Bahçeli'den Can Atalay açıklaması: Kimse sonuçları çok ağır olacak yanlışın faili olmamalıdır

Bahçeli'den Can Atalay açıklaması: Kimse sonuçları çok ağır olacak yanlışın faili olmamalıdır

MHP lideri Devlet Bahçeli Can Atalay'ın milletvekilliğinin düşürülmesine ilişkin sosyal medyadan paylaşımda bulundu. Kararı adil ve hakkaniyetli bulan Bahçeli, "Sokağı ve kanunsuz direnişi adres gösterenler, dahası ülkemiz aleyhine her türlü pozisyonun alınmasından bahsedenler husumet figüranlarıdır. Hiç kimse bedeli ve sonuçları çok ağır olacak bir yanlışın faili olmamalıdır." ifadelerini kullandı.

FADİME ÇAĞLA TAŞCI

Gezi Davası'nda 18 yıl hapse mahkum edilen Türkiye İşçi Partisi (TİP) Hatay milletvekili Can Atalay'ın milletvekilliği, hakkındaki Yargıtay kararının TBMM Genel Kurulu'nda okunmasıyla düşürüldü.

Can Atalay'ın milletvekilliğinin düşürülmesine ilişkin sosyal medya platformu X hesabından paylaşım yapan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kararı adil ve hakkaniyetli bularak "Nitekim adalet yerini bulmuştur." dedi. Türkiye Cumhuriyeti'nin hukuk devleti olduğunu ve hukukun üstünlüğünün herkes için bağlayıcı olduğunu hatırlatan Bahçeli, demokrasiye, milli huzur ve güvenliğimize darbeye tevessül edenin Anayasa Mahkemesi olduğunu savundu.

TBMM Başkan Vekili Bekir Bozdağ'ı cesur, dirayetli ve tavizsiz yönetiminden dolayı tebrik eden Bahçeli, başkanlık kürsüsü önünde toplanan ve yuhalayanları 'demokrasi celladı' olarak tanımladı. Atalay'ın milletvekilliğinin düşürülmesinin ardından yeni bir gezi provokasyonu telaffuz edenlerin gaflette olduğunu söyleyen Bahçeli, "Sokağı ve kanunsuz direnişi adres gösterenler, dahası ülkemiz aleyhine her türlü pozisyonun alınmasından bahsedenler husumet figüranlarıdır. Hiç kimse bedeli ve sonuçları çok ağır olacak bir yanlışın faili olmamalıdır." ifadelerini kullandı.

Bahçeli'nin paylaşımlarının tamamı şu şekilde:

- Gezi Parkı davası kapsamında hüküm giymiş olan Hatay Milletvekili Şerafettin Can Atalay hakkında Yargıtay 3.Ceza Dairesi’nin verdiği adil, hakkaniyetli ve hukuk temelli kararın, TBMM’nin dünkü birleşiminde okunmasıyla ilgili şahsın milletvekilliği düşürülmüş, nitekim adalet yerini bulmuştur.

- Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Hukukun üstünlüğü herkes için bağlayıcıdır. Hiç kimsenin suç işleme özgürlüğü, suçluyu koruma imtiyazı veya bir yargı kararını darbe iddiasıyla yok sayma hakkı olamaz. Demokrasiye, milli huzur ve güvenliğimize darbeye tevessül eden Anayasa Mahkemesi’dir.

- Milli iradenin tecelligahı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi, Anayasa Mahkemesi’nin medya gücünü arkasına alarak ilerlettiği vesayetçi, art niyetli, peşin hükümlü, siyasi hüviyetli sakat ve sancılı tutumunu reddetmiş, Anayasa’nın 84’üncü maddesinin ikinci fıkrası çerçevesinde kesinleşmiş mahkeme kararının gereğini yapmıştır.

- Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkan Vekili Sayın Bekir Bozdağ’ı cesur, dirayetli ve tavizsiz yönetiminden dolayı tebrik ediyor, Gazi Meclis’in saygınlığını muhafaza ve müdafaa gayreti nedeniyle de teşekkürlerimi paylaşıyorum. Başkanlık kürsüsü önüne toplanan, sıra kapaklarına vuran, Meclisi’mizi yuhalayarak kendileriyle müsemma olan nefret ve şiddet gösterisine heveslenenler kınanmaya müstahak demokrasi cellatlarıdır.

- Millet iradesi demokrasi ve hukuk namusuna sahip çıkmıştır. Şerafettin Can Atalay’ın milletvekilliğinin düşmesinin hitamında yeni bir gezi provokasyonu telaffuz edenler gaflettedir. Sokağı ve kanunsuz direnişi adres gösterenler, dahası ülkemiz aleyhine her türlü pozisyonun alınmasından bahsedenler husumet figüranlarıdır.

- Hiç kimse bedeli ve sonuçları çok ağır olacak bir yanlışın faili olmamalıdır. Türkiye’nin anarşiye ve sokak diline teslimiyeti sadece ham bir hayaldir. Demokrasiye ve hukuka saygı herkesin, hepimizin temel sorumluluğudur. Şuur kaybının pençesinde bu sorumluluğun hilafına hareket edenleri ne tarih ne de millet affetmeyecektir.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR (5)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
5 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN