Açıköğretim öğrencilerine flaş açıklama! Sistem tamamen değişti: Tüm öğrenciler bu sisteme uyacak

Açıköğretim öğrencilerine flaş açıklama! Sistem tamamen değişti: Tüm öğrenciler bu sisteme uyacak

Açıköğretim öğrencileri için yeni dönem açıklamaları peş peşe geldi. Açıköğretimde yeni düzenlemeler yapılırken diplomalar için flaş bir açıklama yapıldı. İşte Açıköğretimde alınan yeni kararlar…

HİLAL NAS | KARAR

Eğitim hayatında açıköğretimi tercih eden birçok öğrenci için flaş bir açıklama yapıldı. 2022-2023 öğretim yılı içerisinde mezun olan öğrencilerin diploma işlemlerinde yeni kararlar aralanırken bu sisteme göre mezun olunacağı belirtildi. Fırsattan yararlanmanın çok kolay olduğu belirtilirken yeni sistem hakkında açıklamalarda tek tek paylaşıldı. İşte Açıköğretimde alınan yeni kararlar…

AÇIKÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİNE TARİHİ YENİLİK

Anadolu Üniversitesi tarafından yapılan açıklama doğrultusunda 2022 - 2023 eğitim öğretim yılında dijital diploma uygulamasına geçildiği duyuruldu. Dijital diploma almak isteyen öğrencilerin öğrenci numarası ve şifresi ile beraber ya da e-devlet sistemi üzerinden diploma belgesi alabileceği belirtildi.

anadolu-universitesi.jpg

Başlatılan yeni dijital diploma kapsamında öğrencilere kolaylık sağlanacağı belirtilirken AÖF mezunlarının basılı diplomalarını bulunduğu ildeki AÖF bürolarından teslim alınabileceği aktarıldı. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim öğrencileri için sağladığı kolaylık doğrultusunda zaman ve mekan fark etmeksizin dijital diplomalarına internetten kolay erişim sağlamaktadır. Dijital diplomanın yanı sıra fiziki diplomayı teslim almak isteyen öğrencilerin bürolara giderek işlemlerini yapabileceği belirtildi. Geçtiğimiz dönemlerde mezun olan öğrenciler Anadolu Üniversitesi ve AÖF büroları üzerinden diplomalarını teslim aldı.

ÖĞRENCİLER YENİ DİPLOMALARINA KAVUŞUYOR

Bahar dönemi sınavlarının tamamlanması ile birlikte mezun olmaya hak kazanacak adaylar da diploma işlemleri için süreci takip ediyor. Başarısız öğrencilerin derslerini geçmesi için 19 Ağustos'a kadar yaz okulu yapılacağı belirtildi. Anadolu Üniversitesi mezun öğrencilere yönelik kolaylıklar sağlamaya devam ediyor. Dijital diploma ile birlikte üniversiteye ya da AÖF bürosuna gitmeye gerek kalmadan diploma işlemlerinin tamamlanabileceği vurgulandı.

acikogretim.jpg

2022-2023 eğitim öğretim yılında mezun olan adaylar öğrenci bilgi sistemi üzerinden diplomalarına kolay bir şekilde erişim sağlayabilecek. AÖF bünyesinde dijital sistem üzerinden diploma sorgulamak isteyen öğrenciler Anadolu Üniversitesi internet sitesine giriş yaparak T.C kimlik numarası ve öğrenci şifresi ile diplomalarının örneğine ulaşabilir.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR (3)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
3 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN