Referansımız sağlam kesin bilgi yayalım!

Sağır sultanın dahi işittiği büyük “ihanet haberini” dün duymadıysanız, bugün duymuşsunuzdur. Bugün duymadıysanız da sorun yok, yarın kesin duyacaksınız!

Büyük ‘ihanet haberini’ manşetine taşıyan ülkemizin vatansever ve FETÖ düşmanı medyası Sözcü ve sürmanşetine taşıyan Aydınlık oldu.

Duymayanlar için gelelim ‘büyük ihanet’ haberine ve haberin ‘asıl sağlam kaynağına’!

Haber şu: Davutoğlu ailesiyle birlikte Gülen’in evinde 4 saat kaldı!

Haberin kaynağı kim?

İlhan İşbilen!

Yani... Şu anda FETÖ’den içeride tutuklu. İlhan İşbilen öyle sıradan birisi değil. FETÖ liderinin en yakınındaki isimlerden birisi olarak tanınıyor. FETÖ’nün 50 yıllık sırdaşlarından. FETÖ medyasının kurucularından. Uzun yıllar Zaman ve Samanyolu gibi kurumlarının genel müdürlüğünü yapmış, yine FETÖ’nün finans kurumları olan Asya Finans ve Bank Asya’nın murakıplığını yürütmüş. Eğitim kurumlarının, vakıflarının başında bulunmuş bir isim. 2011 yılı genel seçimlerinde AK Parti listesinden milletvekili seçilmiş! Şimdi FETÖ Çatı Davası'nda yargılanıyor. Kısa bir hatırlatma yapalım. O yıl Gülen’in Erdoğan’a 100 kişilik bir liste gönderdiğini ve dönemin başbakanı Erdoğan’ın feraset göstererek ‘var bu işte bir tuhaflık’ diyerek o listeden sadece birkaç ismi aday listesine aldığını unutmayalım. Ve bir soru: 50 kişiyi dahi listeye alsaydı 17-25 Aralık kalkışması nasıl sonuçlanabilirdi?

İlhan İşbilen ‘çapraz sorguda’ Davutoğlu’nun ailesiyle birlikte 4 saat Gülen’in evinde kaldığını itiraf etmiş!

Aydınlık ve Sözcü gibi gazeteler ise manşetine taşıyor!

Bu gazetelerin FETÖ davasıyla nasıl bir ilgileri olabilir? Sizce bu haberi ‘toplumsal bilinci sağlamak’ amacıyla mı yapıyorlar? Yoksa AK Parti’yi parçalamak ve Tayyip Erdoğan’ı yalnızlaştırmak için mi? Sorular çoğaltılabilir.

Öyle bir algı operasyonu ki!

Haberin verilişinden sanırsınız Sayın Erdoğan burada FETÖ’yle mücadele ederken, Davutoğlu Pensilvanya’ya muhabbete gitmiş!
Sanırsınız öyle!

Haklarını yemeyelim! Elbette Sayın Davutoğlu’nun Pensilvanya’ya Eylül 2013 tarihinde gittiğini satır arasında yazmışlar!

Ne zaman gitmiş Ahmet Davutoğlu Pensilvanya’ya?
Eylül 2013 tarihinde. Yani, daha FETÖ’nün kalkışmanın fitilini ateşlediği “Eğitime Darbe” manşeti dahi atılmamış. FETÖ medyasındaki isimlerin ‘uçaklarda volta’ attığı tarihler! Ancak bir sorun yok mu? Elbette ki var. 7 Şubat MİT krizi olmuş ve iktidar Pensilvanya’ya 7 Şubat kalkışmasında siz varsınız diyor, Pensilvanya ‘yemin billah biz yokuz’ inkarında!

Evet, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu o günlerde Pensilvanya’ya gitti. Ki bilinmedik bir konu değil. Davutoğlu’nun başbakanlığı döneminde yine FETÖ’cüler tarafından gündeme getirilen ve polemik konusu yapılan “Pensilvanya ziyaretine” dair Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Almanya ve Belçika dönüşünde uçaktaki gazeteciler tarafından konu şöyle soruldu:
“Sizin Başbakanlığınız döneminde yaşanan bu olay bilginiz dahilinde mi?”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın cevabı şöyle:

“Ahmet Bey’in Pensilvanya’ya gitmesinden benim bilgim var. Benim iznim ve bilgim dahilinde gerçekleşmiştir. Ve oraya gitmiştir. Hatta Zafer Çağlayan Bey de gitmiştir. Bunlar benim bilgim dahilinde gerçekleşti. Ahmet Bey ziyaret sonrası görüşmenin içeriğini anlattı. İyi niyetli girişimimiz bir karşılık bulmadı. Görüşmenin içeriğini söyleyemem. O tarihten sonra da arkadaşlarımıza ‘Pensilvanya’ya gitmeyeceksiniz’ demeye başladım.” (12 Mayıs 2015 tarihli gazetelerde haber “Davutoğlu Pensilvanya’ya iznimle gitti” manşetiyle yer aldı.)

Peki, ne oldu da o görüşmeden sonra dönemin Başbakanı Erdoğan milletvekillerine ve bakanlarına “Pensilvanya’ya gitmeyin” demeye başladı!

Bu sorunun peşine kimse düşmedi!

7 Şubat MİT krizinde Pensilvanya’nın parmak izlerinin giderek daha netleşmesi üzerine Ahmet Davutoğlu Pensilvanya’ya gitti ve Fethullah Gülen’i evinde uyardı. Bu ziyaret Fethullah Gülen’i ‘son kez sert bir şekilde uyarma’ ve Gülen’e ‘ayağını denk al, cemaat lideriysen cemaat lideri gibi davran, kirli işlerden, siyaseti dizayn etme girişiminden vazgeç” ziyaretiydi.

Bu ziyarette Davutoğlu Gülen’e “Eğer benim suçum yok, benim parmağım yok diyorsan, bu algıyı, bu şüpheyi gidermek istiyorsan Türkiye’ye dön ve cemaatine sahip çık” uyarısında bulundu.

Davutoğlu’nun Pensilvanya’daki 4 saati işte bu...

Sonrasını biliyorsunuz.

Odasının dinlenmesinden MİT TIR’larına kadar direkt Davutoğlu’nu hedef alan operasyonlar yapıldı. 31 Ocak 2014’te internete düşen ses kaydında Sözcü gazetesi muhabirine “Çözüm süreci bitecek, PKK şehirlere inecek, güneydeki dostumuz bize yardım edecek” diyen FETÖ’cü Osman Hamit Müftügil’in Davutoğlu’na ağza alınmayacak küfürler ettiği bilgisini bir kez daha hatırlayalım.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “AK Parti Genel Başkan adayımız Davutoğlu kardeşimdir” dediği 2014 yılı ağustos ayındaki Genişletilmiş İl Başkanları toplantısındaki konuşmasını hatırlıyor musunuz?

“Bu görevi yapabilecek, bu kutlu davayı üstlenebilecek çok arkadaşımız var. Davutoğlu kardeşimizin bu göreve aday olmasında paralel yapıyla mücadele azmi ve kararlılığı önemli bir etken olmuştur.”

Yayalım mı? Kesin bilgi mi? Referanslar her halükarda sağlam mı?

Davutoğlu ailesiyle birlikte Pensilvanya’da mı kalmış? Hem de 4 saat mi?

Yaaa....

YORUMLAR (33)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
33 Yorum