Bu kiralık ilanına başvurmak yürek ister! Ev sahibi öyle şartlar istedi, muhtar bile 'Pes' dedi

Bu kiralık ilanına başvurmak yürek ister! Ev sahibi öyle şartlar istedi, muhtar bile 'Pes' dedi

Büyük kentlerdeki kira sorunu, Anadolu'nun diğer şehirlerinde yaşanıyor. Yurt dışında bulunan ev sahibinin kiracı şartı memur alımına benzetildi. İşte, 'Pes' dedirten o kiralık ilanı...

Hükümetin, 2021 Kasım ayında uygulamaya başladığı düşük faiz politikası, son 24 yılın enflasyon rekorunun kırılmasına neden oldu. Yüksek enflasyon nedeniyle market fiyatlarının yanı sıra satılık ve kiralık konut fiyatları fahiş oranda zamlandı.

afyon-kiralik-ev.jpg

KİRALIK EV İLANI ŞAŞIRTTI

Afyonkarahisar'daki evin hem kirası, hem de kira şartları hayrete düşürdü. Yurt dışında yaşayan T.O., Afyonkarahisar kent merkezi Gazi mahallesinde bulunan evini kiraya vermek için internette bir siteye ilan verdi. 3 katlı binanın 2. katındaki sıfır dairesini 5 bin 500 TL'den ilana çıkaran T.O., ilanın açıklama kısmına yazdıkları ile görenleri şaşırttı.

T.O. açıklama kısmında, "Binanın arka katında bulunuyor ve arka cepheye bakıyor ve balkonu var. Kiracı mülakat sonucu belirlenecektir. Son başvuru kabul tarihi 30.04.2023'dür. Daire teslim tarihi 01.06.2023'dür" ifadelerine yer verdi. Evi tutmak isteyenler verilen numara ile irtibata geçerek mülakata girdi.

afyonkarahisar-kiralik-ev.jpg

KİRACILAR ARASINDA MÜLAKAT YAPTI

Ev hakkında ön bilgi almak isteyenler ise evin sahibinin bir akrabası ile ön görüşme yaptı. Adını vermek istemeyen akrabası ise mülakatın genelde ekonomik duruma ilişkin sorulardan oluştuğunu ve başvuruların alındığını söyledi.

Mahallesinde mülakatla kiralık ev ilanını duyan Gazi Mahallesi Muhtarı Mehmet Yalçınkaya ise durumu İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabirlerinden öğrendi. Duruma çok hayret ettiğini ve ilk defa böyle bir şey duyduğunu dile getiren Yalçınkaya, şunları söyledi:

afyon-gazi-mahallesi-muhtari-mehmet-yalcinkaya.jpg
Afyon Merkez İlçesi Gazi Mahallesi Muhtarı Mehmet Yalçınkaya

MUHTAR BİLE ŞAŞTI KALDI

"İlk defa böyle bir şey duydum ve sizden duydum. Duyunca da merak edip geldim hangi evmiş diye. Doğrusu çok şaşırdım. Tabii bu aralar ev sahipleri ve kiracılar bir birlerinden şikayetçiler, ama böyle mülakat olması ilginç, ne soracaklarmış genel kültür sorusu mu?

Mülakat sonucunu da çok merak ediyorum, bu arkadaş kim ise bende araştırayım. Ben bu arkadaş emlakçı birisine veya apartman sakinlerinden birisine desin ki, 'sizde oturup ve anlaşabileceğiniz birisine verin' şeklinde söylese anlarım ama bunu anlayamadım. Bekleyelim görelim."

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN