Back To Top
Çölaşan’ın FETÖ’cülüğüne Fransız kalakaldım

Çölaşan’ın FETÖ’cülüğüne Fransız kalakaldım

- A +

Terör örgütleri, hükümetleri sıkıştırmak ister. Öyleyse hükümetleri sıkıştıracak her söylem, terör eylemidir. Çünkü aynı amaca hizmet eder...

Darbeciler, hükümetleri yıkmaya çalışır. Öyleyse hükümetleri sandıkta değiştirme çabası da darbe suçuna girer. Çünkü amaçları birdir...

Buyurun size, ağız ve amaç birliği üzerinden yürütülen mantığın varacağı sonuç.

Adeta aynı amaç doğrultusunda iktidarları devirmeye çalışmak, darbeye teşebbüs olup çıkmaz mı?

Adeta ağız birliği içinde hükümetleri eleştirmek ve yıpratmak, terör faaliyeti sayılmaz mı?

Ne ala da, FETÖ’yle mücadeleyi sulandırarak itibarsızlaştırmaya en çok kim can atar peki...

FETÖ davalarının inandırıcılığını sarsan, amacından saptırıldığı ve kullanıldığı tartışmalarına yol açan zorlamalara da buradan bakalım.

FETÖ davalarının içi mi boşaltılıyor, rayından çıkartılıp araçsallaştırılıyor mu, başka hesaplaşmalara mı alet ediliyor kuşkusu uyandırmak, FETÖ’den başka kimin işine yarar?

Sözcü yazarlarına FETÖ’cülükten dava açılması, örgütün amacına hizmet ve yardım kapsamına mı sokulacak bu durumda?

Necati Doğru, Emin Çölaşan ve benzerlerinin, FETÖ’ye hiyerarşik üye olmadan bilerek yardımla suçlanmasındaki açmaz, tam da budur işte.

Suçlama; kendisiyle çelişen, kendi kendini çürüten bir hukuk mantığına dayanıyor.

Sözcü yazarlarının öteden beri şeklen FETÖ’ye karşı durmuş olmaları, kendilerini saklayan birer kripto FETÖ’cü olmadıkları anlamına gelmez çıkarsaması, neyi kanıtlar tek başına?

FETÖ, gizli elemanlarını, sureti haktan görünme yöntemiyle kamufle eden sinsi bir örgüt, doğru da...

Herkes hakkında söylenebilir. Kendini karşıt gibi göstererek gizlemek gibi afaki suçlamalardan kim kurtulabilir ki...

Yargılanmayanların ayrıcalığı mı var, kripto olmadıkları ne malum, amaç birliği yapmadıkları nereden belli demezler mi?

Namlı, gedikli düşmanlarının aslında FETÖ işbirlikçisi uyuyan hücreler olduğunu ispata yeter mi, adeta amaç ve ağız birliği içinde aynı hedefe yüklenme suçlaması?

Hem, kısır döngüsel sakatlığı ortadan kaldırır mı, bumerang gibi dönüp bizzat bu davanın kendisini de vurmaz mı?

Neyse ki bu mantığı terse çevirip sahiplerine yöneltmeyecek kadar Fransızmeşrebim...

Trump’ın da inadına kanırtarak göze soktuğu gibi aynı şeyi istiyordu Sarı Yelekliler. Kendi hükümetleriyle ters düştüğü konularda Trump’ı destekliyor, dediği gibi İklim Anlaşması’nı iptal edip vergileri düşürmesini dayatıyorlardı. 

Ülkeleri saldırı altındayken düşmanla amaç ve ağız birliği etmekten, suçüstü basmadı Macron göstericileri. Vatana ihanetten toplatmadı hepsini.

Terör estiriyorlar diye sokağa çıkmayı yasaklayıp, medya körüklüyor diye yayın yasağı bile koydurmadı. Örgütlü başkaldırı, teşekkül halinde kalkışma diyerek yasadışı ilan etmedi protestoları, emperyalist işgale alet olmakla suçlamadı.

Aksine, incitici sözlerini geri aldı, vergi zamlarını da.

Çıktı, halkının öfkesine hak verdi, anladığını söyledi. Olayların sorumluluğunu, savaşta düşmanı tutan hainlere atmayıp kendi üstlendi. Ekonomik OHAL’le hayat şartlarını iyileştirme sözü verdi.

Ondan Fransız kaldım.

 

18-12/11/akif-beki-1544561538.jpg

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
karşıyakalı 13 Aralık 2018 12:31
Muhafazakâr muhalefete göre dış müdahale yok.Türkiye’de belli çevreler sıralamaya çalıştığımız ve bu dünyada yaşayan herkesin geleceğini belirleyecek olan sorunları görünmez kılmak için elinden gelen gayreti gösteriyor.Üstelik Türkiye bu değişimlerin tam da merkezinde yer almaktadır. yazık.mulafet edelim derken kafirin ekmeğine yağ sürmek bir müslümana yakışmaz.muhalif olmak insanı şey???yapmaz
karşıyakalı 12 Aralık 2018 22:51
YAZAR BAYA İRONİ YAPMIŞ.GÜYA KIT AKLIMIZLA OYNAMIŞ.NEYMİŞ HAK VERMİŞ MİŞ MİŞ.TARİHTEN BU GÜNE KADAR İSLAMLA-MÜSLÜMANLA-OSMANLIYLA UĞRAŞAN ERDOĞAN BATI MASUM-CİCİ-HELE HELE DEMOKRAT.POLİSLERİ BİLE COPUN YANINDA ÇİÇEKLE VURUYOR Kİ VURDUĞU YER ACIMASIN.ONUN İÇİN HER ŞEYİ UZAK DOĞUYA YÜKLÜYOR.AH ERDOĞAN BÜTÜN MUHALİFLERİ-MEYVELERİ BİR SEPETTE TOPLAMAYI BAŞARMIŞSINDA HABERİMİZ YOKMUŞ.
ramazan gün... 12 Aralık 2018 19:46
anladım..
ÖTÜKENLİKURT 12 Aralık 2018 16:09
AKP SIKIŞTI 3. Bakınız efendim, demokrasi, insan hakları, ifade hürriyeti bir kültür meselesidir!Bir yalaka dün diyor ki, GEZİCİLERİN KELLESİ KESİLMELİ! Bu ademe nasıl adam dersiniz! Bu konuda iyi bir örnek var; Hasan Ruhani "Anayasaya göre halkın eleştiri ve protesto yapma hakkı vardır" diyor! Onlar hain demiyor.. İran'ın yüzakı bir adam! Protestocu gençleri ağır cezalandırmak isteyenlere, ONLARI ANLAMALIYIZ, O YAŞLAR DELİKANLI YAŞLARI TOLERANS GÖSTERMEK LAZIM... şeklinde ifadeler kullandı!
karar okuru 12 Aralık 2018 15:00
Bugün AA nın haberine göre 17 25 Aralık kumpası Akın İpek in bilgisayarında çıktı diye bir haber çıktı.Sonra mahkeme bu haberi kaldırttı ve yayın yasağı koydu.Ne tesadüfki Sözcü yazarlarına hazırlanan iddianameden iki gün sonra böyle bir haber.Neyse birileri yine birşeylerin altını kazıyor amma Allah hayır eder inşallah. Birde bu Fetö haberleri ile ilgili dün mahalleden A.Dilipak ın yazısını okumanızı tavsiye ederim. Neler dönüyor neler.Ben okurken utandım.Rüşvetlermi dersiniz İftiralarmı dersiniz Torpillerle adam kayırmalarmı dersiniz hepsi va
T.durak 12 Aralık 2018 14:59
“siyaset adamı”ndan, sokaktaki vatandaşa, televizyon ekranlarından, yazılı basından, sosyal medyaya kadar her alanda, her yerde yoğun, ağır kıvamlı akan bir nefret dalgası var hayatımızda uzunca süredir. Geçmiş dönemlerde kuşkusuz nefreti de bu kadar çok, bu kadar damardan hissetmiyorduk, görmüyorduk. Hayatımızda ‘kötüler’ hep vardı ama bu kadar kötüyü, bu kadar bir arada da görmemiştik sanki… Ve tabi bütün bu nefret söylemi ve suçlarının içerisinde medyayı da göz ardı etmemek lazım…
KARAR OKURU 12 Aralık 2018 14:27
Herifin akıncılar üssünde HD görüntüsü var bu ben değilim diyor öbürü arsa bakmaya geldik diyor, baş papaz Haçlılar sizin ananiza baciniza dokunmaz diyor ve hala bunlara inanan salaklar var bu memlekette... Sözcü yazarları bizim yapamadığımız feto yaptı diye açıklamalar yaptı fetonun bütün hainliklerini destekledi, şimdi Yavru mankurtlar da sözcü okuyor
KARAR OKURU 12 Aralık 2018 21:23
1
Sizin gibiler öyle hızlı dönüyor ki mevcut iktidar seçim kaybedip gerçekler ortaya çıktığında en çok suçlayan kuru yaş demeden her kesin hapse girmesini isteyen yine siz olacaksınız. Her zaman olduğu gibi paçanızı kurtarmak için.
Sayın Beki dilimizde bir darbı mesel var.Amaç Ali ra sevgisi değil; Ömer ra düşmanlğıdır denir.Bunu gibi esas saik fetöcülük değil, bunların şiddetli muhalifliği. Bu ıskartalar muhalif olsa ne yazar..Adam kendini darı zannedip doktora gitmiş.Sonunda iyileşmiş.Tam çıkarken doktora demiş ki' iyi de doktorum demiş, tavuklarda benim darı olmadığımı biliyor mu?' Bir kere tırsmıya gör!..
yusuf 12 Aralık 2018 14:15
Fransız Kalmak bu olsa gerek! Gezici(Gz):3. hava limanı yapılmasın Sarı Yelekli (Sy): işsizler için iş alanı açılsın. Gz:kentsel dönüşüm dursun sy:Konutlar için büyük bir ısı yalıtımı projesi ve yeni konut yapılsın Gz:3. köprü yapılmasın, Sy:Ticari malların dolaşımı demir yollarıyla sağlansın,yollar iyileştirilsin. Gz:Bu iktidar gitsin Sy:cumhurbaşkanılığı süresi 5 den 7e çıksın. Gz:Çapulcuyum Sy:büyükler büyük vergi ödesin, küçükler küçük. Gz: vs vs valisi, e.müdürü görevden alınsın Sy:Güvenlik güçlerine fazla me
musto 12 Aralık 2018 11:39
Gördüğüm kadar emin çöl aşan akşam sabah fetö den mağdur olanların kalemi oldu mektuplarını şikayetlerini yayınlar necati doğru ekonominin kötü gidişi adam kayırmaları ve yolsuzlukları durmadan gün be gün yazar ve şu anda ülkede en çok okunan gazetesinde yazarak büyük kitlelere ulaşıyorlar seçimden önce susturulmaları gerekiyor.
KARAR OKURU 12 Aralık 2018 11:10
Aslinda çölasan azili bir polpotcu tabi yerseniz.
Ahmet Faruk 12 Aralık 2018 10:44
'Dusmanimin dusmani, dostumdur." diyorlarsa.
KARAR OKURU 12 Aralık 2018 10:17
Hayatım boyunca bir tırnak ucu kadar dahi yasal olmayan bir iş yapmissam, vatana millete devlete bayrağa insanlara ihanet (bırakın etmeyi)dusunmussem, birine zarar vermişsem, işimde başarısız diyen bir tek kisi dahi varsa, bilerek isteyerek kasten veya bilmeyerek herhangi bir terör örgütünü desteklemissem beni assinlar Akif Bey. Bu kadar kendimden eminim. Yasal sendika bankadan dolayı (oradan da suç bulunamiyorda) 5 kisilik aile iki bucuk yildir fetocu denilerek sosyal ölüme terk ediliyor. Ne adlı dava berat veriyor ne komisyon bir cevap veriyor.
KARARLI 12 Aralık 2018 10:10
fetöcülük artık bir sıfat.şeytanlık(yüzçevirten,isyancı meleklerin, kötü ruhların başı olarak nitelenen)gibi. bunda fransız kalacak ne var?
Niye bu kadar şaşırdınız ki. Gazetenin sahibi Burak Akbay da FETÖ üyesi olmak suçundan aranıyor. Yurda dönüş yapamıyor. Formül basit. İktidarı eleştiriyorsan kesin FETÖ'cüsündür. Halbuki kriptolar en büyük iktidar şakşakçısı şu anda. AKP'lilerin koruması altındaki FETÖ'cüler artık seçimlerde AKP'ye oy veriyor. Bu ayıp da onlara yeter. Azıcık utanmaları kaldıysa tabi ki.
KARAR OKURU 12 Aralık 2018 10:20
4
Ağrıdaki bir arkadaşım demişti ki, eğer akpartiye muhalifsen, kürtsen pkk lı, türksen fetöcü damgası yiyorsun hemen.
HACI MURAT 12 Aralık 2018 09:03
Emin Çölaşan'dan Fetöcü çıkmayacağı belli bir şey.E.Çölaşan "düşmanımın düşmanı dostumdur" mantığı ile Fetönün hükümete saldırılarını,örneğin Fetönün 17/25 Aralık kumpasını,"bizim başaramadığımızı cemaat başardı" diyerek hayranlıkla izleyen biri.Hükümet Fetönün üzerine gidince "Şimdi cemaatı savunma zamanı"yazısı yazdı.Fetönün terör örgütü olduğuna inanmadığını da yazdı.Bunları yazdığı için de Çölaşan'dan Fetöcü çıkmaz. Sadece bir müttefikinin yani Fetönün zayıflatılması karşısında üzüntü duyan biri
KARAR OKURU 12 Aralık 2018 14:13
0
Darbeden sonra mi yazmış önce mi yazmış bilmiyorum ama 17 Aralıkta hükümeti yıpratma operasyonunda yolsuzluk var mıydı yok muydu buna da bakmak lâzım. Adice toplanmış ve servis edilmiş olsa da yolsuzluklara ve rüşvetlere bulaşmış insanlar korunmasaydı işte o zaman çözülme başlardı. Orduda bunca örgütlenme nasıl yapılabildi ona bakmak lâzım. Alçaklar bir sürü masumun hayatını kararttılar. Kendileri lüks içinde garibanlar hapiste.
KARAR OKURU 12 Aralık 2018 08:17
Nasıl bir görüş, dindarlık bizlerin vicdanını kör mü etdi, dinin temeli dürüstlük ve ahlak değilmi? Sözcü yazarlarından fetöcü olurmu? Bu yaptığınız komedi desem komedi değil, dram desem dram değil sizler dini, imani ,vicdanı ortadan kaldırmaya niyetli gurupmusunuz?
AHS 12 Aralık 2018 08:14
Sesinize, yazınıza kuvvet sayın yazar. İnşAllah sesinizi kimse kısamaz.
KARAR OKURU 12 Aralık 2018 06:18
Diyelim ki ortada ayan beyan bir hukuksuzluk ve haksızlık var, çıkıp ya burada bir hukuksuzluk var dediğimiz zaman o hukuksuzluk hangi örgüt ya da yapı adına yapılıyorsa hooop "üyesi olmamakla beraber propagandasını yapmak ve yardım etmek" ile suçlanıyorum. Yani salt hukuğu savunsaniz bile örgüt üyesi gibi yargılanabiliyorsunuz. Bugünkü türkiyenin resmi bu malesef.
Feto devleti felc etti. Yeniden insa edecek, degerler butunu ortaya koyacak bir akil-limiz maselef yokmus. 2 gun ac kalinca en kutsalini dahi satan arsiz, hirsiz, ruhsuz kanserli karakterler fetocu olsa ne olur, olmasa ne olur. Ermeni-Pkk'li, Batinin parali asgerleri Daes-ElKaide, gizli servislerin kucak oglani dhkpc olsa ne olur, fark eder mi? Merkezinde Turk islam olan saglam Karakterli cocuklar nesiller yetistirmeliyiz cok acele...
Tarık 12 Aralık 2018 04:05
Kimin umurunda ki? Levent Gültekin'in son yazısında dediği gibi akpye oy veren insanlara hakaret eden bir sürü yazar sanatçı vs amiral geminin yeni patronunun düzenlediği ödül törenine katılıp alkış kıyamet... Para makam karşısında eğilmicek adam yok maalesef. Kimse başkasına çamur atmasın artık. Herkes kendine baksın...
Çerkez Ethem 12 Aralık 2018 02:54
Fetö davaları ve Siyasi davaların hepsi artık bütünüyle enterasan/absurd oldu ! Belki halkın ilgisini çekmiyo yada millet ilgilenmiyo diye böyle yapıyorlar gibi geliyor ! Acizane fikrim, herkesin bu davalara daha çok ilgi gösterilmesini istiyorlarsa, her ildeki stadyumlara birbirlerine karşıt sanıkları koysalar ve boks yapsalar, ilk üçü alan suçsuz, beraber kalan 50/50 ceza, yenilen muhakkak suçlu ! Adalet ne çabuk işler be, tabi dünya gene bizi kıskancak ama okadarda olcak ! Ama bundan daha da ilginç yapabiliriz bütün davaları, sadece DELİL sunarak yargılanabil
KARAR OKURU 12 Aralık 2018 02:31
türkiye çağ atladı, durmak yok yola devam. akp forever
Salih 12 Aralık 2018 02:02
Benim gördüğüm bu güç ile muhalefet yada eleştiri yapanlara yaşam hakkını hukuki yollara kesme ki bu ilerde rovansist politika olur. Bu ülkeyi bölmeye yönelik bir adımdır. Ya üç savaş yada kargaşa çıkar. Hiç olmadı ekonomik kriz ile bölünür.
Salih 12 Aralık 2018 01:59
E Çölaşan, Necati dogru, cumhuriyetten bazı yazarlar çok iyi biliyorum fg ye sümüklü gibi bir sürü hakaret ediyorlardi. Muhtemelen açtığı dava feto ile iktisatlı olmakla birlikte bilerek isteyerek yardimdan dava açıldı da savcı bey için geçerli o. İstemeden fetonun hakkını şikayetini gerçekleştiriyor. Komik ya.
KARAR OKURU 12 Aralık 2018 01:48
''Öyleyse hükümetleri sandıkta değiştirme çabası da darbe suçuna girer. '', bu dediğiniz zaten gerçekleşti, %50'ye terörist dediler.
KARAR OKURU 12 Aralık 2018 11:48
3
türk dil kurumunun yeni darbe tanımına göre "demokratik yollardan yararlanarak hükûmeti istifa ettirme" darbe tanımına giriyor. yani muhalefet partisi gensoru verdi mi darbeye teşebbüs suçu işliyor, hükümet düşerse darbe gerçekleşmiş oluyor, gelsin ağırlaştırılmış müebbetler. durumumuz bu kadar komik.
KARAR OKURU 12 Aralık 2018 17:24
1
@11:48, işin en acı tarafı da bu değil mi? Yozlaşan sadece siyaset değil, en köklü kurumların bile içini boşalttılar, papağana çevirdiler, siyaset kurumu ne derse onu tekrarlıyorlar. Bir gün ülke yönetiminden çekilseler bile geriye bıraktıkları enkaz devasa boyutlarda.
KARAR OKURU 12 Aralık 2018 01:00
Birileri gücün nasıl kötü kullanılabileceğini göstermek için güç veriliyor ya da güç kendiliğinden zehirliyor ülkeyi. Ülkedeki her şey bu düzende devam ediyor. Cumhuriyet gazetesine atılan bombadan farkı yok çölaşanın fetö ile suçlanmasının
KARAR OKURU 12 Aralık 2018 00:11
İşte ülkenin savcısı. Keşke sn savcı bu sözcü yazarlarından önce bu siyasilerede bir dokunsa iyi olmazmıydı,hiç olmazsa az gülerdik..
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN