10.04.2020  13:01
SON GÜNCELLEME: 
10.04.2020  21:24
KAYNAK: 
DHA

Koronavirüsü yenen doktor ve 90 yaşındaki kadın taburcu oldu 

Koronavirüsü yenen doktor ve 90 yaşındaki bir kadın  Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nden alkışlar arasında taburcu edildi. Hastalığı yenen 34 yaşındaki doktor Ömer Faruk Bilici, "Her yaş grubu risk altında, yoğun bakımda benimle birlikte çocuklar da yatıyordu" dedi.

+
-

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde koronavirüs tedavisi gören doktor Ömer Faruk Bilici ile 90 yaşındaki Alye Gündüz hastalığı yendi.

İlk olarak Alye Gündüz alkışlar arasında taburcu oldu. Gündüz, doktorlara teşekkür etti. Hemen ardından ise doktor Ömer Faruk Bilici alkışlar arasında taburcu oldu.

Bilici, 20 gün tedavi gördüğünü belirtirken sinüzit ve göğüs ağrısı belirtisiyle hastaneye yattığını söyledi. Şu an da kendisini iyi hissettiğini belirten Bilici, 4 gün yoğun bakımda kaldığını ifade etti. Kendisinin iyileşmesiyle çevresindekilerin de moral bulduğunu kaydeden doktor Bilici, meslektaşlarına da teşekkür etti. Bilici eşinin de doktor olmasının avantajını yaşadığını söyledi.
Ömer Faruk Bilici 20 gün kimsenin yüzünü görmediğini ifade etti.

"ÇOCUKLAR DA YOĞUN BAKIMDA"

34 yaşındaki Bilici, hiç bir yaş grubunun risksiz olmadığını kaydederek herkesin dikkatli olmasını istedi. Evde kalınması gerektiğini söyleyen Bilici, yoğun bakımda çocukların da olduğunu belirtti. Bilici, 14 gün evinde izole olacağını da kaydetti.

 

 

DİĞER HABERLER
Bakan Soylu: 2 bin 500 bekçi alacağız
20 yıllık veresiyeyi tek seferde ödedi
Kağıthane'de gençlere ateş açıldı
Yatacak yeri olmayınca baz istasyonunda yattı
Bu kez Herekol darbesi!
Takı töreni ve tebrikleşme yasak
Hiçbir can güvenliği yok