Back To Top
“Taşımayla başka yerlerden getirilmedik, kendimiz isteyerek geldik”

“Taşımayla başka yerlerden getirilmedik, kendimiz isteyerek geldik”

 - Son Güncelleme: 13.06.2018 Çarşamba 10:03
- A +

İYİ Parti’nin Elbistan mitingindeki Ülkü Hanıma sorduğum soru sadece şuydu:
“Daha önce hangi partiye oy vermiştiniz?”

Ülkü Hanım “MHP’li” olduğunu söylemekle kalmadı, devamında da başlığa çektiğim sözleri söyledi.

Ülkü Hanımın, ismini vermeyen arkadaşı ise, mitingi çeken TRT ve haber ajanslarının kameralarını işaret ederek şunları söyledi.

“Geliyorlar çekiyorlar ama göstermiyorlar. Oysa biz buradayız. Üstelik taşımayla, rica ile minnet ile getirilmedik, gönüllü geldik, hepimiz. Ama onlar bizim partimizi, Cumhurbaşkanı adayımızı görmezden geliyorlar.”

“Yazacak mısınız?” diye sordu.

“Elbette” dedim.

***

Ülkü Hanım ve arkadaşının ‘bizim adayımızı, mitinglerimizi görmezden geliyorlar’ sözlerinin haksız olduğunu söylemek mümkün mü?

Hatırlayacaksınız, “Sahi Meral Akşener nerede, göreniniz var mı” başlıklı bir yazı kaleme almış ve şunları yazmıştım: “Muharrem İnce meydanlarda, şehir şehir dolaşıyor, televizyon kanalları İnce’nin üç mitinginden birisine üç beş dakikacık da olsa canlı bağlanıyorlar. Ana haberlerde de ayıp olmasın kabilinden yer veriliyor İnce’ye. Ancak 250 binin üzerinde imzayla Cumhurbaşkanlığına aday olan Meral Akşener ortalıkta yok. Miting yapsa İnce’ye üç beş dakika yer veren televizyon kanalları Akşener’e de bir iki dakika yer verirlerdi değil mi?”

Velhasıl bu merakımı giderme imkanını buldum ve Pazartesi günü İYİ Parti’nin düzenlediği, 250 binin üzerinde imza ile cumhurbaşkanı adayı olan Meral Akşener’in katıldığı Elbistan ve Adıyaman mitinglerini izledim. 

İşte Elbistan, Adıyaman mitinglerine dair izlenimlerim, gözlemlerim:

En iyi gösterge nedir, “meydanlar mı”, “anketler mi” sorusunu, seçim kazanma şampiyonu olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, her seferinde “meydanlar” diye cevapladığına göre, rahatlıkla miting meydanlarının bir ölçü olduğunu kabul edebiliriz.

O halde... 

Baştan şunu söyleyebilirim ki, eğer İYİ Parti’nin bütün mitinglerine katılım böyle ise anketler ve miting meydanları arasında bir hayli tezat olduğu görünüyor.

Mitinglere gelenler arasında CHP’li seçmen de var, AK Partili seçmen de var ancak hiçbirisi MHP’li seçmen kadar çok değil.

İYİ Parti gençlere ulaşmış gibi görünüyor: Zira Elbistan’da da Adıyaman’da da katılımcıların büyük bir çoğunluğunu gençler oluşturuyordu.

Akşener’in “tülbent müzesi” tutmuş gibi.

Elbistan’ın il yapılması sözü istenen Meral Akşener, “Bu konuya vakıf değilim, bir oy için şimdi size yalan söyleyip, burada olmayacak bir şey için söz vererek mahcup olmak istemem. Cumhurbaşkanı seçilirsem konuyla ilgileneceğim” sözleriyle siyasi tarihte ilk olacak sanırım. Zira, bizim ülkemiz “konuya vakıf değilim”, “bir oy için size kalkıp söz veremem” diyen siyasetçilere alışkın değil.

Akşener’in “hukukun üstünlüğünü sağlayacağım”, “adam kayırmacılığa son vereceğiz”, “bakan çocukları değil vatan çocukları kazanacak”, “kimse adaletsizliğe uğramayacak” sözleri “Umudumuz Akşener” sloganlarıyla alkışlandı.

Akşener’in “Öğrenciler ayrıştırıldı. Bu ülkede kim hangi mesleği okumuşsa o mesleği icra edecek, Ziraat mühendisleri ziraat mühendisi olarak çalışacağı sistemi kuracağız” sözleri yine en çok alkış alan sözlerden birisiydi.

Beni asıl şaşırtan ve düşündüren ise şu oldu. 

Akşener “Bizim mücadelemiz AK Parti seçkinleriyle, zenginleriyle, elitleriyle. Biz bu ülkenin garibanlarıyız onlar bu ülkenin seçkinleri. Senin yaşadığın sıkıntıyı onlar anlamaz” sözlerine meydanın verdiği desteği beni düşündürdü... Muhalefet partileri, 2002’den itibaren yapılan seçimlerde AK Parti’ye yönelik her şey söylendi. AK Parti’nin icraatları, politikaları eleştirildi. AK Parti ve AK Parti’ye oy verenler aşağılandı, öteki görüldü, küçümsendi. Ancak 16 yıllık iktidarları döneminde girdiği hiçbir seçimde, AK Parti ve AK Partililer “seçkinlikle, statükoculukla, ülkenin beyaz Türkü” olmakla itham edilmedi. AK Parti karşısında hiçbir kesim kendisini “zenci” olarak görmemişti.

Muharrem İnce de Meral Akşener de Temel Karamollaoğlu da benzer ithamlarda bulunuyorlar ve AK Parti’ye oy verecek olanlar bile buna itiraz etmiyorlar. Muhalefetin AK Parti’ye yönelik bu söylemine karşı sessiz kalıyorlar.

Dün baktım yine benzer şekilde, Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı’nın “bu seçim kimlerle kimin arasında” videosu sosyal medyayı yıkıyordu.

Velhasıl kelam...

Öyle görünüyor ki, 24 Haziran sürprizlere gebe gibi.

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
KARAR OKURU 14 Haziran 2018 09:09
Tehlikeyi erken farketmişsin elif hanım. Gemiyi erken terkedenlerdensin. Ama boşuna çırpınma. Gemi çıkışı yine deniz. Çanak tuttuğunuz, iftira attığınız insanların hakkını huzuru mahşerde vereceksiniz. Orada kandırıldım geçerli söz değil.
KARAR OKURU 14 Haziran 2018 16:09
1
iftira attığınız derken?kime iftira atmış?
cihan Beyoğlu 20 Haziran 2018 10:56
0
İki ''KARAR OKURU'' ismi ile yorum yazan arkadaşlar hanginiz doğru gerçek karar okuru, muhalif olanınız mı yoksa ''trol'' olanınız mı biriniz ya küçük harflerle yazınız yada mesela öz karar okuru falan diyin yoksa aynı kişi iki rol de mi oynuyor.
KARAR OKURU 14 Haziran 2018 03:05
elif hanım bu ülkede o kadar çok haksızlık var ki...üniversitelere araştırma görevlisi alınırken çok torpil dönüyor...bu eskiden beri bilinen bir durum aslında...örneğin araştırma görevlileri genelde hocaların çocukları,gelinleri vs. oluyordu ben okurken...şimdi de yüksek puan alanı değil torpili olanı alıyorlarmış!bu değişmeli
KARAR OKURU 14 Haziran 2018 05:03
0
çoğu yerde öyle maalesef.bu dünyada adalet yok.bu haksızlıkları yapanlar,düzeltmeyenler ahirete inanıyormu.gerçi fetö de soruları çalıyordu.güya çok dindarlardı.amaca giden yolda her şey mübah anlayışı vardı sanırım.yazık.torunlarıma böyle bir ülke bırakmak istemiyorum.umarım düzelir herşey.adalet yoksa o ülkede huzur olmaz.
Tufan Karahançer 13 Haziran 2018 20:08
Ama hala eşit değiller, seçim yarışı adaletli değil! Buldukları bu şahane slogandan sonra diyebilirim ki Erdoğan birinci turda Cumhurbaşkanı seçimini % 60’la alır haberiniz olsun.
KARAR OKURU 14 Haziran 2018 14:00
0
yüzde elli bile alamaz. birinci turda hiç alamaz. ikinci turda alsa bile akp iktidar olamaz. erdoğan son kez seçilirse seçilir ikinci turda o kadar
cihan Beyoğlu 20 Haziran 2018 13:51
0
Kim kazanır onu bilmem onu Allah bilir bana da Allah'tan hayırlısı demek kalıyor, Seçimi kazanmak Allah izni ve nasibidir kişi sadece gayretini gösterecektir, ama % 60 çok uç bir rakam mümkün değil etrafa iyi bakınız, kazanan %1 veya %1.3 farkla kazanır, seçim 49/51 olur bunu not edin.
Tufan Karahançer 13 Haziran 2018 20:06
Milletin feraseti bu kavruk cücelere çok yakın bir vakitte gereken cevabı yapıştıracak. Onlar üst iradeye operasyon yapmaya kalktıkça boylarını fersah fersah aşan bir işe soyunduklarını da elbette en yakın zamanda anlayacaklar.
Tufan Karahançer 13 Haziran 2018 19:58
2003 yılından bu yana ilmek ilmek ördükleri, nakış nakış işledikleri, önce tezlerini ortaya atıp sonra altını doldurmaya çalıştıkları ‘diktatör Erdoğan’, ‘tahammülsüz’,  ‘sinirleri bozuk’ imajının bir kez daha ellerinde patlaması ve ortaya koydukları diktatör imajının yara alması. Öyle ya. Ne yapsalar olmuyor. Erdoğan’ın kumaşı diktatörlük için tutmuyor, tutmadıkça da sinirler her geçen gün biraz daha bozuluyor. 
KARAR OKURU 13 Haziran 2018 22:33
3
bence sinirleri bozulmuş olan sensin tufan bey.rahat ol.derin bir nefes al.son kararı milletin oyları belirler.demokrasiye saygılıyız.biz trt'nin akp kanalına dönmüş olmasından,muhalefet liderlerine çok az yer ayırmasından rahatsızız.''haksızlığa karşı susan dilsiz şeytandır''hz.muhammed...trt'ye vergi veren sadece akpliler değil!
KARAR OKURU 13 Haziran 2018 23:56
0
saçmalamak için niye bu kadar kendini yordum. 1 yorum yetmez miydi?
KARAR OKURU 13 Haziran 2018 18:36
''bu seçim bir türlü atanamadığı için intihar eden merve çavdar kardeşimle devletin imkanlarını sömürenler arasında olacaktır'' saadet partisi istanbul il başkanı abdullah sevim...merve öğretmen gariban bir ailenin çocuğuydu.evden iş aramak için çıkmıştı.
KARAR OKURU 14 Haziran 2018 01:11
0
''bugün aydın'da intihar eden ataması yapılmayan merve çavdar'ın ailesi ile röportaja gittim.polis iner inmez beni alenen takibe aldı.ailenin evine varınca başka bir polis otosu bekliyordu.annesi gözyaşları içerisinde ''konuşamam'' dedi sadece.gerisini siz anlayın'' gazeteci sedat sur.
KARAR OKURU 14 Haziran 2018 03:33
0
ah merve...çocukluk fotoğrafına baktım az önce.papatyalar içinde gülen bir kız çocuğu...gözlerinin içi gülen,umutlu bir kız çocuğu...mekanın cennet olsun merve.kimbilir ne hayallerin vardı.inşallah gerçek adaletin olduğu o gün hakkın olanı,hakkını gasp edenlerden alırsın
Tufan Karahançer 13 Haziran 2018 18:00
Tarif edilen güçlü liderlik profiline de Erdoğan dışında uyan bir kimse yok bu ülkede. Öyleyse yapılması gereken belirli bir süre için, mesela beş yıllık bir süre için, Erdoğan’a geçici olarak bu yetkilerin verilmesi. Daha sonrası için daha risksiz bir yönetim yapısının teminat altına alınması.
Tufan Karahançer 13 Haziran 2018 19:50
2
Yukardaki yazı sayın Elif ÇAKIR hanım efendinin yazısından alıntıdır
KARAR OKURU 13 Haziran 2018 22:03
2
Koskaca ülkenin sadece bir kişiye mecbur olduğunu düşünmek ne acı bu ülke ihtiyaç duyduğu her dönemde mutlaka bir lider/kahraman çıkarır Allah'ın izniyle. Bir dönem Ak partiye ihtiyaç vardı bitti, artık yenilik lazım farklı yaklaşımlar lazım tebdili mekanda tebdili kıyafetde tedbili lider de ferahlık vardır azıcık şu gerilim bitsin yordu.
KARAR OKURU 14 Haziran 2018 02:53
0
18.00 İktidarı vermek kolayda, devamından endişeliyiz. Yaptıkları hukuksuzluklar, yapacaklarının teminatı gibi görünüyor. Sonra, erdoğan dışında neden olmasınki, Analar ne aslanlar ve aslaniçeler doğurmuştur, kimbilir. Kendimizi, ve ülkemizi neden ona mahkum etmek zorunda olalım. Biz almayalım kalsın abi.
Tufan Karahançer 13 Haziran 2018 17:59
Bugün güçlü bir başkanlık iradesine ihtiyaç duyulmasının sebebi içinde bulunduğumuz şartlar. FETÖ ile, PKK ile ve bilumum iç ve dış düşmanla mücadele için güçlü bir otoriteye ihtiyaç duyuluyor.
KARAR OKURU 13 Haziran 2018 17:03
Şimdi ne yazdın kıymetli elif hanım iyiden girdin memnun olmadın saadetten çıktınn..BENCE ESKİ GÜNLERE GERİ DÖNNNN...
KARARLI 13 Haziran 2018 14:49
Verelim oyları SAADET'E,ÜLKE gitmesin FELAKETE.
KARARLI 13 Haziran 2018 14:42
Elif Hanım sizin o yazı başlığınıza benzer bir başlığı da,bir başka gazeteci şöyle atmıştı:"Akşener seçim yarışından çekilmiş.Haberiniz var mı?"diye.Bu hazımsızlık bu adaletsizlik nedir Allah aşkına.Böyle müslümanlık mı olur.Ne diyor Peygamberimiz:"Sizden biriniz;kendisi için istediğini,mü'min kardeşi için de istemedikçe,mü'min olamaz ". Hadis gayet açık.Aynı şey kendileri için yapılsa;yeri-göğü yıkarlar.Müslümanlıķ bunun neresinde???.
KARAR OKURU 13 Haziran 2018 18:40
2
Mumin kardesi icin demis ama (dogru cevirisi insan degilse tabii...) Hadis olduguna gore uydurmada olabilir.
karar okuru 13 Haziran 2018 14:36
ALLAH yardımcınız olsun sizin gibi cesur yazarlara ihtiyacımız var
okur/yazar 13 Haziran 2018 14:32
elif hanım baya bir mağduriyet üretmişsin. muhalif olmak böyle bir şey demek ki ? Bakayım kayda değer ne yazmışsın diye; bir yığın güzelleme düzmüşsün.
KARAR OKURU 13 Haziran 2018 18:43
3
Magdur dedinde, " bu gencler unutmadi camilerin ahir olarak kullanildigini, tek parti doneminde. Herkes hatirlar" gibimi mesala .
KARAR OKURU 13 Haziran 2018 13:38
Elif Hanım gerçekten harika tespitleriniz var.Ve Müslüman kimliğinizin hakkını veriyorsunuz benim için.Ne mutlu...
h.güngör 13 Haziran 2018 13:02
Elif hanım,objektif yorumlarınızı zevkle takip etmeye başladım.Adalet,insan hakları,eşitlik ve barış istiyorum.Ben de eskiden MHP ye,şimdi İYİ Partiye oy kullanacak bir seçmen olarak bu seçimin -sizin gibi-sürprizlere gebe olacağını düşünüyor,saygılar sunuyorum
KARAR OKURU 13 Haziran 2018 11:59
Saadet Partisi'nin o videosundan: “Bu seçim, çocuğu üşümesin diye saç kurutma makinesini açıp çocuğuna veren, sonra da yan odada intihar eden Emine Akçay kardeşim ile yandaşlara kömür dağıtanlar arasında olacaktır." Bu ne büyük bir acıdır yarabbi! Böyle bir intihar Japonya'da yaşansaydı, hükümet ne yapardı sizce? Onurlarına yediremezlerdi, değil mi? Peki o zavallı çocuğun büyüdüğünde bugünleri "mucize" diye anlatanlara söyleyecek bir çift lafı olmayacak mı?
KARAR OKURU 13 Haziran 2018 13:01
0
"ahı olanlarla ah alanların"
engineer 13 Haziran 2018 13:24
6
japonyada yerin üstü kadar altı var, arazi az olduğu için yeraltı şehri gibi, metroların altında evsizler kalıyor(homeless) adalet dünyadan kalkmış, sadece parti ismlerinde vitrinde var.
KARAR OKURU 13 Haziran 2018 13:43
0
Engineer> Japonyadaki homeless'lar ekseriyetle bir zamanlar maddi durumları çok iyi olduğu hatta üst düzey şirketlerde ceo olanların da olduğu bir topluluk. Ekseriyetle, Japon homelesslar iş yoğunluğunun getirdiği ağır strese dayanama halinin bir sonucu. Yoksa bunlar işsiz güçsüz ve paraya ihtiyacı olan insanlar değil! Japonyada devletin bunlara kalacak yer ve yiyecek temin eden yurtları var ama onlar çoğunlukla orayı tercih etmiyor. Zaten amaçları her türlü maddiyattan surılmak ve tamamen özgür olmak.
KARAR OKURU 14 Haziran 2018 13:29
0
300 madenci somada can verdi Ankara da garda patlamada 103 vatandaşımız öldü kim istifa etti
KARAR OKURU 13 Haziran 2018 11:01
Kendi partisinden ekibiyle birlikte tasfiye edilen siyasetçinin memleketin bir numarası olmaya layık görülmesi, millî kaderin onun ellerine teslim edilmek istenmesi ne anlama geliyor? Özetle: Türkiye’nin derinliğini kavrayamamış, neye karşılık geldiğini öğrenememiş kimselerin yönetime talip olduklarını görüyoruz.
selman 13 Haziran 2018 15:40
2
Tayyip Erdoğan da kendi partisinden ekibiyle birlikte tasfiye edilmemiş miydi? Yoksa fazla kek yemekten zihnim mi bulandı?
KARAR OKURU 13 Haziran 2018 16:52
1
Halk karnonhidrat ile besleniyor. Protein almalarını öneririm. Beyni geliştirir.
KARAR OKURU 13 Haziran 2018 18:47
0
Siz cok derinden kavradiginiz icin birakamiyorsunuz. Ah ah, su derinlikciler, cukurcu olmasalar.
Bir Okur 13 Haziran 2018 10:27
Doğru ,doğru ,hep doğru . Kral çıplak.Sizi tebrik ediyorum ve bu siteye Elif Hnm ı okumaya geliyorum.
engineer 13 Haziran 2018 10:18
hiç bir partinin bu Mazlum Milletimiz için hayırlı rüya göreceğine inanmak hayal, sadece herbiri baltaları bilemişler, küpleri hazır doldurmaya geliyorlar kanaati ağır basıyor, neden?siyaset tqarihine bakınca akla bunlardan başkası gelmiyor da ondan,yaşı müsait olanlar bunun böyle olduğuna kanaat getireceklerdir, vaatler vaatler vaatler,duyguları ve çaresizlikleri istismar ne yazıkki, tırnağı olan ensesini kaşır,
D 13 Haziran 2018 10:07
Ehli irfan.28 şubatta dik duran tek siyasetçi akşener.Perincekgillere kimin yaklaştığını hatta yargı ve orduya 28 sanatçıları kimin yerleştirdiğini halk biliyor.Sadece hak etmediği halde liyakatsız şekilde bir yerlere gelenler çırpınıyor.Adamin psikolojik sorunları var ama meb de müdür.
KARAR OKURU 13 Haziran 2018 10:04
Şunu da sorsaydınız Sayın Yazar: Elhak dedikleriniz doğru ama sizin partinize taşınanlar vardı. Bu konudaki ufuk açıcı tespit ve değerlendirmelerinizi alabilir miyiz?
KARAR OKURU 13 Haziran 2018 10:03
Iyi parti, seçim sürecinden önce epey bir sisirildi, ama gerçeklerin gün yüzüne çıkmak gibi bir huyu var, maalesef, gerek mitinglerindeki hava, gerekse milletvekilli seçme surecindeki problemlerden dolayı iyi partinin , pazarlanmaya çalıştığı gibi,öyle çok alıcısı yok, beni asıl düşündüren, iyi partide,milletvekilleri belirlendikten sonra partiden büyük kopuşlar,demekki iyi parti etrafinda menfaati için toplanan epey bir kalabalık varmış, takke düştü kel göründü.Elif hanım bir de sanki akp seçmenleri miting alanına zorla getirmiyormuş gibi bir şey i
KARAR OKURU 13 Haziran 2018 16:35
1
10:03 akp mitinglerine kalabalığın nasıl getirildiğini bizlerden daha iyi bilirsiniz
KARAR OKURU 13 Haziran 2018 16:53
0
Gibi değil gerçek. Bursa da canlı tanık olduk:)
KARAR OKURU 13 Haziran 2018 17:41
1
Belediye otobüsleriyle getiriliyorlar.
KARAR OKURU 13 Haziran 2018 19:15
0
Belediye otobüsü helal mi haram mı?
KARAR OKURU 13 Haziran 2018 22:47
9
19:15, otobüs mü yiyeceksin?
KARAR OKURU 13 Haziran 2018 09:01
Allah yazdıysa bozsun! Boş beleş vaadde bulunmak kolay. Ziraat mühendisleri mesleklerinde calisacakmis!? 100.000 ziraat mühendisi kadrosunu açacaksın?Konuya vakif degilsin hanımefendi!?
musto 13 Haziran 2018 16:03
1
maşaallah çok vakıfsınız kazalara bir tane mühendis koymuşşunuz oda sadece evrak imzalıyor toprak analizi için toprak getirin deniyor köylüde gelirken yol kenarından aldığını götürüyor her köye bir mühendis ve bir veteriner atamalsınızz..
KARAR OKURU 13 Haziran 2018 21:29
0
09.01 musto doğru söylüyor. Modern tarıma geçmek zorundasınız. Masa başında oturan mühendislerle bunu başaramazsınız. Kıçıkırık hollanda bile sizden 50 kat fazla tarım ve hayvancılık ürünleri satıyor dünyaya. Biliyorsan konuş sırf yazmış olmak için değil. samanı bile ithal eder duruma gelmişsiniz, Hala ahkam kesiyorsunuz. YETER İŞİ EHLİNE BIRAKIN. PARTİZAN AKILSIZLARA DEĞİL
KARAR OKURU 13 Haziran 2018 22:13
1
Allah HIC birseyi yazmaz. Sucu Allaha atmayin.
KARAR OKURU 13 Haziran 2018 22:49
2
22:13, Bir kur’an tefsiri oku iyi gelir.
KARAR OKURU 13 Haziran 2018 06:44
Keşke benim oyumda sizin deseydinizde sevindirseydiniz ülkü hanımı iyi olurdu elif hanım.
KARAR OKURU 13 Haziran 2018 06:15
Bu secim stratejik davranacagiz bir oy temel beye digeri itifak ta olmayan hdp ye, hdp yi sevmem ama Cok Kritik bir durumda Baraji asmadimi akp 80 milletvekili daha cikaracak, ozaman yandi yurek keten Helva, artik sesini kimse cikaramiyacak, tayip erdogani ne hale getirdiler yazik, bence tayip erdogana gercek kimligini kaybettirdiler, ne guzel gariban babasi ise idi, simdi tam tersi oldu, yada guc zehirlenmesimi yada arka planda koseyemi sıkıştırıldı, herturlu milliyetciligi ayaklari altina alan Adam simdi mhp den daha sert soylemleri var
İbrahim Nogayoğlu 13 Haziran 2018 05:06
Rahmetli Muhsin Bey hayatta iken oyumu hep kendisine verdim. kendisini uzaktan takip edip gönülden sevdim. Ruhu şad olsun. 2015 7 Haziran seçiminde Sezai Karakoç'un dava arkadaşı ve Yüce Diriliş Hareketi'nin bağımsız adayı olan merhum Yılmaz Karabul Bey'e verdim oyumu. Bu seçimlerde ise İYİ Parti'ye ve Meral Hanım'a kullanacağım oyumu. Meclis'te hatırı sayılır bir noktaya ulaşacaklarına, milletimiz ve devletimiz için hayırlı hizmetlerde bulunacaklarına inanıyorum. İnşallah mahcup etmezler biz seçmenlerini.
mehmet balcı 13 Haziran 2018 04:21
abdullah sevimnin konuşması efsane olmuş insanın tüyleri diken diken oluyor. akpnin 16 yıllık iktidar döneminde karşısında hiç bu kadar güçlü bir muhalefet olmamıştı. bence de bu seçim çok şeylere gebe
KARAR OKURU 13 Haziran 2018 09:59
0
Abdullah Sevim'in konuşmasını dinleyen vicdan sahibi hiç kimse bu duruma kayıtsız kalamaz ...
Ehl-i İrfan 13 Haziran 2018 04:14
Tam bir"Stockholm Sendromo"vakası genel başkanının ,28 Şubat postmodern darbesi ile alaşağı edilen,dönemin hükümetinin içişleri bakanı M Akşener,o dönemin add,cumhuriyet mitingleri organizatörleri,Türkiye laiktir laik kalacak teranecileri ilekolkola,hatta ittifak halinde..Bazıları merdivenin sonuna eriştiginde yanlış duvara dayanmış duvara dayandığını anlar,buradan,bu anlayıştan bu ülkeye hayır ve iyilik gelmez..."iktidara gelirsem 50 milyar $ lık yatırım yapacağım"vaadi tam bir "kasaba politikacısı " yani 20-30 yıl öncesinin politik dili,yıl 2018 El
KARAR OKURU 13 Haziran 2018 11:38
4
Toplumdaki ahlaki ve ekonomik çöküşü görmüyorsanız gözlerin kor olmuş demektir. Bu ülkeyi gittiği felaketten kurtarmak için 28 Şubatçıların yardımına ihtiyaç duyan bizler değil ülkeyi adım adım felakete götüren sizler utanmalısınız. Ülke enkazı altında kaldığı gün yalaka takımı değil dindar kesim en büyük acıyı çekecektir.
oku-düşün 13 Haziran 2018 15:08
1
Ehl-i irfanım deye kimseyi tan etme sen Defter-i irfana sığmaz söz gelir divaneden" der
KARAR OKURU 13 Haziran 2018 03:46
saadet istanbul il başkanının konuşması müthiş hakikaten. yıllardır böyle bir muhalefete hasret kalmışız. duygulara tercüman omuş. helal olsun
KARAR OKURU 13 Haziran 2018 04:33
1
gerçekten hasret kalmışız tekrar takrar izledim konuşmayı
KARAR OKURU 13 Haziran 2018 10:03
1
Vicdan sahibi herkesin, özellikle de oyunu küçük menfaatler karsiliginda iktidar partisine verenlerin oy vermeden önce mutlaka dinlemesi gereken bir konuşma ...
ds 13 Haziran 2018 03:37
Elbistan da halkın çoğu çekindiğinden gitmedi.MHP li olarak çok kızgınız inanın mhp ye gidenler bile bahçeliye oy vermeyecek.Yani sadece mhp den akşenere yüzde 10 oy var diğerlerini siz hesaplayın.Elbistanda 90 bin kişi zehirlendi kimse gelmedi,hizmet yok,büyükşehir herşeye zam yaptı ama hizmet sıfır.Tefeci,gazinocu siyasetin dümeninde.Koskoca inşaat firmasını batırdılar 600 kişi mağdur soran yok.Biz suyu içemiyoruz korkudan
KARAR OKURU 13 Haziran 2018 03:23
Meral hanım samimi mi değil mi şimdilik ölçmek pek mümkün değil ama asıl rakibinin ülkeyi getirdiği durum o kadar içler acısı ki bir şans vermeye değer.
KARAR OKURU 13 Haziran 2018 09:04
127
Bu ülke 16 yıl önce daha iyiydi diyorsan ya körsun ya da nankör!
KARAR OKURU 13 Haziran 2018 10:06
5
Bu ülke 16 yıl önce çok çok daha iyiydi. Hiç olmazsa yüzümüzde gülümseme vardı , onu aldılar ...
KARAR OKURU 13 Haziran 2018 03:21
Bu ülkenin temel ihtiyacı BAL (kurumların bağımsızlığı, adalet ve liyakat). Allah bunu sağlamaya gerçekten niyet edenlerin yolunu açık etsin.
KARAR OKURU 13 Haziran 2018 02:56
AKP ile diğer partiler arasında çok bariz bir yarış üstünlüğü var her tarafta posterler afişler var Devlet tüm birimleri ile bu partiye çalışıyor. Tüm kanallar bu partiye çalışıyor. Adil olmayan bir yarış oluyor. Müthiş bir algı ;bu parti kaybederse memleket elden gider. Türkiye bölünür. Türkiye büyük bir ülke şahıslar partiler devletin önüne geçmemelidir. Daha adil ,daha ahlaki bir seçim kampanyası ülkemizin hayrına olur diye düşünüyordu. Böyle particilik insanımızı ayrıştırır yazıktır günahtır ..
KARAR OKURU 13 Haziran 2018 02:52
Bak artık iyiden iyiye köprüleri attın artık geri dönüşü olmayan bir yola girdin şu konuda anlaşalım 25 Haziran sabahı ak partiye güzellemeler yapmak yok bu yazdıklarının 25 Haziran sabahı da arkasında durursan seni alkışlarım
KARAR OKURU 13 Haziran 2018 03:31
5
Elif bacıya parmak sallamakla ne kazandın?
KARAR OKURU 13 Haziran 2018 06:08
2
Iyi yorum, Yani hakkaten bir Kisi samimi ise secim lerden Sonra Yine ayni devam etmesi lazim, en azindan degismesini istedigi polotikalar degisene kadar muhaleffete devam etmesi lazim
KARAR OKURUS.Ç. 13 Haziran 2018 02:28
Her parti ayrı bir telden gidiyor,kimi milliyetçiyim diyor kimi atatürkçü kimi de dinci, bırakın şu adaletin,dinin,vatanseverliğin yakasını,kim neye inanırsa inansın, nasıl yaşamak istiyorsa öyle yaşasın, devletin başına her kim gelirse gelsin, artık ileriye bakalım,olduğumuz yerde sayıklamıyalım,bu değerler üzerinden siyaset yapmak bizleri daha da geride bırakıyor,birbirimizle uğraşıp duruyoruz.
EMG 13 Haziran 2018 02:23
25 haZıran sabahı ki yazınız i dört gözle bekliyoruz.
Temel Bey ile Saadet Partisi %5i aştı. Simdi hedef daha yukarıları. Ak Parti'nin yanlışlarını gören, haksızlık ve hukuksuzluk var diyen kardeşim gel sen de bizimle ol. Bu düzeni beraber degistirelim.
EMG 13 Haziran 2018 02:23
32
Arabasına bahse var misin
Oyumuz Saadet partisine 13 Haziran 2018 10:38
6
Siz Saadet partisi için %5 sınırı koymayın bence. 24 Haziran gecesi %16- 18 ' de olabilir. Milletin teveccühü daha fazla da olabilir. Bizim gibi tam 15 yıldır Ak partiye oy verip te bu seçimlerde Saadet partisine oy verecek binlerce insan görüyoruz etrafımızda. Oyların bölünmemesi için herkesi Saadete bekleriz.
KARAR OKURU 13 Haziran 2018 21:06
0
EMG ben bahis (kumar) oynamıyorum. Ama seçim sonucuna bakmadan 25 Haziran'dan sonra senin annenin babanın hayrına olabilirse bir yetime, olamazsa bir muhtaç kimseye sadaka vereceğim sözüm olsun. ALLAH o vakte kadar ömür versin INŞALLAH. Ve INŞALLAH kalplerimizi birbirimize karşı yumuşatsın. Selamla.
KARAR OKURU 13 Haziran 2018 21:09
0
10:38 INSALLAH sizin dediginiz gibi olur. Ben %5i göruyorum. Youtube'da izlenme rekorları kırmaya aday videoyu her yerde dinletin nasipse %10da olur. Ama önemli olan oyun hakkını vermek. INSALLAH Temel Bey cizgisini koruyacak bu topluma tekrar adalet gelecek.
KARAR OKURU 13 Haziran 2018 21:33
0
Valla saadet partili değilim ama, gözlemlerime göre saadet, özellikle istanbulda ve güneydoğuda iyi bir patlama yapacak gibi görünüyor.
orhan 13 Haziran 2018 00:19
Almanyadan oyum saadet partisi temel dedeye.konusmalari daha inandirici geliyor bana...
... 14 Haziran 2018 15:25
0
d.bakır dan haşim haşimi yi aday yapması, istanbul'dan altan tan ı aday yapması dindar kürt seçmende etkili olacak.
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN