işte savaş istediniz savaş çıkardınız, sonucu da bu işte, adamın dediği doğru çıktı bence siz aklınızı başınıza toplayın ama akıl da kalmada ki sizde
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 07:54
1
Aşiret olayı. Geniş bakın
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 07:59
0
Esnaf ziyareti sırasında çıkan çatışma.Her iki aileden ölenler var.Yazıktır hemen burdan siyasi malzeme çıkarmaya kalkmayalım.
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 08:53
2
hadi oradan bu milleti bu duruma getiren baştakiler milleti alesekamplaştırarak oy kapmaya calışıyorlar pkkyı bu duruma getirende maalesef bu iktidar pkk hendek kazıp bomba yerleştirirken bu iktidar neredeydi
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 17:39
9
yorumcumuz a haberi acilen bırakmalısın demş nereye başlasın fox ve halk tv yemi
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 01:29
Parlat bakalım Elif Hanım parlat çakma bilgeyi, alacak boyunun ölçüsünü 1 hafta kaldı sabır.
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 02:33
10
Bu Temel'in kaderi böyle. Ya haksız yere katil derler, ya da haksız yere Bilge derler... İkisinin de aslı astarı yok. Ne katildir, ne bilge...
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 03:04
3
Adam en temel hakkı olan seçilme hakkını kullanıyor, ki daha önce de seçilip ülkeyi harap etmemiş, bu öfke niye?
Salih 15 Haziran 2018 01:25
Islamcilarin hastaligi, liberal ve Democrat guclerin destegi ile iktidar olduktan sonra, ilk once demokrat-liberalleri tirpanlamalari. Misir'da boyle oldu, akp ayni seyi yapiyor. Altan kardeslerin akp icin yazdigi destek yazilari ortada... Mesala ben basortusu serbestisi icin verdigim imza destegi aklima geliyor. O yillarin magdurlarinin bugun vicdansizlik olcusunde adeletsizlik sozculugunu gordukce gulumsuyorum... Naif halime tabiii..
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 03:16
2
Merve Kavakçı'nın Nazlı Ilıcak'la ilgili manidar suskunluğu...Hayal kırıklıkları bir değil ki. Neyse ki tutunacağımız güzel şeyler de var, vicdan sahipleri de var, Cihangir İslam, İbrahim Kaboğlu gibi.
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 01:20
28 Şubatı atlattık, 27 Nisan e muhtırasını atlattık, 367 krizini geride bıraktık. Bugünleri de geride bırakırız Allah’ın izniyle... Büyük yolsuzluk operasyonu... Halk Bankası... İmparatorluğun çöküşünü izlemek... Ellerini ovuşturan Ricciardone! Vay anam vay! And olsun sizleri de aşarız.
Burak Şahin 15 Haziran 2018 02:45
2
Ya ben şu halk bankası olayına kızanların gaza getirildiğini düşünüyorum. Bize kaçak göçek iş yakışmaz, ama memleketimiz sözde dava uğruna katakulli iş yapanlarla doldu. Ben en son bu olayı da bu kefeye koydum. Kapalicarsidan; cari açık kapatmayla, ülkeler arası ticaret yapmayla devlet mi kalkındırılır? Sisteme uymuyoruz, emniyet şeridinden gidiyoruz, ceza yiyince ağlamamamız lazım. He sistemi beğenmezsin o ayrı, o zaman alırsın saatini de yarım saat ileri, zamanında k. Korenin yaptığı gibi yaparsın şeklini kendince
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 04:31
2
tabi canım bu kafayla münker-nekiride aşarsınız siz. 28 şubattı sen bide hala içerde olan 500 müslüman sor bakalım atlabilmişlermi
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 07:55
3
28 şubattan 500 kişi içeride yatıyor diyen muhtemelen o dönem 28 şubatçıydı. Çünkü 5 kişi bile yok içeride.
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 01:20
Türkiye bir darbe sürecinden geçmektedir. Ve bu darbenin arkasında Gülen Örgütü ve paralelleri var. Duaları kabul olsaydı Gülen Örgütü’nün ve ‘Uzun Adam’ ölseydi böylesi darbe sürecine girmezdik her şey fıstık gibi olurdu, değil mi? Ama olmuyor ne beddualarınız kabul görüyor ne de dualarınız makbul... Neyse...
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 15:33
0
Ya hadi ordan diyeceğim ama terbiyem müsait değil. Bir tanesinde de iktidarın hatası olsun be. 16 yıldır yönetiyorsunuz he şeye bir bahane. Durmadan bir başkasını suçlayandan hükümet mi olur? Olursa bizdeki gibi olur.
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 01:15
Saadet partisi güzellemesi yapmaktan bıkmadın mı?Siz de muhalefetin söylemlerinin tutarsız,içi boş ve ülkeye bir yararı olmadığınızı biliyorsunuz.Erdoğanın karşısına birini çıkarmaya ve muhalif olmaya çalışırken çok komik oluyorsunuz.Mutlaka kızmaya hakkınız olabilir fakat kendinize bu kadar yazık etmeyin
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 02:35
5
Kendine yazik etmedigine gore, bir belediyede is kapmis olmalisin. Hadi yine iyisin... Simdi elerini acip bit kat bir araba dileme zamani... Birde teyze kiziyla evlenirsen keyfine diyecek olmaz...
Yazar Bilal Yavuz 15 Haziran 2018 01:10
SAADET Partisi Ümmetçi... Ohalde SAADET için Diriliş vakti...
KARAR OKURU 16 Haziran 2018 00:01
0
Bende saadet diyecegim bu secim, Bana daha samimi geliyor
Tufan Karahançer 15 Haziran 2018 01:05
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu: İHA ve SİHA’larda dışarıya muhtacız. Sadece programını yapıyoruz. Fatih Altaylı: Reklam arasında İHA ve SİHA’larla alakalı bilgi geldi. Temel Karamollaoğlu: İHA ve SİHA’ların yüzde 98’i yerli üretim diyor arkadaşlar, doğru.
Abdullah 15 Haziran 2018 05:10
2
%98 lik kısmını saymalarina gerek yok yapamadıkları %2 kısmını söylesinler bakalım kim halkli
Tufan Karahançer 15 Haziran 2018 01:00
2003 yılından bu yana ilmek ilmek ördükleri, nakış nakış işledikleri, önce tezlerini ortaya atıp sonra altını doldurmaya çalıştıkları ‘diktatör Erdoğan’, ‘tahammülsüz’,  ‘sinirleri bozuk’ imajının bir kez daha ellerinde patlaması ve ortaya koydukları diktatör imajının yara alması. Öyle ya. Ne yapsalar olmuyor. Erdoğan’ın kumaşı diktatörlük için tutmuyor, tutmadıkça da sinirler her geçen gün biraz daha bozuluyor. 
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 03:23
1
Yaratmaya çalıştıkları imaj ellerinde nasıl patladı, somut örneklerle izah edebilir misiniz? (Bu arada benim bu imajla ilgili herhangi bir fikrim yoktur)
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 04:32
3
aynı şeyleri kopyala yapıştır yapma bari trol
Tufan Karahançer 15 Haziran 2018 00:58
Tarif edilen güçlü liderlik profiline de Erdoğan dışında uyan bir kimse yok bu ülkede. Öyleyse yapılması gereken belirli bir süre için, mesela beş yıllık bir süre için, Erdoğan’a geçici olarak bu yetkilerin verilmesi. Daha sonrası için daha risksiz bir yönetim yapısının teminat altına alınması.
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 03:01
3
Güçlü lidere değil, güçlü ülkeye, adil ülkeye ihtiyacımız var!!!
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 06:44
2
Onaltı yıldır uzaylılar'mı yöneti ülkeyı.beş yıl Erdağan yönetsin diyorsun
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 00:54
Benim için öyle ilk kez ssaadete oy vereceğim :-) sonucu bende çok merak ediyorum
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 03:44
2
Sonuç önemli değil, önemli olan katılmak:))
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 00:44
Elif Hanım siz ve Karamollaoglu gibiler de olmasanız biz Müslümanlar tek çareyi sol seküler bir dünyada arayacağız. İyiki varsınız. Bir imam.
Burak Şahin 15 Haziran 2018 02:26
9
Imam kardeş bulunduğun konumu kötüye kullanma, özelini işine karıştırma! "İşine" diyorum çünkü Allah rızasını gözettiğin bir hâlde, böyle bir paylaşım yapma gafletinde bulunmazsın diye düşündüm.
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 08:49
1
Sayın 02.26 aynı duyarlılıģı camii de aćıkça propaganda yapanlar için de bejliyorum kardeşim.
Milletimizin desteğiyle bu seçimlerde Saadet partisi çok büyük bir oy patlaması yapacak İnşallah. Oyların bölünmemesi için herkesi Saadete bekleriz. Saadet partisine oy versin vermesin herkesin bayramını kutlar nice güzel bayramlar dilerim.
İNŞALLAH bilge insan Temel Bey bu ülkenin geleceğinde söz sahibi olur. Özellikle mütedeyyin camiadan, nefret dilini reddeden, kucaklayan, kutuplaşmayı dert edinen, bize kardeşliği tekrar hatırlatan ve bunun için elinden geleni yapacak olan bir lidere ihtiyacımız var. Umarım hatırı sayılır bir oy alır da, hamaset edebiyatından medet umanlara mesaj olur. Ak Partili arkadaşlarında artık ne olup bittiğini nereye gittiğimizi görmelerini diliyorum. Ne olur siz de kulak verin bu çağırıya; size ihtiyacımız var.
Salih 15 Haziran 2018 00:18
Bu ülkeyi kurtarsa mühendis kökenli ve ekonomi bilen biri kurtarir. İmam hatip neslinin toplum nazarında çok büyük bir beklentisi vardi. Sol kökenliler bile saygı duyardı bize. İmam hatipli demek dürüst, adil, namuslu demekti. Başta Peygamberimiz SAV. olmak üzere, Hz Ömer İmam Azam Ebu Hanife gibi birçok orneklerimiz vardı. Bunların hepsini silip attı siyaset uğruna. Bugün muktedir olan ne adil, ne dürüst, nede akpak. Ekabirlik iliklerine kadar işlemiş bir adım sonra peygamberlik rüyası görmeye baslayacak. Yazık yazık böyle bur nesli kirletmek çok yazık.
Burak Şahin 15 Haziran 2018 02:47
3
Abi Allah razı olsun özüme de tercüman olmuşsun
..... bakış..... 14 Haziran 2018 23:54
Sevgi , Akıl , Adalet ,Demokrasi, Ekonomi, Toplum ....... bu birliktelik ile yola çıkıyorsa bir akım, sosyal demokrat ile merkez sağ yolunda fikirleri birleştirebiliyorsa , bir vekil adayı prof. cihangir islam, sn. kılıçtaroğlu ile 400 km. yürüyorsa, bir vekil adayı dr. a. sevim yaptığı söylemle , hdp vekili filiz kerestecioğlunu tv.de ağlatabiliyorsa eğer, ideolojik kalıpları gençlere elinin tersi ile ittiriyorsa , tam ortadan ayrılmış toplumun , tek yürek olması çok yakındır... herkese mutlu bayramlar.
KARAR OKURU 14 Haziran 2018 23:51
Bütün bunlar seçim sonucunu değiştirir mi bilemem ama AKP'nin eteklerini tutuşturduğu aşikar. Son 24 saatte Erdoğan, Şimşek ve Yıldırım OHAL'in seçimden sonra kalkacağını ifade ettiler. Birincisi size niye inanalım? Tutarsızlığın sözlükteki karşılığısınız. İkincisi neden şimdi kaldırmıyorsunuz, elinizi tutan mı var?
KARAR OKURU 14 Haziran 2018 23:39
Bu millet bu numaraları, göz boyamaları ve ucuz reklam anlayışını, ince ince toplum mühendisliği çabalarını yemez ELİF ÇAKIR. OHAL'in neden var olduğunu da, Erdoğanın neden hedefte olduğunu bu millet gayet iyi biliyor. Bu ülkeye hiç olmadığı kadar bağımsızlaşma yoluna sokan Erdoğan'ın kıymetini sizler unutmuş olabilirsiniz ama bu millet; yapılan hizmetleri, geceli, gündüzlü fedakarlıkları, özgürlükler alanındaki genişlemeleri asla unutmaz. Siz rahat olun
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 08:28
2
sizin şu lafınız var ya bu millet biliyor bi millet unutmaz .16 nisan yalanlarını da bu millet unutmaz..siz her türlü yalanı kabul ediyorsunuz...bizden bu milletteniz ve biliyoruz..aklımızı kaybetmedik ve bir adama körüne körüne bağlanmayı reddettik
KARAR OKURU 15 Haziran 2018 09:22
2
neyse reis kıraathaneler yapacak korkmayın fabrika falan yapıpta sizi calıştırmaz sizi kimse kandıramaz uyumaya devam iyi geceler
KARAR OKURU 14 Haziran 2018 23:36
süprizlere gebe demek doğru değil süpriz değil artık akpnin gitmesi bağıra bağıra gidiyor hemde
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN